Rector Toebosch sprak over SintVincentius Gebrek aan kantoorruimte Voortreffelijke uitvoering van ,/t Ontlui kende Roosje" HILCKMANN Zeevogels overtrof zichzelf door draw tegen Leonidas ST. VINCENTIUS 5 „DE WAARHEID" E. H. HOFSTEDE, EEUWFEEST Het Landbouwhuis AGENDA FRANKENBERG nv VAN DE HANDBALVELDEN Adelbert behaalde benauwde zege Bij het zestigjarig jubileum Dames denkt om UW SLANKE LIN DE BOER COLLECTIE Damesmantels en Japonnen COMPLEET M. MEYER Zoon Hockey: Binnenkort proces Sultan Hamid II Prins Bernhard naar V.S. vertrokken ZONDE VAN 'T GELD PAGINA 2 DINSDAG 16 OCTOBER 1951 ALKMAAR In verband met het naderende eeuwfeest van de Alkmaarse St. vincenüusvereni- ging hield gister ten stadhuize te Alkmaar de Z. E. Reotor W. Toe bosch S.M.M. voor de Sociale Raad een voordracht over deze grote apostel van de naastenlief de. De grote stoot tot de oprich ting van de eerste St. Vincentius- vercniging gaf Frederic Ozonam in 1833 te Parijs, waar hij, het nutteloze van de destijds bestaan de wetenschappelijke conferenties inziende, een nieuwe conferentie stichtte, die te werk ging volgens de gedachten van de H. Vincen tius a Paulo, die twee eeuwen eerder al een sociale omwenteling in Frankrijk teweeg had gebracht. Het was dan ook meer een figuur van St. Vincentius, die snr. nader wilde belichten. Deze eenvoudige dorpspriester had de goede eigenschappen van een taaie vasthoudendheid en een scherp verstand en was voorts de nuchterheid zelf, Het was juist omdat hij de arme tegemoet trad als een volkomen gelijkwaardige evenmens, dat hij zoveel tot stand wist te brengen. Hij was een groot sociaal werker, die zich de bij naam van de millioenengooche- laar verwierf en die ontzettend veel tot stand bracht, om de so ciale noden van het Franse volk te lenigen. Hij trok zich het lot aan van vondelingen en zieken, vooral die zieken, die het meest aap hun lot werden overgelaten- Hij vond steun in de Confrérie des dames de charité, vrouwen, die door hetzelfde ideaal bezield, de armen en zieken hielpen. Ozonam stichtte in 1835 in Pa rijs een soortgelijke gemeenschap voor mannen; hij stichtte 120 jaar geleden de eerste conferentie van St- Vincentius es 9 jaar later telde men er in 48 steden reeds 82 in totaal. In 1852 werd te Alk maar eveneens een conferentie gesticht, zodat deze instelling tot de oudste sociale instellingen in deze streek gerekend kan worden. In de geest van Sint Vincentius leven de leden dezer vereniging mee met de armen, wier bejan- gen bij huisbezoek besproken worden in een gesprek van hart tot hart. Duizenden werken op gelijke wiize in de wereldbewe ging, destijds door St. Vincentius ontketend' Particulier initiatief Sor. wees in dit verband op het grote belang van het particuliere initiatief, zonder hetwelk de so ciale instellingen van deze tijd niet zouden zijn uitgegroeid tot wat zij nu zijn; dit karakter moe ten zij behouden: ook nu moeten idealisme en belangeloosheid de drijfveer blijven en moet men in de arme zijn gelijkwaardige even- Advertentie) J mag gezegd worden. Bij Hof- t stede wordt een bril U als g het ware aangemeten. Geheel in overeenstemming met uw gezicht kiest U en helpen wij J hierbij, uit onze geweldige collectie brillen, de bril die J U goed zal staan en die goed S voor uw ogen is. Leveranc. aan alle Zieken- j fondsen. Midden in de Langestraat. \uuuu\uuuuum\\VMwu\w\u\uumw Over haar toeren ALKMAAR. L. H. M. D. uit Alkmaar heeft onenigheid gehad, al een paar keer, met haar buren. Tijdens een van die gelegenheden is'de vrouw, wat men noemt bo ven haar toeren gekomen en zij zou daarbij een hand grint heb ben genomen en die door de rui ten van haar buurvrouw hebben gegooid. Daarbij was er ook nog een belediging in het spel. Voor beide strafbare feiten eiste de Officier van Justitie tijdens de zitting van de Politierechter te Alkmaar een boete van f 25 of 10 dagen. De politierechter veroor deelde de vrouw, die haar best wil doen om de zaak in het reine te brengen, tot een boete gelijk aan de eis van de Officier, dus f25 of 10 dagen. HERFSTFIETSTOCHT 21 OCTOBER A.S. ALKMAAR Elk seizoen heeft zijn eigen sfeer, zijn eigen beko ring en schoonheid. Wanneer in deze Octoberdag'en de herfst zijn werk doet, is de natuur mooier dan ooit. Wie wil dan niet op fiets of bromfiets een flinke tocht ma ken in een omgeving, waar volop te genieten valt van de vele kleurschakeringen, welke 't land- sehaip en het afstervende loof vertoont? Welnü, het comité Eeuwfeest St. Vincentius stelt U, mede op mens blijven zien. Tenslotte stel de spr. z'jn auditorium de vast houdendheid van Vincentius ten voorbeeld, want het komt aan op de toewijding van de individuën. Wat van staatswege gebeurt, is het resultaat van het drijven van onderop. Allen, die in de sociale zorg eep taak vinden, dienen, zo besloot spr., als Vincentius, be langeloos te werken. De voorzitter van de Soc. Raad, Dr. H. J. Hofstee, dankte Rector Toebosch voor zijn voordracht. VERKEERSONGELUKKEN OP ZATERDAG ALKMAAR. Zaterdagavond omstreeks 6 uur reed in de Ka pelsteeg ee'n wielrijder, in be schonken toestand. Hij kwam te vallen en liep een hoofdwonde op. Hij werd op het politiebureau ter ontnuchtering ingesloten. Zaterdagmiddag om 5 uur reed een auto in de Langestraat, rich ting Grote Kerk. De bestuurder wilde een wielrijder passeren die vanwege de aan de Kant gepar keerde auto's midden op de weg moest rijden. Bij het passeren kwam hem een tegenligger tege moet en om een aanrijding te voorkomen remde hij 'krachtig, doch het lukte hem niet een aan rijding te verhinderen. Hij reed de wielrijder tegen het achterwiel waardoo.r de fiets werd bescha digd. Eenzelfde ongeval gebeurde op de Heul. Zaterdagmiddag reed daar een auto in de richting van de Seheteldoekshaven, terwijl een wielrijder ook midden op de weg hem tegemoet kwam. De auto week naar links uit om een aan rijding te voorkomen, doch dit lukte niet. De auto werd licht be schadigd. Tegen de wielrijder werd proces-verbaal opgemaakt. NA HET DANSFESTIJN ALKMAAR. De Officier van Justitie te Alkmaar mr. J. C. V. Meischke, moest weer eens strenge straffen eisen tegen tal van jongelui, die tijdens dans- festijnen zich niet ontzien hadden, anderen lastig te vallen in café zalen. Gezien de praktijk tegen woordig zó is, dat verscheidene jongelui zich in hoger beroep be geven en er dan met heel wat mindere straffen van af blijken te komen dan door de politierech ter meestal wordt opgelegd, wilde de officier nu maar nogere straf fen op gaan leggen in dit soort zaken. Daarom eiste hij tegen J. H. M. uit Harenkarspel, die op een van de beruchte dans- festijnen na vier glazen bier en enige cognacjes aan het vechten was geslagen, een boete van f80 of 40 dagen hechtenis. Verdachte had zekere C. S., die zijn broer bedreigde, aan zien kómen en toen gedacht: „Daar ligt mijn kans, die geef ik een opd...." En toen maar direct de daad bij het woord gevoegd. De politie rechter veroordeelde de vechtende danslustige tot een boete van f75 of 30 dagen. J. W. uit Oude Niedorp, die bij een dergelijke gelegenheid ruzie om een meisje had gekregen, dat niet met hem wilde dansen, werd door de Alkmaarder politierech ter, mr. R. W. J. C. van de Wall Bake in dezelfde zitting veroor deeld tot een boete van f 40 of 16 dagen. Wegens een eenvoudige bele diging, zij had iemand het scheld woord „voddenzak" toegevoegd, werd S. de G. uit Egmond aan Zee veroordeeld tót een boete van f 15 of 10 dagen. MEER GLADIOLEN Van het bestuur der Nederl. Gladiolenvereniging vernemen wij dat in 1951 is opgeplant 1980 ha gladiolen. In 1950 was het areaal 1500 ha, dus er is een uitplant van pl.m. 30 pet. ALKMAAR. B. en W. heb ben geantwoord oo door het raadslid C. Couwenhoven gestelde vratren betreffende het Land- bouwhuis. Wij ontlenen aan dit antwoord het volgende: Daar de Voedselcommissaris de laatste tijd van verschillende hem ten dienste staande lokalen weinig gebruik heeft gemaakt, terwijl „Het Landbouwhuis" dringend behoefte aan meer kantoorruimte heeft, hebben B. en W. aan het Rijk, dat sedert 1940 het voormalig Gymnasium en sedert 1946 het houten kan toorgebouw achter het Land bouwhuis in huur had, de huur hiervan opgezegd; het v.m. Gym nasium per 1 Sept. j.l. en het houten gebouw per 1 Jan. a.s. „Het Landbouwhuis" heeft dringend kantoorruimte nodig voor de uitbreiding bf 'vestiging van: de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren, de Bond van op Coöp. Grondslag werkende Zui velfabrieken: 't Kaascontröle. station, de Zuivelbank. de Prov. Commissie uit de Veilingen, het Zuivelkwaliteitsbureau en de Cultuur-Technische Dienst, welke instellingen niet, of niet-voldoen- de zijn gehuisvest. Tevens is de gemeente ver zocht kantoor- en laboratorium ruimte beschikbaar te stellen voor het bedrijfslaboratorium voor gewassen en grondonder zoek in Noord- en Zuid-Holland, dat te Alkmaar gevestigd zal worden, ter ontlasting van het laboratorium te Groningen. De huuropzegging heeft ten doel te komen tot een betere ver deling van de beschikbare ruimte onder alle diensten, die agrari sche belangen nastreven en waar van het van belang is, dat zij in Alkmaar gevestigd zijn. De Cultuur-technische Dienst zal binnenkort gehuisvest wor den in het door de Rijksontvan ger in verband met verplaatsing van zijn kantoor naar het houten kantoorgebouw achter het Land bouwhuis te ontruimen bovenge deelte van de v.m. Handelsschool in de Doelestraat. Dit houten kantoorgebouw stond een jaar leeg. in afwachting van de be schikbaarstelling door het Rijk van de voor verbouwing nodige gelden, welke thans heeft plaats gehad, in verband waarmee de huur van dit houten gebouw, waarin tevens de Huuradvies commissie gevestigd zal worden, gecontinueerd zal worden. Voorgesteld zal worden, het v.m. Gymnasium aan de Ver. ,.Het Landbouwhuis" te verhu ren, onder voorwaarde, dat voor de Voedselcommissaris hiervan passende ruimten beschikbaar zullen worden gesteld. Voorzover de vrijkomende ruimte in het gebouw in de Doelestraat niet door de Cultuurtechnische Dienst gebruikt wordt, zal deze ver huurd worden aan „Het Land bouwhuis" voor hieronder res sorterende diensten. Htpt; streven va® B. ;en W, is er óp gericht, voor alle diensten, die huisvesting in deze gemeente behoeven, voor zoveel mogelijk passende kantoor- en/of labora toriumruimte te verkrijgen. Films: Harmonie: Angelo, 18 j.; Victoria-Theater: Hotel Berlin, volw.: Rex-Thea- ter: De weg der Hoop. 14 jaar. Voorstellingen he denavond 8 uur. APOTHEEK Voor spoedgevallen is vanaf zes uur hedenavond geopend apotheek Krui- singa, Koorstraat 59. R.K. Middenstand Mr. Jan Derks spreekt om 8 uur bij Koekenbier. Propagandaavond Ned. In validen Bond Gulden Vlies 8 uur. Katholieke jeugd danst in Gulden Vlies ALKMAAR. De tweede dans-avond, Zondag georganiseerd door het R. K. Danscomité, is een nog groter succes geworden dan de openings-avond van het seizoen. De zaal van het Gulden Vlies bleek reeds om half negen geheel uitverkocht te zijn. De stemming was weer uitstekend en de jongeren hebben zich, deze keer met de muziek van een band o.l.v. de heer Cornelissen, weer uitstekend vermaakt. De leiding van deze dans-avond was bij de bekende dansleraar Jac. Smit in goede handen. Hij wist er de gang in te houden en zorg de er voor, dat hier zich het euvel der „muurbloempjes" niet voor deed maar dat een ieder op zijn tijd op de dansvloer kon verschij nen. Dat gold zelfs voor Uw ver slaggever, die vriendelijk tot een dansje werd uitgenodigd maar er toch, even vriendelijk overigens, voor moest bedanken. CABARET IN 'T HUIS VAN BEWARING ALKMAAR. Zaterdagavond bracht dan het cabaretgezelschap „De Lachspiegel" een bezoek aan t Huis van Bewaring. Met de cabaretrevue „Wie 't laatst lacht, lacht'niet mee", oogstten de twee dames en de drie heren, waaruit dit gezelschap bestaat, veel suc ces, wat wel bleek uit 't gewel dige applaus, dat zij mochten ontvangen. Het ten tonele ge brachte stond voor amateurs op hoog peil. Al; met al was 't een zeer geslaagde avond en 't bracht de personen, die in 't H. v. B. hun tijd moeten doorbrengen, een welkome afwisseling. De directeur sprak een woord van dank aan het gezelschap voor het gebrachte, waarvoor zij zich belangeloos hadden beschikbaar gesteld. Tot slot sprak nog een gedetineerde enkele woorden na mens allen en overhandigde de beide dames eert bouquétje bloe men. (Advertentie) BRIEFORDNERS OPBERGMAPPEN PERFORATORS Langestraat 24 Alkmaar ZeevogelsLeonidas is 'n wed strijd geworden van de bovenste pjanx. KijKcujK werd er goed spel gedemonstreerd met Leoni das in de meerderheid. Zeevo gels wist echter van geen wijken en gaf de bezoeksters geen duim breed toe. Vooral de verdediging der Vogels was in optima forma. Beide elftallen wisten eenmaal te doelpunten. USVU had in de 2e klasse niet veel in te brengen tegen DIO. De DIO-voorwaartsen hadden er wel zin in, niet minder dan tien maal lieten zij de keepster vissen. US VU hield moedig vol en als belo ning kwamen gr drie tegenpun- ten op het scorebord, 103- DDO zorgde in de 3e kl. B voor de eerste punten- Met 30 ging Oranje Wit 2 ten onder. Zeevo gels 2 speelde gelijk tegen HSV; 22 was hier het resultaat. Adelbert heeft het tegen AOG 2 verre van .gemakkelijk gehad. Dat het tenslotte aan het langste eind trok, is aan geluk te danken, een gelijk spel hqd de verhouding beter weergegeven. Jun. Hoofdklasse AOG, dat bij Wijk aan Zee op bezoek ging, kwam met een 76 overwinning weer in Alkmaar te rug. Dat het er gespannen heeft getuigt de uitslag wel. Oranje Wit kon het tegen ADO niet bolwerken en moest toezien dat de punten naar Heemskerk verdwenen. Jun. I Adelbert a gaat gewoon door met overwinningen te beha len. Nu was het Meervogels dat de kracht der Adelbertmeisjes ondervond. Met 40 moest het de vlag strijken. Adelbert b deed ook geen slecht werk, een gelijk spel tegen VBO is nog altijd een prestatie. Uitslagen 14 October: Diocesane klasse: TYBBVites- VERENIGING ALKMAAR veler verzoek, hiervoor in de ge legenheid, fietsers en bromfiet sers kunnen Zondag a.s. deelne men aan een tocht van ongeveer 35 km. Iedereen, van jong tot oud, kan weer meedoen. Het in schrijfgeld is, evenals bij de vo rige tochten, f 1-00 per persoon. Het is onnodig te zeggen, dat dit geld bij de St- Vincentiusvereni- ging goed besteed is. Ec wórdt gestart om 2 u. van af het St. Vincentiusgebouw op de Laat. Men kan zich voor deelname opgeven bij de heer Kraakman. Platte Stenenbrug 104 en bij POA, Payglop. Verder op de dag zelf vóór de start. Godsdienstdiploma ALKMAAR. Onze stadgeno ten Willy Dijkstra en Carla Ver meulen slaagden aan de R. K. Kweekschool te Bergen voor het godsdienstdiploma A. Beledigd? ALKMAAR. Op Maandag 4 Juli gaf zekere C. S. bij de politie aangifte van diefstal van spullen uit zijn visschersschuitje. Hij ver dacht daarvan zekere H. M. Deze laatste nu, begon te schelden toen de bestolene uit het bureau kwam. Voor die belediging moest H. M. voor de Alkmaarse politie rechter terecht staan. Die strafte met een boete van f 5 of 5 dagen, omdat de aangever en de schul digen niet in hun eer en goede naam beledigd waren, want de politierechter meende, dat deze mensen die amper bezitten! Drank in huis' ALKMAAR. C. B., een café houder uit Uitgeest, moest Maan dagmorgen voor de politierechter mr. A. W. J. C. van de Wall Bake, terecht staan omdat hij geweigerd heeft sterke drank, dié hij in zijn café onwettig voorhan den had, af te geven. Bij verstek werd hij veroordeeld tot een boete van f 60 of 25 dagen. Misbruikt vertrouwen ALKMAAR. H. J. K. los arbeider te Wezep, stond te Alk maar terecht omdat hij het ver trouwen van zijn gastheer mis bruikt had door geld van deze, een zekere K„ te stelen. Ook zijn kostgeld betaalde hjj niet geregeld terwijl hij daarboven nog ver schillende schulden maakte. Dat was erg jammer, want de man werd daar in dat kosthuis uit stekend behandeld. Een blanco strafregister had de man nu direct niet. Er stonden diefstallen en desertie op, maar nu schijnt het beter te gaan. De politierechter mr. R. W. J. C. van de Wall Bake, veroordeelde de man, die toch wel beter wilde, tot een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden met 3 jaar proef tijd. HEILOO Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan gaf de Rede- rijKersKamer ,,'t ontluikende Roosje" Zaterdagavond in de Rus tende Jager een jubileum-uitvoe ring. Zij kwam met het uitsteken de toneelwerk „De nacht van de Zestiende Januari" door Ayn- rand (vertaling van Caro v. Eyck en Dick Sternheim). Dit zeer bijzondere toneelspel verplaatst ons naar een rechtszaal in Amerika waar een moord be recht wordt. De schrijver heeft op originele wijze de toeschou wers in de zaal bij het toneelspel betrokken. Hij liet namelijk de getuigen a charge en a décharge alsmede de jury uit het publiek komen." Voor Heiloo was dit stuk 'n evenement en voor de regie 'n experiment. Wij willen direct vaststellen dat dit experiment prachtig geslaagd is- Langzamer hand zijn wij in Heiloo gaan wen nen aan hef betere en cultureel verantwoorde toneelspel, op de planken gebracht door dilettan ten. Bij deze poging neemt „'t Ontluikende Roosje" een voor aanstaande plaats in- Het zeer talrijke publiek heeft zeer van 't gebodene genoten en betuigde zijn dankbaarheid door een lang durig applaus. Het spel Dit was over het algemeen per fect te noemen. Natuurlijk is de ene rol beter gespeeld dan de andere. Maar alle spelers en speelsters deden hun uiterste best de persoon die zij uit moesten beelden zo natuurlijk mogelijk voor het voetlicht te brengen. Zonder iemand te kort te willen doen moeten wij toch 'n speciaal compliment geven aan mevr. J. M- LamarKuiper die de rol speelde vap de verdachte Karen Andre. Haar stille spel was, hoe onopvallend ook, uitstekend ver zorgd en haar felle reacties (tij dens het getuigen verhoor) spra ken van 'n diep uitleven der rol De heer G. Spruyt (verdediger Stevens) zette een uitstekende advocaat op de planken. Beheerst, ad rem, met prachtig gespeelde sarcastische uitvallen en 'n pri ma pleidooi. Dat was spel van 'n zeer goed gehalte. Ook de heer H.H. Lamar (Off. van Justitie Flint) gaf een zeer aanvaardbare vertolking. Alhoe wel wij hem gaarne vooral in z'n requisitoir meer dynamisch had den gezien- De regie was in handen van de heer G- Spruyt. Hem willen wir een compliment niet onthouden. Dit was uitstekend werk. Jam mer vonden wij dat de getuigen, nadat zij ijj de getuigenbank had den plaats genomen, niet allen met het"spel meeleefden. Dit zou het geheel ten goede gekomen zijn. De grime was eenvoudig doch goed verzorgd. Wij hadden van de deurwaarder liever geen caricatuur gezien. Décors van de fa. Groothuizen en verlichting van de fa. Zwaag pasten goed bij het geheel. Na afloop sprak de heer H.H. Lamar (vice-voorzitter) en gaf een overzicht van de afgelopen 60 jaar. De heer J. Rus sr. bood namens de kunstlievende leden 'n prach tige gong aap en verraste de hr. A- Greeuw, die reeds 40 jaar het secretariaat vervult met een ca deau. De heer Jean Robert jr. re gisseur van de R.K. Gem. Toneel vereniging ,,'t Masker" bood na mens deie.. vereniging, met een korte kernachtige speech, een fraai bloemstuk aan. Bergen een dag in zomersfeer BERGEN. Niet alleen was de temperatuur op zomers peil, ook de mensen voelden zich als het ware in de zomer en trokken er op uit om te genieten van bos en hei. Auto's reden af en aan en in luchtige kleding vertoefden zeer velen aan de rand van de bossen. Ook voor Bergen aan Zee gaf het een typisch idee om half October zo veel mensen aan het strand te zien. f Advertentie) mmirn*irirmr00m000f*0jr^*t Voor Woensdag 17 October a.s. hebben wij nog plaatsen vrij voor onze corsetten-show die gehouden wordt in Het Wapen van Heemskerk, des middags 2.30 uur en 's avonds 20.00. Toegang vrij. CORSETTENHUIS Langestr. 117 - Alkmaar Telef. 3880 Jubilaris ALKMAAR. De fabrieks arbeider C. v. d. H. uit Castricum, die op Maandagmorgen voor de Alkmaarse politierechter terecht moest staan wegens het onder de invloed van sterke drank door de stad fietsen, was, zoals de Offi cier van Justitie mr. J. C. V. Meischke vertelde, een jubilaris. Hij was n.l, de zestigste verdach te die voor een dergelijk feit, in enkele maanden tijds, terecht stond. Deze jubilaris werd gehul digd met een geldboete van f 100 of 40 dagen hechtenis. BILJARTNIEUWS ALKMAAR Gisteravond is er een begin gemaakt met dit toumooi. Voor de partijen begon nen. heet.te de hr. Poestkoke na mens het district de spelers wel kom, hij sprak de wens uit dat dit tournooi een spannend verloop mocht hebben. De eerste partijen kenmerkten zich vooral door de zeer hoge moyenne's, die er gemaakt zijn in deze klasse, vooral de partij van de heer G- Groot. De uitslagen luiden: F. Koning G. Groot J- Sclheuerman N. Quant A. Pater S. Vingerling G. Groot J. Seheuerman A. Pater N- Quant J. Seheuerman S. Vingerling Morgenavond tijen voortgezet. 75 35 12 2.14 75 35 12 2.14 75 25 8 3.00 73 25 13 2.92 75 28 10 2.67 45 28 6 1.60 75 17 10 ,4.41 63 17 21 3.70 75 27 16 2.77 56 27 16 2.07 75 20 16 3.75 56 20 10 2.80 worden de par- Niet gastvrij BERGEN. De pensionhouder L. v. B. uit Bergen werd Maan dagmorgen door de Alkmaarse politierechter, mr. R. W. J. C. van de Wall Bake, veroordeeld tot een boete van f 200 of 40 da gen, omdat hij een bij hem on dergebrachte Indonesische dame, met wie hij ruzie had gehad, een klap in het gezicht had gegeven. De pensionhouder was kwaad ge worden omdat de dame 's avonds laat bezoek had en wel op een tijd, waarop de pensionhouder wilde sluiten. Daarmede kwam de verdachte er nog goed af, want de Officier van Justitie, die niets geloofde van het verweer van verdachte, had een gevangenis straf van drie maanden geëist. Handbal OUDORP. Bij de Zondag ge speelde wedstrijd tussen V.B.O. van Oudorp en St. Adelbert van Egmondbinnen was V.B.O. aan vankelijk in de meerderheid. De rust ging in met 20 voor V.B.O. Ongeveer in het midden van de 2e helft maakte St. Adelbert met twee vlak achter elkaar gemaakte punten gelijk. V.B.O. wist weer de overhand te krijgen door een derde doelpunt. Aangevuurd door een talrijk publiek spande St. Adelbert alle krachten in en het gelukte in de laatste minuut de stand gelijk te maken 33. GEEL ZWART VERPLETTERT ZEEMACHT MET 8—1 'T ZAND. Geel Zwart „ver plettert" niet zo vaak, en Zee macht kennen we 'al jaren als een ploeg van behoorlijk getrainde voetballers, die toch ook nog wel weten wat ze met een bal moeten doen. 't Was dan ook niet een volkomen falen van de marine- ploeg, maar juist een Geel Zwart team in kermisstemming, dat kostte wat kostte een goede over winning uit het vuur wilde sle pen. Na een overdonderend begin van de Marine in de eerste tien minuten kreeg de thuisclub vol doende vaste grond onder de voe ten enbleef baas. Toen men eenmaal de smaak te pakken had van het doelpunten maken kwamen de goals ook re gelmatig en de 81 overwinning was dan ook niet geflatteerd. Er was dus grote reden tot tevreden heid, ook voor de penningmeester, di* over de recette zeker niet te klagen had, zoals traditie is op kermis-Zondag. se 4—3: ADO—DSO 8—0. Ie kl.: Wijk aan ZeeBI. Zw. 22; ZeevogelsLeonidas 11. 2e kl.: PSCK—TYBB 2 2—1; DIO—USVU 10—3. 3e kl- A: Geel WitHBC 51; TYBB 3—ADO 2 1—5; Vitesse 2- O.G. 1—4. 3e kb B: DDO—Or. Wit 2 3—0; Zeevogels 2HSV 22; Adelbert —AOG 2 3—2. 4e kl. A O.G. 2—SHS 2 0—0; HBC 2—Geel Wit 2 3—4; DSO 2- Wijk aan Zee 2 56. Jun. hfd.kl.: Wijk aan Zee— AOG 6—7: O.G—TYBB a 1—6; Or. Wit—ADO 2—4. Jun. afd. 1: Meerv.Adelbert a 0—4; VBO—Adelbert b 3—3; USVUZeevogels (zeev. niet op gekomen). Jun. afd. 2: LeonidasSHS 15 TYBB b—TYBB c 7—1; Velsen- Geel Wit b 7—0. (Advertentie) ONZE is De mooiste kwaliteiten De laagste prijzen O VIOOLBOUWER VESTIGT ZICH IN RESIDENTIE (Van onze correspondent) DEN HAAG. De heer W. Bouman, een jong Nederlands vioolbouwer, heeft dit jaar aan de rijksschool voor vioolbouw te Mittelwald 'zijn „Meisterprüfungs- diploma" gehaald, Bouman is een zoon vap de overleden Groningse vioolmaker F. J. Bouman. Hij begon het vak bij zijn vader te leren en werd door het ministerie van O., K. en W. in staat gesteld om de school in Mittelwald te bezoe ken. Bouman is de eerste Neder lander, die dit diploma verwierf, daar de thans in Nederland ge vestigde vioolbouwers van bui tenlandse origine zijn. DP heer Bouman zal zich in Den Haag vestigen en daar ein de van deze maand aan de Hof singel een atelier openen. Proefwedstrijd voor Schotland-Nederland AMSTERDAM 14 Oct. In verband met de interland hockey wedstrijd SchotlandNederland voor heren, die op- 4 November te Edinburg wordt gespeeld, zal op Zaterdag 20 October a.s. op Klein Zwitserland een proefwedstrijd worden gespeeld. ZWITSERSE JOURNALIST MET PIPER-TOESTEL VAN MONT BLANC BERN, 15 October (A.F.P.). Het is de Zwitserse vliegenier en journalist Georges André Zehr, die elf dagen geleden met zijn Piper-toestel op een hoogte van 3400 meter op de Mont Blanc was geland. Maandag ge lukt op te stijgen. Het toestel was bii de landing beschadigd. De Piper werd gerepareerd en vervolgens dóór een katapult, die speciaal hiervoor was ge maakt, weggeschoten. Korte tijd daarna landde Zehr op het vliegveld van Sion in het kanton Wallis. BIJEENKOMST UIENTELERS DE RIJP. Door het bestuur van de veiling te Purmerend was Woensdag een bijeenkomst ge organiseerd voor telers van uien. De bedoeling was een uiteenzet ting te geven betreffende de mo gelijkheid om uien te veilen op de veiling te Purmerend, ten be hoeve van de exporthandel. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de veiling Beemster, Purmerend en Omstreken, de heer van der Hoek. In zijn openingswoord uitte de heer van der Hoek zijn teleurstel ling over de geringe opkomst. Buiten het bestuur van de veiling waren 7 mensen aanwezig. Uit de verschillende besprekin gen bleek, dat er ongeveer 10 a 15 wagons uien nog voorradig is in onze omgeving. De prijzen welke in Purmerend zullen wor den gemaakt, zo meende de heer van der Hoek, zullen zeer zeker niet lager liggen dan op andere veilingen. Het lag in de bedoe ling om half November de eerste uien-transport-veiling te houden. Bij aanvoer zal moeten worden gezorgd dat het product voldoet aan de eisen die gesteld worden door de N.C.B. Men hoopt per veiling ongeveer op een aanvoer van minstens een wagon. Naar aanleiding van het gespro kene volgde een gezellige en zakelijke gedachtenwisseling, die uiteindelijk leidde tot de mening dat de veiling te Purmerend kan dienen voor het veilen van ex port-uien. HAND VERBRIJZELD WINSCHOTEN. Toen de 28- jarige expediteur H. K., wonen de in Valthermond Kavelingen Maandagavond te Oude Pekela in het bijzijn van de verkeerspolitie de vrachtauto wilde aanslaan, sloeg de slinger terug. De man liep ernstige verwondingen aan zijn linkerhand op en werd on middellijk met de auto van de verkeerspolite naar het zieken huis te Winschoten overgebracht. Hier bleek dat de hand ook ge broken was. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 15 Oct. Op de Utrechtse paardenmarkt werden aangevoerd 616 paarden. De prij zen varieerden voor luxe paarden van 9001250; werkpaarden 750 —1050; oude paarden 575850; paarden boven drie jaar 700900; paarden beneden 3 jaar 600800; veulens 250400; hitten 400725. De handel was redelijk. fAdvertentie 100 jaar door 'n regelmatig leven Regelmaat is voorwaarde voor blijvende gezondheid. Zo is regelmatig wassen een voorwaarde voor de lange levensduur van wol. Maar dan goed wassen, n.l. met Echfalon. Echfalon doet het precies goed, want Echfalon is speciaal alkalivrjj voor wol. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond: WEINIG VERANDERING In de nanacht en ochtend op slechts enkele plaatsen mist. uvenpens vrijwel onbewolkt en droog met weinig wind. riaatselijk zware nachtvorst. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. DJAKARTA (Aneta). De woordvoerder van 't hoofdparket, de heer Abdul Mutalib Moro, deelde aan Aneta mede, dat het hoofdparket met de voorbereidin gen voor het proces tegen Sultan Hamid II gereed is. Op de vraag of de sultan door het militaire hooggerechtshof be recht zal worden, antwoordde hij ontkennend. Hij zei dat het ge wone hooggerechtshof de zaak van Sultan Hamid zal behande len. Verwacht kan worden, dat het proces binnenkort zal worden begonnen. Z.K.H. Prins Bernhard is van het vliegveld Soesterberg naar de Verenigde Staten vertrokken. De reis heeft in het bijzonder ten doel een bezoek te brengen aan een aantal Amerikaanse marine instellingen, waar een aantal Ne derlandse marine-officieren en onderofficieren thans cursussen volgt, waarbij speciale nadruk valt op anti-onderzeebootmaat regelen en vliegdiensttraining. Aan deze onderwerpen zal ook de Prins bijzondere aandacht be steden. Het programma omvat bezoe ken aan ruim tien marine-instel lingen. Aangezien deze ver uiteen liggen zal het ondanks het feit, dat voor tijdsbesparing groten deels per vliegtuig wordt gereisd niet mogelijk zijn alle instel lingen, waar Nederlanders in op leiding zijn, te bezoeken. Prins Bernhard wordt omstreeks het einde van deze maand terug verwacht. Advertentie Idat U bij anderen uitgeeft. Koopt bij Hilckmann. Ten lste houdt U geld over; ten 2de krijgt U alleerr daar werkelijk waar voor Uw geld GEEN WONDER, dat ons groots afscheid - prijzenfeest zo'n stormachtige bijval geniet „Billijk man", Langestr. 23, Alkm. Mantels, Japonnen, Manufacturen BOESMAN STIJGT OP Woensdagmiddag zal de bal lonvaarder Boesman in Zuid laren opstijgen met het „vlagge- schip" van de Haagse ballonclub, de Henri Dunant". De vaart zal worden meegemaakt door mevrouw BoesmanVisscher als navigatrice en de heer C. de Vos Klootwijk als tweede bestuur der. f 1.000.000 NIEUW KAPITAAL VOOR SIMPLEXFABRIEKEN De N.V. Simplex Machine- en Rijwielenfabriek te Amsterdam gaat over tot de uitgifte van nieuw kapitaal. Op Dinsdag 23 Oct. zal een inschrijving open staan op nominaal f 1.000.000 aan delen tegen 125 pet. ten volle delend in de winst over 1951-'52 en volgende boekjaren. Het maat schappelijk kapitaal zal dan ver hoogd zijn tot f5.000.000. De fa briek zal zich bezig houden met de productie van een complete bromfiets. VOORDRACHTEN VOOR N IET-KATHOLIEKEN In het Zonnehuis aan de Swee- lincklaan te Bilthoven zullen voordrachten en dagen van geestelijke verdieping voor niet- katholieken worden gegeven. Op 21 October houdt dr. H. Schmidt S.J., professor aan de Gregoriana te Rome, twee voor drachten over het Heilig Mis offer. Van 2 December tot 2 Maart geeft dr. Fr. Thijsseni uit Utrecht een serie lezingen over de grote mysteriën van het chistendom. Volgend jaar van 14 April tot 2 Juni zal D.om Th. Strotman O.S.B. uit België de mysteriën belichten van de Byzantijnse liturgie uit; op 24 December geeft pater S. Kreijkamp O.P. van het Albertinum te Nijmegen des avonds te half acht een uit eenzetting van de plechtigheden van de Nachtmis. Daarop volgt tot 27 December de Kerstviering in het Zonnehuis. Direct na het Oudejaar beginnen dagér» van geestelijke verdieping voor niet- katholieke dames welke geleid worden door pater dr. J. van Rijckevorsel S.J. uit Nijmegen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2