O.V.V.O., V.Z.V.en Purmersteijn van de leidersplaats gedrongen Sportuitslagen van Zondag Forward zag vrij veilige voorsprong verloren gaan K.F.C. en H.R.C. kwamen na rust tot gelijkspel (1-1) Benjamin Baarn dwong West-Frisia gelijkspel af V.Z.V. traditie faalde nu Helder overklaste Alcmaria maar vergat te scoren Drie andere lijstaanvoerders kwamen slechts tot 'n draw TE KORT SPEL BELETTE DE BOYS TE DOELPUNTEN Z.A.P. kon 2-0 achterstand niet meer wegwerken Arsenal klom 2e, 3e en 4e klassers Een bril tegen Q.S.C Bobet wint fraai in Ronde v. Lombardije In laatste minuten van 3-1 op 3-3! Verrassende zege van geladen Bergen Gelijkopgaande strijd Hockeyploeg voor Edinburg samengesteld Grasshoppers behield voorsprong Spannendmaar niet fraai Grasshoppers -V.Z.V. 4-3 Helder-AIcmaria Victrix 1-0 Goede eerste helft naar 2e nlaats PACINA 4 MAANDAG 22 OCTOBER 1951 Drie van de zes leiders zijn er dit weekend van hun troon ver dreven en de drie andere hebben toch ook een veertje moeten laten. Kunt U zich indenken, dat we zodoende een beetje moede loos werden, toen we stuk voor stuk kennis namen van de uit slagen? Elke week worden problemen voorgeschoteld, die aller minst verwacht worden. Dat VZV zou sneven, hadden we al voorspeld, dat het rijk van OVVO en TOG niet van lange duur zou zijn, konden we ook nog tippen, maar niet, dat een ploeg Purmersteijn zich zou laten verrassen door Assendellt en zeker niet, dat HRC zoveel kracht kon opbrengen om de ex-eerste klasser KFC zonder meer op de knieën te dwingen. En nu mag het zijn, dat WSV thuis een lastige tegenstander is, het neemt toch ook niet weg, dat Hollandia, als het zich een waardig lei der wil tonen, voor zoiets niet direct op zij mag gaan. De drie leidende ploegen in de tweede klasse A wensen elkaar schijnbaar geen grotere zorgen dan nodig is te bezorgen. H.V.C. speelde gelijk (tegen Z.F.C. zeker niet onverwacht) en inplaats van er van te profiteren, waren West- Frisia en Stormvogels zo onver standig ook genoegen te nemen met een gelijkspel. West-Frisia uit legen Baarn en Stormvogels in Oostzaan tegen O.S.V. Helder kreeg thuis een benauwde 10 zege van Alcmaria zeker niet ca deau, maar feit is toch, dat de de Alkmaarsen weer dragen. rode lantaarn H. V. C. 6 4 2 0 10 Westfrisia 6 3 2 1 8 Stormvogels 6 3 2 1 8 Z. F. C. 6 3 2 1 8 Helder 7 3 0 4 6 A. F. C. 6 2 1 3 5 H. F. C. 4 2 0 2 4 Baarn 6 1 2 3 4 V. V. A. 4 1 1 2 3 O. S. V. 5 1 1 3 3 Alcmaria V. 6 1 1 4 3 7 5 2 0 12 6 3 3 0 9 7 4 1 2 9 5 3 1 1 7 7 3 1 3 7 6 2 2 2 8 7 2 2 2 8 5 2 1 2 5 6 1 2 3 4 6 1 1 4 3 6 0 0 6 0 We memoreerden dus reeds de prestatie van H.R.C. om K.F.C. een gelijkspel af te persen. D.W. V. paste beter op z'n tellen door Hercules met een overigens schrale 10 te kloppen, maar ook Zeeburgia verspeelde een kostbaar punt aan Ü.V.V. Voor Schoten was de eerste winst nog steeds niet klaargelegd. De Spar taan voelde er tenminste bitter weinig voor. De strijd tussen do benjamins leverde eén zege voor de Kennemers op. K. F. C. Zeeburgia D. W. V. Volendam U. V. V. H. R. C. Z. V. V. Kennemers Spartaan Hercules Schoten Triest, heel erg triest, was het geen Forward overkwam. Nu moeten de zwartwitten al tegen een wedstrijdachterstand opbok sen en tot overmaat van ramp werd tegen Velsen gelijkgespeeld, toen de zege veilig leek. Onder- andere door dit resultaat kon Vi tesse de leiding hernemen. Zelf wonnon de Castricummers de lastige wedstrijd tegen Rivalen, terwijl O.V.V.Ö. en T.O.G. gelijk speelden. Ook Kinheim en A.P. G S. mogen we nog tot de langgerekte kopgroep rekenen, waartoe meer de zege van A.P. G.S. daw de nederlaag van Kin heim toe bijdraagt. Ze speelden namelijk tegen elkaar. Opnieuw boekte' R.K.'A.V.I.C. een verdien stelijk resultaat door tegen de Meteoor gelijk te spelen. D.C.G. deed het nog beter met een zege op Terrasvogels. Vitesse T. O. G. n V. V. O. Ateisen Kinheim A. P. G. S. de Meteoor Rivalen Forward D. C. G. Terrasvogels R.K. A.V.I.C. 't Is voor Hollandia juist anders afgelopen, dan het mocht ver wachten. Zelf verloren de rood- witten een punt aan W.S.V. en inplaats van een gelijkspel te zien hij BeverwijkZaandijk, gingen de aardbeienkoningen met beide punten aan de haal. Gevolg: twee ploegen gelijk aan de leiding. Alkmaarse Boys miste de bus, die aansluiting kon geven bij de kopgroep door tegen Q.S.C. niet verder te komen dan een gelijk spel Nu iel. Ook C.S.V. zakte verder af. werd de derde nederlaag in successie geboekt. Ripperda, een dor nieuwelingen, verrichtte de krachttoer. De andere benjamin kwam ook al met een zege. B.K.C. namelijk met 21 tegen I.V.V. Hollandia Beverwijk Zaandijk Alkm. Boys C. S. V. Ripperda W. S. V. Q. S. C. B. K. C. G. V. O. I. V. V. Wijk aan Zee Mogen wij U thans introduce ren in de afdeling, waarop nooit of te nimmer een kwaad woord mag vallen. Als er namelijk men sen zijn, die nog niet genoeg sen satie menen te kunnen .vinden in het wereldnièuws, ze kunnen al tijd nog terecht bij de vierde klasse A. Want daar doen zich de meest vreemde dingen vpor. Daar mee doelen we dus niet op Grass hoppers, maar wel op een ploeg 7 4 3 0 11 7 5 1 i 11 7 4 1 2 9 6 3 2 1 8 7 4 0 3 8 7 3 1 3 7 6 2 2 2 6 6 1 4 1 6 6 2 1 3 5 6 1 1 4 3 7 1 1 5 3 6 0 v 5 1 als Z.A.P., dat nu notabene van Bergen verloor. Wilt U nog zoiets. Wel, de nederlaag van D.T.S. thuis tegen Watervogels. Nog niet tevreden. Een grote 41 zege van Vrone op Succes. A.F.C. werkte zich door een keurige zege op Oudesluis naar de derde plaats. Moet U overigens de ranglijst eens bekijken,Een met elf, een met tien, drie met negen, en een met acht punten, voldoende. Grasshoppers V. Z. V. R.K. A. F. C. Oudesluis Z. A. P. Vrone Schagen Bergen Texel Succes D. T. S. Wieringerwaar Watervogels Dat zegt ons 7 5 1 1 11 8 3 4 1 10 7 4 1 2 9 7 4 1 2 9 8 4 1 3 9 8 2 4 2 8 8 3 1 2 7 7 3 1 3 7 7 2 2 3 6 8 2 2 4 6 7 2 1 4 5 7 1 2 4 4 7 1 1 5 3 B heeft dus maar toch De vierde klasse een nieuwe leider, geen nieuwe hekkesluiter. E.V.C nam na het overigens niet zo hoogdravende gelijke spel tegen de Rijp de leiding over, omdat Purmersteyn 't sterke Assendelft niet kon overmeesteren. Wat de hekkesluiter betreft; inderdaad haalde St. George geen punten- winst uit het bezoek van Lim- men. Aan de Zouaven werd zo doende de gelegenheid gegeven zich wat te distaneiëren door het gelijke spel tegen Randers. M.F.C. kwam terug in de gevaarlijke zone door een 31 nederlaag te gen Monnikendam. E. V. C. Purmersteyn H. Sr V. Assendelft Limmen V. V. W. Monnikendam Meervogels 31 de Rijp Zouaven M. F. C. Randers St. George 8 5 3 0 13 7 6 0 1 12 7 3 3 1 9 6 3 2 1 8 7 3 2 2 8 7 2 3 2 7 7 3 1 3 7 6 2 2 2 6 8 2 2 4 6 7 2 1 4 5 7 2 0 5 4 6 1 1 4 3 7 0 2 5 2 8 4 1 1 9 7 3 3 1 9 7 4 1 2 9 7 3 2 2 8 7 3 1 3 7 7 3 1 3 7 7 2 2 3 6 7 2 2 3 8 5 1 3 1 5 6 2 1 3 5 8 2 0 4 4 6 1 1 4 3 Tweemaal driekwartier hebben twee onproductieve voorhoeden getracht een doelpunt te force ren. maar toen de scheidsrechter het einde aankondigde was geen der partiien daarin kunnen sla gen. De Boys voorhoede was voor deze ontmoeting gewijzigd: Bak ker en Lasschuit (ex EDO) na men de plaats^p in van Knip en Snijders. Wellicht zullen deze spelers zich eerst wat moeten aanpassen, maar in deze wed- Advertentie) KUBLER BESTE RENNER 1951 De Ronde van Lombardije, de laatste wedstrijd, die meetelde in het klassement van de Challenge Desgrange-Colombo, is gewonnen door de Fransman Bobet. Een fraaie prestatie, daar men in Italië maar heel lastig tot. een zege kan komen. Tweede en derde werden de Italianen Minardi en Fausto Coppi. De Zwitser Kubler, die als elfde finishte, sleepte daardoor echter juist genoeg punten in de wacht om voor de tweede maal achter een de Challenge-Colombo te winnen. Bobet werd tweede, Magni derde en Koblet vierde. De oude „rot" Bartali kwam als vijfde op de ranglijst voor. In het landenklassement werd Frankrijk eerste, gevolgd door Italië. Neder land kwam op de zesde plaats. WEST I Tweede klasse A HVCZFC BaarnWestfrisia OSVStormvogels AFC—HFC HelderAlc. Victrix Tweede klasse B SchotenSpartaan KFC—HRC DWV—Hercules UWZeeburgia ZVVDe Kennemers WEST I Derde klasse A Vitesse '22Rivalen Alw. Forw.Velsen OVVO—TOG RKAVICDe Meteoor APGSKinheim Terrasv.DCG Derde klasse C Alkm. BoysQSC Wijk aan ZeeGVO BeverwijkZaandijk BKCIVV WSV '30—Hollandia RipperdaCSV Vierde klasse A RKAFCOudesluis W'waardTexel Bergen-ZAP DTSWatervogels GrasshoppersVZV VroneSucces Vierde klasse B 0—0 2—2 0—0 4—3 1—0 0—1 1—1 1—0 3—3 2—3 3—1 3—3 2—2 1—1 2—1 2—3 0—0 0—1 2—1 2—1 0—0 1—0 2—0 2—3 4—2 1—2 4—3 Monnikendam,MFC 3—1 De Rijp—EVC 0—0 AssendelftPurmerst. 2—1 St. GeorgeLimmen 1—3 ZouavenRanders 3—3 Vierde klasse C J.H. KwartierQFC 1—2 VVZ—TDW 1—1 PurmerendTDO 0—1 KBV—LOC 3—0 ADO '20Zilverm. 2—0 DRCEnergia 3—2 Reserve-klassen: 2e klas B EDO 2Alcmaria 2 1—2 Westfrisia 2—KFC 2 2—3 Helder 2Stormv. 2 1—5 WFC 2—Volendam 2 2—3 B. Wit 4—OSV 2 2—1 3e klas A KFC 3—WFC 3 1—1 HRC 3—Alkm. B. 2 1—3 ZFC 3—WSV 2 5—1 Hollandia 2OSV 4 2—3 ZVV 2Forward 2 2—1 3c klas B Zaandijk 2-W.Frisia 3 0—1 HRC 2—KW 2 1—0 OSV 3—KFC 4 3—3 Zilv. 2-Assendelft 2 3—0 QSC 2-Volcwijckers 3 1—3 strijd kon niet bepaald gezegd worden dat deze linie gevaarlijker en vooral doortastender was ge worden. Nu is 't aan de andere kant waar, dat de QSC verdedi ging niet zo heel veel kansen weggaf. Deze linie verdedigde stug en met succes. De toeschouwers, die ondanks het natte weer toch nog in grote getale waren opgekomen, hebben een spannende onmoeting gezien. Voor de rust wogen beide par tijen vrijwel tegen elkaar op, hoe men ook trachtte het net te vin den, de verdedigingen waren te sterk. Na de pauze gaf de strijd on geveer hetzelfde beeld te zien. al leen leek ons QSC toen iets sterker en ook meer in de aan val. De Boys verdediging moest alle zeilen bijzetten om een doel punt te voorkomen. Kramer moest meermalen reddend optre den, maar eenmaal had hij geluk toen een mooie kopbal uit een hoekschop naast ging. Een an dere maal passeerde Blok, in zijn ijver om de situatie op te hel deren, bijna zijn eigen doelman. De Boys aanval kon tegen de resolute verdediging der Wor- merveerders niet op, waarbij het minder goede plaatsen en het dikwijls te korte spel het de QSC verdedigers gemakkelijk maakte. Eenmaal had T. Indri een goede kans, doch de bal ging langs het doel. Onder grote spanning kwam het einde zonder dat de toe schouwers ook maar één doel punt hadden zien maken, een uitslag, waarmede de Boys niet ontevreden mogen zijn. Heel veel moeite kostte het doelman Kools niet om deze aanval te onderscheppen. Clavan (helemaal ongedekt, NAC- verdedigers!) wachtte dus tevergeefs op de kans om de 22 stand te veranderen. 't Mocht ook nu weer niet met de zwartwitten. We bedoelen de volle winst en dat terwijl de thuisclub, behalve een regelmatige veldmeerderheid, bovendien nog een veilige voorsprong wist te behalen, een voorsprong van 31, en deze tot een tiental minuten voor tijd wist te behouden. Binnen vijf minuten wisten de gasten, practisch uit twee aanvallen de stand in evenwicht te brengen, waarmede de club uit Velsen meer, eigenlijk veel meer kreeg dan haar toekwam. Ondanks het door de regen moeilijk bespeelbare terrein is er vooral van Forwardzijde enthou siast en naar de omstandigheden zeer behoorlijk gespeeld. Vooral H. Pietcrse was zeer behoorlijk op dreef en door zijn toedoen kwamen alle drie de doelpunten- Velsen had een drietal inval lers oa. voor midvoor Bakkum. De thuisclub nam al direct het spel in handen en zelfs zag Pie- terse kans langs de Velser doel man, te komen, doch zag dit doel punt door buitenspel tejoor gaan. De gasten lieten zich niet on betuigd en kwamen meermalen goed samenspelend de Forward- defensie beproeven, doch deze gaf voorlopig niet thuis, totdat de Vries ee.n hard schot net nog uit doel ranselde en de linksbinnen de bal terugkopte juist even bui ten z'jn bereikt (01). Forward gooide er nu een schep je op doch Velsen gaf kranig par tij. Bij een van de Forward aan vallen wilde Pieterse snel toe schietend een voorzet opvangen, doch zover kwam hi.i niet want één van de backs liep hem in de rug, wat Velsen een strafschop kostte. Hart voltrok 't vonnis 11- Door de gladheid van het veld en de zeer zware bal kwamen nogal kleine ongevalletjes voor. Eenmaal dachten we Forward de leiding te zien nemen doch hoe wel Hart vrij voor doel stond, schoot Pieterse jn moeilijke posi tie zelf en juist in de veilige han den van de uitstekende Velser- doelman. Rust nog steeds (11)- Na de thee nam Forward na enige vergeefse Velser aanvallen (Advertentie) Z.A.P. heeft zijn supporters wel een heel erg koude douche bezorgd, door in Bergen met 42 van hun tegenstanders te verliezen. De thuisclub, gedach tig de grote 7I debacle van verleden jaar, kwam geladen op het veld en gaf de Poldersen geen kans in hun spel te komen. De 20 voorsprong, die de blauwhemden in de eerste helft boekten, wisten ze te behouden en aldus een verdiende zege te boeken. In den beginne liet het zich niet aanzier», dat Z.A.P. zou ver liezen. De withemden waren sterker en de stevige Bergense verdediging moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Toep echter na een groot kwar tier. spelen Hoogvorst Ruiter wist voorbij te komen, schoot hii het leder, onhoudbaar voor Kuys in het net (I0). Z.A.P. bleef in de aanval, maar doelpunten kwamen aan de andere zijde, waar Bos na een half uur spelen tegen de verhouding in de stand op 2-0 wist te brengen. Dat werd de gasjen toch te bar. Met man en macht werd er gevochten om de achterstand te verkleinen, maar hun pogin gen zouden eerst na de rust suc ces opleveren. Het was een hoge bal, die door Urbanus uit doel werd geslagen. Het „penalty-wonder" Neijents faalde ook ditmaal niet (21). Het was pech voor Z.A.P., dat juist op dit moment Bergen andermaal de leiding wist te vergroten uit een 'mrmutse- ling, waarbij Jb. de Beurs het leder door een wirreling van benen in het net wist te werken. Nog gaven de Z.A.P.-ers het niet op. maar hun voorhoede kon de Bergense achterhoede niet verschalken. Een kwartier voor het einde kogelde Brink man dan toch eindelijk nummer 2 in het. net en de spanning steeg tot het kookpunt. Corners brachten woelige situaties, maar geen goals. In de allerlaatste minuten passeerde Hoogvorst de ver opgedrongen Z.A.P.-achter- hoede en gaf de gasten de ge nadeslag (42). het spel vrijwel geheel in handen en wel zodanig dat doelpunten niet konden uitblijven. Bij één van haar aanvallen glipt Pieterse langs de Velser defensie en het is 21. Het duurde vrij lang voor dat het derde doelpunt kwam. Het was dezelfde speler die uit een goed aangegeyen bal van Hart de stand op 31 bracht. Daarna zaten we te wachten op het vierde doelpunt. Het kwam wel n.l. uit een kopbal van Pie terse doch hij stond buitenspel. Er was nog ongeveer tien mi nuten te spelen. De zege was practisch binnen. Doch wanneer Velsen weer eens een van haar sporadische aanvallen ondernam, loste de midvoor 'n verraderlijk hard schot op doel waarnaar de Vries tevergeefs greep (32). Dit inspireerde de gasten zoda nig dat ze alles op de aanval gooi den. Bij een daarvan veroorzaakte Groot een vrije schop en deze werd hard en hoog in'geknald. Toen werd het nog een stevige strijd om de uiteindelijke zege, doch geen van de beicjg partijen slaagde hierin ondanks een vrije schop voor Forward in de laatste minuut. Op een zeer goed bespeelbaar vciu hebben K.F.U. en H.R.C'. de punten gedeeld. Had K.F.C. door iets beter spel voor de rust, welke met blanke stand inging, een kleine voorsprong verdiend, na de pauze waren het de Racers die doelman Stadt enkele malen danig aan de tand voelden. Reeds bij do eerste aanval moest Lingbeek handelend op treden toeni linksbinnen Mole naar een onverwacht hard schot inzond. Na een kwartier wist H.R.C. het spet enigszins te ver plaatsen. Van een overwicht van een der ploegen was nu geen sprake meer. Nadat eerst Kra mer had naast geschoten, richt te ook Nieuwstad, met alleen de K.F.C.-keeper voor zich, ver keerd. Bij K.F.C. was vooral de rechtervleugel H. de GraafVan 't Kaar gevaarlijk. Het linker- verdedigingsblok werd dan ook verscheidene malen uit elkaar gespeeld. Na zo'n verrassende combinatie wist Bot nog juist de ■bal corner te trappen, welke door H. de Graaf over dp diverse hoofden heen naar linksbinnen Boutshoorn werd gespeeld, die echter, buiten het bereik van een tiental benen, tegen de paal schoot. Door een misverstand tussen Brouwer en Bot kwam midvoor Molenaar plotseling ge heel vrij voor Lingfoeek, die het keiharde schot nog juist over de lat wist te wippen. De laatste vijf minuten waren het de rood- jakken. dip de Kogers in de ver dediging drukten, doch ook zij wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. De tweede helft was een ge trouwe copie van de laatste mi nuten voor de rust. H.R.C. zette een geweldig tempo in. Een goe de pass van Rijkers, die te wei nig actief was om gevaarlijk te zijn, schoot P. de Vries juist over. Aan de andere kant loste Boutshoorn een schuiver, die door Lingbeek prachtig werd gestopt. Nadat er ongeveer twin tig minuten was gespeeld, plaatste Rijkers de bal naar Nieuwstad, Deze omspeelde de rechtsachter Wiarda en schoot vervolgens over dp inmiddels uitgelopen doelman in het ver laten doel (01). Direct hierop kreeg Kramer eer» schitterende kans om de voorsprong te ver groten maar hij treuzelde. Long plezier had H.R.C. niet van zijn voorsprong, want reeds twee mi nuten later aarzelriy Brouwer met wegschieten. Hii raakte do bal kwijt aan Dp Graaf, die het leder direct doorgaf aan Mole naar en van dichtbij werd Ling beek gepasseerd. Het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Schotland, 4 Nov. a.s. te Edinburg, ziet er als volgt uit: Doel: Anjema (Togo); achter- Derckx (Venlo) en Drijver (To go); midden: Ancion (Kampong) Loggere (Laren) en Poel (HHYC) voor: v. Heel (HHYC). Esser (Togo). Kruize (HHYC), Boer stra (HHYÖ) en v. Beaumont (Togo). Res.: v. d. Valk (Delftse studenten). Onmiddellijk na de aftrap werd aan beide zijden de voetbalmotor Het was voor de Enkhuizers nu niet direct een zacht eitje, dat Baarn. Integendeel het was een club, die zich een gelijkwaardige tegenstander toonde, al moet gezegd worden, dat de roodgelen niet hun beste spel vertoonden. De vleugelspelers en halls waren uitgesproken zwak, hetgeen natuurlijk een belemmering was voor de voorhoede, waarin Simons practisch alleen stond. Ben jamin Baarn daarentegen bleek over de plankenkoorts heen te zijn, vertoonde een levendig spelletje en bezat een grote dosis enthousiasme. Baarn begon de wedstrijd in 'n hoog tempo met een serie vlotte aanvallen die vooreerst werden weggewerkt. Na 10 minuten spe len, was het linksbinnen Onrust, die dankbaar profiteerde van 'n misverstand in de verdediging en van veraf ging zijn schot juist buiten het bereik van Ubels 10. W.F. wist met moeite los te ko men, maar Simons was niet ge lukkig met zijn schoten. Ook in de tweede helft ver toonde men dat pietepeuterige spel, terwijl Baarn juist zo leven dig speelde. Na 10 minuten maak te back v. Diermen hands in het strafschopgbied, en dat kostte Baarn een penalty, die door S. Stelling onhoudbaar werd benut 11. West-Frisia was in deze periode veel gevaarlijker, én toen Posthumius uit een gezamenlijke aanval, de bal over de uitlopende doelman tikte, werd niet alleen de stand op 1—2 gebracht, maar was dat een beloning voor het zwoegende binnentrio. Het is VZV ditmaal «iet gelukt een achterstand van 30 in een gelijk spel om te zetten. Aanvankelijk geleek het er op, dat deze specifieke VZV-traditie in de enerverende strijd Grasshop- pers-VZV zou worden geprolongeerd, immers na 20 min. spelen wist de thuisclub al een 30 voorsprong uit het vuur te slepen, welke voorsprong reeds een kwartier later gedurende een fel VZV-overwicht tot 32 werd verkleind. Het 4e doelpunt van de Hoogwouders echter bracht de genadeslag voor VZV. Welis waar wist VZV na de thee nog eenmaal het Grasshoppersdoei te vinden, doch bij deze doorboring bleef het. op volle toeren gebracht en er was dan ook van een voorzichtig terreinverkennen geen sprake. Grasshoppers, tegen de vrij krachtige wind inspelend, oogstte vrij spoedig succes toen uit een afgemeten voorzet van links haar gevaarlijke rechtsbuiten Schilder de bal goed onder controle had en scoorde. Even later wilde haar middenvoor A. Groot voor zijn rechtsbuiten niet onderdoen. Óp dezelfde wijze gaf hij zijn club een verdiende 20 voorsprong. VZV, dat het gevaar van deze achterstand scheen in te zien, werkte zich meer en meer los, doch zonder succes. De rechtsbinnen van Grasshop pers kreeg de bal van links als op een bordje geserveerd en zijn tam berekend schot trof weer de VZV-roos (3—0). VZV deed er nu nog een schepje op. Toch kwam het verdiende tegenpunt nog geheel onverwacht. Bij een der zeldzame, uitvallen van Gr. kreeg de VZV-spel de bal in zijn bezit en zonder zich te bedenken ging hij op de vijandelijke veste af. Het daaropvolgende van verre afstand afgevuurde schot deed de Grasshopperskeeper tevergeefs duiken (31). Geruime tiid wist de Gr.-verdediging verder stand te houden, maar toen de VZV- voorhoede eenmaal met drie spe lers voor de Grasshopperskeeper verscheen, was het een Grasshop- Baarn hield dapper vol en daar W.F. zich verder niet meer in spande zoals het eigenlijk be hoorde, kwam het weer in het offensief. 15 min. voor tijd vol trok Baarn het vonnis. Het was Broersen die Langedijk belette in te grijpen, op een doorbraak van Onrust. Deze kreeg nu vrij spel en scoorde van veraf een pracht- goal, waar Ubels ondanks zijn ca paciteiten niet aan tippen kon. (Advertentie) In de wedstriid teeen Alcmaria spreidde Helder een groot veld- overwicht ten toon en de wit. zwarte Alkmaarders ziin practisch niet eevaarliik voor Boekef ge weest. De Helder voorhoede snrone echter zo nonchalant met de meest fraaie kansen om. dat men er langs de liin soms moe deloos van werd. Reeds vanaf dc aftrap nam Helder het heft in handen om dit vrijwel de gehele eerste speel- helft. te laten voortduren. We zagen talrijke aardige staal tjes aanvalsspel waarvan reeds spoedig een tweetal tot zeer vruchtbare kansen uitgroeide. De eerste maal werd de bal, uit een goede aanval vanaf rechts door v. d. Meulen achter doelman Vasbinder gedeponeerd. Scheids rechter v. d. Toorren constateer de echter een overtreding, zodat dit geen doelpunt werd en de tweede maal faalde Schoneveld. op de linkervleugel opgesteld voor Dorlijn, voor een open doel. De kansen kwamen vervolgens aan de lopende band, maar on danks dit, bleef de man aan, het hiervan was ook aan de ene kant het goede doelverdedigen van de roodharige Vasbinder. Een smet teloze Schouwenaars, Heyster, Rottier combinatie werd besloten met een flitsende kogel van Rot tier, maar op sublieme wijze tip te de Alcmaria goalie de bal tot hoekschop. In de tweede helft een ge trouwe copy van de eerste, weer legio kansen voor de Alkmaarse veste, maar op de meest halstar- rige wijze werden verschillende beauty's om zeep geholpen. Na .vele van deze vruchteloze land 0—i pogingen kwam na ongeveer 18 minuten het eerste en enige doel punt ter wereld. Heyster wan delde een drietal Alkmaarders voorbij, bracht de bal via v. d. Meulen bij Schouwenaars, die de bal resoluut langs Vasbinder knalde 10. Alcmaria probeerde door on derlinge wijzigingen in de ploeg de stand alsnog te nivelleren, maar de goed gesloten Helder achterhoede drukte deze uiterst povere pogingen resoluut de kop in. Ook Eversteyn, met v. Beek hoven de beste speler, vermocht scoringsjpord werkeloos. De reden hier niets aan te veranderen. persbeen dat de bal in eigen doel liet verdwijnen. Dit was voor Gr. 't sein de viiand terug te dringen. De middenlinie en de voorhoede trokken er op uit. Fortuna liet hen niet in de steek, toen een hard schot van Kreuk achter de beslissende streep door de keeper werd gestopt. Scheids rechter Fiin wees onverbiddelijk naar 't midden en met deze stand (4-2) werd gestopt voor de thee. De korte, maar soms hevige regenbuien hadden 't veld in een spiegelglad terrein omgetoverd. Alle spelers ondervonden grote hinder van de gladheid, getuige de vele mistrappen. En 't was geen wonder, jammer genoeg, dat het spelpeil daalde. Uit een cor ner scoorde VZV haar derde goal (43), maar verder kwamen de Veldtemers niet. ENGELSE LEAGUE Dankzij een kostbare zege op Huddersfield «n een nederlaag van Manchester United zelf tegen Sunderlandd, heeft Bolton Wan derers weer de leiding in de eer ste dvisie. Manchester en Arsenal staan nu op de tweede en derde plaats met één punt achterstand. Arsenal, ondanks 4 invallers (voor de nationale ploe gen van Engeland en Wales), won met 31 van Charlton. Eerste divisie: Bolton Wand. Huddersf. Town 21; Burnley Manch. City 00: Charlt. Althi. Arsenal 1—3: FulhamBlack pool 12: Manch. Utd.Sunder- MiddlesboroughLi- vrepool 3-3: Newcastle Utd— Chelsea 31: Preston N. E.Der by County 01; Stoke City Wolverh. Wand. 10: Tottenh. Aston Villa 20; W. Bromw. Alb.Portsmouth 50. TWEEDE DIVISIE Birmingh. City—Westh. U. 21 BrentfordBurry 40 Done. RoversLuton Town 11 EvertonNotts Country 15 Leeds UnitedHuil City 20 Leicester C.Coventry C. 31 Nottingham E—Swansea T. 22 Rntherham UBarnlv 40 Sheffield WednBlackburn 2—0 Southampt.Queens Park R. 11

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4