Noordholland heeft 'n sluitende begroting Zijpe ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet Mr. Jan Derks over tegenstellingen in K.V.P. Televisie-uitzending GESLOTEN!! Onverantwoord GERARD WORM ALLERHEILIGEN Een prettige boodschap Verhoogde en nieuwe subsidies Een bijzonder jaar Bouwen te 't Zand Bureau Actief ELECTRICIEN Koffiehuis Schermerhorn f Donderdag 7 November de gehele dag J De begrotine 1952 der pro vincie Noord-Holland sluit voor de gewone dienst met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 13.631.143. Gedurende de laatste jaren werd steeds een bedrag uit het reservefonds ge put om een nadelig saldo te dekken, n.nar dit. jaar was daar toe geen aanleiding, omdat de uitkering uit het provinciefonds 6.6 pet. hoger geraamd kan wor den dan de minister had voor- festeld te doen. Gedeputeerde taten achten het een gelukkige omstandigheid dat zij daardoor niet met een voorstel behoeven te komen tot verhoging van de opcenten op de grondbelasting en dat zii enkele niet onbelang rijke verhogingen bestaande naast nieuwe subsidies konden voorstellen. Deze subsidies betreffen o.a. verhoging voor de kinderbe scherming met f22.500 tot f64.000; van het geneeskundig schooltoezicht met rond f15.000; de geestelijke volksgezondheid met f21.000; uitzending van kin deren naar vacantiekolonies met rond f50.000: stichting Koningin Wiihelmina Studiefonds met f2500.nazorg aan leerlingen B.L.O. met flO.000.—Als nieu we subsidies noemen wii bij drage in de kosten van oplei ding gezinsverzorgster ad f15.000: subsidie aan het provin ciaal opbouworgaan Noord-Hol land ad f25.000.subsidie voor militaire tehuizen f5000 (waar van de helft voor katholieke): subsidie voor de bodemkarte- ring f20.000.— Hoewel het. verblijdend is dat de provincie haar bemoeiingen op verschillend terrein kon handhaven, manen verschillende onzekere factoren tot voorzich tigheid in verband met lonen, priizem en uitkeringen. Een slui tende begroting biedt daaren boven nog niet de zekerheid dat alle plannen verwezenlijkt kun nen worden. Men denke hierbij aan de beperking van investe- VOOR BOERENLEENBANK MIDDENMEER MIDDENMEER. In de alge mene jaarvergadering van de Boerenleenbank „Middenmeer" te Middenmeer werd het afgelopen jaar als een jaar van bijzondere betekenis gezien. Het totstand komen van het nieuwe bankge bouw en de kassierswisseling werden in herinnering gebracht. De heer Mr. Claessens, lid van de directie van de Coop. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, voerde het woord n.a.v. deze ge beurtenissen. De nieuwe kassier, de heer Wllems, werd als secretaris be noemd. De winst over 1950 wordt gestort in het reservefonds. In de commissie van onderzoek van rekening en balans werden de heren F. Hopmans en C. Laan benoemd. De heer J. A. Bergmans werd in het bestuur herkozen, evenals de heer A. C. van Rem meren in de Raad van Toezicht. Leden, die een safeloket wen sen te huren, kunnen daartoe bij de kassier zich vervoegen. De loketten in de wachtkamer zullen worden afgeschermd met glas platen. NOORD-HOLLANDSE LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ VAN 1891 'T HOOGE HUYS Jaarverslag 1950 ALKMAAR Men meldt het loslaten van de kunstmatig laag gehouden rente tot een rente gamma. dat zich meer richt naar de werkelijkheid. Conseauenties hiervan voor het koersverloop der obligaties zullen zich in 1951 in sterker mate doen gevoelen. Geïnvesteerd: In de Staat f12.132.000: Onroe rende goederen en dito Mij en f8.048.000: Hypotheken. hypo theekbanken f7.508.000; Provin ciën en gemeenten f2.751.000; Banken en Credietinstellingen fl.529.000: Polisbeleningen en voorschotten (particulieren) fl.286.000; Diversen (bedrijven) f929.000: Industriën f865.000: Handel-, Mijnbouw-, Petr. on dernemingen f360.000: Water schappen e.d. f212.000: Scheep vaart-maatschappijen f51.000; Electr.-. Gas- en Te'if. onderne mingen f18.000; Kerken en Lief dadige instellingen f14.000. Er is een overzicht van het verloop der gemiddelde rente over een tiental jaren en van de onkosten. Wat de zakelijke uitkomsten betreft, is 1950 aanmerkelijk gunstiger geweest dan de voor gaande jaren. De wiskundige reserve eigen rekening vermeer derde met f3.007.965.tot f34.697.979.Voorts werd een bedrag van f327.500.toege voegd aan de extra-reserve en f150.000.gereserveerd voor be lastingen. Voor de aandeelhou ders bleef beschikbaar f6.250. hetwelk een dividend van 5% toelaat. Het aantal lopende polissen bedraagt nu 1.220.500. De emi gratie speelt in het royementen tal. vooral bij deze speciaal op volksverzekering ingestelde on derneming. haar rol. Het verze kerde kapitaal nam toe en be loopt nn f240.392.938.—. DP waargenomen sterfte was zeer gunstig en beliep in de verschillende groenen resp. 39.36%. 54.37% en 53.87% van de berekende verwachte sterfte. In het bestuur der Maatschap pij kwam geen wijziging. „Pro lustitia" H.H. WAARD-NOORD. Naar we heden vernemen, zal de R. K. Gemengde Toneelver. „Pius XI" dit jaar wederom drie uitvoerin gen geven. Naast de donateurs- kaarten voor gehuwden, zullen dit jaar ook donateurskaarten verkrijgbaar zijn voor ongehuw- den, die dan voor de Zondag avond-uitvoering recht hebben op een gereserveerde plaats. In stu die is genomen „Pro Justitia", toneelspel in 4 bedrijven door A. Boere. De opvoeringen zullen plaats hebben op 4 en 6 Nov. ring en de moeilijkheden op de geldmarkt. Een uiteenzetting over de subsidiepolitiek van Ge deputeerde Staten nroet opge schort worden in verband met besprekingen op hoger niveau. Wegene oorlogsschade is voor een bedrag van zes en een half millioen gulden geclaimd (pro vinciale waterstaat, bedrijven en ziekenhuizen); hiervan werd tot dusverre een voorschot ontvan gen van bijna twee millioen. De post onvoorzien bedraagt f400.000 waardoor ruimte aan wezig is voor het geval dat de subsidiëring van Artis herzien zal worden. Aanrijding bij spoorweg-overgang ST. PANCRAS. Dezer dagen had op de Bovenweg nabij de spoorwegovergang een aanrijding plaats tussen een voetganger, de heer J. B. uit Koedijk, en een motorrijwiel, bestuurd door de heer F. L. uit St. Pancras. Door tot nog toe onbekende oor zaak reed het uit de richting Alk maar komende motorrijwiel de voetganger aan die in de zelfde richting ging. De voetganger werd tegen de grond gesmakt, terwijl de bestuurder van het motorrij- wiel de macht over zijn. stuur verloor. Het motorrijwiel kwam aan de overzijde van de weg in een heg terecht terwijl de be- stuurdèr een hevige smak maakte. Beide personen liepen een lichte hersenschudding op. Eerste hulp werd verleend door dr. Man- joero uit Broek op Langen dijk, waarna beiden naar hun wonin gen zijn vervoerd. Door de rijks politie is een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. (Vervolg) Naar aanleiding van het goed keuringsbesluit tot aankopen van een bouwterrein in de nabijheid van de R.K. Kerk te 't Zand, stelde de heer Doedens de vraag of al vorderingen terzake van de aankoop zijn gemaakt en de grond is berekend. Volgens voorzitter was men nog niet verder geko men als het uitrekenen. En dan moet de gemeente eerst nog bouwplannen hebben en geld om te kunnen bouwen. De ANWB had naar aanleiding van 'n vraag van de heer Raatgers bericht, dat men het plaatsen van een bord aan het eind van de Bosweg vrij wel uitsluitend van belang acht voor het locale verkeer, en der halve gezien de grote kosten niet verantwoord. Terzake van de door de heer Doedens geconsta teerde ingezakte sloot aan de Bosweg te 't Zand adviseerde de Gem. Architect opruimen van de wallen. Hierover zal contact op genomen worden met het polder bestuur. Burgemeester kon mede delen, dat tot gemeente-architect is benoemd de heer N. J. Groot te Amsterdam, welke zijn functie per 15 Oct. heeft aanvaard. De heren P. Doorn, D. Eriks, Alb. Groot, P. Muntjewerf en C. Vriesman werden herbenoemd als leden van de adviescommissie voor woonruimten. Voorzitter hoopte dat ze een zelfde ijver en voortvarende ac tiviteit aan de dag zouden leggen als tot nu toe is geschied. Met de wijziging van de regeling van het landbouwverlof tot één termijn van 16 Juni14 Juli kon de raad zich verenigen. Hetzelfde was 't geval met het voorstel tot 't ver kopen van een terrein van bijna 2000 m2 te Petten aan de fa. Kuiper en Leeuwenkamp voor de somma van f 2.m2. Voor het door de stichting „Avondgloren" gevraagde terrein voor 7 wonin gen plus verzorgingshuis rekende de raad f 1.25 p. m2. Dan werden een groot aantal nieuwe woningen die door de ge meente te Petten zijn gebouwd voor de kostende prijs overgedra gen aan de bewoners. Aan J. Bouwen te Petten wees de raad een perceel van 750 m2 toe tegen een pacht van f 55.p. j. De heer Bouwens wil er een broeikas en enkele broeibakken op plaat sen. A. Bellis te Petten kreeg het door hem gevraagde visrecht voor de wateren aldaar tegen een ver goeding van f 10.p. j. Z. H. st. werd verder besloten tot overdracht van het nieuwe stuk weg over de Zijperzeedijk te Pettemerkluft aan het Hoog- Heemraadschap tegen betaling van f 220.per jaar. De verorde ning op de heffing van reinigings rechten werd aangevuld met een bepaling voor het geven van vrijstelling. Tevens werd in de politieverordening opgenomen de bepaling, dat het in de wijken (INGEZONDEN) Zondagmiddag werd door de R.A.L.-West een rit verreden waarbij ook de dijk van de Polder Hensbroek in het parcours was opgenomen. Nu is dit voor auto verkeer zeker geen ideale weg, maar aangezien het de bedoeling is om ook minder goede wegen langs te gaan, mag men dit niet al te zwaar nemen. Doch er was iets, dat degenen die verantwoor delijk zijn voor het uitzetten van dergelijke ritten zeker hadden moeten weten als ze voordien de route langs zijn gekomen. In verband met lekkage in de polderdijk was deze in de loop der week op 3 plaatsen uitgegraven en was met andere grond de gaten weer gevuld. Dit waren dus zeer slechte plekken in het weg dek en al spoedig kwamen er zeer diepe kuilen in de dijk aan de kant van de ringvaart. Men reed met een tamelijke snelheid en de bestuurders, zich van geen gevaar bewust, kwamen onverhoeds in deze gevaarlijke kuilen en velen hadden moeite hun wagens in bedwang te hou den. Tenslotte geraakte er eerst één tot op een halve meter in de ring vaart en de daaropvolgende sloeg geheel over de kop en de bestuur der en zijn passagiere lagen onder de wagen in de rietschoot zodat we de wagen moesten opheffen om de vrouwelijke passagier te bevrijden. Het mag een wonder heten dat hier geen ernstig ongeluk is ge beurd. Wil men deze sterritten houden en ook minder mooie wegen uit kiezen, goed. Maar een situatie zoals die zich hier voor deed en waarvan de bestuurders zich niet bewust kunnen zijn, had degene die voor dit parcours verantwoor delijk is, toch zeker moeten op merken om de mensen niet aan nodeloos gevaar bloot te stellen. Er gebeuren toch reeds ongeluk ken genoeg. Geachte Red. met dank voor de plaatsing, teken ik, namens de genen die de auto hebben helpen lichten om de passagiere te be vrijden. S. VLAAR. waar de vuilniswagen komt ver boden is om huisvuil en haardas op een andere wijze te verwijde ren dan via de reinigingsdienst. Uitbreiding waterleiding De heer v. d. Sluis noemde het voorstel tot het uitbreiden van het waterleidingnet tot verschil lende niet rendabele gebieden buitengewoon aanlokkelijk. Hier door toch worden talrijke moei lijkheden in eens uit de weg ge ruimd. Hij herinnerde er B. en W. ech ter nog aan, dat hier nog steeds niet de Belkmerweg tussen St. Maartensbrug en Stolpe onder is begrepen. En daar zitten juist de urgente gevallen waar de raad eerder op wees. Volgens voorzitter wil het PWN voorlopig nog niet aan die weg beginnen wegens de zeer grote hoeveelheid materiaal die daar aan ten koste moet worden gelegd en omdat 't daar te onrendabel is. Dat neemt echter niet weg dat B. en W. daar zodra mogelijk och weer om zullen vragen. Deze nieuwe regeling kost de gemeente jaarlijks bijna 4000 gulden. Een deel daarvan n.l. plm. 1800 gul den hoopt het college bijeen te kunnen brengen middels een baatbelasting gebaseerd op de belasting voor gebouwde eigen dommen t.w. f 6.bij een be lastbare opbrengst gebouwd van f 50.en verder telkens f 3. meer voor een hoger bedrag van f 25.Aangenomen. Een viertal aanvragen om ver- voersvergoeding voor leerplichti ge kinderen werd ingewilligd en één afgewezen op grond van het inkomen van betrokkene. Het Provinciaal VVV is voor nemens een grootscheepse recla me voor tourisme in het buiten land te organiseren, meer speci aal gericht op Zweden en Dene marken, o.m. door middel van een grote veelkleurige folder welke naast diverse voorstellingen ook een kaart van de Provincie bevat met een speciaal aangegeven aan bevolen touristen-route. Het Prov. Bestuur stelt echter als eis dat de betrokken gemeenten naar rato 't dubbele bijeen zullen brengen. Aangezien deze route ook voor een flink deel door Zijpe gaat be sloot de raad eenstemmig om hiervoor f 50.extra te voteren. Dat kon ook wel Want Zijpe heeft in 1950 uit stekend geboerd. Zulks bleek uit de door Burgemeester Breebaart voorgelezen rekening over 1950, die op een uitgaaf van f 713.635. wat de gewone dienst betreft een saldo van liefst f 36928.27 aan geeft. Voor het eerst in de ge schiedenis van Zijpe heeft de ka- pitaalsdienst het millioen aan ontvangsten overschreden en wel met nog f 7982.27. Van dit bedrag van ruim 1 mil. gulden bleef nog f 13.354.78 als batig saldo over. De heren Raatgers, v. d. Sluis en de Mayer zullen zich in deze mil- lioenen-nota verdiepen voor het uitbrengen van rapport. Per begrotingswijziging trok de raad f 300.uit voor nieuwe ta felkleden voor de raadszaal en f 800 voor een nieuwe schrijfma chine voor het secretarie, waar van een gebruikte wordt overge heveld naar de Soc. Dienst. Het bedrag per leerling dat voor het openbaar onderwijs is uitgegeven werd vastgesteld op f 26.09. Derhalve heeft het R.K. school bestuur te Burgerbrug recht op een uitkering van f 2208.95 en het R.K. schoolbestuur van 't Zand op f 5618.05. Als de vijf jaren om zijn staat hun dus nog wat te wachten. Geen concurrentie van Petten? De heer Doedens was beducht dat de stichting „Avondgloren" te Petten door het bouwen van een klein hofje voor bejaarden de grote bejaardeninrichting te Schagerbrug concurrentie zou aandoen en dat terwijl men op de exploitatie daarvan al allerminst gerust kan zijn. Hij acht het daar om niet juist dat de gemeente daaraan meewerkt. Voorzitter meende dat de ge meente hier niets mee te maken heeft. Avondgloren is een zuiver particuliere onderneming, ge grond op de herbouwplicht die een 7-tal bejaarden is opgelegd Die mensen willen toch in Petten blijven. Het enige verschil is dat ze inplaats van een grotere wo- JlIr)£ .klein huisje krijgen. Vrijheid-Blijheid zij het parool en de woningvoorraad wordt er gro ter door. De heer Doedens vond dat dan de Pettenaren blijkbaar anders zijn dan alle overige inwoners van Zijpe en Callantsoog, want die komen allemaal wel naar Schagerbrug. Wanneer de ge meente die bouwplicht had over genomen, was het stellig heel an ders gelopen. Overigens viel z.i. het particulier initiatief dat dit durft te ondernemen, alleszins te loven. Tenslotte kreeg deze spreker nog te horen, dat de nieuwe vuil niswagen vermoedelijk volgende week wordt afgeleverd. Gevonden WARMENHUIZEN. Een re servewiel (grijs), kinderportemon- naie met inhoud.. Inlichtingen bij de politie. AKERSLOOT In Café Ver duin werd dezer dagen een pro- pagandavergadering gehouden van de afd. Akersloot van de K.V.P. De voorzitter, de heer Leyen. sprak ziin voldoening uit over de grote opkomst en heette allen, speciaal Mr. Derks uit Hilversum van harte welkom. Spr. herinnerde aan het KVP- congres en betoogde, dat men in de KVP niet alleen een verkie zingsorgaan moet zien. Mr. Derks hield hiern--' een causerie over de tegenstellingen in de K.V.P Spr. toonde aan de hand van citaten van Prof. Duynstee en Prof. Romme aan, dat er van tegenstellingen kan worden gesproken; Prof. Duyn stee lanceerde de gedachte van een linker- en een rechtervleu gel. met resp. de heren De Bruin en Steenberghe als aanvoerders. De ene groep in de K.V.P, is van mening dat zij te links ge oriënteerd is. een andere groep vindt, dat de KVP te weinig progressief is. Spr wees in dit verband op het grote belang van de eenheid, waarmee hij niet bedoelde een blindelings achter de leiding aanlopen zonder cri- tiek: critiek kan goed zijn, als zii niet voortkomt uit een zeker standsvooroordeel. Veel critiek komt voort uit een zeker standsbewustzijn waarbij eigen stand nog vaak met eigen standje (d.i. groeps- egoisme) verward wordt. In een gezonde maatschappij dienen de standen zich te onderscheiden: zii moeten blijk geven van ver antwoordelijkheid en het alge meen belang voor ogen houden. Spr. wees op het verschijnsel van de massificatie, het opgaan in de massa, waartegen hij wil de waarschuwen: tegenover de massificatie stelde spr. de soli dariteit. het zich-met-elkander één voelen. Te weinig belangstelling Aan het adres van degenen, die de KVP haar progressiviteit verwijten, zegt spr.. dat men ziin ogen niet kan sluiten voor de dingen, die onherroepelijk toch komen. Ontstellend noemde spr. het gebrek aan daadwerkelijke be langstelling voor de KVP. Men moet onderscheid maken tussen de KVP en de Kerk; voorzover de taak van de KVP op natuur lijk terrein ligt en zii de men sen de middelen wil verschaffen, om de eeuwigheid deelachtig te worden, luistert de KVP na- VERBETERDE STAND VAN DE DERDE KLAS A Vitesse 7 5 1 1 11 O.V.V.O. 8 5 1 2 11 A.P.G.S. 8 4 1 3 9 T.O.G. 8 3 3 2 9 Velsen 8 3 2 3 8 Forward 6 2 3 1 7 Kinheim 8 3 1 4 7 Terrasvogels 7 3 0 4 6 de Meteoor 8 2 2 4 6 Rivalen 8 2 2 4 6 R.K.A.V.I.C. 7 2 1 4 5 D.C.G. 7 2 1 4 5 tuurliik naar de Kerk. Er zün echter tal van andere vraagstuk ken. die buiten het terrein van de Kerk liggen er« waarover men eventueel met de leiding van mening kan verschillen. Wanneer b.v. morgen aldus spr. 'n reactionnaire groet) in de KVP zal overheersen, dan moe ten wii ons enbii neerleggen als goede sportlui en de volgende keer proberen te winnen. De te genstellingen zitten niet in de KVP, maar in de mensen, die niet daadwerkelijk meewerken; tegenstellingen mogen er ziin. mits zii overbrugd worden door de eenheid, Als er geschillen ziin. dan moeten deze binnens kamers in de partii uitgevoch ten worden: naar buiten dienen we echter als één man op te treden, omdat daarbij de hoog ste 'belangen op het spel staan. De eenheid kan alleen bewaard worden, als de KVP de verschil lende meningen respecteert. Met een dankwoord van de voorzitter werd deze geslaagde avond besloten. Auto terecht BEEMSTER. De auto van de heer P. v. Etten, waarvan wij dezer dagen meldden dat zij te Purmerend was gestolen, is door de politie van Edam nabij haar standplaats onder de Purmerdijk teruggevonden. De politie ver denkt vijf jongelui uit Edam van het „lenen" van de wagen. Het kan wel eens een duur plezier- ritje worden voor deze jonge lieden. HET ONDERZOEK OP TUBERCULOSE „Wit wint" HEERHUGOWAARD. Het bevolkingsonderzoek op tubercu lose vereist aller medewerking. Velen kennen uit eigen omge ving het leed, dat voortvloeit uit het aangetast zijn door die ziekte, die al vat op baar slachtoffer heeft, voor deze zelf haar aan wezigheid heeft bespeurd. Ande ren kennen de ontspanning, die optreedt als na een onderzoek op het Consultatiebureau is geble ken, dat buiten dait ene lichte geval, dat bij een der kinderen is geconstateerd, de gehele ver dere familie gezond was. Op de voorgrond treedt dan de vraag „vanwaar?". Immers, bij weten is in de ganse familie tot nu toe deze ziekte niet voorge komen. En juist daartoe dient dit „op de foto gaan" op grote schaal. Om voor een gehele dorpsgemeen schap van ruim 6000 zielen het antwoord op dat „vanwaar" te kunnen geven. In vier lokalen zal heit onderzoek geschieden. In de lokalen Bleeker, van den Hei ligenberg, Evers en Schut. Als eersten zullen in klasseverband de kinderen van de school bij de Donkere weg aan de beurt ko men. Maar voor het zover is, moet nog heel wat organisato risch werk worden verzet. GEMEENTERAAD SCHERMERHORN Benoeming Gemeentesecretaris- Ontvanger SCHERMERHORN. Voor de aanleg van een sportterrein wor den de totale kosten geraamd op f 24630.waarvan f 8000.voor rekening van het Rijk, als de aanleg als werkverschaffings- object wordt uitgevoerd. De gemeenterekening voor het jaar 1950, welke voorlopig werd vastgesteld, vermeldt bij een totaal aan uitgaven op de gewone dienst van f 95.960.een nadelig slot van f 1756.85. De kapitaaldienst leverde bij een totaal aan uitgaven var. f 100651,72 een nadelig slot van f 21002,op, dit is de bouwsom van de 2 nieuwe woningwet woningen, waarvoor inmiddels echter een lening kon worden aangegaan. Een verzoek om ontheffing van straatbelasting (in principe voor alle bewoners van de polder Mij- zen) werd afgewezen. Vervolgens was aan de orde het vaststellen van een verorde ning wat betreft de heffing van rechten voor diensten van de vuilnisophaaldienst; de bewoners van de dorpskom en van een deel van de Schermer worden per 1 Januari verplicht om f 5,20 per jaar te betalen, welk bedrag in twee termijnen zal worden ge- ind. Tenslotte werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de heer J. Klippel als secretaris ontvanger, tevens Ambtenaar van de burgerlijke stand en secr.- penn. van het Burgerlijk Arm bestuur, onder dankzegging voor de buitengewoon bekwame wijze waarop de heer Klippel zijn ambt heeft vervuld. In zijn plaats werd benoemd de heer C. M. A. de Vries, ambtenaar-ontvanger te Kerkwerve. W.B.S.V. LIET PUNT IN ILPENDAM ACHTER W.B.S.V. in de eerste helft overwegend sterker, scoorde reeds na 5 minuten door middel van Jak een prachtig doorgegeven bal. Dat kort hierop de stand weer op gelijke voet kwam door Boots leek nog niet zo verontrus tend, want de W.B.S.V.-ers bleven aanvallend, met als resultaat een fraai doelpunt van Smit in de vijf en dertigste minuut. In de tweede helft kwam er maar weinig verandering in de stand en toen een blunder van de R.K.S.V.S. doelman tot gevolg had, dat de stand op 13 werd gebracht, leek er voor W.B.S.V geen vuiltje meer aan de lucht. De Ilpendammers gaven echter niet op en putten moed uit een tweede tegenpunt, gescoord door de rechtsbinnen. Beide partijen streden nu ver woed, zo verwoed zelfs, dat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag twee R.K.S.V.S. spelers van het veld te sturen. Met negen man streden de Il pendammers door en zowaar slaagden ze erin middels een pe nalty de stand op 33 te bren gen. Burgerbrug heeft een nieuwe Parochieherder BURGERBRUG. De bisschop van Haarlem, Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers heeft tot pastoor te Burgerbrug benoemd de weleerw. heer J. B. Karskens, kapelaan van de H.H. Petrus en Paulusparochie te Amsterdam. Pastoor Karskens werd op 2 Juni 1928 priester ge wijd, is kapelaan geweest te Lan- geraar (Z.H.), in 1929 werd hij benoemd te Den Haag aan de Ja- cobusparochie, in 1930 aan de Wil- librordusparochie te Rotterdam en in 1943 tot kapelaan van de Parochie H.H. Petrus en Paulus te Amsterdam. Op Vrijdag 9 No vember zal de nieuwe pastoor in zijn parochie arriveren. Zuid Zijpe krijgt in de nieuwe pastoor een artistieke priester met een muzikaal talent. De laat- se maanden was Pastoor Kars kens in Amsterdam belast met de verzorging van het bekende „Een kwartier voor God" dat elke werkdag 's middags in „De Pape gaai" wordt gehouden. HOLLANDIA T. VERZUIMDE TOE TE SLAAN Hollandia T. verzuimde in de eerste speelhelft hard genoeg toe te slaan, wat uiteindelijk de over winning zou blijken te kosten. Hollandia T. was overwegend sterker, doch wist dit overwicht slechts in één doelpunt om te zetten, een prachtig doelpunt van de midvoor na ongeveer een half uur spelen gescoord. De verdedi ging van Petten wist verder on heil te voorkomen. De tweede helft was nauwelijks vijf minuten oud, toen Hollandia T. een prachtige flitsende aanval opbouwde, waaruit de linksbuiten onhoudbaar doelpuntte. Wie meende dat Hollandia T. nu het heft in handen had, kwam bedrogen uit. Bij een aanval van Petten werd hands gemaakt in het beruchte gebied, de penalty werd prompt in een tegenpunt omgezet. Dit doelpunt inspireerde Petten zodanig, dat Hollandia T. in de verdediging werd gedron gen. Dit Petten-overwicht bracht met een goede aanval, besloten door een prachtige kopbal, de ge lijkmaker. Publieke verkoping HEERHUGOWAARD. Dezer dagen vond in cofé Zijp te Heer- Hugowaard ten overstaan van notaris W. Appel te Obdam een publieke verkoping plaats van een woonhuis met erf en tuin aan de van Veenweg 52 te Heer- Hugowaard, bewoond door de heer Jac. Bes. Nadat het den tot fl.! Ivruijer te Heer Hugowaard, die in opdracht handelde van de heer P. G. Scholten, eveneens aldaar. Nieuwe gemeente-secretaris SCHERMERHORN. De nieuw benoemde gemeente-secretaris ontvanger van Schermerhorn, de heer C. M. A. de Vries, thans ambtenaar ter secretarie en te vens ontvanger te Kerkwerve (prov. Zeeland nabij Zierikzee) werd op 15 Juli 1920 te Dordrecht geboren. Hij is gehuwd. Gods dienst Ned. Herv. Hij was eerder werkzaam ter gemeentesecretarie in de gemeenten: Schoonhoven, Zonnemaire en Heerjansdam. Te koop: JONGE KIP PEN, Legh. en Patr. aan en tegen de leg. Linden- laan 25, Alkmaar. Ambt. N.H., zoekt (on.) gemeub. zit-slaapkamer en warme maaltijd te Alkmaar. Br. no 13591, bur. v. d. blad. Vondelstr. 70 - A'dam Tel. 81835 f 7000.Modern inge richte HEREN KAP PERSZAAK met woning Drukke stand te Haar lem. Geen ruil. Brood winning. moderne sportieve winter mantel Familieberichten j r. ,t( A A tT, A Op de 8e November a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders ADR. BAKKER en CATH. BAKKER-STOOP de dag te herdenken van hun 40 jarige echtver eniging. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen St. Maartensbrug C 68, 30 October 1951 Receptie van 3 tot 5 uur in café „Zijper Welva ren" te Burgerbrug. ■4*4*4* *1* 4* 4- 4* 4* 4* 4- 4- 4* 4- 4- 4 Advertentiën Voor direct gevraagd: bij H. de Graaf, Electro Technisch Bureau, Scha gerbrug, telef. 202. R.K. Meisje, 27 j„ zoekt te Alkm. of omgev. vlotte vriend of vriendin om concerten, opera's of to neelavonden te bezoeken Br. no 13584, bur. v.d. bl. B.z.a. LEERL. DAMESK., aank. herenk., goed be kend met haarwerken. Br. letter M„ boekh. Thomas, Bergen N.H. Te koop: 14 snees beste taaie gele DORSKOOL. Te bevr. no 324, Heer- Hugowaard Zd. voor hen die lijden aan een gebrekkige darm werking: «ColognePills» DUPLEX zijn eindelijk ook hier verkrijgbaarl Een doos beval iwee soorten dragees (DUPLEX) die. afwisselend inge nomen. alle aanwenning gegarandeerd uitslui» ♦en. Ook bij zware verstopping na één nacht succes' Dank zij de daarin verwerkte uitgelezen genees krachtige kruiden met uitsluiting van chemische laxeermiddelen zijn «ColognePills» DUPLEX ge heel onschadelijk. Er is geen beter laxeermiddel anders zouden wij het maken! fn Apotheken en Drogisterijen Dtpof» Nederland, ALPHA, A'dam, Jan luiikenstraatlOO in DE BESTE VORM. Iedere Dinsdag- en Vrijdagavond 8 uur in WAAGPLEIN 26 TELEF. 3167 Uitstekende coupe en afwerking. Prima duvetine diagonaal. Keuze uit zes mode kleuren Bordeau, bruin, pétrole en groen, maten 38 t/m 44 LANGESTRAAT 40 ALKMAAR In verband met de feestdag van zijn onderstaande bedrijven op N.V. v.h. Kleedingmagazijn GEBR. BERVOËTS, Laat hk. Payglop H. BROUWER. Betere Meubileerin., Laat 189 Fa. H. BRüGGEMANN, Laat 143 Fa. H. BRüGGEMANN, Langestraat 31 DORRESTEIJN'S Manufact.h., Stenenbrug 27 J. F. M. ENDEL, Langestraat 65 Fa. ÉNGELN, Payglop 18 Laat 120 Fa. H. VAN GIJZEN Co., Payglop 20-22 Fa. E. L. HEEGER, Langestraat 30—32 KLEDINGMAGAZIJN 'T HEERTJE, Laat bij de Koorstraat KLEDINGMAGAZIJN Q, Langestr. hk. Houttil Fa. J. en E. TEN KORTENAAR, Mient 21 Fa. J. B. KöSTER, Langestraat 16—18, Magdalenenstraat 11 (K.V.) Fa. JOH. KüHNE, Manufacturen, Huigbrouwerstr. 16 Fa. SIDONIUS DE JONG, Mient 23 Fa. SIDONIUS DE JONG, Koorstraat hk. Laat OTTO VAN OS, Laat 193 HET BROEKENHUIS, Laat 159 Fa. SPRUYT, Kofa Magazijnen, Langestraat SUNDER'S Manufacturenhandel, Fnidsen 89 Fa. VROOM DREESMANN, N.V., Laat GERARD WORM'S HERENZAAK, Houttil 50 GERARD WORM'S DAMESZAAK, Houttil 66 en Langestraat 38

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4