Politie-ambtenaar omgekocht of werden diensten beloond? Onenige huurders en eigenaars G3@G0 R.K. Ned. Handbalbond in vreedzame lieden doen verkeren Rechtbank Alkmaar WIE RAADT DE UITSLAG? Complot tegen Soekarno 't HeesU/k vette I HET WERK DER HUURADVIESCOMMISSIE Voor wie per auto gaat kijken naar de interlandwedstrijd DOMRtnm Jachtgeweer teruggegeven DE SPELREGELS eerste prijs tweede prijs en drie prijzen van ƒ5,00 ƒ2,50 ƒ1,00 1. A.F.C.—Alcmaria 2. Beverwijk—Hollandia 3. R.K.A.F.C.—Schagen 4. Meervogels-Limmen 5. R.K.D.V.O.-K.C.B. Niet voor iedereen geldt dat twee en twee vier is greppelen Dr. P. Groenhart geen spreekuur net burger woonhuis Huis Bewaarruimte TONELLO Grote sortering Lage prijzen prima Ancré Horloge Fa. G. Oudes VERS HOLL. RUNDVLEES B I SKANTE R Alkmaar Not. C. Knook ALBERT HEIJN GOEDKOPER! ERWTEN en BONEN Firma A. Schellinker PAGINA 4 WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 Er bestond Dinsdag in Alkmaar veel belangstelling voor de zaak tegen de geschorste politie-ambtenaar S. B. uit West-Graftdiik en de jager-visserman A. K., die door de Meervoudige Kamer van de arrondissementsrechtbank werd behandeld. Aan de politie man was door de Officier van Justitie ten laste gelegd, dat hij een gift had aangenomen, waardoor hij bewogen werd om zijn plicht, het opmaken van een proces-verbaal, te verzaken. De jager werd het omkopen van een ambtenaar ten laste gelegd. Het was eind December 1949 dat de jager A. K. een zekere G. betrapte op het jagen in gebied, dat tot zijn jacht-pacht behoorde. Het was al meermalen gebeurd en nu stelde de jager-visser, die er niet over te spreken was, er de politie, in de persoon van de wachtmeester der Rijkspolitie S. B. van in kennis. Deze ging met de jager mede, sprak de overtre der G. aan en kreeg van hem een bekentenis los. Daardoor achtte de politieman zich gerechtigd, het jachtgeweer van G. in beslag te nemen. Maar toen G. had gezegd, dat het geweer van zijn broer was, wilde K., die spijt van de aangifte had, de zaak goed ma ken. Hij kreeg van de overtreder van de jacht., G., een schadeloos stelling van f 200.on zou er zorg voor dragen, dat het geweer zou worden teruggegeven. Dat ge beurde; de politieman, overtuigd dat de zaak tussen de beide man nen in der minne was geschikt, maakte geen proces-verbaal op en gaf het geweer terug. Later bracht de jager K. de politieman f 100.voor al de moeite, die deze zich voor de jager, ook in andere zaken, had getroost. Onwetend. De jager verklaarde voor de rechtbank, dat hij niet wist, dat hij een ambtenaar geen geld mocht geven. Een getuige in deze zaak, de kapitein van politie O., verklaarde de indruk te hebben, dat het hier een complot betrof om het geweer terug te krijgen. Een bepaalde regel wat be treft het opmaken van processen- verbaal scheen er echter niet te zijn bij de Rijkspolitie, zodat Mr. Leesberg het strafbare van het feit, het verzuimen van het op maken van proces-verbaal, m twijfel meende te kunnen trek ken. De getuigen, politie-ambtena- ren, verklaarden, dat er weinig werk uit handen van de ver dachte politieman kwam en dat het op zijn minst bevreemdde, dat van deze zaak geen werk was gemaakt, temeer daar er reeds een geweer in beslag was geno men. Te veel. De getuige G. beweerde, dat het schade-vergoedingsbedrag van f 200.hem veel te hoog leek, maar dat hij het gegeven had om zeker te zijn dat hij zijn geweer terug kreeg en dat de zaak ver der in de doofpot gestopt zou worden. Hij had echter niet de indruk dat de politieman omge kocht was. Mr. Leesberg protesteerde tegen het feit, dat de vrouw van de verdachte jager niet door de poli tie op haar verschoningsrecht was gewezen en dat zij door de poli tie in deze zaak, tegen haar man, gehoord was. Nadat de rechtbank in raad kamer was gegaan, werd in de middag de politie-ambtenaar ver hoord, nu als verdachte. Hij ver klaarde in de zapk tegen G. wei nig aanwijzingen te hebben ge vonden en toen de jager K. hem gevraagd had het geweer terug te geven, meende hij dat zijn kroongetuige weg zou vallen in een eventuele zaak tegen G. Daar om had hij er, mede omdat hij meende dat de zaak in kannen en kruiken was tussen de beide mannen, maar verder geen werk meer van gemaakt. Hij verklaarde bovendien niets van een financiële regeling tus sen de beide mannen te wéten trokken. op het moment, dat het geweer werd teruggegeven. Eigenmachtig te werk. De grootste grief, die zijn su perieuren tegen hem hadden, aldus bleek op deze zitting, was dat S. B. in zijn standplaats te werk ging zonder zijn superieu ren in de zaken te kennen. Hij liet te vaak zijn goedheid spre ken, waar het hem als politieman eigenlijk paste, processen-verbaal op te maken. Na aarzeling gaven de hogere politie-ambtenaren wél toe, dat de lagere beambten in vele zaken zelf een beslissing mochten nemen van het al of niet opmaken van een proces-verbaal. Bij het horen van de vrouw van de jager K. merkte Mr. Lees berg op, dat deze getuige gehoord zou zijn onder dwang. Hij vroeg de politie-kapitein: „Is er bij het verhoor van de vrouw niet ge zegd, dat als zij niet bekende, zij mee zou worden genomen naai de Beemster?'' De kapitein vond die vraag grievend en antwoord de: „Deze methoden houden wij er niet op na". Mr. Leesberg: „Dat vraag ik niet. Ja of neen!" Waarop beide politie-getuigen als uit een mond riepen: „Neen". Om de vrouw nu nog door de rechter-commissaris te laten ho ren werden beide zaken aange houden en verwezen naar de rechter-commissaris. De vrouw zou namelijk verklaard hebben in de stukken, dat de som van f 200 bestemd zou zijn geweest om met de politie-ambtenaar B. te delen. Maar deze verklaring werd door de verdediging zeer in twijfel ge- Nu Zondag de competitie, we gens het feest van Christus Ko- iegenheid de Junioren-afdelin- ning, stil lag, hebben we de ge- gen eens nader te bekijken. In afd. A, waar een dubbele competitie gespeeld wordt, troont VI. Vlug a nog ongeslagen boven aan de ranglijst, 't Wordt echter bedreigd door WGW a, dat een fraaie prestatie leverde, toen het vorige week Zond. DWO de pun ten afhandig maakte. Ook Geel zwart a behaalde een overwin ning, de eerste, over VI. Vlug b, dat dit jaar niet aan de prestaties komt van het vorig jaar. De stand is hier nu: VI Vlug a WGW a 5 DWO a' fi Geel-Zw. a 5 Geel-Zw a 5 VI. Vlug b 5 5 5 0 0 10 26—5 17—12 21—10 12—12 12—21 1—19 In afd- B toont VZV a zich ver uit de sterkste. De laatste maal moest Hugo Girls a zonder tegen- punt te scoren, het onderspit del ven. Con Zelo a ontnam ESA een puntje, ook geen slecht resultaat. Het ziet er hier nu als volgt uit: Acht doelpunten in een interlandwedstrijd en dan ook nog gelijkelijk verdeeld, het scheen wel een moeilijke opgave. Als we zo het sta peltje inzendingen, weer een record, inkijken valt in de eerste plaats het grote vertrouwen in de Oranje-elf op. Heel weinig konden gelo ven, dat het een gelijkspel zou worden. De uitslag 44 werd door niemand geraden en dat r.a de 54 tegen België of de 75 tegen Zwitserland. Ook de overige wedstrijden kregen niet vaak een juiste beoordeling. Berdos—VIOS maakte hierop een gunstige uitzondering. Zelfs werd meermalen een juiste voorspelling in cijfers gedaan. De strijd om de hoofdprijs bracht uiteindelijk twee candidaten naar voren. Vrouwe Fortuna besliste toen. De derde prijswinnaars moesten ook al door het lot vallen. Wel hier zijn, ze: le prijs: G. BEEREPOOT, Lagedijk C 92, 't Hofje, Wervcrshoof 2e prijs: P. BERKHOUT, Fuik 8, Warmenhuizen Drie derde prijzen: P. SIJM, Dr. Nuyensstraat 73, Westwoud; W. J. WESTER, Kalverdijk G 42, Harenkarspel; Th. J. BURGER, Breedstraat 64, Enkhuizen. En hier de opgave voor deze week: Naam: Adres: Woonplaats: i. 2. 3. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zal worden beslist. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden De enveloppe NIET dicht- plakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG" daarmee bespaart U ons veel werk Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRUSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. 0 13 32—6 13—4 16—13 8—14 12—16 1—27 1—3 a haar VZV a KSV a FSA a H Girls a Con Zelo Con Zelo b 6 VZV b 1 In afd. C versloeg VIO grootste concurrent DTS a met 20 en gaat nu aan de kop. DOS a bleef de mindere in Onderdijk en hoopt VIO nc»g in te halen. BI. Reigers aSEW a werd 10 min. voor tijd wegens regen afgebro ken, zodat deze wedstrijd zal wor den overgespeeld- Deze uitslag is dan ook niet opgenomen in on derstaande ranglijst: VIO a DTS a DOS a Strandv. BI. Reig. SEW a 5 6 6 a 5 a 5 1 15- 25- 17- 10- 8—24 2—7 UITSLAG NIET INVULLEN DJAKARTA, 30 Oct. (A.P.) De Indonesische premier, Soeki- ïnan, heeft heden een omvangrijk complot van linkse elementen onthuld, dat ten doel had presi dent Soekarno, vice-president Hatta en alle ministers van het kabinet te vermoorden. Soekiman lichtte in het parle ment toe, waarom de regering op 16 Aug. 1.1. over het gehele land zuiveringsacties van de veilig heidsdienst en arrestaties had be volen en maakte bekend, dat sinds deze maatregelen een hanvang namen, 1500 personen zijn gear resteerd. Onder degenen, die hadden saamgezworen om de regering omver te werpen, bevonden zich naar hij zeide, verscheidene leden van het parlement, die gemene zaak hadden gemaakt met een aantal regerings-functionarissen. VEEMARKT PURMEREND We kregen hedenmorgen weer een te groot aanbod van vette koeien te zien, waardoor de han del dan ook al heel stroef inzette met lagere prijzen, hetgeen er la ter op de dag niet beter op werd, vooral de iets afwijkende en oudere koeien waren tenslotte moeilijk te plaatsen. Er waren ook eén groot aantal reageerders, daar per 1 Nov. de meeste daar van moeten zijn geruimd. Op de geldemarkt was het ook heel kalm, voor de gewone markt was het aanbod dan ook wel groot ge noeg. Op de verse markt was 't weer heel stil, hoewel de keuze daar wel iets beter was, nu de grenzen voor dezen zijn gesloten. Ook voor het jonge vee, als pin ken en graskalveren, was de gang verre van willig. Met de nuchtere kalveren ging het in de vroegte nog wat, met wel al iets lagere prijzen. Later werd het stugger iMMi R 77.102. M (Van een onzer verslaggevers) „De Commissies der Rekenmeesters" zou men de Huuradviescom missies kunnen noemen. „Meesters", die de weetgierigen onder richten in de geheimen van de rekenmethode van Mr. J. in 't Veld, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, neergelegd in de Huurwet 1950. De Commissies hebben grote bedrevenheid in het vinden van de oplossingen van vraagstukken, die in hun eenvou digste vorm er uit zien als: a. huurt een huis van b. tegen 30 gul den per maand; b. mag vijftien procent huurverhoging rekenen. Hoeveel bedraagt de nieuwe huur? Ruim zes maanden werken de huuradviescommissies thans. Tot 30 Juni waren er bij de commis sies in totaal 28.241 aanvragen om advies binnengekomen. Hier van waren er tot die datum 12.552 afgehandeld, zodat er nog resteerden 15.689 gevallen. Uit deze opsomming van cijfers blijkt wel, dat van de gelegenheid, die de Huurwet bood om bij een commissie te rade te gaan over de huurprijs, die men mocht vra gen en verschuldigd was, druk gebruik is gemaakt. Nog dage lijks komen aanvragen om ad vies binnen en de grootste zorg van de commissies is om zich in een zodanig tempo door de ach terstand heen te werken, dat zij ..bij" kunnen komen en blijve». Eenvoudig is die opgaaf niet. De afhandeling van een aanvraag kost in de regel veel voorberei dend werk, zoals controle ter plaatse, terwijl de commissies vaak slechts met één gesalari eerde kracht, de secretaris, wer ken. Slechts in de grote steden wordt de secretaris geassisteerd door een klein aantal ambtena ren. Van eert groot apparaat is geen sprake. In Den Haag, waar tot 31 Aug. 5616 advies-aanvra gen zijn binnengekomen, werkt de commissie met slechts 12 krachten, waarvan vijf in bui tendienst. Toen „Toen heb ik er' werk van ge maakt" dat is een zin, die de leden van de huuradviescommis sies even vertrouwd in de oren klinkt als het gedender van de spoorwegwagons in de gehoor organen van een treinbestuurder. Woningnood en burenruzie blij ken maar al te vaak arm in arm te gaan. A„ die een groot huis en zakten de prijzen nog iets in. Ook voor het kleine aanbod van vette kalveren was maar weinig animo zodat ook die in de prijs een veer moesten laten. De scha- penmarkt was maar heel matig bezet; met de vette schapen ging het wel maar de lammertjes wer den maar heel kalm omgezet, hoewel nog wel prijshoudend. De bokken en geiten waren goed ge vraagd an werden vrij vlug ver handeld. Op de vette varkens- markt ging het vrij stroef; de inzet voor de zware was f 2.24 maar werd al heel gauw 4 centen minder. De iets lichtere gingen zo om f 2.10. Ook voor de vette zeugen was de vraag minder goed. Deze deden om de f 2, de beste iets er boven. Maar met de biggen was het mis; stugge han del en prijzen om de f 5 lager. De fokzeugen waren nog wel ge vraagd. Op de paardenmarkt was het weer een stille boel. De pluimveemarkt gaf een aardige handel te zien. ALKMAAR, 31 Oct. Paar denmarkt, aanvoer 123. vol-jarige paarden 7001000; 2-jarige paarden 600800; 1 lis- jarige paarden 500650; werk paarden tot 7 jaar 550700; oudere werkpaarden 450600; hitten 500700; slachtpaarden 600—900; veulens 225—375. Handel matig. ROTTERDAM. Naar aan leiding van de Zaterdag j.l. gespeelde Interland-voetbal- wedstrijd NederlandFinland merkte de Commissaris van Politie het volgende op. schuwing op haar plaats dat indien men niet tijdig naar 't Feijenoordstadion gaal, dit bij de komende wedstrijd Neder landBelgië op 25 November a.s. ongetwijfeld tot zeer grote moeilijkheden aanleiding kan wïïze ook "zich 'naar 'VStadion seven. Bij deze wedstrijd kan begaf daar op tijd knr,. aan- men zeker een drie a vierdui- Hoewel ieder, die op welke kon aan komen is het de politie opgevallen, dat vooral veel automobilisten kennelijk zeer laat de tocht daarheen hebben aanvaard Deze keer is daardoor geen stagna tie ontstaan omdat het to taal aantal aangevoerde mo torrijtuigen n.l. 6360 lager was dan waarop bij een interland wedstrijd gewoonlijk kan wor den gerekend. Typerend was het dat omstreeks kwart over twee, dus ruim een uur voor dat de wedstrijd begon, op vele aanvoerroutes het ver keer niet veel drukker was dan normaal. Tegen half drie was het op de meeste par keerterreinen nog angstig stil. Reeds thans is een waar- zend motorrijtuigen meer ver wachten, zodat het zaak is zeer vroegtijdig aan de linker Maasoever te zijn. Verder is 't opgevallen, dat door autobestuurders in de Maastunnel nog te weinig re kening wordt gehouden met de hellingen en het mindere zicht. De remwegen zijn lan ger als men naar beneden gaat en men moet dus extra oplettend zijn, wanneer men moet stilhouden. Het aantal auto's dat Zaterdag j.l. tijdens de verkeersregeling als ge volg van aanrijdingen of pech uit de tunnel moest worden gesleept, n.l. 25 is naar ver houding veel te hoog en gaf aanleiding tot onnodige ver tragingen. heeft, heeft B. bij zich laten inwonen. Samen hebben wij een prijs afgesproken, toenheeft B. zijn voeten niet geveegd spijkers in de muren geslagen.... het raam in de keuken dicht ge daan tijdens het kokentoen heeft A. redelijke en onredelijke aanmerking gemaakttóen heeft B. gevonden dat de huur te hoog was en toen had de Huur adviescommissie er weer een nieuwe zaak bij. Dat is zo de gewone gang van zaken. Moeren en moeten. De Huurwet heeft de huren van zelfstandige woningen met 15 procent verhoogd. Die verho ging gold niet voor de huren van woongedeelten. Daar was een zeer speciale reden voor. De Huurwet gaf wel enig houvast op welke wijze de onderhuren moesten worden berekend. De onderhuurders hebben die richt lijnen goed gelezen, hetgeen wel blijklt uit de ervaring van de huuradviescommissies; er zijn tweemaal meer adviezen over deelhuren dan over hoofdhuren. Een te hoge huur mag worden betaald. Een strafsanctie staat daar niet op. Wanneer de huren de partij echter weigert een prijs boven het toegestane te betalen, dan komt hij bij de Huuradvies commissie terecht en, wanneer het advies van de commissie niet wordt opgevolgd, tenslotte bij de kantonrechter, die een bindende uitspraak doet. Zover komt het in de meeste gevallen niet. De ervaring op dit punt leert, dan de commissies er in haast hon derd procent van de gevallen in slagen de partijen bij elkaar te brengen. Geen eenvoudig werk. Een eenvoudig karwei is dat niet altijd. Om partijen bij elkaar te brengen moeten sommige prij zen soms met honderd en meer procent verlaagd worden. De Haagse cijfers wijzen uit, dat van het aantal onderhuren, dat aan de commissie wordt voor gelegd, er slechts 30 procent juist waren. In het eenvoudigste geval is alleen een kamer verhuurd. Hoe langer hoe meer wordt echter „gemeubileerd verhuurd", wordt er „service" in de huur begre pen en in al die gevallen moet uitgedokterd worden of de prij zen, die boven de huur gevraagd worden voor kamer-aankleding en diensten wel redelijk zijn. Niet zonder n. De zaken, die de commissies krijgen te behandelen, blijven geen „papieren" gevallen voor de leden. De aantrekkelijkheid van de werkwijze der commissies schuilt juist hierin, dat de par tijen vooraf kennis kunnen ne men van eikaars klachten en be zwaren, zodat zij met een voor bereid verweer kunnen komen, wanneer zij tezamen door de commissie worden verhoord. Over niemand en niets wordt geoordeeld dan nadat de partijen volop de gelegenheid hebben ge kregen hun standpunten uitvoe rig schriftelijk en mondeling toe te lichten. Ach waren alle mensen wils.... Achter heit prij zenconflict gaan vaak grote en kleine ruzietjes schuil, die de partijen o zo graag bij hun verweer of ter staving van hun motivering voor de com missie op tafel willen brengen. Maar daar zit de commissie niet voor. Zij mengt zich niet in keu- kenconflicten e.d. Haar taak is te adviseren over de huurprijzen, al zal menige wijze voorzitter pogen de lieve vrede tussen de voor hem zittende partijen te herstellen. In opzet is het werk van de commissie trouwens „vrede-stich- tend". De gemoedelijkheid, waar mede met de partijen wordt ge confereerd, draagt er toe bij, dat zij elkaar gemakkelijker vinden dan indien een rechterlijk vonnis hen dit of dat zou voorschrijven. Het bewijs hiervan wordt door de praktijk geleverd, want zoals gezegd, bijna geen enkele zaak wordt, nadat het advies van de commissie in ingewonnen, voor de kantonrechter gebracht. Familieberichten *i* O Zondag 4 November a.s. hoopt onze geliefde zus ter en tante Zr. Ma. ENGELMUNDE (M. Dignum) haar zilveren Professie- feest te vieren. Dat God haar nog lang moge sparen is de wens van de Familie DIGNUM Langendijk, Oct. 1951 Gelegenheid tot felicite ren op 11 Nov. van 13 uur in het St. Jans- Gasthuis te Hoorn Laat voor de regen periode Uw grasland Prijzen billijk. Loonbe drijf P. BALTUS, Rijks weg 34, Limmen Alle soorten KACHELS voor kamers, pakhuizen, schuren, kantoren enz. P. Henke, Marktstraat 9, Alkmaar. VERLOREN bord van 'n <■1* *1* +t+ *t* *1* Op 10 Nov. a.s. hopen onze lieve ouders A. BAKKER A. BAKKER-BALTUS hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat God hennog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren Nico Tiny en Heinz Jan Adriaan Leo De H. Mis uit dankbaar heid zal worden opge dragen te half 10 in de parochiekerk van de H. Marg. Maria Alacoque. Gelegenheid tot felici teren van 34 uur Egmond a. d. Hoef, October 1951 *1* ♦♦♦"•J*-*"** Advertentie» B.z.a.: JONGE MAN, in bezit van rijbew. A en B, onversch. wat en waar. Br. no 13602, bur. vd bl. Dirkshorn houdt Zaterdag 3 Nov. In plaats daarvan op Vrijdag 2 November SCHERMERHORN - Uit de hand te koop: met flinke achtergrond (vruchtbomen). Br. no. 13616, bur. van dit blad BEEMSTER Te koop: met pl.m. 1 H.A. tuin grond. Aanvaarden grond Kerstmis '51. Br. no 13617, bur. v. d. blad te koop, 10 a 15 ton J. ZWEMMER, Jan Glij- nisweg 37, H. Hugowaard Te koop: 25 snees Deense BEWAARKOOL, taai srt. J. Lantman, Waarland. Vader met 3 zoons en 'n klein bedrijf, vraagt op korte termijn f 1250 TER LEEN tegen hoge rente, wekel. afb. Br. no. 13601, bur. v. d. blad. 'n achter- luchtb.wa- gen. Gaande van HJI. Waard, Hasselaarsweg tot van Herwerden, N. Nie- dorp. Gaarne bericht of ter. te bez. bij J. Schol ten, Hasselaarsweg 24, H.H. Waard. naast Jamin - Alkmaar Speculaas figuren 10 ct Borstplaatjes, 250 gram 48 ct Banketstaaf 50 ct VOOR EEN NAAR Langestr. 14 - Alkmaar Lappen 1.50 Mag. lappen 1.65 Riblappen 1.70 Lende 1.75 Rosbief 1.75 Biefstuk 2.00 Gehakt 1.50 Poulet 1.50 Varkenscarbonade 1.80 Varkenslappen 1.90 2"'> kg. Rundvet 5.25 Mager spek 1.70 Leverworst 0.90 Bloedworst 0.95 Metworst 1.50 Saucijzen 1.40 Schapenvlees v.a. 1.30 MAGDALENENSTR. hoek Achterstraat. Koopt Od Huurkoop RADIO Ritsevoort 37 VEILINGGEBOUW Magdalencnstr. Veilt iedere 14 dagen Uw goederen tegen de hoogste waarde, o.a. meubelen, huis raad, ledikanten, béd den, rijwielen, schrijf machines, h-, d-, 'en kinderrijwielen, kle ding, boekenkasten, bureau's, haarden, kachels, radio's, stof zuigers, pic-up's. Ver der antiek, goud, zil ver enz., enz. Inbren gen voor de volgende veiling op 8 Nov. Uiterlijk inbrengen v. goederen voor 5 Nov. en kunnen desgew. worden afgehaald tus sen 96 uur. 14-daagse afrekening Kijkdagen a.s. Zaterd., Zond., Maand., Dinsd. van 10—6 uur. Magdalenenstr. 19 bij Hofplein, Alkmaar Tel. 2656 van Bergen MAAKT U HET LEVEN Geeft Uw bestelling aan de bode op. Zendingen boven f 8 FRANCO thuis ALKMAAR: Fnitlsen C 103 - Tel. 2582 Langestraat 60 - Tel. 4217 HEILOO: Rijksstr.w. 115, Tel. 4315 Voor KWALITEIT en KOOK wordt inge staan Koopt nu Uw WINTERVOORRAAD 500 gram Groene erwten 28 ct Grauwe erwten 48 ct Capucijners 48 ct Bruine Bonen 32 en 28 ct Witte bonen 38 ct Citroenbonen 38 ct Spliterwten 32 ct Margarine (m. vita minen) 250 gram 48 en 46 ct Prima gesmolten vet 250 gram 57 ct Dierlijk vet 250 gram 62 ct Gr. fles slaolie f 1.79 Achterstraat 50 Tel. 2559 - Alkmaar PERSONEEL R.K. Jongeman, arb.stand zoekt te Alkmaar eenv. kl. zit-slaapkamertje m. slaapgel. Br. no. 13622 Bur. van dit blad. B.z.a. zelfstandige Hulp in de huishouding, R.K., 34 jaar, intern. Alkmaar of omg. Br. onder no. 13612 Bur. van dit blad. Gevr. nette deg. R.K. kositg., werkman, bij bej. weduwe. Br. onder no. 13614 Bur. van dit blad. Te koop: hoogdrachtige Stamboekzeug, 2e oon. J. de Beurs, Dijk, Obdam Te kp: 10.000 kg. voer- bieten Funia's bij G. de Gier, Moléhweg 12 te Wieringerwaard. Te kp. weg. plaatsgebrek mooie Kachel f 15.Te bez. Woensd. of Donderd. Oude Prinsweg 3, Bergen Te koop: mooie bruine Mantel, mt. 44, z.g.a.nw. Billijke prijs; Koorstraat 16, Alkmaar. Te koop: pr. Trapnaai- machine, merk Singer. Bleeker, Laat 113, Alk maar. Te koop: prima Haard. Lyceumstraat 73, Alk maar. Net KOSTHUIS gevr. te Alkmaar, geen beroeps. Br. onder no. 13613 Bur. van dit blad. Verloren: Polshorloge, v. Eenigenburg n. Ko rendijk. T. bel. terugbez. bij P. Hoogeboom, Win kelier, G 84. Voor uw feestavonden: Cab.gezelsch. „De Lach spiegel", Alkmaar, Nieu- wesloot 131, tel. 4813.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4