Mini: Alkmaarse Kamermuziek vereniging opende seizoen Het Mater Amabil is-werk ter hand genomen Vier jaar voor 15 fietsen In heeft ALKMAAR ENOMSTREKEN Prachtige inzet Gratis koopuur bij HILCKMANN AGENDA A. Nieuwland en Zoon, Schoorldam Binnen enkele weken eerste cursussen 3 x PER DAG 4- 40 jaar op 't „Koor" ONVERBETERLIJK Knoop gaf politie spoor in handen Koeler r PAGINA 2 DINSDAG 20 NOVEMBER 1951 ALKMAAR De Alkmaarse Kamermuziek Vereniging begon het concert-seizoen 19511952 met het optreden van het kunste naarspaar Nap de Klijn (viool) en Alice Heksch (piano). Het werd een schitterende in zet van het winterprogram, deze sublieme en voor ons allen wel onvergetelijke avond. Deze kunstvorm welke wel spe cifiek het kamermuziek-genre vertegenwoordigt, hoort men fei telijk te weinig op het concert podium, het orkestrale schijnt bij de massa meer in trek te zijn, maar ook de sonates van groot meesters beihren tot de onver gankelijke stukken uit de mu ziek litteratuur. Begonnen werd met de Sonate in G. gr. t. van Joh. Brahms, een stuk boeiende romantiek welke in de meest ide ale sfeer door de concertgevers werd geplaatst. Pracht samen spel en een edele viooltoon van Nap de Klijn. Het Adagio trof door spanning en innerlijke be wogenheid. Hierna een juweel uit de klassieke muziekliteratuur met de Sonate in C. gr. t- van Mozart. Dit werk waarin de de klavier partij op de eerste plaats komt en de vjooï meer een secundaire rol vervult werd prachtig in stijl ge speeld. Het parelend klavierspel van Alice Heksch in de snelle pas sage's was phenomenaal te noe men. Na dit verrukkelijke stuk van meester Mozart werden we geplaatst in de sfeer van het im pressionisme met de enigste So- n;\te van Claude Debuisy. Dit was tevens het laatste werk het welk door deze componist werd geschreven- Deze partituur veT- langt 'n lichte toucher in de re productie teneinde de klankwer king in de juiste nuancering te houden. Ook aan deze Sonate ga ven de executanten een vertol king welke artistiek op een zeer hoog niveau stond. Tenslotte de beroemde Kreut- zer Sonate van Beethoven. Dit werk heeft de componist oor spronkelijk opgedragen aan de Violist Britgetower. In dit mees terwerk trok ons Beethoven weer bijzonder door zijn zeer emotione le natuur, maar ook het zuiver muzikanteske valt in deze Sonate wel zeer te bewonderen. De grandioze weergave van de ze Sonate maakte diepe indruk. Het kunstenaarspaar De Klijn Heksch had zeer veel, en enthou siaste bijval in ontvangst te ne men. Als toegift volgde zeer gul het SeheTzo uit de Fruhlings So nate van Beethoven. Ongetwijfeld verlieten alle be zoekers van dit concert het Gul den Vlies met de herinnering aan een zeldzaam mooie- Sonaten- avond. W. Schreurs. Dit was Dinsdag van 12 uur. (Adv.) VICTORY-HOTEL 8 uur: Lezing voor St. Adel- bert-vereniging door Pater Boutsen O.F.M- over Ohina. WAPEN VAN HAARLEM 8 uur Algemene Leden vergadering Ver. voor Vreemdelingenverkeer. RESTAURANT KOE KENBIER Bijeenkomst Middenstanders. Lezing over Parijs. BIOSCOPEN HARMONIE: Tot ziens in New Orleans, alle leeftijden. VICTORI A-Theater: Ha- venratten van San Dië- go, 18 j. CINEMA AME- RICAIN: Het teken van Don Marcos, 14 jaar; REX-theater: Pad der Zonde, 18 jaar. Voorstellingen: heden avond 8 uur. APOTHEEK: Vanaf 6 uur hedenavond is voor spoedgevallen geopend de apotheek Kruisinga, Koorstraat 59. Advertentie P.K. vakkleding is de beste vak- kleding die in Nederland wordt -cmaakt. Daarom hebben wij de alleen verkoop op ons genomen. Nassaulaan wordt uitgedund ALKMAAR De kastanje bomen in de Nassaulaan, die te groot worden voor de kleine af stand, waarop ze nu onderling zijn geplaatst, worden gedeelte lijk uitgegraven en overgebracht naar het stationsplein. De laan wordt op deze wijze dus letterlijk uitgedund waardoor de overblij vende bomen meer ruimte krijgen om uit te groeien. Tevens wordt het nog wat kale stationsplein nu verfraaid. TAFELTENNIS Nieuws van D.S.S. Voor de eerste klasse der N.T.T.B. werd dezer dagen ge speeld de wedstrijd D.S.S. 1 Blanco I heren. De verwachting dat D.S.S. het niet zou klaren tegen Blanco, na hun teleurstel lende nederlaag tegen Disnie is niet bewaarheid want deze strijd eindigde in een gelijk spel 55. Dat had wel zijn oorzaak in het uitstekende spel van Piederiet die al zijn 3 partijen won, terwijl de Haan en Mannes elk ook een partij voor hun rekening namen, zodat de stand nu is: 1. Disnie II: 2. Blanco I; 3 D.S.S. I. Bij de dames verloor het 2de met 91 van I.V.A. uit Den Hel der. ALKM. SCHAAKCLUB V.V.V. ALKMAAR Gisteren wa ren in het clublocaal van VVV twee tientallen op bezoek voor de wintercompetitie voor de N.H. Schaakbond. Het sterke Zaandam II speelde tegen VVV II en .,Het Zwarte Paard" uit Bo venkerk tegen VVV 5. Na een spannende strijd werd de voor lopige uitslag tegen Zaandam 4%3 Vi en tegen „Het Zwarte Paard" voorlopig 54, zodat de beide wedstrijden, na beslissing in de aangehouden partijen, voor VVV waarschijnlijk gewon nen zullen worden. De uitslagen luiden: VW 2—Zaandam 2: R. W. LeddyWenselaar J. van Brenk—J .de Vries Vz 'AD. Appel Sr.C. Siebeling 01; A. TegelA. Geitenbeek 'AJ. de RuiterP. Jans VzA; A .VisP. Zwaan 10; A. HaksteenR .de Wit P. v. d. StruysE. Veen 01; J. de WaalK. Verstrik 10; J. MaalsH. Versteeg 10. Uitslag 4K—3%. VVV 5—Het Zwarte Paard: H. de VriesMaalsG. Boerla ge Mevr. DageletP. Boer lage 01; Mevr. VeisW. Toun 10; F. FaberN. Boerlage 1 0; C. de JongHoman 10; J. BakkerT. van Veen 01: M. Wolters—J. Verlaan 1—0; K. van VlietC. Stikkel 01; Mevr. de JongC. Steen 01; F. SchutzK. Ruive 10. Uitslag 54. ALKMAAR In navolging van vele andere plaatsen gaat ook Katholiek Alkmaar binnenkort 't Mater Amabilis-werk, waardoor aan het wei-kende meisje 'n meer op haar toekomst gerichte opvoe ding kan worden gegeven, ter hand nemen. In eigen katholieke kring be zint men zich reeds ongeveer een jaar op de mogelijkheden van de inrichting van een cursus, de laatste maanden is een commissie waarvan Dr. J. J. Dijkhuis het voorzitterschap bekleedt, bezig de bestaande plannen te concretise ren. Zoals men weet. beoogt het Ma ter Aimaibilis-instituut, de geeste lijke, morele, sociale en huiahou- 4elijke vorming van het werken de meisje met het oog op haar komende taak in het gezin. In Alkmaar werd tot nu toe in dit opzicht betrekkelijk weinig gedaan, al waren er verschillen de bedrijven, waarin men ook aan dit - probleem van het werkende meisje aandacht besteedde. Als voorbeeld werden ons de Rin - ger's faibrieken genoemd. Medewerking der werkgevers De opzet van het Mater Ama bilis-werk behoeft nu eenmaal de steun van de werkgevers, die in vele gevallen zeker wel gegeven ~-a, XJ.Ti. _X_ leert, dat de meisjes in fabrieken en op kantoren meer verantwoor delijkheidsgevoel krijgen en meer voor de „zaak" gaan voelen als ze weten, dat de werkgeve? ook oog heeft voor haar toekomst. Een samenwerking met andere bevol kingsgroepen is in voorbereiding; van niet-katholieke zijde zal zo doende 't z.g. Zonnebloemwerk' met dezelfde intentie als het Ma ter Amabiliswerk, worden gepro pageerd. Vooral wat betreft de uitvoering van deze plannen in de bedrijven zal een samenwer - Uitslag verloting bestrijding tuberculose ALKMAAR Bij de gehou den trekking- kwamen niet min der dan 377 prijzen uit de bus. De hoofdprijs viel op lot no. 1547. Deze en de overige prij zen kunnen afgehaald worden bjj dhr. Fr. C. Oudejans, Bier kade 15 Administrateur der Vereniging dagelijks van 9 tot 12 en van 2 tot 5uur, 's Za terdags alleen tot 1 uur. Voor de verdere uitslag zie de geplaatste advertentie. K.J.M.V. „St. George" ALKMAAR Het bestuur van de K.J.N.M. verzocht ons opna me van het volgende: „De Jeugd", dat is het onder werp, dat hedenavond behandeld wordt. Dit is een klein woord met een heel grote inhoud. Daar om is het de bedoeling om dit vraagstuk beknopt te behande len. Henk Lansen zal dit leiden, doch wijzelf zullen er over kun nen debatteren. Denken jullie er nog aan, dat wij de vereniging aan het opbou wen zijn. Stort allen je bijdrage in de vorm van een nieuw lid. Wij kunnen nu zeggen: het gaat goed in de K.J.M.V., maar het moet nog beter gaan. Vrienden, tot vanavond 8.30 u. in „Kinheim". K.A.B. HOEKJE ALKMAAR Dit winterseizoen staat in het teken van onze waak zaamheid ten opzichte van het communisme. Allereerst wordt nagegaan, wat het communisme nu eigenlijk precies is. Want ve len praten erover, maar weten er toch maar zo weinig van af, We moeten er rekening mee houden, dat er vele oprechte communisten zijn, mensen die de strijd hebben aangebonden tegen de slechte toestanden, denk maar eens aan Finsterwolde. Daar zijn toestanden, welke naar onze hui dige begrippen mensonwaardig zijn. Veel arbeiders verwachten nu verbetering van die toestan den door de toepassing van de communistische beginselen. Dema gogie is hun vreemd, het zijn heus niet allemaal revolutionnai- ren, maar veel misleide mensen. Wij moeten deze mensen tot een andere overtuiging zien te bren gen, niet alleen daar in Finster wolde, maar ook in onze eigen woonplaats. De slechte toestanden moeten we verbeteren, de broei nesten voor het communisme moeten bestreden worden met welvaartsserum, schreef dezer dagen een groot Kath. dagblad. Maar bovenal moeten wij ons zelf wapenen met de beste wa penrusting, welke te verkrijgen is: speciaal mogen we wijzen op ide gesloten retraite. De grote jPaus, die voor ons de sociale en cyclieken schreef, heeft deze wa penrusting heel sterk aanbevo len. Wij moeten bestand zijn te gen rode infectie, tegen het door de communisten aanbevolen ge neesmiddel tegen de maatschap pelijke kwalen, maar vooral moe ten wij in staat zijn onze eigen opvatting over de methode om de mistoestanden te bestrijden, naar voren te brengen. Tijdens 'r gesloten retraite, waartoe de ge legenheid bestaat van 47 en van II14 Januari 1952 gaan we eens kijken, hoe het met onze geestelijke munitie staat. king tussen de beide groepen no dig zijn. Het begin is er. Met de aanvang van twee cur sussen van elk twintig leerlingen voornamelijk uit winkels en kan toren, zal eind dezer maand, be gin volgende maand, het Mater Amabiliswerk in onze stad wor den begonnen. De lessen zijn na tuurlijk afgestemd op het milieu, waaruit de meisjes .voortkomen. Dat er nu eindelijk met dit, voor onze meisjes zo belangrijke werk een begin kan worden ge - maakt is voor een groot deel te danken aan het initiatief van ka pelaan Bisschop, vertelde ons de voorzitter van het dagelijks be stuur, Dr. Dijkhuis. Over de definitieve gang van zaken bij' het Mater Amabilis werk in onze stad hopen wij bin nenkort nadere bijzonderheden te kunnen vertellen. Hersenschudding opgelopen ALKMAAR. Tijdens ide wedstrijd Z.A.P.A.F.C. heeft do A.F.C.-keeper Ben Vink door een onzachte aanraking met. de bal. de paal of de grond bii weet het zelf niet een her senschudding opgelopen. Onge veer een kwartier voor het ein de moest hij met assistentie het veld verlaten. Wij vernamen, dat hij voorlopig een weekje het bed moet houden. Wij wensen hem een spoedig herstel. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: An. ne M.. d. v. P. Schwarzer en A. van Dijk; Catharina M.. d. v. H. A. Punt en Y. M Huiberts: An ne M. d. v. F. F. Sniekermann en M. A. Broersen. Gehuwd: Pietro Indri en Jo hanna C. Bos. Overleden: Anna M. Swaerts, 37 jaar, geh. met C. A. Schot vanger; Jantje Ruiiter. 77 jaar, wed. van D. Brandt. UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR. Gisteren is al hier een 28-iarige Alkmaarse koopman aangehouden, verdacht van diefstal van een koperen melkgoot bij een Alkmaarse zui velfabriek. Hii is in verzekerde bewaring gesteld. Gisteren werd op het politie bureau kennis gegeven van een ongeval op het Scharloo. waar- bii een jongen een hersenschud ding had opgelopen. Onmiddel lijk reed de ambulancewagen van de G.G.D uit, doch kon gelukkig onverrichterzake terugkeren. De jongeman was niet ernstig gewond Hii was tegen het achterwiel van een carrier aangereden en liep slechts lichte verwondingen op. GRATIS KOPEN BIJ VET Gratis kooptijden van Dinsdag 10.43—10.58, 13.06—13.21 14.07—14.22 Gemeenteraad Akersloot AKERSLOOT Vrijdagmorgen 9 uur vergadert de Raad van Akersloot; aan de orde komen o.m. de volgende voorstellen: in standhouding openbare lagere school, benoeming gemeente-arts verpachting pontveer, vaststelling veergelden, benoeming leden Burgerlijk Armbestuur en Com missie Advies Woonruimtewet. ACO ,v)S ALKMAAR Opbrengst collecte BEEMSTER De straat collecte ten bate van de Re classering in de gem. Beemster heeft een bedrag van f 221,20 opgebracht. Burgerlijke Stand BEEMSTER Geboren: Lia, dv J. Schans en L. S ij ken; Maria M., dv N. J. Velzeboer en M. M .v. d. Gulik. Ondertrouwd: Jacobus Nico- laas Kramer, 26 jaar en Johanna Maria van Baersen, 25 jaar; Nicolaas Jozef Dekker, 28 jaar en Carlona Margaretha Timmer, 27 jaar. UIT HET POLITIERAPPORT CASTRICUM Op Zondag 11 November 1951 werd een wielrij der op de Alkmaarderstraatweg alhier door de politie gewaar schuwd, dat hij Dij het opgebro ken gedeelte het verkeer in ge vaar bracht. Inplaats dat deze de waarschuwing ter harte nam, reed hjj op dezelfde wijze ver der en is door de politie achter volgd en geverbaliseerd. Hij meen de toen door het opgeven van een valse naam de zaak te kunnen redden. Hij had echter buiten de waard gerekend, want Zondag j.l. wist de politie hem in Heems kerk aan te houden, waarna hij naar Castricum werd overge bracht. Hij bleek genaamd J.L.S. wonende aldaar. Hjj ontkende het feit. Later op de dag is hij op vrije voeten gesteld. Zondagavond, omstreeks 23,45 uur is een wielrijder wonende te Heemskerk op de Dorpstraat al hier door de politie aangehouden omdat hij sterk onder de invloed van alcohol een rijwiel bestuur de en daarmede slingerend van links naar rechts deze straat be reed. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten. In de nacht van Zondag op Maandag werd de politie gewaar schuwd, dat de laatste trein uit de richting Uitgeest een koe had aangereden. Het dier was in stuk ken gereden. De politie stelde onmiddellijk ter plaatse een on derzoek in en trof ter hoogte van kilometerpaal 55, waar een par ticuliere oVerweg is, nog vier koeien aan. De dieren, welke toebehoorden aan de veehouder K. wonende alhier, waren, omdat het damhek openstond op de lijn gekomen. Een dezer dieren was eveneens met de trein in aanra king geweest en aan de kop ver wond. De trein moest later wor den opgesleept, in verband met ernstige beschadiging van de electrische geleidingen. Voor de veehouder betekent een en ander een financiële strop, mede omdat het dièr niet verzekerd was. Tegen een inwoner uit Bakkum werd proces-verbaal opgemaakt, terzake het wegnemen en verko pen van een kabel te Velsen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking met en kele buien. Aan de kust tijdelijk harde, overigens krachtige tot matige zuid-westelijke tot weste lijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. „LIEFDE OM Ut IJbKAbl' Toneelvoorstelling van Dindua ALKMAAR. Zondagavond heeft het. R.K. toneelgezelschap D.I.N.D.U.A. een voorstelling ge geven van de romance in drie bedrijven door Toon van Voo- i'en voor genodigde™ en dona teurs, die de grote zaal van Het Gulden Vlies tot de uiterste hoeken vulden. De spelers en speelsters hebben er veel succes mee gehad, gezien het. applaus, waarmee de zaal hen beloonde. Men zou hier gemakkelijk van mening kunnen verschillen om trent de keuze van het stuk. Men kan het amusement op de voorgrond laten treden en dan zeggen, dat het er niet op aan komt. in welke vorm die ge goten is. men kan ook streven naar verbetering op het gebied van amateurtoneel, door derge lijke stukken op zolder te laten liggen als zijnde niet geschikt om de goede smaak van het publiek t.e helpen vormen D.I.N.D.U.A. heeft het eerste gekozen, waarbij wii echter wil len opmerken, dat men het tweede niet licht moet vergeten. In ieder geval is de toneel vereniging gisteravond in haar bedoelingen en haar opzet vol komen geslaagd. Het publiek heeft hartelijk gelachen en in derdaad was het stuk niet ge speend van originele humor. Daarnaast bevat het een groot aantal enormiteiten dip zich slechts moeilijk in goed toneel laten vangen. Vandaar dat het spel hier en daar nogal wat mankeerde. Het vereist nu een maal veel studie en routine om het amateurtoneel boven de middelmaat te laten uitkomen. Voorzover dp talenten echter aanwezig waren dat mag wel gezegd heeft men zich ten volle gegeven en heeft men een volle zaal een amusante avoml bezorgd. En daar ging het blijk baar maar om G. P. Donateursavonden R,.K. Harmonie „St. Caecilia" ALKMAAR De uitnodigin gen voor de Donateursavonden zijn verzonden. Mochten er even tueel Donateurs zijn die geen uit nodiging hebben ontvangen, dan gelieven zij zich te vervogeen Za terdagavond in café Haring, Oudegracht, tussen 18 en 19 uur, waar tevens gelegenheid is kaar ten te ruilen. Er kunnen zich nog enige nieuwe donateurs aanmel den, die dan tevens de a.s. dona teursavonden kunnen bezoeken. De donateursavonden worden gehouden op 27 en 28 November aanstaande. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: God- tried A., z. v. J. S. Bartels en W. C. Dingerdis: Anton, z. v. A. B. de Betue en G. Hittema. Overleden: Jan Joosten. 76 jr., wed. van A. Hartog. ALKMAAR Geboren: Peter C., zv J. J .H .Heesbeen en B. V. M. van Wanrooij. Gehuwd: Theodorus E. Ch. Verhaart en Maria W .Baas. Overleden: Adrianus Duine- veld, 82 jaar, wednr. van P. M. W. Versteege. BERGER IJSVERENIGING BERGEN. De Berger IJs vereniging boekte een batig sal do van 108.01. Dag en avond tarieven zullen worden ver hoogd. Voordat de bestuursleden zich herkiesbaar stelden, vroeg de voorzitter goedkeuring van hun beleid inzake het uittreden van de vereniging uit de Konink lijk? Nederlandse Schaatsriiders- bond, hetgeen met nog dertien grote verenigingen was geschied om dan een nieuwe bond od te richten onder de naam „N.IJ.B.". De reden van deze onreglemen- handeling tegenover de K.N.S.B. was haar slechte orga nisatie van de lange baan-wed- strnden en de technische com missie, Het in deze zaak bemid delende Olympisch Comité had nog geen resultaat geboekt, zo dat geen wedstrijden van groot formaat verreden kunnen wor den. nABÏL het dertig-jarig bestaan op 20 Februari zullen er. ijs en weder dienende, gecostumeerde wedstrijden op dp schaats wor- den verreden. Er zal een betere geluidsinstallatie komen, terwijl net schoon houden van de baan in goed? handen is gesteld. Aanbesteding BERGEN. Voor het bouwen van een bergplaats van machine neen en gereedschappen aan de Jan Apeldoornweg 4 voor reke ning van de Gebr. Min. wegen bouwers te Bergen, schreven de volgend? aannemers in: r Ds JL QP[ W. Broersma ƒ10.075: Jb. Rampen ƒ10.212: Kroon ƒ10.199: J. Mosk (l°-300: C. Noort en Zn ƒ10.370: M. Marauering ƒ9.664: fa. Jan Houtenbos ƒ9.548: fa. N Biil 10.999: A. Prins ƒ10.573: j. Ol denburg 10.325. De begroting was ƒ9885 Het werk is gegund aan de laagste inschrijver, fa. Jan Hou tenbos. Verkocht BEEMSTER Door de heer Jac. List is onderhands verkocht een woonhuis staande aan de Oosthuizerweg aan de heer P. C. Dekker te Beemster. Door de heer J. G. Stevens is een woonhuis met tuinderij onderhands verkocht aan de heer Eggers te Beemster. Bevolkingsonderzoek BEEMSTER De resultaten van 't bevolkingsonderzoek zijn thans bekend. Degenen, die deze week geen oproep hebben ontvangen voor het na-onder zoek, kunnen aannemen, dat bij hen geen afwijkingen zijn vast- -esteld. JUBILERENDE KERKZANGERS AKERSLOOT. Op de feest dag van St. Caecilia, 22 Novem ber a.s. hopen de gebroeders J. en W. Krom, beiden geboren Akersloters, de dag te herdenken waarop zij voor 40 jaar lid wer den van het R.K. Zangkoor van de parochie van St. Jacobus major. Het was onder pastoor Colla, dat zij in 1911 hun intrede in de koorgemeenschap deden. Onder hem deden zij een ruime ervaring als kerkzanger op, la ter zongen zij onder pastoor van Baaren en pastoor Wills alsmede onder de pastoors Huff, en Nieu- wenhuizen. Ook thans, onder pastoor van den Berg, geven zij nog steeds hun krachten aan het koor. Gezien de ijver en de nauwgezetheid, waarmede zij hun, destijds vrijwillig op zich genomen taak vervullen, kan Land- en Tumbouwpolitiek vroeger en nu SCHOORL Over bovenge noemd onderwerp zal de heer N. Kaag, lid van de Gemeenteraad, op Donderdag 22 November, des avonds 8 uur, spreken voor de Jongerenafdeling van de K.V.P. De bijeenkomst wordt gehouden in de R.K. School te Catrijp. Be langstellenden zijn zeer welkom. Bovendien bestaat deze avond de mogelijkheid zich als lid van de K.V.P. of van de Jongerenorga nisatie te laten inschrijven. Collecte voor St. Nicolaas R.K. Middenstand ALKMAAR Gisteren is per abuis geschreven dat de verga dering van de N.R.K.M., afd. Alkmaar op Dinsdagavond zou zijn. De vergadering zal echter hedenavond plaats hebben in het restaurant Koekenbier. ST. NICOLAASFEEST BEEMSTER In de middag van 5 December zal St .Nicolaas een bezoek brengen aan de be waarschool en de vier laagste klassen van de lagere school, terwijl op 6 Dec. de School- feestcommisie in 't verenigings gebouw voor de kinderen van alle klassen een optreden van het gezelschap „Défilé" uit Lei den met poppenkast en gooche len heeft georganiseerd. Het ge zelschap is in de Beemster ze ker geen onbekende: het trad al tweemaal op voor de K.A.B. De kinderen worden ook getrac- teerd. SCHOORL Zondag na de H.H. Missen zal het schoolperso- neel aan het kerkportaal een schaalcollecte houden, om daar door aan St. Nicolaas mogelijk te maken wederom een feestmiddag voor de schoolkinderen te orga niseren. De beminde bisschop zal hoogstwaarschijnlijk deze middag opluisteren met zijn doorluchtige tegenwoordigheid en die van enige Zwarte Pieten. Er wordt een dringend beroep gedaan op de milddadigheid van allen, om dit kinderfeest weer zo goed mo gelijk te doen slagen. KOPEREN PRIESTERFEEST KAPELAAN VAN LEEUWEN HEERHUGOWAAKD-NRD. Kapelaan van Leeuwen gaat 25 November a.s. de dag herden ken, dat hii voor 12 Yz .iaar ge leden zijn Heilig? Priesterwijding ontving uit de handen van de bisschop. Tevens zal dit de eer ste maal zijn dat de parochie van het Heilig Hart van Jezus zulk een feit gaat vieren. In de parochie is de naam van kapelaan Van Leeuwen nauw verbonden met de jeugd. Toen hii voor ongeveer drie jaar deze parochie binnentrad, bestond er een groot gebrek aan verenigin gen. di? de jeugd wat meer bond. Door ziin toedoen kwa men er verschillenden tot stand, w.o. de zeeverkennerij, de hand bal voor meisjes, de Zondag avondclub. d? muziekclub. de N.K.J.B. enz. Reeds bestaande verenigingen vonden in hem een uitstekend aalmoezenier. Grote ziongen en niet minder' grote moeilijkheden heeft hij daarbij moeten overwinnen. Niet alleen de parochie van Heerhugowaard-Noord. ook daar buiten geniet kapelaan Van Leeuwen grote bekendheid. Ver schillende malen hielden de parochianen danook „hun hart vast", indien wederom benoe mingen afkwamen. Kerkelijk zal het feest op 25 November a.s. worden herdacht, s Morgens is er om kwart voor negen een plechtige hoogmis en s avonds om zeven uur een plechtig danklof. 's Middags om half twee zal de officiële receptie worden ge houden. waarbii aan alle paro chianen gelegenheid zal worden gegeven d? kapelaan persoonlijk de hand te drukken. Het buiten-kerkelijk feest zal worden gevierd op Maandag en Dinsdag 26 en 27 November a.s. in het lokaal van de heer P. Bleeker. Wii ziin er van overtuigd dat het de ijverige priester op ziin koperen feest niet aan belang stelling zal ontbreken. gezegd worden, dat zij de geest van St. Caecilia vaardig over zich hebben laten worden. De geest van standvastigheid hebben zij nooit prijs gegeven. Naast nun lidmaatschap wer den beide broers nog tot be stuursfuncties geroepen. In 1940 werd de heer J. Krom benoemd tot directeur, een jaar later werd hij ook nog secretaris. De heer W. Krom werd in 1942 aangesteld als penningmeester, een taak, waarvan hij zich zeer zorgvuldig kwijt. De parochie van St. Jaco bus hoopt met recht, dat het de beide jubilarissen gegeven mag zijn hun functies nog lange jaren uit te oefenen tot meerdere eer van God en stichting van de parochianen. Een hartelijk profi ciat is hier wel op zijn plaats. K.S.V. KLOPTE SCHELLINKHOUT MET 7—1 Voor de rust speelde KSV te gen de vrij sterke wind. Het begin was voor KSV weinig hoopvol, want na een mistrap van een der backs nam Sdhellinkhout de lei ding. Dit was het sein voor KSV om tot de aanval over te gaan. Aanval op aanval werd op de Schellinkh out-veste ondernomen en met succes. Na 20 minuten spe len werd gelijk gemaakt en nog voor de rust werd de stand op 31 gebracht. Met na de rust de wind in de rug was 31 een veilige voor sprong. Was het voor de rust een spannende strijd, na de hervat ting werden er van weerskanten vele blunders gemaakt. Vooral de Schellimkhouter-doel- verdediger maakte fouten. De score werd na de rust geopend door Arie Smit met een geweldig schot. Wel probeerde Schellink hout het, maar er zat geen enkel verband in deze ploeg en KSV was heer en meester. Ware de voorhoede productiever geweest, het had doelpunten kunnen rege nen. Nu bracht men de stand op 71. De Schellinkhoutploeg viel zeer tegen en bleek te licht voor de KSV-eTS. Auto botsing NOORDSCHARWOUDE Maandagavond had bij het viaduct bij Station Noordschar- woude een autobotsing plaats; bij het indraaien in de weg naar Waarland kwam de aanhangwa gen van een met draineerbuizen beladen truck in aanrijding met een personenauto; de aanhang wagen kantelde- en bekwam lichte schade; de personenauto werd zwaar beschadigd, doch de be stuurder bekwam slechts lichte verwondingen. ONTSCHEPING CANADESE TROEPEN In Rotterdam De eerste 1500 Canadezen, bestemd voor de verdediging van West-Europa zijn vannacht om 2 uur met het s.s. „Fairsea" in de Rotterdamse haven aange komen. Omstreeks half acht vanmor gen werd aan de Merwehaven een begin gemaakt met de ont scheping van deze militairen, die onder bevel zullen komen te staan van Generaal Eisen hower „HOU EN TROUW GAF UITVOERING HEERHUGOWAARD Zon dagavond gaf Hou en Trou haar eerste zaal-donateursconcert van dit seizoen en wel bii d? heer v. d. Heiligenberg. Onder de aanwezigen bemerkten we de zeereerw. heer pastoor, de wel- eerw. heer kapelaan en de ge meente-ontvanger. de heer Koot- ker. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer T. v. d. Linden. Begonnen werd met een pittig? mars The Standard of St. Cfeorge, waarna als nummer twee het verplichte nummer van het onlangs gehouden concert werd gespeeld, n.l. Michiel Adri- aanszoon. welk nummer een zeer goede vertolking onderging. Het derde nummer was Stavia. een concert-ouverture van Al- bert Thiry. Een heel mooi num mer. Ook het volgend nummer, de ouverture Pergo et. Perago mocht er ziin. Dit was het vriie nummer van het concours. Daar na kregen we Rosetta. een wals. Nummer zes bracht ons de ouverture In het land van India en tot slot, een feestmars van S. A. Noom. St. Cecilia. De algemene publieke mening was dat Hou en Trou ontzettend was vooruitgegaan. Er is merk baar zeer hard gewerkt, wat nu reeds de vruchten afwerpt en dat in de toekomst zal blijven doen. Na het concert voerden en kele leden van de R.K. gemeng de toneelvereniging Amicitia van het Kruis op de klucht in één bedrijf: Knalgas. Deze klucht had geen andere pretentie dan de mensen eens hartelijk te laten lachen. Nu er is gelachen/ en de medewerkenden van Ami citia hebben hun best gedaan. Het dankwoord werd gespro ken door de zeereerwaarde heer pastoor Van Diert. waarna met een gezellig samenzijn, onder leading van dp Bebop Boys. werd besloten Op Vrijdag 30 November a.s. gaat de tweede avond bii de heer C. Schut op het Kruis. ERNSTIG ONGEVAL EGMOND-BINNEN Te Rin- negom heeft dezer dagen een zeer ernstig ongeval plaats ge vonden. Mevr. J. Kool wonende te Rinnegom begaf zich 's avonds 7 uur naar de kerk. Bü gebrek aan een voetpad liep zjj op de rijweg. Enige jongens, die op de fiets, eveneens op de rijweg waarschijnlijk om het hardst reden botsten tegen de dame op, met het gevolg, dat de vrouw een lichte hersenschudding op- hep. Een der jongens, n.l. Jac. oommer bleef met een zeer zware hersenschudding liggen en moest met een ziekenauto naar huis vervoerd worden. Zijn toestand is zeer ernstig. Dr Moons verleen de eerste hulp. KENNEMERDAMKRING COMPETITIE OfAM OND I uit Obdam heeft SNA I uit Heerhugowaard op bezoek gehad. De uitslag SW0 Jn i?0'" voordeel van SNA I n.m. 137. Jammer voor deze zeer sportieve ploeg uit Obdam, dat zij zo te kampen heeft met nieuwe leden en vooral met jongeren. Daarom jonge mensen uit Obdam, sluit u aan bij Uw damvereniging om haar oude glorie weer terug te winnen. Hier volgen de uit slagen: ï[anc .Koopman—P. Groenveld 2-0; Jb. Commandeur-C. Groen- nel„ P- Dekker—L. Konijn 02; P. KoopmanA. Smit 02; D. Wester—K. Kloosterboer 0—2 N. WesterA. Hoogeboom 11; P. Bakker—C. Steur 0—2; J. DekkerJac. Appelman 0—2; Jac. Groot—Jac. Borst 2—0; B. Potveer—K. Oudhuis 2—0. Uitslag 713. Voor de rechtbank te Alkmaar verscheen Dinsdagmorgen de fa brieksarbeider .T H. C. K. uit Krommenie, die zich moest ver antwoorden voor een diefstal met inbraak, genleegd aan de Zuidstraat te Den Helder en de diefstal van niet minder dan yiiftien fietsen, waarvan men hem er eehter slechts enkele, afkomstig uit Amersfoort Delft en Alkmaar, ten laste had ge legd. De verdachte, die al veertien veroordelingen achter de rug heeft en die al weer de aandacht van andere officieren van justi tie op zich heeft gevestigd, ont kende tijdens de behandeling van zijn zaak door mr. J. Krab be, iets te maken te hebben met de diefstal van een fiets te Am sterdam. Een fiets, die door hem in Assendelft was gestolen, was wel als stuk van overtuiging bij de rechtbank gedeponeerd, maar de diefstal daarvan was hem niet ten laste gelegd. Verder waren er nog meerdere stukken van overtuiging zoals pakpapier, touw, een regenjas en een daar bij behorende knoop, die er aan leiding van was geweest dat de politie op zijn spoor kwam. De knoop was namelijk door ver dachte verloren. „Dat is niet van belang", meende de presi dent, mr. J. Krabbe, die nog wel wat wilde horen over twee kisten met koper, waarvan ver dachte echter beweerde niets af te weten. Een over de man uit gebracht rapport leidde tot de conclusie, dat de verdachte fiet- senmaniak verminderd toereke ningsvatbaar was. De psychiater achtte verpleging van de man in een asyl noodzakelijk. Mr. A. W. Holsteyn de offi cier van justitie, die alles bewe zen achtte behalve de diefstal van de Amsterdamse fiets, kon het niet helemaal eens zijn met het rapport. Hij achtte verwij dering van de man uit de maat schappij noodzakelijk en eiste een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek en daarna ter beschikkingstelling van de rege ring. De verdediger, mr. G. A. de Lange, meende dat verdachte te weinig kansen had gehad. Hij is in een inrichting beter op zijn plaats dan in de maatschap pij en adviseerde geen lange straf. Verdediger wilde daarbij meer de nadruk op de ter be schikking stelling gelegd zien dan op de gevangenisstraf. De officier van justitie zag daar echter niet veel heil meer in. Uitspraak over veertien dagen. Minister van N raai herdacht I hield de voor werd door Min uitzondering vo Staatssecretaris de Kamer geko: ..Geen ministe zo zei mr. Ko zoveel verguizin gerucht, zoveel laden als hii. c bare leven nimi naar goedkope geen staatsambt een man van l en wip de rust moeilijkste take laten welgevall woordeliikheidsb traohting. vade uit ziin zudht or land en volk t Eeen anidere vei optreden in i staatskunde bii der historie, dai volbrengen van tige veeleisen chenende roepin rig en toegew medewerker te deliike Voorzie bron en de oorz dienste religieuz dienst van dat ziin krachten zelf geofferd." D? heer Ko nerde voorts a van dp overlede wethouder van Utrecht, advoea Justitie, van O delen en van 1 ken. .Dn zonde, di hpeft doen vall schitterende zw: geesten, was hi .Het is ziin geweest, dat hij nam dip als h< moesten worde de liciuiditeit v strafrecht pn de dn nroblemen Teleurstelling, heden ziin onaf gezellen eewees en hard bestaai D? heer Kor tenslotte ziin rr vrouw eri het. de overledene. Minister-presii klaarde, dat d< geschokt was d( overlijden van Maarseveen. „Y ambtgenoot ver die de publieke met volle toew zet van zijn ge diend heeft", herinnerde aan ren. waarmee Maarseveen bel Wij die met her raad hebben ge hii hing aan d alles beproefd om de band tui dig Indonesië e te bewaren. Hi door de portel' zeese gebiedsde den. grote offe brengen en da lingen zouden echter de weg plichtsbétrachtii (Van onze medei Al is het i dagen dan mooi te noem we wat de t, treft geen re gehad. Deze de tijd van hoog te noen het er echtei dit in de kor ongunstige zi ren, terwijl di dan wat bui blijft aanhol n.l. eens de Oceaan bekij het hier nog tig te zijn. Gi was er wet storing ondt de wind dan aanwakkeren, ter het front regen zal b: onstabiele lui gevoerd, zal volge hebber hier onder in lucht zullen zich in deze gemakkelijk vormen. Ver volge van de de wind Wes dit de laatstt val is geweet

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2