BELGISCHE ZEGE ZONDER GLANS op moreel sterker Oranje-team fmmm Geneesheer-misdadiger Rinchard voor de Belgische rechter Zove uitge Oranje-jeugd kreeg meer dan verdiend was (11) LICHTGEVENDE SHIRTS AKKER Schenkt V thee door 'n kolenzeef? Abe inspireerde gehavende ploeg tot fel verzet (Onzichtbare) treffer bracht Brussel zege op Amsterdam Kraak voor vierde maal gepasseerd Moordenverraadandere misdrijven en politiek gekonkel Rotterdam door Antwerpen gekraakt Matige partij in Breda Batavieren bedwong nationale ploeg (1-1) SPORTBOEK voor de jeugd en planken op Engelse velden Naar wij vernemen Na vier financieel PACINA 4 MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 Je hoeft natuurlijk niet zo precies t» mikken maar je kunt er wel moeilijk 'n lekbakje bij krijgen. Een normaal theezeefje is toch eigenlijk maar het beste. U moet altijd het beste nemen. Ook bij Uw shag. Mascotte (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, Zondagmiddag. Vier minuten na de rust fel Mermans rukt voor de zoveelste keer dreigend aan de flanken van de Nederlandse defensie. Henk Schijvenaar, moe gespeeld onder de striemende zweepslagen van de Belgische debutant Van Steen, die met de zwier van een Torke Lembe- rechts keer op keer langs de stoere Haarlemmer was gesneld, richtte zich nog eenmaal in zijn volle robustheid op. Het zou ook de laatste keer zijn in deze wedstrijd. De botsing tussen de Belgische stormram Mermans en de koelbloedige Schijve naar had een funest gevolg. Terwijl Kraak nauwelijks aan dacht had voor de door Verbruggen overgenomen en inge schoten bal, stond een huilende Mermans gebogen over de op de grond liggende Schijvenaar, die met een wit vertrokken gelaat naar zijn gebroken been staarde. Een tragisch ogenblik voor Nederland, dat niet alleen ge dwongen werd de gehele verdere tweede helft met tien man te spelen maar bovendien opnieuw tegen een achterstand had te worstelen. Wh hadden het nor maal gevonden als de oranie- ploeg op dit moment als een plumpudding ineen was gestort. Dat dit niet gebeurde, is de ver dienste die we niet hoog genoeg kunnen waarderen. Onder de meesterlijke regie van Abe Len stra beten de dappere Nederlan ders zich vast aan de voetbal- technisch en nu ook numeriek sterkere tegenstander. Met een enorm élan werd aan de biina onmogelijke taak begonnen de achterstand tot 43 beperkt te houden en zo mogeliik nog weg te werken. Dat de Belgen ten slotte met 76 wonnen, kan eer der als een morele overwinning van oranie worden gezien dan als eer» glorieuze victorie van de rode duivels. Belgen sloegen direct raak. Zeker, de Belgen voetbalden technisch beter en door hun gladde combinaties liepen de oraniehemden in het eerste half uur eigenlijk maar als figuran ten over het veld. Noch Odeni- thal. noch Terlouw of Schijve naar vermochten in deze periode iets positiefs te stellen tegenover het technisch vernuft van een koele Anoul. de fantastische snel heid van wervelwind van v. Steen en 't robuuste machtsvertoon van Mermans. Binnen d*> 10 minuten had Anoul de zwakte van onze de fensie met 2 glasheldere doel punten breed aangetoond en het was alleen aan Kraak te danken dat de score niet hoger dan tot 02 opliep. Toen begon het stadion om Abp Lenstra te roepen. En de Fries antwoordde op zijn manier. Halverwege de eerste helft gaf hij binnen 2 minuten de striid niet alleen een geheel ander as pect. maar inspireerde zijn me despelers bovendien tot daden, die 'ir.'en niet meer voor mogelijk had gehouden. Twee brillante ogenblikken Van de Bogert bleek als rechts buiten geen vondst, al lijkt het ons niet onbillijk hem nogmaals een kans te geven. Hij toonde in elk geval feeling te hebben voor combinaties. Van d„ beide halfspelers was Wiertz de beste. De DWS-er verzette berger» werk en stak in dit opzicht beslist boven Bies- brouck uit We aarzelen niet de Amster dammer. na Lenstra, onze beste speler te noemen. Matchwinner Abe. Abe's ster schitterde nog feller dan in de meeste voorgaande in terlandwedstrijden Ou dit gladde veld voelde de Fries zich thuis als. in een behaaglijke crapaud Drie doelpunten, waarvan een uit een strafschop, nam d„ tove naar uit Heerenveen zelf voor zijn rekening en in de andere drie waren ziin geniale ideeën te bespeuren. Zonder Abe zou deze voorhoede waarschijnlijk een vrii povere indruk hebben gemaakt en was het de vraas geweest of men tot 'n behoorlijke score zou ziin gekomen. Want. behalve v.d. Bogert kwam Noud van Melis niet tot daden waarover de dui zenden zich behoefden op te winden. Clavan speelde niet beter maar ook niet minder dan we van hem verwacht hadden Ziin doelpunt, hetgeen een traditie is. was van nitstekentd gehalte. Kraak verde, digde ziin doel zeer goed. Aan geen der doelpunten had hii schuld. Tenzii men het hem zou willen aanrekenen, dat hii bii het vierde Belgische doelpunt meer lette op de gewonde Schij venaar dan op de bal Maar dit zou natuurlijk absurd ziin Brillant debuut van v. Steen. De Belgen demonstreerden in het eerste half uur zeer knap vakmanschap. Na de gelijkmaker van Glavan C2-2) kwam er een onrust over de rode duivels die de gehele verder^ wedstrijd bleef bestaap. zelfs nadat oranie met 10 mar. verder moest striiden. In het Belgische half uur on derscheidden zich de kanthalfs Mees en v. d. Auwera. Anoui met drie uitstekende doelpunten (dek- kingsfoutenl en de razendsnelle rechtsbuiten v Steen. Eerst toen allerlei Belgische spelers elkaar feliciteerden heb ben de weinige toeschouwers in het Olympisch Stadion, kort na de rust ontdekt, dat er iets bij zonders 'gebeurd moest zijn. En het was inderdaad zo. De Brussel se ploeg had een doelpunt ge maakt, het enige in de wedstrijd en zij, die gekomen waren om doelpunten te zien, bleven dus ook hiervan verstoken. Zelfs de brandende lichten, die daarna ontstoken werden kon den de weinige enthousiasten, die regen en storm trotseerden om de stedenwedstrijd Amsterdam Brussel te zien, niet verwarmen. Het spel was zo armetierig, voor al van Amsterdamse zijde, dat 't eigenlijk doodjammer was, dat hiervoor de schone Olympische grasmat vernield moest worden. Het enige doelpunt in deze wed strijd werd gescoord door de Brusselse rechtsbuiten Lambert. (Van onze Brusselse correspondent) veranderden het stadion in een j ENKELE DAGEN na de bevrijding van het stadje Eigenbrakel, heksenketel. ten Zuiden van Brussel, op de avond van 3 October 1944, werd Vanaf dat ogenblik klauwde de Nederlandse leeuw weer. Hii toonde, zich gelijkwaardig aan de Belgen cn wat belangrijk is. morel stukken sterker Weer kwam er, na de spectaculaire 2-2 een achterstand, maar nogmaals werd het gelijk. En zelfs toen de Belgen na het tragische ongeval van Henk Schijvenaar met 75 voorkwamei», bleek oranie sterk genoeg om met tien zwoegende knapen, met een extra plus voor Bram Wiertz. fel terug te slaan. De 76 nederlaag, we zeggen het nogmaals, was een daverende morele overwinning. Lenstra. Wiertz en Kraak do beste Nederlanders. Wanneer we. ondanks het enor me zwoegen van de oraniehem den in de tweede helft, critiek moeten leveren, dan hebben we daarbij het. oog op opbouwende critiek. Ook dit Nederlandse elf tal telde zwakke olekker» en dat deze voornamelijk in de verde diging waren te vindien is geen toeval. Voor Rinus Terlouw en Schijvenaar was het gladde veld een geduchte handicap en daar door kon de licht gebouwde Oden. thai dit keer de beste verdedi ger worden genoemd, nochtans een grote indruk ach ter te laten. Terlouw was daar bij vaak weer te grof en dit kwam ons op twee strafschoppen te staan, waarbii de eerste over treding door scheidsrechter Har- zie te zwaar werd bestraft. Deze Franse scheidsrechter had trouwens meer ongelukkige mo menten. Van de beide debutanten had Bennaers een goede tweede helft. aldaar de journalist Camille Deberghe koelbloedig vermoord. Meer dan twee jaar had hij in een Duitse gevangenis doorge bracht, maar desondanks was hij bij de intocht van de ge allieerde legers beschuldigd van samenwerking met de vijand. Kort na de moord werd een verpleegster in dezelfde plaats aan gehouden en voor de rechtbank gesleept. Ondanks talrijke ge tuigen, die verklaringen ten gunste van haar aflegden, werd zij, beschuldigd van spionnage, ter dood veroordeeld. Zowel in het geval van de moord op de journalist als in dat van het vonnis over de verpleegster Aline Lebrun was betrokken een zekere dokter Rinchard, een gewetenloos misdadiger, die na een onderzoek van bijna drie jaar, dezer dager, voor het Assisenhof van Brabant verschijnt, verdacht van moord, moordpoging, aan slagen, verraad aan de Duitsers en tal van andere misdrijven. na voor do opgevallen. rust weinig te ziin OLYMPISCHE KERNPLOEG BIJ HOLLAND-BELGIË De ploeg schaatsenrijders, die gedurende enkele maaden in trai ning is voor het aanstaand sei zoen, in het bijzonder met 't oog op de Olympische Winterspelen, heeft Zondagmiddag onder lei ding van Klaas Schenk, het lid van de technische commissie van de KNSB en dr. Carjier de voet balwedstrijd HollandBelgië bij gewoond. De afschuwelijke geschiedenis van dokter Rinchard zou de stof kunnen vormen voor een lugube re Amerikaanse film, welke zou kunnen beginnen, in een duistere nacht in Februari 1949 te Nijvel bij Brussel. In dit stadje had Rinchard een eigen kliniek, welke vooral op moreel gebied een zeer slechte naam had. Een collga, dokter Pat- te, waarschuwde Rinchard dat diens duistere practijken wel eens slecht konden aflopen, en deze zonder w.aarschuwing was voor de misda- k ach- dige geneesheer voldoende om samen met een assistent een plan te smeden om dokter Patte te vermoorden. Deze bespeurde ech ter onraad, lichtte de Rijkswacht in, en Rinchard werd gearres teerd met in zijn bezit de kara bijn, waarmee dokter Patte moest worden neergeschoten. De aanhouding van Rinchard werd de inleiding van het onder zoek dat sindsdien met kracht door de justitie werd geleid, doch dat door vrienden van de dokter op allerlei wijze werd gesaboteerd De zaak werd nog ingewikkel der, toen een justitie-ambtenaar te Berge, in wiens woning men een onderzoek wilde instellen in verband met de zaak Rinchard, zelfmoord pleegde in het kanaal van Charleroi. Wat deze ambte naar precies met Rinchard te ma ken had is nog niet duidelijk. Men fluistert, dat de dokter hem gebruikte om zijn tegenstanders te laten vervolgen wegens samen werking met de Duitsers. Politieke bemoeiingen. Het onderzoek werd. zoals me nigmaal de practijk in België is, ernstig bemoeilijkt doordat de po litieke voor- en tegenstanders van Rinchard zich in de kwestie mengden. Waarschijnlijk niet zon der reden, want de dokter heeft herhaaldelijk gezegd voor de rechtbank „onthullingen" te zul len doen, waarbij hooggeplaat ste politici betrokken zijn ge weest. Zo is onder meer bekend, dat dokter Rinchard meermalen mis dadige handelingen heeft ge pleegd, waarvoor bepaalde bui tenlandse ambassadeurs te Brus sel, ministers en Kamerleden en hun kennissen uit de Brusselse uitgaande wereld zich tot hem wendden. Deze lieden kwamen bij elkaar in het restaurant „Le Foi'iest" bij Eigebrakel en men vermoedt, dat de naam van dit hotel tijdens het proces meer dan eens te beluisteren zal zijn. Een bedenkelijk feit is bijvoor beeld, dat de eigenaar van het restaurant zelfmoord pleegde, na dat een lijst van „vaste klanten" in beslag was genomen. In de steek gelaten. Het verleden van de man, die terecht staat, zou een omvangrijk gedeelte van de film kunnen be slaan. Rinchard is medisch-arts, bezit een uitgebreide technische kennis, maar is volkomen gewe tenloos en kent geen beroepseer. Voor de oorlog droomde hij er van hoofdgeneesheer te worden van het stedelijk ziekenhuis in de Waalse industriestad La Lou- vieTe. Zijn pogingen werden ech ter gedwarsboomd door een wet houder, de hierboven genoemde journalist Camille Deberghe. Deze liet Rinchard in 1940 ontslaan, daar de dokter bij de inval der Duitsers zijn zieken in de steek had gelaten en naar Frankrijk was gevlucht. Van diezelfde Duitsërs kreeg Rinchard bij zijn terugkomst ge daan, dat Deberghe gevangen werd genomen en hijzelf tof* di recteur van het ziekenhuis werd benoemd. Later richtte Rinchard in Nijvel een eigen kliniek op en vlak na de bevrijding liet hij Deberghe door twee handlangers doodschie ten. Voor het publiek liet hii het voorkomen alsof een vonnis door de ondergrondse ten uitvoer was gebracht, en hij zorgde er wel voor, dat hij voortaan voor een belangrijk verzetsman doorging. Even onmenselijk was het op treden van de misdadige dokter tegen een andere „hinderpaal." zijn verpleegster Aline Lebrun. Dit meisje had tijdens de oor log eens het zakboekje van Rin chard nagepluisd en daarin ont dekt. dat hij afspraken had met Duitse officieren. Toen de dokter merkte, dat zijn verpleegster te veel wist, mishandelde hii haar. Het meisje wist echter te ont snappen en ontkwam daardoor ongetwijfeld aan de dood. Na de bevrijding liet de schurk haar arresteren onder beschuldi ging van spionnage voor de Duit sers. De doodstraf werd later ge wijzigd in levenslange gevange nisstraf. Het meisje werd in voor lopige vrijheid gesteld, toen Rin chard in 1949 werd gearresteerd- Nog andere moorden en moord- oogiiT^en woro'en op rekening van Rinchard geschreven. Bij gebrek aan bewijzen heeft meri echter niet alle gevallen onderzocht. Wel neemt men algemeen aan, dat hij ook een moordpoging pleegde op een ontvanger der be lastingen, die niet wilde aanne men dat Rinchard zo weinig ver diende als hij opgaf. Hii stond op het punt de man te wurgen, toen door een toeval de politie tus - senbeide kwam. Enorme belangstelling. De belangstelling voor deze gro te rechtszaak is in België enorm. De duur van het proces schat men zeker zes weken. Er moeten 350 getuigen worden gehoord, waarvan de eersten reeds ziin voorgeweest. Uit dit verhoor is in middels gebleken, dat in de ver klaringen eerder politieke motie ven dan waarheidsliefde een rol spelen. Zo werd uit de kringen van 't voormalige verzet verklaard, dat de vermoorde wethouder De - berghe bekend stond als 'n ver dacht persoon. Daarentegen getuigde de 70- jarjge weduwe van Deberghe, dat baar man lid was van de Engelse Inlichtingendienst.' Zij beweerde ook, dat Rinchafd haar man tij dens de oorlog aan de Duitsers had verraden. Terwijl Biesbrouck en Jef Mermans met ontstelde gezichten ontdekken, dat Schij venaar een ernstige blessure heeft opge lopen draait een dan sende Verbruggen zich om, daar hij Bel- gië's vierde doelpunt scoorde. Terlouw ziet met de handen op z'n hoofd de ramp aan, maar Wiertz heeft inmiddels reeds bemerkt, dat er met een van z'n ploegge noten iets aan de hand is. Met een niets aan duidelijkheid overlatende 63 zege luidde Ant werpen in het Sparta-stadion Za terdag de interland-sfeer in. De technisch veel betere en ook snel lere Sinjoren hadden 't wel heel gemakkelijk daar de Rotterdamse defensie totaal faalde. In tien mi nuten namen de Antwerpers een -0 voorsprong. In de tweede helft verkleinde Rotterdam de achterstand wel tot 23, maar daarna was het alleen maar Antwerpen wat de klok sloeg. Zonder dat een van der Biil die langzamerhand in vorm groei de, er iets aan kon veranderen, werd het 26 en eerst daarna was het aan van Ede de eer toe gedacht de uitslag iets draaglijker te maken. (Van onze speciale verslag gever). BREDA, Zaterdag De vlag- genparade rond het NAC-terrcin, de Nederlandse en Belgische Bondsautoriteiten op de tribune en de internationale auto-collectie in de Boeimeer, wel, er waren Zaterdagmiddag heel wat voor waarden vervuld om van de tra ditionele voetbalwedstrijd tussen de jeugdelftallcn der beide Lage Landen een interland in optima forma te maken. Het voornaam ste element ontbrak echter, de sfeer van de .stadionspanning, die tribunes omtovert in geestdriftig juichende mensenmassa's en die de spelers de injectie geeft, waar. door een gewone voetbi een sportnoogtepunt wordt. Het was in Breda een vrij tamme ver toning, niet het minst de wed strijd zelf, welke eindigde in een voor de Oranjebroekjes dik ge flatteerd gelijk spel: 11. Met moeite kon men herinne ringen te voorschijn roepen aan het pittige treffen in April toen 'n zelfbewuste Nederlandse voor hoede anderhalf uur lang het doel van de Rode Duiveltjes bestookte. En daar ook de Belgische ploeg van deze middag weinig vertoon de, wat iets met duivels te ma ken had of aan de Deurnse „Hel" herinnerde, is het een onbevredi gende ontmoeting geweest, on danks de vlaggen en het inter nationale publiek Goed en wel beschouwd droe gen beide elftallen te sterk het kenmerk van de middelmatigheid Daar stond aan Nederlandse kant wel een rechtsbuiten, v.d. Kuil (VSV). die in handigheid en tem po de Anderlecht-linksback Get- temans veruit de baas was, en daar zaaide aan de overzijde de BMT-linksbuiten Rijnvis nogal eens een keer verwarring in de Rode defensie, maar elke bal, door één van de twee vleugel spelers afgegeven, betekende voor het (weliswaar ijverige) binnen- trio een probleem. Achter de oranjewitte voorhoe de kreeg de VVV-er Klaassens z'n bekende bevliegingen om met de bal aan zijn lange benen in de richting van het Belgische doel te stormen, maar zijn eenzame acti viteiten werden kundig door de roodbaatjes geremd. Uitblinker, althans in het veld spel, was aan Belgische kant de rechtshalf Renard (Racing Ber gen). Op ieder punt van het veld, waar zijn aanwezigheid maar iets ten voordele van zijn ploeg kon betekenen, was hij present, en al zou het negen minuten vóór het einde midvoor Hauben zijn, die de 10 voorsprong van de Neder landse jeugd nivelleerde, Renard was de grondlegger van dit doel punt. Nadat in het eerste kwartier beide elftallen een behoorlijke portie aandacht hadden moeten besteden om thuis te raken op 't vrij gladde terrein, maaT deson danks Renard een schot had kun nen lossen, dat op de deklat stuit te, kwamen de Belgen na goed 15 minuten sterk opzetten. Vooral Longfils en Orlans bedreigden 't oranjedoel, waarin de Hermes DVS-keeper Tap zich echter kun dig weerde. De schaarse Neder landse aanvallen, steeds door v.d. Kuil (een „artist" noemden de Belgen hem) en Rijnvis, namen in de laatste tien minuten vóór de rust in aantal toe, maar 't was bedroevend hoe het binnentrio zich vastliep in de Belgische de - fensie en telkens rijpe kansen verloren liet gaan door gemis aan zelfvertrouwen op de momenten, waarop geschoten moest worden. Met uitzondering van een fraaie solo-manoeuvre van Rijnvis, die een prachtige voorzet opleverde, waaruit zowaar De Wit (De Valk) de score opende 10, valt er uit de tweede helft van Nederlandse aanvalsactiviteit weinig te mel den. Het woord was bijna drie kwartier aan de Belgen, maar zij gingen bij hun belegering van 't Oranjedoel zo nonchalant en on besuisd te werk, dat er van de verwachte doelpunten slechts één ter wereld kwam. Twintig minuten nadat de Ne derlandse 1 op het scorebord ver schenen was, brak de onvermoei bare Renard door onze verdedi - ging, die blijkbaar op buitenspel mikte, en zo kon Hauben prac- tisch ongehinderd het schot los sen. dat de ciifer-balans van deze al met al weinig bevredigende kleine interland" weer in even wicht bracht 11- dooreengeschudde Een vrij sterk Batavieren-team bond op het Haagse Klein Zwit serland de strijd aan tegen een nagenoeg compleet Nederlands elftal. Om het krachtsverschil niet al te groot te doen zijn, namen de Nederlandse elftalsipelers an dere plaatsen in dan zij gewend zijn. Zo kon het gebeuren, dat onze nationale goalgetter Roepie Kruize als rechtsback fungeerde, daarbij .geassisteerd door v. Heel op de' spilplaats. De voorhoede was versterkt met.... de backs Drijver en Dercks. Ondanks deze zeer vreemde combinatie werd t een goede wedstrijd. Het was Courvret, die even voor het ver strijken der eerste helft met een mooi schot de score opende- Na de pauze bracht Dercks de partijen op gelijke voet, waarna geen der elftallen het net meer kon vinden- Hoe vaak hoort men niet, dat het Nederlandse sportpubliek en helaas ook cle sportbeoefenaar veel te eenzijdig is. Doorgaans hoort en ziet men niets anders dan voetbal. Hoe de kans en de mogelijkheid om hierin verbete ring aan te brengen? Het zal moeilijk zijn de ouderen onder U nog te overtuigen, ook al. zijn ze zichzelf van nun eenzijdigheid bewust. Maar de jeugd? Die moet ongetwijfeld in die richting geleid kunnen worden. Voor de ouders ongetwijfeld een zware opgaaf, maar er is voor hen een prachtig hulpmiddel. Bij de Uit geverij Kinheim in Heiloo is van de hand van Jan Cottaar, een in teressant en prettig geschreven „Sportboek voor de jeugd ver schenen. De grote verdienste van Cot taar teas ongetwijfeld, dat hij inderdaad sprak tot en met de jongens en meisjes, die voor sport voelen. Alle takken van sport worden op populaire, wat niet wil zeggen oncleskundige, wijze ingeleid bij de jeugdige lezers en bovendien begreep de schrijver dat hij in dit boek ook een andere opvoedkundige taak had cn de wijze, waarop hij dit onder deel behandelde was in één woord uitstekend. Voor de jonge sportenthousias- ten een heel interessant boek en ze zullen Sint Nicolaas hun leven lang dankbaar blijven als ze een „Sportboek voor de jeugd" ten geschenke kregen. (Hnd.) KEES DE RUYTER KAMPIOEN LIBRE In een uiterst dun bezet tour- nooi om het Nationaal Kampi oenschap biljarten libre, werd de Waalwijker Kees de Ruytex voor de tweede maal titelhouder- Hij werd ongeslagen eerste en verbeterde tevens 't Nederlands record met een hoogste serie van 487 caramboles. Met het begin van invallende duisternis op de Engelse velden, heeft het publiek, dat weer of geen weer steeds deze wedstrij den bijwoont, weer heel wat nieu we snufjes kunnen bewonderen. Arsenal bijvoorbeeld had achter de doelen een lichtgevend plan kier aangebracht en het schijnt de scherpschutters wel aangenaam geweest te zijn, want de Gunners wonnen met 4—2. Wolverh. Wand ging zelfs nog verder, want toen de tweede helft begon kwamen de „Wolves" met helgele lichtge vende shirts als levende vlammen in de late herfstschemering het veld op. De situatie aan de kop van de eerste divisie veranderde deze week niet. Portsmouth bleef lei der, dank zij een 20 zege op Tottenham en Arsenal bezet na tuurlijk nog de tweede plaats. Bolton Wanderers, de verliezer op Highbury bleef de derde plaats behouden. In de tweede divisie daarente gen. veranderde wel iets. Shef field United, vorige week door 'n nederlaag tegen Brentford van de kop verdrongen door Rotherham, troont nu weer op de begeerde leidersplaats. In de eerste plaats door 'n krappe 21 zege op Don- caster en door 't gelijke spel van Rotherham bij Luton Town. Inmiddels zitten de heren van de Engelse keuzecommissie met de handen in het haar. En dat ter wijl nog slechts drie dagen van de grote strijd tegen Oostenrijk. Tom Finney werd tegen Chelsea uitge schakeld door een heupblessure, terwijl Nicholson last kreeg van een oude blessure in de knies- streek. Smith, Arsenals en Enge- lands linksachter speelde voor z'n club niet eens mee. De uitslagen waren: Eerste divisie: ArsenalBolton Wand. 42 Aston V.Middlesborough 20 BlackpoolStoke C. 42 ChelseaPreston N.E. 00 Derby -C.W.B. Albion 21 Huddersfield T.Burnley 13 LiverpoolManchester 00 Manchester C-Newcastle U 23 2—0 2—2 Athl. 2—2 PortsmouthTottenham SunderlandFulham Wolverh. WandCharlton Tweede divisie: BarnsleyBrentford 00 Blackburn R. Leicester C. 21 BuryLeeds U. 12 Coventry C.Southampton 31 Hull C.—Nottingh. F. 1—4 Lu ton Town—Rotherham. 11 Notts C.Cardif C. 11 Q.P. RangersBirmingh. C. 02 Sheffield U.Doncaster 21 Swansea T-Sheffield Wedn. 1—2 Westham U.Everton 33- TWEE INVALLERS IN ENGELSE PLOEG LOfNDEN (AP) Het Oosten rijkse elftal, dat Woensdag tegen Engeland zal spelen is vandaag in Londen aangekomen. Linksback Lionel Smith en rechtsbuiten Tom Finney hebben zich terugge trokken voor het Engelse elftal. Smith zal vervangen worden door Eckersley van Blackburn Rovers. Vandaag zal beslist worden, wie Finney's plaats zal innemen. Men vermoedt dat het Jackie Milburn zal zijn. TELEFOONKABEL RAAKTE ONKLAAR Tijdens de reportage van de voetbalwedstrijd Neder landBelgië is een draag- golfkabel van de telefoon tussen Zwolle en Deventer onklaar geraakt door binnen dringen van water. Hierdoor werd, de uitzending onder broken voor de gebieden van de telefoon-districten Deven ter, Hengelo en Arnhem. Ook het telefoonverkeer tussen Zwolle en Deventer werd ge stoord. Door ingrijpen van de telefoondienst werd, de storing geleidelijk aan opgeheven. De reportage van de voetbal wedstrijd kon na een half uur worden hervat. is de Lichte Muziekprijs 1950 toegekend aan Klaas van Beeck, voor de compositie van de „song" het Punterlied, tekst van Dico van der Meer; heeft Zaterdag aan de Rijks universiteit prof. dr. G. v. Hoorn, wegens het bereiken van de 70- jarige leeftijd afscheid genomen als hoogleraar in de archeologie; is op 57-jarige leeftijd gedu rende zijn verblijf in Den Haag overleden de heer B. S. Groene- veld, persattaché bij de Neder landse ambassade in Z.-Afrika; neemt de Nederlandse haring- uitvoer een groter omvang aan, nu binnenkort ook naar Frank rijk geëxporteerd zal worden; is het de Bossche politie gelukt de hand te leggen op een zekere D. uit de Brabantse hoofdstad, die zijn beroep zocht in het plun deren van vrachtwagens; is aan de 23-jarige Haarlemse letterkundige Harry Mullisch de Reina Prinsen Geerligsprijs uitge reikt voor. zijn roman „Archibald Strohalm". ROTTERDAM M van de K.A.B. in h deuren van het Beu tenstaander slechts verhitting der gemo krijgen van een b deed dat in een g< Tegen de wiize financiering is gesch gens met de beste zowel voor cU K.A de katholieke zaak meen werd door gen Den Haag en geageerd. De discussie verlu wakend oog van A. in een vrii welwille het viel het bestuur moeilijk na vier uu vaardigden eendrac zich te krijgen. He beroep van A. C. in hoge mate bii. Het spreekt van afloop van de gebe slaging de afhandeli overige agendapunt pende tijdnood kwar voorstellen die ware werden in een kw handeld. uiteraard noegen bii de zeer maar 'n vrii matige ling hadden gehad in de urenlange bes was behandeld. Vooraf was mede op initiatief van de Overleg is overgega richting van een ka cesane bond van ou gen en gepensionnet De K.A.B. stimu nieuwe activiteiten buiten de beweging jeugdprobleem word tact onderhouden m die hier een ei een De daadwerkelijke K.A.B.-afdelingen ter niet gemist wpr Het katholiek werk. dat van de aanzienlijke morele steun ondervindt, een grote behoeft kwamen nieuwe in Den Helder en Adviezen werden Subsidie wordt th; door de Provincie gemeenten boven Bii de bespreking stuursbeleid was jaar weer een te horen van afd meesters, die naar weinig contributie- het hoofdbestuur antwoord is biina Een bonzend van de pijn, die einde neemt. Een zeker werkend er in tien mir zijnneem éen ...die helpen DINSDAG 27 HILVERSUM 24.00 KRO. 7-00 Nieuws; 7. en liturgische kal dersluiting; 9.00 Nie de huisvrouw; 9-30 9.35 „Lichtbaken;" kleuters; 10.15 Grarr radio; 11.00 Voor Schoolradio; 12.00 Gram.; (1230-12.33 bouwmededelingen wijzer; 13.00 Nieuw: nieuws; 13.20 Actui Metropole orkest; eerd programma; 15.00 Voor de schol kenlof; 16 00 Voor Zendersluiting; 18 Actualiteiten; 18- RVU; Dr. H. IJ „De psychologie 19.00 Cabaret; 19 king; 19-40 „Dit is rie; 19.50 Gram.; weerberichten; 2( man zegt er 't „Rome n'est plus hoorspel; (In de 22.45 Avondgebed kalender; 23.00 „Gezond Gezin," 24.00 Brabants orl HILVERSUM 24.00 AVRO. 7.00 Nieuws; 7 nastiek; 7.30 Zer Nieuws; 9.10 Mo: Gram.; 9.30 „E 9.35 Gram.; 10.50 11.00 Voor de zieken piano; 12-00 Koorzan en tuinbouwmedede Voor het platteland en accordeon; 13 Mededelingen of menade orkest; huisvrouw; 14.3( Schoolradio; 15 Onze Amerikaanse Kinderkoor; 16.3 18.00 Nieuws; muziek; 18.40 muziek; 18-55 19.00 Pianospel; parle," 19.20 Gra ontdekkingen va: tig jaar," causerie 20.05 Actualiteiten eerd programma „Ik zie..", cause orkest; 22.00 „Dit Volk;" klankbeeld lands overzicht 24.00 Gram.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4