Philip BEEKMAN en Jan Feeke alleen nog zonder puntenverlies L grot Were bezit EERSTE ALKMAARSE BRADERIE een feest voor alle inwoners GERARD WORM Speciale aanbieding Akkertje De electriciteitstarieven voor de industrie in de Houttil SOKKEN ANKLETS Motorclub „Alkmaar" vertoont een gezonde groei Drie partijen beslist met slechts enkele caramboles Huldt van Alkmaar moet haast maken: Zaandam in Mei, Schagen in Juni De Braderie in woord en beeld AGENDA K. v. K. verzoekt gemeentebestuur de tarieven niet te verhogen W/NTERhandenen ■voeten KL00STERBALSEN per paar f4.50 per 2 paar f6.50 per paar f3 50 per 2 paar f4.90 Kóu gevat P Spanning op J. Pz. Coen-tournooi Nu al: 12 honderdjes Inbrekers maakten W#meer onveilig ONZE KOUSEN BAR De ,ENKALON' NYLONS f7.90 Marktberichten Merkwaa verenigi PACINA 2 VRIjDAC 11 jANUARI 1952 ALKMAAR Het comité van de Braderie, welke de Alkmaarse winkeliers in de eerste Julidagen van de komende zomer hopen te houden, wacht na de propaganda-avond van gisteravond in het Wapen van Heemskerk (gratis door de heer Rus beschikbaar gesteld) met spanning op de opgaven voor deelname. Reeds vijftig deelnemers hebben zich opgegeven tweemaal twee en een halve kilo. meter lang; het eerste jaar waren er 174, het tweede jaar 350 deel nemers. De juiste stemming werd gaande gemaakt door telkens nieuwe attracties, muziek, clow nerie, ballonwedstrijden, optre den van artisten, waarop duizen den als ken man afkwamen, en de reinigingsdienst als het ware geen raad wist „met de sigaret- ten-as", zo druk was het geweest. De stad was versierd met vlag gen, en guirlandes, met phanta- sierijke stands, die een veel fees telijker waardiger en charmanter indruk zullen moeten maken dan de gebruikelijke marktstands Tenslotte wekte hij de winkel stand op, het eens eenmaal met een Braderie te proberen, in het belang van het Alkmaarse pu bliek. Na zijn causerie vertoonde de heer Pezie een film (gedeeltelijk kleurenfilm) over de Braderie van Almelo, welke het vorig jaar in Juli is gehoudenwaartoe de Fa. Flandria gratis de projectie- De Winkelstand spreekt in deze dagen over niets anders dan de Braderie en gisteravond heeit men een grote propaganda- bjj eenkomst belegd, aie door een onverwacht groot aantal midden standers is bijgewoond. Nog nimmer zag men een zo groot aantal winkeliers bijeen (350! De voorz. v. d. Contactcomm, de heer C. W. Keijsper toonde zich dan ook blij verrast, toen hij de aanwezigen met hun dames wel kom heette. Hij deelde mede, dat de commissie standverhuur elke Dinsdag en elke Donderdag van 1012 en van 35 uur zitting houdt op de Middenstandsbank, alwaar men zich tevens voor alle inlichtingen kan vervoegen. Ook kan men daar de gewenste stand ruimte bespreken. De heer Pezie, een bekende figuur van de Almelose Winkel stand, heeft een zeer enthousiaste speech afgestoken over het ka rakter en de voordelen van de Braderie, die Almelo reeds twee maal gehouden heeft, na het idee geïmporteerd te hebben van een Zwitsers koopstadje, waar men binnen 3 dg. door de straat verkoop, want de verkoop con centreert zich gedurende die drie dagen hoofdzakelijk op straat een omzet heelt bereikt van vier en een half millioen franc, met niet meer dan 130 deel nemers. Hij ging de grote moge lijkheden na, welke Alkmaar als koopstad van Noord-Hollands Noorderkwartier in zich bergt. Hij vroeg zich af, of de Winkel stand hier ter stede Wel beseft, welk een mooie stad hij bezit, welke een krachtige Winkelstand de mogelijkheden te over biecl*, om zich te ontplooien. In Almelo is de Braderie reeds tweemaal 'n groot suces geworden; 90% van de winkeliers is er georganiseerd een van de eerste eisen om een Braderie te houden is, dat men eensgezind, gelijkgericht en en masse zich inzet voor een be paald doel: de welstand van de stad zelf te bevorderen, daar men in staat moet zijn het platte land naar de stad te trekken. De Alkmaarse zakenman moet tonen, waartoe hij in staat is, en daarvoor leent zich een Braderie uitstekend. Een braderie, aldus de heer Pezie, is in wezen een verkoop- feest, waarop koopsfeer heerst en koopstemming. Men zou het kunnen vergelijken met een fancy-fair, maar veel beter; de koopsfeer is gemakkelijk te ma ken, daar de kwaliteit der goe deren die op een Braderie eerste klasse en voor een zo laag mogelijke prijs moeten zijn reeds voor zich spreekt, maar waarop de koopstemming, welke het publiek inderdaad doet ko pen, stelselmatig en met voorbe dachten rade gekweekt moet worden. Het. volk dient in de beste winkelstraten in Alk maar Langestraat en Laat, wel licht ook Houttil, Koorstraat en Ritsevoort bijeengebracht te worden; de braderie zij voor elke bevolkingsgroep, zodat op geen enkele wijze tegenstellingen ont staan, die een of andere bepaalde groep daarvan kunnen uitsluiten. Voorwaarde is dus, dat ook het groep daarvan kunnen uitsluiten. Voorwaarde is dus, dat ook het grootbedrijf en de coöperatie meedoen. Het publiek moet op alle mo gelijke manieren worden verrast en vergast en verwend. Iedere tien minuten moet het iets an ders, iets aantrekkelijks, iets onverwachts te zien krijgen; het moet koopjes worden voorge legd, waaraan men anders niet komen kan; het moet artikelen worden aangeboden, die men an ders niet zomaar in de winkels voor het grijpen heeft. Er moe ten feestelijkheden georganiseerd worden, wedstrijden voor de jeugd, grote optochten, zoals Alkmaar die kent van de 8 Oc- tober-feesten, maar mooier nog het moet een succes worden voor het publiek, dat drie dagen in 't jaar op bijzondere wijze verwend wordt door eigen stad- en streek genoten. Met voldoening constateerde spr. dat ook in Alkmaar van ge meentewege medewerking wordt verleend en het Comité voor de Braderie vrijelijk de beschikking krijgt over de trottoirs. apparaten beschikbaar heeft ge steld. Men kreeg een goede in druk van de ontzettende drukte en alle kleur en fleur, die de Braderie in deze koopstad van Twente heeft teweeggebracht. Een gewaardeerd intermezzo vormde het concert van bijna een uur gratis gegeven door het A.O.V.-orkest onder leiding van Wim Cornelissen; een orkest, dat een machtig klankvolume voort bracht en zelfs tot een toegift werd gedwongen. Het concert werd besloten met een kersvers Braderie-lied, ver vaardigd door de heer Elzas uit Alkmaar, waarvan het refrein op de wijze van „Jamboree jamboree" (Braderie.... brade riedoor de enthousiaste Winkeliers werd meegezongen. Tenslotte werden enkele schrif telijke vragen beantwoord, waar bij o.m. werd gezegd, dat de marktkooplieden,, mits zij inwo ners van Alkmaar zijn, eveneens aan de Braderie kunnen deelne men, dat degenen, die een stand voor eigen deur wensen, zich voor de vijftiende Februari moe ten opgeven; tenslotte, indien het mogelijk is dat de braderie zal worden verbonden aan de feestelijke opening van de nieu we Friese Brug. Als het publiek eenzelfde ent housiasme kan opbrengen. als waarvan de Winkeliers gister avond door een zo massale op komst hebben bliik gegeven is het succes van de eerste Alk maarse Braderie al bij voorbaat verzekerd. SCHOUWBURG 't GULDEN VLIES: Gezinsavond St. Vincentiusvereniging. BIOSCOPEN: Rex-theater: Met vliegende vaandels, 14 jaar; Cinema Americain Guerrilla op de Philippij- nen, 14 jaar; Harmonie: De Pastoor van Kirschfeld, 18 jaar. APOTHEEK: Voor spoedge vallen is na zes uur ge opend de apotheek „De Bever" Emmastraat 36, apotheker P. J. Meurs. In Almelo, Pezie voort, zo ging was de de heer Braderie Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Pe- tronella en Annelise dochters v. A. Venema en M. C. Arnoldus; Nicolaas M. zv H. A. Bilars en M. A. C. Zunder; Geertruida A. M. dv. G. J. C. Merse en G. A. Castricum. Gehuwd: Johannes van Harde- veld en Carolina A. van Doorn; Jan van Waarde en Sophia C. Vasbinder. Ondertrouwd: Josef Latenstein en Ulkje Jongbloed. Josef M. de Moei en Cornelia C. M. Mun- ninghoff; Lubertus Peereboom en Hendrica A. Hoogvorst; Jacob de Graaf en Margaretha J. Boon; Jacob Bakker en Catharina M. Heiblom; Wouter Middelbeek en Cristina Adolf. ONDERSCHEIDING VOOR MOEDIGE REDDING ALKMAAR. Het Carnegie- Heldenfonds heeft een polshor loge met inscriptie beschikbaar gesteld voor de IV-jarige Fr. de Hoo uit Alkmaar, die op 10 Aug. j.l. de 3-jarige W. Nauta heeft gered uit het water van het Noordhollands-kanaal bij de Voormeer. Hij had bij deze red ding o.a. zijn polshorloge ver speeld.. Het polshorloge werd gistermiddag door de burgemees ter van Alkmaar aan hem uit gereikt. ALKMAAR In antwoord op een desbetreffend schrijver» van de Kamer van Koophandel aan het Gemeentebestuur werd door B. en W. van Alkmaar aan de Kamer medegedeeld, dat het in verband met de door de re gering te nemen drastische maatregelen tot beperking van het electriciteitsverbruik, thans niet het geschikte ogenblik is, om te komen tot verlaging van het electripiteitstarief voor de industrie. Een algemene tariefherziening voor het electriciteitsverbruik is evenwel in voorbereiding, waar in ook zal worden betrokken een herziening van de tarieven voor het leveren van electrici- teit aan de industrie. De tarie ven van het gemeentelijk electri- citeitsbedrijf te Alkmaar zijn voor de grootverbruikers in het algemeen aanmerkelijk hoger dan die in andere industriële- en handelscentra. Afgezien van eer» verhoging over de gehele linie, zal er aldus de K. v. K. in een schrijven aan het Gemeentebestuur toch gelegenheid moeten blijven, om in de algemene tariefstelling wijzigingen aan te brengen, in dien zulks noodzakelijk mocht blijken, De Kamer kan dan ook niet inzien, dat de door de rege ring aangekondigde tariefsher ziening in verband met de beper king van het electriciteitsver bruik. een tussentijdse wijziging van de tariefstelling in de door de Kamer bedoelde zin in de weg zou staan. Indien de door de regering in uitzicht gestelde maatregelen tot beperking van het electrici teitsverbruik van dien aard zijn, dat zji beogen ook de tarieven Voor het gebruik van eleetriei teit door het bedrijfsleven te verhogen dan moet de Kamer daartegen ernstig protest aante kenen. Indien het gemeente bestuur de vrijheid heeft daar aan al dan niet gevolg te geven, dan verzoekt de K. v. K. drinr gend het daarheen te willen lei den, dat de tarieven voor hen, die eleetrieiteit voor bedrijfs doeleinden gebruiken, niet, of „ACHTER DE WOLKEN SCHIJNT DE ZON" CASTRICUM. De zaal van de heer Borst te Bakkum was tjokvol, toen de voorzitter van de K.A.B. voor de opvoering van 't toneelspel „Achter de wolken schijnt de zon", door „Meer vreugde Kern" de aanwezigen welkom heette. De regie was in handen van de heer G. Groentjes die tevens de hoofdrol vertolkte. Mevr. Zandbergen-v. d. Einde speelde haar rol als huismoeder voortreffelijk. Hetzelfde geldt voor de heer A. Zijlstra, die zich als Jasper uitstekend wist in te leven. Mej. A. Zonneveld, en 't tweetal de heer Deuthof en Mej. Lute, speelden zeer aannemelijk. De heer Spil als Karei miste in zijn vertolking iets van de sluw heid, die bandieten nu eenmaal eigen is. Het lispelende dienst meisje, Mej. G. Groentjes, was enig in haar creatie. Wederom heeft de heer Groentjes, die zich de man betoonde, van wie het succes van de avond het meest ging, met beperkte middelen de aanwezigen een amusante avond weten te bezorgen. En het dank woord van de Voorzitter aan de spelers en speelsters was wel verdiend. „Zuiderzon" tehuis voor ouden van dagen SCHAGERBRUG. Tijdens de Woensdag j.l. gehouden ver gadering van net bestuur van het in aanbouw zijnde tehuis van Ouden van Dagen is als naam voor dit nieuwe tehuis gekozen „Zuiderzon". Deze keuze kan zeker geen slechte genoemd wor den. Het nieuwe tehuis zal ver moedelijk in de maand Mei a.s. worden geopend. De werkzaam heden hebben een zeer vlot ver loop en het bestuur heeft dan ook goede hoop dat in Mei a.s. de officiële opening zal kunnen plaats vinden. Voor zover tot heden is te bekijken, zal het ge bouw van alle gemakken zijn voorzien en zal het de oudjes, wat betreft de inrichting, aan niets ontbreken. tot het allernoodzakelijkste mi nimum, verhoogd zulïen wor den. Deze tariefsverhoging schijnt n.l. niet noodzakelijk om dat de kostprijs van de opge wekte eleetrieiteit zou zijn ge stegen, maar zou uitsluitend worden ingevoerd om tot eer» beperking van het verbruik te komen. Van de zijde van het midden- standsbedrijf bestaan ernstige bezwaren tegen de verplichte electriciteitsbeperking in de piekuren, waardoor de verkoop ongunstig wordt beïnvloed. Des te ernstiger is de voorgenomen maatregel, omdat zij in wezen hetzelfde resultaat tengevolge zal hebben, maar daarnaast de afgenomen energie ook nog duurder zal later» betalen. De Kamer vertrouwt, dat het gemeentebestuur deze bezwaren in ernstige overweging zal ne men en niets zal nalaten om de gevreesde tariefsverhoging voor het gebruik van eleetrieiteit voor bedrijfsdoeleinden te voorkomen. FLYING ENTERPRISE IN HET JOURNAAL ALKMAAR Vanaf Vrijdag avond zal er een speciale repor tage worden gegeven van de strijd om het behoud van de „Flying Enterprise", die een ge hele week lang de wereld in spanning heeft gehouden. In het Rex-theater en de Cinema Ame ricain zal deze reportage in het journaal worden gedraaid. Uitbreiding H.H. WAARD-NOORD Naar wij vernemen heeft de fa. Kager alhier, aan haar manufacturiers- bedrijf en stoffeerderij thans ook een afdeling Heren confectie toegevoegd, hetgeen voor de middenstand een vooruitgang en voor de burgerij een verbetering betekent. Wij wensen de heer Kager veel succes met zijn nieu we afdeling. Bouw mee H.H. W AARD-ZUID Naar thang bekend is gemaakt heeft de Stichting tot het oprichten van een Jeugdcentrum te Heer- hugowaard-Zuid bij de j.l. ge houden verloting een batig saldo kunnen boeken van f3000,00. Een prachtig resultaat voor organi satoren en medewerkers. Een woord van dank aan de milde gevers. Trekker Ie water H.H. WAARD-NRD. Woens dagmorgen omstreeks 8.30 uur ging de heer A. van S. met zijn trekker in de richting Midden weg via de Donkereweg. Tijdens het passeren van een ander voer tuig in een flauwe bocht in deze weg, kwam de heer van S. in de arasberm terecht en geraakte de macht over zijn stuur kwijt. De Ford-trekker belandde in de naast de weg gelegen sloot. Door oer» kraanwagen van de Garage de Groot uit Heerhugowaard- Zuid werd de trekker weer op de weg gezet. Advertentie Voor velen een jaarlijkse kwel ling. Ortriiiddellijk verzachting van jeuk en pijn met het ideale middel, dat ontsmet en geneest: BRENGT U zuiver wol nylon versterkt lastex boord zuiver wol nylon versterkt moderne dessins HERENMODES HERENHOEDEN HERENKLEDING WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking met enkele buien, sommige met hagel. Krachtige tot matige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Kouder, vooral in de nacht en ochtend. (Advertentie) Artsendienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn vanaf Zaterdag 12 Jan. te 14 uur tot Maandag 14 Jan. te 8 uur alleen voor spoedgevallen .bereikbaar de artsen: C. de Boer Nw. Niedorp K 2261—233; Dr. P. Groenhart Dirkshorn K 2245232 R. J. de Groot, Hippolytushoef tel. 31; J. N. Veenis, Breezand K 2232250; R. Posthuma, Bar- singerhorn K 2243—312; W. van Slooten St. Maartensbrug K 2246 230; A. L. v. d. Sluis Schagen K 2240400; J. Swaters, Juliana- Idorp K 2235221; A. J. Tamsma Wieringerwerf tel. 7. ALKMAAR In de Motorclub Alkmaar, die tien jaar geleden werd opgericht is 'n gezonde groei merkbaar. Dat kwam, na de zo succesvol gevierde feestavond het vorig jaar, weer eens tot uiting op de jaarvergadering, die in het clublokaal, café Wanner op de Nieuwe Sloot, werd gehouden. Het ledental werd, zo vernamen we uit het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Coljee. op gevoerd tot 255 met daarbij nog 65 donateurs. Vergeleken met 1948, met 138 leden, is dat wel haast een verdubbeling. Het afge lopen jaar is dan ook voor de club aldus de voorzitter, de heer J. Moejes, een goed jaar geweest. Hij hoopte, dat ook 1952 zo zou zijn en als de voortekenen ons niet bedriegen, zal het wel zo af komen. Dit jaar zal de eerste rit reeds in begin Maart worden ver reden hetgeen een begin zal zijn van een groot aantal activiteiten. In het openingswoord van de voorzitter werd nog dank gebracht aan de heer Visser voor zijn be moeienissen bij de rit op Schiphol. Daarmede was de voorzitter al gekomen aan zijn mededelingen, waarbij hii ter kennis bracht, dat er weer gelegenheid bestond om aan de landelijke verkeerscom- petitie mede te doen. Vijftien le den gaven zich daarvoor op; de wedstrijd begint op 20 Febr. a.s. Samenwerking met V.V.V. Uit het jaarverslag bleek, dat er met de V.V-V- Alomaria een goe de samenwerking was. De wed strijden in het Sportpark te Alk maar zijn organisatorisch een succes geweest. Ook de motor- terreinwedstrijden, die te Egmond worden gehouden blijken succes vol te zijn. De clubavonden wor den verder goed bezocht en het werk van de club vindt ook bui ten de vereniging veel waardering Dat daarnaast de financiële posi tie van de motorclub gezond is, mag tot vreugde stemmen. In samenwerking met de V-V.V. te Egmond zal ook dit jaar weer een terreinwedstrijd worden ver reden en wel op 13 Juli a.s. Deze rit geldt dan waarschijnlijk ook weer voor het landskampioen schap. Wat betreft de langebaan- kampioenschappen, het bestuur is van plan ook dit jaaT in Alk maar weer wedstrijden te orga niseren in samenwerking met de V.V.V. te Alkmaar, de wedstrij den die dan weer door senioren en junioren zullen worden verre den zullen ook weer gelden voor het landskampioenschap. Het ligt in de bedoeling van het bestuur de eerste wedstrijd op Tweede Paasdag te verrijden. Verkiezingen In het bestuur werden herko zen de heer W. Coljee; voor de aftredende commissaris, de heer J. Sluys, werd de heer C. Butter gekozen. De soorteommissie. bestaande uit de heren J. Moejes, W. Pijper, Nic. Ruiter, Joh. de Ridder, J. Sluys en J. A. de Witte werd aan gevuld met de heren C. Butter, H. van Marie, J. Bramse, C. Boot, S. Spierenburg. K. Rus en M. Bar- ringerhorn. Nadat de kascommissie in zijn geheel werd herkozen, werd de (Van onze sportredacteur) HOORN, Donderdagnacht. Op ondubbelzinnige wijze heeft Philip Beekman, voor het laatst deelnemer van het traditionele Jan Pietersz. Coen-biljarttoumooi, klein biljart kader 47/2, reeds op de eerste dag, nee, eigenlijk reeds in de partij, al z'n troeven op tafel gelegd. In de derde beurt van z'n partij tegen Schagens hoop, Jan Peetoom, vloeide een magnifieke en imponerende serie van 206 uit z'n queue. Lou van Reijen, toen nog toeschou wer, knipperde met z'n ogen, Pierre Duijsens zonk alle hoop in de schoenen en Jan de Jong begon onrustig heen en weer te schuiven op z n stoel. Alsof het niet genoeg was, kwam nog in diezelfde partij een ontijdig afgebroken serie van 97 en werd later op de dag, in één van de laatste avondpartijen op het andere biljart een toen nog met goede voornemens bezielde Jan de Jong in vier beurten zo overdonderd, dat iedereen reeds toen de naam Philip Beekman, de pas gepromoveerde hoofd klasser, met ontzag over z'n lippen liet gaan. 293 caramboles in vier beurten, waarvan er één een poedel geweest was. En Jan Feeke dan? Ja. ook Jan Feeke boezemde on de eerste dag van dit vierdaagse biljart-evenement dien ontzag in. In z'n eerste nartii tenminste. Toen klonte hii in een sensatio neel gevecht, waarin de zenuwen tot het uiterste gesnannen wa ren. een van de grote mede-kans hebbers: Lon van Reijen uit Soekholzerheide. In de vierde beurt had Jan Feeke reeds laten weten, dat hii ook dit iaar weer meetelde, maar v. Reiien stelde er even vlot enkele goede series tegenover. In vriiwel kansloze nositie haalde de jonge Alkmaar- der toch nog het eerst de 400 caramboles, na enkele dramati sche slotseries. Een slechte nartii. met slechts één glanzende uit schieter. tegen Jan Peetoom deden de noteringen van Feeke weer dalen Toch is hii. samen met Beekman, nog de enige met de volle winst. Sensationele gevechten zijn er op de eerste dag geleverd.' En deze sensatie was royaal vol doende om enkele minder goede partijen volkomen te niet te doen. Twaalf series op de eerste dag van honderd caramboles of meer en drie partijen, die beslist wer den met slechts enkele carambo les; ze waren in staat om de in grote getale opgekomen liefheb- Neemt dan nog de vele verschil lende speelwijzen van de spelers, mot "ut6",116 series, opgebouwd met subtiele strelingen van het gevoelige ivoor, de Soms heftige zelfstrijd bij alle deelnemers, die zelfs van het onbewogen gezicht van Jan de Jong viel af te lezen. Het meest pakkende van de eerste dag was echter het feit, dat alleen Philip Beekman en Jan Feeke nog ongeslagen zijn. Van Reijen, Pierre Duysens, van Leur en Zondervan, alle werden ze reeds éénmaal geslagen, alle wonnen ze ook één partij. De wisselvallige Jan de Jong en Jan Peetoom sluiten vervolgens de rij met twee nederlagen. Na de eerste dag zijn de kansen dus volkomen open. Philip Beekman schijnt favoriet, maar hij kan er op voorbereid zijn hevige tegen stand te ontmoeten, nu vier te genstanders weten bij een nieuwe nederlaag vrijwel kansloos te zün. Spanning was er aanvankelijk niet bij de partijen, waarmee het tournooi geopend werd. In het duel PeetoomBeekman week die reeds na de serie van 206 van de hoofdklasser in de derde beurt. Vrijwel voortdurend aan de rechterkant van het biljart legde Beekman de grondslag voor z'n magnifieke serie. Toen ging het puntje van de tong uit de mond en in sneltreinvaart was de 100 vol. Dóór ging de Am bers de adem te deen stokken, sterdammer, maar bij 150 waren de ballen toch even uit positie. Énkele trekstoten waren vol doende om opnieuw de grondslag te leggen voor een hernieuwde stroom' caramboles aan de lo pende band, toen plots op 206 -het kunstig geborduurde weefsel afknapte. Peetoom antwoordde met een uitstekende serie van 113, maar toen Beekman er een 97 op liet volgen, was de partij in feite beslist. Ziet hier het resultaat: Peetoom Beekman Aan 185 400 8 113 206 23.12 50— het andere biljart ging de moeilijke strijd tussen de nieu. welmg v. Leur en Jan de Jong, gesteund door 27 jaar wedstriid- ervanng. Van Leur had aanvan kelijk de beste kansen, zag ze teloor gaan in jeugdige overmoed, die de tegenstanders nog wel eens verrassen kan en leek ge slagen toen de Jong aan een ogenschijnlijk beslissende serie begon. De Jong brak af, tien ca ramboles voor de eindstreep en dit was voor de Brabander vol doende om met 24 caramboles zijn 400 vol te maken. In de na- stoot kwam de Jong tot slechts 2 Van Leur De Jong 400 392 18 18 71 71 22.22 21.77 Toen begon een van de meest heroïsche gevechten van de eer ste dag. Stroef gingen v. Reijen en Jan Feeke van start. ^an Reijen nog niet in vorm, Feeke met een angstig precieze nauw keurigheid, die de zenuwen van elke tegenstander moet aantasten Feeke kwam voor te liggen na een serie van 115. ijzig koud op gebouwd, zonder het nemen van ook maar enkel risico. Van Reijen antwoordde prompt met 88 en liet er twee series van ruim 40 op volgen. Jan Feeke 5, 10, 2, 0, 35 en 10 bijeengarend, leek ge slagen. Iedereen waande hem geklopt, toen v. Reijen een serie van 132 opbouwde om in één ruk naar de finish te gaan. 27 caramboles voor de 400 strandde hij, poedelde vervolgens en toen werkte Jan Feeke zich uit de depressie, naderde de 400 tot 397 met een serie van 135 en zegevierde, toen v. Reijen tot slechts 395 kwam. Enkele caram boles beslisten een gevecht, dat voor de uiteindelijke zege van grote betekenis was. v. Reijen Feeke 395 400 14 14 132 135 28.21 28.43 Aan het andere biljart was een vrijwel stereotiep duel geleverd tussen de twee andere nieuwe lingen op dit tournooi: Zondervan en Pierre Duysens. Lange tijd ging de strijd gelijk op, tot bij de stand 301331 Zondervan eindelijk aan een meer grote serie toekwam. Hij leek regel recht als winnaar te zullen ein digen, toen de serie op 89 (390) afbrak. Duysens had tóen nog zoveel strijdlust en energie om met 69 caramboles wel de partij te beëindigen. Zondervan Duysens 390 400 16 16 89 24.31 69 25— Was de eerste avondpartij van LeurZondervan in ruim ander half uur beslist, aan het andere biljart werkten Jan Feeke en Jan Peetoom zich op hetzelfde moment naar een moeilijke 400. Geruime tijd had Peetoom zelfs een kleine voorsprong op de Alkmaarder, die volkomen van slag bleek te zijn, tot een glan zende opleving (109 caramboles) voor een volkomen veranderde situatie zorgde. Meteen was Peetoom totaal uit balans en eindelijk, na 22 beurten, was de stri,jd royaal beslist: Feeke Peetoom 400 305 22 22 109 69 18.18 13.86 Vrijwel op dezelfde wijze waai', op Zondervan in dë middaguren verlóren had, nam hij 's avonds revanche tegen v. Leur. Met een uitstekend opgebouwde serie van 101, in de derde beurt reeds op tafel gelegd, leek de Ossenaar op z'n tweede overwinning af te stevenen, toen z'n nonchalance hem parten begon te spelen. Zon. dervan werkte zich onder de druk van een tweede nederlaag uit en op het moment, dat v. Leurs serie naar de 400 op 47 plots afknapte was de Fries mentaal sterk ge noeg voor de verrassende eind1 stoot. Met 119 caramboles, zon der onderbreking gescoord, be reikte hij de 400, v. Leur slechts 369 latend. v. Leur 369 Zondervan 400 12 12 101 119 30.75 33.33 De twee laatste avondpartijen waren ongetwijfeld de beste. Van Reijen die inmiddels z'n zesde sigaar onder onze ogen had aan gestoken, zag met bezorgde blik ken hoe Beekman ook regelrecht naar de tweede zegepraal afste vende. 88 caramboles in de eer ste beurt, gevolgd door een serie van 100, een poedel en een serie van 105. Het was voldoende om Jan de Jong in geslagen positie te brengen. Wel spon de Scheve- ninger een serie-web van precies 99 draden; het kon aan de zaak vrijwel niets veranderen. In de 9e beurt was de partij beslist. commissie voor de Megafoon, die tot een der beste clubbladen in de motorwereld is uitgegroeid, en bestaande uit de heren W- Pijper en v. d. Driesse, uitgebreid met de heren Tieleman, Hoogland en Wagensfeld- Een speciale huldiging viel ten deel aan de heer C.Wanner, de houder van het clublokaal, die de leden-race had gewonnen en het hoogst aantal nieuwe leden had geworven. Hij ontving voor zijn bemoeienissen een vulpen en een vulpotlood. Het bestuur hoopt het werk dit jaar uit te breiden met een aantal speciale, attractieve ritten. Verder is er een eigen clubvlag gekomen. Medegedeeld werd tenslotte, dat op 17 Januari as. in het club lokaal een filmavond zal worden gehouden waarop o.a- een film vertoond zal worden over de races op het Engelse eiland Man. MIDDENMEER Wederom hebben inbrekers de Polder on veilig gemaakt. In de nacht van 8 on 9 Januari is on verschillende nlaatsen in Middenmeer inge broken. De dieven hebben in de Ned. Hervormde kerk weten te komen en aldaar een bedrag van ruim f 300.ontvreemd. Verder moesten de Chr.-Nat. alsmede de Wieringermeerschool het ontgelden. In eerstgenoemde school werd een bedrag van ong. f 100— buit gemaakt. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. De politie heeft ge tracht met speurhonden ophel dering in deze zaak te verkrijgen, doch tot nu toe zonder resultaat. Voor de rust en de -veiligheid in de Wierlngermeer is het, te hopen, dat de politie er spoedig in mag slagen de daders op te sporen, Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Zondag 13 Januari wordt de dierenartsendienst waargenomen door de heren N. D. M. Dekker te 't Zand K 2249312, en P. van der Kolk te Nw. Niedorp K 2261—232. Advertentie BRENGT U: Links geweven. 50 Denier DE KOUS DIE UW TOILET VERVOLMAAKT IN PRACHTIGE TINTEN Beekman De Jong 400 268 105 44.44 99 29.86 Precies dezelfde uitslag leverde ook de partij Duysensv. Reijen op. Weliswaar was Duysens de eerste, die een serie boven de 100 op tafel legde; in de voor gaande beurten had v. Reijen voldoende caramboles verzameld om voor te blijven. Een slotserie van 104 besliste hier het duel: Duysens v. Reijen 268 400 110 104 29.86 44.44 „Liefde om de ijskast" WAARLAND. Zondag 13 Januari a.s. komt het toneelge zelschap „Ons Genoegen" weder om op de planken. Door omstan digheden is dit pas de eerste maal dat „Ons Genoegen" in dit seizoen hier ter plaatse voor het voetlicht verschijnt. Onder lei ding van de regisseur de heer Jan van der Gulik, zal opge voerd worden een romance in drie bedrijven door Toon van Vuuren „Liefde om de Ijskast". Dit is een blijspel waar hartelijk om gelachen kan worden. Dege nen die eens een echte vrolijke avond willen meemaken, kun nen wij het bezoek aan deze uit voering, die in de zaal van de heer W. Jonker zal plaats vinden aanbevelen. WARMENHUIZEN. 1500 kg uien f 36.50—38.30; grove f 34; driel. f 35.80—36.40; spek f 15.50 —15.80; 17.000 kg rode kool f 8.90—15.60; 29.000 kg witte kool f 6—11.60; afw. f 6—6.10. LANGEDIJKER GROENTE CENTRALE. 28 000 kg rode kool f 715.30: 6000 kg geie kool f 6.50—7: 4000 kg groene kool f 7.50—9.40: 110.000 kg witte kool f 6—11.80; 13.000 kg uien f 35.80—37.20; grove f 34.10— 34.80; 3000 kg bieten A f 22; 1100 kg witlof I f 25—30; 300 kg andijvie f 28. ALKMAAR De een zeer merkwaa staan uit een soort gegroeid tot een ii de wereld haar eeuwen oude gesc Vincentiusverenigir In Parijs kwamen Surey een aantal vankelijk met geen op de waarheden sterker te weer te van het rationalisn kondigd en opgeld Onder deze jonge! nog geen 20 jaar Ózanam (181318J leidende figuren, di schouwd wordt als van de Sint Vin* ging. Aldra kwamen d den tot het besef, voldoende was de w hun geloof te bestui te hangen, maar dal van de Waarheid moesten uitdragen van hun overtuigin bevestigen. Zn trok Parijse achterbuurte de armen bezoeken Uit de samenspre férences) van deze denten groeide zo practisch Liefdewerk werd in feite de ee™ tie" opgericht en ming gesteld van Franse Heilige Sint Paulo, de Apostel de het Parijs der 17de Deze zo spontaan begonnen actie nu van den beginne ree< Mm A. J. J. v. d. Dnj woordige voorzitt Bijzondere en heeft zich nadiei tot een wereld-oim tholieke organisatie te alleen wordt ove die van de Moederk Om deze wonderib enigszins te kunn moet men zich inl geest welke deize Bailly en Frédéric schaarde jongeliedc een geest die volko lisch genoemd mag die voortsproot uit en zuivere bezinning Evangeliën en de der Apostelen neergs beginselen. De Grond verenigin Het in 1835 vastge ment is het documei dat ons thans nog in de geest, welke rijse conferentie „Het is een naar Christelijke tezamen gedreven zoeken wij de reg werkwijze nergens de geest van de de voorbeelden en onze Heer Jezus leer der Kerk er der Heiligen. Daarom ook gesteld onder van de Heilige St. Vincentius, aan bijzondere devotie en wier voetsporen vermogen moeten En verderop: „Jezus Christus len doen, wat Hij mensen had te lei te doen en te Ier; langen met onze ten dit Goddelijk volgen. Daarom de Conferentie: 1. door een beeld en door sporen een gezo: Christelijk leven te handhaven; 2. de armen hun stoffelijke s maar evengoed

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2