ifront Vaderlandslievende maar domme markies tippelde erin Hoge of? Weinig resultaat verwacht van komende besprekingen Weer vier maanden geëist tegen Linie-secretaris De FRAMEGGEN eindelijk in veilige haven aangeland Den Haag en 't Westland een waar dorado \!Ien naar.ENGELN wacht Toelichting? contra-spionnenbij de Door portemonnaie genomen Reacties op de notawisseling In Korea gesneuveld Naar wij vernemen Vissers sloegen V 1 aan de haak Goede afloop van hachelijk avontuur Schade valt mee Voor de heren boeven Indonesië vliegt Laatste nieuws KAPT. CARLSEN AAN WAL Truman dwarsboomt Eisenhower niet Heden samenkomst der delegaties U kunt er van op aon VRIJDAG 11 JANUARI 1952 PAGINA 5 jen addertje onder .ijst van de U.N. t als die van de ien van de krjjgs- >rd-Koreanen en en in de Engelse 4en wilde die na- eaanse en Ohinese is nu eenmaal zo, tgang van een dier el ijk op tien ma- talen. Luide stemmen. in de vredestent i werden luider, ie voor deze tent n de adem in en woorden. De cor- >leven wat op de en luisterden of ets konden opvan- verhaal mogelijk on verlenen. Bri- Nuchols, de offi- van de U.N. kwam i te zeggen, dat er was n zaten we enige kerstmis af. Enige et feest van de aan het begin van 30 dagen, waarin tandsovereenkomst getekend, wilde de „contactlijn" ten- geldigheid verlie- i van, dat de we- mis de vrede in ren. Doch vier da taris, toen wjj dit n, zag het er alle- oopvol uit. De er- wel geleerd, dat verrassende wen- gen, doch het leek uwe sluier van de r het tentenkamp lagen lang, tevens de vrede verborg. Met slakkengang. kengang gingen de althans de vorde- Zolang er nog vor en gemaakt in een zolang is de hoop vant men mag toen dat het gezonde in begint té win- t gezonde verstand en tegen de wape- hier in Korea het taan van een oor- ■eaanse grenzen zal >MMELSLAGER JOGEVEEN 'EN In Hoo- '■en de kerkdien- t klokgelui, maar Islag aangekon- 'bruik stamt nog toen Hoogeveen dats was en nog lezat. 'aakte het oude hter in gevaar ronvmelslagerde Strijker, in een elijk ambt be er geen opvolger en. Men heeft er gevonden in de Lemstra, die al is met het instu- de trommelmars, oogeveeners bin- r op de traditio- er kerke zullen ■>epen. de waarnemend' eg, zal binnenkort Hoge Commissa- saghebbende bron igen worden door Indonesië zal over- de besprekingen in 'er de toekomstige ran beide landen ;n heeft. d werden de vol- ïgen in de buiten- mwoordigingen be- Hadji Rsjidi, am- Egypte is benoemd Iran. ajoor Abdoel Kadir, jhanistan, zal am- Egypte worden, rjopranoto, gezant an wordt gezant in vertegenwoordiging an zal overgenomen het gezantschap in i het laatste be- wam. De volgende r» groep sluipschut- uur genomen, toen nig passeerde. sprak de kapitein en aan het graf van ie bij de beschie- •dood en twee uur twintig man aan- en tocht naar Band- •ug lag gedeeltelijk maar een smalle .et dorp in tweeën, t allen, dat dit onze en jullie_ weet ook, weg in eép week en zijn gepleegd". de kapitein was er klonk een toon in, die de soldaten leed opzien, iet, hoe lang wij er zullen hebben, niet toestaan, dat at wij ons telkens wanneer ;e toevoerweg pas- a heb ik besloten Ite van de kampong it tussen deze weg gt en waaruit de irden gepleegd, te pIi?t A branden, ra beschutting meer mpokkers". (Wordt vervolgd) HET WERKPROGRAM, dat de Katholieke Volkspartij thans ter behandeling aan de afdelingen heeft voorgelegd, staat in het brandpunt van de belangstelling. Hier en daar is, in de afdelings vergadering, al gebleken, dat er nog wel enige vragen open blij ven met betrekking tot de for mulering van enkele belangrijke punten. Nu moet men wel op passen, dat van dit program niet te veel wordt verlangd; Het kan geen receptenboekje zijn, waarin de fractie (want voor haar geldt het vooral als het op de verwe zenlijking van de punten aan komt) maar „pagina zoveel, punt zoveel" heeft op te slaan, om kant en klaar de oplossing voor alle practische problemen bij de hand te hebben. Het program kan dus niet precies concreet van alles omschrijven. Rekening moet worden gehouden met de bewe gelijkheid van de staatkunde en met de omstandigheden, die dik wijls snel wisselen. Van de an dere kant echter dient er, zowel voor de fractie, als voor de Partij in haar geheel, redelijk-voldoen de houvast te zijn, wanneer het over belangrijke, overal-levende en diepingrijpende zaken gaat. En nu zijn er een paar punten, waarvan wij er enige in de ko mende dagen hopen te noemeij,, die öf verduidelijking in de for mulering vereisen, öf/èn een toelichting nodig maken. Het is niet nodig, noch mogelijk, alle tientallen punten van dit zeer (veel te?) uitvoerige program afzonderlijk toe te lichten. Ten slotte zijn er in de Partij onder het meelevende deel, niet zo veel „vreemdelingen in Jeruzalem die niet zouden weten, waar Abraham de mosterd haalt, dat er met weinig moeite een alge meen beeld van de bedoelingen der practische politiek te ver krijgen is. Maar op sommige punten is de behoefte aan na dere toelichting en verklaring duidelijk gebleken. Het is_ daar om, dat wij op het geven daar van, van de zijde der Partij leiding alsnog menen te mogen aandringen. PARIJS (A.P.) De Franse politie heeft thans het sprookje ver teld van de domme markies, die honderd millioen francs aan een vreemde gaf en dacht dat hij daardoor een grote hoeveel heid zwaar water uit handen van de Russen kon houden. Drie mannen en een vrouw werden gearresteerd als medeplichtigen tijdens een politiejacht, die zich van Parijs tot Cassablanca uitstrekte. Markies de Roure vertelde dat hij aan de Riviera overste Ber thier had ontmoet, die hem in vertrouwen meedeelde dat hij tot de contraspionnage behoorde, maar geldgebrek had. Hij vertel de de markies dat het een zeer vaderlandslievende daad zou zijn hem wat geld te lenen en dat hij het terug zou krijgen zodra de regering de begroting voor de geheime dienst had vastgesteld. Enkele dagen later vertelde Ber- thier dat hij grote hoeveelheden zwaar water en uranium onder zijn hoede had en dat hij deze voorraden naar Spanje moest overbrengen daar de Russen hem op het spoor waren. De goedgelovige markies ont ving een loden flacon met ura nium en voorzag de overste van contanten. Hij sloeg zich ver heugd op de vaderlandse borst en meende Frankrijk van de onder gang gered te hebben. Berthier liet h.em in die waan en verdween. Een paar dagen later echter werd 's avonds bij de Roure ge beld. Op de stoep stond een echte spion die hem met een onvervalst Russisch accent vroeg de flacon DJAKARTA, 10 Jan. (Aneta) De Indonesische pers wijdt heel veel aandacht aan de notawisseling tussen de Nederlandse en de Indonesische regeringen, welke Woensdagmiddag na het bezoek van de Hoge Commissaris, de heer Lamping, aan minis ter Subajrdjo werd gepubliceerd. Ook in de gangen van het parlement werden Donderdag de nota's druk besproken, doch over het algemeen waren de fractievoorzitters weinig bereid commentaar te leveren. te verkopen. De man bood er 350.000.000 francs voor. Veront waardigd over deze lage poging tot omkoperij liet de markies zijn vreemde bezoeker uit. Als vriendelijke attentie stuur de Berthier hem nog een paar loden flacons met zwaar water. De volgende dag wachtte hem een nieuwe verrassing want 's middags trok niemand minder dan „generaal Combaluvier, hoofd van de contra-spionnage in Cen traal Europa" aan de bel. De ge neraal schudde de markies krach tig de hand en beloofde hem het Legioen van Eer. Plotseling echter kreeg de mar kies bericht dat de toestand ge vaarlijk werd en dat de agenten tijdelijk moesten verdwijnen. De hele contra-spionnage dook zon der blikken of blozen onder. De markies verloor alle contacten met zijn geheimzinnige vrienden. Hij stelde de politie van een en ander op de hoogte. Maar net toen hij de moed op gegeven had, verscheen generaal Combaluvier. Hij had wel geen Legioen van Eer bij zich maar wel een doosje chocolade en hij bood zijn beste wensen aan voor het nieuwe jaar. De politie volg de de generaal toen hij het huis van de markies verliet. Hij stapte een cafétje binnen, kwam even later weer naar buiten en hing een bordje „gesloten tot half zes op. Daarna ging hij weer naar binnen en grendelde de deur. Door de politie werd hij gearres teerd. Berthier werd in Marseille opgepikt en een volgend lid van de club maakte kennis met de handboeien toen hij in Casablan ca uit het vliegtuig stapte. De flacons werden naar het Franse atoomcentrum in Chatillon opge stuurd ter controle. Er zat poeder in, volgens de deskundigen ge maakt van duinzand. De voorzitter van de sectie Bui tenlandse Zaken, mr. Sunarjo (P.N.I.) zeide, dat hij met opti mistisch was over de besprekin gen. Hij meende, dat Nederland Nieuw Guinea wil behouden en daartoe eventueel de Unie ophef fen. De besprekingen over de opheffing van de Unie achtte mr. Sunarjo echter niet zo gemak kelijk als hier en daar verwacht wordt, ingeval van moeilijkheden zou Indonesië niet moeten aarze len de Unie eenzijdig op te hef fen, aldus mr. Sunarjo. Juridisch achtte mr. Sunarjo zulks zonder bezwaar doenlijk en hij achtte voorts zulk een opzeg ging geheel in overeenstemming met de zelfstandigheidspolitiek van Indonesië. Het argument, dat een Unilaterale verbreking van de Unie de besprekingen ..over Nieuw Guinea zou bemoeilijken, achtte hij onjuist. „De besprekin gen over Irian zullen toch wel moeilijk zijn en de moeilijkheden worden door de Unilaterale op zegging van de Unie niet ver groot. Het niet-verdwijnen van de Unie zal ongetwijfeld onrust brengen onder het Indonesische volk éddus mr. Sunarjo, die be sloot met de overtuiging uit te spreken, dat Nieuw Guinea bij Indonesië zal komen. „Indonesië kan daarbij rekenen op de steun van practised alle landen van Azië en verscheidene Europese landen", aldus mr. Sunarjo. Het blad van de Masjumi, „Abadi" meent, dat met de ont vangst van de Nederlandse nota, waarin de bereidheid wordt uit gesproken de besprekingen t.e openen, aan Indonesië de gelegen heid voorbijgaat om de delegatie terug te roepen, met de bedoeling haar te versterken. „Indonesië zou daartoe thans geen sterke argumenten meer kunnen aanvoe ren, zoals zij had, toen Nederland de onderhandelingen steeds uit stelde", aldus het blad, dat pes simistisch blijft ten aanzien van de resultaten der besprekingen. De correspondent van „Mer- deka" in Nederland schrijft, dat de oorzaak van de plotselinge be- 12 Januari: H. Familie Geen enkele instelling wordt in onze dagen van ongeloof, zedenbederf en maatschap pelijke wanorde meer be dreigd dan het christelijke huisgezin, dat volgens de be doeling van de Zaligmaker de kern, de hoeksteen van de samenleving moet zijn. Om het gezin te helpen in haar strijd tegen de duivel, spoorde Paus Leo XIII, die als bisschop in het afgelegen Perugia vooral geijverd had voor de heiliging van het ge zinsleven, de mensen aan hun gezin te vormen naar het model van het H. Huis gezin. Hij stelde een, H. Mis ter ere van deze heilige fa milie te samen en Paus Be- nedictus XV, die de ontred dering van het gezinsleven de ellendigste nasleep van de wereldoorlog noemde, be paalde bij decreet van 26 Oc tober 1921, dat dit feest door heel de kerk moest worden fevierd. Vandaag maken wij et vaste voornemen het hui selijk leven van Jezus, Maria en Jozef als ideaal na te stre ven. IN DESERTO reidheid van Nederland om de besprekingen aan te vangen, ge zocht moet worden in de interna tionale ontwikkeling, waarbij hij verwijst naar de besprekingen tussen president Truman en Churchill, waarbij ook de verde diging van de Pacific en Zuid- Oost-Azië werd besproken. „Zeker is, dat daarbij ook Irian ter sprake is gekomen en wij kunnen niet ver mis zijn, indien wij het zo stellen, dat het het Witte Huis niet gaat om de vraag, of West-Irian tot Nederland, dan wel tot Indonesië behoort, maar wie in staat is Irian te verdedigen Het Amsterdamse Gerechtshof behandelde Donderdar in hocer beroen de zaak teren de 36-iarice mr. Th. A. M. en de 30-iarige mei. A. J. A. van der R., beiden uit Amsterdam, resn secretaris en secretaresse van het weekblad „De Linie", die in het eerste halfjaar van 1947 huln hadden geboden aan de voormalige S.S.- kriegsberichterstatter W. Sassen, die ontvlucht was uit een kamn voor nolitiek delinauenten en ondergedoken in het ouderliik huis van mei. van der R. aan de Leidsegracht te Amsterdam. Mr. M., die ten behoeve van Sassen diefstal van een paspoort had georganiseerd, was in eerste instantie door de Amsterdamse Politierechter tot vier maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf veroordeeld, terwijl mej. van der R. een maand voorwaar delijk plus een boete van 50 gld. was opgelegd. Gistermorgen verweerde mr. M, zich voor het Gerechtshof met de mededeling, dat Sassen hem en zijn illegale groep in de oorlog behulpzaam is geweest.Hij ken de Sassen reeds van vóór de oor. log. Tijdens de bezetting had hij Sassen zijn erewoord gegeven hem na de bevrijding uit dank te zullen helpen. Het Hof was van mening, dat verdachte dit op andere wijze had kunnen doen, dan „de politie en justitie aan zijn laars te lap pen". Hij had ontlastende ver klaringen voor Sassen kunnen afleggen in diens proces. In zijn requisitoir vroeg mr.' W. P. Bakhoven, procureur-gene raal, bevestiging van de vonnis sen, die de beide verdachten in Juni j.l. door de Politierechter zijn opgelegd. De raadsman, mr. Jolles, ver telde in zijn pleidooi, hoe Sassen ongeveer vijf jaar geleden uit het bij een eventuele aanval vankamp ontsnapt was. Sassen had vijanden van de democratie". I met toestemming van de com Ofschoon er nog nauwelijks sneeuw gevallen is in Cortina, Italië, heeft men de normale voertuigen reeds vervangen door sleeën als middel van vervoer. In afwachting van een dik pak sneeuw heeft de jonge moeder op de foto haar kin deren vast op het sleetje gezet, in plaats van in de kinder wagen, en ook de in Cortina traditionele paardenwagen is vervangen door een met paarden bespannen slee. Sneeuw komt er nu zeker ook wel. .'s-GRAVENHAGE. De rege- rmg maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten in Korea zijn gesneuveld: Op 22 December 1951: de ser geant G. Teunissen, afkomstig uit Bandoeng. Hij werd 26 Juli 2i g?^oren, was ongehuwd en afkomstig van het regiment Gre- necüers en Jagers. Op 3 Januari 1952: de eerste luitenant j. g. H.Gunning, afkom- P e n v e e n. Hij werd 19 Mei 1924 geboren, was gehuwd en afkomstig van j,et regiment Oranje-Gelderland. Indonesische student-en komen in Nederland studeren ROTTERDAM -A" boord van de „Willem Ruys, (lie gisteren in Rotterdam arriveerde, bevonden zich 25 studenten in groepsverband, die voor rekening van Indonesische regering aan verschillede °nde^ijsinstellin. gen in Nederland komen studeren. Priesters in Turkije mogen toog op straat dragen ANKARA (KNP) De Turkse regering heeft thans de geestelijk heid van alle godsdienstige ge meenschappen toegestaan ook buiten de kerkelijke gebouwen geestelijke kleding te dragen. PEUK VAN WINSTON WASHINGTON (A.P.) Een sigarenpeuk van Winston Churchill noteert in Washing ton op het ogenblik dertig dollar (115 gulden). Dit ver telde politieagent Lee Holly, die een halve sigaar van Winston Churchill in zijn be zit heeft. Holly nam de sigaar weg nadat Churchill haar in een asbak had gedeponeerd om te poseren voor de fotogra fen. Het was het hoogste bod dat hem gedaan was voor de sigaar. mandant een cabaretavond geor ganiseerd, waarbij hij medegede tineerden een door hem geschre ven toneelstuk, getiteld „De vlucht", liet opvoeren. In dat toneelstuk zagen de toeschouwers alle details van een ontvluchting uit een kamp: winterjassen over prikkeldraadversperringen, touw. ladders e.d. Terwijl net toneel stuk werd opgevoerd, bracht Sas sen met enkele zijner kamera den dit blijspel in de practijk hij vluchtte zelf uit het kamp. Pleiter verzocht het Hof ook aan mr. M. een voorwaardelijke straf op te leggen, vooral omdat het feit reeds zoveel jaren gele den is gepleegd. Het Hof zal uitspraak doen op 24 Januari a.s, EEN DIERENVRIEND EN „EEN DIERENVRIEND" DEN HAAG Gisteren geraakte een hond aan de Haringkade te water. De 19- jarige R.R. sprong het dier na en slaagde er in het hon denbeest te redden. Toenhet dier aan de eige naar werd teruggegeven, had deze niet anders op te mer ken dan „had ie maar ver- zope". vertrekt dr. Drees hedenavond van Schiphol voor zijn onofficieel bezoek aan de V.S.; komen Zaterdag in Vaals rege rende en oud-carnavalsprinsen bijeen om er een reünie te hou den; werd mr. E. A. M. Lamers, directeur-generaal van het ge vangeniswezen, benoemd tot commandeur in de Orde van de Kroon van België; drijft er tussen Hoek van Hol land en Harwich een mijn in de Noordzee, zoals gistermiddag is gerapporteerd; werden gistermorgen de ge staakte loodsdiensten in ons land weer hervat; boorde men bij Breklenkamp (gem. Denekamp) een kalksteen- laag aan, die naar het zich laat aanzien gasvoerend is; komt vanmiddag het s.s. Lim burg, na een afwezigheid van 4'/! jaar, in Rotterdam binnen; eiste de Amsterdamse Recht bank tegen een kellner, wegens zware mishandeling van een buf fetjuffrouw, 2 jaar gevangenis straf; is tegen een Leidse slager, die de Vleeskeuringswet had over treden, behalve een aantal geld boeten, ook de voorwaardelijke stillegging van zijn bedrijf ge- eist door de procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof; overleed gisteren de oudste in woonster van Vlissingen, mevr. Goote, in de ouderdom van bijna 102 jaar. 's-GRAVENHAGE. Een paar vissers, die op de Brasemermeer aan het vissen waren, kregen plotseling een tamelijk groot voorwerp heet. Een nader onder zoek toonde aan,' dat zij een hele V 1 aan de haak hadden geslagen. De vissers besloten het ontplof bare oorlogstuig naar een rusti ger plekje te brengen. Ze namen het op sleeptouw en vervoerden het zo naar een brede sloot, die door een eilandje gedeeltelijk is afgesloten van de rest van de Brasemermeer. Hier lieten ze de VI achter, om vervolgens hun vondst te gaan rapporteren. Het wapen zal niet tot ont ploffing worden gebracht, zo ver namen wij nog, aangezien dit gevaar zou kunnen opleveren voor een in de nabijheid gelegen dijk. Journalisten en persfotografen hebben beslag gelegd op de trappen van het Elysée, waar president Auriol de een na de andere potentiële eerste minister ontvangt. De trappen van het Elysée liggen bezaaid met camera's van de wachtende fotografen, en terwijl zijn collag's een kopje koffie drinken „op het hoekje", houdt de op de trap zittende jonge man de wacht. DEN HELDER. Mei triomfantelijke sirenestoten hebben de sleepboten Nestor en Hector van de fa. Wijsmuller Donder dagmiddag rond 1 uur de Noorse houtboot Frameggen de haven van Nieuwediep binnengeloodst en het duurde daarna nauwe lijks een kwartier voordat het schip veilig gemeerd lag. Het spannende avontuur van de Hondsbosse Zeewering, dat een week had geduurd, had daarmede een einde genomen. De sleepboten hadden hun werk gedaan en de triomfators Nestor en Hector vertrokken enkele uren later alweer naar de thuis haven IJmuiden. Het konvooi had in het Schul- pengat enkele mijlen voor Den Helder van Woensdag op Donder dag nog een behoorlijk onrustige nacht gehad en het was de be manning van de Frameggei», de runners van de sleepdiensten en de opvarenden van de sleepboten dan ook wel aan te zien. Kapitein Moerman, die de ber ging en de sleep vanaf de Fra meggen had geleid, had - alleen nog maar tijd om hals-over-kop naar zijn woning aan het Anker park te verdwijnen. De belangstelling langs de zee- De 45-jarige commissionnair in I groenten en fruit H. J. v. d. H. uit Loosduinen, heeft zich dezer dagen vrijwillig bij de Naald- wijkse politie aangemeld. Deze man heeft in samenwerking met zijn knecht, de 41-jarige V. O., die reeds eerder door de Monster- se politie in Den Haag werd ge arresteerd, in Den Haag en Mon ster alleen al dertig, en in Wate ringen tientallen diefstallen ge pleegd. Deze heren hebben het de laatste drie jaar met hun dief stallen zo bont gemaakt, dat on der de Westlandse bevolking een ware angstpsychose ontstond. De knecht zit 'reeds veilig op geborgen in het huis van bewa ring; v. d. H. wordt op het ogen blik door de Haagse politie aan de tand gevoeld. Gebleken is al, dat het duo in Den Haag drie in braken en een kippendiefstal op zijn naam heeft staan. De heren namen bij hun inbra ken meest in alleen staande tuinderswoningen letterlijk alles mee wat van hun gading was: sieraden, kleding, fietsen, jenever, schoenen, pluimvee en feldbedragen, varierende van 10.tot f 6000.In de tijd dat v. d. H. voortvluchtig was, heeft hij gouden en zilveren sieraden verkocht om in zijn levensonder houd te voorzien. Het aantal zakkenrollerijen en diefstallen neemt de laatste da- MET BUITENLANDSE PILOTEN ROTTERDAM. Met de „Wil lem Ruys", die hedennacht uit Indonesië te Rotterdam arriveer de, zijn in ons land aangekomen de heren D. K. van Houten, onder-directeur van de „Garuda- Indonesian Airways" en mr. H. D. Buurman van de dienst Burger luchtvaart van het ministerie van verbindingen. De K.L.M. heeft voor tien jaar de exploitatie in handen. Er zijn op het ogenblik 80 piloten, van wie 15 Nederlanders. Er is echter nog geen enkele Indonesische piloot. Deze zijn wel in opleiding. Een achttal ontvangt die opleiding op de Rijksluchtvaartschool in Nederland. Andere leerling-vlie gers zullen in Engeland worden opgeleid. De luchtvloot in Indonesië be staat volgens de heer v. Houten op het ogenblik uit 8 Convairs, 8 Catalina's en 22 Dakota's. gen onrustbarend toe. De oprui ming zal daaraan mede debet zijn. GelukJrig weet de politie op haar beurt onder deze lieden nogal opruiming te houden. Enkele be langrijke diefstallen bleven echter juist onopgehelderd. Gisteren werd melding gemaakt van een rollerij waarbij een oude dame van f 700.werd beroofd. Van daag is er weer een diefstal van f 700.— te melden. Eveneens in een der grootste magazijnen. Ook de dader hiervan kon nog niet gepakt worden. De laatste dief stal werd gisteren gepleegd. Een meneer had zijn eigen jasje over een stoel gehangen om enkele andere te passen. Onderwijl werd uit eigen jasje twee portefeuilles, met f 700.gestolen. DUIZENDKOPPIGE MENIGTE WACHTTE HEM OP .Alleen Amerikaanse, Britse en diplomatieke autoriteiten, verslag gevers en fotografen mochten op de pier aanwezig zijn. Van de kop van de pier ligt twee huizenblok ken verder 't gemeentehuis. Dui zenden- inwoners van Falmouth en bezoekers stonden ordelijk in. rijen van vijf dik langs de weg opgesteld. Nadat Carlsen zijn vader en moeder begroet had, poseerde hij voor de fotografen en de film mensen. Hij stond tussen de offi ciële autoriteiten met de Union Jack achter hem aan de ene zijde en de Stars en Stripes aan de an dere zijde. Het was zacht weer met een grijze hemel. Een zware motregen die vroeger op de morgen viel en gevolgd werd door een lichte ha gel. was verdwenen. -Carlsen verontschuldigde zich er over, dat hii zijn Flying En terprise niet meegebracht had- Ik kan geen woorden genoeg vinden om u mijn dankbaarheid kenbaar te maken zei de heldhaf tige kapitein tot di wachtende menigte. Het spijt mii verschrik kelijk dat ik niet in staat was de Enternrise met mii mee terug te brengen. Diefstal en oplichting DEN HELDER Aangifte is gedaan dat op het terrein van de nieuwbouw in Nieuwstad een zg. vleugelpomp is ontvreemd, compleet met rubberslang. Eer» 17-jarig meisje werd voorts aan gehouden wegens oplichting voor textiel. WASHINGTON (Reuter). President Truman heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard gaarne te zien, dat Eisen hower zijn tegenwoordige post zou handhaven, zolang dit nodig is. Truman zou Eisenhower echter niet in de weg staan, indien hij „alle modder en rotte eieren van een politieke campagne" wenste. Truman zeide enige tijd voor de aanvang van het republikeinse congres, begin Juli, oekend te zullen maken of hij zich al dan niet candidaat zou stellen. dijk en aan de Buitenhaven was, als de gehele week het geval was geweest, zeer groot, maar toen de Frameggen eenmaal zijn plaatsje naar aanwijzigingen van kapitein Kuiper had toegewezen gekregen en veilig lag afgemeerd, taande de belangstelling gaande weg. Het avontuur was verleden tijcl geworden. Duikers zullen nu een onder zoek instellen naar de opgelopen schade, die gezien het avontuur wel mee schijnt te vallen. Het schip maakt voor en achter wel iswaar water, doch het is voor zien van een dubbele bodem, een z.g. tandbodem, zodat de pompen het binnenkomende water gemak kelijk meester kunnen blijven. Wanneer blijkt dat de schade niet al te groot is behalve dan dat het roer en een der schroeven zijn verdwenen zullen enkele provisorische reparaties worden verricht, waarna de Noor naar Rotterdam zal worden gesleept om te worden gedokt. BESPREKING NEDERLAND—INDONESIë 's-GRAVEHAGE (ANP) He denmiddag te 15.00 uur wordt de eerste officiële ontmoeting van de Nederlandse en Indonesische delegaties gehouden. Na afloop van deze ontmoeting zal een gemeenschappelijke ver klaring van beide delegaties over de aanvang van de onderhande lingen worden uitgegeven. dal wij alle prijzen slaan ZIET ONZE FANTASTISCH LAGE PRIJZEN Wollen heren tweedjassen geh. v. 59.50 nu 19.50 Kamgaren heren costuums 79.50 nu 29.50 Heren Winterjassen 79.50 nu 39.50 Zuiver wollen heren gabardinejassen 119.50 nu 79.50 Heren regenjassen 34.75 nu 19.50 Dames regenjassen 9.50 nu 4.95 Jongens plusfours costuums 49.50 nu 19.50 Jongens winterjassen 37.50 nu 19.50 Zuiver wollen heren winterjassen 109.50 nu 59.50 Zuiver wollenkamgaren herencostuums, drie delig 139.50 nu 69.50 Heren sportcostuums 79.50 nu 39.75 Zuiver wollen heren sportcostuums 69.50 nu 19.50 Zuiver wollen heren jekkers 79.50 nu 49.50 Heren tweedjassen 69.50 nu 39.50 Zuiver wollen tricot heren vesten m. lange mouwen 29.50 nu 22.50 Zuiver wollen heren vesten 19.50 nu 2.95 Heren hoeden 9.75 nu 0.98 Petten 4.95 nu 0.98 Heren overhemden met 2 losse boorden 9.45 nu 4.95 Jongens overhemden 6.45 nu 1.95 Corduroy jongens plusfours costuums 46.50 nu 37.95 Corduroy jongens plusfours costuums 24.50 nu 16.95 10 20 30 40 °/o 50 60 "/o KORTING Bij contante betaling aan de cassa wordt de korting in mindering gebracht DUS ALS VAN OUDS Payglop no. 18, hoek Rreedstraat INCANG OP DE HOEK Alkmaar Verkoop begint op Vrijdag 11 Januari t.m. 25 Januari '52

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5