BRITSE parachutisten hielden razzia in Ismailia Nederland wil geen halve Benelux Ingrijpende veranderingen in de positie van ons vaderland ING I Vuurgevecht op kerkhof; arsenaal in grafkelder NM Geen hoop meer op redding van ..,Alkmaar"-bemanning Opheffing nationalisatie Britse staalindustrie? Fantastische nieuwe wapens DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING Britten vonden een graf vol kogels Crematie Ned. Bdnk verlaagt rentetarieven Scholen in Cairo hieven gesloten Talrijke grote gezinnen emigreren Ondertekening na wijziging van het ontwerp-verdrag Veertien slachtoffers Sociaal gezien is Nederland voorbeeld voor andere landen Kansen in Indonesië Jachtvliegtuig in IJselmeer gestort West-Duitsland in feite onafhankelijk Vrouwelijk lid in de Veiligheidsraad DREESBIJ TRUMAN Hef overlijden van generaal Spoor Communisten geven Dulles de schuld INKELHUIS VS F 75 I-Mij. Gouda KRACHTEN tUFFEUR tAKING ekering Mij. SSEERDER IWGROND A N S E N VNSORKEST ii Heemskerk Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pagina 1 Dinsdag 22 Januari 1952 46e Jaargang No. 12379 Kantoren: HOORN, Draalsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36, teL 459 K 2240 LIJKVERBRANDING crematie is voor katholieken verboden. Protestants-christelijken zijn er ook afkerig van. Dat is, wordt gezegd, geen reden om dus lijk verbranding bij de wet verboden te laten. Het is, dunkt, ons wel een reden, om de kwestie van de toe laatbaarheid van crematie bij de wet, niettemin van een princi piële kant te bekijken, anders., dan de Memorie van Toelichting op de tlhans ingediende nieuwe begrafeniswet het doet. In die toelichting wordt enige malen gezegd, dat velen in den lande op grond van godsdienstige gevoelens tegen het toestaan van lijkverbranding zijn en dat is na tuurlijk juist. Maar daarnaast zijn er andere gevoelens, nl. de opvatting, dat de Overheid geroepen is, de chris telijke zeden hoog te houden en de stelling te verdedigen, (in casu te beschermen), dat onder de zorg voor het algemeen welzijn ook wordt verstaan, voor de mens de voorwaarden te scheppen, om zijn aardse bestaan zo door te brengen, dat hij zijn eeuwige bestemming kan bereiken. De gedachte aan die eeuwige bestemming wordt door het ver branden van lijken te niet gedaan. Het maakt deel uit van de hei dense ideologie, welke wij in het nazi-dom hebben leren kennen en die lijkverbranding benutte, als een hulpmiddel, om de chris telijke gedachte in de samenle ving uit te roeien. Tegenover degenen, die he laas, met de regering de op lossing van dit probleem zoeken in opportuniteit en doelmatig heid, stellen wij de dringende wens, in het staatsbestuur de christelijke gedachte hoog te hou den. Er was een tijd, kort na de be vrijding, dat men zegde te wil len streven naar herkerstening, omdat men meende, dat er van een zware ontkerstening, dank zij de oorlog, sprake was. Hier en daar smeult de gedachte aan de noodzaak van herkerstening, niet alleen met woorden, maar ook met daden, nog. Omdat wij geloven, dat het de taak van de Overheid is, daarbij een handje te helpen, en dan niet van de wal in de sloot, zijn wij vooralsnog geneigd, tegen het voornaamste doel van de voorge stelde nieuwe begrafeniswet, af wijzend te staan. Dat doel is, lijkverbranding voortaan toe te staan, hoewel er beperkende bepalingen worden voorgesteld, waar wij waardering voor hebben en die bewijzen, dat de voor deze nieuwigheid ver antwoordelijke ministers, niet alles over boord willen gooien. Rechtstreekse medewerking van de Overheid aan crematie, wil men zoveel mogelijk vermijden. Maar overigens spreekt uit de wet een groter eerbied voor doel matigheid en opportuniteit, dan voor het christelijk beginsel. En dat betreuren wij. AMERIKAANSE SENAAT EERT CARLSEN WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse Senaat heeft met al gemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin „het held haftig optreden van kapitein Kurt Carlsen" wordt geprezen, oimdat hii tot op het laatste ogenblik zijn schip de „Flying Enterprise" niet heeft willen verlaten. MET HALF PROCENT AMSTERDAM De Neder landse Bank maakt bekend, dat zij met ingang van 22 Januari 1952 haar rentetarieven als volgt heeft vastgesteld: Wisseldisconto, 3'/! pet; promes- sendisconto, 4 pet; rente voor voorschotten in rekening-courant en beleningen voor particulieren 5 pet; voor anderen 4 pet. Met ingang van 17 April 1951 had de Nederlandse Bank haar rentetarieven verhoogd tot resp. 4 pet, 4Va pet, 5V2 pet en 4li pet, in verband met de snelle vermin dering van onze deviezenvoor raad. De verbetering van onze deviezenpositie gedurende de laatste maanden zijn blijkbaar aanleiding geweest, de renteta rieven thans met een half pro cent te verlagen. ISMAILIA De gehele Britse 16e brigade parachutisten heeft gisteren een gedeelte van de Arabische wijk van Ismailia afgezet en doorzocht. De „Rode duivels" namen in de vroege ochtend stellingen in langs de Mohammed Ali-kade. Centurion- tanks zijn gisternacht langs de kade, die grenst aan het zoet waterkanaal, opgesteld gebleven. Egyptische verzetsstrijders hebben hun aanvallen naar de overzijde van dit kanaal ver legd. Zij openden hevig en nauwkeurig gericht vuur op een Britse wachtpost bij de brug over het kanaal en op Britse stellingen vanuit een dorp op een heuvel ongeveer 1,6 km verder weg. De Engelsen beantwoordden het vuur met anti- tankgeschut en mortieren en na 90 minuten slaagden zij er in, het geschut van de tegenstander tot zwijgen te brengen. De Britse parachutisten hebben later op de dag de afzetting nog een blok verder uitgebreid. Zij verwijderden Egyptische gezin nen uit kelders en van zolders naar verzamelcentra waar ver dachten gescheiden werden van personen, die betrouwbaar wor den geacht. Er zijn scherpe instructies uit gevaardigd, volgens welke zieken en ouden van dagen in hun wo ningen moeten blijven en vrou wen voor hun verzorging moe ten hebben. Britse officieren van gezondheid maken uit, welke per sonen te ziek zijn om vervoerd te worden. Drommen Egyptenaren in het onbezette deel van de Arabische wijk verzamelen zich achter het prikkeldraad en de houten ba- ricaden die Zondag inderhaast zijn opgeworpen en keken vijan dig toe hoe de parachutisten win kels, café's en etagewoningen binnengingen. Op de begraafplaats in de Ara bische wijk kwam het tot een vuurgevecht tussen de Moham medaanse en de Kath. graven. De Engelsen hadden de begraaf plaats afgezet en een grafkelder geopend. Hier vonden zjj een ar senaal van zware ammunitie, ge noeg voor 2000 schoten. NIEUW PROGRAMMA VOOR WASHINGTON Op een pers conferentie heeft president Tru man meegedeeld, dat hij 't congres nog dit jaar zal vragen toestem ming te verlenen voor het begin nen van een nieuw programma voor „fantastische nieuwe wa pens," dat in vijf jaar 5.000 a 6.000 millioen dollar zal kosten. Hij had de commissie voor atoom energie in samenwerking met het ministerie van defensie en 't bureau voor defensiemobilisatie opdracht gegeven een programma voor indiening bij het huidige congres samen te stellen. Hij hoopte, dat het nieuwe program ma de Verenigde Staten op de lange duur geld zou besparen door vermindering der productie van conventionele wapenen moge lijk te maken. Truman wil van het congres toestemming krijgen om onmid dellijk met het plaatsen van con tracten voor de verwezenlijking van het plan te beginnen. De gelden zouden niet voor het be lastingjaar, dat in Juli 1953 begint beschikbaar behoeven te zijn. De 5.000 a 6.000 millioen dollar zouden meer voor het bouwen van fabrieken en uitrusting dan voor grondstoffen nodig zijn. GESNEUVELD IN KOREA Het is de regering eerst thans mogelijk bekend te maken, dat tot haar leedwezen op 10 Octo ber 1951 tijdens acties in Korea is gesneuveld de soldaat W. R. Stook, legernummer 290404223. De soldaat W. R. Stook werd 4 April 1929 geboren. Hij was af komstig uit Manokwari (Nieuw Guinea) en ongehuwd. De Egyptische verzetsstrijders hadden zich tussen de graven ver borgen. Zij openden het vuur met geweren en stenguns. De Britten gingen met de ba jonet op het geweer voorwaarts. De begraafplaats bevindt zich ongeveer een kilometer van de Mohammed Ali-kade. In Alexandrië schoot de politie in de lucht en wierp traangas- bommen om grote groepen leer lingen van middelbare scholen, die in de straten betogingen wil den houden, uiteen te drijven. Men gooide met stenen naar de politie, die de weg naar de bin nenstad versperde. Van slacht offers is geen melding gemaakt. Alle openbare scholen in Cairo zijn gisteren gesloten gebleven op last van het Ministerie van Binnenlandse Zaken in verband met ernstige botsingen tijdens het weekeinde, waarbij twee studen ten werden gedood en 20 ge wond, terwijl 19 politiemannen verwondingen opliepen. MET „JOHAN VAN OLDEN- BARNEVELT" Een der grootste emigranten schepen ter wereld, het pas ver bouwde m.s. „Johan van Olden- barnevelt" van de Maatschappij Nederland, zal Woensdag 23 Januari met ruim 1400 emigran ten uit Amsterdam naar Austra lië vertrekken. Onder de emigranten zijn ver schillende gezinnen met negen kinderen en een gezin uit Eind hoven met 12 kinderen, die in Australië een nieuwe toekomst gaan opbouwen. v-> Edgar Faure, eerste minister van de nieuw gevormde Franse regering heeft Zondag op het Elysée zijn kabinet voorgesteld aan President Auriol. Het kabinet is ditmaal uitzonderlijk veeltallig: het bestaat uit 40 ministers en staatssecretarissen. Op de eerste rij, derde van links George Bidault (Defensie), daarnaast eerste minister E. Faure, President Auriol en Vice- premier Henri Queille. (Van onze Haagse redacteur) Volgens de „New York Times" in een bericht uit Den Haag, neemt de Nederlandse regering het standpunt in, dat zij het ontwerp-verdrag voor een Benelux-Unie, zoals het daar ligt, niet kan goedkeuren. De reden is, zo meldt het blad, dat het ontwerp verdrag slechts een beperkte unie oplevert en de toestand be stendigt, zoals hii thans is, welke aantrekkelijker is voor België dan voor Nederland. Wij vernemen, dat dit bericht van het New Yorksé blad in grote trekken juist kan genoemd worden. Ook juist is, dat de kwestie is besproken in de Raad voor Economische Aangelegenhe den (R.E.A.). Men acht het van Nederlandse zijde een bezwaar o.m., dat thans aan België de prikkel ontnomen wordt om te streven naar een volledige Unie. Het verdrag, zoals het daar thans ligt, verbindt de drie landen wel iswaar voor een tijd van 50 jaar, maar door overgangsprotocollen wordt de waarde ervan uitgehold, zodanig, dat de betekenis niet veel verschilt van die der Voor- Unie. Nederland wenst aan de Bene reven. welke dit orgaan de macht verlenen beslissingen ad hoe te nemen, waaron geen der drie re geringen afzonderlijk nog kan terugkomen. (Bv. beslissingen i.v. m. de E.B.Ü.-politiek en de on derlinge inwisselbaarheid der munten). Nota aan Brussel De vraag is, of België bereid is met Nederland mee te gaan. Brussel wil het huidige ontwerp verdrag tekenen: Nederland wil alleen tekenen, wanneer de ge noemde kwestie is geregeld van de Benelux-mimsterraacT Beslo ten is een nota aan Brussel te zenden aan de nieuwe (op het moment van het besluit nog niet gevormde) Belgische rege ring. Niet bekend is, of bedoelde De hoop, die nog bestond op een gunstig bericht over het lot van de IJmuidense trawler „Alkmaar" blijkt nu wel onge grond te zijn. Sedert vorige week Dinsdag wordt de trawler ver mist. Er bestaat geen aanleiding meer te veronderstellen, dat de IJm. 31 met zijn bemanning van veertien koppen nog in IJmuiden zal terugkeren. Hieronder volgen de namen van de bemanningsleden van de „Alkmaar": Schipper J. Koeman (IJmuiden) 51 jaar (gehuwd, twee kinderen) stuurman A. de Heyer (IJmuiden) 48 jaar (gehuwd drie kinderen) eerste machinist D. Ketting (IJm.) 50 jaar (gehuwd, 1 kind) tweede machinist L. Beusenberg (IJm.) 37 jaar (gehuwd, 3 kinderen) derde machinist L. Ketting (IJm.) 17 jaar. De matrozen: P. de Heyer (Scheveningen) 49 jaar (gehuwd, 1 kind); C. de Heyer (Scheveningen) 23 jaar (ongehuwd); J. Maagdelijn (IJm.) 37 jaar (gehuwd, twee kinderen) K. Dijkhuizen (IJmuiden) 21 jaar (ongehuwd); S. Smid (Beverwijk) 50 jaar (gehuwd, zeven kinderen) W. F. Klaasen (Amsterdam) 67 jaar (gehuwd, geen minderjarige kinderen); A. de Lange (Scheve ningen) 52 jaar (gehuwd, 1 kind) J. de Ruyter (Scheveningen) 39 jaar (gehuwd, 1 kind) en de kok lux-ministèrraad bevoegdheden te nota reeds is verzonden. DEN HAAG. De voorzitter van de Raad van Bestuur van „Lever Brothers and Unilever N.V.", Dr. Paul Rijkens, heeft gistermiddag, aan een te Den Haag gehouden lunch van de federatie van Nederlandse journalisten, een causerie gehouden over verscheidene ingrijpende veranderingen in de positie van ons vaderland. Dr. Paul Rijkens wees op de verantwoordelijkheid van de persvoorlichting en zei in dit verband o.m. „De Nederlander, die buitenslands woont, wordt getroffen door verschillende ingrijpende veranderingen in de positie van ons vaderland: sociaal, economisch en politiek. woordigen. De indeling in tweeën is langzamerhand verouderd, met name in de industrie. LONDEN Het Britse Lager huis zal zich vermoedelijk in het hegin Februari reeds moeten be zig houden met een wetsvoorstel tut opheffing van de nationali satie van de Britse ijzer en staal industrie, zo meldt het West- huitse Nieuwsbureau D.P.A. De minister voor bevoorrading, Duncan Sandys, zou naar Maan dag in bevoegde Londense krin- gen verluidde, volmacht hebben gekregen het terugbrengen van deze industriëen in particulier bezit op dat tijdstip tot uitvoering te brengen, dat hem daartoe het waarschijnlijk 200.000 ton leveren. gunstigst schijnt. De conservatieve regering hoopt, dat de Britse staalproductie door deze voorge nomen wijziging in de eigendoms verhoudingen zo spoedig mogelijk op 17 millioen ton per jaar zal komen. Voor dit jaar verwacht men een staalproductie van 16 millioen ton. Ondanks de Amerikaanse toe zegging van de levering van een millioen ton staal, zo verklaart men te Londen, heeft Engeland ten spoedigste 500.000 ton staal nodig tot dekking van de drin gendste behoeften. Japan kan Sociaal gezien is Nederland met zijn gezonde, regelmatige betrek kingen tussen werkgevers, werk nemers en regeringsvertegen woordigers een voorbeeld voor andere landen. De Stichting van de Arbeid is een instelling om trots op te zyn. Het zou zeer on voorzichtig zijn, deze te verzwak ken terwille van een corporatieve organisatie, waarvan wij nog niet weten hoe zij zal werken. De plaats der ondernemers in oeze samenwerking wordt niet altijd voldoende duidelijk ge steld. Men duidt de directies van vennootschappen naar oude trant nog altijd aan als „werkgevers", maar in vele ondernemingen ge lijkt hun positie als gesalarieerde functionarissen minder op die der ouderwetse eigenaars-kapitalisten dan op die van het moderne ho gere personeel. Zij moeten soms voor de belangen van het perso neel opkomen en soms die van de aandeelhouders verdedigen. Maar waar zij eigenlijk voor staan, is de continuïteit van het bedrijf. Misschien zou men op de duur in de vormen van samen werking tot uitdrukking moeten brengen, dat kapitaal, arbeid en ondernemingsleiding drie ver schillende sferen van werk en belang in het bedrijf vertegen- Economische positie niet ongunstig Economisch gesproken, staat Nederland er heel wat beter voor dan een jaar geleden. Toen was onze positie in de Europese be talingsunie slecht veel slechter dan die van Engeland nu thans zijn wij crediteuren geworden. Een van de verrassende nieuwe feiten is, dat wij reeds in zo sterke mate een industrieel land zijn geworden. Naar de huidige stand van za ken behoeft onze import maar voor 80 procent door export te worden gedekt: de rest verdie nen wi.i met de opbrengsten van handel, kapitaalverkeer en van scheepvaart. De Nederlandse in ternationale tussenhandel krijgt in eigen land niet altijd de waar dering die hij verdient. In het buitenland staat hij bekend als een eersterangs factor in het economische verkeer. Onze handel op Duitsland is intussen herleefd. Indonesië biedt mogelijkheden Nederlands-Indië hebben wij als kolonie verloren, maar ten aanzien van Indonesië als zelf standig gebied is onze positie met de Europese integratie. volstrekt niet hopeloos. Wij moe ten dit land thans echter radi caal anders benaderen dan vóór de oorlog. Politiek gesproken is dit ons belangrijkste actuele probleem. Het beste voor beide landen zou zijn, dat er zo spoedig mogelijk in het geheel geen politieke pro blemen tussen hen waren, maar alleen economische. Als wij de politieke werkelijkheid aanvaar den, komt de weg vrij voor 'n vriendschappelijke samenwer king. Wij Nederlanders moeten nu tonen wat wij voor de Indo nesische economie waard zijn, als industriëlen, handelaars en deskundigen. Men zal ons daar niet uit liefde of loyaliteit aan vaarden, maar alleen voor zo ver wij ons nuttig maken voor de nationale economie. Op die basis zijn er echter nog grote mogelijkhedén voor onze handel en inaustrie, en ook voor onze jonge mensen, die bereid zijn in de gewijzigde situatie door hard werken een toekomst op te bou wen. Benelux dient verwezenlijkt De tweede grote politieke ver andering waarbij ons land is be trokken, is die in Europa. Wij hebben met Benelux al n voor proef gehad. Uit het buitenland ;ezien is het hoogst noodzakelijk at Benelux nu zo spoedig moge lijk voltooid wordt. De aaneen sluiting zal zeker in stadia moe ten gaan, en met name het ge heel vrije kapitaalverkeer zal vooreerst nog niet mogelijk zijn. Maar het is uiterst gewenst, dat in alle geledingen een duidelijk gevoel van richting en voortgang aanwezig is. Politiek gesproken is het samengaan van de Bene- luxlanden van zeer grote bete kenis voor de Europese integra tie. Als Benelux combinatie zijn we een invloed van betekenis. Wij mogen ook niet vergeten, dat van ons in Europa nog altijd een voorbeeld wordt verwacht. Dit samengaan der Beneluxlan- den, waarvoor zo veel geographi- sche en economische voorwaarden aanwezig zijn, is een betrekke lijk eenvoudige zaak vergeleken PILOOT GEDOOD Gistermiddag omstreeks half vijf is, op ongeveer een kilometer afstand van Kampen, een „Thun- derjet" jachtvliegtuig van de Ne derlandse luchtstrijdkrachten in 't IJselmeer gevallen. De bestuurder reserve sergeant vlieger E. R. Pop ping uit Amsterdam is daarbij om het leven gekomen. Hij ontving zijn opleiding in Amerika. AMERIKAANSE AMBASSADEUR IN SPANJE AFGETREDEN WASHINGTON Stanton Griffis is Maandag afgetreden als Amerikaans ambassadeur in Spanje. President Truman heeft het aftreden „node" aanvaard en ver klaard, dat het in zou gaan „op een later vast te stellen datum". TEGEN 1 APRIL WASHINGTON President Truman heeft in ziin beerotings- boodschao het congres meege deeld te verwachten, dat tegen 1 Anril aan West-Duitsland fei- teliike onafhankelijkheid zal ziin verleend. In verband hiermee vraagt hij voor het nieuwe begrotingsjaar 6.681.915 dollar minder voor werkzaamheden van de Ver. Staten in Duitsland en Oosten rijk dan het, lopende jaar. Het nieuwe bedrag is 20.500.000 dol lar .waarvan de helft voor open bare zaken in Duitsland. Het doel van deze uitgave is de Duitsers te steunen bij het ver sterken van hun democratisch stelsel, het bevorderen van de integratie met West-Europa, het bestrijden van de gevolgen van vijandelijke propaganda en in vloeden en het ter beschikking stellen van inlichtingen voor de Duitsers over de Ver. Staten. Voorzitter Stichting voor de Landbouw Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw heeft voor het jaar 1952 de heer H. D. Louwes herbenoemd tot voorzit ter van de Stichting voor de Landbouw. Tot ondervoorzitter is benoemd de heef P. Stokman, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond. PARIJS, (A.P.) Mevrouw Ana Figuerora, de Chileense afge vaardigde, die als eerste vrouwe lijke afgevaardigde werd gekozen als hoofd van een onderafdeling van de Verenigde Naties, heeft bekend gemaakt dat zij ook als eerste vrouwe in de geschiedenis, zitting zal nemen in de Veilig heidsraad, waar zij haar land zal vertegenwoordigen. WASHINGTON, (A.P.). Dr. Willem Drees heeft Maandag op het Witte Huis een beleefdheids bezoek van tien minuten aan Truman gebracht, daarbij verge zeld door de Nederlandse ambas sadeur dr. J. H. Van Royen. Dr. Drees verklaarde, dat de NATO en andere kwesties van het ogenblik alleen „in algemene termen" besproken werden, als mede het bezoek van Koningin Juliana aan Amerika in April en het carillon dat Zij zal aanbieden. I J. de Das uit Alkmaar, 61 jaar (gehuwd, 1 kind). I Tot de bemanning van de IJmuidense trawler „Alkmaar", die als verloren moet worden beschouwd, behoort ook Willem Klaasen uit Amsterdam, die meer malen zelf zijn leven in de waag schaal heeft gesteld om de zee haar prooi te ontrukken. Hij heeft voor zover kon wor den nagegaan, aan de volgende reddingen deelgenomen: 25 Jan. 1910: Sehev. 112, gered 2., 1 Febr. 1913: Ingeborg, gered 11., 9 Febr. 1913: Schev. 246 (Vrouwe Maria), gered 7. Op 1 Nov. 1909 werd hem door H. M. de Koningin de bronzen erepenning toegekend voor het met levensgevaar redden van een drenkeling te Scheveningen. Een klein pensioen genietend kon hij op zijn 66-jarige leeftijd de roep der zee niet weerstaan. Hij is daar thans zelf het slachtoffer van geworden. Klaasen was een zoon van de bekende mensenredder Cornelis Klaasen uit Scheveningen. GERUCHTEN WEERSPROKEN DEN HAAG De telkens weer opduikende, onlangs opnieuw verbreide geruchten rondom de dood van generaal Spoor hebben Mevrouw SpoorDijkema ertoe doen besluiten zich tot het toen malige hoofd van de Militair Ge neeskundige dienst in Indonesië, de Generaal-Majoor Dr. L. H. Simons, te wenden, ten einde door een openlijke medische te genspraak bedoelde beweringen te logenstraffen. Naar aanleiding hiervan heeft dr. Simons, mede namens de medici, die de generaal tijdens zijn laatste ziekte hebben behan deld, dan wel daarbij als con sultant zijn opgetreden, t.w.: prof. dr. Siegenbeek van Heuke- lom, de internist dr. Wielenga, de cardioloog dr. Verdonk en de huisarts van de familie Spoor, de dirig. Off. v. Gezondheid Ouwe hand, verklaard, dat het over lijden van de legercommandant aan natuurlijke oorzaken te wij ten is geweest en dat alle daar mee strijdige toespelingen als volkomen uit de lucht gegrepen moeten worden beschouwd. DRIE ENGELSEN DOOR RUSSEN VRIJGELATEN BERLIJN 20 Jan. (Reuter) Drie Engelsen, die sinds verleden week Zaterdag in Oost-Duitsland zijn vastgehouden, zijn thans te Helmstedt. het Britse controlepunt aan de grens tussen de Britse en Russische zone. vrijgelaten. VAN TWEEDE WERELD OORLOG PARIJS, (A.P.) Het Sowjet- blok heeft gisteren in de V.N. John Foster Dulles, de Republi keinse adviseur van het Ameri kaanse Ministerie van Buiten landse zaken, de sóhuld gegeven van de tweede wereldoorlog. Karol Petrzelka, de Tsjecho- slowaakse afgevaardigde zei, dat het bezoek dat Dulles in 1933 aan Duitsland bracht, het begin van alle ellende was geweest omdat hij daar gedaan wist te krijgen, dat de Duitse bankiers Hitier zouden steunen. Om een uitweg te vinden uit de transportmoeilijkheden in Duitsland heeft een 38-jarige werkloze monteur, Heinrich Voss, in Berlijn zijn vrije tijd gespendeerd aan het bouwen van een miniscuul bromfietsje, dat is uitgerust met een twee- takt gasoline-motortje, met een capaciteit van 1.3 v.k., een maximumsnelheid van 40 km p. u. en een verbruik van 1 op 100. Te bevragen ar. I ALKMAAR EtE der orden geplaatst bezit van het Boekhouden aan bovenst, adres. 23 jaar - en Meelhandel en 5 mesthandel, 5 ALKMAAR 5 ,W\\\\\\V\\\WXftWWWWWWWxV Heerhugowaard-Zuid hrijving van rente en cening-courant boekjes anuari 1952 lag 23 Januari 1952 dag 24 Januari 1952 lag 25 Januari 1952 dringend verzocht van te maken van 912 en ns het bestuur: LANGEN Pz., Directeur >NING, Kassier het lelijke gezicht van N *ed en de slang er uit s ingachtige dier op de 2 eef rondkruipen. Lieve hand van de slapende het bed op de grond tgehongerd was. Grijn- le smid bleef eenzaam end en blazend kroop moment scheen het te smakelijk warm S ogjes op de hangende Zijn gespleten tongetje S bekje naar voren en i rbij, gereed om toe te s vraagt sie voor Langendijk g f 500.vereist. an bur. van dit blad. een net een grootboek- H. H. TOEPOEL, 04, Alkmaar. TELEFOON 2201 1DAGAVOND DAG van de Broek, d. Skymasters

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1