Hoe is de stond? Tentoonstelling van De wereld van het boek VERKEERSPLEIN Raad Eg mond aan Zee ALKMAAR EN OMSTREKEN hoek Kennemerstraatweg-Varnebroek Mater Amabilis- school geopend AGENDA BILJARTEN Revue van cijfers Politie Castricum doet goede vangst Afd. N.Holland oefent weer Marktberichten INTERNATIONALE BIDWEEK Onze jeugd- en sportorganisaties ^ACINA 2 DINSDAG 22 JANUARI 1952 ALKMAAR. In samenwer king met Rijkswaterstaat, waar- bil tie Rijksstraatweg in oilder- houd is, zal dit voorjaar de ver betering van de voor het ver keer belangrijke hoek Varne- broekRijksstraatwegHeiloër- brug ter hand genomen worden. De situatie van dit moment is zó, dat het verkeer, dat naar de stad komt en de stad uitgaat, hier moeilijkheden ondervindt bij het elkaar passeren. Het ver keer, dat van Heiloo komen de het Varnebroek opgaat, ondervindt last van hef uit de stad komend verkeer en dit laat ste eveneens van het verkeer, dat van het Varnebroek komt. Sommige automobilisten nemen de bocht om de aldaar staande vluchtheuvel anderen gaan er voorlangs, zodat dikwijls ver warring ontstaat. Door de Dienst van Gemeente werken is in overeenstem ming met de Rijkswaterstaat een nieuw verkeersplein ontwor pen; de bestaande vluchtheuvel gaat verdwijnen en een andere iets kleine komt ervoor in de plaats. Alle verkeer uit het zuiden dus van de richting Heiloo komende, zal dan om deze vluchtheuvel moeten heen rijden, wil toet toet Varnebroek op, zodat het verkeer, komende van de richting H.eiloërbrug, dit aankomende verkeer gemakke lijker kan laten passeren. Ook het uit de andere richtingen komende verkeer zal de rond trekkende beweging om de vluchtheuvel maken. De tegen woordige toegang tot de Wilhel- minalaan komt te vervallen; het troittoir zal hier worden door getrokken, waarbij tevens rij- wegverbreding van 1.20 meter tot ruim 2 meter zal worden verkregen. Het verkeer uit de Wilhel- minalaan komende, zal ongeveer ter hoogte van de Blekerslaan op de Rijksstraatweg komen. Ook aan de zijde van de Sin gel zal de verkeersweg be doeld wordt d'e hoek Heiloërbrug Varnebroek iets breder worden. EEN BESCHEIDEN BEGIN ALKMAAR. Met een korte bijeenkomst van de commissie van voorbereiding, die tevens werd opgeheven en haar werk zaamheden overdroeg aan het definitieve bestuur van de Mater Amabilisschool, dat onder voor zitterschap van mevr. de Brou wer de Alkmaarse Mater Ama bilisschool verder hoopt uit te bouwen, is Maandagavond een begin gemaakt met de eerste cur sus, die aan een groep meisjes zal worden gegeven. Het is een bescheiden begin geweest, zonder een officiële opening, en moest nog een be scheiden begin zijn, naar drs. J. J. Dijkhuis verklaarde, omdat het bestuur, in samenwerking met het Zonnebloemwerk, in Alk maar wil trachten deze moderne opleiding verder uit te bouwen. Er is nu begonnen met een cur sus, in de avonduren, er zal nog een tweede komen, en als er vol doende medewerking van de werkgevers is, komt er ook een dagcursus. Dit laatste plan heeft echter nogal wat moeilijkheden te overwinnen, waaraan de eco nomische toestand in de verschil lende bedrijven niet geheel vreemd is. Drs. Dijkhuis was echter ver heugd, nu alvast te kunnen be ginnen en hij verheelde het niet, dat dit mede was mogelijk ge maakt door de medewerking van de waarnemend directrice van de Huishoud- en Industrieschool aan de Emmastraat, mej. Post en aan het werk, dat het bestuur verzet had. EMIGRATIE ALKMAAR. Emigranten, die belangstelling hebben voor hun nieuwe vaderland, krijgen hedenavond de gelegenheid iets meer te weten te komen over hun nieuwe vaderland. De stich ting „Practische Emigranten voorbereiding" te Amsterdam, organiseert dan in 't Gulden Vlies een contactavond voor haar cursisten en andere belangstel-1 lenden. Enige films worden ver toond over land en bevolking van emigratielanden. Nadere bijzon derheden worden gegeven over de cursussen. Er is gelegenheid tot vragen stellen, die door een deskundige beantwoord worden. Loop der bevolking ALKMAAR. In Alkmaar vestigden zich:H. v. d. Burg met gezin, van Bergen naar Friese- weg 2; A. Leegwater, van Hei loo naar Dahuastraat 35; W Roth met geizin van Berge™ naar Frieseweg 2; E. Teppema, R.K. geestelijke, van Amsterdam naar Breedstraat 9; C. H. Dekker, R.K., van Bergen naar Karei Doormankade 8; A. M. Gijzen, R.K.. van Amsterdam naar Ver- dronkenoord 56; A. J. Meesters, R.K., van Roosendaal naar Voor- dam 5; G. Smit, van Den Haag naar Van Everdimgenstraat 18; B. van der Wal van Gorinchem naar Lyceumstraat 19; A. Kroes, van Tietjerksteradee! naar Gees tersingel 35; C. M. van Mierlo, van Hollandia (Nieuw-Guinea) naar Rozenstraat 32; H. J. J. Eijsten, van Amsterdam naar Ritsevoort 16; J. Uiterwtjk, van Haarlem naar Tienenwal 13; J. W. Schouten, van Buitenzorg naar Remibrandtstraat 76. Gevonden ALKMAAR. Gevonden een houten roeiboot. 3 Mi meter, voorzien van visbun, platte spie gel, rechte steven, bovenzijde groen geschilderd, onderzijde zwart geteerd; voorts een pl.m. 300 meter dunne rubber slang. Inlichtingen bij de groepscom mandant der Rijkspolitie te Wa ter. Voormeer 24, te Alkmaar. Het plein zal aan drie zijden een duidelijk-aangegeven over steekplaats hebben voor wiel rijders (die de binnenzijde hou den) en voetgangers; deze zul len dus niet meer. zoals tot dus ver. lukraak deze verkeersdrie- boek kunnen oversteken. Wij geven hierbij een situatie tekening. waaruit blijkt, hoe de nieuwe toestand ter plaatse zal worden. Het zal ongetwijfeld een grote verbetering zijn, waar door het aantal verkeersongeval len dat vooral bii de Ken- nemerhoek aanmerkelijk was zeker zal verminderen. Men hoopt dit voorjaar met het werk te beginnen en het is de bedoe ling, dat het nog vóór de zomer klaar komt. SCHOLA PUBLICA: Twee de cursusavond philosophie in het K.A.J.-Huis op de Laat, 8 uur BIOSCOPEN: Harmonie: Alice in Wonderland, alle leeftijden; Victoria-thea ter: Born yesterday (Blon de onschuld), 18 jaar; Rex- theater: Casanova, 18 jr. Cinema Americain: In de klauwen der Maffia, 18 jr. Voorstellingen: hedenavond 8 uur. APOTHEEK: Voor spoed gevallen is vanaf zes uur geopend apotheek Wanna, Mient C 13. Bijeenkomst' Lekenapostolaat ALKMAAR. De leden van K.A. en Lekenapostolaat worden herinnerd aan d'e bijeenkomst op Woensdagavond acht uur in het Vincentiusgebouw. Men gelieve zijn parodhiegids mede te nemen. ALKMAAR. Veertien dagen geleden is in het district Alk maar van de Kon. Ned. Biljart bond een begin gemaakt met de biljartcompetitie 1952, waaraan door 42 teams wordt deelgeno men, die verdeeld zijn over 20 verenigingen (ongeveer 325 bil jarters). Het bestuur van het district Alkmaar heeft vele moeilijkheden moeten overwinnen om deze mas sale wedstrijden, die in 4 maan den verspeeld worden, vlot te laten verlopen, maar door de goede medewerking van de café houders zijn deze geheel opge lost. In deze competitie, die in 3 afdelingen is gesplitst, namelijk A, B en 2 C-klassen, wordt fel gestreden om de begeerde titel: clubkampioen van het District Alkmaar van de K.N.B.B. De stand ziet er als volgt uit: A-klasse: Doorbraak 2 1212 183 6.62 10 Alcm. Victrix 2 650 171 3.80 10 Optimisten I 2 818 212 3.85 10 Excelsior II 2 706 173 4.08 10 Excelsior I 2 952 188 5,06 8 Witte Huis 2 794 153 5.18 8 Driesprong 2 559 176 3.17 8 Optimisten II 2 801 190 4.21 6 Drie Ruiten 2 871 187 4.65 6 Onder Ons 2 627 185 3.38 4 B-klasse: Gekr. Valk 2 669 195 3.48 12 Lindenhoek 2 619 200 3.09 12 Excelsior I 2 632 238 2.65 12 Rust Wat 2 700 170 4,11 10 Doorbraak -2 499 165 3.02 8 Witte Huis 2 553 191 2.89 7 Z.E.K.Z. 2 563 208 2.70 7 Driesprong 2 551 152 3.62 6 Drie Ruiten 1 289 332 3.32 4 De Molen 2 522 225 2.32 2 Excelsior II 1 212 95 2.23 0 UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR. Gisteravond om streeks tien voor zeven is de 41- iarige K. uit Schermerhorn die langs de Noordervaart op zijn onverlichte motor zat, aangere den door een motor die zien in de richting van Stompetoren be- Saf. Hij werd zodanig verwond, at hij per NACO-bus naar huis moest worden vervoerd. De pas serende motorrijder de 21-jarige O. Slager in Middenbeemster werd naar het Centraal Zieken huis vervoerd. Zijn duo-passa gier de 21-jarige R. Slager in W.- Beemster was ongedeerd. Beide motorrijwielen werden bescha digd. De politie zal nog een na der onderzoek instellen. POLITIEMAN VRIJGESPROKEN ALKMAAR. De Alkmaarse rechtbank, onder presidium van mr. A. D. van RegterenAltena heeft de wachtmeester van de rijkspolitie S. B., uit West-Graft- dijk, vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, het aannemen van een geldbedrag om aan zijn plicht te verzaken. De jajur A. K., eveneens uit West-Graitdijk, die de wacht meester een gift van 108 gulden heeft doen toekomen, werd vrij gesproken. De officier van justitie, mr. J. C. V. Medsehke had tegen bei de verdachten eem gevangenis straf van vier maanden geëist. Vereniging van Suikerzieken ALKMAAR De afdeling „Alkmaar en Omstreken" van de Nederlandse vereniging voor suikerzieken organiseert op Woensdag 23 Januari, s' avonds om 7 uur, in de Aula van het Murmellius-gymnasium een film en propaganda-avond. Dr. J. J. Jungerhans te Alkmaar zal een toelichting geven bij een der ver toonde films en bleek eveneens bereid, om op algemene schrif telijke vragen, de suikerziekte betreffende, die bij het bsstuUr worden ingediend, 'een antwoord te geven. Leden kunnen introdu- cee's op deze avond medebren gen. C-klasse groep Oude Poorter 2 Optimisten 2 Drie Ruiten I 2 Excelsior 2 De Waag 2 Drie Ruiten II 2 Onder Ons 2 Alcm. Victrix 2 Gekr. Valk 2 Witte Huis 2 C-klasse groep Gekr. Valk 2 Witte Huis Oude Poorter Driesprong De Waag De Molen Lindenhoek Alcm. Victrix Rust Wat DES I DES II I: 619 622 675 460 482 526 612 522 512 528 II: 433 425 511 553 452 503 273 276 357 406 251 270 2 343 1 288 335 251 1 229 2 313 1 308 1 276 1 318 1 .28 14 81 14 2.34 12 1.37 12 92 10 .29 95 62 .85 .66 451 0.96 16 390 1.08 14 341 1.49 13 272 2.03 12 334 1.35 12 351 1.43 209 1.34 178 1.55 393 0.90 402 1.00 488 0.51 Burgerlijke Stand ALKMAAR, Geboren: Gerda A. dv G. Jansen en J. Visser; Gerard zv Piet Verboom en C. Kieft; Cornelia J. F. dv J. G. Vrouwe en C. Pels, Barbera C. C. dv T. A, Grootjen en A. T. Snijders. Overleden: Doortje Rijs 61 jr. geh. met J. Meulenvela; Maxi- milianus Boekei 68 jr. Reitje de Geus oud 79 jr. weduwe van J. Hopman. EGMOND AAN ZEE Wegens ziekte van burgemeester G. Nielc werd de dezer dagen gehouden raadsvergadering gepresideerd door wethouder P. C. de Graaff, die enkele cijfers over het afge- lopen jaar de revue liet passeren. Het inwonertal steeg van 3450 tot 3546. Er werden 79 vestigings vergunningen afgegeven, 37 par ticuliere woningen, 10 winkels en 1 café gebouwd. Er werd een nieuwe diamantslijperij gevestigd, terwijl de metaalwarenfabriek werd uitgebreid. Door de woning bouwvereniging werden 24 wo ningen gebouwd er zijn nog 10 in aanbouw. In de particuliere sector zijn er nog 14 in aanbouw. In totaal be draagt deze bouw de somma van f 1.517.000. Er waren in 1951 12380 I badgasten; 8000 aanvragen moes ten worden afgewezen wegens gebrek aan ruimte. 100.600 wiel rijders. 34.600 motorrijders en 144.100 automobilisten bezochten de gemeente- De NACO vervoer de in de drie zomermaanden van Alkmaar-Egmond aan Zee 151.017 passagiers: op het traject Bergen- Egmond a. Zee-Castricum-IJmui- den 54.561. Besloten werd van Brederode's Bouwbedrijf te Utrecht een stulc grond aan te kopen aan de P. J. Troelstraweg, 724 m2, tegen f 3 per m2- De plannen voor hotel' bouw met Marshallhulp zijn nog niet verwezenlijkt. In opdracht van de heer J. de Vries heeft de architect Dudok uit Hilversum de plannen gemaakt, die een bedrag van f 1.656 vergen. De gemeente, zo was met de heer de Vries over eengekomen. zou de helft van het bedrag betalen, zo de plannen geen doorgang zouden vinden. De raad kon zich met deze toezegging verenigen. Toch bestaat er nog hoop, dat de plannen in werke - lijfeiheid zullen worden omgezet, als men gebruik kan maken van Marshallgelden. Aan de heer M. de Vries te Alkmaar werd een perceel grond verkocht aan de aan te leggen Binnen-boulevard ter grootte van 283 m2. tegen de priis van f 8 p. M2. Met de bank van Ned. Ge meenten wei' een rekening-cou rant-overeenkomst. aangegaan tot eèn bedrag van f 875.000. De prijs ADELBERT-W.V.S.V. I—0 Gelijkwaardige ploegen EGMOND BINNEN In de eerste helft is WVSV er eigen lijk weinig aan te pas gekomen. Steeds was het Adelbert, dat ten aanval trok. De aanvalslinie van Adelbert was niet schotvaardig genoeg. Telkens weer stond de achterhoede van W'VSV klaar om de bal weg te werken. De midden linie verrichtte uitstekend werk, maar er was voor de thuisclub geen doorkomen aan. De rust kwam dus met 00. Ook de tweede helft gaf aan vankelijk hetzelfde spelbeeld te zien, maar de bezoekers zorgden toch voor enkele gevaarlijke aan vallen, welke echter geen resul taat opleverden. Tegen het einde steeg de spanning ten top- De rechtsbinnen van Adelbert C Mel ker. miste een opgelegde kans en het zag er naar uit, dat de stand blanco zou blijven. Adelbert on dernam aanval op aanval, hetgeen eindelijk z'n beloning vond. Enke le seconden voor het einde zorgde de Adelbert linksbuiten P- Abbo, met een prachtige kopbal voor 't zo vurig begeerde goaltje, waar - mee deize belangrijke wedstrijd door de thuisclub met. 10 werd gewonnen. Het enthousiasme viel niet te beschrijven. CASTRICUM. Zaterdagmid dag is de tentoonstelling van de „Siichting Boekengemeenschap" geopend. De heer Jan Wubben was zo vriendelijk om ons een en ander te vertellen over de doelstelling van deze stichting. Hoofdzaak is om aan een ieder van welke richting ook. te laten zien dat goede lectuur van groot belang is voor onze beschaving. Vele plaatsen hebben reeds kunnen genieten van de diverse boeken die ten toon waren ge- CASTRICUM. Zaterdag j.I. werd de Rijkspolitie te Castricum gewaarschuwd, dat een tweetal onbekende personen bij inwoners in deze gemeente trachtte geld te krijgen, waarbij zij voorgaven weer naar hun werk in Nijmegen te moeten terugkeren. De politie, die een en ander niet vertrouw de, stelde onmiddellijk een onder zoek in. In het begin van de avond werden beiden in de orpgeving van het station aangehouden en naar het groepsbureau der Rijks politie overgebracht. Het bleek, dat beide personen, de gebroeders Z. afkomstig uit 's-Hertogenbosch en 's-Graven- hage, reeds meermalen met de Justitie terzake diefstal in aan raking waren geweest en thans werden gezocht voor het feit, dat zij zich op 10 Januari 1952 hadden schuldig gemaakt aan diefstal van een portemonnaie met geld uit een woning te Lisse. Voorts kwam vast te staan, dat beiden er een gewoonte van maakten in meerdere plaatsen van ons land te trachten door allerlei verhalen bij christelijke instellingen en particulieren geld los te krijgen. Op deze wijze hadden zij o.a. in 's-Gravenhage, Naaldwijk, Berkhout en Bree- zand personen voor reisgeld op gelicht. Ook in Castricum hebben zij gepoogd aan geld te komen, hetgeen echter niet is gelukt. De gebroeders, die bekend heb ben, worden ter beschikking van de Justitie te Alkmaar gesteld. steld en van de interessante lezingen van de heren Jan Lins- sen (de bekende zuidelijke schrijver) en Jan Wubben, al gemeen propaganda-leider. De tentoonstelling bezocht o.a. de plaatsen Uden, Amsterdam, Enschede en Utrecht. Castricum is van dit jaar de eerste die met deze boekenstichting kennis maakte. Diverse boeken waren ten toongesteld, w.o. „Van Wijzen en Dwazen" door H. de Greeve pr„ „De ge-illustreerde katechis- rnus" van dr. W. Bless S.J., „De schone Voleinding" van Antoon Coolen, „Aanschouw de jaren 19001050" samengesteld d'oor dr. Jane Iongih en drs. M. Kohn- stamm en nog vele andere boe ken van bekende schrijvers. De hoogwaardige bisschoppen van Roermond en 's Hertogen bosch hebben zich bereid ver klaard om aan deze stichting medewerking te verlenen. De heer Jan Wubben gaf Za terdagavond een lezing over „Het goede boek.. Aan de tentoonstelling was te vens een gratis loterij verbon den. Vier prijzen werden be schikbaar gesteld in de vorm van een boekwerk. Als eerste prijs een boek van Jan Linssen, „En de jaren ging verder", als tweede prijs een boek van An toon Coolen („Peelwerkers"), derde prijs „Pieter Bas", van Godfried Bomans en als .vierde grijs een gedichtenbundel ,Hof- e der jeugd" door Jan Lins sen. Het was weer een goed idtee van hen die de mensen opgeroe pen hebben om ze te laten zien, dat goede lectuur bijdraagt tot een gezonde volksopvoeding. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Freddy Peter Jo'han, z. v. H. N. de Vries en A. Koning; Theo doras, z. v. J. de Wolf en F. J. Groot; Willy d. v. W. Leeg water en A. Leering; Franciscus Johannes Josephus. z. v. P. Punt en S. Stiemer. Ondertrouwd: Sybrandus M. M. Oosterbaan, 26 jaar, en Cla- sina A. W. Leiidekker, 21 jaar; Franciscus E. J. Leeuwenkamp, 25 jaar, en Elisabeth J. I. Knook. 27 iaar. Overleden: Jan Koeman, 7 jaar; Jan Veen. 68 jaar. voor electrische stroom buiten de spertijd werd verhoogd van 8% tot 10 cent. In de begroting voor 1952 zijn geen grote plannen opgenomen. Dit betekent echter niet, dat die er ook niet zijn. Wanneer de toe stand der financiën het toelaat, zullen B. en W. alsnog met voor stellen komen. De begroting sluit met een post onvoorzien van f 11-000. INTER NOS EGMOND AAN DEN HOEF De toneelvereniging „Inter Nos" zal Zondagavond in de zaal van J. den Houdijker op de planken komen met „Geef mij Uw hand", van Wim Dumont, een bijzonder mooi stuk van menselijk leed en geluk, dat ongetwijfeld de toe schouwers diep zal ontroeren. Ge zien de hoge kosten zal slechts een uitvoering worden gegeven. Nie mand verzuime dus Zondagavond aanwezig te zijn. Aanvang 7-30 u. 's avonds. Plaatsbespreking na de Hoogmis Zondag a.s. aan de zaal. Burgerlijke Stand EiGMOND BINNEN Geboren Jacobus G. zv P. C. Groot en A.C. Stuijt; Afra C. dv J. A. Baart en I. C- Roozen; Theodoras A. M. zv A. van de Reep en Br. Insing; J. M. dv J. de Waard en M. J. Baltus Maria G- C. dv J. G. Melker en C. E. Druiven; Elisabeth M. dv. C. Kraakman en A. M. Louwe; Cornelia M. dv H- de Boer en A. de Waard; Robertus W. zv J- Ven del en M. van Esmond: Gerardus A-. J. zv G. Boendermaker en J. C- van der Maat; Johannes A. M. zv P. M. Groot en M. E. Mannes; Maria A. C. dv A. W. Kapteirf en A. A. M. Groot; Cornells T. M. zv Th. J. Castricum en J. Th. Witte brood; Maria A. dv J. C. de Raadt en Gr. Insing. Overleden: Afra C. Baart dv. J. A. Baart en I. C. M. Roozen- Gehuwd: J. G- Commandeur te Limmen en C. M. Valkering: G- de Boer en C. de Waard; J. van der Velden te Bergen en A. J- Blokker* Ondertrouwd: J. Swart en E- A. Koopman. R.K. Fanfarecorps St. Hildegardis TUITJENHORN Het fanfare corps zit in financiële zorgen. Dat nu is geen nieuwtje, want het js bekend, dat vorig jaar reeds de bodem van de schatkist was te zien. Toen echter is geen beroep gedaan op de vrijgevigheid van de parochianen omdat de bedryfsuit- komsten over het algemeen geen gunstig beeld vertoonden- Nu ech te is langer uitstel niet mogelijk, zodat deze week de afgezanten van 'het corps aan de deur zullen verschijnen. Welgemoed gaan ze op weg en ze zijn ervan overtuigd dat ze niet met lege handen zul len worden weggezonden en dat eenieder naar vermogen zal bij dragen! AFSCHEID VAN KANTOORHOUDER BESTEM AN BURGERBRUG. Corn. Pesteman, een der populairste figuren van Bungerbrug, verlaat Zaterdag 2 Februari a.s, de P.T.T.-d'ienst met pensioen. De heer Besteman, die o.a. l'id is van het R.K. Armbestuur, en in het parochiële leven zowel als in het gemeenschapsleven van Burgerbruig een vooraan staande plaats inneemt, heeft niet minder dan vijf en dertig dienstjaren achter de rug. Jaren waarin hij aan talloze Burger- brugigers onschatbare diensten heeft bewezen en door zijn pret tige hulpvaardigheid en welwil lende houding de vriendschap van iedereen heeft verworven. Men hoopt hem dit 's avonds om half acht in café Visser op on dubbelzinnige wijze te tonen. OOGSTDANKDAG L.T.B. LIMMEN De L.T.B. afd. Limmen heeft voor het eerst in haar bestaan een Oogstdankdag gevierd, welke uitstekend ge slaagd mag heten, 's Morgens om 8 uur was er een gezongen H. Mis uit dankbaarheid aan God, waarbij de opkomst der leden uitstekend was. Zeer velen na derden ook ter H. Tafel. 's Avonds was er in de gezel lige zaal van Café A. J. W. de Swart 'n feestavond voor de leden met hun dames. Ook hierbij ont brak het niet aan belangstelling. Voorzitter Kroone, die de avond opende, heette allen van harte welkom en speciaal de heer en mevr. Bosma. Hij prees het mede leven van de burgemeester met de agrariërs. Deze Oogstdankdag was wel op zijn plaats, aldus voorzitter, want voor alle drie takken van bedrijf, veehouderij, tuinderij en bollenteelt was 1951 een gunstig jaar. Voorzitter gaf hierna de leiding aan de heer C. Groot, ceremonie meester voor deze avond. Deze wist op een gezellige manier de stemming er m te houden. De avond werd geheel gevuld met voordrachten en zangstukjes van de leden zelf, welke allen zeer in de smaak vielen. Ook dit ge deelte was uitstekend geslaagd. Grote revue LIMMEN. Op Zondag 27, Maandag 28 en' Dinsdag 29 Jan. brengt ae R. K. gemengde Zang vereniging „In Pace Nata" een frote revue, onder de titel „Lief- e en Zon Gezien het buitengewone suc ces van verleden jaar, zijn de verwachtingen weer hoog ge spannen. Ook groepen en artis- ten van buiten de gemeenten, zullen hieraan hun medewerking verlenen, o.a. de balletgroep en het kinderballet van Mevr. Ma- jolée, Jean Robert, enz. en het koor en groot orkest o.l.v. de auteur, Bob Bruschke. Burgerlijke Stand MEDEMBLIK. Geboren: Ri chard zv Abraham Philip Samson en Helena Fransina Riry; Theo doras Petrus Maria zv Johan Neuvel en Aaltje Schilder. Ondertrouwd: Pieter Johannes Biesboer en Ida Beuker wonende te Hoogezand. Cornelis Besseling wonende te Zwaag en Anna Ma ria Sohoutsen oud 22 jaren. Overleden: Jacobus Kramer 75 jaren; Arie van Schaik 82 jaren; Auke Dierdorp oud 66 jaren. Het is ernst met de afd. N. H. om in het jubileumjaar 1952 in de Vierbondentournooien voor seni oren en junioren zo goed moge lijk beslagen ten ijs te komen. Op 3 Februari staat de junio rencompetitie stil en is het terrein van Foresters in Heiloo toneel van een tweetal oefenwedstrijden tus sen vier juniorenploeg, die uit heel Noord-Holland gekozen zijn. Eerst speelt om 12 uur een com binatie Drechterland/Waterland tegen de kop van Noord-Holland en daarna om half drie betreden de ploegen van Alkmaar en Zaan streek het veld om aan de heren van de technische commissie te laten zien, dat ze daar ook nog wel wat van voetballen af weten. Voor de T.C. is het te hopen, dat die jonge mannen er heel wat van af weten. Hier volgen dan de elftallen: Comb. Drebhterland/Waterland. C, van Ottenbros (Hollandia) C- v.d. Berg (Hollandia), J. Doode- man (Zwaagdijk), C. Wals (OFC) T. Fonteijn (OSV). J. Markesteijn (OSV) (N.N.) H. Appel (RKWS) F. Kok (Zouaven), N. Pelder (Monn.dam), W. Zijlstra (Hollan dia). Kop van Noord-Holland. N. Koorn (Flevo), A. Lomans (HRC), D. J. Wulfelé (Helder), W. v. MuUem (Watervogels), IJ. Bos (DTS), D. Ramler (WGW). E. Langerak (HRC). C. Winkel (Schagen), C. Ruijter (Flevo), C. Vlug (DTS), J. B. van der Maas (HRC). Zaanstreek: C. BergeT (SVA), H. Stam (Zaan dijk), C. W. Mensonides (ZFC), J. ter Beek (KFC). H. Diets (WFC), J. Smit (ZFC) Th. Kramer (GVO) B. Aten (WFC), IJ Snelders (Zaandilk), D. Ewouds (Zaandijk) H. Bout (ZFC). Alkmaar en Omstreken. C. Stam (Egmondia), A. Keesman (CSV), G. Graas (Alc. Victr.), P. Breg (Alc. Victr.), C. Roetink (RKAFC), H. de Leeuw (Alc. Victr.). P. Zwart (Zilverm.), P. Sneider (Alkm. Boys), C. Kooy (Alkm.), M. Goosens (Alc. Victr.) H. Stolk (CSV). Res: A. Blauw (Alkm. Boys) G. Brouwer (Alc. Victrix). Op 10 Februari zijn de senioren weer aan bod. Ditmaal is het Egmondia-terrein in Egmond aan Zee uitverkoren om twee en twin tig Noord-Hollandse voetballers te herbergen. Deze ontmoeting vangt aan om half drie en de elftallen A en B ziin als volgt samenge steld: Elftal A. Kugel (Kaagvogels), De Graaf (Vesdo), Koot (Vlos), Tromp (SRC), Schouten (Schagen 2) Geensen (Petten), Siepel (Kaagv) Stikkelman (SRC) Bouma (Flevo) Kleverlaan (Zeevogels), Bederf (Alc- Victr. 3). Elftal B. Druif (N. Niedorp), Beerepoot (Woudia). Stapel (Valken), Dek ker (WFC 4), Scholten (Uitgeest) Sehoemaker (Uitgeest), Kramer (Alc. Victr. 3), Mul (Egmondia), Bos (St. Victor), Van Tunen (SVA), Sohoutsen (Westfriezen). Reserve's: Meijer (Berdos) doel. Wiering (Westfr.) achter; «ino- deman (Hugo Boys) voor; Buiten (Vios) voor. Bouw woonhuis gegund MIDDENMEER. Het bou wen van een woonhuis voor de Z.W.M. aan de Havenkade is ge gund aan de finna Bobeldijk te Aibbekerk. Mooi succes SLOOTDORP. Op de Vrij dag te Stootdoro gehouden heng- stenkeuring werd de hengst Eduard, van de Staatslandbouw- bedrijven, goedgekeurd voor de tijd van één jaar, Fokker is be drijfsleider M. Jeronimus, Sohel- penlbolwetg te Slootdorp. VERGADERING R.K. VROUWENBEWEGING WIERINGERMEER. Woens dag 23 Januari des avonds om half acht zal d'e R.K. Vrouwen beweging haar jaarvergadering houden in café De Maaier te Wieringerwerf. Na de pauze, dit is .omstreeks half negen, zal de heer Domini- cus uit Alkmaar op deze avond een lezing houden over de vrij metselarij. Een film zal het ge sproken woord hierbij verduide lijken. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat deze, lezing dus na half negen ook toe gankelijk is voor de heren. Ge zien het onderwerp kan een be zoek aan d'eze avond zowel voor de dames als voor de heren ten zeerste worden aanbevolen. LANGEDIJK 22 Jan. 50.000 kg rode kool 715.90; 25.000 kg gele kool 6.508.80; 40.000 kg groene kool 7.50—14.70; 130.000 kg witte kool 612; 8500 kg uien 33.60 34.50; grove 33.40—34.70; 1500 kg bieten A 21; 2000 kg peen B 19.80; 300 kg andijvie 3746; 300 kg spruiten 2027200 kg witlof B I. 37. NOORDSCHARWOUDE, 22-1, 16500 kg uien 33,9034,70; grote 33,70—34,80; driel. 31—33; nep 20; 1500 kg kroten B 18,—; 2000 kg andijvie 45,II 3435, B 14—22; 62000 rode kool 9—15,30; 7200 kg gele kool 7—9,20; 15000 kg groene kool 8,6012,90; 160.000 kg deense witte 612,30. PURMEREND, 21 Januari Witlof 2538; rode- kool 1016; groene kool 813; spruitkool 23 —45; boerekool 641;" andijvie 4168; rode bieten 916; gare bieten 30—33; winterpeen 1117; waspeen 1731; uien 2834; driel. 22—28; prei 1019; Bra bantse bellefleur 618; Bramley Seedling 819; goudreinette 20 —43; Groninger Kroon 624; Jonathan 1344; Laxton Superbe 4256; present van Engeland 24 50; ster-appel 12—34; zoete campagner 926; zoete Ermgaard 1029; Gieser Wildeman 22-40; Winterlouwtje 1432; Winterjan 14—44. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. VANNACHT LICHTE VORST Over het algemeen veel be wolking met morgen later op de dag cnin;e sneeuw of regen. Aanvankelijk zwakke tot matige oostelijke wind later tot vrij krachtig toenemende en naar zuid-oost of zuid ruimende wind. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst, morgen overdag temperaturen oir.' het vriespunt. INTENTIE VOOR 23 JANUARI Bekering van alle slechte en afvallige Katholieken Allen zijn wij gedoopt in Chris tus; allen hebben wij Christus aangetrokken; wij leven in Hem; wij zijn één in Christus Jesus. Het leven van vele katholieken is echter in tegenspraak met deze ivoorden. Christus leeft niet meer daadwerkelijkin vele katho lieken. Ontrouw gewqrden aan hun Vader in de hemel en aan hun Vader op aarde, leven zij niet meer met Christus, leven zij niet meer één leven. Hoe zouden zij dan dit leven opwekken en voeden in anderenHeulen zij niet met de vyand? Hoe sterker Christus leeft in de zielen, te meer zullen zij Zijn goddelijk leven meedelen aan anderen, te meer zullen allen verenigd worden in Christus vol gens Zijn H. Wil. De slechte en afvallige katho lieken zijn een jammerlijke hin derpaal voor de volkomen uit groei en eenwording van allen in Christus. HOLLANDIA VERLIEST VAN ZIJPE H.D.C. lacht HOORN. Op verrassende wijze heeft de Zijper damclub gisteravond Hollandia een twee de nederlaag weten toe te bren gen en verdiend gewonnen met het kleinst mogelijk verschil (9—11). Lange tijd bleef men over de uitslag no,g in het onzekere ge zien het verloop van de par tijen. De klappen kwamen bij de laatste drie borden. Zijpe wist d'oor prima eindspel van Wayboer en Kooij de stand te brengen op 711 en het was dan ok voor Zwier jammer, on danks zijn winstpartij, dat de punten mee naar 't Zand gingen. HollandiaZijper Damclub A. BizotA. S-lijkerman Pz. 11 J. KoppiesW. Jimmink 11 W. Timmerman -P. J. Wayboer 0—2 A. Nieuwboer A. Slij-kerman Jzn. 11 N. Koppes—P. Hoedjes 20 P, SingerA. Louwe 20 T. ZwierP. de Wit 20 H. IJtsrna—C. Kooy 0—2 P, de FlartG. Rademaker 03 J. Musman—A. Blokker 0—2 9—11 (Ingezonden) Geachte Redactie, ALKMAAR Hiermede moge ik U verzoeken onderstaand inge zonden stuk jn Uw blad te wil len opnemen. In Uw nummer van 28 Dec. 1.1. betoogde Uw redacteur Fr. O(tten), dat het in het belang van de instandhouding en uit bouw van de katholieke jeugd- en sportbeweging te Alkmaar dringend gewenst is, te komen tot het samenstellen van een overkoepelende organisatie, die enerzijds de financiële hulpbron nen, voorzover die niet uit con tributies bestaan, zoveel mogelijk zou moeten coördineren, ander zijds de onkosten verbonden aan publiciteit en propaganda zoveel mogelijk zou moeten drukken. Een jaarlijkse collecte, één alge mene donatie, één gemeenschap pelijke periodiek, dat waren zo enige opmerkelijke punten van het voorstel van de heer Otten. Persoonlijk, maar ook als voor zitter van de R.K. Zwemvereni ging voor Alkmaar e.o. „Vliegen de Vissen", daartoe door mijn medebestuurderen gemachtigd, betuig ik gaarne mijn instemming met dit constructieve plan, dat groei en bloei van de katholieke jeugd- en sportbeweging te Alk maar ten zeerste zal bevorderen. Inplaats van verbrokkeling en dikwijls concurrentie: centralisa tie en eensgezindheid! Een mooie leuze, maar die, als men voort bouwt op de door de heer Otten geopperde denkbeelden, werke lijkheid kan worden. Het bestuur van „Vliegende Vissen" zal hier volgaarne zijn medewerking aan verlenen. Het verzoekt de initia tiefnemer eens een vergadering van vertegenwoordigers van de in aanmerking komende besturen te beleggen, opdat de practische moeilijkheden, die zijn voorstel natuurlijk meebrengt, kunnen worden besproken en misschien opgelost. Met oprechte dank voor de verleende plaatsruimte, namens het bestuur van de R.K. Zwemvereniging „Vlie gende Vissen", Dr G. F. DIERCKS, voorzitter. Naschrift Redactie, Met genoegen verlenen wij plaatsruimte aan bovenstaand schrijven, waarin adhaesie wordt betuigd aan het denkbeeld, door ons geopperd in ons nummer van 28 December; van andere zijden mochten wij ook zij het mon deling instemming met het geen in bedoeld artikel gelanceerd werd, ontvangen. Wij wisten, toen wij dit artikel schreven, dat deze gedachte leefde in de krin gen van jeugd- en sportorganisa ties. Dr Diercks houde ons echter ten goede, maar het ligt niet op onze weg, om een vergadering te gaan beleggen. Wij menen dit aan de belanghebbenden te moeten overlaten. Op de daadwerkelijke belangstelling en medewerking onzerzijds kunnen zij echter re kenen. Red. N.H. Dagblad

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2