Bedrijfswinst van de tuinders bleef in 1951 aan de lage kant Kapt Frank Stockton was even aan de wal Buitenlanders tonen voor atoomoven te interesse Kjeller Rector Bekkers laakt houding centraal bureau Sneeuw en slechte wegen hinderen de Rallye-rijders T u i nbou wopbrengst 1951 geforceerd-gunstig Gratis aanbod aan Noren en Nederlanders Jac. Groen niet geheel content met het beleid van de minister Tuinbouw van onschatbare waarde Radmar" zwaar beschadigd Tsjechoslowaakse mijnwerkers dachten 't goed te doen Naar wij vernemen Vergadering van de K.N.B.T.B. Een krijgsgevangene keerde terug Om 'n mensenleven Zwitsers bij Bergen verongelukt Waarschuwing werd Edammer fataal Sanering in sigarenindustrie Een debat in optima forma Hulp verleend bij onderduiking (Van onze verslaggever) Op de tweede algemene vergadering van de Tuinbouwvakbond van de K.N.B.T.B. in Utrecht, constateerde de voorzitter, de heer Jac. Groen Azn., dat het jaar 1951 voor de tuinders niet ongun stig was geweest, al hebben de betalingsmoeilijkheden met Duitsland de nodige vrees veroorzaakt. De hoge onkosten waren de oorzaak, dat de bedrijfswinst aan de lage kant bleef. Spr. achtte het een teleurstelling, dat de regering de economisch zwakken niet heeft willen steunen. „De minister en zijn advi seurs verdienen derhalve alles behalve de dank van de natie", aldus de voorzitter. Wanneer progressiviteit van- de overheid ophoudt, zodra het kou- degrondtelers betreft, is dit „een progressiviteit van de koude grond". Gelukkig heeft de tuinbouw zelf de millioenen bijeengebracht, die nodig zijn om prijsafbraak tegen te gaan, al vraagt de tuin- dersbond zich af, of die offers niet te zwaar zijn. Spr. geloofde evenwel niet dat ook bij een her stel van een vrij bedrijfsleven teeltregelingen e.d. kunnen wor den gemist. Sociale lasten. De sociale maatregelen voor de arbeiders hebben inmiddels een angstwekkende omvang bereikt. Het moet ons worden mogelijk gemaakt, dit alles op te brengen. Vandaar dat de vrije concurren tie een riskante geschiedenis zal worden. In elk geval wordt van de re gering een constructieve bijdrage van tuinbouwregelingen ver wacht, omdat de tuinbouw nu eenmaal voor onze nationale economie van onschatbare bete kenis is geworden. Voor ons kun nen alleen maatregelen in aan merking komen, aldus de heer Groen. Aangezien de regering de tuinbouw steun wilde geven aan o.i. onverantwoorde sanerings- eisen, hebben wij deze niet kun nen aanvaarden. Overleg met de Belgische zusterorganisaties heeft hopelijk een steentje bijgedragen aan de verwerkelijking van de tuinbouw-Benelux. Overigens zien wij nadeel in de 0,4 pet. bijdrage in de kosten voor het bedrijfschap, welke voor de helft op de tuinders worden afgewenteld. De heer Groen wees er vervol gens op, dat de actie voor het verstrekken van credieten aan individuele tuinders en kwekers uit het landbouw-borgstellings- fonds een gunstig resultaat had gehad. „We mogen echter niet berusten in het uitblijven van subsidieregelingen voor collec tieve poter-bewaarplaatsen voor binnenlands gebruik. Activiteit moet verder blijvend ontplooid worden voor het verkrijgen van gunstiger fustlhuur en brandstof regelingen". Aan het slot van zijn openings rede legde de heer Groen de klemtoon op de mogelijkheid dat de P.B.O. in de tuinbouw zou worden tegengehouden door an dere organisaties, die ook preten deren standsorganisaties te zijn. „In dat geval zou men de zaken volkomen op de kop zetten", zo betoogde hij. Minimum-prijzen en heffingen. De W.B.T.B. stelde voor de minimumprijzen van diverse producten door verhoging meer aan te passen aan de exploitatie, kosten en vroeg verlaging van de heffingen. Het vakbondsbestuur vreesde, dat zulks de verhoging van de minimumprijzen bij handhaving van de vergoeding buiten de veilingen om verkopers in de hand zou werken. Al heeft de minister de Kamer slechts vage toezeggingen ge daan, toch zal de bewindsman wel bereid zijn bij een onver, hoopte volledige ineenstorting van de markt maatregelen te nemen. Hiervoor wordt thans door liet bestuur in «verier met de Stich- tine voor de Landbouw een ulan ontworpen. Verhoging van de minimum prijs is voor diverse groepen be. slist noodzakelijk, aldus de voor zitter. In dit verband zij erkend, dat de verlaging van de spercie- bonen van 20 op 15 cent dan ook persé fout is geweest. Ook de handel erkent geen belang bij afbraakprijzen te hébben. Het juiste peil in de tomatensector kan na, overleg met de conser- venfabrieken allicht worden be reikt. De vergadering sprak zich tenslotte in deze geest uit. Teeltregeling. De N.C.B. wenste afschaffing van de verstarrend werkende en uit 1933 stammende teeltregelin gen. Het bestuur erkende, dat bij verder gaande liberalisatie van de handel de teeltregeling overbodig wordt. Vrijlating in eens zou de kleine tuinders het bestaansrecht ontnemen. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Frank Stockton, de kleine gezagvoer der van de „Radmar", is Woensdag aan de wal gekomen om de aangelegenheden met zijn personeel in orde te maken en enige orde op zijn administratie te stellen. Tevens heeft hij van deze gelegenheid gebruik gemaakt te praten met zijn reder en met de Britse consul. Kapitein Stockton had sinds het stranden van zijn schip geen enkele verbinding met de vaste wal gehad. Eerst Woensdag had hij van zijn mannen, die weer aan boord waren gekomen, vernomen, dat schipper Arend Brinkman van de reddingsboot „Pres. Jan Leis" was verdronken. De stoere zee. man, die reeds meer dan 25 jaar kapitein op de grote vaart is, was tot tranen toe bewogen. Het wetenschappelijk en oudheidkundig onderzoek van de St. Pietersberg te Maastricht is thans in zijn derde en laatste jaar. Sedert enige dagen moeten ir. D. C. van Schaik en zijn assistent, de oudheidkundige J. A. Th. Dielis, door een gedeelte van de gevaarlijke zone het instortingsgebied van de E.N.C.I. teneinde het meest Zuidwestelijke deel van het gangenstelsel te kunnen bereiken. Ir. van Schaik met één zijner assistenten bij het opmetingswerk in de St. Pietersberg. WENEN (A.P.). De Tsje choslowaakse mijnwerkers heb ben het blijkbaar druk met het vinden van passende namen voor hun mijnen nu vroegere nationale helden in ongenade vallen. Een kolenmijn in Litvinof in het voormalige Sudetenge- bied veranderde in 1946 zijn naam van het Duitse „Herku- les" in „Maarschalk Tito". Toen Tito in ongenade viel kreeg de mijn de naam van „Rudolf Slansky". Na de arrestatie van de voor malige secretaris-generaal van de Tsjechische communistische partij (Slansky), wilden de mijnwerkers niet opnieuw egn fout maken en aan de veilige kant blijven. Zij gaven hun mijn de naam „Overwinnende Februari". Zondag heeft het te Praag verschijnende communistische blad „Rude Pravo" bericht, dat de kolenmijn „Erward Benesj" in Libusin herdoopt was in „Zdenek Fierlinger" naar de tegenwoordige Tsjechoslowaak se vice-president. De arbeiders vragen zich echter nog af of zij hieraan wel goed gedaan hebben Arend Brinkman, die ter aarde is besteld in Stellendam, noemde hij de held, die dag en uur hem en zijn mannen heeft bewaakt, die voor de gehele bemanning van de „Radmar" zijn leven heeft gewaagd. Hoe graag had hij hem nog willen zeggen, dat zijn aanwezigheid in de vele uren van gevaar een troost, een ze kerheid is geweest voor al de koppen van zijn Engelse vracht, boot. Kapitein Stockton vaardig de onmiddellijk zijn Nederlands sprekende bootsman af naar de begrafenis te Stellendam. Hij moest een toespraak houden en een krans op het graf leggen. Na de strandiiur van de „Rad mar" on de Maasvlakte was elke communicatie met het vasteland verbroken weeens een defect aan de electrische stroomvoorziening aan boord Zodoende was ook de radio-installatie defect gebleven. Hoe de vier man, die aan boord gebleven zijn, zich hebben geholpen? Met behulp van de accumulatoren hebben zij zich weten tP voorzien van een nood verlichting. Maar dat was dan ook het enige, wat de vier man, de kapitein, de eerste en de tweede machinist en de chef ste ward, hebben gehad. Alle hutten stonden vol water. De dekens waren doordrenkt van het wa ter. Door het dagenlang gebeukt worden van zijn schuit door de hevige branding, was het roer volkomen vernietigd en was de schroef er af gebroken. In de achterpiek stond het water 15 voet hoog. De tunnel stond geheel onder water en in de ketels lag een laag zand ten gevolge van het draaien van de schroeven in de bodem der zee totdat de bladen afbraken. Grootmoeder Een Italiaanse te Rosarno is gisteren op 31-jarige leeftijd grootmoeder geworden. (A.P.). kreeg een busondernemer uit Soest, die arbeiders vervoerde in een wagen met uiterst slechte banden een boete opgelegd van f 40.of 20 dagen. zal prof. de Vooys te Utrecht een eredoctoraat van de Universiteit van Witwatersrand (Zuid Afrika) ontvangen voor zijn bijdrage tot de ontwikkeling van het Suid- afrikaans. komen er nieuwe legerplaatsen te Weert, Huijbergen, Wezep en Garderen rolde gisteren over de nieuwe brug te Doesburg het eerste ver keer van de ene IJseloever naar de andere. De brug zou Zaterdag a.s. eerst geopend worden, maar de oude brug werd gisterochtend bij een aanvaring zwaar bescha digd bood de nieuwe Nederlandse ge zant te Damascus, Mr. W. Cnoop Koopmans het staatshoofd van Syrië zijn geloofsbrieven aan. In de nacht van Woensdag op Donderdag passeerden de deel nemers aan de Rallye Monte Carlo de controlepost in het Apollo paviljoen te Amsterdam. Ondanks het ver gevorderde nachtelijk uur en de sneeuw- en hagelbuien was er vrij veel belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) Meer dan 350 afgevaardigden uit het gehele land hebben Donderdagmiddag met de grootste interesse geluisterd naar de principiële uiteenzetting van rector Bekkers over het organi satiewezen nu en in de toekomst. Dit naar aanleiding van het feit, dat het Centraal Bureau uit de Tuinbouwveilingen zich kortelings opgeworpen heeft als een standsorganisatie gelijk in de wet op de P.B.O. is bedoeld. Rector Bekkers ving zijn zeer uitvoerig betoog aan met een kort resumé van het ontstaan van de tuinbouw in het algemeen en van de tuinbouworganisatie in het bijzonder. Een van de belangrijkste facto ren is een eigen sterke organisa tie. Aan een eigen tuinders standsorganisatie is evenwel geen behoefte. Wel aan een eigen vak organisatie. Waar geest en stof samengaan in de bevordering van 's mensen geluk, moet de stands- Organisatie de gehele mens om vatten met al zijn belangen en levensuitingen. Daaruit volgt dat Katholieken inzake de zuiver stoffelijke be langen als afzet en export mogen en moeten samenwerken met Christelijke en neutrale stands organisaties en met vaktechnische organen en economische instellin gen, die interconfessioneel zijn. Dat is het kardinale punt. Moei lijkheden als het gaat over ter reinafbakening kunnen dan alleen maar ontstaan als er orga nisaties of instellingen buiten hun eigen terrein treden. Voor Katholieken geldt dus alleen: een Katholieke organisatie. Voor het product kan een zuiver technisch dus interconfessioneel instituut worden aanvaard. Wat afzet, vei ling en export betreft is er geen verschil tussen Katholiek en niet- Katholiek. De plichten en rechten op sociaal, economisch en tech nisch terrein dienen echter weer opgevangen te worden in de eigen tuindersvakbond. Daar een zelfde vorm ook voor Christelijke en neutrale tuinders wordt aangehouden, volgt daaruit vanzelf een hartelijke en onmis bare samenwerking. Een ernstige fout. Op teelttechnisch terrein is er dus geen enkel bezwaar tegen de voorlichting van de N.F.O. doch wel tegen de wijze waarop de N.F.O. haar taak in dit opzicht verstaat. Dat de voorzitter van het C.B. in Roermond zeide, dat de veilingen meer geworden zijn dan alleen maar verkoopgelegen heden, en richting en leiding ge ven aan de ontwikkeling van onze tuinbouw, is heel ernstig, omdat zij op het terrein komt van de principieel gerichte stands- en vakorganisaties. C.B. en N.F.O. moeten zich dus terugtrekken, want het werk voor de veilingen begint niet eerder dan als de volledige gevormde tuinder zijn producten aanbiedt. Wij moeten hen dus op de vin gers tikken omdat zij krachtens hun doelstelling dergelijke stre vingen niet kunnen en niet mo gen volgen. Als de heer Prins zegt, dat op dit moment aan de LUIK (A.P.). Gistermorgen in de vroegte meldde zich een volkomen uitgeputte man op het politiebureau in Luik. Hij beweer de Jean Paul Piccard te heten en vertelde dat hij een Franse sol daat was die uit een Russisch krijgsgevangenkamp in de nabij heid van Odessa was ontsnapt. De hele weg had Piccard volgens zijn zeggen gelopen. Piccard vertelde dat hij behoorde tot het zesde regiment artillerie en in de buurt van Givet gevangen genomen was, op zestien Mei 1940. Vóór de oor log woonde Piccard naar zijn zeg gen in Dakar in Frans West- Afrika. BRUSSEL (Ass. Press). Een Belgische dokter, Roger Haent- ges, is per vliegtuig naar San Antonio in de Amerikaanse Staat Texas gevlogen, om te proberen het leven van een jong meisje, dat met een gezwel in de her senen in het ziekenhuis ligt, te redden. Dr. Haentges is van mening, dat indien hij op tijd komt, het meisje zal kunnen helpen. pijlers van de veilingsorganisaue wordt getrokken, is dat louter omdat deze zich de stap permi- teert, om van verkoopgelegenheid algemeen-economisch beleidsor gaan van de Nederlandse tuin bouw te worden. Wij kunnen dit niet dulden omdat op deze wijze een apparaat kan ontstaan waar op de tuinders geen enkele zeg gensmacht hebben. De deelnemers aan de Rallye Monte Carlo uit de vier hoeken van Europa met uitzondering van die welke te Palermo zijn gestart reden gisteren allen op Parijs aan. De eerste groep kwam om tien minuten voor half twee. Het wa ren degenen, die te Lissabon zijn gestart. Om tien voor drie kwa men die uit Glasgow, te vier uur die uit Stockholm, te half zes die uit Oslo en die uit Muepchen en te vijf minuten voor half zeven die uit Monte Carlo. Ondanks de sneeuw en de be ijzelde wegen, waarmede de rij ders in het grootste deel van Europa te maken hadden, zijn de meeste deelnemers nog in de rit. Een ernstig ongeluk viel echter EDAM. Op de Monniken dammer Jaagweg nabij Edam werd gisteren een vrachtauto van •de firma Dornenbal bij het op rijden van een boerenerf door een passerende tram van de N.Z.H. V.M. die de dienst Volendam-Am- sterdam onderhoudt, gegrepen. De 61-jarige J. Tromp uit Edam die getracht had de bestuurder van de auto op de naderende tram te attenderen, werd zelf door de auto gegrepen. De man was op slag dood. De chauffeur heeft kans gezien uit de auto te sprin gen. De vrachtauto werd zwaar beschadigd en het voorbalcön van de tram liep enige schade op. Het verkeer is enkele uren gestag neerd geweest. In het afgelopen jaar heeft de export van verse groenten 350.000 ton bedragen, 50.000 ton meer dan in 1950. Aan vers fruit ging er 165.000 ton de grens over, liefst 70.000 ton meer dan het jaar tevoren. Bloemkool 15.500 ton, komkommers 27.400 ton, rode kool 15.500 ton, witte kool 18.400 ton, tomaten 56.200 ton en uien 155.000 ton, waren de voornaamste 'exportproducten bij de groenten, appelen 121.600 ton en peren 28.700 ton bij fruit. Deze cijfers worden verstrekt uit een lezing van de heer Laar man, secretaris van het bedrijf schap „Groenten en Fruit", be kendgemaakt tijdens een verga dering van de C.B.T.B. te Delft. Uit deze lezing viel echter te be luisteren, dat vermoedelijk in het lopende jaar de uitkomsten min der gunstig zullen zijn. Het bui tenland had nu eenmaal in 1951 het tuinbouwareaal belangrijk in gekrompen en daarop bovendien nog slechte oogsten verkregen. De invoerrechten van West- Duitsland zullen in het nieuwe seizoen een sterk drukkende wer king hebben op de prijzen van onze producten en wellicht een totale belemmering gaan vormen voor de export. Het bedrijfschap tracht de regering hier tot han delen te bewegen. Een nieuw gevaar is gaan drei gen vanuit Engeland, dat import- werende maatregelen nam tegen verwerkte groenten, verwerkt fruit, vers fruit, komkommers en rabarber. Gelukkig zijn reeds enige verzachtende maatregelen ingegaan. Zeer te betreuren valt echter, dat de nieuwe Engelse regering als een van haar eerste regeringsdaden een besluit nam, waarmee zij zich onttrok aan haar verplichtingen als lid van de organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking en dat zonder enig overleg. De tuinbouw zal derhalve voor dit seizoen haar verwachtingen niet te hoog moeten stellen. Dat zou tot teleurstellingen leiden. te betreuren. Het was in het Bel- fische plaatsje Bergen, waar de witserse ploeg BergerHotz met Citroen tegen een vrachtwagen op reed. Een van de inzittenden werd op slag gedood, de ander werd in ernstige toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreesde voor zijn leven. Na de controle te Parijs namen de zes voornaamste groepen de rechte, met bomen omzoomde wegen naar het Zuiden, die naar het vorstendom Monaco leiden maar hun moeilijkheden waren nog niet ten einde want in de bergen van Midden Frankrijk wachtten hun dikke sneeuw en temperaturen welke behoorlijk onder nul lagen. De best uitgeruste wagen is waarschijnlijk de Britse Bently, die wordt gereden door de heren W. M. Cooper en F. G. Woosnam- mills. Deze te Monte Carlo ge starte wagen heeft 39 speciale accessoires, waaronder ruitenwis sers op de koplampen, een anti- hist-lamp en een ingebouwde soepketel naast de motor, die de zaak warm houdt. 's-GRAVENHAGE. Het Lan delijk Verbond van Midden- en Kleinsigarenfabrikanten, geves tigd te Gouda, verspreidde aan het begin van dit jaar een plan om tot sanering van het bedrijf te komen. Men wil een vijfhon derdtal van de kleinste fabrikan ten uitkopen om zodoende tot meer doelmatige productie te ko men. Tegen deze plannen komt thans de „Federatie van Nederlandse Sigarenfabrikantenverenigingen in de Midden- en Kleinindustrie" in het geweer. Men is van me ning, dat uitkoop niet de enige weg tot sanering is. Gestreefd wordt naar verlaging van kost prijs om de sigaar binnen de koopkracht van de massa te bren gen. De Federatie beweert, dat het plan afkomstig is van een kleine groep fabrikanten. Men acht het plan niet uitvoerbaar en heeft zich daarom met protest tot de vakgroep sigarenindustrie en de verenigingen van grootfabrl- kanten gewend. Volgens het Voorlopig Verslag van de Eerste Kamer over het Zuiderzeefonds merkten enige leden op, dat huns inziens een debat in optima forma nodig is over de wijze van uitgifte van de Zuiderzeegronden. Er is hier over wel veel gezegd, aldus deze leden, maar tot een duidelijke en algemeen aanvaardbare richtlijn is het niet gekomen. Wanneer voortgegaan wordt op de tot dus ver gevolgde weg, zal er in de Zuiderzeepolders een zeer talrijke stand van pachtboeren komen te wonen, die allen één landheer hebben, t.w. 't Rijk of juister de minister van Financiën als be heerder van de rijksdomeinen. Deze leden zagen in deze alge mene afhankelijkheid van de pachtersstand van de regering een wezenlijk gevaar. Andere leden maanden tot voorzichtigheid en toonden zich beducht voor het ontstaan van wanstaltige bouwsels in de nieu we polders. Sommige leden zouden gaarne vernemen, naar welke normen de eisen van vestiging van bekwame pachters in de Noordoostpolder worden gecombineerd met de wenselijkheid van een bevolkings opbouw, welke in zekere harmo nie is met die van het Neder landse volk in zijn geheel. OSLO (N.T.B.). De uranium-reactor van het Noors-Neder landse instituut -voor atoomenergie te Kjeller, ten Noorden van Oslo, is de afgelopen maand buiten werking geweest om de natuurkundigen in staat te stellen een nieuwe beschermende laag over de bovenkant van de reactor aan te brengen. Toen het instituut enige tijd geleden geopend werd, was de reactor slechts van een voorlopige afscherming voorzien in de vorm van watertanks. Nu de reactor weer in werking gesteld is zullen de natuurkundigen de uranium- staven er uit kunnen nemen voor controleproeven zonder dat dit gevaarlijke gevolgen kan hebben. De leider van het instituut, Gunnar Randers, heeft in een vraaggesprek met het Oslose blad „Morgenbladet" verklaard, dat verscheidene buitenlandse des kundigen een bezoek gebracht hebben aan Kjeller sinds de openstelling van het instituut. Er waren verzoeken uit het buiten land ontvangen om natuurkundi gen toe te laten, die zich van de onderzoekingen in Kjeller op de hoogte willen stellen. Deze verzoe ken waren o.m. ontvangen uit Zweden, Zwitserland, Joegosla vië, Brazilië en de Verenigde Staten. Al deze landen wilden hun deskundigen gratis laten medewerken. Indien alle verzoeken zouden zijn ingewilligd, aldus de heer Randers, „zouden wij de reactor zonder kosten kunnen laten wer ken". Op het ogenblik was het instituut niet in staat alle bui tenlanders te herbergen. Er wa ren echter plannen om enkele buitenlandse studenten en weten schappelijke werkers toe te laten. Verder gewaagde de heer Ran ders van de mogelijkheid, dat isotopen zouden kunnen worden verkocht. Op het ogenblik zijn vier Ne derlandse natuurkundigen te Kjeller werkzaam. 26 Januari: H. Polycarpus De bisschop-martelaar Po lycarpus vergelijkt zijn bis- schopsambt met het huwe lijk: gelijk de man in trouw zich geeft aan zijn bruid, zo moet ook de bisschop zich in trouw opofferen voor zijn bruid zijn bisdom het gelovige volk, dat hij moet besturen. En ten opzichte van zijn onderdanen zet hij de gelijkenis door: zij zijn als de kinderen, uit deze ver bintenis voortgekomen. En gelijk ook de kinderen zich moeten stellen onder de lei ding van vader en moeder, zo moet ook het gelovige volk geheel luisteren naar de bis schop. Jammer dat deze les, die in de dagen' van de oor log en van de vervolging meerdere malen aan ons werd voorgehouden, in het vergeetboekje raakt. IN DESERTO VAN POLITIEK DELINQUENT AMSTERDAM. Het gerechts hof te Amsterdam heeft de 30- jarige mej. A. J. A. van der R. en de 36-jarige mr. Th. A. M., beiden uit Amsterdam, veroor deeld tot een maand gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en f50. boete en vier maanden gevange nisstraf wegens het hulp verlenen in het eerste half jaar van 1947 aan een voormalige SS Kriegs- berichterstatter W. Sassen, die ontvlucht was uit een kamp en ondergedoken was in het huis van de ouders van mej. v. d. R. Samen hadden zü S. een gestolen en vervalst paspoort in handen gespeeld, waardoor hij, na een half jaar verborgen te zijn ge weest, naar het buitenland kon uitwijken en buiten de handen van de Nederlandse Justitie kwam. ZEEPOST 's-GRAVENHAGE. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspon dentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip ver meld. Indonesië ss „Roebiah" (2 Febr.); Nieuw Guinea ms „Cota Baroe" (9 Febr.); Ned. Antillen ss „Ben- nekom (29 Jan.); Suriname ms „Stenton" (11 Febr.); Canada ms „Noordam" (31 Jan.), en Nieuw Amsterdam (26 Jan.); Argentinië, Bolivia, Chili, Paraguay, Uruguay en Brazilië ms „Tero" (29 Jan.) en ms „Althena" (19 Febr.); Australië en Nieuw Zeeland ms „Ranchy" (26 Jan.).

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3