Britten sturen machtige vloot van Malta naar Suezkanaalzone Noordelijken blijven voorstellen saboteren Franse kruiser zet troepen aan wal in de haven Bizerta Hevige slag in Ismailia tegen Egyptische politie Moet Scandinavië weer neutraal worden TEN TEN! TEN! DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING De wet op de lijkverbranding Onlusten in Syrië Krachtdadig optreden in Tunis Twee goederentreinen ontspoord Dr. Drees weer thuis r 78 c. I 8 c. 1.23 98 c. 98.-1 voor 68. 58. 12.431 2.23 I -v 88 c. I 83 c. 1.38 I 78 c. i ,or 1.78 59.80 37.80 I 3.98 24.80 I 19.80 I 98.00 88.00 268.- 23.80 I 350 c.c. k.k. MATCHLESS Hypotheek- gelden Tanks in actie De U.S.-ambassade bij de H. Stoel IJsland's president overleden De groentenuitvoer op Engeland De onderhandelingen in Korea Protest tegen Schaman Belgische Senaat voor Plan-Schurnan Spanje en de V.S. Ongekende hitte in Australië Noorse kotter op de klippen Katholieke Benelux partijen bijeen Griekse grenzen niet veilig? Tiiiiiiiiitviim niiii^ nten BODEMS, oud, goud com- EN, Iver- [xm at- tuk- iiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiw* IVIIfVIVPPPMMHMMIIW !L, uteit, E BADSTOF ali- de ANEL, en 3 er m. 43 iiitiiiiiiiiiiinninini KARPETTEN KARPET. 6.50 KENS, is, ET, fAMER, E kast, 3 aelen, 3 MET GROEN ERD, ERLAMPEN, kleu- 5 v 18.80 f 108-f iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin? koop te St. Pancras WOONHUIZEN m 1 leeg te aanv. Br 15741, bur. v. d. bi! Te koop: erdag 2—4 uur enhuizerlaan 80, Hei- lerom beschikbaar op rante woon. en win- :en en op land; voorwaarden. aanvragen Make- N- P. KUENEN, 3474 te Alkmaar, Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per weak, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct„ resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. Buiten God is veilig. t nergens (Vondel) Zaterdag 26 januari 1952 46e jaargang No. 12583 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 52, 'eL 2046. (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230: SCHAGEN. Molenstraat 36, teL 459 K 2240 III. (slot) NAAR DE OPVATTING van de katholieke moraaltheologen moet men op het stuk van de crematie we! onderscheid maken tussen de verbranding van lijken op zich zelf genomen en de omstandig heden waarin of de bedoelingen waarmee de lijkverbranding wordt bepleit en gepropageerd. Op zich zelf genomen is de verbranding van lijken niet in strijd met enig natuurrechtelijk of positief-goddelijk gebod. Even min houdt die lijkverbranding uit zich zelf een ontkenning in van de verrijzenis en van het eeuwig leven. Voor Gods Almacht is het volkomen gelijk het ontzielde lichaam wederom ten leven t.e wekken, hetzij uit de as, die na de verbranding overblijft, hetzij uit de stof, waarin het lichaam tengevolge van het natuurlijke ontbindingsproces overgaat. In bepaalde omstandigheden, zoals een epidemie of een oorlog, zou een algemene lijkverbranding zelfs geboden kunnen zijn om het besmettingsgevaar voor de mens heid te bezweren. Maar, is lijkverbranding niet in strijd met het natuur recht of de openbaring, toch is zij in een katholieke tra ditie van twintig eeuwen nooit in practijk gebracht, omdat die verbranding door de Katholieke Kerk niet in overeenstem ming met de christelij k e levensbeschouwing werd geacht. Op grond van deze overweging heeft zich door de eeuwen heen de standvastige practijk gevestigd om de lijken niet te verbranden, maar te begraven. Het begraven van de lijken der afgestorvenen is een stuk christelijke visie op leven en dood, een stuk christe lijke traditie en christelijke prac tijk. Deze christelijke traditie en christelijke practijk dreigde in de loop van de vorige eeuw ernstig verstoord te worden door opko mende stromingen, die de lijk verbranding propageerden niet op grond van economische of hygië nische motieven, maar uit een anti-christelijke geest. Door de lijken te verbranden wilde men tot uitdrukking brengen, dat er geen verrijzenis uit de doden en geen eeuwig leven is. Men wilde zich superieur tonen aan en los maken van een christelijke tradi tie van eeuwen, om daardoor de godsdienst zelf te ondermijnen en afbreuk te doen aan dat een voudige geloof van de christen wereld. Hierdoor kwam de kwes tie van de lijkverbranding in een geheel ander licht te staan. Het ging erom of die lijkverbranding al dan niet een middel zou wor den om het christelijk geloof zelf te ondermijnen. In deze omstan digheden en gelet op de bedoe lingen van de voorstanders der crematie, was de lijkverbranding en de propaganda daarvoor alleen maar te verwerpen en te bestrij den. Een decreet van het H. Officie van 19 Mei 1886, door Paus Leo XII goedgekeurd, ver klaarde dan ook ongeoorloofd zowel de wilsbeschikking tot cre matie als het deelnemen aan ver enigingen, welke de lijkverbran ding propageerden. Dat het thans aanhangig ge maakte wetsontwerp de lijkver branding voor katholieken niet geoorloofd maakt, behoeft wel geen betoog. De overwegingen, waarop de christelijke traditie van het begraven der lijken be rust, blijven onverminderd van kracht. Eveneens blijft van kracht de bepaling van canon 1203, eer ste lid van het kerkelijk wetboek, volgens het welk de ontzielde lichamen der gelovigen begraven moeten worden. Die bepaling slaat echter alleen op de katho lieken, die deze bepaling ook steeds kunnen naleven, daar vol gens het wetsontwerp de crema- 'tie alleen maar is toegestaan, indien de overledene de wens daartoe uitdrukkelijk te kennen heeft gegeven. En dan nog, katho lieke nabestaanden of katholieke instellingen van weldadigheid, met de lijkbezorging belast, kun nen op grond van gewetensbe zwaren de uitvoering van die wens nalaten, gelijk het kerkelijk wetboek hun voorschrijft. Op grond hiervan ben ik van me ning, dat het wetsontwerp de katholieken van Nederland niet direct voor enig gewetensconflict plaatst, zodat uit dien hoofde een verwerping van het wetsontwerp niet vereist is. Maar moet het wetsontwerp worden afgewezen op grond van de anti-katholieke tendenzen, welke de voorstanders van de lijkverbranding mogelijkerwijze niet onder stoelen of banken steken, zoals in het verleden is geschied? Ik beantwoord die vraag ontkennend. Indien de katholieken op deze grond het wetsontwerp zouden verwerpen, dan grieven zij op ongemotiveerde wijze hun mede burgers, die de mogelijkheid van lijkverbranding geopend willen zien. Voor mij liggen de volgende uitgaven van de Vereniging van Facultatieve Lijkverbranding en de Vereniging voor Crematie. 1. „Een 75-jarige strijd om gees telijke vrijheid", waarin de rede afgedrukt staat, die de algemene secretaris van eerstgenoemde ver eniging in 1949 heeft gehouden; t (Vervolg op pag. 5). jM e" A.P. berichtte gisteravond uit Londen, dat een machtige vloot van Britse oorlogsschepen van Malta is vertrokken naar de Suezkanaalzone. De bekendmaking van de Britse admiraliteit kwam op het ogenblik, dat in Londen het bericht binnenkwam, dat 4 Engelse soldaten en 9 andere waren gewond in de verwoede slag, die gisteren de gehele ochtend heeft geduurd tegen de Egyptische politie in Ismailia. Sinds gisterochtend vroeg was de stad Ismailia in rep en roer. Er werd in de buurt van het hoofdbureau van politie druk ge schoten. De Egyptische politie verzette zich hevig en was niet van plan zich te laten ontwape nen. Van dat ogenblik brak een hevige slag uit, waar o.m. Britse tanks aan deelnamen. Het was geenszins de bedoeling van de Britse autoriteiten om een militair bestuur in de Suezkanaal zone te vestigen. De actie werd tegen de politie uitgevoerd met voorkennis en goedkeuring van de regering in Londen. Statige Europese woningen en ouderwetse kantoren van de Suez- kanaalmaatschappij waren het KABINET DE GASPERI WANKELT ROME, 25 Jan. (A.P.). De Kamer van Afgevaardigden in Rome heeft het kabinet aan het wankelen gebracht door een door de regering van de Gasperi afge wezen amendement over een loonsverhoging van tweeduizend lire voor het staatspersoneel, goed te keuren. toneel van de strijd. De Lan cashire fusiliers bezetten het ge bouw van de gezondheidsdienst. Engelse vliegtuigen voerden ver kenningsvluchten uit. Politie capituleerde. De Egyptische politie capitu leerde, nadat er 42 Egyptenaren waren gedood en 80 politieman nen achter prikkeldraad werden gezet. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken in Londen verklaarde, dat de Britse regering overvloedige be wijzen had voor het feit, dat de Egyptische hulppolitie te Ismailia een actieve rol heeft gespeeld bij de aanvallen, die destijds werden gedaan op de Britse troepen in de Suezkanaalzone. Het besluit om met geweld op te treden tegen de hulppolitie was genomen, nadat alle pogingen van de Britse autoriteiten om de be trokken Egyptische instanties te bewegen de hulppolitie in toom te houden, hadden gefaald. Bewondering van Engelsen De Britse officieren en militai ren hebben hun bewondering uit gesproken over de moed waar mede de Egyptische politieman nen hadden gevochten. p CAIRO, 25 Jan. (A.P.). Het onafhankelijke blad Alahram be richtte vandaag uit Beiroet, dat bij een gevecht tussen studenten en militairen in Aleppo 27 perso nen gedood en 287 gewond zijn. Het blad meldde, dat de botsing volgde op protesten van Syrische studenten „tegen de heersende toestanden" in Syrië. Van 50 gewonden zou de toestand ernstig zijn. Syrië kent een militaire dicta tuur sinds de machtsgreep van het leger twee maanden geleden, waarbij geen bloed vergoten werd. TRUMAN ZET DOOR WASHINGTON (A.P.). Pre sident Truman heeft opnieuw na drukkelijk verklaard voornemens te zijn een ambassadeur bij het Vaticaan te benoemen. Dit antwoord gaf hij op vra gen, hem tijdens zijn persconfe rentie gesteld en gebaseerd op berichten volgens welke hij een persoonlijke vertegenwoordiger naar de Paus zou zenden om de kans op een afwijzing door de senaat van de benoeming van een ambassadeur bij de Heilige Stoel te vermijden. Toen men hem vroeg of hij een persoonlijke vertegenwoordiger zou zenden antwoordde hij met een krachtig „neen". REYKJAVIK, 25 Jan. (A.P.). - De IJslandse president Sveinn Bjoernsson is in de vroege mor genuren aan een hartaanval over leden. De 71-jarige president was reeds gedurende anderhalf jaar ziek. Betogingen in Cairo. Een menigte van verscheidene duizenden Egyptenaren, die om wraak tegen de Britten riepen wegens de gevechten te Ismailia, heeft zich Vrijdagavond voor het bureau van de premier verzameld waar het kabinet een spoedzitting hield over de gebeurtenissen in Ismailia. Krachtige poli lie versterkingen zijn aangerukt om het gebouw, waar de kabinetszitting wordt ge houden, te bewaken. Op andere punten in Cairo wer den betogingen gehouden, toen extra-edities van de avondbladen de bijzonderheden van de ge vechten verspreidden. BRITS SCHIP VASTGELOPEN AAN DEENSE KUST Een duizend ton metend Brits stoomschip is gisteren tijdens een hevige sneeuwstorm in de buurt van het Deense eiland Faroes aan de grond gelopei Volgens de be richten van de. kustwacht ziet het er niet naar uit dat het schip spoedig weer los zal komen. Frankrijk krijgt- Britse onderzeeër PORTSMOUTH, 25 Jan. (A.P.). Tijdens een korte plechtigheid die vanochtend op de marinebasis Gosport plaats vond, is de Britse onderzeeër Spiteful aan de Fran se marine overgedragen voor de tijd van vier jaren. REGELING 1952 's-GRAVENHAGE. Naar het A.N.P. verneemt zal de door de Britse regering gestelde regeling 1952 voor invoer van groenten uit Nederland dezelfde zijn als die, welke voor 1951 gold. Dit betekent, dat dezelfde tijd vakken voor invoer van de di verse producten zijn vastgelegd en daarmede ook de gesloten tijd vakken. In 1951 werd veelvuldig bij wijze van concessie, de „open invoer periodes" verlengd. Der gelijke verlengingen gelden niet voor 1952. Zij kunnen eventueel tijdens het seizoen gegeven wor den. Voor de invoer van fruit uit Nederland is nog geen regeling vastgesteld. Deze zal bij de ko mende handelsbesprekingen tus sen Engeland en Nederland ter tafel komen. KEUKENPRINSEN Britse en Nederlandse koks tonen hun kun nen op de „Salon Cu linaire Internationale welke van 23 Januari tot 1 Februari wordt gehouden ter gelegen heid van de hotel-, restaurant- en levens middelen-tentoonstel ling in National Hall, Olympia, te Londen. De Nederlandse deel nemers bewonderen 'n werkstuk van hun landgenoot, de heer W. te Mey uit Utrecht. Het is getiteld „de danser van de zwarte roos" en geheel uit chocolade vervaardigd. TOKIO, 25 Jan. (Reuter). Te Pan Moen Djon zijn de beide subcommissies (voor toezicht op het bestand en voor de krijgs gevangenen) vandaag weer bij een geweest. Er zijn geen teke nen die er op wijzen, dat men uit de impasse is gekomen. Beide commissies komen morgen weer bijeen. De geallieerden hebben van daag voorgesteld, dat geallieerde en Noordelijke stafofficieren thans de details van de beginselen voor een toezicht op het bestand waar over men het reeds eens is zullen uitwerken. De Noordelijken heb ben tot dusver niet op het voor stel gereageerd. Generaal Turner, de geallieerde gedelegeerde in de subcommissie voor een regeling van het be stand verklaarde, dat geen voort gang mogelijk scheen als de Noor delijken niet accoord zouden gaan met het voorstel inzake de aan leg van vliegvelden of met een redelijke wijziging er van. Gevechten in sneeuwstorm Aan het front in Korea is -door sneeuwstormen de activiteit tot patrouillegang beperkt gebleven. Ondanks de sneeuwjacht heeft de luchtmacht 575 aanvalsvluch- ten ondernomen. Volgens mede deling van de vijfde luchtmacht hebben laagvliegende geallieerde vliegtuigen tien opslagplaatsen vernield en 165 voertuigen uit geschakeld. 10 Mig-toestellen wer den neergeschoten, j,. DE „GANGES" VLOT HOEK VAN HOLLAND Om streeks half twee gistermiddag is de sleepboot „Ganges", die zoals men weet bij Hoek van Holland aan de grond zat, vlotgetrokken. De boot wordt op het ogenblik het Goerese Gat binnengesleept. TUNIS, 25 Jan. (A.P.). De Franse kruiser Georges Leygues heeft vandaag afdelingen militaire politie mobiele garde in de Tunesische haven Bizerta aan land gezet ter versterking van de veiligheidstroepen, die proberen de nationalistische ongeregeldheden de kop in te drukken. Bij de ongeregeldheden, die nu 10 dagen duren, zijn meer dan 50 mensen om he? leven gekomen en honderden gewond. In de loop van de nacht heb ben saboteurs weer twee treinen laten ontsporen. Er viel één slachtoffer. Een goederentrein liep bij het dorp Djedeira, 25 km ten Westen van Tunis, op de lijn naar Al- gerië, uit de rails. Een ander goederentreinongeluk gebeurde te HELSINKI (A.N.P.)De cor respondent van .de Londense „Times" meldt uit Helsinki, dat in een door de Finse premier, Kekkonen, uitgegeven verklaring over de internationale toestand is gezegd, dat algehele en gegaran deerde Scandinavische neutrali teit, naar Zweeds voorbeeld, zelfs een theoretisch gevaar van een aanval op de Sowjet-Unie door Fins gebied zou opheffen. Kekkonen geloofde, dat „de Sowjet-Unie alles zou doen om oorlog te voorkomen, en dat de Westelijke mogendheden dit ook zouden doen". Zweedse en Finse bladen zien in deze verklaring een indirect beroep op Noorwegen en Dene marken, om zich uit het Atlan tisch Pact terug te trekken. Commentaar van Noorse zijde si verschenen in het regeringsorgaan „Arbeterbladet". Dit schrijft, dat van de verklaring van Kekkonen in Noorwegen met grote verwon dering kennis is genomen. Noor wegen, aldus het blad, heeft zich bij het Atlantisch Pact aangeslo ten om zich tegen een aanval te beschermen doch niet om een aanval op Finland of de Sowjet- Unie voor te bereiden; het Noorse volk blijft bij zijn keuze van sa menwerking met het Westen. BRUSSEL. De senaatscom missies van Buitenlandse Zaken en van Economische Zaken heb ben een ontwerp-verklaring ter aanvaarding van het plan Schu- man met 18 tegen 5 stemmen bij 1 onthouding goedgekeurd. In deze verklaring wordt o.m. opgemerkt, dat de senaat van mening is, dat het tot stand brengen van een Europese markt van kolen en staal thans de enig mogelijke weg is voor de landen van West-Europa om een nieuwe stap te doen naar de integratie van hun economiën, wijl het ver drag tot oprichting van Benelux de eerste poging in die richting is geweest: dit is de voornaamste reden voor aanvaarding. NEW YORK, 25 Jan. (Reuter). Volgens berichten in de New- Yorkse pers heeft het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken het zenden van een nieuwe militaire groep naar Spanje goedgekeurd, welke een nader onderzoek moet instellen naar de mogelijkheden van lucht macht- en marinebases in dat land. Binnenkort wordt ook een mis sie van het bureau voor weder zijdse beveiliging in Spanje ver wacht. OLIE AANGETROFFEN IN DENEMARKEN KOPENHAGEN (Reuter) De bedrijfsleider van de Deens-Ame rikaanse prospecteer-onderneming heeft medegedeeld, dat nabij Toender in Zuid Jutland de eerste sporen van olie in Denemarken zijn aangetroffen op een diepte van ruim 3000 meter. In het be treffende gebied worden reeds sinds jaren boringen verricht. SYDNEY (A.P.). Het groot ste gedeelte van Australië zucht onder een hittegolf, zoals men er vele jaren lang geen gekend heeft. In het binnenland van New South Wales wezen de thermome ters op vele plaatsen temperatu ren van ruim 100 graden aan en in twee dorpjes in het grote weide- en landbouwgebied van Riverina was het zelfs 114 graden. In Wellington overleed een 55- jarige man, die bij het doen van inkopen in elkaar gezakt was. Vele mensen hadden het van de warmte te kwaad en moesten zich onder doktershanden stellen. In sommige plaatsen heerst een groot gebrek aan water. In Sydney zijn tal van mensen tengevolge van de warmte be zweken. De temperatuur steeg van 23.7 graden in vijf uur tijds tot een recordhoogte van de laat ste tien jaren, namelijk 105.1 graden. NEGEN OPVARENDEN VERDRONKEN OSLO, 25 Jan. (A.T.P.) Een Noorse kotter „Line Soey" is op een klip gelopen. Van de 19 op varenden hebben 9 het leven verloren/ Depienne, 38 km ten Zuidwesten van Tunis. Frankrijk beschikt reeds in Tunis over een strijdmacht van 20.000 politie-agenten en soldaten. De Fransen hebben ook straal jagers voor „intimidatievluchten" gebruikt boven Arabische dorpen. In alle grote Tunesische plaat sen zijn veel zwaar bewapende agenten en militairen op de been. Sommige van deze afdelingen hebben de steun van tanks en andere gepantserde voertuigen. Het gebied van Kaap Bon is gezuiverd. Botsing in de stad Tunis. In de buitenwijken van Tunis kwam het tot een botsing tussen ongeveer 300 nationalistische de monstranten aan de ene kant en politie en militairen aan de an dere kant. Uit Toulon wordt gemeld, dat 6500 militairen met volledige uit rusting naar Tunis vertrokken VERHEUGENDE OVEREENSTEMMING Vandaag werd te Brussel een bijeenkomst belegd tussen de be sturen van de Nederlandse Katho lieke Volkspartij, de Christelijke Volkspartij van Luxemburg en de Belgische Christelijke Volkspartij. De vertegenwoordigers der drie partijen wisselden van gedachten over de politieke problemen, die zich op dit ogenblik in hun lan den voordoen. Bijzondere aan dacht werd geschonken aan de economische en financiële toe stand in de betrokken landen. Met name aan de Benelux-unie, de Europese betalingsunie en aan de militaire krachtsinspanning in elk der drie landen, alsmede aan de integratie in het Europese leger. Er bestond „verheugende overeenstemming van inzichten" zo vernamen wij van K.V.P.-zijde. Besloten werd o.m. de land bouwvraagstukken op een volgen de bijeenkomst te bestuderen. TRAMONGELUK IN SOLINGEN 8 doden, 50 gewonden FRANKFORT, 25 Jan. (A.P.). In Solingen is vandaag een tram uit de rails gelopen en tegen een huis opgereden. Acht mensen kwamen om het leven en 50 wer den gewond. Van hen moesten er 25 naar het ziekenhuis worden overgebracht. PARIJS (Ass. Press). Grie kenland heeft de V.N. gevraagd onmiddellijk waarnemers naar zijn Noordelijke grensgebieden te sturen om na te gaan in hoeverre daar de vrede bedreigd wordt. Het verzoek was vervat in een brief gedateerd 23 Januari van de Griekse afgevaardigde Alexis Ky- rou aan secretaris-generaal Tryg- ve Lie. Dat is dezelfde dag, dat een nieuwe subcommissie voor de Balkan werd ingesteld. zijn, alsmede met lichte wapenen aan boord en materiaal. Demonstratie tegen Schuman. Hoge Arabische afgevaardigden hebben een receptie, die ter ere van de diplomaten bij de V.N. door de Franse minister van Bui tenlandse Zaken Robert Schuman gegeven werd, geboycot. Aange nomen wordt, dat dit gebeurde uit protest tegen het Franse beleid in Tunis. (Van onze verslaggever) Onder de Indruk van het mach tige Amerika is onze minister president, dr. W. Drees, gister middag op Schiphol teruggekeerd. Kennelijk verrast door het grote gezelschap wat hem kwam be groeten, verliet dr. Drees het vliegtuig, waarna hjj het aller eerst werd verwelkomd door zijn echtgenote en kinderen. Nadat ook de autoriteiten, waar onder de ministers Teulings en Beel, hem de hand hadden ge drukt, stond dr. Drees de pers te woord. Een teleurstelling was het, dat onze premier weigerde politieke verklaringen over zijn reis af te leggen. Teleurstellend, maar wel enigszins begrijpelijk. Het lijkt ons waarschijnlijk, dat eventuele politieke besprekingen eerst aan de ministerraad ter ken nis zullen worden gebracht. Maar zoals gezegd, bleek wel duidelijk, dat dr. Drees onder de indruk was van hetgeen hij tijdens zijn Amerikaanse reis had gezien. „Amerika is de machtigste en krachtigste staat die er is", aldus onze premier, die er nog op wees, dat er in Amerika een intense belangstelling bestaat voor ons land. Behalve met Truman had dr. Drees ook een onderhoud gehad met Acheson. Onze minister-pre sident had verder een bezoek ge bracht aan het militaire kamp, waar ook onze mariniers worden opgeleid. Hierna vertrok dr. Drees en zijn gezelschap per auto naar Den Haag. Stakingsactie West-Duitse communisten FRANKFORT, 25 Jan. (Reuter) Vrijdag heeft de West-Duitse communistische partij er bij al haar aanhangers op aangedrongen uit protest tegen het voorgenomen Duitse leger als onderdeel van de Westelijke defensie te staken en te betogen. BRAND IN GEALLIEERD BUREAU KOBLENZ (A.P.) Tien Duit se brandspuiten hebben een grote brand geblust in het kasteel van Koblenz, waarin een gedeelte van het geallieerde militaire veilig heidsbureau gehuisvest is. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. COMMUNISTEN IN NEPAL BUITEN DE WET KHATMANDOE, 25 Jan. (Rtr.) De Nepalese regering heeft Vrij dag de communistische partij bui ten de wet gesteld. Zij beschul digde de partij er van actief steun te hebben gegeven aan de op stand, die deze week in het land was uitgebroken. Premier Koinrala heeft vandaag in een radiorede een beroep op het volk gedaan de vrede te be waren. „Wanordelijk gecTïag zal leiden tot fascisme, anarchie en buitenlandse interventie, die fa taal zullen zijn voor het land", verklaarde hij. t

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1