West-Duitsland eist terstond toelating tot Atlantisch Verbond „Commissariaat Europese verdedigingsgemeenschap' In Wenen schenden Sovjets de vrijheid van de pers BANDJIR OVER JAVA LODEWIJK VAN DEYSSEL onverwacht overleden Voorstel in Parijs nog niet besproken Overheidsbouw eerst na onderzoek RADIO Maharadja om het leven gekomen Scheepsberichten Laatste der Tachtigersging op 87-jarige leeftijd heen 1500 Amerikanen aan land gegaan Naar wij vernemen de goud-gele VIRGINIA! in Parijs opgericht Katholiek weekblad stelselmatig in beslag genomen door Leo Broeksmit MAANDAG 28 JANUARI l»jl PAGINA 8 U- PARIJS (Reuier) West-Duitsland heeft Zondag bil de bespre- kintxan over een Europees leger, bij monde van de staatssecre taris voor buitenlandse zaken, Walter Halstein, onmiddellijke toelating tot de Noord-Atlantische-Verdragsorganisatie (N.A.V.O.) gevraagd, toen gesproken werd over de toekomstige verhoudin gen tussen het Europese leger en de N.A.V.O. Hallstein zeide echter zich er bewust van te zijn, dat onmiddel lijke toelating aanzienlijke moei lijkheden met zich mede zou brengen. Hij deed daarom de volgende mogelijkheden aan de hand: 1) de toelating van West- Duitsland moest worden uitge steld, of 2) de landen, die deel nemen aan een Europees leger, zouden als eenheid in de Navo vertegenwoordigd moeten worden. Professor Hallstein zeide van mening te zijn, dat waarschijnlijk nog een conferentie nodig zal zijn. Naar in conferentiekringen verluidde, werd het West-Duitse voorstel tot toelating tot de Navo op de conferentie niet besproken. Als derde mogelijkheid zag Hallstein, dat de vijf andere deel nemende landen aan het Euro pese leger individueel lid van de Navo bleven. Alle besluiten zou den moeten worden bekrachtigd NAAR BEDRIJFSDOELMATIG- HEID DEN HAAG (K.NJP.). „De regering heeft in beginsel beslo ten geen nieuwbouw ten behoeve van de Rijksoverheid meer te doen verrichten, indien niet te voren een organisatie-onderzoek naar de mogelijkheden van be- drijfsefficiëncy is ingesteld. Gebleken is, dat het instellen van een organisatie-onderzoek in bestaande diensten of bedrijven tot verrassende resultaten kan leiden, terwijl de kosten van het onderzoek worden goed gemaakt door de besparingen, welke op korte termijn kunnen worden bereikt". Aldus schrijft de minis ter van Binnenlandse Zaken aan de besturen der lagere overheids organen. In overeenstemming met de Minister zonder Portefeuille, Dr. Albregts, verzoekt de minister van Binnenlandse Zaken de be sturen der lagere overheidsorga nen efficiëncy-specialisten aan te trekken. PROGRAMMA DINSDAG 29 JANUARI HILVERSUM I (402 M.): 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Och tendgymnastiek; 7.30 Zender sluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Mor genwijding; 9.25 Gram.; 9.30 De Groenteman; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Sopraan, bas-bariton en piano; 12.00 Orgel en accordeon; 12.20 Gram.; 12.30 Land. en tuinbouw- mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gTam.; 13.20 Promenade-orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.30 Onze Amerikaanse buren; 16.05 Kinderkoor; 16.30 Zender sluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Hawaiianmuziek; 18.30 Surinaam se volksmuziek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Pianospel; 19.15 „Paris vous parle"; 19.20 Om roepkoor; 19.43 „Herinneringen uit mijn letterkundig verleden", causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gevarieerd programma; 21.15 „De sportman van het jaar"; 21.30 Prijsvraag ten bate van de uitzending van Nederl. athleten naar de Olym pische Spelen; 21.50 Gram.; 22.00 „Dit is uw land, uw volk", klank beeld; 22.45 Buitenlands over zicht; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazz muziek; 23.4524.00 Gram.muz. HILVERSUM II (298 M.): 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws; 7,15 Morgen gebed en Liturgische kalender; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 9.40 „Lichtbaken", cau serie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws, en Kath. nieuws; 13.20 Actualitei ten; 13.25 Amusementsorkest en solist; 14.00 Gevarieerd progr.; 14.55 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.20 Gram.; 15.30 Ziekenlof; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zen dersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Pianospel; 18.45 Cursus voor lekenspelers; 19.00 „Hier is Vrij Europa", Vaudeville-pro gramma: 19.30 Gram.; 19.40 „Dit is leven", causerie; 19.50 Lichte muziek; 20.00 Nieuws en weer berichten; 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 ..Die Zauberflöte". opera (Ca. 21.25 De Radiodokter); 22.45 Avond gebed en Liturgische Kalender 23.00 Nieuws; 23.15 „Gezond ge zin", causerie; 23.25-24.00 Om- roep-orkest. TELEVISIE-PROGRAMMA DINSDAG 29 JANUARI Experimenteel televisie-programma van de V.A.R.A. 20.15—21.45: 1. „Af ben jij", televisie-spel. 2. Dansorkest. 3. Weeroverzicht. Pauze 4. Programma over het ontstaan van de schaats. 5. Poppentheater. door de raad van ministers van het Europese leger, waarin West- Duitsland is vertegenwoordigd en waar eenstemmigheid is vereist over de belangrijkste punten. Hallstein verklaarde, dat zijn laatste twee suggesties aanvaard baar zouden zijn voor W.-Duits- land, hangende de toelating van dit land tot de Navo. NEW DELHI (A.P.). De maharadja van Jodhpur is Zater dag met twee andere personen om het leven gekomen doordat zijn vliegtuig neerstortte. Hij wordt Zondag in de stad, die zijn naam draagt, met volle dige militaire eerbewijzen be graven. De 28-jarige Indische prins vloog met twee vrienden, toen het vliegtuig op 100 kilometer van de hoofdstad van zijn staat neerstortte en in brand vloog. VLIEGTUIG MET KOEIEN NEERGESTORT PISA (A.P.). Een Ameri kaans transportvliegtuig met een bemanning van vijf koppen en een lading van 50 koeien is, toen het op het punt stond te landen, neergestort en verbrand. De ge hele bemanning wist te ontko men, van de koeien kwamen 47 in de vlammen om. Graveland 28 v. Buenos Aires voor IJm.uid.en verw.; harenberg 30 v. Sluiskil te R'dam verw.; Manoeran 25 te Alexandrïé; Merwède 25 v. R'dam te Charles ton; Oranjestad 25 v. Laguaira/ Grenada; Straat Makassar 26 v. Kobe te Rio de Janeiro; Tiba 25 v. Buenos Aires R'dam alwaar 19 Febr. verw.; Willemstad p. 26 Ouessant/Madeira; Veendam 24 v. New York/Havanna 30 te Ha vanna verw.; Indrapoera 2 Febr. Belawan verw.; Joh. v. Olden- barnevelt 28 Algiers verw.; Nieuw Amsterdam vertr. 29 v. R'dam New York; Noordam 28 vm R'dam verw.; Oranje 26 v. Singa- pore/Belawan alwaar 27 verw.; Rijndam 8 Febr. New York/ R'dam; Sibajak R'dam/Welling ton 1/2 verw.; Skaubryn 25 v. Colombo 6 Febr. Melbourne ver wacht; Westerdam 28 v. R'dam te New York verw.; Willem Ruys 29 Pt. Said verw. Het besneeuwde „kopje" te Bloemendaal bood Zondag volop gelegenheid tot het beoefenen van de sledesport, waarvan dan ook velen gebruik maakten. Er waren ook talrijke be langstellenden, die toezagen hoe naar hartelust van de sneeuwpret genoten werd. HAARLEM Lodewijk van Deyssel, de laatst overgeblevene der „Tachtigers", is Zaterdagavond tussen acht uur en hall negen in zijn pension te Haarlem overleden. Hij bereikte de leeftijd van 87 jaar. Aan zijn dood is geen ziekbed vooraf ge gaan. Hij is onverwacht gestorven. Dr. Karei Joan Lodewijk Al- berdink Thijm, die onder het pseudoniem Lodewijk van Deys sel tot de bekendste Nederlandse letterkundigen behoort, werd op 22 September 1864 te Amsterdam geboren als zoon van de katho lieke letterkundige en hoogleraar Josephus Alberdink Thijm. Hij genoot zijn gymnasiale opleiding aanvankelijk te Rolduc (L.)., la ter in het St. Willibrorduscollege te Katwijk. Daarna was hij korte tijd in de boekhandel werkzaam, doch spoedig ontwaakte in hem de lust tot schrijven. In 1881, op 17-jarige leeftijd, verscheen onder het pseudoniem Lodewijk van Deyssel zijn eerste artikel in „De Dietsohe Warande" en ook de „Amsterdammer" bood hem gelegenheid zijn schrijvers talent te ontplooien. Gaandeweg verschenen er een menigte arti kelen. Hij kwam in contaot met Willem Kloos en dat leidde er toe, dat hij in 1885 in de redactie van de toen opgerichte „Nieuwe Gids" werd opgenomen, in welk strijdbaar tijdschrift der jongere generatie zijn vlammend proza, felle, vlijmende critieken, als mede schetsen en proza-studies verschenen. Na het uiteenvallen der „Nieu we Gids"-groep was hij van 1894 tot 1905 samen met Albert Ver- wey redacteur van het „Twee maandelijks Tijdschrift", dat later „De 20ste Eeuw" zou heten en zich in 1910 verenigde met „De Nieuwe Gids", waarvan van Deyssel ook na de dood van Wil- VOOR EISENHOWER BREMERHAVEN (Reuter). Zondag is te Bremerhaven het eerste Amerikaanse contingent manschappen aangekomen voor de Atlantische strijdkrachten van generaal Eisenhower. Dit contingent, bestaande uit ruim 1500 officieren en man schappen met straalvliegtuigen en bommenwerpers, zal in Frank rijk gestationneerd worden. lem Kloos redaoteur en mede werker is gebleven. Het Franse naturalisme vond in hem aanvankelijk een vurig bewonderaar, doch na 1890 ver loor het voor hem zijn bekoring en ging hij meer aandacht schen ken aan mystische levenswaar den. Ook werd zijn critiek rus tiger. Van Deyssel zag de beweging van 1880 en alle volgende lite raire bewegingen in Nederland, onverschillig van welke groep of in welke richting gaande, als een geheel, tot in de jongste literaire uitingen toe, beïnvloed door en een voortzetting van de beweging van 1880. Deze toch heeft ons gehele geestelijke en openbare leven vernieuwd en ondergronds heeft ze invloed gehad op het denken van honderden mannen en vrouwen, wier activiteit op geheel ander terrein, tot zelfs op dat van de politiek, lag. arriveerde gisteren het dui zendste schip van dit jaar in de Rotterdamse haven, vier dagen eerder dan vorig jaar; zijn in Valkenburg twee per sonen aangehouden, verdacht van inbraak in een juwelierszaak, waarbij voor f 800.horloges werden gestolen; hangen vandaag in Velsen de vlaggen halfstok. Het is voor Velsen vandaag rouwdag om de bij de laatste stormen op zee om gekomen zeevarenden; woonden vele honderden gas ten Zaterdagavond in de Austra lische ambassade een receptie bij ter gelegenheid van de Austra lische nationale féestdag; liep Zaterdag in Amsterdam de 24.800 ton metende Noorse motor tanker „Bill' van stapel. Op de vrijgekomen helling is meteen de kiel gelegd voor een 18.500 tons motortanker; passeerde Zaterdag de 20.000ste bezoeker van de tentoonstelling „Mozaieken uit Ravenna" de con trole van het Gemeentemuseum in Den Haag; is de K.L.M. de enige lucht vaartmaatschappij in Europa, die zich bezig houdt met de revisie van Thunderjet-straalmotoren. (Advertentie) «m. O i1 'i r VB» shag! PARIJS (A.F.P.). De zes ministers van de bij de confe rentie over het Europese leger aangesloten landen hebben Zon dagochtend de volgorde vastge steld van de organisaties van de Europese verdedigingsgemeen schap, te weten: 1. een minister raad; 2. een gemeenschappelijke vergadering; 3. een commissariaat van de Europese verdedigingsge meenschap; 4. een gerechtshof. De ministers hebben besloten, dat het „commissariaat van de Europese verdedigingsgemeen schap" uit negen voor zes jaar benoemde leden zou bestaan, De nationaliteit van de negen leden van het „commissariaat" za) als volgt verdeeld zijn: Frankrijk. West-Duitsland en Italië elk twee leden, de Benelux-landen elk één. Men is tot de volgende verde ling van de zetels in de gemeen schappelijke vergadering geko men: Frankrijk, West-Duitsland en Italië ieder 21 zetels, België en Nederland elk 10 zetels en Luxemburg 4 zetels. In de overeenkomst heeft men een artikel opgenomen, dat het overgangskarakter van de rege ling onderstreept. Aangaande de wijze van stemmen in de minis terraad heeft men een stelsel aan vaard, dat rekening houdt met de militaire bijdragen en de bud- getaire lasten van de leden-staten. Besloten is het gezagsorgaan voor het in te stellen Europese leger te noemen „commissariaat (Advertentie) DE FLYING ENTERPRISE t Heb je 't al gehoord? i De Flying Enterprise is weer boven gekomen! DE LADING WAS ZELFRIJZEND BAKMEEL VAN' voor de verdediging der Euro pese gemeenschap"; 't telt negen leden, hetgeen evenveel is als het aantal leden van het gezags orgaan voor de uitvoering van het verdrag-Schuman. Verder is men het eens gewor den over een gerechtshof, dat ge schillen moet beslechten. Dit hof zal hetzelfde zijn als dat voor de kolen- en staalgemeenschap. Tenslotte heeft men een oplos sing gevonden voor de kwestie waar de zetel van de verschillen de organen zal zijn. Aangezien ieder van de zes leden een van deze organen in zijn land wil hebben, besloot men, dat er niet een enkele zetel voor alle instel lingen zal zijn. Het hoge com missariaat zal echter waarschijn lijk in Parijs gevestigd worden. SCHIP GEZONKEN OP IJSELMEER ZWOLLE Tijdens een sneeuwstorm is het Belgische schip „Elgo", 17 kilometer ten Zuiden van het Zwolse licht in het IJselmeer gezonden. Dit schip dat 203 ton mat, was op weg van Antwerpen, waar het thuis hoort, naar de Noord-Oostpolder met een lading stenen. De beide op varenden konden gered worden. Het ongeluk geschiedde voor de I monding van het Keteldiep. WENEN (KNP). Het grootste en best geïnformeerde Katho lieke weekblad van Oostenrijk. „Der Volksbote". wordt sedert enige weken in de Russische zone van Oostenriik stelselmatig in beslag genomen. In benaalde districten is „Der Volksbote" zelfs geheel en al verboden. Met de inbeslagneming ziin de Oos tenrijkse gendarmen belast, die handelen in ondracht van de Russische bezettingsautoriteiten. Een reden voor deze schending van nersvriiheid is tot on heden niet gegeven, noch door de Rus sen zelf. noch door de gealli eerde raad De redactie der „Volksbote" licht Katholiek Nederland via het K.N.P. in over de toestanden in Oostenrijk en elders. In een scherp gesteld protest wijst „Der Volksbote" op het onrechtmatige van de inbeslagneming, die op generlei wijze overeen te bren gen is met de onafhankelijkheid van de Oostenrijkse staat, toe gezegd in de verklaring van Moskou op 30 October 1943. noch met de persvrijheid, die de Geallieerde Raad op 1 Oc tober 1945 in alle bezettingszones heeft, gewaarborgd. „Der Volks bote" heeft zich behalve in Oos tenrijk ook in het buitenland een uitstekende naam verworven en wordt zeer dikwijls geciteerd. Reeds in 1923 bond het de strijd aan tegen het. Nationaal-Socia- lisme. Deze strijd zette het blad onverminderd door totdat het in 1933 door de nazi's werd ver boden en zijn machinepark door een bomaanslag werd verwoest. Terstond na de oorlog herrees „Der Volksbote", doch thans als bestrijder van het communisme. Dit immers vormt zo mogelijk een nog grotere bedreiging voor Oostenrijk dan voor de oorlog het nazisme. In zijn protest maakt het blad zijn lezers erop attent, dat het bij de bestrijding van het communisme altijd faire middelen heeft gebruikt in te genstelling met de communisti sche bladen, die elk middel, ge oorloofd of niet, aangrijpen om de bezettingsautoriteiten, behal ve natuurlijk de Russen, aan te vallen, zonder dat zij tot dus ver enige last daarvan hebben ondervonden. 29 Januari: H. Franciscus van Sales De pen is een van de mach tigste middelen voor de ver spreiding van het geloof. De Geneefse bisschop Franciscus van Sales, die de vooroorde len tegen het katholicisme van een vijandige en achter dochtige protestantse bevol king uit de weg moest rui men, begreep dit dan ook goed en vol zorg stelde hij verschillende geschriften te zamen over geloof en liefde. De mensen konden op die wijze rustig kennis nemen van het katholieke standpunt en het beter in zich opnemen dan bij een predikatie. Om deze wijze van geloofsverde- diging werd hij uitgeroepen tot patroon van de katholieke journalisten en van de katho lieke dagbladpers. De dag bladpers, die uitgaat van de beginselen van Franciscus, kan in deze tijd zo enorm veel goed doen. Het is jam mer, dat vele mensen dit nog niet door hébben. Zij blijven rustig geabonneerd op aller lei neutrale bladen wat zit er nu voor kwaad in die plaatselijke krantjes! zo zeg gen zij en beroven zich van veel genade en belem meren onze zo noodzakelijke katholieke gewestelijke pers in de uitoefening van haar apostolaat. IN DESERTO Drieling te Eindhoven EINDHOVEN Zaterdag is te Eindhoven in het St. Joseph - ziekenhuis een drieling geboren, 2 meisjes en een jongen, Onique, Marion en Anton. De moeder mevrouw Dassenvan den Heu vel en de kinderen maken het goed. In een stemlokaal in een der armste wijken van. Teheran deponeert een Iraanse boer zijp. stembiljet in een met touw en slot verzegelc^e stembus tijdens de nationale verkiezingen, die drie dagen duurden. In Teheran alleen werden meer dan 80.000 stemmen uitgebracht. Premier Mossadeq, die wegens ziekte verhinderd was naar de stembus te gaan, stuurde zijn stembiljet in een verzegelde enveloppe. FEUILLETON 129. Daar zouden wel enkele tien tallen Nederlandse soldaten zijn, die met stens waren bewapend. Hij tuurde weer op de kaart, maar de tartende rode lijntjes Meten zich niet dwingen. Er was geen kortere weg dan die de communisten volgden en als hij een treffen wilde voorkomen, zouden ziin mannen een omweg moeten maken. Ze zouden zeker te laat komen. Zwaar, té zwaar, rustte op hem alleen de verantwoordelijkheid Er was geen andere officier, met wie hij kon overleggen. Dat was de fout in hun organisatie. Gene raals, kolonels en majoors had den ze en dan volgden dadelijk korporaals en soldaten, een en kele sergeant. De oude Verhagen had het destijds goed gezien; er was nog geer» middenklasse tus sen hoog en laag. Hij wendde zich tot de ser geant, die verdere orders af wachtte. Het was een schrandere Madoerees, de enige die behoor lijk kon kaartlezen. Hij had meer opdrachten goed uit gevoerd Oemar legde z'n hand1 op de kaart. „Toekimin" zei hij ernstig, „wanneer wij de com munisten aanvallen en wii wor den afgeslagen, dan zijn de Blanda's in het hospitaal verlo ren. Ik wil dat risico niet nemen. Daarom zal ik de troep splitsen. Met de helft kan ik dan achter- hoede-gevedhten leveren tegen de roden en hen zo ophouden. De andere helft van onze man nen moet langs een omweg zo snel mogelijk naar het hospitaal gaan om daar te waarschuwen. Ze kunnen zich dan in staat van verdediging brenger» en mis schien nog versterking uit de stad krijgen". De sergeant keek hem afwe rend1 aan. „Waarom zouden we onze eigen troep verzwakken? Laten we de Pasoekan Komiunls aan vallen. Als het. Allah's wil is, zullen wii overwinnen. En laten de communisten, die ontsnappen, dan het Blandahospitaal ver branden. Dat is voor ons een dubbele overwinning". „X'k wil niet, dat de communis ten dat hospitaal verbranden", verklaarde Oemar. „Dit is ons land en als soldaten van de Re publiek willen wij bewijzen, dat wij hier zelf de orde kunnen handhaven. Jij bent anders altijd een wijs man. Toekimin. Begrijp je dan niet, dat-het ons natuur lijk aangaat, wat er met dat hospitaal gebeurt? Dit is ons land en wij zullen niet toestaan, dat de roden door ons land trek ken en de hospitalen overvallen, alsof zij hier de baas zijn". De sergeant knikte. „Sesoeing- goehnja. Dat mogen wij niet Hij wilde nu graag de helft van de troep snel naar het hos pitaal brengen. Hij had immers zijn kaart, waarop zelfs de klein ste bosweggetjes stonden aan gegeven. Was het niet de kaart, die hi.i van een Blanda-officier Inderdaad toestaan. TssahHet gaat er niet om van wie dat hospi taal is; het gaat er om, dat het hospitaal in ons land ligt. Me- mang!" Natuurlijk. had afgenomen, toen de Blanda's nog vijanden waren? Nu zou diezelfde kaart hem naar het hospitaal leiden om samen met de Blanda's tegen de communis- ter» te vechten. Allah had het zo gewild. Een half uur later gingen ze op weg. De eerste kilometers ge zamenlijk. Maar bij de kah volg de de sergeant met z'n mannen het smalle bospad en Oemar stak de kali over. Twee van de ver kenners die tot vlak bjj het vij andelijke kamp waren geweest, gingen vooraan. De schemering wast reeds gevallen. Over een half uur zou het donker zijn. Een nachtvogel schreeuwde en één der mannen stak zijn hand op; „Een tjoelik. Hij schreeuwt voor slecht volk." De verspieder draaide zich om en legde de vinger op zijn lip pen: Zacht wat, de wind is naar hem toe." Voorzichtig gingen ze verder. Geen voetstap, geen krakend takje mocht gehoord worden. Oemar was van plan. tot dicht bii het kamp door te dringen, een plotselinge aanval te doen en dan snel terug te trekken. Het bos was didht met laag hak hout begroeid. Ze behoefden slechts enkele meters buiten het pad te komen om geheel ver borgen te zijn en de minder be wapende tegenstanders zouden daarin geen aanval kunnen on dernemen. „Hoe ver zijn we ongeveer van hun kampplaats af?" vroeg hii aan een verspieder, r De man stak acht vingers om hoog. Achthonderd schreden dus. Dan wilde hij nog zeshonderd pas dit pad volgen en daarna de troep verspreiden. Ze moesten nog een kleine kali passeren en juist toen ze het water naderden, brak uit de bosrand aan hun linkerkant een afgrijselijk geschreeuw los. Te gelijk weerklonken er schoten en daalde een hagel van pijlen en werpspiesen tussen de dicht opeen. marcherende mannen neer. Uit het pad langs de kali kwam een troep van ongeveer honderd terroristen aanstormen Het was een bende, die zich bii de hoofdmacht der communisten zou gaan voegen en die plotse ling de T.N.I.-groep in het oog bad gekregen. Met achterlating van een dozijn doden en zwaar gewonden vluchtten de republi keinen het struikgewas in om dekking te zoeken en een ogen blik later openden ze het vuur. (Wordt vervolgd

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3