PELS' Na exp R.K. middenstand Alkmaar hield haar jaarvergadering „Groen Koren": ontroerend spel van de Ned. Comedie L1 „Elke grauwe erwt is een druppel bloed" KALODERMA Zelf: Sche Wa spo Pater Rembertus bepleit de vorming van kernen in de bedrijfstakken AGENDA I H B Fa. Th. Kraakman Zoon GEVOELSLEVEN VAN DE MENS D.A.W. FAVORIET in zwemcompetitie BOTERSTERREN COGNAC Dat is Virginia Meer aandacht voor de peulvruchten! CILLY WANG bij Kunstkring Bergen Ongeëvenaard in kwaliteit/ Marktberichten PAGINA 2 DONDERDAG 14 FEBRUARI 19^2 ALKMAAR De jaarvergadering van de afdeling Alkmaar van de Diocesane R. K. Middenstandsbond, die in café-restaurant Koekenbier werd gehouden, genoot deze keer wel bijzondere belangstelling van de leden, van wie er een kleine zestig aan wezig waren. Zoals gebruikelijk bij het begin van het jaar, sprak de voorzitter, de heer F. Putman, een korte Nieuwjaarsrede uit, waarin hij wees op de toegenomen liquiditeits-moeilijkheden. De middenstandsproblemen zijn intussen van een dergelijke omvang geworden, dat een buitenstaander ze lang niet meer kan overzien. Bioscopen: VICTORIA-THEATER: Ont wrichte jeuigd, 14 jaar. REX-THEATER: Califomië. 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: De man die terug kwam. 18 jaar. HARMONIE: Samson en De- lila, 18 jaar. Voorstellingen: 8 uur. APOTHEEK: Voor spoed gevallen is geopend de apotheek Hartong van Ark Langestraat J. Goede voorlichting en publi citeit naar buiten achtte de heer Putman dan ook een eerste ver eiste om in bredere kring in teresse te wekken voor hetgeen zich in en rond de middenstand afspeelt. Een uiterst voorzichtig bedrijfsbeleid, een soepeler be- lastingpolitiek en de inperking van het koperscrediet, in welk verband het Financierings-insti- tuut goed werk deed, wei-den aanbevolen om uit de impasse te komen. Gelukkig wordt er van depar- tementswege meer aandacht aan de problemen van de midden stand geschonken. Er is meer samenwerking met de KVP en er is o.a. ook een wet op de economische delicten, die over- tredersvan de Vestigingswet naar de Economische Politierechter of Rechtbank brengt, hetgeen een verbetering is. Plaatselijk zijn ook verschil lende acties ondernomen in mid denstandskringen. maar er zijn nog altijd teveel middenstanders die zich buiten de organisaties houden. Dat is verkeerd, meen de de heer Putman. Dank werd gebracht voer het geen de Geestelijk Adviseur, dr. F. Holthuizen, voor de vereni ging heeft gedaan, voor het werk van de bestuursleden en vooral ook voor hetgeen de feestcom missie met St. Nicolaas weer presteerde. Religie en zakenleven. De nieuwe kernleider, nater Rembertus O.F.M, Cap. uit Voor schoten, wees er in een uitvoerig betoog op, dat in de middenstand het godsdienstig leven en de zaken-opvattingen niet altijd in Overeenstemming zijn. Er moet daarin een hechtere eenheid komen- De middenstander moet zich allereerst beschouwen als een dienaar van de samenleving. De plicht der naastenliefde mag zeker niet vergeten worden: juist daardoor bevordert men zijn eigen bedrijf, al lijkt dat ogenschijnlijk niét zo. Pater 'Rembertus bepleitte met vuur de vorming van kernen in de verschillende bedrijfstakken, teneinde meer aandacht aan de geestelijke vorming van de mid- Likeuren van Bols Likeuren van Boots f 8.30 m f7.15 Likeuren per fles If 6.55 - f7.55 m Per halve fles f 3.35 - f 3.85 H Wijnkoperij sinds 1804 Platte Stenenbrug 114 Verdronkenoord denstand te kunnen schenken. Begin September zal met dit werk op grotere schaal een aan vang worden gemaakt. In de loop van de vergadering werd nog de afd. Alkmaar van dc Vakbond van R.K. Schoen makers welkom geheten en werd medegedeeld, dat op 29 April de belasting-expert v. Heel zal spre ken over belastingproblemen. Jaarverslagen. In het jaarverslag van de se cretaris. de heer P. Tros, werden verschillende plaatselijke acties gememoreerd. Er zijn 35 nieuwe leden geboekt, zodat het totaal nu 235 bedraagt. Het vergade- ringbezoek evenwel werd, met 17 pet. van de leden, slecht ge noemd. Ook de belangstelling voor de jaarlijkse bedevaart naar Heiloo is niet bijster groot. Het bestuur vertrouwt er op, dat de bedevaart op 11 Juni beter be zocht zal worden. De rekening over het afgelo pen jaar sloot, volgens de boe ken van de penningmeester, de heer Nagengast, met een bedrag van rond f 2300. De begroting voor 1952 sluit in inkomsten en uitgaven op f 1662.50. In de kascommissie werden benoemd de heren Besteman 'en De Wit. Nadat de vice-voorzitter, de heer B. Goes, de voorzittersha mer had overgenomen, werden de beide bestuursleden F. Put man en Bolten bij acclamatie herkozen. De heer Goes maakte van deze gelegenheid gebruik, de prettige wijze van samen werken en het verstandig beleid van de voorzitter te prijzen. Door de heer De Moei werd medewerking, liefst van de da mes. gevraagd voor het Santos- werk, toen de rondvraag aan de orde kwam. De heer De Zeeuw had nog wel wat critiek op de wijze, waarop in een groot deel van de Katholieke pers de middenstandsproblemen behan deld werden, terwijl de heren Mors en Swart te weinig be langstelling voor en van de KVP constateerden. De heer v d. Peet zou gaarne zien, dat de KAB wat water in de wijn deed, om zo middenstand en KVP nader tot elkaar te brengen. Tot slot sprak de heer C. W. Keysper, wiens 45-jarig lidmaat schap van de afdeling gememo reerd werd, over het belang van de komende Braderie. Hij vond het onjuist, dat er van midden standszijde nog te weinig belang, stelling voor dit gebeuren wordt betoond. UITGIFTE GEMEENTE ALKMAAR GESLAAGD AMSTERDAM 13 Febr. OP de heden aangeboden f2.OOQ.000 4 pet. 30-jarige obligatiën der ge meente Alkmaar is zodanig inge schreven, dat een belangrijke re ductie op de toewijzing moest plaats vinden. (De opbrengst van de lening is bestemd voor consolidatie van vlottende schuld, aangegaan ter financiering van kapitaalsuitga ven). ALKMAAR Ou de vergade ring, die „St. Adelbert" Woens dagavond in het Victory-hotel hield, sprak Dr. L. Vaessen, psy chiater te Heiloo over de rol van het affectieve leven in de meris. Spr. vroeg zich allereerst af of het gevoel dan wel het verstand overheersend is in heil mensen leven. Hii merkte op. dat gevoel en verstand niet tegenover elkaar moeten worden gesteld maar dat deze twee begrippen vaak niet te scheiden zijn. Spr. memoreerde de hedendaagse methoden om het verstand te testen, en behandelde uitvoerig de indrukken op het gevoelsleven van de mens waar- bii het verband met de lichame lijk? gesteldheid ter sprake kwam. Sterk komt bij de onder zoekingen naar voren het ver band tussen karakter en lichaams bouw waarvan men zich gemak kelijk voorbeelden kan voorstel len. zoals d'« lange, magere, asce tische Don Qu'chotte en de korte, dikke Sanoho Parvza. de eemoede. liike weinig gecompliceerde boer. Tegenwoordig worden bij het tester» naast het verstand ook de gevoelens van de te onderzoeken personen gemeten". Bii kinderen tot 7 jaar over heerst het gevoel bii de hande lingen. later vrijgt het verstand de overhand Gevoel en karakter kunnen sterk wordten beïnvloed door het m'lieu waarin het kind opgroeit. Dr. Vaessen besprak uitvoerig de groei van het ge voelsleven van het, kind. een nnt.wikkeli.nig waarbij de moeder een zeer voorname ro1 speelt. Na eer» overzicht hebben ge- even van de ontwikkeling varr i1 gevopblevep ito latere leef- lëirl "in" Dv. Vaessen peg in on de taak van dp psvebn-tbera- P"uth. die bii hen, wier leven is vasfgelonen, tracht in het ond'er- hewii=>gfin de oorzaak van de m'eliikViriftja* z'oéke'n. Tot besluit wees Dr. Vaessen, er en dat de nsvebiatrie beeft bijgedragen., een beter begrip bissen d- mensen» onderling te bewerkstelligen Triple Sec. van Goffard n f 10.05 R Telefoon 2604 Alkmaui^l BOMEN GEROOID IN BERGERHOUT ALKMAAR In de Berger- hout en aan het begin van de Westerwög zijn een paar bomen gerooid, welke in ernstige mate aan de beruchte iep-ziekte leden, die al zoveel stadsschoen heeft vernietigd. Van de Bergerhout en de vroeger zo statige Wester weg blijft er langzamerhand weinig meer over. ZILVEREN JUBILEUM BI] V. D. ALKMAAR. Vandaag was het 25 jaar geleden, dat de heer W. Bruin beter bekend als „Willem Bruin" als chauffeur in dienst trad bij de Fa. Vroom Dreesmann alhier. Tot zijn intentie werd van morgen in de St. Dominicuskerk een H. Mis opgedragen, waarbij de directie en vele personeels leden van de firma aanwezig waren. Na met een auto van huis te zijn afgehaald, werd de heer Bruin, die vergezeld was van zijn vrouw en dochtertje, te 10 uur op feestelijke wijze door de directie aan de zaak ontvangen, In hartelijke bewoordingen werd hij gelukgewenst. De di recteur wierp een terugblik over de afgelopen 25 jaar, waarbij vooral de plichtsbetrachting, de ijver en de correctheid van de jubilaris naar voren werden ge bracht. Tevens werd nog opge merkt, dat de auto's van een kwart eeuw geleden er toch wel even anders uitzagen dan die van heden. Aan de jubilaris werd een ge-- schenk onder couvert overhan digd, terwijl zijn vrouw bloemen in ontvangst mocht nemen. Hierna volgde een huldiging door zijn chef, collega's en af gevaardigden van het overige personeel; de verschillende toe spraken gingen vergezeld van cadeaux. Tenslotte dankte de zilveren jubilaris op de hem eigen wijze voor de vele lofprijzende woor den en de aangeboden geschen ken. De rest van de dag werd ge zellig in de familiekring doorge bracht, waar nog vele bekenden en personeelsleden van V. D. van de gelegenheid gebruik maakten om de jubilaris en zijn vrouw persoonlijk geluk te wen. sen. ALKMAAR. Voor eén zeer goedige assistent, Jan Teuhngs de domme Jonker, die zijn macht en invloed slechts ontleende aan zijn grote geldelijke bezit, in een gaaf spel van verwaandheid en goed bezette Gulden Vlies-zaal heeft de toneelgroep Nederlandse Comedie gisteravond een succes volle voorstelling gegeven van l jjdelheid, Mimi Boesnach de spon tane, ruwe volksvrouw, dehuis houdster en Hedda v. d .Linde het toneelspel in drie bedrijven van Emlyn Williams „Groen Ko ren" in een vertaling van het be kende werk „The Corn is green" door de regisseur Jan Teulings. Het stuk is niet, wat men noemt „actueel" maar omdat het een sociaal onderwerp van de eerste graad behandelt, kan het en dat hebben de opvoeringen in Engeland zelf bewezen, vol doende en verdiende belangstel ling opwekken. Het onderwerp is namelijk de moeizame invoering van 't onderwijs in de mijnstreel van Wales, waar de uiterst arme bevolking slechts uit analphabe- ten bestaat. Op zekere dag vestigt zich daar een ondernemende, be middelde, jonge vrouw, wier ideaal hot is, de bevolking, vooral de kinderen, de nodige bescha ving en ontwikkeling bij te bren gen en de verwezenlijking van haar ideaal wordt geïncorporeerd in het succes, waartoe zij een jonge mijnwerker binnen twee jaar tijds weet voor te bereiden op een toelatingsexamen voor de Oxford University. Het succes wordt echter niet cadeau gedaan. Dat gaat allereerst gepaard met grote opofferingsgezindheid van de jonge vróuw zélve, die, behalve van zichzelf, ook van haar onder geschikten volledige toewijding eist. Verdere moeilijkheden onder vindt zij van de zijde van de be volking, die in haar domheid haar idealisme niet begrijpt, van de zijde van haar leerlingen aanvan kelijk ook, en ten slotte moeilijk heden van zuiver menselijke aard, die het succes de bodem dreigen in te slaan. Hier en daar wat op gelegd, maar kennelijk met de bedoeling, de noodzaak van het onderwijs des te duidelijker te suggereren. De ron van de ondernemende onderwijzeres werd op sublieme wijze vertolkt door Marv Dres- selhuys, in een prachtig volgehou den en overtuigend gecreëerde typering waarin karaktersterkte, zielegrootheid en jong enthousias me de op de voorgrond tredende elementen zijn. Maxim Hamel speelde de stu dent met kracht en vaardigheid, gepaard aan een zuivere emotio nele rapheid van dictie en spel, dat onmiskenbaar ontroerde, het geen eveneens onvoorwaardelijk gold voor 'hét samenspel van deze twee, die het stuk „droegen" en de speelbaarheid van het L,stuk in zich verhogen. i- Ine van Faassen was de goedaar dige assistente van de geleerde jonge vrouw, Pierre Myin de als de louche verdorven dochtgr van de laatste, eén volkomen kin derlijk-natuurlijke figuur, in be slag genomen door ongebreidelde hartstochten en voorts met Onno Molenkamp, Emmy van Swoll, Hans Stipriaan, Jaap Hoogstraten, Bob v. d. Linden, Rob van Altena en Dick Swidde als de spelers op het tweede plan. Geslaagd ALKMAAR. Voor het Mid denexamen A van de Ned. Ver. van Leraren in de Engelse taal ..Britannia" slaagde te 's Graven- hage de heer Joh. A. van den Doel te Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR Géborén: Fredé- rika C. d. v. W. Roth era T. F. E. Binonikan; Wïllebrordus A. z. v. A. W. Kaandorp en A. J. Jonker; Nicolaas M. z. v. A. C. Henneman en E. M. Groen; Pieter D. z. v. D. Blom en J. Haitsma; Petrus H. z. v. A. G. Pannekeet en W. D. A. Brouwer; Sietze H. z. v. A. A. Bruin en C. van Lienen. ALKMAAR. Voor de zwem mers boven het IJ vormen de drie delen van de door de Kring georganiseerde Zwemcompetitie de hoogtepunten van het winter seizoen. Er bestaat dan ook grote be langstelling voor het tweede deel, dat a.s. Zaterdagavond in De Overdekte te Alkmaar zal wor den vhrzwommen. Het Alkmarase DAW beschikt over een kern van op nationaal peil staande krachten, waarte genover de andere verenigingen niet steeds gelijkwaardige zwem mers kunnen plaatsen. Steeds worden de series zodanig samen gesteld. dat: daarin vier deelne mers tegen elkaar uitkomen van dezellde sterkte. Het programma bestaat uit verschillende aantrekkelijke nummers en wanneer de voorte kenen niet bedriegen, zullen er Zaterdag enkele Kring- en club records aan moeten geloven. Zo is de kans groot, dat Tiny Ten- kink van DAW op de 100 m. rug een zeer snelle tijd zal maken, terwijl haar clubgenoot A. Slik ker een poging zal doen de 200 m. schoolslag binnen zijn eigen snelste tijd af te leggen. Bij de jongens gaat de strijd ongetwijfeld weer tussen T. Pauw van Nereus en J. Nierop Groot van DAW zowel op de 50 m. rugslag als op het nummer 3 x 25 m. wisselslag persoonlijk. Een drietal estafettes besluit de zwemriummers terwijl tot slot 'n belangrijke waterpolowedstrijd gespeeld wordt. Advertentie) Alléén van ROOMBOTER LEKKER EN VOORDELIG 85 cent per 250 gram LAAT 129 Telefoon 2479 L.T.J.-FEESTAVOND ALKMAAR De L.T.J.-feest- avoniden mogen zich steeds in 'n grote belangstelling verheugen: uit alle streken van ons gewest komen de jongelui naar Alkmaar om de toneelavonden van de L.T.J. Alkmaar en Omstreken bii te wonen. Zo was de zaal van 't Wapen van Heemskerk ook Woensdagavond weer bezet, toen voorzitter De Koning het wel komstwoord sprak; in het bijzon der heette hii welkom de H.E. Deken, die ook van zijn belang stelling blijk gaf. alsmede de be sturen van L.T.B. en de zuster verenigingen. Na het. gezamen lijk zingen van het Jongerenlied, ging het doek op. De L.T.J.-to neelclub bracht het vrolijke blij spel „De Nieuwe Veearts'' van P. L. van ProoyenBogaerts voor hei voetlicht. Eer» stuk uit eigen kring en van eigen tijd, waarin een brok geschiedenis wordt be leefd. zoals zich dat in vele boe rengezinnen afspeelt. De figuren waren naar het 'leven gekozen: een vader die ziin bedrijf graag wil nalaten aan ziin stamhouder, een jonge boer. die wil emigre ren. eer» opofferende schoonzus- Ier en een tweetal jongedochters, waarvan de pen boerin in hart en nieren is en de ander haakt naar steedse genoegens. De to neelclub gaf van het stuk een goede vertolking, al werd de ene rol beter uitgebeeld dan de an dere. Het décor was goed ver zorgd. Vooraf werd de heer P. Ros kam. die vijf jaar zijp beste kraehtera als voorzitter aan de afdeling had gegeven in de bloe metjes gezet. De ihieer De Koning overhandigde hem een oorkonde, waarin de dankbaarheid voor wat hii voor de jonge afdeling gepresteerd had. tot uitdrukking was gebracht. Medegedeeld werd. dat 21 Fehr. te Limmen de Lan- dehikp Riivereniging van de L.T.B. een toneelavond geeft, waar de toneelclub uit Zd. Scher mer Potasch en Perlemoer zal opvoeren. Burgerlijke Stand ALKMAAR Overleden: Everarda J. van Dijk, 70 jr.. wed. van J. Boots: Aldert Nol, 74 jr., geh. met G. Slot; Theodoras van Baden, 71 jr., geh. met J. de Graaf. Gevonden ALKMAAR De Politie ver zocht ons te melden dat in Alk maar een bruin dekzeil is gevon den waarvan de eventuele eige naar zich aan het Politiebureau kan melden. „HAAGSE COMEDIE" brengt „Zijne Excellentie" ALKMAAR. De Haagse Comedie (dir. Ceës Laseur en Paul Steenbergen) geeft a.s. Maandag als tweede voorstelling in de serie B van het Gulden- Vlies-abonnement een uitvoering van het onderhoudende stuk „Zijne Excellentie" van D. en C. Christie. Bob de Lange draagt het stuk in een glansrol, zeer vitaal, rond, gul van humor. Theo Frenkel is een zeer verzorgde tegenspeler van conservatieven huize. Verder treden op Jan Retèl, Bob van Leersum, Johan Valk en Heieen Pimentel. Men j gaat goéd vooruit én hoopt bin- mag een avond van plezierig nenkort een bezoek aan Castri- toneel verwachten. cum te brengen. Geslaagd ALKMAAR Onze stadgenoot de heer P. K. Kootker, is te Utrecht geslaagd voor het diplo ma Zoekenfondswezen. Eervolle benoeming CASTRICUM Onze plaats genoot de heer Verbiest is aan gezocht als examinator voor de schoolexamens Sa.n Filippo Neri te Leiden. Father Payens CASTRICUM Naar wij ver- nnemen, is de toestand van fa ther Payens, die kortgeleden uit zijn missiepost in Afrika is terug gekeerd, zeer redelijk. De patient WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond; PLAATSELIJK NEERSLAG Zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw of regen en hier en daar ook tijdelijke opklaringen. Aanvankelijk vrij krachtige tot matige wind tussen Zuid en Oost, later matige tot zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Zells het nieuwste Ameri kaanse afweermiddel tegen griep blijkt niet volmaakt te zijn. Ook is dat niet, maar oogstte toch reeds 75 jaar uitsteken de resultaten. Per fles f5.15, f6.25, f7.25 VOETBALPRIJSVRAAG Weer is de sneeuw bij pakken uit de lucht komen vallen. En nog lijkt (volgens het K.N.M.I. ten- minste) de stroom uit het lucht ruim niet geëindigd. We konden vandaag al geen prijswinnaars i^even, omdat ze eenvoudig niet aan te wijzen waren. Helaas, we vinden 't ook al onverantwoord, om voor deze week zoveel plaats ruimte te vragen voor een nieu we opgaaf, waarvan hoogst waar schijnlijk weer niets terecht komt. Hr. Ms. „Van Kinsbergen" vertrokken Hr. Ms. „Van Kinsbergen" heeft hedenochtend het anker gelicht en is van de rede van Texel ver trokken naar Nieuw-Guinea. Gunning schilderwerk H.H. WAARD NOORD Aan onze plaatsgenoot de heer J. Kamp Pz„ Schilderbedri.if is de zer dagen gegund het glas-, verf- .era beihianig-werk voor het te bou wen schoolgebouw te Alkmaar, bevattende een Gemeentelijke Handelschool, een Rijkslandbouw- wintarschool met twee concierge woningen, een hoogspannirigs- gebouiw, rijwiellbergplaatsen. enz. De aanbesteding werd gehouden op 8 Augustus 1951 en de heer Kamp was de laagste inschrijver op 1 na. Hij was voorts de laagste inschrijver bij een zelfde werk vooc een school te Wieringerwerf, hetgeen ook aan hem werd ge gund. ALKMAAR. ..Elke errauwe erwt is een drunnel bloed" moe ien vrocaer de zceliedei) wel hebben gereed Wat. er van zij: een feit is. dat nculvruch'en een goed en voedzaam voedsel vor men, waarvan de. voedingswaar de echter de laatste tiid in ons land niet voldoende naar waarde wordt geschat. He Nederlander rel gemiddeld zeven nond peulvruchten nor ianr In Amerika is dat. ech'er anders: daar worden alleen al acht nond witte bonen nér iaar ner nersoon gegeven. Alle dagen bruine bonen is inderdaad óók geen hapje, maar in het gebruik van peulvruchten zijn vele variaties mogelijk- Dit werd de Alkmaarse huisvrouwen Woensdagmiddag door de Peul vruchten Studie Combinatie uit Wagertingen, waarvoor mevr. G. E. EelderinkElshof, huishoud school-lerares. en docente NI VA. en de hoofdassistent van de P.S.C., de heer B. van der Post. spraken, duidelijk gemaakt op een Speciale demonstratie-middag. Bij aankoop van levensmidde len spreekt vandaag de dag sterk hef streven naar het verkrijgen van hoge voedingswaard" tegen een voordelige prijs. En hier komen de peulvruchten een woordje meespreken. Peulvruch ten nl.'bevallen doorelkaar ruim 20 pet. eiwitten. 60. pet. zetmeel, Tpet. minerale zouten, voor het beendérslêlsei noodzakelijk en ook nog belangrijke vitami nen. I-Iet is daai naast ook een voedingsmiddel, dat goed houd baar 's en zich gemakkelijk laat bereiden. Hm gebruik van peulvruchten is heel oud en vele spreekwoor den in ons land duiden er Op. dat er hier in Nederland vroeger veel peulvruchten gegeten wer den We komen het woord bonen geregeldtegen. En het is de Peulvruchten Studio Combinatie er om te doen. dat dit oude ge bruik weer burgerrecht in ons Innd verkrijgt. Naar de belang stelling te oordelen, die er Woens dagmiddag bestond voor de peul vruchten-demonstratie en vooral ook voor de uitvoerige behan deling van dc bereidingswijzen van peulvruchten-maaltijden, waarbij mevr. Eeldorink uit haar J'iike ervaring sprak, menen wij., dat men hierin zeker wel ge slaagd is. BERGEN. De derde avond van de Kunstkring Bergen bood geen toneel; ter afwisseling gaf de bekende danseres Cilly Wang een programma van humoristi sche dansnummers, dat bij het publiek bijzonder in de smaak viel. Het is voor een artiste een hele taak een volle zaal heel de avond te boeien. Cilly Wang is daarin geslaagd en dat bewijst dat zij een kunstenares is van de eerste rang. Met de onontbeer lijke en goedverzorgde pianobe geleiding van Wim de Vries danste zij 'n dozijn kostelijke pa rodieën, waarmee zij blijk gaf van mensenkennis en gevoel voor humor. Haar creatie van de kunst schilder, waartoe de virtuoze mu ziek van de Rhapsodie van Liszt haar Inspireerde, viel, hoe kan 't anders, bij het Bergense publiek al hcèl bijzonder in de smaak. Met haar dansnummer de „Can- Car." nam zij het publiek speels bii de neus, hetgeen niet wegnam, dat ook dit een succesnummer werd. Blijk van mensenkennis gaf zij met het Dienstmeisje en de Gewone Man. Dat zij ook de dieren goed observeerde, liet zij zien in nummers als de „Salon- giraffe" en „His Masters Voice". De twee komische nummers, waarin zij met partners van eigen schepping optrad, vormden een waardig slot. Aan dankbaar ap plaus was er geen gebrek. NIEUWS UIT CASTRICUM Mej. A. Groot, heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt als secretaresse van de Castri- cumse Accordeonvereniging. Zij wordt opgevolgd door de heer A: de Wolff. Er is thans een begin ge maakt, met de bouw van de 96 woningen door de fa. Biesterboseh tégenover de R.K. Kerk aan de Dorpsstraat.- Het tweede team van de damcluib St. Thomas dat kam pioen werd in de 3de klasse van de Kon. Ned, Dambond kring Kennemerland. zal Maandag avond 25 Febr. door alle leden gehuldigd worden in café-Sport en Duinzicht. Katholieke gidsen en ver kenners zullora samen 'met pad- viindèters en padvinders de. ge boortedag Van Baden Powell op 22 Febr. a.s. hen-denken. Feestavonden „Lamoraal" EGMOND A/D HOEF Op 16, 17 en 18 Februari a.s. zal „Lamo raal van Egmoind1" onder leiding van de heer W. Wester, feest avonden organiseren in de zaal van Jac. den Houdiiker alhier. Op 16 era 18 Februari a.s. ziin de avonden uitsluitend voor geno digden. Op 17 Februari (Zondag) tegen entrée. Naast muziek zal er ook nog toneirl gegeven worden, n.l. een geestige klucht in 2 be drijver,. getiteld „Dokter gaat uit". „De Karper" jubileerde BERGEN De visver. „dé Karper" virjrde in de met groen en voorjaarsbloemen versierde dancing van de ..Rus'' haar 25- jari'g bestaan. De voorzitter, de heer Dingerdis, heette allen wel kom en memoreerde in het kort de geschiedenis van de vereni ging Hii merkte daarbji on. dat men in dé eerste'jaren in de di recte omgeving van Burgen viste en r /-t volle tas huiswaarts keer de. Thans zoekt men het veel verder, ja tot in de Wieringer- rneer tóe. doéh komt vrijwel met niets thuis, hoewel er toch vis zit. Waren het vroeger alleen» de heren die op vangst, uit gingen, thans laten ook de dames zich "niet onbetuigd' en komen Zelfs bii wedstrijden met een perste priis tlhuis. Hierna werden 5 leden welke finds de oprichting lid ziin. sefnuMig-d. Het waren de heren Martin,- Bakker Dingerdis, Meiier en de bijna 85 iarige N. Hoebe, die zomers er doge'ijks nog oD uit trekt met ziin fiets. Zij allen ontvingen een sohldié fn de korrn van een zilveren "isiè en een 'mitatic-medaille. Hierna liet de hoofdambtenaar v»n de afd. Vis- éfrij van de Ned. Heid" Mii enig? films zien. va-n d" ■„iskw-ireriien van de Ned. Heide Mii. te A'-nhem,- Met zang en voordracht werd de avnnd verder doorgebracht. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR. 13 Febr. Aard appelen 310: witlof f 34_34; rode kool f 816.50: Sovóye kool f 6.5011; groene kool f 921: spruitkool f 1257: boerenkool f 416: andijvie f 3864: bieten f 9—18; winterpeen f 6.5018: waqpee.n f 18—29; uien 635: prei f 17—40.: soepgroenten p. bos f 89.50: pêterselle f 6.50: knol soep 320; Bellefl- f 24. t Gelee: tubes -.85,1.25 en f.85 Actiefcrème: tube 1.65 en pot 3.50 Oagcrbme: tube 1.65 en pot 3.50 Scheercrème: grote tube 1.95 3 ZWAAG. Aardappelen 12.60 14.50: uien 10-—31.70; bieten 12.2019; prei 2936; savoye kool 6.9010.50; rode kool 10.70 17.50; boerenkool 611; spruit kool 2148; witlof 1959; breek- peen 5.8017.70; andijvie 8596; bloemkool 1422; groene kool 7.5021; gare biet 3133; goud- reinet 2661; present van enge- land 2163; cox orange 2796; zoete ermgaard 3639; jonathan 1966; glorie van holland 36 42; present van holland 3150; golden dilicions 3060; laxton superbe 3265; comptesse de paris 2040; gieser wildeman 2547; winterjan 1942; st. remy 33—40; bramley seedling 1836; provisiepeer 2138. BEEMSTER, 13 Febr. Witlof 40 61, rode kool 717, savoye kool 13, groene kool 720, spruit kool 3666, boerekool 612, an dijvie 67—106, rode bieten 721, gare bieten 2832, winterpeen 8 20, waspeen 32, uien 2631.80, prei 136, appels: Brabantse Bellefleur 14—34, Bramley Seed ling 1632, Goudreinette 3058, Gron. Kroon 1838, Jonathan 30 66, Laxton Superbe 1846; Pre sent van Engeland 2460, Zoete Winterkroon 1642; peren: St. Remy 39, Winterjan 3045. OBDAM. 25.000 kg. bieten A 21.70—22; B 17.80—18.70; C 7.40—7.50; modjo's 12.60—16; lange bieten A 17.3017.90; B 10.6010.90; 45.000 kg. peen B 23.40—26.50; C 21.80—23.80; D 11.20—16.10; stek 4—8.20; 4000 kg. rode kool I 10.70—17.90; II 8.70—13.10: 1500 kg. gele kool II 7.70: 3500 kg. savoye kool 18.80 19.80; 2700 kg. spruiten 2539. BEURSBERICHTEN MIDDENMEËR Tarwe 23—24.20; gerst 36—39; haver 2731; rogge 3335; dui- venbonen 4857; capucijners 38 45; groene erwten 45—08; brui. ne bonen 3341; karweizaad 63 68; bloumaanzaad 92—100; Aardappelen, consumptieaard appelen 914 1/4 voor binnen land; 911 voor buitenland; Vlas, nieuwe oogst, gerepeld per kg. 3540 cent; ongerepeld 25 30 cent; Wit hooi 125135; rode klaverhoöi 115125; lucerne hooi 135145; haverstro 6062 gerst stra 6770; tarwestro 6670; groene erwtenstro 8082; ander erwtenstro 5570; voederbieten met hoog gehalte 2931; inge kuild bietenblad 2325; voer- aardappelen 5%6. WARMENHUIZEN. 800 kg bieten f 22.60; B 18.60; Modjo's 15.40; 1700 kg uien f 29.20—30.50 1500 kg peen f 23.50; 18.000 kg gele kool f 8.70—13.40: 34.000 kg rode kool f 14.6020.30; rode af wijkend f 8.7012.60. DELFZIJL, de eerste p Maandag beeldige gi diep de vo geallieerde gevaar vei ondanks h toch een p< De mannei gemakkelijk ten incasse mijn werke vastlopen v moeilijke op omstandighc heden op d Zelfs vani de zaak vast dat een boei, tjes 80 kilo 1 en die teven zat, bij aanki veger verdw morgen slaag in na moeiz met een verz tig meter, wordt door a mijn te vind naar beneden - staande houd de grond en mijn, de gro< de Duitsers g Het is er ee type, magnet; vaarlijk wanr wordt gehaalc direct explode hem in het n geschreven w standigheid, lige fotocellen zat, waardoor apparaat binn in werking tr Dit soort kleine 800 kg het magnetise en werd tijde: log gebruikt j werd ditzelfd voor de bomba den en tij der aanval op Cov< zij aan parachi deden soms ge opgaan. Kranig i Het is een stukje werk ge ker v. d. Tol, lijke opgave st de mijn te legj op de Eemsbod voor de mijn, c 1.80 meter heel vervolgens met mijn staan en op deze wijze waarna hjj de kon sluiten. Aan deze ks naar boven trei de toen hieraar boei, opdat men mijn lag, direct Dinsdag kon de ontploffing gebr dat zich in de bijheid een Dui vond, die eers gelicht door Du En zo trok de „Marsdiep" voor de laatste heeft nog enige I ten tot een zeei trok en stoomde plaats, waar de i boei zou moeten Groot was toen bleek dat spoor meer te stond voor een daar men juist 80 kg ballast a: vestigd had. Hc lijk aan diefstal vond de Koninklij later de boei anderhalve mijl hij was verankei is niet onmogeli. sterke vloed, v< springtij, de boe sieurd. Maar inmiddels „Marsdiep" met j Ter ondersteuning van de Renault-fa ders van de Rena die dekking gezoi wagen, met stene

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2