Belasting op vermakelijkheden conform het voorstel verlaagd Reeds 150 deelnemers Olym| met aan de Alkmaarse Braderie NYLONS... B. W. G. LI ENESCH c.v. Hoornge; Gerard Worm St. Willibrordusschool krijgt (nog) geen nieuwe verwarming Nieuw bouwplan van „Goed Wonen AGENDA Literaire cursus door Gabriël Smit Plannep voor een groots bloemencorso Marktberichten Langestraat 41-43-45 Alkmaar Ruime sortering: Mantelcostuums f.76.75 Swaggers f.57.50 Japonnen f.39.75 Uw huis voor exclusieve dameskleding Goud vooi PAGINA 2 VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952 ALKMAAR De verschillende verlagingen en wijzigingen in de heffing van vermakelijkheidsbelasting zijn er door! Er waren slechts drie stemmen tegen in de raadsvergadering van gister middag, n.l. die van de heren Hoytink A.R., van der Borden C.H.U. en de Zeeuw K.V.P., waar het ging om verlaging van het tarief voor dansen van 50 pet. op 35 pet. (het dansen na afloop van andere vermakelijkheden blijft 20 pet.), terwijl de heer Hoytink ook tegen de verlaging van de bioscoopbelasting was, omdat hij vindt, dat bioscoopbezoek in het algemeen tot het uiterste minimum beperkt moet blijven. Voorts zal de gemeente geen medewerking verlenen voor de aanschaffing van nieuwe verwarmingsinstallaties voor de St. Willibrordusschool, omdat de raad niet kon tornen aan het formeel juiste standpunt van B. en W., dat ingevolge de wet het schoolbestuur zelf voor de wensen te dien aanzien moet zorg dragen. De Burgemeester was wegens ziekte verhinderd de vergadering te presideren, en het was dus locoDurgemeester Wethouder v. Slingerland, die met de ambts keten getooid, de vergadering leidde. Hij wijdde enkele woor den aan het overlijden van de arts Jb. Maats, die een bekwaam en gezien medicus is geweest, als lid van de Commissie van Toezicht op het L.O. uitstekend werk heelt verricht en veel ge daan heeft voor de belangen van de gerepatrieerde militairen en hun gezinnen als lid van het Demobilisatiecomité. Eveneens herdacht hij de Alkmaarse vlie ger C. W. Kohier, die bij een vliegongeval te Leeuwarden is verongelukt. De heer Klaasse Bos was afwezig. Vermakelijkheidsbelasting. De voorstellen omtrent de vermakelijkheidsbelastingen verg den geen langdurige discussies. Op voorstel van de heer Eriks werd door een kleine redac tionele wijziging mogelijk ge maakt, dat de verlaging tot de helft, geldende voor films en vermakelijkheden, dienstig tot het op godsdienstig en/of zede lijk gebied opvoedend werk, ook geldend wordt gemaakt voor de humanistische groepen. De heer De Zeeuw (KVP) vroeg, een beetje bitter, waar men de moed vandaan haalde, om het Huma nistisch Zedelijk Verbond gelijk te stellen met andere godsdien stige groepen, hetgeen weer een bittere opmerking van de heer Eriks uitlokte, die de heer De Zeeuw zo ongeveer beknotting van vrijheid van godsdienst ver weet, terwijl hij juist waardering had voor de opmerking van de heer Hoytink, die het met de heer Eriks in dit opzicht eens was. De heer De Zeeuw brak nog een'lans voor de films, die het missioneringswerk tot onder werp hadden. Hij vreesde, dat, als die niet met name genoemd waren bij de films betreffende onderwerpen van wetenschap, (Advertentie) BOEKHANDELAREN ORGANISEREN ARTISTIEKE WEDSTRIJD ALKMAAR. Een vijftal grote boekhandelaren organiseert in het kader van de Boeken week-actie in Alkmaar een grote wedstriid in reciteren en impro viseren voor de Alkmaarse schooljeugd. De deelname aan deze wed strijd staat open voor leerlingen tot 16 jaar en in een andere groep voor leerlingen boven de 16 jaar. Van iedere school kun nen twee leerlingen aan de wed strijd deelnemen. De te reciteren gedichten mogen niet meer dan vijf minuten in beslag nemen: de spreektijd voor de improvi satie bedraagt drie minuten. Per school worden twee prijzen be schikbaar gesteld, terwijl er tevens nog twee hoofdprijzen, bestaande uit boekwerken, op deze avond worden uitgeloofd. Deze wedstrijdavond, die een feestelijk tintje zal hebben en waaraan o.a. ook een literaire hersengymnastiek-oefeninu is verbonden, zal worden gehouden in 't Guiden Vlies op 3 Maart a.s. De avond staat onder leiding van de radio-spreker Jaap Buys Jr. handel, nijverheid en landbouw, de belasting niet zou worden verlaagd van 35 pet. tot 20 pet. De heer v. Slingerland ant woordde daarop, dat hierin is voorzien, omdat zij ieder ge val moet op zich bekeken wor den kunnen vallen onder de termen „cultureel" of „artistiek' en uit dien hoofde voor de zo juist genoemde verlaging in aan merking komen. De heer De Zeeuw wilde niet meegaan met de belastingverlaging voor de enige dancing van de stad A'k- maar. De belasting moet hier niet het karakter krijgen van de reddende engel: er zijn ook an dere ondernemingen, die door de belastingen worden gehandicapt en de gemeente heeft niet de taak, die bezwaren on te heffen. Dr. Berkhouwer (VVD) be toogde echter, dat het 'wèl op de weg van de gemeente lag, te zorgen, dat de betreffende ex ploitant het hoofd boven water kan houden. Overigens had de heer Berkhouwer veel waarde ring voor de bijlage, waarin deze materie zo bevattelijk, en zo volledig gemotiveerd, onder ogen is gezien. De heer Hoytink nam ten aanzien van de belastingver laging voor de dancing hetzelfde standpunt in als de heer De Zeeuw. De heer v. Slingerland gmg hierop nog even in en betoogde, dat bewezen was, dat de exploi tant op sommige avonden geld moest toeleggen en daarin vond het College aanleiding genoeg om de belasting te reduceren. Bovendien staat, aldus spr., de dancing bij de politie goed be kend en de heer Rus zelf is er de man niet naar, wanordelijk heden toe te laten. De derving van een bedrag van f 7400. is reeds voorzien in de begroting en het College is dus in staat daarvoor dekking te zoeken, al dus beantwoordde hij do heer Hoytink. Verwarming St. Willibrordusschool. Toen deze kwestie aan de orde werd gesteld, opende mej. Kamp- huijs (KVP) het debat met de mededeling, dat zij de enige was die als lid van de Onderwijs commissie aanwezig was geweest toen deze over dit onderwerp vergaderde. Zij drong aan op een uitspraak van hogerhand over de kwestie, of de aanschaffing van de door het Schoolbestuur gewenste nieuwe centrale verwarming wel zou kunnen geschieden ex art. 101 der L.O. wet, welk artikel slechts betrekking heeft op sub sidiëring in zake onderhouds werkzaamheden. Zij stelde voorts vast, dat de capaciteit thans on voldoende is en vroeg naar de resultaten van het onderzoek door een ingenieur uit Amsterdam, waarop wethouder Bakker ant woordde, dat de conclusie van diens rapport verwerkt stond in het advies van de directeur van Openbare Werken, dat in de bij lage is opgenomen- De heer Venneker (KVP) vond pen temperatuur van 49 graden Fahrenheit nadelig voor het on derwijs. Het gemeentebestuur mag hier niet gaan zeggen, dat er sinds 1932 nooit klachten zijn geweest: dat is een vreemd standpunt. Men kan zich nu niet gaan baseren op wat vóór de oorlog is gebeurd. Nü is de ver warming niet in orde en zelfs bij hard stoken is de toestand niet ideaal. Elke school heeft recht op een behoorlijke ver warming, zo zei spr. Er hapert hier iets. In 1948 heeft de raad besloten, mee te werken aan het herstellen van hetgeen tijdens dc oorlog in het ongerede is ge raakt; daar hoort ook deze ver warming bij- De ketel moest worden veranderd en de radia toren ook. Als dgze school een Openbare School was geweest, zou hierin al lang zijn voorzien. Dat had men dan ook moeten doen, want radiatoren behoren bij de verwarming en vallen onder het onderhoudswerk. Het Schoolbestuur zal nu in beroep gaan; de heer Venneker betreurde dat. Hij vond het niet elegant, dat zoiets door een be roep moet bewerkstelligd wor den. Terwille van de goede ver houdingen moeten dergelijke za ken in onderling overleg gere geld kunnen worden. De heer Hoytink stelde zich op het formele standpunt van B en W. Vernieuwing van ka chels is een zaak ex art. 72 der L.O.-wet en als de radiatoren niet goed zijn, dan dient het Schoolbestuur die te laten ver anderen op grond van art. 101. Dat is echter alleen mogelijk, wanneer het Schoolbestuur daar. toe de nodige reserves heeft gevormd. Overigens meende hij, dat het beroep dat het School bestuur zal gaan instellen, niet veel kans van slagen zal hebben, omdat aan het formele standpunt nu eenmaal niets valt af te doen- De heer Venneker zei in 2de instantie nog, dat herstel en vernieuwing formeel ex art. 101 dient te geschieden, doch dat hij alleen maar heeft willen betogen, dat de gemeente, buiten alle wetmatigheid om, ervoor moet zorgen, dat de school behoorlijk verwarmd ïs, in het belang van het onderwijs. De raad kon deze middag van zelfsprekend aas de situatie ver der niets veranderen en wacht dus af. welk resultaat liet be- röen van het Schoolbestuur zal hebben. Z.h.s. ging de raad ac- coord met het voorstel van B. en W. om de gevraagde mede werking te weigeren Ingekomen stukken De verzoeken van de RK. i Schoolvereniging, om de gemeen telijke vergoedingen voor de R.K. Jongensscholen over 1951, om de medewerking voor de aanschaf fing van een nieuwe godsdienst methode op de St. Aloysiusschool, Oen nieuwe schrijfmethode op de St. Adelbertussohool en 'n nieuwe I leesmethode voor de eerste klas van deze school. Voorts van het Christelijk On derwijs voor het aanbrengen van een verduistering in een tweetal lokalen van de Julianasohool (ULO en GLO) voor filmonder- wijs, en voor leermiddelenop- bergkasten op de Wilhelmina- sohool (VGLO) en tenslotte van het bestuur der R.K. BLO-school om de definitieve vergoeding over 1951 voor de exploitatie, werden in handen van B en W gesteld om bericht en raad. Van de „St. Joseph"-vereni- ging was nog een verzoek bin nengekomen, om medewerking voor de aanschaffing van mate rialen, schoolboeken, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Pt. Laurentiussehool voor VGLO. Met 'de voorgenomen verhoging met 5pct- tot een maximum van f 200,per jaar, van de bezoldi ging van de ambtenaren van de Burgerlijke Stand in Noord-Hol land, een en ander gerekend van af 16 Maart 1951, ging de raad aceoord. Benoeming Ter voorziening in de vacature, door het overlijden van de heer Jb. Maats, als lid van de Com missie van Toezicht op het La ger Onderwijs werd benoemd de heer Dr. J. Degenaar. Voorschotten onderwijs Aan voorschotten op de gem. vergoedingen 1952 inzake de kos ten van instandhouding werd aan de R.K. Jongensscholen in totaal f 58.229,21, aan de R.K. Meisjes scholen in totaal f 58.609,55 en aan de Christelijke scholen in to taal f 31.281,43 "toegekend. Als voorschot gem. vergoeding 1952 kosten van vakonderwijs werd aan de R.K. Jongensscho len in totaal toegekend een be drag van f 5.643,12, aan de R.K- Meisjesscholen in totaal f 8.765,75 en aan het Christelijk Schoolon derwijs f 6.721.30. Aan het bestuur van de O.L. Vrouwe van Lourdessdhool werd als voorschot op de gem. vergoe ding 1952 materiële exploitatie kosten een bedrag van f 16153,94 beschikbaar gesteld. Aankoop grond Van de heer Ir E.A. Bierdrager te Heemstede wérden twee perce len weiland in de Polder Overdie en Achtermeer tezamen groot 2.26.20 ha voor de prijs van f 0.79 oer m2 of in totaal voor f 17.869.80 en geleaen in een goedgekeurd uitbreidingsplan gekocht, p'nder voorwaarder dat de huidige pach ter het weiland zal mogen bluven pachten, zolang de gemeente het niet voor eigen gebruik """J/ heeft. Besloten werd de NV Zaadihandel en Zaadteelt LTB optie te verlenen tot aankoop van een perceel grond aan de Ooster- weezenstraat. ter grootte van ca. 1734 m2 tetfen de priis van in to taal f 24.276,—, zulks tot 1 Jan. 1954 o" teaen een rente van 4% voor de tiid der optie, berekend over de koopprijs Woningbouw gaat dóór Onder intrekking van net raadsbesluit van 8 November 1951, betreffende een bouwplan van 59 woningen en twee win kels werden aan de JLK. Wo ningbouwvereniging „Goed Wo nen". een grondvoorschot van 1109.595,— en een voorschot voor de bouw van 73 woningen en 2 winkels aan de Oostzijde van de Anna Bijnsstraat van f791.700,— verstrekt. Volgens dit plan zul len gebouwd worden 15 een gezinswoningen, 12 dupileix- woningen, 14 benedenwoningen, 32 bovenwoningen en 2 winkels. B. en W. zullen op alle manie ren trachten, de nodige gelden ter financiering te verkrijgen. Er blijft wel iets over van de lening van 2V2 millioen, zei de heer van Slingerland, Het maximum van de door G.S. goedgekeurde kasgeldlening van fl.000.000— werd verhoogd tot f2.500.000.—. Walergastoestel Ten behoeve van de N.V. Gas- voorziening Kop Noord Holland zal een gastoestel worden aan geschaft en geplaatst in de ge meentelijke gasfabriek, onder voorwaarde dat de vennootschap van de hiermee gepaard gaande koster» ad f176.200,— telken jar e 7y2 aan de gemeente terug betaalt en intussen over het ge- investeerde bedrag aan de ge meente een rente vergoedt, be rekend naar het percentage ge lijk aan dat. wat het gemeente lijk gasbedrijf aan het gemeen telijk financioringsfonds ver schuldigd is. Nadat de raad een kleine twintig minuter» in comité was gegaan, omdat de heer Hovtink over dit punt enkele vragen wenste te stellen, vroeg de heer v. d. Borden, wanneer de Hoog ovens voldoende gas gaan leve ren, Hierop antwoordde Wethou der Leesberg, dat meer boog- 0 ven gas voorlopig niet beschik baar is. omdat men gebonden is aan een bepaalde regelmaat in de "gaslevering Hoogstens zal men in de toekomst 20.000 m3 extra kunnen krijger». Dp heer v. d Borden wilde de afschrij ving (nu ca. 16 jaren) sneller zien geschieden, i.v.m. het feit, dat het watergastoestel binnen enkele iareh wel weer verouderd kan ziin. De heer Holsmuller sloot zich daarbii aan. De Wet houder betoogde, dat dit toestel iuist or) de toekomst was gericht hoedanig ook de wats,voorziening zich zal wijzigen. Hij gaf Pr de voorkeur aan. deze wiize van afschrijving zo te houden. De heer v. d. Borden maakte er een voorstel van. het percen tage van 7H op 10 te brenger», doch er was niemand die hem daarin steunde Hii kwam met een tweede voorstel, om een rekenkundige controle van de gem. accountantsdienst met be trekking tot, de productie van het toestel in tp schakelen. Ook daarin viel niemand hem bii. W ethouderskamers De Raad ging ermee accoord, om de gemeentelijke accoun tantsdienst over te brengen naar de percelen Langestraat 95 en 97, waardoor in het Stadhuis twee kamers vrii komen, die als wethouderskamers kunnen wor den ingericht. Eer» tussentotaal in perceel 95 wordt bestemd voor de Bathbibliotheek. Hier door komt in het stadhuis een kamer vrii voor de chef van de afdeling Onderwijs. De besogne kamer. die door de afd. Onder wijs wordt gebruikt, wordt over gebracht naar het lokaal, waarin thans de Bathbibliotheek is ge vestigd. De tegenwoordige rij - wielstailling komt te vervallen, wegens een doorverbinding van stadhuis naar Langestraat 95. Een nieuwe riiwieibergplaats komt in de tuin daarachter. De raad stond het daarvoor beno- di"d„ credict van f18.320.toe. Het voorstel om oen erediet van f9.200,te verlenen voor restauratie van de oude stads wal, welke bii de Friese Brug is blootgelegd en voor verbreding vap de Achterweg, werd aan- gohouder* omdat deze zaak nog niet in de financiële commissie is besproken Ook het voorstel tot inschakeling van een stede- bouwkundig adviseur werd aan gehouden. Do politieverordening wrtrd aangevuld met een artikel, dat verbiedt, schillen of resten van levensmiddelen aan d'e huizen of op andere plaatsén in te za melen of deze te vervoeren, zonder vefgtrnning van B. en W. Sociale Werkplaats Het aan de Stichting Sociale Werkplaats toegekende rente loze voorschot van maximaal t'5.000,werd verhoogd tot maximaal flO.000, Op een vraag van de heer Vleugel (K.V.P.) deelde Wet houder Coerts mee. dat tot nog' to-e de Sociale Werkplaats steeds werk had aangetrokken uit de particuliere sector. Daarvoor was uiteindelijk aanschaffing van nieuwe machines noodzake lijk. vooral voor houtbewerking. Deze aanschaffing van machines was eveneens noodzakelijk uit een oogpunt van continuïteit; wanneer er geen particuliere orders ziin kan de werkplaats zelf eenvoudige artikelen ma ken. zoals speelgoederen o.d. Het bedrag dat aan machines js geïnvesteerd, bedraagt f7.700. Onlangs heeft men een order gekregen v,oo'r h.et maken van 5000 vóelen. Tenslotte zeide de heer Coerts nog. dat. om een verlaging te verkrijgen van de Rii'ksuit kering, arbeidskrachten, die order de Soc. Biistanidsrese- ling vallen in de Sociale Werk plaats te. werk gesteld zouden kunnen worden". Dit nunt heeft alle aandacht van de Wethouder. WAPEN V. HEEMSKERK 8 uur: Feestavond Werk- nememde Middenstand. Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Sa lon Mexico. 18 jaar. REX-THEATER: Morgen is te laat, 14 jaar. HARMONIE: Actie in de Stille Zuidzee 14 jaar VICTORIA-THEATER: De Stom van het Geweten, 18 jaar.. Voorstellingen: Hedenavond 8 uur. APOTHEEK: Voor spoed gevallen is geopend de apotheek Hartong van Ark Langestraat 1 VOOR SCHOLA PUBLICA ALKMAAR Hoewel de goedbezochte Philosophischc cur sus nog in volle gang is, kondigt het bestuur van Schola Publica reeds zijn tweede cursus van dit seizoen aan. De bekende dichter- journalist Gabriël Eu'.t zal in een cursus van drie avonden, te geven in dc Marijke-zaal van Victory, een drietal literaire on derwerpen behandelen. Donderdag 6 Maart spreekt hij over „Het gedicht'' en „De cri- tiek op hedendaagse poëzie". Twee weken daarna. 20 Maart, zal hij de moderne romankunst in binnen, er» buitenland behan delen en op de sluitingsavond, 3 April is ziin onderwerp ..De vertolking van proza en poëzie". De cursussen van Schola Pu blica mogen zich steeds in een goede .belangstelling verheugen, deb uit bepaalde kringen laten velen nog verstek gaan. Wij kunnen deze literaire cursus van harte aanbevelen. Mer» kan zich schriftelijk aanmelden bii de secretaris. J. Dominicus, Roemer Visseherstraat 1. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Rex: Morgen is het te laat (14); Cinema Aimericain; Salon Mexico (18): Victoria: De stem van het gewe ien (18). SCHAGEiN: Royal; Bright Victory (14); Jaarvergadering H.V.Z. ALKMAAR. Men verzoekt ons, belanghebbenden mede te delen, dat de jaarvergadering van H.V.Z. zal worden gehouden op Zaterdag 16 Febr. a.s., des avonds te 8 uur. ALKMAAR. Nu de inschrij vingen voor eigen perceel in de Langestraat, de Laat en de Nieu- wesloot grotendeels binnen zijn, zal dc commissie-standtoewijzing a.s. Maandag met de indeling van de diverse stands beginnen. Hier na zal een overzicht verkregen worden en kan beoordeeld wor den, of het noodzakelijk is, nog meerdere straten bij de Braderie te betrekken. Vast staat, dat alle vooraanstaande Alkmaarse zaken aan dit grote Zomerfeest zullen deelnemen. Van ongeveer 150 za ken is het inschrijfformulier reeds ontvangen en verwacht wordt, dat dit aantal nog aanzienlijk zal toe nemen. Er zijn verschillende grote attracties in voorbereiding. Zo zijn er plannen voor een groots bloe mencorso. Als men bedenkt, dat sinds 1935 in Alkmaar geen bloe mencorso meer is gehouden, en een dergelijk evenement in da bollenstreek, Amsterdam of Zun- dert honderdduizenden mensen op de been brengt, dan moet dit. ook voor Alkmaar een enorme attrac tie kunnen worden. Voorts zijn er besprekingen gaande met prominente personen op het gebied van de landbouw, om ook deze belangrijke sector op de Braderie zo goed mogelijk Laagste inschrijver ALKMAAR De heer Jan Buur alhier was de laagste in schrijver bij de aanbesteding van de bouw van een R.K. La gere School te Beverwijk; hij had ingeschreven voor f107.761. De gunning is aangehouden. ALKM. TONEELGEZELSCHAP Met landelijk stuk ALKMAAR. De toneelgroep t Alkmaarse Toneelgezelschap bracht Donderdagavond voor 'n vrijwel uitverkocht huis in 't Gulden Vlies een opvoering van oen landelijk spel: „Zo waarlijk helpe mijgetiteld, dat het al zo vaak gebruikte thema van een familie-vete met financiële gevolgen tot onderwerp had Bijster origineel dus niet. Ook met de door amateur-ge zelschappen gebezigde onzalige gewoonte om Op het programma een andere vojgorde aan te hou den dan waarin de spelers op de planken verschijnen, vermocht men niet te breken, terwijl de opvoering prompt weer een kwartier te laat begon. Deze ergernissen, die men ieder seizoen door moet maken, werden ons echter toch nog voor een groot deel vergoed door de kcsteljjke en vaak knappe wijze, waarop sommige spelers hun rol brachten. En dat waren dan vooral Dick de Waard als de oude, bijdehande marskramer, zo'n beetje de engelbewaarder van de ten ondergang gedoemde familie van de Mortel en de heerbopr Govert Louws. gespeeld door Jac. Renooij. Ook Kees Mooij als de kleine boer en Suze Bruyns als de dochter Tonny gaven aardig snel te zien. De overige rollen werden met veel toewijding, voor het voetlicht ge bracht. vertegenwoordigd te doen zijn. Ook op dit gebied wordt gedacht aai? zeer originele festiviteiten. Een wereldbekende lucht-sen- satie show zal, na goedkeuring van de autoriteiten, geëngageerd worden. De plaatselijke verenigin gen zullen uitgenodigd worden, om aan dit grote Alkmaarse fes tijn haar medewerking te ver lenen. Dit is slechts een deel dei- plannen; binnenkort komen wij hier nader op terug. Met nadruk willen wij er op wijzen, dat de inschrijving niet gesloten is. Wel zal op de eerst volgende vergadering van het comité hiervoor een datum vast gesteld worden, maar voorlopig houdt de commissie standverhuur nog iedere Dinsdag en Donderdag zitting op het Braderie-kantoor in de Nederlandsche Midden stands Bank aan de Koorstraat. PRAATAVOND K.A.B. ALKMAAR, Gisteravond heeft de afd. Alkmaar van de K.A.B. onder leiding van de voorzitter, de heer L. v. Jaars veld en de G.A, Rector Holthui- zen. een praatavond gehouden, waarop verschillende problemen en aangelegenheden, die zich niet zo gemakkelijk voor discus sie in een vergadering of ont wikkelingsavond lenen, in intieme sfeer konden worden aangesne den en 'uitgepraat. Er ontstond een heel debat naar aanleiding van een korte causerie door de voorzitter, waarin' hij sommige katholieke principes, aangaande de schepping en het gezinsleven uiteenzette en daartegenover stelde de opvattingen van com munistische leer omtrent dezelf de punten. Daarna werden ver schillende aangelegenheden, het verenigingsleven betreffende, be sproken en zaken van algemene politieke, sociale en culturele aard. Hef is goed, wanneer onze katholieke arbeiders elkander, mits onder degelijke leiding, ont moeten op een dergelijke zgn. praatavond. Men kan volkomen onbevangen spreken over aller lei problemen waar men mee rond loopt en die zijn er onge twijfeld, want er wordt zoveel gesproken, er is zoveel te lezen en te zien, dat men er op hel laatst van zou kunnen duizelen, en het gevaar bestaat, dat men verschillende zaken volkomen door elkaar gaat halen, verkeer de conclusies trekt en tenslotte met verkeerde ideeën en opvat tingen behept wordt- Een der gelijke avond leent er zich uit stekend voor, verkeerde uitleg gingen en misvattingen uit de wereld te helpen en verdient daarom de belangstelling van nog veel meer leden „KLOKKEN VOOR AMERIKA" ALKMAAR Men verzoekt ons opname van het volgende: Morgen zal in geheel Neder land en dus ook in Alkmaar eer» collecte worden gehouden voor de aankoop van een carillon, dat Amerika zal worden aangebo den. Iedereen zal iets willen geven voor dit symiboilisch geschenk. Iedere gift, hoe klein ook, zal welkom zijn. Om deze giften in ontvangst te namen ziin collectanten nodig. Vele leerlingen van de Middel bare scholen hebben reeds bun medewerking toegezegd. Het comité is echter bevreesd, dat' hun aantal nog te klein zal zijn om alle wiikeh van de stad te bezoeken. Het doet daarom een beroep op de leden v-an de Alkmaarse jeugdverenigingen, van 16 jaar ei» ouder, om enkele uren be schikbaar tP stellen voor dit sympathieke doel. Bussen en speldjes zuilen worden uitgereikt Zaterdagmor gen 9 uur in gebouw „Waakt en bidt" op de Laat. Oude archieven voor Bergen's Harmonie BERGEN Voor de derde en laatste maal trakt Bergen's Har monie in samenwerking met de L.O.P. er Zaterdagmiddag op uit om oud papier te verzame len. Dg rondgang gaat nu door Tuindorp. Than'q kan nien pok veilig ziin oud archief beschik baar stellen, dat nu in een mo derne vernietigingsmachine ter plaatse kan worden versnipperd. Men'kan zich wenden tot de heer Stalenhoef onder tel. 2360. Damclub Hciloo vierde derde lustrum HEILOO Dezer dagen hééft de Damclub Heiloo op feester lijke wijze het derde lustrum ge vierd. De avond werd geopend door de voorzitter, die het wel en wee der laatste vijf jaren nog eens de revue liet passeren. De heren Borst en Bruin zorgden met hun assistenten voor een ui terst. genoeglijk programma. Dp muzikale omlijsting was bij de Ragtime Boys in goede handen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. tP De Bilt. geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: VANNACHT MATIGE VORST Overwegend droog weer met enkele overdrijvende wolkenvel den en hier en daar mist. Ver anderlijke wind. Vannacht op vele plaatsen matige vorst mor gen overdag temperatuur om liet vriespunt tot lichte dooi. R. K. Hockeyclub De Terriers ALKMAAR. De wedstrijden van de vorige week moesten weer afgelast worden, daar het weer zich niet van ziin beste zijde heeft laten zien: en ook voor Zondag luiden de weer berichten niet gunstig. Evenwel, wanneet' de wedstrijden door gaan dan willen de Terriërs ook niet achterblijven. Het program ma voor het a.s. weekend is dus als volgt: De dames spelen in Overveen tegen Ever Swift III om half twee, het vertrek met de trein is vastgesteld op 12.05 De heren spelen deze week thuis om 12 uur tegen Echtrop IV. Nu er zo weinig gespeeld kan worden, is het zeer noodza kelijk. te zorgen toch in goede conditie te blijven, zodat men daarom geregeld de tnainiings- avoniden moet bezoeken. R. K. VROUWENBEWEGING HEILOO Vastenavond-viering HEILOO. Men verzocht ons opname van het volgende: Donderdag 21 Febr., 's avonds om 8 uur, in het K.J.B.-gebouw aan de Stationsweg, zal door de Kath. Vrouwenbeweging afdeling Heiloo Vastenavond worden ge vierd. Deze vrolijke avond zal worden opgeluisterd door mu ziek en voordracht. Tevens zal een verloting gehouden worden. Wie van de leden wil hiervoor een prijs beschikbaar stellen? De propagandisten zullen het gaarne in ontvangst komen ne men. Wij rekenen op uw aller aanwezigheid. Advertentie De bekende WORM's Links ge weven Nylon in nieuwe kleuren nu f5.90 per paar Kent U deze Nylons? Zeer solide, extra lang en elastisch De ideale wandelkous Hoek HOUTTIL KOUSEN LINGERIES N.-SCHARWOUDE. 1200 kg. aardappelen bintje 11.30; grote 11.10; 8800 kg. uien 31—32.40; grote 32.1033.40; drielingen 28 31; nep 21; 110.000 kg. rode kool 12.90—23.10; 27.000 kg. gele kool 7.7012.60; 34.000 kg, groene kool 26—27; 123.000 kg. witte kool 7.20 —9.70. LANGEDIJK. 40.000 kg. rode kool 12.2022; 50.000 kg. gele kool 6.50—11.70; 6000 kg. groene kool 17.8026.70; 30.000 kg. witte kool 8.309.90; 7500 kg. uien 31.3032.60; drielingen 25.90 —27.90: 450 kg. witlof I 52.40— 55.30. WARMENHUIZEN Uien 29,40 —30; 5000 kg gele kool 11.40-13.60 7oooo kg rode kool 13,1023,10; 2ooo kg witte kool 9.50. VANAF in fibranne, kamgaren en tropical moderne dessins en prima pasvorm VANAF nieiiwe voorjaarstinten en overgangskleuren in zuiver wollen stoffen VANAF zuiver wollen stoffen marine, wit en diverse mooie pasteltinten ?AVMVAViVAVAViMAttMiV,tUVAt».«WMAW.VAM.».»AV,tW,M.W.M.M.».t- 'OREFJELL, Donderdac Olympische Winters 'tiderd-tal ski-ers uit jnses Ragnhild van -chtigheid, gehouden Olympische örganis rste tonen van het 'kslied. Kort, maar 2 or een de baan afze 'zelfde moment weri >1 de baan voor de bi mmissie, sprak in hi mers. Onder het we imast tussen de vlc Olympische Winte; irst vond ergens in ot een evenement, dal Voor de Verenigde Stc pelen meteen een gc 19 jaar, en echtgenote -en van Amerika's Ol; de slalom bij de dam< sche medaille in goi Ostler en Lorenz Niebe -leewedstrijden al zov< .can ontgaan. Er waren opmerkeli. toeschouwers naar Noï komen om van de ope strjjden getuige te zi, weinig plaats voor toe op de beboste helling zelfs de plaats die er lang niet vol. De toeschouwers moe een kilometer tegen de ling opklimmen om bij te komen en de meest - dan ook beneden, waar hun via luidsprekers x gedeeld. Bij de reuzenslalom v behoorden tot de eerste Oostenrijkse en twee A se deelneemsters. Amerika heeft nog skiwedstrijd gewonnen toen Getchen Frazer op haar naam bracht. „Het was machtig", ri Lawrence uit zodra zij daling op adem was „Ik ging veel vlugger dacht". Zij vertelde da die een paar dagen g( niet eens door sneeuv dekt, „fijn" was. Volkomen uitgeput de armen van haar na aankomst bij de i paar minuten bleef 2 zo staan. Precies een minuut daalde de Canadese R: tele Eaves als eerste ir pische Winterspelen 1 slalombaan af. Het helder en koud. En zo de minuut de 45 dei naar beneden. Snel wendden ze rich lang genstokken, steeds we zelfde tempo, van zie tuigd, om dan in pi.ils naar beneden te suize Spoedig al stond he de tijd van Davy Lav meer verbeterd zou was de snelste van veertien deelneemster start waren en daaror den zich al haar gev genstandsters. De enige Nederla OLYMPISCHE S Programma voor Het programma 1 dag omvat de volge strijden: 10.00 uur: Opening heid in het Bislet 1 Oslo onder het van prinses Ragnh 13.00 uur: Reuze voor heren in Nore 14.00 uur: Finales t bobslee in Frogner Oslo. 17.00 uur: IJshock wegen v. Amerika Amji stadion in Oi 19.00 uur: IJshocl den v. Finland in stadion in Oslo en Tsjechoslowakije i men 80 km van Os 21.00 uur: IJshocki v. Duitsland in Jc stadion in Oslo. FANNY BLANF WIM SLIJKHUI ZUID-AFRIKA E Het staat thans vas BlankersKoen en huis te Zuid-Afrika ten. Tijdens de fee denking van Jan x zullen beiden uitko nationale kampioens Zuid-Afrika, welke Maart a.s. te Kaap gehouden. Op de terugreis ui) zuil pp onze landgeni Israel aandoen, om April aan wedstrijd nemen. N.O.C. SLUIT ZIJN VERKRI De sluitzegels va ziin uitgekomen. Zij baar bij het Nede pisoh Comité. Suriri Den Haag en bii al ren van de Rotte N.V. De opbrengst voor het financierei zending van Neder] mers aan de Olymi te Helsinki. i'

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2