Haarlem greep wèl, Hermes niet kans om leiding over te nemen Dapper Belgisch elftal lippl f Go Ahead - robuust en fel - kwam tot heftig verweer SPORT Arsenal schakelde nabuur Leyton Oriënt uit hield Italië in bedwang D.O.S. was te sterk voor een hardwerkend Achilles G.V.A.V. struikelde over stug spel van 't GOOI DE EERSTE KLASSERS Willem II week ook nu niet Karei Lotsy sprak over amateurisme M - jt± WË HU Dank zij een penalty.... Haarlem won maar netaan met 3-2 Piet v. d. Pol is weer kampioen 47/1 kader in het kort Illusies voor alle 3e klassers voorbij België-ltalië 2-0 Herhaalde aanvallen werden weerstaan Olympisch nieuws Assenaren leden 4-1 nederlaag Machteloze voorhoedes: 0—1 Vond ge het opwindend, deze eerste competitiedag na de weken van gedwongen rust? Wij niet bepaald. Och, dat A.G.O.V.V. zeven doelpunten bijeenschopte tegen het arme Velocitas. Nou, ja! Dat Zwolse Boys er in slaagde Vitesse de eerste tegengoal op eigen veld in dit jaar te bezorgen? Ja, dat het zelfs een gelijkspel werd? Vooruit een kleine verrassing. Maar toch niet de fikse overwinningen van Willem II en Eindhoven. Nee, de grote klap op de vuurpijl kwam uit Schiedam, waar Hermes op eigen terrein verloor. Van N.O.A.D. moet U weten.... Wat zal er prettig carnaval gevierd wgrden in Venlo. In A. bleef Haarlem het goe. de pad bewandelen. Zij het door een onverwacht moeilijke zege op Go Ahead. AGOVV met nog altijd een kleine kans op de titel, verpletterde Velocitas met niet minder dan 70. Het wórdt voor de Groningers nu toch wel heel critiek. De enige strohalm is nog fheole, dat door zeer zwak spel met 20 van de Volewijckers verloor. De doel punten van de Amsterdammers kwamen voor de rust door de beide buitenspelers Smit en van de Ruit. Frisia deed wederom uitstekend werk door het lang, niet zwakke Enschedese Boys met 21 te kloppen. GVAV kwam tegen 't Gooi weer een doelpunt te kort om een punt aan het totaal toe te voegen. (0—1). Zwolse Bovs hield ook Vitesse in bedwang. Zwolse Boys is momenteel een lastig te overwinnen tegenstan der. Ook Vitesse moest dat nu ervaren. Het werd in Arnhem 11. Be Quick bleef dicht ach ter dekopgroep door een zwaar bevochten 10 zege op de al oude concurrent Leeuwarden. De 4—1 zege van DOS in Assen op Achilles kwam niet onver wacht, al zijn de cijfers voor de Assenaren misschien wat teleur stellend. VOETBAL MET KNUPPELS Tijdens een wedstrijd in de districtscompetitie van de Boven-Moezel te Poelich tus. sen de club van die naam en een elftal uit Langsur wer den zeven spelers en toe schouwers ernstig gewond. Andere spelers en personen uit het publiek moesten zich eveneens wegens blessures onder geneeskundige behan deling stellen. Een van de gemolesteerde spelers, die door een slag met een knup pel een schedelbasisfractuur opliep, verkeert nog steeds in levensgevaar. Het schijnt dat knuppels gebruikt zijn, die door fanatiekelingen uit Poelich speciaal vervaardigd waren met het oog op ae match tegen Langsur. Het ef. fect was zodanig dat Langsur niet meer aan de competitie kan deelnemen daar meer dan de helft van de beschik bare spelers voor geruime tijd buiten gevecht gesteld is. De voetbalautoriteiten te Trie'r hebben besloten de Justitie in de zaak te men gen. Karei Lotsv heeft on uitnodi ging van de ver. 2e. 3e en 4e klassers in district 1 in Krasna- nolskv in Amsterdam Zaterdag middag gesproken over het amateurisme. Er was vanzelfsprekend grote belangstelling voor en de wijze waarop de 'heer Lotsy zijn stokpaardje bereed was de moei te waard om deze Zaterdagmid dag daarvoor te besteden. De heer Lotsy riep alle aan wezigen op om actief de strijd voor het amateurisme voort te zetten en hij keerde zich, on danks het grote respect, dat hij had voor de Ned. Sportpers, te gen de tè eenzijdige belichting van deze kwestie, waaraan en kele bladen en vooral ook de radio zich bezondigt. De nadelen, die aan het pro fessionalisme kleven, liet de heer Lotsy in het tweede deel van zijn speech, de revue passeren en hij nam het op voor die besturen, die voor in nood ver kerende clubleden betrekkingen zoeken, al erkende hij, dat dit helaas weer tot ronselen leidde. Met nogmaals een dringend beroep op allen, te strijden voor een zo goed mogelijk ama teurisme, besloot hij zijn inte ressant betoog. Willem II bleef voor Ja, Willem II en Eindhoven hebben elkaar bewezen, dat ze op hun hoede zijn. Eindhoven natuurlijk om direct gereed te staan na een mispas van de Tilburgers, maar de kampioenen omgekeerd. Zij zullen de tweede titel in successie niet willen ont lopen. Eindhoven deed het wel heel fiks in Den Haag. Eerst met 10 achterstaan en dan nog winnen met 15. Linksbuiten Schmidt (vier doelpunten in z'n notitieboekje) ging in triomph mee naar huis. Maar ook Wil lem II wond er geen doekjes om. Juliana, dat lang mee in kop groep getroond had, moest met 52 de kracht der Tilburgers erkennen. Hermes kans kleiner Eén punt had de voorsprong van Hermes kunnen bedragen als van NOAD gewonnen was. Eén punt voor op VVV, een kost baar bezit in de spannende slotrace. Maar NOAD keerde triompherend naar Tilburg terug. Overigens viel er weinig te be leven. Chevremont zal zich wel met de laatste plaats verzoend hebben. Met 02 werd thuis van NEC verloren. Xerxes bleef juist in de minderheid tegen Emma. HBS kwam tegen Bra- bantia ook al met de hakken over de sloot. v -Hl Haarlem, had felle tegenstand van GoAhead te verduren, maar het gelijkmakende doelpunt, dat inleiding was voor een krappe zege, werd met des te meer vreugde begroet. Hier ziet u hoe Schilpzand doelman Brandt tevergeefs laat duikelen. De Boer en Koers kijken zeer mismoedig het leder na. En scheidsrechter van Vugt staat klaar om doelpunt te constateren. Het robuuste Go Ahead heeft gisteren Haarlem onverwacht heftig tegenstand geboden. Niet dan met de grootste inspanning kon den de roodbroeken een schrale 32 zege bereiken, die hen echter aan de kop van de afdeling A heeft gebracht. Met soms wel wat al te groot enthousiasme bestreden de Deventenaren hun tegenstanders en dat kwam hen in de tweede helft op een goedkope treffer te staan. Rechtsback v. d. Burg vloerde toen de Haarlemse midvoor Roozen op niet bepaald zachtzinnige wijze. Een strafschop was daarvoor de scheidsrechterlijke be straffing, die oud-internationaal Groeneveld zonder blikken of blozen realiseerde. Integendeel, Go Ahead kreeg, hoe vreemd het ook moge klinken, meer zelfvertrouwen en in de 30e minuut was Abse Kolkman er als de kippen bij onhoudbaar te doelpunten toen de Haarlemmers voor vermeend buitenspel bleven staan (32). Er ontspon zich toen nog een spannend duel om de gelijkmaker. Haarlem werd geheel in het defensief gedrongen, maar een „lek" zagen de mannen van Go Ahead niet meer. Vooral de gebroeders Kolkman waren van het ijverige gilde en bestookten onmiddellijk na de af trap de westelijke veste op voor de talrijke tóeschouwers zeer aantrekkelijke manier. Na 20 mi nuten bracht rechtsbuiten Hul- scher het leer keurig voor doel, de Haarlemse doelman wilde het onderscheppen maar faalde ge deeltelijk. De bal bleef op de doellijn liggen en toen was het voor Kerkdijk een koud kunstje om met een tam tikje Go Ahead aan een 10 voorsprong te hel pen. Dat nam Haarlem met en een krachtig offensief volgde, waarbij in de 35e minuut Brandt moest zwichten voor het harde schot van Schilpzand (11). Haarlem nam geen genoegen met een gelijk spel. Dat bleek toen de roodbroeken met een reeks grootse aanvallen de tweede helft inzetten. Toch moesten ze voor het eerste succes wachten op de medewerking van de oostelijke defensie, die in de 15de minuut de reeds gememoreerde strafschop veroorzaakte.'Even was Go Ahead de kluts kwijt en tien mi nuten later dreef Roozen een keurige voorzet van van Osch achter doelman Brandt (31). Men verwachtte een oostelijke in zinking. Die kwam echter niet. Piet v.d. Pol is in zijn eigen biljartacademie kampioen van Nederland geworden in het ka der 47-1. Er waren in dit tournooi slechts vier deelnemers en het was eigenlijk reeds vooruit beke ken, dat ónze Rotterdamse bil jart-matador zou zegevieren. Geen van de anderen heeft hem ook maar in de verte kunnen be dreigen. Hij stond op een eenza me hoogte. Slechts Kruythof dwong hem tot zijn allerbeste spel. Sweering werd derde en Beekman vierde. Het eindklassement luidt: Wilton is kampioen van Neder land op de overdekte banen. Hij tenniste Teschmacher van dé baan in drie sets. Vier kranige Robben-zwem mers hebben het 4 x 200 meter vrije slag-record precies vier sec. omlaag gebracht. Het staat nu op 9 min. 27.8 sec. Ned. honkballers gaven het N.O.C.-dubbeltje. Alweer een goed voorbeeld. Wie zal volgen in deze strijd voor een goede Olympische ploeg? Alom wordt schaatsen ge reden. In Noorwegen en Zweden dan natuurlijk.... Nederlanders doen ook mee, behalve de „grote vier". Die zijn in uiterste con centratie voor de wereldkam pioenschappen a.s. Zaterdag en Zondag. Maar Charisius b.v. werd zestiende in Oslo op de 1500 m. en dertiende op de 3000 meter. Van 't Oever kwam als elfde binnen. Ken Henry werd op de 500 meter geslagen door de Noor Fenn Hodt. U weet nog wel van dat snelle Australische meisje Mar- jorie Jackson, die zo'n concur rente belooft te worden van mevr Blankers-Koen. Wel, die is gis teren licht gewond bij een ver keersongeluk in Sydney. Heel Australië hoopt op haar beter schap. Nederlandse schakers gaan ook al naar Helsinki. Er is daar in Augustus een FIDE-tournooi, waarin landenploegen uitkomen. Geruchten duiken op, dat Frank Sedgman, de Australische tenniscrack, ook Nederland zal bezoeken en daar dus ook zal tennissen. Utrecht en Den Haag strijden om de eer. Italië B deed het beter dan zijn grote broers. Het klopte Tur kije met 10 in Napels. De Tur ken waren misschien onder de indruk van al het natuurschoon, dat Napels biedt. Cobi van Megen is de sterk ste dame op tafeltennisgebied in Nederland. Zij werd eerste in de strijd om de Limburg-cup. Mevr. Bonnier tweede en Henny van Woezik derde. Alweer nieuws voor de schakers. Het kampioenschap van Nederland zal worden verspeeld van 7 t.e.m. 19 April in Enschede. Het doelpunt, dat Heijster hier voor Hermes maakt, gaf niet veel, want de Schiedammers kregen ondanks dit een totaal onverwachte nederlaag te slikken. Maar hier is alles nog volop vreugde voor HDVS en droefheid voor NOAD. Een dikke 30.000 toeschouwers waren Zaterdag in Londen naar het veld van Leyton Orient ge togen in de hoop een sensatie te beleven van een zege der thuis club. Een sensatie, die niet kwam, want Arsenal nam geen enkel risico en met twee goals van Lishman en één van Lewis was de zaak al gauw beslecht. 1. v.d. Pol 12 1800 114 110 15.78 2. Kruythof 4 1474 175 51 8.42 3. Sweering 4 1483 182 66 8.14 4. Beekman 4 1438 185 60 Een geïmproviseerd Belgisch elftal noemde de ners van de Zuiderburen het team, dat gis teren in het veld verscheen te gen Italië. Geïmproviseerd, in derdaad. want slechts vier spe lers. die de 76 op Nederland hielpen bevechten, waren de eer wederom waardig gekeurd. Men had met veel aarzelen Coppens opgesteld, u weet wel de Beer schotman. die wel voetbalcana- citeiten bezit, maar geen voet balmentaliteit. men had een greeD gedaan uit het jongeren- arsenaal en ziet het resultaat: de Azurri werden met 20 ver slagen. Natuurlijk zult U zich ver wonderd afvragen, hoe dat nu mogelijk is en inderdaad, die zelfde vraag hebben al die dui zenden toeschouwers bij zichzelf gesteld. Want onophoudelijk heb ben de Italianen het Belgische doel bestookt, een 'Belgisch doel, waarin een Meert groeide naar een vorm, die haast aan het wonderbaarlijke grensde en die hem in staat stelde al die ballen uit zijn doel te ranselen en te duiken, die in normale gevallen doelpunten zouden zijn geweest. Reeds dadelijk na de aanvang waren de Zuiderlingen in de aanval, rappe kwieke voorwaart- sen zwermden om spil Carré heen, beukten gaten in de de fensie, maar kwamen niet verder dan Meert. In de 23e minuut veranderde het beeld van de strijd totaal. Mermans in het strafschopge bied ongeoorloofd aangevallen, ZWEMWEDSTRIJDEN IN HILVERSUM kreeg daarvoor een penalty en het was voor Moes een koud kunstje het bruine leder langs de Italiaanse doelman te schie ten. De 10.000 supporters uit het verre Zuiden meegetogen, brul den nog harder om de doelpun ten, die komen moesten, maar die toch niet kwamen. Voor de rust niet en na de rust niet, alhoewel feitelijk al leen Meert het grote struikelblok was, waarop alles vastliep. Elf minuten voor de rust had daar entegen Moes met een juweel van een kopbal België een tweede goal bezorgd. Zo voltrok zich een voetbalgevecht, waarbij een uitslag werd opgebracht, die wellicht niemand verwacht had. En vast niet de Italiaanse le gioenen, die tegen het einde hun eigen spelers begonnen uit te fluiten. De beide overige decde klassers verloren ook elke illusie, maar deze hebben zich tot het uiterste geweerd en kwamen zelfs voor te staan. Swindon Twon tegen Luton en Southend tegen Shef field U. Naar de kwartfinales gaan vier eerste klassers: Arsenal, New Castle, Burnley en Portsmouth, en drie clubs uit de tweede divi sie: Blackburn Rovers, Luton Town en Sheffield United. Wie de achtste zal zijn moeten Chel sea en Leeds United Woensdag a.s. op Stamfordtoridge uitmaken. Van de genoemde ploegen heb ben alleen Chelsea en Luton nooit de beker in hun bezit gehad. De league In de eerste divisie, en ook in de tweede, werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Dank zij een 10 overwinning op Preston klommen de Spurs op naar de vierde plaats op de ranglijst voor de eerste divisie, boven New Door tegen de enige overge bleven concurrent, de Ver. Sta ten gelijk te spelen hebben de Canadezen zich andermaal de sterkste getoond in het ijshockey tournooi. Tj. Slowakijë, dat der de eindigde, verwierf de titel van Europees kampioen. Hier is de eindstand. Canada Ver. Staten Tsj. Slowakjjë Zweden Zwitserland Finland Duitsland Polen Noorwegen 0 15 1 13 2 12 2 12 4 8 Skispringen Vierenveertig ski-springers uit dertien landen hebben vandaag deelgenomen aan het meest po pulaire nummer van de Olym pische Winterspelen. Er waren 150.000 toeschouwers onder wie koning Haakon van Noorwegen, kroonprins Olav, prinses Ragnhild en prins Harald en prins Bertil van Zweden. Noorwegen had sinds de in stelling der Olympische Winter spelen in 1924 steeds het num mer skispringen gewonnen. Deze traditie werd ook vandaag ge handhaafd: de Noor Arnfinn Bergmann werd met 116 punten eerste. Castle, maar ze hebben een wed- strjjd meer gespeeld dan enige andere club. Sunderland klopte Wolverhampton met 30 in een uitwedstrijd, een keurige ver richting. In de tweede divisie had Lei- cester City een kans om de top te bereiken. Maar de ploeg werd te Southampton met 20 geklopt zodat er voor het eerst sinds 8 December deze Zaterdag geen verandering kwam in de stand aan de kop. Eerste divisie: Tottenham Hot spurs-Preston North End 10; Wolverhampton Wanderers-Sun- derland 03. Tweede divisie: Rotherham- United-Coventry 01; Southamp ton-Leicester City 20. 5e ronde „Cup": Blackburn Rovers-West Bromwich Albion 10; Burnley-Liverpool 20; Leeds United-Chelsea 11; Ley- ton Orient-Arsenal 03; Luton Town-Swindon Town 31; Ports- mouth-Doncaster Rovers 40; Southend United-Sheffield Uni ted 12; Swansea Town-New- caste United 01. Het Utrechtse DOS heeft achter het Asser bos niet te veel moei te met Achilles gehad. Met 4I moesten de Assenaren het onder spit delven tegen een DOS dat over alle linies beter voetbal speelde. De Utrechtse ploeg was bijna de hele wedstrijd baas in 't middenveld waardoor de Asser achterhoede weer veel werk ver zetten moest. In deze achterhoede Naast Amsterdam had ook Hil versum bezoek van de Belgische gasten. Bijzondere prestaties wa ren hier wel de recordverbetering van de 4 x 200 m. vrije slag en een keurige 2 m in 43.8 van Hans Kolder op de 200 m schoolslag. De prestaties van de Groningse meisjes Beb v.d. Meer en Koosje van Voors vielen iets tegen. Ver heugend daarentegen was de 1 min. 08.2, die het adspirantje Ria Vonk op de 100 meter vrije slag wist te maken. Piet Elzinga won de 400 meter vrije slag in 5 7.77 min. 01.4 sec. Eerste klasse A Eerste klasse B Eerst» klasse C HaarlemGo Ahead 3—2 AchillesDOS 14 1 ADOEindhoven 1 —5 AGOVV—Velocitas 7—0 VitesseZw. Boys Be QuickL'warder 1—1 WillemJuliana 6 —2 FrisiaEnsch. Boys 2—1 i 1—0 GVAV't Gooi 0—1 Theole-de V.wijckers 0—2 Afdeling B: Afdeling C: Afdelmg A: Haarlem 19 12 5 2 29 Ajax 20 17 2 1 36 Willem 2 20 15 3 2 33 D.W.S. 18 11 5 2 27 Vitesse 19 10 6 3 26 Feyenoord 20 12 3 5 27 E.D.O. AGOVV 't Gooi 19 10 4 5 24 Wageningen 18 11 3 4 25 Eindhoven 18 10 5 3 25 18 9 5 4 23 RCH 19 11 3 5 25 B.V.V. 20 9 4 7 22 18 9 5 4 23 Be Quick 19 11 2 6 24 Bleyerheide 18 8 3 7 19 Heerenveen 18 8 6 4 22 Zwolse Boys 18 7 7 4 21 M.V.V. 18 7 5 6 19 Ensched. Boys 18 8 2 8 18 DOS 18 8 4 6 20 NAC 19 7 5 7 19 Elinkwijk 18 5 7 6 17 Leeuwarden 17 8 2 7 18 A.D.O. 18 7 4 7 18 De Volewijckers 19 6 5 8 17 Blauw Wit 21 4 9 8 17 Juliana 18 7 4 7 18 Frisia 18 5 6 7 16 Enschede 18 6 4 8 16 S.V.V. 19 6 5 8 17 GVAV 17 6 3 8 15 VSV 18 4 7 7 15 Sittardia 19 7 - 12 14 Go Ahead 19 4 5 10 13 Oosterparkers 19 2 3 14 7 R.B.C. 18 6 1 11 13 Theole 18 1 4 13 6 Sneek 18 2 1 15 5 D.H.S. 19 5 1 13 11 Velocitas 19 2 2 15 6 Achilles 18 2 1 15 5 Quick (N) 18 2 3 13 7 Eerste klasse D XerxesEmma ChecrmontNEC HDVS—NOAD BrabantiaHBS Afdeling D: V.V.V. Limburgia Hermes D.V.S. Sparta 18 P.S.V. 19 Emma 19 Xerxes 18 Maurits 18 N.E.C. 19 H.B.S. 19 Brabantia 19 Noad 18 Longa 18 Chevremont 19 2—3 0—2 2—3 1—2 19 11 3 18 11 2 19 9 6 5 25 5 24 4 24 4 23 5 23 6 22 8 17 7 17 8 17 7 2 10 16 8 - 11 16 5 4 9 14 5 3 10 13 4 1 14 9 Ook G.V.A.V. is gestruikeld op het merkwaardige stugge spel van 't Gooi. Het verloor in Gro ningen met 01 in een bijzonder slechte wedstrijd. Reeds na vier minuten gaf mid voor Poort de Hilversummers de leiding. Hij kreeg de bal toege speeld na treuzelen van links half Jeltema. Met een fraai schot passeerde hij doelman, Roffel, 0—1. Dit doelpunt bleek bijzondere waarde te hebben, 't Gooi putte er de moed uit gevaarlijke aan vallen te lanceren, maar de ach terhoede van G. V. A. V. had zich inmiddels hersteld. De stoot kracht van 't Gooi bleek niet be paald stevig te zijn, maar ook de aanvallen van G. V. A. V. waren slap. Het speelde in een vier- mans-formatie. Rechtsbinnen Terpstra bleef ver teruggetrok ken. Waarom was ons niet dui delijk. Hij faalde volkomen. Doel man Mosterd stopte twee kop ballen van Pais naar behoren maar moeilijk werk kreeg hij 9 5 9 5 9 4 7 3 6 5 6 5 ZWAAR VERLIES VOOR WAGEN INCEN De sterke oostelijke eerste klasser Wageningen, tot voor enkele weken geleden nog een ernstige concurrent voor Ajax in 1B zal het in de naaste toe komst zonder zijn beste speler Charley van der Weerd moe ten doen; van der Weerd moet op doktersadvies een half jaar rust houden. Er staat de Wa- geningers echter nog een ge duchte tegenvaller te wachten goalgetter Bleyenberg heeft overschrijving aangevraagd naar Rigtersbleek. SCHULTE-PETERS OP ÉÉN RONDE Zesdaagse te Antwerpen Zondagavond was het koppel van SteenbergenBruneel leider in de zesdaagse te Antwerpen. Onze landgenoten SchultePeters lagen toen op één ronde achter stand op de tweede plaats. Arie van Vliet met zijn koppelgroep. de Duitser Moerman had twee ronden achterstand en Dekkers Wagtmans lagen op 5 ronden. Maarhet is nog geen Dins dagavond. toch niet. Ook na de rust was het spel nauwelijks het aankijken waard. Er werd slecht geplaatst en er waren maar zeer weinig aantrekkelijke combinaties. Een kwartier voor het einde kwam er enige opleving. G. V. A. V. ging met man en macht naar vo ren om de gelijkmaker te for ceren, maar 't Gooi was druk op het doel wel gewend. Het mis lukte dus. 't Gooi had gewon nen met 01. Wereldrecord 100 yards vrije slag verbeterd Dick Cleveland heeft in Co lumbus het wereldrecord op de 100 yards vrije slag verbeterd en het gebracht op 49.2 seconden. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Alan Ford, die 49.7 noteerde. had spij Thomassen zijn dag niet waardoor de taak van de DOS- voorhoede aanmerkelijk verlicht werd. DOS naim al spoedig het heft in handen en de wedstrijd was aclht minuten oud, toen de Asser doelman de Jonge een blunder beging, door een schot van Larn- mers dat hij gemakkelijk vangen kon, het vrid weer in te stompen, juist voor de voeten van links buiten Verheem, die er resoluut 01 van maakte. DOS üep door Visser na een onbeduidende aanval tot 02 uit. De Assenaren bleven doorzwoe gen voor een tegenpunt en zij waren zeer onfortuinlijk toen Bart de Boer uit een corner kei hard inschoot. Keeper Coster was reeds gepasseerd maar één der achterspelers kreeg de bal bij toeval op zijn hoofd, waardoor 'n doelpunt werd voorkomen. Het derde DOS-doelpunt ,dat even voor de rust ontstond, vorm de het sluitstuk van een prach tige combinatie, waaraan de ge hele voorhoede deelnam en waar uit Verheem tenslotte hoog voor het doel plaatste juist op 't hoofd van Krommert, die knikte en de stand op 03. bracht. Na de rust waren het de Asse naren die het eerst aan bod kwa men. Nadat er vijftien minuten gespeeld was, kreeg Thomassen ergens in het middenveld een vrije schop te nemen. Via Koop- mans werd het door Vogelzang 13. D.OS liet zich echter niet lang onbetuigd. Bij een indirecte vrije schop koos spil Thomassen het laatste red middel en stompte de bal over de lat. De toegestane strafschop werd door de Bie goed benut 14. EVen voor het einde maakten de Assenaren kort achtereen twee doelpunten, die echter wegens buitenspel werden afgekeurd. De Zondag te Tilburg gespeelde voetbalwedstrijd tussen Willem 11 en Juliana werd door de thuisclub met 62 ge wonnen. Tijdens een aanval der Tilburgenaren weet doelman Crombach, die het zwaar te verduren had, de bal tijdig te bemachtigen. V.l.n.r.: de Bruyckere, Willem II; Cools, Juliana Crombach, Hermans, Juliana; v. Beers, Willem II; v. Roesel, Willem II en Caelen, Juliana.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3