Oververmoeide chauffeur reed fietsende dame aan Formateurs zijn gereed met regeringsprogram Financiën en Economie WIE RAADT DE UITSLAG? Avontuurlijke zakkendragers bleken werkloze jongens Gemeenteraad Warmenhuizen ABDUSIR00P Rechtbank Alkmaar Duitse vorderingen WaSkietalkie voor reddinasbriaade Subsidie aan handbalvereniging Advertentie De Indonesische kabinetscrisis HOEST IFFW'UUU.l-l Gesneuveld in Korea Labour dient motie van wantrouwen in BEURSOVERZICHT 1. Alcmario V.-A.F.C. 2. V.Z.V.-Grasshoppers 3. De Meteoor-Forward 4. Andijk-R.K.E.D.O. 5. Berdos-Koedijk DE SPELREGELS eerste prijsƒ5,00 tweede prijsƒ2,50 drie prijzen van ƒ1,00 Groot Bedrijfspand Boerderijtje Voor merk-radiotoestellen PHILIPS - N.S.F. ERRES AUTO-RADIO enz N. S N A A S - SCHAGEN CAFé D. K. W. motorrijwiel nieuwe boerderij WUli ,V_I PAGINA S) De Alkmaarse rechtbank heeft Dinsdagmiddag een begin ge maakt met de behandeling van de zaak tegen de chauffeur C. Tb S- uit Heerhugowaard, die begin N i- vember 1951, op de Kennemer- straatweg te Heiloo, na een aan rijding met een paard en wagen, de macht over zijn stuur is kwijt geraakt en pardoes op een fiet send echtpaar is gereden. Daarbij is, zoals wii destijds meldden, de vrouw aangereden en vrij ernstig gewond. Met een her senschudding. een kaakfraciuur en verwondnigen aan hoofd en schouder is zij toen opgenomen en geruime tijd in een ziekenhuis verpleegd. Later is de vrouw naar huis vervoerd, omdat haar toe stand gunstiger scheen. In het begin van dit iaar heeft zich ech ter een complicatie voorgedaan, tengevolge waarvan het slachtof fer toch nog is overleden. Lange rijtijden. Bij de behandeling van de zaak bleek, dat de chauffeur van de vrachtauto, die in dienst was van een z.g. wilde vervoerder, over vermoeid was op het moment, dat de aanrijding geschiedde. De man had een lange nachtelijke rit achter de rug en bekende voor de rechtbank, dat hii volkomen in slaap was geraakt, toen hij op de wagen in Heiloo inreed. Na de aanrijding was zijn bumper op êen van ziin banden klem komen te zitten, zodat hii het stuur niet meer kon gebruiken met het ge volg, dat hii niet kon verhinderen dat zijn waaen op de vrouw in reed. De Officier van Justitie, die ziin leedwezen met de getroffen familie betuigde en het in ver dachte Drees, dat hii ruiterlijk z'n fout bekende, meende dat ver dachte toch het algemeen belang boveft het eigen belang, in dat geval de angst voor zijn werkge ver, had moeten stellen en niet had mogen riiden. Teneinde de verklaring van de RETRAITE VOOR DIENSTPLICHTIGEN EERGEN De directie van het retraitehuis deelt mede dat de re traite voor dienstplichtigen van 15 tot 18 Maart geheel is volge boekt. Voor de retraites van 22 25 Maart en 29 tot 1 April is nog voldoende plaats. Het is over bodig, deze retraites nog eens extra aan te bevelen. K.A.B.-HOEKJE Het is mogelijk dat sommige leden nog een vordering hebben in Duitse Marken als gevolg van werk in Duitsland verricht. Er znn drieërlei vorderingen mo gelijk: vorderingen op Duitse werkgevers; op de Staat of Weer macht en tenslotte wegens de aan de grens ingeleverde gelden. Van de gelden welke bij de grens zijn ingeleverd of die welke men van de Staat (Duitsland) ofwel Weermacht nog moet ontvangen zal wel niet veel terecht komen, maar vorderingen op Duitse par ticuliere werkgevers kunnen ge realiseerd worden, zij het dat we dit onder enig voorbehoud door geven. De betrokken leden doen verstandig zich schriftelijk tot het hoofdbestuur van hun vakbond te wenden, uiterlijk op 10 Maart, met omschrijving, zo uitvoerig mogelijk, van hun vordering, dus duidelijk vermelden onder welke van de drie genoemde groepen men valt. Vervolgens een berichtje over dc wachtdagen voor de ziekte wet: indien iemand op Zaterdag na afloop van het werk ziek werd was het gebruikelijk dat als eer ste wachtdag werd aangemerkt de Maandag. De Raden van Ar beid hebben onlangs besloten dat thans in voorkomende gevallen ook de Zondag als wachtdag telt, zulks naar aanleiding van een uitspraak van de Centrale Raad van Beroep op 5 December 1951. Tenslotte een kort bericht over een laanvordering: wanneer iemand wordt ontslagen doch daarmede niet accoord gaat kan hij toch betaling vorderen. Hij moet evenwel bereid zijn arbeid te verrichten, de werkgever zal mogelijk de uitoefening beletten. De bereidheid moet van de zijde van de arbeider doorlopend aan wezig zijn, dus niet alleen bij het ontslag. De bewijslast van die be reidheid ligt bij de arbeider. Deze ingewikkelde zaak kan niet in een paar regels worden samen gevat, men moet zich steeds in dergelijke zaken tot de Vakbond wenden. Hoofdzaak waarop wij willen wijzen is, dat de bewijs last van de bereidheid ligt bij de arbeider. Chauffeur, waarin deze ziin werk gever beschuldigde van hem dik wijls te veel te hebben laten rii den, nader te onderzoeken, werd de zaak door de rechtbank tot 1 April aangehouden. De Officier van Justitie, Mr. J. C. V- Meischke, kon echter zijn requisitoir houden, waarin hij te gen de chauffeur een maand hechtenis eiste. Emigratie WIERINGERWERF. Wederom gaat een onzer inwoners de Wierlngermeer verlaten. Zater dag a.s. vertrekt een zoon van de landbouwer R. Bossema van uit Antwerpen naar de Verenig, de Staten alwaar hü een be staan in de landbouw hoopt te vinden. EEN ONGELUK DAT GOED AFLIEP WIERINGERWERF. Maandag morgen heeft zich op de Wester- terpweg een ongeluk voorgedaan dat bijzonder goed is afgelopen. Toen de tuinder de heer N. H. bij zijn bedrijf de weg over stak, kwam van achter een al daar geparkeerde auto, onver wachts een vrachtauto van de N.V. Kingma aanrijden. Hoewel de bestuurder nog trachtte een aanrijding te voor komen, was dit echter niet meer mogelijk en werd de heer H. tegen de grond geworpen. Door voorbijgangers werd hij naar zijn huis gebracht. De ont boden geneesheer constateerde enige inwendige kneuzingen, zo dat het zich laat aanzien dat dit ongeluk geen ernstige gevol gen heeft veroorzaakt. De politie heeft de zaak ver der in onderzoek. Deelname SHIle Omgang WIERINGERWERF. Voor deel name aan de Stille Omgang die voor onze parochie in de nacht van 22 op 23 Maart wordt ge houden kan men zich tot en met 14 Maart a.s. opgeven bij J. H. Veraart, Meeuwstraat 33 en F. J. Stam, Oosterkwelweg L 28. jongemannen werden voorgele zen, luidden niet bijster gunstig. Sommigen waren echte straat typen en allen waren al eett- of meermalen met de rechter in aanraking geweest. Een van hén werd zelfs als gevaarlijk signeur beschreven met een streep-snor, een gezicht als een filmheld en die Zich nog van tijd tot tijd, om meer indruk te makeh, in een militaire uniform kleedde. Een tweede kapitein van Kopènick dus! De Officier van Justitie, die beter met de straffen van de ver dachten op de hoogte bleek dan zij zelf, eiste tegen H. S., dé jongste dader, een gevangenisstraf van twee jaar, door te brengen in de Bijzondere Strafgevangenis voor Jongelieden te Zutiphen. Tegen A. O., P. J. M. en J. M. IC, allen uit Alkmaar, werd een gevangenisstraf van anderhalf jaar geëist. Uitspraak over veertien dagen, ALKMAAR. Met al hun branie en overmoed, die er mede de oorzaak van zijn geweest, dat zij zich meer dail eens aan ern stige overtredingen schuldig had den gemaakt, bleken de vier jongelui, die zich Dinsdagmorgen voor de Alkmaarse Rechtbank moesten verantwoorden voor de diefstal van een partij zakken, toch stuk voor stuk zielige figu ren te zijn. Jonge mannen, die niet de kracht hadden gevonden 't levèn met zijn vele moeilijkheden aan te kunnen en van de ene onge rechtigheid in de andere waren komen te vervallen. Zij hadden elkaar, zoals op de zitting van de Rechtbank bleek, als werklozen ontmoet op het Gewestelijk Ar beidsbureau. En waar zij voor lopig geen kans zagen aan de slag te gaan, besloten zij met diefstal aan de kost te komen. Het was alles echter zeer dilet tanterig opgezet. Midden in de nacht van de 4de op de 5de Februari waren zij naar het pakhuis van de firma Burgering aan het Luttik Qudorp gegaan en hadden daar de zaak eens verkend. Twee van hen waren over een muur geklom men, hadden een partij van 95 zakken weggehaald en de andere twee laadden dezê zakken op de fietsen, die gereed stonden. Ver zijn zij niet gekomen, want een surveillerende agent vah politie kreeg het stel spoedig in de gaten en rekende de jongelui in. Vreemde typen De rapporten, die over dê vier ONVOORZICHTIGE AUTOMOBILISTEN Drie automobilisten moésten zich Dinsdagmorgen voor de Alk maarse rechtbank verantwoorden wegens onvoorzichtigheid, waar door Zij aanrijdingen veroorzaakt hadden waarbij andere wegge bruikers letsel opliepen. Het was de Amsterdammer H. Th. L., die op de avond van de 24e Novem ber van het vorige jaar op de weg HoornPurmerend een wielrijdster, mej. J. C. M. K. van de sokken had gereden, nadat hii voor een tegenligger had gedimd, De dame was daarbii komen te vallen en had naast een hersen schudding ook nog een sleutel beenfractuur opgelopen. De offi cier van Justitie eiste tegen de Amsterdammer daarvoor een boete van 60 of 30 dagen. Een inwoner van Schoorl, C.B., die op de Bergêrweg te Alkmaar reed en zag, dat de bomen op de Bêrger-overweg toe vielen, zwenkte op het laatste moment de Stationsweg op waardoor hij in aanrijding kwam met de wiel rijder C.B., deze kwam te vallen en liep verschillende kneuzingen en een zenuwschok op. Hier werd een boete van 100 of 40 dagen geëist. J.P. uit Limmen, die met een bestelauto in Heiloo reed, had op 10 Januari last van beslageh rui ten en slecht zicht. Dat was, naast een wat haastig rijden, de oor zaak, dat hij tegen de personen auto van A.H, op reed. Waar de schade onderling al lang was ge regeld en verdachte ruiterlijk zijn fout erkende, meende de officier van Justitie met een boete van 25 of 10 dagen wel te kunnen volstaan. Uitspraak in al deze zaken op 18 Maart a.s. TE WIJK AAN ZEE WIJK AAN ZEE De Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, die sinds 1925 streeft naar een zo veilig mogelijk strandverkeer door het zo laag mogelijk houden van hot vcrdrlnklngscijfer, is overgegaan tot het aanschaffen van radio-zend en ontvang-tele- foonapparaten (z.g. walkip tal kie). De 5 m. hoge centrale uitkiik- posi wordt uitgerust met o-, sterke kijker en met zulk een walkie-talkie. De patrouilles ia de vlet op zee en die langs het strand worden van eenzelfde draagbaar apparaat voorzien, Een constante verbinding van de centrale post met de patrouilles is zo steeds gewaarborgd, zodat bij eventuele vefdrinkingsorage- vallen geen kostbare tijd verlo ren gaat. DJAKARTA (Aneta) Prawoto Mangkusasmito (Masjumi) en Sidik Djojosukarto (P.N.I.), die op 1 Maart door president Sukarno met de vorming van een nieuwe regering belast werden, hebben Dinsdag de laatste hand gelegd aan de formulering van het regeringsprogramma, waarin, naar Prawoto aan Aneta mede deelde, het accent anders zal liggen dan in het programma van het kabinet SukimanSuwirjo. Prawoto weigerde nadere bij zonderheden te geven hierom trent. Dinsdagavond zouden de formateurs het overleg met de partijen beginnen. Sjahrir heeft verklaard, dat zijn socialistische partij in tegen stelling tot haar standpunt bij de vorming van het kabinet-Suki- manSuwirjo ditmaal de leden van deze partij geen hindernis sen in de weg zal leggen om deel te nemen aan de nieuwe regering. Sjahrir noemde de op dracht aan de nieuwe formateurs zeer goed geformuleerd. De op dracht laat de formateurs ruimte om voor de dag te komen met een zakenkabinet, een coalitie kabinet of een parlementair ka binet en bindt hen niet aan een bepaalde structuur. Vernomen wordt voorts, dat dat de P.I.R. (Partal Persatoean Indonesia Raja) afschaffing van de ministeries voor godsdienst zaken en voorlichting zal voor stellen. In politieke kringen is men 't er over eens, dat bij de pogingen tot het vormen van een kabinet het zoeken naar een geschikte candidaat voor het minister-pre sidentschap moeilijkheden zal baren. Mogelijk zal een partij loze minister-president worden aangezocht, die zal worden bij gestaan door twee vice-premiefs namelijk een van dê Masjumi en een van de P.N.I. Die krampachtige hoest laat U geen rust. SpaarUw longen, neem de slijmoplossende Bij dc behandeling van de be groting hebben verschillende raadsleden gepleit voor het ver strekken van een subsidie aan de pas opgerichte handbalvereniging VIOS, welke met financiële moei lijkheden te kampen heeft. Hoe wel B. en W. van oordeel zijn gebleven, dat deze meisjesver eniging geen algemeen plaatse lijk belang behartigt, werd toch de deur open gelaten, door een subsidie voor te stellen gelijk aan het bedrag van vrijwillige hij- dragen van particulieren, echter tot max. f 100. De heer Nannis vond het on prettig dat er een stok achter de deur gezet wordt om zoveel mo gelijk vrijwillige bijdragen te verkrijgen, al kon spr. niet ont kennen dat dêrgeiyke vrijwillige bijdragen de vereniging bijzonder welkom zullen zijn. Hij stelde voor om dit jaar f 100.onvoor waardelijk te geven en later con form het voorstel van B. en W. De heer Mos vond dat VIOS voor de meisjes goed werk doet en schetste de moeilijkheden, die voortspruiten uit gebrek aan contanten. De heer Mink wilde in geen geval meer dan f 80.— geven, omdat hij n.a.v. dit verzoek meer dere subsidie-aanvragen vreesde. Burgemeester Nolét dacht, dat men maar al te gemakkelijk tegen de gemeente gaat aanleunen. Het college is nog niet voor het geven van een subsidie, doch wil de meerderheid terwille zijn. Ove rigens meende hij, dat de liefde voor een vereniging toeneemt al naarmate men zich er meer offers vöor getroost. Het voorstel van dê heer Nannis werd tenslotte aangenomen. Het verzoek van de R.K. Stich ting voor Gezinszorg om een ge meentelijke bijdrage in de sala riskosten van een gediplomeerd gêzinsverzorgster, werd voor ken nisgeving aangenomen, omdat rêeds f 200,is gevoteerd. Tegen eên herziening van het uitbrei dingsplan had niemand bezwa ren, en tégen het verhogen van het presentiegeld voor raadsleden van f 4.op f 5.evenmin, De heer J. de Geus Pzn. werd herbenoemd als lid van het Bur gerlijk Armbestuur en het hoofd der R.K. Meisjesschool, Zuster Ignatia (mej. van Trienen) be noemd tot lid van de Commissie tót Wering van Schoolverzuim. O. Biersteker, J. F. Dekker, A. Nannis, J. Spaans en Jb. Westra zagen zich herbenoemd als leden van de Woningcommissie. Goed gekeurd werd het voorstel tot verhuring van eén achttal lan derijen in de gemeente aan nieu we huurders. Dat er zeer veel liefhebberij voor had bestaan moge bliiken uit het feit, dat niet minder dan 57 inschrijvihgen zijn bi nnengekomen Nadat het bedrag, dat per leer ling aan het openbaar onderwijs wordt besteed, was vastgesteld op f 30.27, stelde men het voorschot voor de R.K. Meisjesschool op f 4964.28, voor de R.K. Jongens school op f 5125.en vöor de Gerêf. School op f 1503.41, De ..Studiecommissie Bestaans voorwaarden kleine gemeenten" kreeg de gevraagde vijf cent per inwoner vóör het bestudéren van het rapport-ter Veen ên de sa menstelling van een contra-rap port tegen de samenvoegings- plannen. Bedoelde commissie zal voor haar studie wel heel wat tijd nodig hebben, maar dat mag pok, want de commissie-Tcir Veen had twaalf jaren nodig. Nieuwe vuilnisverordenlng Eigenlijk wijkt de nieuwe ver ordening op de vuilnisophaal dienst maar weinig af van de be staande. Zelfs het bedrag der reinigingsrechten blijft onveran derd. Men heeft echter kortweg een nieuwe nodig wegens het in bedrijf komen van de nieuwe dienst. Verder hebben de inge zetenen nieuwe emmers gekre gen, die de gemeente f 8.22 heb ben gekost. B. en W. stelden voor deze ineens terug te laten betalen met f 8.ofwel verdeeld over vier jaren met totaal f 9.Hier tegen kwam de heer Mors in ver zet, die het een extra-belasting noemde voor de minst draag- krachtigcn. En hij kreeg gelijk, want de Raad stelde het bedrag der vergoeding voor beide cate gorieën op f 8.50. De heer Mink kreeg de verzekering, dat B. en W. in voorkomende gevallen vrij stelling tot het betalen van reini gingsrechten zullen verlenen. De heer Vergaay kreeg te ho ren dat het slechte pad bij Krab- bedam de aandacht heeft, terwijl het zahdstrooien tijdens sneeuw en ijzelperioden verzorgd wordt door het Hoogheemraadschap. Men had echter het materiaal niet tijdig beschikbaar. Een volgende maal zal het wel beter gaan. Dat het door de heer Nannis genoem de eenvoudige monument voor de in Indonesië -gevallen gemeente- naren nog steeds niet geplaatst is, moet op rekening geschreven worden van een landelijke Com missie, wier bestaan B. en W. totaal vergeten waren. Op een kwade morgen is deze commissie achter dé plannen gekomen. Het monumentje is al vóór Mei van vórig jaar „ter beoordeling" in gezonden, maar de commissie is blijkbaar nog steeds niet klaar met het beoordelen. Voorzitter hoopte dat het vóór 5 Mei a.s. wel terug zal zijn.... Tenslotte ontstond er nog een uitvoerig debat pro en contra het doodschieten van honden, die in strijd met de verordening op de weg worden aangetroffen. Vooral de heer Groot was het „zat". Er zal dus op korte termijn iets moeten gebeuren. En dat iets zal de politie dan moeten doen. De Reeeriiiir maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens srevechten in Korea in het tijd vak van 22 December 1951 tot 4 Januari 1952 is gesneuveld de aanvankeliik als Vermist ónaé- seven soldaat T. Deeamlilder. leaernummer 280928005. De soldaat T. Deegmulder Werd 26 September 1928 geboren. Hij was afkomstig uit Amster dam, ongehuwd en behoorde voor Zijn vertrek naar Korea tot de Kon. Nederlandse Marine. Kind uil raam gevallen en gedood Gistermorgen is het. 2Vs-jarig zoontje van de familie V. uit Helmond uit het l'aam van de eerste verdieping gevallen. Het kind wérd naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. LONDEN. (Reuter). De par- lementsfractie van de Labour- partii heeft besloten de hérbe- wapeningspolltiek. zoals om schreven in het witboek van de regering, te steunen. Aan dé an dere kant is echter besloten een motie in te dienen, die twijfel uitspreekt over het vermogen van de regering om het door de LaboUr-regering vorig jaar op gestelde program uit te voeren. Verwacht wordt, dat het Lager huis vandaag over de motie zal stemmen. De motie is in feite een uit- snraak van wantrouwen in de revering. Churchill zou derhalve moeten aftreden als zii werd aangenomen. Men acht evenwel een nederlaac van de regering onwaarschiinliik. AMSTERDAM, 4 Maart. Met uitzondering van de Indonesische markt en de staatsfondsen heerste er vandaag in vrijwel alle secto ren een ongeanimeerde stemming en de omvang van de affaire was wel zeer kléin, de ontslagaanvra gen d-oor verschillende bedrijven, drukken reeds geruime tijd hun stempel op de markt en nu er nog een drietal van zeer recente datum bijgekomen zijn, kwam dit vandaag weer duidelijk tot uiting. Zelfs in de hoofdfondsen, die toch van internationale allure zijn, gaat bitter wéinig om. Niet temin stemde het tot voldoening, dat de verliezen hier tot fracties beperkt bleven. Voor de minder courante industrieën waren de verliezen in het algemeen veel gróter. De Scheepvaartafdeling was min of meer verdeeld. Scheep vaartunie en Maatschappij „Ne derland" wisten een kleinigheid te avanceren, doch overigens wa ren ook hier kleine verliezen overheersend. Was het agio de laatste dagen min of meer ruim 4 1/4 pet. gestabiliseerd, vandaag sprong dit achteruit tot 3 pet. Ook de dollarleningen waren in overeenstemming hiermee lager. Een uitzondering gunstigi vormde dé cultuurmarkt. Niet dat de koerswinsten hier groot waren, maar er zat een behoor lijke „bodem" in de markt en lichte vraag was reeds voldoende voor kleine koersstijgingen. Men schreef dit toe aan berichten, waarin sprake is van een ont- werp-verdrag tussen Nederland en Indonesië, Amsterdam rubber sloten op 85 (84) en HVA op 92V2 (91'/,), Ook de tabakswaar den waren een kleinigheid hoger, mede in verband met het oogst- berlcht van de Senetnbah maat schappij. De oogst van 7000 pak ken blijft weliswaar beneden de oorspronkelijke taxatie, maar de kwaliteit wordt gunstig beoor deeld. Staatsfondsen zetten de stijgende lijn van gisteren ver der voort, waarbij de conversie lening 1947 aantrok tot 85 5/8. IN FEBRUARI WERD WEER GESPAARD In de maand Februari werd Weer gespaard. Bij de Nutsspaar- bank te 's Gravenhage werd in Februari ingelegd f 5.480.881 (vorige maand f 5.524,636) en terugbetaald f 3.628564 (vorige maand f 4.599,075), zodat het spaartegoed met f 1.852.297 ver meerderde. Bjj de spaarbank voor de stad Amsterdam is gedurende Febr ingelegd f 2.901.995 en terugbe taald f 1.698.964, zodat de bespa ring f 1,203.031 bedroeg In Februari wérd bij de Spaar bank te Rotterdam ingelegd f 3.948.996 (v. j. f 3.212.124) en terugbetaald f 2.606.305 (v. j. f 3.877.769), zodat f 1.342.690 meer werd ingelegd dan terug betaald. FOKVEE NAAR WEST-DUITSLAND De West-Duitse autoriteiten hebben toestemming verleend tot invoer uit Nederland van fokvee voor een bedrag van 125.000 mark, van blikgroente voor 160.000 mark en van fruit in blik voor 35.000 mark. 65 MAN MET ONTSLAG BIJ HOLLAND—NAUTIC Vijf en zestig arbeiders van de Scheepswerf en Machinefa briek Holland-Nautic tP Haar lem, rechtstreeks deel uitmakend van de afdeling autorevisie of daarbij nauw betrokken, is ont slag aangezegd. Overplaatsing van deze arbeiders naar andere afdelingen is, aldus de directie, onmogelijk gebleken. De reden, die de directie tot deze maatre gel heeft genoopt is een bericht van het Ministerie van Oorlog, dat militaire opdrachten (revi seren van legertrucks) de ko mende maanden niet meer zijn te verwachten. GROTER VERKOOPAPPARAAT BIJ HOOGENBOSCH N.V. In het verslag van Hoogen- bosch, schoenen N.V., wordt ge zegd, dat de verkoopopbrengsten in 1951 belangrijk hoger waren dan in 1950. Het verkoopapparaat werd weer uitgebreid. De direc tie heeft nog gèeil mêning over de in 1952 te verwachten resul taten. Na afboeking der onkosten en enkele voorzieningen, waaronder een afschrijving van f 41.071 (f 21.715.resteert een winst saldo van f 100.118 (f 113.309). Voorgesteld wordt een onveran derd dividend van 8 pet. TABAKSOOGST SENEMBAH VAN GQEDE KWALITEIT De directie van de N.V. Senem. bah Maatschappij hêeft medege deeld, dat de stakingSmoeilijk- heden in Februari 1951 de oogst wel zeer nadelig hebben be- invloed. Werd naar het aantal beplante velden oorspronkelijk gerekend op ruim 11.000 pak ken, tengevolge van bedoelde moeilijkheden zal de uitlevering niet meer dan 7000 pak bedragen. De tabak zelf is echter van goede kwaliteit en bevat ook veel minder stuk dan de Vorige oogst. In het algemeen is zij dunner van blad, hetgeen de verwerker een groter rendement geeft. GEFLATTEERDE ZEGE VAN CON ZELO Voordat de match Con Zelo Vesdo aanving heeft de voor zitter van de Waarlander sup portersvereniging, de heer J- Bakker Pzn., het 1ste elftal de nieuwe kampioensvlag aangebo den. De aanvoerder van de Soha- gerbruggers wide de kampioenen eren door een kleine bloemen hulde. Ondanks de 30 overwinning voor de thuisclub is het geen wedstrijd van formaat geworden. Eigenlijk heeft Vesdo minstens een paar tegenpuntjes verdiend. De gasten kozen na de toss het windvoordeel. Steeds zwermden zij voor het Con Zelo doel maar wisten niet te doelpunten. Na eeh kwartier slaagden de kam pioenen er in het spel iets të verplaatsen, maar pas na een half uur kon het eerste puntje worden gescoord. Na de thee werd een kort spel te zien ge geven. Een overtreding bii de gasten leverde het tweede puntje op en een minuut of tien voor het einde wist Con Zelo door een prima goal de zege veilig te stellen. Onderlinge Hulp bij Ziekte WAARLAND. In het jaar 1951 was er gedurende 163 do gen belangeloos bii zieke leden gewerkt, hetgeen neerkwam op gemiddeld 2,7 dag per lid. Eind jaar 1951 bedroeg bet ledental 163. Eén lid is door de dood aan die vereniging ontvallen, n.l. de hfjs.r Piet Bruin Jnz. jr. In de nlaats van de heer Adam Bruin sr.. die wegens hoge leef tijd als bestuurslid bad bedankt, werd de beer Jn. Schuvt jr. ge kozen. De aftredende functions- rissen en dte leMlêlf» d'ö 'nfiöf P Smit. werd d'anik gebracht voor het vele dat zii voor de vereni ging hadden verricht R.K. Begrafenisvereniging St. Paulus WAARLAND. Op de laatste jaavergadêring werd' het besluit genomen om vaste dragers aan te stellen, Dezer dagen ziin de postuums voor de dragers ge reed gekomen zodat in het ver volg de begrafenissen door bovengenoemd o vereniging in passende kleding kunnen wor den verzorgd. HOLLANDIA T.-PETTEN 5—2 TUIT JEN HORN Hollandia won de toss en verkoos de wind tot bondgenoot. Na enige verken ningen van weerskanten, waarbij zich enkele hachelijke momenten voor het Hollandia-doel voor deden voornamelijk door het on zekere optreden der achterhoede, nam de thuisclub langzaam maar zeker de touwtjes in handen, wat resulteerde in een paar corners en na twintig minuten in het eer ste doelpunt. Na vijf minuten kwam nummer twee en de druk op het Pettendoel werd steeds groter. Talloos waren de gevaar lijke en hachelijke situaties voor het doel der gasten, waaruit deze meermalen met kunst en vlieg werk wisten te ontkomen. Toch werd in de laatste tien minuten de stand nog tot 50 opgevoerd. Het was te verwachten, dat het spelbeeld na de rust heel anders zou zijn. Toen had Petten de wind in ziin voordeel. Het eer ste tegenpunt kwam na een kwar tier spelen uit een waarliik prachtig schot van de linksbuiten van Petten. Tien minuten later volgde het tweede doelpunt voor Petten, een schot van rechts tegen de paal werd door een Hollandiaan in doel gelopen. Daarna wist Hollandia T. nog een zesde doelpunt te scoren, dat evenwel wegens buitenspel moest worden afgekeurd. Petten kwam niet verder meer dan de backs en last but not least stond doelman Groot in het doel. Het einde kwam dan ook met een verdiende zege voor Hollandia. Damlust ZUIDSCHARWÖUDE. De uit slagen van de onderlinge club- competitie luiden: le klas: Fr. Slot—J. Zijn t—1 N. Jöl—A. v. d Welle 2—0 P. Balder—Fr. Slot 0—2 C. ScheéffelenTh. de Haas 02 P. BeersJ. Zijp 11 2^ kiss1 C. HóögeboomJ. Weel 20 P. v d. Molen—P. Mienes 2—0 P. Scheeffelen-H. Engeringh 20 H. v. d. HovenA. Mosk 20 H. Eneeringh-Jac Berkhout 02 3e Klas P. Bekfcer—*C. Rutsen 02 J Bolkestijn-P. den Harbigh 20 S'. Mulder—J. Engeringh 0—2 W. Glas—P. Bekker 1—1 Mevr. den Hartigh j. Bolkestijn 2-—0 Stromen oplossingen kwamen verlédén weêk weer binnen en er waren er weinig onder die eensgezinde meningen ovêr de verschil lende wedstrijden hadden. Slechts enkelen hadden bijv. SRC—VIOS in een gelijk spel laten eindigen. Trouwens ook Spartaftêh—Sijbe- karspel was voor velen éen onoverkomelijk struikelblok. Maar de kroon spande WW—EVC. Twee enthousiasten haddén slechts ver trouwen gehad in de WW-ers. En bovendien de goede uitslag ge raden. Enfin er is weer braaf gepuzzeld en voor de volgende week kunt ge U ook weer in de handen wrijven. De opgave is er naar. Maar allereerst dan dè prijswinnaars: 1. COR HEDDES, Nleuweweg A 132, Wervershoof, f 5.— 2 II. M. v. d. WEIJDE-DE GROOT, Grote Beerstr. 12, Alkmaar f 2.50 3. S. v. ROOTSELAAR, Corn. Evertsestr. 23, Den Helder, f 1.— 4. W. SLAWIK, 155, Zwaagdijk, f 1.— 5. JAN BAKKER, de Goorn, B 76, gcm. Berkhout, f 1.— En hier is de nieuwe opgave UITSLAG NIET 1 INVULLEN Naam: Woonplaats: Adres: 1. Achter de namen san de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zal worden beslist. 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adrês moeten als brief worden verzonden De enveloppe NIET dicht- plakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG" daarmee bespaart 0 ons veel werk. 3. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch nlêt met de goede cijfers krijgt men èèn punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd Advertentiën TE KOOP: met woning, zeer ge schikt voor winkel in winkelstraat. Centrum Alkmaar. Brieven onder no 1718, bur. v. d. blad Uit de hand te koop: met groot erf en pl.m. 'i1' ha. weiland te Zijper- sluis, gem. Zijpe (N.H.) Plaats voor 5 koejen, kamer keuken, sl.k. en boven kleine sl.k. Tê aanvaarden 2 maanden na betaling. Te bevra gen na 6 uur bij W. HARTOG, Damweg 7 te Schoorl. NAAR MOLENSTRAAT C 29 Telefoon 539 Voor reparaties staan Gedipl. Radio-technici ter Uwer beschikking Gevraagd: met vergunning of ver lof A. Marktzaak in N- Holl. komt ook in aan merking van niet te gr. omvang. Zonder woning- ruil. Br. no 1723, bur. van dit blad. ELASTIEKE KOUSEN Een zeer sterke kous van Engels fabrikaat f9.60 Alsvoren naar 2 zijden rekbaar f 12.25 Alsvoren van nylon dun-sterk f 14.50 ADR. v. d. KUIP Mient 25 - Alkmaar t.o. Stenenbrug GRATIS een klein Fries mak paard in bruikleen aangeb. tegen kost en onderh. Tev. ruimte vóör 4-wielig rijtuigje. Kan zelf ook gebruikt wor den. Liefst bij veehou der of tuinder, omg. Alk maar. Br. no. 16587, bur. van dit blad. ZAAL te huur voor bruiloften en partijen. Verdronkenoord 73 te Alkmaar. Te koop aangeboden: 350 cc 1938. in prima st. Bovenweg 53, St. Pan- cras Zd. SPOED! TE KOOP 2ha. grasland, kan 10 ha. weiland bij kopen op Texel. Dir. aanvaard baar. Te bevr. by JAC. DE WIT, Molenvaart te Anna-Paulowïia. Tel. 393.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5