Washington bereidt zich voor op bezoek van Koningin Juliana Nieuwe Hinderwet aangenomen met 'n compliment voor de oude Houdt gemeente over woningen het beschikkingsrecht Keurig nette jongeman stal geld en juwelen De Gaulle is nog altijd tuk op de macht Attlee kon niet op tegen BEVAN en zijn rebellen innissen Nieuw Frans kabinet snijdt voornaamste problemen aan 3rlijke sport? lopig nog geen ■icaanse vloot Speciale bestellingen anjers foto's van vijf bij vier meter Erepoorten van versierde brandladders; Koninginnekamer met rose zijde bekleed Frans commentaar op Russische nota TWEEDE KAMER Wetsontwerp Orde Advocaten vindt maar weinig supporters Ook als de industrie geld geeft: Rechterlijke uitspraak Stabiliteit der regering en belasting hervormingen Naar wij vernemen Ali Magmud lichtte slagers op Betsy van Dijk terug in Wateringen Volslagen overwinning voor Bevanisten WOENSDAG 1 2 MAART 1952 PAGINA 3 (VERWACHTING Woensdag-avond tot ivond: [JKE WIND icht en morgen vroeg: wind, op verschillen- iatsen mist en plaatse nachtvorst. Overigens •n dan overdrijvende nvelden, maar over- id droog weer. Morgen ag meest matige wind Moordelijke richtingen ïgeveer dezelfde tem- iren als vandaag. lit op schrift lezen, zul- ven de wenkbrauwen .at ik er daarom direct lat het gevaar, waar ik il hebben, niet het ge- i lichamelijk letsel, zo de bokssvort het geval it er in het beoefenen gort een ander gevaar ük gevaar? Dat zal u lorden, als even verder en sport, waarbij men „niet speelt als het Vooral als men speelt \tieverband; dat houdt n b.v. in een tiidsver- i a 7 uur hoogstens 4 maal aan bod komt om of „three" tempelen; rit ditwijls 2Vz a 3 uur. kent ook, dat men tij- niet-speeluren op zijn n is aangewezen; dat wat vermaakt door het gen of onderling te de- ver de kansen; en het dat bii geen sport zó endscliapsbanden wor ld als juist bij het ten- is ook, dat deze sport altijd gemengd be- rdt, hetgeen natuurlijk van het spel verhoogt, vriendschap ook doet i over het andere ge ld zal men zeggen; p tussen jongens en gezond en de tijd, dat s jes angstvallig thuis ;houden, is onze 20ste kkig te boven. Dat be ter,' dat de kans op ver- irdoor groeit. Meestal bij vriendschap, doch een listig kereltje en pijlen al menigmaal op aan afgeschoten en dat resultaat dan de beste zijn beste volleg, aarom jammer, dat wij n bij de beoefening wntehnis-sport zo ach- gekomen. i het grote gevaar van neutraal verband niet hoeveel gemengde ver- ;ijn er niet op de ten- begonnen? Vele goede ri voelen meestal het n de neutrale sportbe- vel aan, doch voor ae t menen velen een uit te kunnen maken, wij wat laat met onze tennisclubs kwamen, thans nog slechts met -rs en kunnen wij nog isen stellen t.o.v. de Dit maakt het voor missers en tennissters aantrekkelijk, zich bij lieke club aan te slui- dit is zeker: er zullen noeten komen, die be en offer te brengen. Zo- ijd ook op het gebied itbal offers werden ge in de eersten, die van ile naar het katholieke •amen, waar zij thuis naar waar veel minder ieclen piel dan in het ■amp. ben wh in Alkmaar ge- g geen klagen; er zijn blieke speelsters en spe- >an de R.K. Tennisclub ar toch missen wij juist e spelers. is S.E.T. wat gemak beest met het opnemen me ling en. Immers: alle s vragen: kan je ten- daarop wordt men ge- Bi? ons vraagt men: itholiek? Ja. kom dan ,en. teem lijkt nu wel mooi, mgt zijn eigenaardige idén mee; want men iel beginnelingen en dat •fende spelers af, die te begrijpen liever ■derden spelen. seft S.E.T. een behoor- l gevorderde spelers en ie 'lid, dat een gevorderd zal zich dan ook spoe- E.T. thuis voelen. Nog bu het zijn, als de be- !osse clubs van gevor- holieke spelers zich bu nsloten. ijst er op, dat de tennis- volkssport gaat worden .eer beperkt blijft tot de stand. Maar dan zullen bede spelers offers moe ien en zich moeten aan- l? de R.K. Club. Alleen spelers kunnen ervoor dat de katholieke clubs classeerd worden; en dat lets te bereiken, hard aleer dus een gevaar eke ouders zouden hun gaarne lid laten wor- een neutrale voetbal- dienen zij dat zeker niet als gaat om de tennis- erden en beginnelingen, is poolshoogte nemen op •rgadering van de S.E.T., a'g 14 Maart om 8 uur •houden bij Koekenbier. s geeft het secretariaat Bo's, Kennemerpakr 1. graag alle gewenste in- >r J. J. A. van der Zalm telijk adviseur S.E.T. IAANSTAD (A.P.). stad zal wellicht eens en over een eiffen^ vloot, ieder geval zal dit niet gebeuren. sdienst van het Vaticaan oteren naar aanleiding lichten In de Italiaanse inlandse oers dat m een [tecreeit van het Vaticaan esproken werd over net n het Vaticaan om een f, vloot te hebben, maar ïenteel geen plannen be- om van dit recht gebruik n. Dmafhankeliik in Rome tend blad wist gisteren te meld-en. dat Civitavec- s eer» bekende pauselijke veer in gebruik genomen len door de schepen die aticaanvlag zullen gaan Militairen van de Genieschool hebben in de omgeving van Nieuwerkerk aan de IJsel een brugslagoefening gehouden. Ongeveer 350 man namen er aan deel. Lichte tanks rijden over een Baileybrug, welke door de mannen in een week werd geslagen. Zij is 210 meter lang en er is 700 ton materiaal in verwerkt. WASHINGTON A.F.P. meldt, dat te Washington de voorbe reidingen voor de ontvangst van Koningin Juliana en Prins Bernhard op 2 April in volle gang zijn. Zoals bekend zal het Koninklijk Paar de eerste drie dagen de gast van president Truman en de regering zijn. Truman en Acheson zullen diners aanbieden en hunnerzijds zullen de Koningin en de Prins een diner op de Nederlandse ambassade geven. De diensten van het protocol zijn onderwijl druk doende met de regelingen voor de koninklijke recepties, en de Nederlandse particulieren er wonen er een vijfhonderdtal in de Ame rikaanse hoofdstad en omliggen de districten blijven niet achter. Er wordt reeds voor ge zorgd dat er voldoende tulpen aanwezig zijn, als de Nederland se bloem bij uitstek, voor de aan te bieden bouquetten en er ziin speciale bestellingen gedaan voor de levering van anjers, de lievelingsbloem van Prins Bernhard. De route van de stoet bij de officiële ontvangst en de meeste bijzonderheden van de ontvang sten zijn uitgestippeld en aan de Nederlandse regering ter goed keuring voorgelegd. Volgens het opgestelde programma zullen Ko ningin en Prins op 2 April tegen vier uu-r in de namiddag op het nationale vliegveld van Was hington aankomen, waar zij door president Truman welkom zullen worden geheten. De stoet zal, begeleid door motorpolitie, de Potomac oversteken en vi'a de Constitution Avenue" naar het stadhuis rijden, dat in de na tionale kleuren van Nederland en de Verenigde Staten wordt ver sierd. On een tribune voor het stad huis zullen twee reusachtige foto's van de Koningin en de Prins nriiken ter grootte van viif bii vier meter volgens de voorzitter van het comité van ontvangst het grootste formaat dat ooit bii een dergelijke ge legenheid gebruikt is. De tribune wordt verder aan beide zij den geflankeerd door Nederlandse en Amerikaanse vlaggen van vijf bij tien meter. PARIJS. (AP). Het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft het nieuwe Russische voorstel voor een Duits vredes verdrag onverenigbaar met vroe gere Russische verklaringen en maatregelen genoemd. Maar het voorstel zal grondig worden bestudeerd in de hoop, dat een positieve ontwikkeling eruit zal voortvloeien. Het eerste gebaar van Mos kou om zijn oprechtheid te be wijzen, zou kunnen zijn de com missie te erkennen, aldus de zegsman, die door de V.N. is ingesteld om het probleem van één Duitse regering te bestu deren. Andere reacties De burgemeester van West-Ber- lijn, professor Ernst Reuter, ver klaarde Dinsdag dat het Sovjet- voorstel „een interessante ma noeuvre is, maar ook niets meer". Professor Walter Hallstein, staatssecretaris van het Westduit- se ministerie van buitenlandse za ken, zal de Russische nota ver moedelijk met het Amerikaanse ministerie van buitenlandse za ken bespreken. Van Westduise regeringszijde is Dinsdag verklaard, dat het nieuwe Russische voorstel geen oplossing is voor het vraagstuk op welke wijze Duitsland moet worden verenigd In Britse officiële kringen werd Dinsdag de welgemeendheid van het Russische voorstel, om een vier-mogendhedenconferentie te houden ter bespreking van het sluiten van een vredesverdrag met Duitsland, in twijfel getrokken. Fanfares en militaire muziek kapellen van leger, vloot en luchtmacht zullen hun mede werking verlenen. Aan de schoolkinderen wordt een grote hoeveelheid Nederlandse vlag getjes uitgereikt, en de brand weren van de stad zullen, tra ditiegetrouw, met bun brand ladders twee hoge, met bloemen versierde erepoorten vormen. Men hoopt nog vóór de komst van het Koninklijk Paar deres tauratie van het „Witte Huis" de officiële residentie van de president, voltooid te heb'ben. zodat de Koningin en de .Prins hier de eerste nacht van hun bezoek aan Washington zullen kunnen doorbrengen. Waarschijn lijk zal de Koningin dan het „rosé appartement" ter beschik king krijgen, waarin ongeveer tien jaar geleden ook Prinses Wilhelmina als Koningin heeft vertoefd. Dit appartement heeft de naam „Koninginnekamer" gekregen; ook Koningin Maria van Roemenië en de huidige Koningin-moeder van Engeland, Elizabeth, hebben daar gelogeerd. Bij de huidige restauratie van het „Witte Huis" wordt deze „Koninginnekamer" vernieuwd, met een aankleding van rose zijde, in moderne lijn gehouden betimmeringen en een tapijt in de tint van blauw-Delfts op de parketvloer. Het aangrenzend boudoir wordt gestoffeerd met chintz in heldere kleuren. Voor Prins Bernhard zou het „Lincoln-appartement" bestemd worden, dat eveneens opnieuw wordt ingericht met stoffering, die op de Victoriaanse stijl is geïnspireerd. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofde lijke stemming de nieuwe Hinderwet aanvaard, die echter slechts op meer ondergeschikte punten afwijkt van de bestaan de. De heer Ritmeester (V.V.D.) kon dus constateren, dat de wetgever van 1875 zijn werk uitstekend heelt gedaan. Maar het was dan ook een wet uit de tijd van Thorbecke geweest.... Minder tevreden was deze woordvoerder over het feit, dat in de nieuwe wet vele zaken aan een regeling bij algemene maat regel van bestuur worden overgelaten. Staatssecretaris Van Rhijn achtte zulks echter juist wense lijk. Bij de snelle ontwikkeling van de techniek was het zijns inziens maar beter om niet al te veel in de wet vast te leggen. De heer Van Thiel (KVP) kreeg de toezegging, dat het in elk ge val niet in de bedoeling ligt om hogere eisen te gaan stellen. De arbeidsinspectie overweegt om de grens van 2 pk motoren te ver ruimen. De interpellatie van de heer v. d. Heuvel (AR) over de beschik king inzake de pachtprijzen was eerder op de middag als een nachtkaars uitgegaan. In tweede instantie bleef de interpellar.t vol houden, dat de in deze beschik king gegeven richtlijnen in fei te het karakter van maximum prijzen zouden hebben. De minis ters Mansholt en Mulderije ble ven ,er echter van hun kant bij, dat de heer v. d Heuvel spoken zag, die er niet waren. De Grondkamers kunnen van de ge stelde richtlijnen afwijken en art. 4 van de beschikking, dat in zo'n geval een nadere motivering vraagt, accentueert nog eens, dat het hier om doorbreekbare nor men gaat. Bij de Kamer was er weinig animo voor deze interpellatie. Al leen dr. Vondeling (Arb.) nam er aan deel, doch slechts om zich bij het standpunt van de minis ters aan te sluiten en om ten aanzien van de heer v. d. Heu vel te kunnen constateren, dat deze zich niet tegen de normen als zodanig had gekeerd, hetgeen z.i. bewilliging in een stukje ge leide economie inhield. Ned. Orde van advocaten. De rest van de middag besteed de de Kamer aan het wetsont werp tot instelling van de Ned. Orde van advocaten. De advo caten zelf ziin 't over het al dan niet wenselijke van deze regeling niet eens kunnen worden. Aan de enquêtes, nam nog niet de helft van de betrokkenen deel en voor zover zij er wel aan deelnamen (Van een onzer redacteuren) De president van de Almelose rechtbank, mr. I. M. Dufour, heeft uitspraak gedaan in het kort geding, dat de N.V. Draad- fabriek Jonge Poerink te Borne had aanhangig gemaakt contra de gemeente Borne. De gemeente Borne werd in het gelijk gesteld. De N.V. Jonge Poerink werd veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Zoals bekend betrof het hier 'n principiële kwestie. De N.V. Jonge Poerink had de gemeente Borne een bijdrage gegeven van f 3200 voor de bouw van vier woningen. Zij meende daaraan tevens het recht te ontlenen ge durende tien jaren te bepalen, wie deze woningen zou mogen bewonen. Drie hiervan werden betrokken door personeelsleden van de firma. Over de vierde wo ning ontstond verschil van me ning met het gemeente-bestuur. De N.V. Jonge Poerink wilde deze woning bestemd zien voor een afdelingschef, die nog niet kerkelijk gehuwd was. De ge meente Borne liet de woning ech ter betrekken door een zoge naamd ..krepeergeval", waarvan het gezinshoofd eveneens werk zaam was bij de N.V. Jonge Poerink. De firma Jonge Poerink ring daarmee echter niet accoord en maakte een kort geding aan hangig met voren vermeld resul taat. Bij zijn uitspraak overwoog Mr. Duvour, dat hij het niet bewezen achtte, dat de N.V. Jonge Poerink het recht was geveven onder alle omstandigheden zelf de huurders aan te wijzen. Wel echter, dat deze woningen, in de financiering van welker bouw door de N.V. Biljarten; Van de Pol niet naar Lyon Piet van die Pol zaïl Woensdag morgen voor een onderzoek in een ziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. Reedis enige tiid baid hij klach ten en de internist, die hem on derzocht heeft, constateerde een kleine afwijking aan een dier longen. Dit houd't in dlat Van de Pol niet zal kuinnien deelnemen aan het Europees kampioenschap 47/1. Het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Biljartbond zal dezer dagen een beslissing nemen over de vraag of in plaats van Piet van de Pol een andere spe ler naar Lyon zal worden gezon den. Hiervoor zou eventueel P. Kruytbof uit Barenidrecht in aanmerking komen, nummer 2 achter Van de Pol bij bet jongste nationale kampioenschap 47/1 te Rotterdam. was bijgedragen, in overeenstem ming met de voor de gemeente Borne geldende normen aan het personeel van de N.V. Jonge Poe rink ter beschikking zouden wor den gesteld. Voorts overwoog de president, dat ook al zou de gemeente Borne wel de N.V. het recht hebben verleend in alle omstandigheden zelf de huurder aan te wijzen, de gemeente dit recht niet uit han den gegeven mogen hebben. AVONDKLOK VOOR ARABISCHE WIJK VAN TUNIS TUNIS. Dinsdiag is nadat Maamdaig een Franse soldiaat om het leven was gekomen ten gevolge van een bomaanslag door Tunesische nationalisten, de avondklok afgekondigd voor de Arabische wijk van Tunis. Tus sen negen uur 's avonds en zes uur 'smiorgens zal niemand zidh op straat mogen bevinden. moet de overgrote meerderheid er afwijzend tegenover hebben gestaan. Mocht men mr. Stokvis (Com.) geloven, dan bleven de voor standers nog onder de 19 pet. en mr. Burger (Arb.) wilde zelfs aannemen, dat dit cijfer nog la ger lag. De heer Verkerk (AR) kwam tot de voordeliger taxatie van half om half. Hoe dat verder zij. de Kamer bleek aan dit oor deel van de direct betrokkenen in elk geval maar een „betrekke lijke waarde te willen toeken nen. Het is het parlement, dat moet beslissen, aldus mr. Burger, en dan beslistte hij ten gunste van het ontwerp. De heer Verkerk omschreef zijn standpunt als „welwiilend-neutraal". Mr. Vonk (VVD) wilde er het beste van hopen, maar hij voelde er in zijn hart kennelijk niets voor. Hij ge bruikte zelfs de gevreesde woor den van „perfectionisme" en „collectivisme". Zonder daarme de echter de heer v. d. Heuvel (KVP) aan het schrikken te ma ken. Deze afgevaardigde juichte de gecentraliseerde opzet toe en ook de verordenende bevoegd heid, die een algemene raad in deze opzet zal verkrijgen, kon zijn goedkeuring wegdragen. Zo bleef als enige tegenstander over mr. Stokvis. Een wettelijke rege ling zou hij op zichzelf niet wil len afwijzen maar in een raad verordenende bevoegdheden kon hij, gezien de tegenstellingen in eigen kring, toch geen vertrouwen hebben. Heden komt minister Mulderije aan het woord. Met de „Westerdam" van de Holland-Amerika Lijn zijn in Rotterdam 48 stuks houwitsers aangevoerd, die door de Verenigde Staten naar ons land werden verscheept ingevolge het programma voor de wederzijdse verdediging. De hou witsers worden uit de „Westerdam" gelost. li Dit is Anders Johan. Jonasson te Mulseryd in de provincie Smaland (Zweden), die op 24 Maart a.s. 104 jaar wordt. Zijn leven lang heeft hij hout ge zaagd om te stoken en hij zegt dit te willen blijven doen tot dat hij sterft. AMSTERDAM De A'damse recherche heeft twee 21-jarige Amsterdammers, eej, bontwerker en een magazijnbediende gearres teerd, verdacht van een diefstal van f 8100 aan baar geld en ju welen ter waarde van ongeveer f 5000, die op 12 Februari j.l. in 'n perceel aan de Sarphatistraat te Amsterdam werd gepleegd. Aanvankelijk rustte de verden king op de ongetrouwde zoon van de bewoner van het perceel, om dat op de geforceerde kastdeur de afdruk van diens handpalm is ge vonden. De zoon had echter een alibi: hij was de hele avond in ge zelschap van zijn moeder geweest Aanvankelijk besohuldigden de getroffen familie en de familie van een inwonende schoonzoon elkaar van de diefstal. Ook viel verdenking op het dienstpersoneel Da daders moesten namelijk in het bezit zijn van minstenis een huissleutel zijn geweest, want in klimming via de waranda werd onmogelijk geacht. - De laatste dagen echter was het oog gevallen op een 21-jarige bont werker, die al eens bij de familie was geweest om geld te ontvan gen en toen had gezien, dat het gedd in kistjes in een bepaalde kast werd bewaard. De familie wilde echter niets i van deze verdenking horen, omdat de bontwerker een keurig nette jongeman was, die niet tot zo iets in staat werd geacht. Op aandrang van de politie heeft de zoon, daar in bijgestaan door een vriend, de gangen van de bontwerker nage gaan en zij ontdekten dat deze grote uitgaven deed, groter dan zijn inkomen rechtvaardigde. Na zijn arrestatie heeft de bont werker bekend dat hij samen met de magazijnbediende de inbraak heeft gepleegd. Hij had de sleutels van de buitendeur uit de zakken van de zoon gestolen. Zo hadden de dieven het huis kunnen betre den. Hij wist, dat de familie dets avonds vaak niet thuis was en toevallig was dit zo op de bewuste avond door familie-omstandighe den ook weer het geval. PARIJS (A.P.). Het nieuwe Franse kabinet van Antoine Pi- nay heeft zich gisteren tijdens de eerste zitting meteen gewor pen op de twee voornaamste problemen: de stabiliteit van de regering en de belastinghervor mingen. Drie verschillende grondwets wijzigingen werden ter bestude ring voorgelegd aan een speciale commissie onder voorzitterschap van vice-premier Henri Queuille. 1. Een nieuwe wijze om een premier te kiezen. Er is voonge- gesteld diat de candidaten niet langer over de absolute meerder heid hoeven te beschikken in de Nationale Vergadering. 2. Meer macht voor de raad van de republiek. 3. Een nieuwe procedure-rege- linig, waardoor paal en perk ge steld wordt aan de duur van de debatten in de Nationale Ver gadering. Voorts werd bekend gemaakt dat de kwestie van de belasting hervormingen in handen zal wor den gegeven van een uit viif leden bestaande commissie. In die commissie zuilen geer» afge vaardigden. ministers, regerings ambtenaren of vertegenwoor digers van speciale economische groepen zitting hebben. De leden voor de oommissie werden nog niet gekozen. De commissie zal opdracht krijgen vereenvoudigingen aan tf> brengen in het ingewikkelde systeem van directe en indirecte belastingen en zal tegen half Mei verslag uit moeten brengen van haar bevindingen. ITALIAANSE STAKINGEN ROME (A.P.) De bestuur ders van trams en bussen in Rome en de arbeiders in de ge hele Italiaanse metaalindustrie hebben voor vandaag korte sta kingen geproclameerd ter onder steuning van hun looneisen. MAHARADJA GEARRESTEERD BOMBAY, 11 Maart (AP). De 52-jaar oude Maharadja van Palitana is vandaag in Raj kot, de hoofdstad, van de staat Sau- rasjtra, gearresteerd, omdat hij wordt verdacht van het deel nemen aan ondergrondse acti viteiten. De Maharadlja is lid van de heersende Congrespartij die de strijd heeft aangegord tegen de feodale privileges van de land heren. De voormalige prinsen en landi- heren traden in Saurasjtra der mate onwettig op, dat de vorige maand vijf van hen gearres teerd werden. In een hotel aan 't Rembrandt- pleiin hebben de jongelui na af loop de buit verdeeld. De maga zijnbediende kreeg volgens het relaas van de bontwerker de juwelen. De magazijnbediende blijft hardnekkig volhouden, dat hij met da zaak niets te maken heeft. De politie acht het niet uit gesloten dat hij de juwelen buiten het land heeft kunnen brengen. strandde gistermorgen op tien meter van de boulevard in Vlis- singen een Amerikaans schip van 8292 ton in dichte mist. Na een uur was het weer vlot; zullen voor het eerst in de his torie originele Schotse baretten buiten Engeland worden vervaar digd 1200 stuks. In Tilburg; zal binnenkort in Rotterdam een consulaat worden geopend van de Federale Duitse Republiek. Waar schijnlijk volgt er ook nog een in Maastricht; heeft de Kroon het beroep van de gemeente Noordwijk op een beslissing van Ged. Staten onge grond verklaard, dat goedkeuring onthield aan een raadsbesluit om voor f 60.000.een gebouw voor de huisvesting van de politie te kopen, waaraan ook nog voor f 99.400.moest worden ver bouwd; is drie maanden gev.straf geëist tegen een caféhouder uit Lange Ruige Weide die anderhalve maand een gedeserteerd soldaat onderdak had verleend. PEPER WAS GEEN PEPER (Van onze correspondent) De 23 iaricre chasseur H. J. A. A. B. uit Amsterdam. Indonesiër van origine, bevindt zich od het ogenblik in Den Haar in ver zekering. omdat hii een Haagse slager als nener heeft verkocht wat geen Dener was. en zodoen de deze slager voor een bedrag van f 220,heeft opgelicht. In Purmerend heeft de man een zelfde truc uitgehaald. In Am sterdam bleef het bii een noging Eind Februari bood de Indo nesiër, die zich Ali Magmud noemde, de Haagse slager en kele zakken met peperkorrels aan. De slager liet zich door zijn neus bedriegen, kocht 20 kg en betaalde er f 220,voor. Achteraf bleken de korrels ko- reandervruchtjes te zijn, een soort zuidvruchtjes die men ge bruikt om snoepgoed te maken. De slager wist een vrij duide lijk signalement op te geven en op dit signalement kon de Am sterdamse politie de oplichter in de hoofdstad arresteren. WATERINGEN. De 18-iarige Betsy van Diik, die voor het vertrek van haar ouders, die on Dinsdag 4 Maart naar Canada emigreerden. Dlotseline was ver dwenen. is gisteren weer in Wa teringen teruggekeerd. Zij heeft voorlopig haar in trek genomen bij haar gezins voogdes. Via het ministerie van Justitie zal over een eventuele hereniging met haar ouders nog nader overleg worden gepleegd. RUSSISCHE VOETBALLERS NAAR HELSINKI Sergei Saivin de Russische gede legeerde en één van de vice- voorzitters van de FIFA heeft vandaag bekendgemaakt, dat de Sovjet-Unie een voetbalelftal naar Helsinki zal zenden om aan het Olympisch tournooi deel te nemen. Hij noemde Groot Brit- tannië, Oostenrijk, Italië en Hongarije als de belangrijkste rivalen voor de Russische voet ballers. PARIJS (A.P.) Generaal Charles de Gaulle heeft woeden de aanvallen gedaan op de Ver. Staten, omdat zij Duitsland schij nen te begunstigen, en op het nieuwe kabinet, dat zijn inziens niet bij machte is de frank te redden. Onder 't mom van het Atlanti sche Pact en het Europese leger, zo verklaarde hij op een drukke persconferentie, schijnen de Ver. Staten te streven naar een spe ciaal bondgenootschap met Duits land. „Dat is een slechte zaak", voegde hij hieraan toe. Met nadruk en grote zelfverze kering verklaarde de generaal op de persconferentie dat hij Frank rijk naar de bevrijding gevoerd had zonder van de politieke par tijen afhankelijk te zijn geweest. De manier om het land thans te redden zei hij, is, dat de beste mensen uit alle politieke groepe ringen zich rondom mij scharen en een „ware regering van na tionale eenheid' vormen. Hij schilderde een somber beeld van de toestand des lands. Hij zei dat iedereen financiële rampen vreesde. „En die zouden reeds lang gekomen zijn, indien de Amerikaanse hulp het ons niet vier jaar lang mogelijk gemaakt had te vegeteren". Generaal de Gaulle gaf er blijk van, dat zijn. minachting voor het stelsel van de parlemen taire partijenregering nog niet aan kracht had ingeboet. Hij maakte duidelijk alleen voldaan te zullen zijn met fundamentele hervormingen en niet met de wijzigingen, die ex-premier Paul Reynaud zonder succes aanbeval tijdens zijn recente poging tot kabinetsformatie. Generaal de Gaulle is voorstan der van een presidentieel stelsel zoals dat in de Ver. Staten ge kend wordt. LONDEN (A.P.) Clement Attlee is er gisteren niet in geslaagd de rebellerende Labourleden van de linkervleugel, volgelingen van Aneurin Bevan, klein te krijgen. Tijdens een particuliere bijeenkomst van Labour-parlementsleden, hebben de leider Attlee en andere gematigde leden een motie van afkeuring ingediend tegen de Bevanieten. Van partiizijde wordt medege deeld, dat deze motie met 172 (\gen 62 stemmen verworpen werd. De overwinning voor die Beva- nisten was zo volkomen, dat er Been sprake van kon zijn stap pen te onderniemien om de linkse elementen uit de Labour partij te Stoten. Het enige dat de gematigde voigeliniger» van Attee tijdens de bijeenkomst wisten te bewerken is een overeenkomst om de ver waterde versie van de partijdisci pline te herstellen. Deze partijvoorschriften ver plichten aille Labourleden in het Lagerhuis de beslissingen, die door de partii ziin goedgekeurd. in het parlement te steunen. Zelfs hiermede leed Attlee vol gens waarnemers echter een nederlaag, want er werd besloten die voorschriften in ruimere zin te wijzigen, zodiat ook de min derheid gelegenheid kan krijgen in het parlement haar visie naar voren te brengen. Zowel die gematigd® Labour leden als de Bevanisten beweren als overwinnaars uit deze interne strijd te voorschijn gekomen te zijn. Maar het is duidelijk diat ditmaal Bevan in de eerste plaats aanspraak maakt op de erepalm.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3