Volendam - door zege op U.V.V. - royaalkampioen in 2e klas B Matig Stormvogels kon rood-gele defensie niet passeren Kinheim beef in hef stof tegen ouderwets Forward Iff Sterker H.R.G verloor door buitenspel-doelpunt 6000 toeschouwers zagen geen enkel doelpunt Experimenterend RKAFC door Texel verslagen Hardwerkend Alcmaria V. speelde verdiend gelijk WEST-FRISIA EN ALCMARIA DOEN VAN ZICH SPREKEN ïMÈÊÊfcÉk Westfrisia-Stormvogels 0-0 Arm Grasshoppers.... «Éi Schouten scoorde drie doelpunten H.R.C.--Hercules 1-2 Racing voorhoede was onmachtig Toch veel spanning Texel linksbuiten scoorde driemaal Hardnekkig O.S.V. gaf het niet cadeau Uitslagen K.N.V.B. PAGINA 4 MAANDAG 17 MAART 1952 Met vreugde maken we gewag van het kampioenschap van Volendam. De wijdbroeken slaagden erin U.V.V. in eigen omge ving met 53 te verslaan en kwamen zodoende onbereikbaar te staan voor de nog resterende concurrenten. Op de terugweg naar huis konden ze ook getuige ziin van het kampioenschap van de grote R.K. derde klasser H.M.S. uit Utrecht die, als Hollandia do titel in de wacht sleept, met deze Horinezen om één plaats in de tweede klasse zal gaan strijden. Er was echter nog meer. West-Frisia speelde inderdaad gelijk tegen Storm vogels en een juichend Z.F.C. kon zich weer aan de kop neste len. In de vierde klas voltrekt zich het noodlot over Grasshop pers, terwijl Meervogels '31 zo „stout" was om Purmersteijn een puntje afhandig te maken. Z.F.C. kon lachen. In grote ge tale waren ze naar Enkhuizen ge togen en daar waren ze getuige van een West Frisia, dat vastbe raden Kraak c.s. terugwees en de IJmuidenaren een kostbaar punt afhandig maakte. H.V.C. keerde niet meer terug op de goede weg en H.F.C. profiteerde daarvan. Onderaan is het nu helemaal „roerig" geworden. Alcmaria V. kwam inderdaad uit Oostzaan met één punt terug in de Kaasstad en de withemden bereikten daardoor het puntenaantal van de Helderse withemden, die echter nog één wedstrijd tegoed hebben. Het zij onze teams een troost, dat de rode lantaarn ook nog lonkt naar A.F. C. en Baarn. Baarn, dat zelfs te gen V.V.A. gisteren niet tot winst kon komen. Z. F. C. 19 12 6 1 30 Stormvogels 13 12 4 2 28 H. V. C. 19 10 5 4 25 V. V. A. 19 9 2 8 20 West-Frisia 19 6 7 6 19 H. F. C. 19 8 2 9 18 O. S. V. 17 5 5 7 15 Baarn 19 5 3 11 13 A. F. C. 18 4 4 10 12 Helder 17 4 3 10 11 Alcmaria 18 4 3 11 11 Wat we al weken hadden zien aankomen is dan toch gisteren werkelijkheid geworden. Volen dam had lak aan alle goede be doelingen van U.V.V. en klopten de Utrechtenaren met 53. Bloe men dus voor de volgelingen van Muhring, die er op kunnen reke nen, dat heel Noord-Holland ach ter hen staat bij hun pogingen om de eerste klasse te bereiken. Het is maar goed, dat Racing wat punten heeft vergaard in de be ginperiode, want nu is het wer kelijk treurig. Ditmaal won Her cules met 21 in den Helder. Waar blijft de Tuindorp-legende van onverslaanbaarheid? Hercules had er echter niet veel aan, want ook Schoten won, nog wel van Zeeburgia. Kennemers klopte K.F.C. en passeerde de Kogers op de ranglijst. Volendam 19 13 4 2 30 D. W. V. 17 10 3 4 23 Zeeburgia 18 9 5 4 23 Kennemers 19 10 1 8 21 K. F. C. 20 9 3 8 21 U. V. V. 16 7 3 6 17 Z. V. V. 18 6 4 8 16 H. R. C. 19 4 7 8 15 de Spartaan 18 4 6 8 14 Schoten 18 4 2 12 10 Hercules 13 3 4 11 10 In 3A „tuint" O.V.V.O. nu re gelrecht op het kampioenschap af. D.C.G. gaf goed partij, maar het werd toch een 21 zege. Vitesse houdt nog even vol. De 43 op een in hoge nood verkerend Me teoor is zeer verdienstelijk. Hoera voor Forward. Eindelijk de ban gebroken en het gevolg was een royale 62 zege op Kinheim. On deraan won R.K.A.V.I.C. van Ter rasvogels, doch ook Rivalen sleep te de punten in de wacht, tegen A.P.G.S. Gelukkig maar voor Vel- sen, dat het T.O.G. baas bleef, anders hadden warempel zij ook nog last kunnen krijgen. Nu ziet de Meteoor angstig om.... HoUandia 21 14 6 1 34 Zaandijk 20 14 3 3 31 Q. S. C. 20 11 5 4 27 Beverwijk 20 9 6 5 24 W. S. V. 19 8 4 7 20 Alkm. Boys 19 7 4 8 18 Ripperda 20 7 4 9 18 C. S. V. 13 6 4 8 16 G. V. O. 19 6 3 10 15 B. K. C. 19 5 2 12 12 Wijk a. Zee 20 4 3 13 11 I. V. V. 19 2 4 13 8 Het ongelofelijke is geschied. Grasshoppers is van de eerste plaats verdrongen. Schagen, dat Wieringerwaard, dapper strijdend om het noodlot tegen te gaan, met 10 versloeg, nam juichend en nu vol goede moed de plaats in, die Grasshoppers royaal aan het verspelen is. Het mag waar zijn, dat hun uitstekende Rood niet mee kon spelen, maar dat alleen is niet de oorzaak van hun falen in de laatste vier wedstrij den. Nog is het niet te laat. Nog kunnen de bakens verzet wor den. Het zou voor de Hoogwou- ders, zonder ook aan Schagen maar iets tekort te doen, jammer zijn, als de titel toch aan hen voorbij zou gaan. RKAFC, al experimenterende, kreeg klop van Texel, maar het meest op zienbarende is toch wel het her stel van Watervogels. De 31 zege op Bergen bracht de Torren langszij deze blauwhemden en slechts één punt achter Vrone, dat met de moed der wanhoop een gelijk spel haalde uit de thuiswedstrijd tegen Oudesluis. DTS nam het - zekere voor het onzekere en versloeg VZV met 42. Wieringerwaard zal wel gaan inzien, dat voor hen de afd. N.H. al met open armen klaar staat, om de verloren zoon te verwelkomen. Schagen 20 13 3 4 29 Grasshoppers 19 12 3 4 27 Texel 20 10 4 6 24 Z. A. P. 19 9 4 6 22 R.K.A.F.C. 20 8 5 7 21 V. Z. V. 19 5 9 5 19 Oudesluis 19 8 3 8 19 Succes 20 7 5 8 19 D. T. S. 20 6 6 8 18 Vrone 20 4 8 8 16 Bergen 19 6 3 10 15 Watervogels 20 6 3 11 15 Wier.waard 19 4 2 13 10 St. George verkeert in 4B in dezelfde positie als Wieringer waard in A. Randers won met 21 in Spierdijk en raakt uit de gevaarlijke hoek. Daar komt Zouaven plotseling binnenzeilen, door de merkwaardige 84 ne derlaag tegen MFC, dat nu nog hoop op ontsnapping heeft ge kregen. Meervogels 31 kon het puntje, tegen Purmersteijn ver overd, best gebruiken. Limmen kwam niet zover, want Assen, delft gaf geen krimp. HSV keer de met een uitstekende 20 zege uit De Rijp terug. Pumersteijn 13 13 3 2 29 E. V. C. 18 11 4 3 26 Assendelft 19 10 3 6 23 H. S. V. 13 8 4 6 20 de Rijp 19 7 6 6 20 V. V. W. 16 6 5 5 17 Randers 16 7 3 6 17 Monnik.dam 18 6 4 6 16 Meervogels 31 19 6 4 9 16 Limmen 19 5 6 8 16 Zouaven 19 6 3 10 15 M. F. C. 19 7 0 12 14 St. George 18 1 5 12 7 Am-&*±s ÏAï In Breda is Zondagmiddag de voetbalwedstrijd gespeeld tussen N.A.C. en Willem II, welke onbeslist in een 11 gelijk spel eindigde. De foto toont een moment uit de wedstrijd: v.l.n.r. doelman Kools, die aangevallen wordt door Mommers (W II), Canjes, N.A.C.die broederlijk met van Roessel, W II, op de grasmat zit en geheel rechts Beenhakkers. Wie, rekening houdend met de S1 nederlaag van Forward en bet gelijke spel van Kinheinl tegen koploper O.V.V.O. van de vorige week, gedacht had dat de Beverwijkers Forward een lesje in voetballen zouden komen geven, was er glad naast. Ih een keurige, uiterst rustige wedstrijd onder regie van scheids rechter Jeltes, heeft Forward een totaal verward Kinheim over de knie gelegd. Na een dik verdiende 62 overwinning voor de Hoornse jongens werden de Beverwijkers naar hun woon stede teruggestuurd. O. V. V. O. 19 14 2 3 30 Vitesse 19 11 4 4 26 T. O. G. 18 7 6 5 20 A. P. G. S. 21 9 2 10 20 D. C. G. 20 8 3 9 19 Kinheim 20 8 3 9 19 Terrasvogels 20 8 3 9 19 Forward 16 7 4 5 18 Velsen 19 5 7 7 17 de Meteoor 19 4 6 9 14 Rivalen 18 4 5 9 13 R.K.A.V.I.C. 19 6 1 12 13 HoUandia heeft de gevaarlijk- Zee) moeizaam, maar zonder pun tenverlies genomen. Nu nog een zege op Alkmaarse Boys en het kampioensvarkentje is gewassen. Zaandijk hield de race goed vol en volbracht de reis naar G.V.O. uitstekend. Alkm. Boys kon een fel spelend I.V.V. geen baas. De Ilpendammers kwamen nu toch weer in de buurt van Wijk aan Zee en B.K.C., dat tot opluchting van alle Polderse harten Ripper- da met 20 baas bleef. De Wor- merveerse nabuur-derby werd door Q.S.C. met ongemeen grote cijfers gewonnen (50). Kinheim nam de aftrap en ging direct tot de aanval over, onmid dellijk beantwoord door heftige aanvallen van Forward. Zo heftig dat Kinheim totaal werd over rompeld. Een keiharde schuiver van v.d. Pol in de benedenhoek was het begin van een serie van drie onhoudbare goals, waardoor Kinheim reeds in het eerste kwartier van de wedstrijd defini tief werd verslagen. De haar scherpe schuiver van van der Pol (10), een zuiver geplaatste kopbal van Schouten (20) en een flitsend schot wederom van Schouten bezegelden het lot van Kinheim. De beslissing was reeds gevallen en voor het publiek was de spanning eituit. Een ontred derd Kinheim probeerde met ver dragend doch slecht gericht ge schut treffers te plaatsen welke echter steeds afketsten op de pantserplaat gevormd door een lenige keeper en een stel prima backs. Opeens zed paar benen in de knoop voor het Forwarddoel. Een bal sprong uit de kluwen vandaan en rolde in het verlaten doel (31). Het spel leefde weer op en Kinheim vond zichzelf even terug in een paar mooi opgezette aanvallen. Een vrije trap geno men door Groeneveld van Kin heim viel dood in het net. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Een zwakke aanval van Kinheim wederom beantwoord door For ward met een regen van dreu nende schoten, waar een artil lerie-bataljon jaloers op zou zijn. Wederom een serie van drie drukte Kinheim nog dieper in de put. Een gloeiende kogel van Schouten ketste af op de voet van een back en passeerde de keeper (41). Totaal onverwachts gaf Henk Pietersen van 30 meter af stand een „poeier" op doel. Goal. (51). Even liet Forward Kin heim komen maar sloeg onmid dellijk daarna nog feller toe. Van Baar maakte de serie vol (61. Kinheim, overrompeld, beet op de tanden. De schande was te groot. Aanvoerder Groeneveld bleef achter bij de keeper en met zijn negenen „hakten" zij op de ach terhoede van Forward in en scoorden (62). De krachts inspanning was blijkbaar te groot. Vermoeid Kinheim en superieur Forward hadden geen lust meer om de stand nog te veranderen ondanks de vele goede kansen, die er nog aan beide zijden wer den geboden. P.S.V.LIMBURGIA 20. - Zondagmiddag werd te Eindhoven de voetbalwedstrijd tus sen P.S.V. en Limbur- gia gespeeld, welke strijd door P.S.V. met 2werd gewonnen. Een aanval op het Limburgiadoel, die door doelman Jacobs met behulp van zijn verdediger van Huizen onschadelijk gemaakt wordt. m iVf jé j-g-g Éfe Advertentie Enige minuten voor rust kreeg midvoor v. d. Waal van Hercules in buitenspclnositie de bal toe gespeeld. Daar scheidsrechter Melief. die benaald zwak was, echter niet floot, was het voor deze sneler niet moeiliik De Haan van dichtbii te passeren en hierdoor ziin club een 20 voor sprong te geven, welke na de nauze nog dikwills in gevaar kwam. Gedurende de gehele wedstrijd ziin de Racers sterker geweest, maar daar er van midvoor Pul les en rechtsbuiten Groot totaal geen kracht uitging, was het Racing-auintet eerst zeven minu ten voor het einde bii machte een docinunt te maken, dat nog min of meer een presentie was, daar Lozew een hoge voorzet van P. de Vries liet glinnen. rust wapen geheel voor West Frisia en het gevaarlijkste mo ment was wel toen Posthumius voorzette en Simons op het punt stond in te koppen maar door het tussenbeide komen van v. d. Oever zijn fraaie scoringskans zaïg verloren gaan. Met angst en vreze heeft Stormvogels tegen de gisteren gespeel de wedstrijd opgezien. West-Frisia blijkt nu eenmaal een wispel turige ploeg te zijn, want na een smadelijke 50 nederlaag tegen O.S.V., volgde een gelijk spel tegen Z.F.C. en thans wist ook Stormvogels geen doelpunt te scoren. Eigenlijk mochten de „vogels" nog blij wezen met het gelijke spel, want als de West-Frisia voorhoede wat meer schotvaardigheid had getoond, had hel er donker uit komen te zien voor Kraak en zijn mannen. Nu verkreeg onze nationale doelman practisch geen werk, even min als de jonge Weissenbach van West-Frisia. Beider optreden bestond voornamelijk uit snel reageren en op tijd ingrijpen maar daadwerkelijk optreden bij goedgerichte schoten was er ditmaal niet bii. Hiermede is al veel van de wedstrijd gezegd, schotloze voorhoede's tegen sterke verdedigingen, het was maar matig voetbal voor de ca. 6000 toeschouwers. Nee, aan de belangstel ling lag het zeker niet, want niet alleen Stormvogels had een groot aantal supporters meegenomen, ook Z.F.C. was met het g'ihele elftal naar Enkhuizen getogen om na afloop voldaan huiswaarts te keren. Hef was even over half drie toen de rustigste figuur1 binnen en buiiten de liinfen. scheidsrech ter Biegelaar, het. aanvangssignaal ©af. Dit begin was voor beide partijen zeer zenuwachtig en al gauw zagen wji de Stormvogels- back Venus een corner cadeau geven die door Posthumius geno men via het hoofd van Koop en net naast ging. Ook bij West Frisia was men een beetje van de kook en vooral Lamgediik had een zwak begin waardoor Angenent. tot twee maal top een goede scoringskans kreeg d'ie hü niet benutte. Even later had linksbinnen de Boer de kans. maar doelman Wiissentbach plukte de bal gewoon van ziin hoofd' af. Ondertussen kwamen de rood gelen er steeds beter in. maar .lammer genoeg stond Simons vrijwel geheel alleen in de voor hoede om de verre passes van ziin verdediging op te vangen. Vele malen wist hij echter de bal te bemachtigen en samen met Koopen kwam hij gevaarlijk dicht voor Kraak's heiligdom. Een hoge voorzet van Visser werd door Kraak onderschept. Aan de andere kaart, wist Belier met een achter hem lopende An genent niets anders te doen dan over zijn eigen doel te trappen. Dit was slechts' één van de vele gevaarlijke aanvallen die de W.- Frisia achterhoede kreeg te door staan. Maar wij schreven het reeds, de Enkhuiziers wisten er raad mee, en naast Dangermond en Lamiged'ijk noemen wij speci aal Belier, verreweg de oudste speler van W.-Friisia. maar on danks alles toch nog onmisbaar. De laatste 10 minuten voor de Direct na de hervatting kwam West Frisia weer in het offen sief waarbij Koopen een goede kan? geboden werd, die hij niet durfde in te schieten. Dit niet durven schieten was trouwens algemeen», men voerde het sa menspel veel te lang door, waar door de actieve Stormvogels ver dediging altijd kans kreeg om tussenbeide te komen. Een angstig ógenlbli'kje voor W. Frisia was wel het moment toen Snoeks handig wist door te bre ken en doelman Wiissenbach werd gepasseerd. Snoeksschoot zuiver in de hoek, maar juist op het moment dat de bal de doel lijn zou passeren kwam de uit stekende kant-half Lub aangelo pen en tikte de bal corner. Direct hierna moest Stormvo gels met veel kunst, eni vlieg werk redding brengen. Simons en Koopen kwamen beiden vrii voor Kraak te staan maar men vergat te schieten, terwijl bii een vol gende aanval Simons inkopte en Kraak grandioos miste. Op de lijn werd de bal weer weggewerkt waarbij Kraak voor enige minu ten tegen de grond kwam te liggen. Zo verliepen de minuten lamgzaém maar zeker zonder dat eer» van beide elftallen wist. te scoren. En toen na een slotoffen- Sief van West Frisia de goed lei dende arbiter het einde aankon digde herademde het pulbliek want ondanks weinig goede mo menten heeft bet aan spanning niet ontbroken. Dat de Westerwegbewoners met hun proefnemingen haast nog geen resultaat boeken, is een bewijs, dal zij op dit punt nog niet geslaagd zijn. De voorhoede, die vooral via P. Tiim en op het einde met enige goede aanvallen via Heijnis, verschillende aanvallen op de Texel-veste had ondernomen, miste in het centrum de juiste stootkracht die nodig was om resultaat te boeken. De Texel voorhoede maakte dankbaar gebruik van een dek- kingsfout in de AFC achterhoede, want alle drie doelpunten, waren evenzovele kopballen van de vrij staande linksbuiten. Alleen in het laatste kwartier werd 't nog even vinnig, toen AFC fel aanvallend wel eens een beetje te wild van de bal werd gewerkt. Even over half drie bracht de Texel midvoor de bal aan het rol len en vliegensvlug trokken zij ten De uit-wedstrijd tegen Oost zaan is voor Alcmaria altijd een moeilijke opgave geweest, want OSV is, vooral op eigen terrein, een gevaarlijke tegenstander. Dit kleemde in deze ontmoeting des te meer, omdat Alcmaria m de strijd om lijfsbehoud de puntjes zo broodnodig heeft. Maar het moet gezegd Alcmaria heeft in Oostzaan een goede wedstrijd ge speeld, met een verdeling der punten als resultaat. De voortekenen waren niet unstig, want de bus, waarmede lcmaria de reis naar Oostzaan ondernam, kreeg bandenpech, waardoor de wedstijd een klein kwartier later kon beginnen. Alcmaria begon dadelijk met een groot offensief en wist zich de eerste 20 minuten een groot veldoverwicht te verzekeren, zon der dat dit overwicht evenwel in een doelpunt kon worden uitge- Toen gaf Wijnands de ge- ke OSV-linkbuiten Dil wat te veel vrijheid, waardoor deze kon doorbreken en meteen Afink onhoudbaar passeerde. Daarna begon Alcmaria verwoed aan te vallen en bij een dezer aanvallen miste doelman Snabelie waardoor de bal bii Dinkelberg terecht kwam. Deze plaatste de bal over de OSV-doelman heen en Genefaas kwam alleen voor open doei, hij schoot echter tegen de paal. Met 10 kwam de rust. Na de hervatting werd er door Alcmaria weer flink aangepakt. Na een kwartier spelen kwam de gelijkmaker, toen Genefaas de bal vanaf de cornervlag scherp voorzette en Untied met een kop bal de OSV-doelman van dichtbij het nakijken gaf. Vanaf dat ogen blik was de strijd verdeeld, zon der dat een der partijen er in kon slagen een doelpunt te maken. Het einde kwam met 11, een uitslag, welke de verhouding heel goed weergeeft. Dit resultaat ver kreeg Alcmaria door hard wer ken van alle spelers. Slijkhuis nam deel aan een veldloop bii de „IJzeren Man" in Vught. Hij won in een nieuw baanrecordtijd van 11 min. 54.3 sec. (4 km.) Tweede werd Jon kers, derde v. d. Veerdonck. Han Urbanus, de geluksvogel onder honkballers is weer uit Amerika teruggekeerd plus na tuurlijk een schat van ervaringen. aanval, maar Baart versperde hen de weg. AFC probeerde het, an derzijds, maar resoluut ruimden da Texel backs op. De Nijs schoot uit moeilijke positie op doel. Het was na 6 min. toen de Texel links buiten met een fraaie kopbal de score opende 01. Texel bleef even gevaarlijker omdat zij meer schoten indien de gelegenheid zich voordeed. De AFc achterhoede liet aan de rechter zijde nogal eens een steeek vallen, het weg werken duurde te lang. De Texel midvoor wist wel van doorzetten maar Peeraer (spil) wist in goede samenwerking met doelman Vink hem het scoren te beletten. De Nijs had eenmaal pech als hii bal uit een corner als inswin ger tegen de binnenkant van de paal plaatste en deze toch nog 't veld inging. HeynisP. Tijm, de AFC vleugelspelers waren actief, maar vrijwel iedere voorzet werd een prooi voor de trapvaste Te xel backs. Aan de andere kant kraeg Neyens (Texel) een vrije trap te nemen, de linksbuiten kopte hieruit net over- Maar het was nog vóór de rust dat dezelfde speler geheel vrijstaand de score met een fraaie kopbal op 02 bracht. Na de thee toonde AFC zich toch levendiger als voordien. Di rect zochten zii de Texel veste op, maar voor zij zover waren, moes ten zii voorbij de stevige Texel- backs en deze lieten zich niet zo maar verschalken. De AFC half kwam Heynis een handje helpen, maar het was aan de andere zijde, zoals véél gebeurt, dat een doel punt kwam, 't was weer de links buiten, die met een stevige kop stoot no. 3 in de touwen ioeg 03 Dit was de Alkmaarders te bar, maar hoe zii het ook probeerden, het wilde niet. Ongeveer 15 min. voor tijd, kreeg AFC een vrije trap te neimen, een Texel muur tje stelde zich op, kanonnier N. Tijim s°hoot hier keihard tegen aan en één van de andere voor- waartsen, wist uit de ontstane verwarring de bal in de touwen te werken 1—3. De striid werd spannender, de AFC-aanvallen volgden elkaar met een regelmaat op. Texel ver dedigde ten koste van alles en soms wel eens een weinig te on- regalmentair, maar verandering kwam er niet meer in de stand. De scheidsrechter, die geen zware taak had, floot met AFC in de aanval voor de laatste maal. Nadat de roodjakken steedis in de buurt van Lozew's heiligdom hadden geopereerd, was het linksbuiten Klinkenberg dlie na een mistrap van De Jong een geheel vrij veld voor zich kreeg. De Haan trachtte door uit te lopen het lek nog te dichten. Hij werd echter beheerst door de Stichter omspeeld, waarna deze met een zacht tikje het leder in het open gat plaatste. 01. Het antwoord van HRC was heftig. Linkshalf Venbroek, de beste speler van de gastheren, gaf in deze periode iedere bal op maat af. De Haan aan de andere kant had een kalme mid dag, daar de blauw-witten niet veel schoten. Hier kwam het meeste gevaar van linksbuiten Klinkenberg, Jammer was het dat deze speler zo dikwijls bui tenspel stond, waardoor hij de aanvallen veel onderbrak. Vier minuten voor het einde van de eerste helft was het mid voor v. d. Waal die het reeds gememoreerde doelpunt maakte, dat tevens de eerste helft af sloot. (02). Het begin was al dadelijk sen sationeel, toen bij een hoge voor zet de Bulgaarse keeper Lozew twee van zijn achterspelers tegen de grond liep, om die bal in zijn lange armen te kunnen vangen Na een oponthoud van enkele minuten kon echter weer verder worden gespeeld. Geen twee minuten later herhaalde dit spelletje zich doch nu bevond zich ook een der HRC-voorhoede- spelers zich onder de slachtof fers. Het was dian ook maar ge lukkig dat stopperspil Daudey hem er op attent maakte niet zo gevaarlijk uit zijn doel te lopen, anders waren er ongetwij feld meer incidenten gevolgd. Daar de scheidsrechter hierte gen niet optrad, dreigden de_ ver houdingen in het veld minder goed te worden. Gelukkig bleef het bij dreigen. HRC betrad steeds meer de speelhelft van hun tegenstanders met het gevolg dat er steeds een opeenhoping van spelers voor het doel der gasten ontstond, waar geen doelpunt uit kon voortkomen. Zo opereerde rechts back Swart vaak nog voor zijn half, die ook al ver was opge drongen. De sporadische uitval len van Hercules kwamen meestal niet verder dan het middenveld, daar zelfs de beide buitenspelers Klinkenberg en De Been de achterhoede assisteer den en midvoor Van de Waal, hoewel zeer handig, toch niet was opgewassen alleen gevaar te strooien in de HRC-diefensie. Rijkers, die rechtsachter Buy- zer verschillende malen ziin hie len liet zien, forceerde verschil lende corners. Een van deze hoekschoppen leidde tot het te gendoelpunt. Een goedgenomen corner van P. de Vries werd door rechtshalf Bosboom weer terug in zijn richting gespeeld. Do Vries schoot vanaf de vleugel hard Op doel. Lozew, zwaar door Groot gehinderd, liet de bal glip pen, wat een goal betekende 1-2. Bijna was een opeenhoping van spelers in de laatste minuut de bezoekers nog noodlottig, toen Daudey hard tegen de rug van een zijner achterspelers aan schoot en de bal met een vlie gende vaart net langs de paal vloog. In de laatste seconde pro beerde Swart het nog, zijn schot ging echter, evenals datvan Rijkers, net langs de verkeerde kant van de paal. Toen scheidsrechter Meilief dan ook direct hierop voor de laatste keer floot, had Hercules met 21 gewonnen. De Nederlandse elftalclub heeft een aderlating ondergaan, doordat Charley v. d. Weerd ten gevolge van een ziekte voorlopig niet mag voetballen. Ook Ben- naars is verdwenen wegens zijn hersenschudding.. Alberts, v. d. Gijp en Hendriks mogen nu mee doen WEST I Tweede klasse A WestfrisiaStormv. 0—0 HVCHFC 1—2 Baarn—WA 1—2 OSVAlcm. Victrix 1—1 Tweede klasse B HRCHercules 12 SchotenZeeburgia 21 KFCKennemers 13 UW—Volendam 3—5 Volendam kampioen WEST I Derde klasse A Velsen—TOG 2—1 Vitesse '22Meteoor 43 Alw. Forw.Kinheim 62 ÓWODCG 2—1 RKAVIC—Terrasv. 3—2 Rivalen—APGS 3—2 Derde klasse C GVO—Zaandijk 1—3 Alkm. Boys—IW 0—1 Wijk a. Z.Hollandia 23 BeverwijkCSV 11 BKCRipperda 20 QSCWSV '30 5—0 Vierde klasse A RKAFC—Texel W'waardSchagen BergenWatervogels DTS—VZV GrasshoppersSucces VroneOudesluis Vierde klasse B MonnikendamEVC De Rijp—HSV Meerv. '31Purmerst. AssendelftLimmen St. GeorgeRanders ZouavenMFC Vierde klass» C J.H.Kwartier—TDW VVZ—TDO PurmerendLOC KBV—VVB ADO '20Energia DRC—OFC KORFBAL Noord-Holland SwiftDED Blauw WitArchipel .RohdaKoog-Zaand. 1—3 0—1 1—3 4—2 1—7 1—1 1—3 0—2 2—2 4—0 1—2 4—8 3—0 4—2 1—2 3—0 0—1 1—0 2—12 7—4 6—5

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4