Wac VaN Lienesch' mode-show modieus en stijlvol Zang-en balletavond van Pranger's leerlingen D.I.O. neemt geen halve maatregelen in Haarlem Amt ALKMAAR EN OMSTREKEN Hoed, onderdeel verzorgd toilet AGENDA Medisehe sportkeuring Alkrnaarse Jeugdgemeenschap Meervoge!s bedwong Purmersteijn Van de handbalvelden in Kennemerland A.O.G. won met grofe cijfers Geen overschrijving teeltvergunning ne jIIMA Z Voor de vrouw, die zich op ge zette tijden eens iets nieuws koopt, is het voorjaar wei een van de belangrijkste momenten. De voorjaarsmode is doorgaans doorslaggevend voor de dracht van het grootste gedeelte van het jaar en zelfs de vrouw, die an ders de aankoop van een nieuw garderobe-stuk geneigd is uit te stellen, zal. toch minstens met het voorjaar trachten iets nieuws te bemachtigen. En <ie overgrote belangstelling voor voorj aars-modeshows be wijst dat deze tijd zich uitste kend leent voor de aanvulling van de klerenkast. Daarnaast be ijveren! de modehuizen zich om hum shows aan te passen aan de practisühe zin van de Hollandse huisvrouw. Zii brengen meer en meer draagbare modellen die in een voor velen bereikbare prijs klasse liggen. Prettige sfeer Dit laatste was kenmerkend voor de grote modeshow, die het bekende modehuis B. W. Q. Lie nesch uit de Langestraat Maan dagmiddag en -aivonri voor hon denden! dames uit Alkmaar en wijde omgeving ijl bet Victory Hotel heeft gegeven. Men bracht er weliswaar veel nieuws en ooit tal van exclusieve modellen van Franse, Weeiise en Zwitserse hui zen, alsook 'tah-jili.e Engelse crea ties. doch men zorgde ervoor dal. het zo smaakvol door acht manne quins. waarondier een Spaanse, voorgedragene toch financieel bereikbaar bleef. De sihow, die wij 's middags zagen, was uitgesproken stijlvol. Daartoe w>erkte ook de rustige sfeer in de zalen, die met grp|.u toeveni tulpen en voorjaarsbloe men zeer smaakvol was versierd, de behulpzaamheid en correct heid van de dames van het per soneel van het buis en het pret tige optreden van de mannequins, wie niets te veel was zeker toe mede. Ruim honderd modellen wer den getoond. Om te beginnen verscheidene maintelcostuuims. Veel griize stoffen waren daar voor gebruikt, deux-pièces, waar naast grijs ook veel zwart, wordt aangetroffen, en mantels, waar voor we weer originele Engelse stoffen zafiera gebruikt. De ge ruite stof is er bij de mantels, gelukkig, nog lang niet uit. Maar toch is er veel effen met gen ge durfde kleurencombinatie tussen mantelstof era wering. Heel type rend daarvoor is bijvoorbeeld de tweed-mantel in griis, gevoerd met gele gabardine en met grote platte kraaig, die, omgekeerd als regenjas kan worden gedragen. Enkele "modellen vertoonden weer enigszins klokkende rok ken, maar over het algemeen vertonen de mantels ea vooral SÜde japonnen en deux-pièces strakke lijfjes met wiide rekken voor de vrouw van mddi^ibare leeftijd, terwijl voor de jeugdige figuren veel korte wiide jasjes met nauwe rokken zijn gecre- eerd. Dit kon dies te meer gecon stateerd wordera, omdat er ook een mannequin was voor oudere figuren en een voor de maat 40, zodat niet alleen de dames met uiterst tengere gestalten iets aan deze show hadden. Marineblauw met wit afge werkt voor de geklede japon, waarvan verschillende zeer fraaie modellen getoond werden, is zeer gewild. De korte aange knipte mouwen zagera wij veel, terwijl ons ook opviel, dat er veel werk was gemaakt van de garnering der zakken waarbij vaak een eenvoudige knqoip-gar- nerirag bewees smaakvol te kun nen zijn- In tule en nylon zaïgen wij zeer fraaie modellen; bij de avondtoiletten was de tule zeer fraai afgezet met kant of Zwit- sefié broderie. Apart, waren besdist de Ween- se japonnera en ensembles jum perrok met eenvoudige zwarte rok, zwarte rug voor het jasje en eén felle kleurencombinatie COMPETITIE K.N.B.B. DISTRICT ALKMAAR ALKMAAR Van de compe titie van de KNBB van het dis trict Alkmaar is thans de eerste heeft verspeeld. In verband met het drie bandentournooi staat thans de competitie stil en wel tot 31 Maart a.s. De stand in de A-klasse Doorbraak 10 5386 816 Alcm. Victr. Optim. II Excelsior* II Witte Huis Excelsior I Optim. I Drie Ruiten Driesprong Onder Ons De stand Lindenhoek Gekr. Valk Drie Ruiten Rust Wat Witte Huis Excelsior I Doorbraak Driesprong Z.E.K.Z. De Molen Excelsior II 10 3423 881 10 4168 1024 10 3460 10 4101 10 4422 10 3783 10 3784 10 3165 10 3617 888 904 796 825 823 941 931 7.21 49 3.88 49 4.06 48 3.89 46 4.53 43 5.55 40 4.08 36 4.59 31 3,35 30 3.88 28 in de B 10 3122 9 2949 9 2657 9 2748 9 2537 9 2535 9 2267 9 2422 9 2620 9 2292 9 2127 -klasse: 1056 2 891 918 805 911 1056 930 865 956 1025 ,95 64 30 50 .89 49 ,41 41 .78 38 .40 38 43 31 80 28 .65 24 39 20 .07 17 De stand in de Oude Poorter IQ Optimisten 10 Dr. Ruiten I 10 Excelsior 10 Dr. Ruiten II 10 Witte Huis 10 De Waag 10 Alcm. Victr. 10 Gekr. Valk 10 Onder Ons 10 C-klasse, groep I: 2994 1344 2.22 66 2986 1571 1.90 62 3375 1413 2.38 59 2431 1731 1.40 52 2739 1529 1.79 50 2751 1627 1.69 48 2699 1495 1.80 44 2563 1587 1.61 42 2665 1574 1.69 41 3259 1600 2.03 36 De stand in de C- Driesprong 9 2670 Alcm. Victr. 9 2611 Lindenhoek 9 2416 Gekr. Valk 9 1858 Oude Poorter 9 2160 De Molen Witte Huis De Waag Rust Wat D.E.S. I D.E.S. II Te lezen beurten, punten. 9 2310 9 1795 9 1927 9 1618 10 1957 9 1180 gespeeld, moyenne kl. groep II; 1414 1.88 64 1543 1.69 60 1694 1.42 58 1792 1.03 57 1410 1.53 55 1657 1.39 46 1609 1.11 42 1584 1.21 40 1712 0.94 33 2006 0.97 29 1861 0.63 16 caramboles, en match- op kraag of voorpanden. Er waren weer veel drie-kwart mouwen bij de middag japonne tjes. De avondtoiletten waren zeer smaakvol van prachtige 'tule of tot soepeler orggnsa. Veel losse afneembare jasjes, veel shawls van dezelfde stof als de japon en een enikele maal die pels, die lang piet meer zoveel in avond toiletten! wordt verwerkt als vroeger. In zomer- en strandjurkjes bleek hpt buis Lienesch ook een i'raaie collectie modellen, meest al Franse, waaronder veel met broek met drie-kwart piip. te be zitten. Linnen en het nieuwe raeine een nieuwe Franse stof bleek veel ia zomerjurkjes fe zijn verwerkt. Wat kleuren betreft: overheer send waren grijs, marineblauw, zwart enkel of te samer» met an dere kleurencombinaties, beige en af en toe rood vooral voor popellinie-stoffen, zuilen deze zo mer wel de boventoon voeren. De hoed Naast de tasjes van de firma Heuseveldt,.£l'ie ook voor bijpas sende par;.pluies had gezorgd, was er ook veel aandacht voor de, vaak zeer exclusieve, fraaie, veelal uit stro of raffia, gemaak te hoeden uit de zaak. Veel meer aandacht verdient de ihoed als onderdeel van hpt verzorgde toi let. Het huis Lienesch .liet. goed zien!, hoe een ideale combinatie verkregen kon worden. Het slot van de zeer geslaagde modeshow de dames applaudi- seerden meermalen spontaan voor bijzonder fraaie toiletten werd gevormd door het voordra gen van 'n zeer geslaagd bruids toilet met daarbij twee toiletten voor bruidsmeisjes in cyclaam- kleur, vervaardigd in eigen ate liers naar ontwerp van Mevr. Kiekamp, directrice-coupeuse bij de firma Lienesch. Een toilet, dat ook met enige kleine verande ringen als avondtoilet zeer ge schikt gebruikt kan worden. Heden: SCHOUWBURG 'T GULDEN VLIES: Toneelgroep Puck brengt „De Wijze Kater", 8 uur. Restaurant Koeken bier: 8 uur: Ledenvergadering R. K. Middenstand. Woensdag: Victory-hotel 8 urn': St. Adelbertvereniging. Wapen van Heemskerk 2.30 uur Voorlichtingsmiddag van de Z.L.T.B. GULDEN VLIES, 8 uur. Ledenvergadering Medi sche Sportkeuring. BIOSCOPEN: Rex-theater: Morgen is te laat, 14 j.; Cinema Americain: Gua dalcanal, 18 j.; Harmonie Vader plukt de vruchten, 14 j.; Victoria-theater: De man in het zwart, 18 jr. Voorstellingen 8 uur APOTHEEK: Voor spoed gevallen is vanaf heden avond 6 uur geopend de apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. Litteraire cursus Schola Publica ALKMAAR. Behandelde G. Smit op de eerste avopd van de litteraire cursus op interessante wijze het gedicht. Donderdag a.s. zal bli in de bijeenkomst, welke om acht uur in Victory wordt gehouder», een causerie houden over de moderne romankunst, jn binnen, en buitenland. Een af zonderlijk onderwerp dus, het geen betekent, dat ook degenen, die de eerste cursusavond niet bij wonden zonder enig bezwaar deze tweede cursusavond kun nen bezoeken. De cursistera wa ren de eerste avond opgetogen over de wijze, waarop Gab. Smit zijn onderwerp bphahdelda. De algemene avond in Het Gulden Vlieg", waar admiraal Hel- frich zal spreken over Nederland ter zee, zal niet worden gehou den op Vrijdag 21 Maart a.s., zo als in ons nummer van Zater dag abusievelijk is vermeld, doch op Vrijdag 28 Maart a.s. Ten overvloede delen wij nog mede. dat de termijn voor inzen ding van eer» Schola-lied morgen avond om acht uur sluit. ALKMAAR. Het was een vrij uitvoerig programma, dat de leerlingen van het echtpaar Ge rard en Gré Pranger Zaterdag avond een geheel gevulde zaal van Het Gulden Vlies hebben voorgezet. Een programma dat was afgewisseld door muziek- en balletnummers. We moigera constateren, dat er aan de voorbereiding van dit programma veel .tijd en energie is besteed, zowel door de leer lingen als door de docenten, die ons hebben laten zien, dat ze met verschillend materiaal goed weten om te gaan. Dat gold zeker voor de zangnummers, die ons, zowel wat betreft de jongsten als dat van de ouderen, wel hebben bekoord. Er werd over het al gemeen muzikaal en zuiver ge zongen. Het bereikbare werd correct en met bezieling uitge voerd. Met het baliet laig dat echter wel even anders. Hier 'had een strengere sel/xtie van de leer lingen zeker betere resultaten kunnen bereiken, want bet is niet eenieder gegeven, de ballet- kunst te beheersen. En al waren er verschillende goede nummers, zoals het ballet Roodkapje dat wij het beste van de avond von- VERSLAG OVER 1951 ALKMAAR. Het Bureau voor Medische Sportkeuring te Alk maar heeft dezer dagen het jaar verslag over 1951 het licht laten zien, waaruit we o.m. tot vol gende overnemen: Met vreugde wordt allereerst geconstateerd, dat het de Medische Sportkeuring niet is tegengelopen. Gezegd wordt, dat de penningmeester 't zeer op prijs zou stellen, wan neer de verenigingen bij de op gave voor keuring ook het keu ringsgeld zouden overmaken, want dat laat nogal eens te wen sen over. Het gevolg kan daar van bijvoorbeeld zijn, dat de op gaven terzijde moeten worden 'gelegd. Hulde wordt gebracht aan de ijverige secretaris en penning meester en vooral aan de H.H. doktoren, die ten voorbeeld wor den gesteld. Zij stellen immers steeds weer hun kostbare tijd ter beschikking van de sportbe oefenaars, omdat zij ervan over tuigd zijn, een zeer nuttig werk te doen. In het jaarverslag wordt vervolgens het overlijden van dokter Maats herdacht. Met grote dankbaarheid zal men het werk en de persoon van dokter Maats blijven gedenken. De arts C. J. Poortvliet heeft Alkmaar verlaten en zijn plaats werd in genomen door dokter J. Busquet. Dokter H. J. B. Hoek heeft de practijk van dokter J. Pot over genomen. Dr. J. Bartels heeft zijn medewerking voor het ko mende jaar toegezegd. Pank wordt gebracht aan de directeur, zusters en broeders van het Cen traal Ziekenhuis. Van de 355 da mes werden 321 dames gekeurd, 6 voorl. goedgekeurd, 9 afgekeurd en 19 vóqi-1. afgekeurd; van de 465 heren werden er 429 goedge keurd, 15 voorl. goedgekeurd, 11 afgekeurd en 10 voorlopig af gekeurd. De ontvangsten en uit gaven over 1951 sluiten op een bedrag van f 2.675,35. De exploi tatierekening sluit in baten en lasten op een bedrag van f 2.391,40, de begroting vobr 1952 op een bedrag van f 2.125,-in inkomsten en uitgaven (Suhsidie gemeente Alkmaar f 400,en post onvoorzien van f 51,80) en de balaps per 31 December 1951 sluit in debet en credit op een bedrag van f 1.013,87. den, over bet a'fjemeen hadden wij niet de indruk, dat het. moge lijke werd 'gepresteerd. Er werd vaak ongelijk gewerkt, terwijl ook een gemis aan souiplessg ge constateerd' moest worden bii verschillende uitvoerenden. Veel werd vergoed door de keurig vervaardigde en goed gedragen costuums. waarin men direct de zorgzame vrouwenhand herken de. Met dat al zagen wij de faam vb het echtpaar Pranger als goede en kundige musici beves tigd, vooral die begeleiding van Gerard1 Pranger aan, de vleugel was excellent. Opbrengst collecte ALKMAAR De Zaterdag in Alkmaar gehouden collecte van het Zonnestraal-NVV-t.b.c. fonds heeft 900,85 opgebracht. Het comité betuigt zijn erkentelijk heid voor* het bereikte resultaat en dankt ieder die hiertoe heeft bijgedragen. PROGRAMMA KONINGINNE EN BEVRIJDINGSDAG ALKMAAR De Alkrnaarse Jeugdgemeenschap heeft voor 't bevrijdingsfeest op 5 Mei a.s. het volgende programma samenge steld: Om half acht des morgens op het Hofplein: jeugdappèl voor alle léden van de bij de A.J.G. aangesloten organisaties. Hie<r wordt de vlag gehesen en een korte toespraak gehouden, waar na gemeenschappelijke zang. Om negen uur vindt de start plaats van een Bevrijdings-wandeltocht, waaraan een deelname van 2000 personen wo'rdt verwacht. IVfirji- mum leeftijrj 10 jaar. Tijdens 'de wandeltocht worden op diverse pupten |n de stad voor de aller jongsten door Jaap Tpl poppen- kastvertoningen gegeven. Des middags om twee uur begint een demonstratie van diverse jexjgd- bewggingsactivifiéiten, qp drie a vier punten in de stad. Hie'raan werken mede, de R.K. Volksdanskrng, de Aikimaarse Volksdanskring, de lekenspel- groep uit de VCJC, terwijl ook de medewerking is gevraagd van de beide padvindersbands. Des avonds om zeven uur wordt op de Paardenmarkt gen groot Volksdansibal gehouden, zp moge lijk met illuminatie. Hierraan wordt een deelname van 3Ó0 per sonen verwacht, terwijl het ge heel Qnder leiding staat van Wim Lammees. Om negen uur vertrekt vanaf het Canadaplein een korte demonstratieve optocht, naar de binnenstad, waar de leden van de Aikmaarse jpugdprganisate's en de volksdansers zullen deelnemen De vier plaatselijke muziekcorp sen en de beide padvindersbands zullen in deze optpcht niecimar- ctheren. De stoet wordt voorafge gaan door een z.g. vlaggenkop, 'n gro'e.p, waarin de vaandels en vlaggen van alle jeugdorganisa ties worden meegedragen. De dealnemers aan deze optocht zui len zoveel mogelijk in uniform verschijnen. De optocht vindt ziin einde £p tot Waagplein, waar de deelnemers een halve cirkel vor men; een vreugdevuur, een fak- keldans, een korte toespraak en tot slot het Wiltolmus met bege leiding van alle muziekcorpsen, vonpen het programma van deze slotbijeenkomst. Jn samenwerking met 't Ofanje- cbmilé zal voor 30 April (Ko ninginnedag) en 5 Mei (Bevrij dingsdag) een gezamenlijk pro gramma worden uitgegeven, dat door do leden van de Aikmaarse Jeugdgemeenschap zal worden verspreid en waarvan de baten ook aan de jeugdbeweging ten goede komen, io i»i,,nm i jJ/. VOORLICHTINGSMIDDAG Z.L.T.B. ALKMAAR. Morgenmiddag om half drie zal er vaiwyeige de Z.L.T.B.-telersveren igirtg in Het Waper» van Heemskerk een voor* liehting'srriidda'g worden gehou den, waar zuiltv spreken dr. W. H. de Jong, Wageningen, over het onderwerp: De ervaringen der laatstp jaren voor wat be treft de bewaring van poot- aardappelen in bewaarplaatsen met. buitenluehtkoeliniPj en ir. N, Huibbelinig, Wagereiragpn over het onderwerp: De bonerateelt en de daarmede in verband staande selectie en ziekte-aangelegen heden. Voor de telers een nuttige mid dag,, die naar waarde geschat zal worden. Uit het politierapport ALKMAAR, Zondagmorgen om tien over half 'twaalf werd een schoorsteenbrandje gemeld in de Hooftstraat. De politie heeft de kachej naar buiten gedragera en het vuur met natte dweilen geblust. De brandweer behoefde toen dienst te doen. Zondagmiddag om kwart over twaalf is op verzoek van de groepscommandant van de rijks politie te Nijkerk hier ter stede een 23-jarige kinderverzorgster .gearresteerd, verdacht van op lichting in Nijkerk gepleegd. Burgerlijke Stand alkmaar - Geboren: Bobzv I. Trijibetz en A- B. Straus; Willem J. zv P. H. Bakker en J- Polder man; Geertruida M.J. dv L. Riet veld en A. E- Roodt. Overleden: J. de Vries 69 jaar, wed. yan R- Godijn; T. J. Vqr- burgt 81 j. geh. met M. M. C. Ver- burgt. AUTOMOBILIST L|ET TREIN OP ZICH INRIJDEN ALKMAAR Gisteravond om streeks tien min- over acht reed een personenwagen met een snel heid van 20 km. par uur over de Heldersewëg in de pidhting van de spoorwegovergang. Bij nade ring van de spoorbomen, die ge sloten waren, verminderde de chauffeur geen snelheid, reed par does door de eerste boom heen en kwam tot stilstand tégen de tweede. Een goederentrein uit Hoorn was inmiddels de spoor brug genaderd. De overwegwach ter probeerde nog de tweede spoor boom omhoog te grijgen doch dat lukte niet. 'n Politieman in burger gaf de bestuurder de raad uit de auto te gaan, doah dat degd hij niet. De locomotief botste tegen de achterzijde van de auto op die flink beschadigd werd en ook de, locomotief zelf liep enige schade op. De trein die 50 m- verder tot stilstand kwam, had tien minuten vertraging. Als oorzaak gaf de chauffeur zelf op, dat hij tozig was zijn bril af te zetten en de spoorbomen niet 'had gezien. Men constateerde later dat bii sterke drank had gedronken. Ook de rmm en van de auto waren, niet göheel dn orde. De dhaufeur is la ter naai' het politiebureau over gebracht, proces-verbaal werd op gemaakt. Hockey: DE TERRIERS ZEGEVIERDEN WEER Dames: In een ongelijke strijd moesten de gasten, de Ijsvogels uit Amsterdam, hun meerderen erkennen in die Terriers. Direct na hér beginsignaal trok de thuisclub ten. aanval maar tot doelpunten kwam tot niet. Na ongeveer twintig minuten spelen echter schoot de Tèrriers-linlks- buiten J. ter» Brink toog en hard in. (1-0'). Even later werd) tot gelijk door een riiistrap van de Terriers-doelman (14). Het. ein de kwam nadat d>e linksbuiten J- ten Brink, verreweg de beste speler van tob veld, notg vier maal gescoord had (5—1). Deze score zou voor de Terriers heel wat heiver zijn geweest, wanneer zij een goede rechtsbuiten had den ,£.elhad. In dé achterhoede werd het gejiiis van back S. Ja cob,se zeer gevoeld. Pgmes: lp Den Helder ging het dameselftal Terriers I op be zoek bij Hermes III. Ka een zëer. slappe 'weclstpijd fceerdera de Ter riers met de 'vqlle buit van twee punten huiswaarts. z? wisten de wedstrijd niet 30' te'w-inneri en deden hiermèe een stap in de richting van het kampioenschap. GROTE OVERWINNINGEN voor 3 A.O.G.-eiftallen ALKMAAR De laatste com petitie-wedstrijd is door A.O.G.' I met niet minder dan 60 gewon nen van P.S.C.K. Al heel ras be merkten de gasten, dat AOG geen katje was om zonder handschoe nen aan te pakken. Het snelle apel van de vporhoeae was hén te machtig, zodat de stand met de rust al 30 was. In de 2e helft hetzelfde spel. Een penalty, AOG toegewezen, leverde echter niets op. Hiema kon AOG nog 3 doel punten op haar naam zétten. Het 2e heeft geen medelijden gekend met Or. Wit 2 en hen verslagen achtergelaten. Met maar liefst 80 Keerde AOG 2 wederom zeer gelukkig huis waarts. Zelfs de "2 penalty's en 17-<mefer worpen wist de kleine, maar grootse AQG-keepster op fenomenale wijize te houden. Het prachtig samenspel heeft de Alk- maarsen zowel in de le helft als in do 2e tot deze overwinning gebracht. Ciska Mooij heeft niet minder dap 5 doelpunten gemaakt AOG 2 nog 2 wedstrijden zooals deze ene....! Enfin doe je best. Zelfs de junioren waren riog niet teyreden met de reeks van over winningen en voegde de laatste 2 punten van da comip- wedstrij den er aan toe. Met 41 heeft t O.G. verslagen. Het samenspel was niet onagrdig, ipaar vorige week was het betfr, AOG-stem! Maar ia het kan niet altijd even goed en mooi gaan. Het vangen van de bal daarentegen was af. Dit laatste hetbben vqox'al de ad- spiranten getoond in Oudorp. Deze zeer vermakelijke wedstrijd wei'd onder grote belangstelling gespeeld en het publiek heeft er van genoten. Vooral ook om de maxxier. hoe deze kleine meisjes met de bal en tegenspeelsters wisten om te gaani Zowel VBO als AOG gaven elkaar niets toe, zodat' d>e wedstrijd ip gelijk spel zou geëindigd zijn als ruët een door het publiek verooi'zaakte penalty hei AOG doel wist te vijxden. Zo werd dan helaas de wedstrijd gewonnen door VBO piet 1—Q, Biljarten: RONDE VAN ALKMAAR j. Feeke aan de kop ALKMAAR Nu in de ronde van Alkroaay er 10 wedsrijden zijp gespeeld, is de spanning zeer toegenomen door de winstpartij van de toer J. Feeke, die ziin laatste partij in Egnxond in 10 beurten wist uit te maken, zo dat hij de eerste plaats van Ligt- hart heeft overgenomen, die thans de tweede plaats bezet. De eerste helft van deze ronde is thans achter de rug en in ver band met het driebandentournooi zal op 4 April in het café van de heer J. Huiberts aan het Too- renburg de tweede helft een aan vang ïxemen. De Stand na de 10e ronde ziet er als volgt uit: J. Feeke 10 2993 164 18.25 14 J. Ligthart 10 1261 147 8.57 14 P. Schouten 10 975 132 7.38 12 G. Wessels 10 1606 164 9.78 10 A. v. Lingen 10 918 136 6.75 6 J. Burger 10 952 137 6.94 4 Te lezen resp. gespeeld, caram boles, beurten, moyenne en matchpunten. Oranjevereniging BERGEN in de „Oude Prins" vergaderde de Oranjevereniging, welke momenteel 318 leden telt. Er was 'n batig saldo van f 166.71. Dit jaar zullen wederom op Ko ninginnedag diverse volksspelen worden georganiseei'd. Bergen's Harmonie zal een concert geven. Op Zaterdag 3 Mei zal de stille tocht naar het kea'khof worden gehouden, waama ter omlijsting van het geheel Bergen's Mannen koor bij de Bevrijdingsboom in het van Reienenpafk enige liede ren ten gehore zal brengen. Op de bevrijdingsdag 5 Mei zal een vaardigheidswedstrijd op rijwie len voor jongeren worden geor ganiseerd en zal voor de leden van de vea-eniging de documen taire film „Hef, afscheid van het verlederj," alsmede films over de prinsesjes en het bezoek van he Prinselijk paar gap Luxemburg woi'den vertoond. De midden stand zal een etalagewedstrijd houden, waarover nog nadere gegevens bekend zullen worden gemaakt. In het bestuur werden gekozen de heren TVos en J. Kroop. St-ille Omgang BERGEN De Stille Omgang van de afd. Bargen is niet zoals eerder werd vermeld op 23 Maart maar op 30 Maart a.s. Vertrek: Bergen 29 Maart om 22.45. Ver trek Amsterdam 30 Maart 4.15, aankomst te Bei-gen 5.20. Kaarten verkrijgbaar bij de Secretaris', H- Bosch. ROOD CEEL-NIEUWS HEILOÖ Het voetbalpro gramma voor Zondag 23 Maart a.s.: 3 uur St Geoi'ge IHSV I; 12 uur Berdos II—HSV II; 2.30 u.' HSV IIIAlcm. Boys IV; 12 uur: HSV 4—Meexwogels III; 4.15 u.: HSV-adsp. ALimmen adsp. A; 12 uur St Adelbert adsp. C HSV adsp. d. Het le elftal gaat per bus naai' Spierdijk. Supporters, die deze wedstrijd willen zien, kunnen zich t/m Donderdagavond opge ven bij de heer A. Kroon, Sta tionsweg 78. Reiskosten leden Rood Geel 0.50. Niet-leden 1.25 per pers. De aandacht wordt gevestigd op het volgende: Met nog 2 wedstrijden te spelen heeft het 2e elftal de kans op het kampioenschap in eigen hand. Het ligt-in-de bedoeling bm -Zon dag a.s. een bus te laten rijden via Bergen om het 2e elftal aan te moedigen. Direct na de wed strijd wordt doorgereisd naar Spierdijk, waar we dan op tiid aanwezig zijn voor, de wedstrijd St George I—HSV I. Deze bus vertrekt om kwart vóór 12 vanaf het clubhuis, mits Donderdag avond volgeboekt is. HET BESTUUR Kooryerenjging gaf kunstvolle avond CASTRICUM Louise Wijn gaarden, le violiste yan het Con certgebouworkest, met als so praan-soliste Mej. Annip Groot, gaven In samenwerking met Uastfieums Koorvereniging de 'bezoekei-s een kunstvolle avond. Op zeer beschaafde wijze opende de vereniging m'et 't Ave Verum van Mozart, hei concert evenals Lapdata Donxinuim met xpede- werking van" d,e solisten. Mej. "van Wijngaarden speelde het Menuet van Beethoven als mede het Andante uit het viool concert vap Mendelsohn met be geleiding van de dirigent de hrer Duinker. De Koorverenigipg bracht oP voortreffelijke wijize Hör mein Bitten. Het was inderdaad een- kunstvolle avond voor de Koor vereniging. solisten en dirigent, waaxwan de bezoekers volop heb ben genoten. Vermelden we nog dat de solisten aap het sjot een welverdiende bioeixiepbulde in ontvangst mochten nemen. Autowiel verloren CASTRICUM. Ter hoo-gte van bakkerij Rees vei'1-oor een zwaar beladen auto een der ach terwielen. Na geruime tiid oto onitihioud kon de reis worden voortgezet, zonder ongelukken achter te laten. Triduum CASTRICUM In de kerk te Bakkuni zal a.s. Donderdag een Triduum worden gehouden voor de R.K- Vrouwenbeweging; dat Zondag a.s. zal eindigen met een plechtige Hoogmis waaronder oen Algemene H. Communie. Zweefvliegers CASTRICUM De Zaanse Zweefclub heeft Zondag voo-r het eerst in dit jaar enige proef vluchten gehouden op het terrein nabij de Brabantse Landbouw alhier. Het zweefvliegen trok zeer veel belangstelling. EEN KOSTBAAR PUNTJE Er was voor deze wedstrijd zeer veel belangstelling. Immers Meervogels had Purmersteijn thuis verslagen! Nu werd het een gelijk spel 2—2! Een uitslag waarbij beide partijen tevreden kunnen zijn. Purmersteijn speel de beter maar Meervogels bi-acht de strijd in evenwicht door een geweldig enthousiasme. Puimer- steiin trapt af en er ontwikkelt zic(x direct een snel opgaande strijd met P. iets gevaarlijker, doch de M. achterhoede zit er goed in. Het is Meervogels dat na eep kwartier de leiding neemt als de midvoor de bal goed af geeft aan Ki'om, die zich niet be denkt en met een mooi schot doelpunt. Direct daarna maakt P. gelijk maar de arbiter had al voor buitenspel gefloten. Toch jianat er een doelpunt voov P. in de lucht. Als de nxidvoor dan ook de bal mooi krijgt toege speeld, maakt hij met een mooi schot de stand gelijk. Na de thee start Purmersxeiin met 'n fel of fensief dat de Meervogels ach terhoede in grote moeilijkheden brengt, Uit een corner maakt de midvoor met een mopie kopbal een tweede doelpunt voor1 Pur mersteijn, Niet ontmoedigd speelt M. verder. Er doen zich voor het Purmersteijn ook zeer gevaarlijke situaties voor en als Krom weer voor het doel verschijnt, weet hij met een handig tikje de bal aan Zoon af te geven die zich niet bedenkt en meteen beheerst schot de stand op 22 brengt. Nu wordt er fel gestreden om het winnende doelpunt. Beide par tijen "krijgen enige niet te missen kansen maar de verdedigers blij ven de agnvallers de baas en als de goed leidende scheidsrechter het einde blaast heeft Meervogels een zeer kostbaar punt in de wacht gesleept. Nationale leningen LANGEDIJK Door inwoners van opze gemeente is momenteel tot een 'bedrag van f 138.000.' ingeschreven op de nationale le ningen voor de woningbouw. De gemeente Langedijk zal binnen kort dus 14 nieuwe huizen kun nen gaan bouwen. Nieuwe woningen LANGEDIJK In het plan Centrum zal dp- gemeente Lan gedijk. binnenkort 10. nieuwe wo ningen bouwen. De aanbesteding is op 28 Maart a.s. Stille Omgang WAARLAND. Ér wa® dit jaar 'uit de parochie Waarland wederom een zeer grote deel name aan de Stille Omgang te Amsterdam. Nieit minder dan 104 personen maakten deze nachte lijke bedetocht mee. Onder auspiciën' van de R.K. rijwiel- club „Sint Ohristoiphói'us'' gingen 58 personen per rijwiel en 46. personen per touringcar naar Anxsterdam. Onderhandse verkoop WAARLAND. Het perceel bouwland aan de Weehveg te Waarland van d-e heer D. Zutt is in eigendom oyergegaan aan de heer W. Dekiker Andiz. alhier. Benoeming HARENKARSPEL. Als Schaaipskuilmeerpblder is. als op volger van wijlen de heer F. Mnejes, benoemd de toer Jn, Jas pers te Waarland. Overdracht van eigendom ZIJDEWIND. Hét rietland nabii het zwembad „Het Petje" Ie Zijdewind vajx de heer P. Doo- dënx'an. Dzn. is onderbands ver kocht aan de heier D. Bakker Jzn. I te Waarland. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. OOSTELIJKE WIND Vannacht en morgenochtend hier en daar mist en in bet Nooi-den van het land plaatselijk lichte nachtvorst. Overieens ver- anderiiike bewolking, droog weer zwakke tot matige oostelijke wind. en weinig verandering in temperatuur. In de le klasse heeft Meervo gels het klaar gespeeld om Bl.- Zwart op eigen terrein een 21 nederlaag toe te brengen. Dit is vqor een groot deel te danken aan de uitstekende keepster der Meervogels, die in een prima stijl de meest gevaarlijke baUen weer de. Voor de 2e klasje speelden D.I.O. en Leonidas 2 in Haarlem. D.I.O. toonde haar kracht en kwam door een 72 overwinning met de heide punten in Bergen terug. A.O.Q. en P.S.C.K. ontmoetten elkaar aan de Wèsterweg. P.S.C.K. had heel weinig in te brengen en moest toezien dat A.O.G. geleidelijk de stand op voerde tot 6—0. De keepster van A.O.G. hield de nul op net score bord door een paar gévaarlijke ballen op fenorninale wijze tot corner te verwerken. In de juniorenhoofdklasse wist A.O.G. de laatste wedstrijd met 4^1 te winnen van Q G. De meis jes uit Alkmaar bezetten nu de finitief de 3e plaats, die hen royaal toekomt. 0r. Wit speelde het klaar om de puntjes bij Vites se weg te slepen; zij wónnen deze wedstypd met 2Q. Voor de Streek-competitie kwamen D.D.O. emZeevoggJa in het veld, D.D.O. gaf de le klas- sers kx-anig pax-tij, maar moest tenslotte toch mét 72 hef hoofd buigen. De twee rivalen HSV en VBO gaven elkaar weinig toe, het heeft er gespannen in Heiloo en toen de stand 3—2 in het voor deel van VBO was werd het tijd voor de dames uit Oudoi'p dat het laatste signa3! kwam anders tod*- den wij HSV nog een gelijk spél zien behalen, AOG' Z doet het uitstekend en gaat gewoon door met overwin ningen te behalen, nu moest Or. Wit ondervinden dat er schutters in AOG 2 fiuizen, zjj lieten de keepster uit Limmen maar liefst acht maal vissen terwijl het kranige keepstëi-tje uit Alkmaar zich geen enkele maal gewonnen gaf en haar doel schoon hield. Uitglagen 16 Maart: le kl. BI. ZwartMeerypgels 12; 2e kl- Leonidas 2DIO 2—7; AOG^PSCK 6—0; 3e kl. A Geel Wit—ADO 2 5—3: 4e kl. A SHS 2—Geel Wit 2 1—1; 'Wiik aan Zee 2BI. Zwart 2 2—1 DSO 2—OG 2 4—2; 'Jun. hfd. kl. Vitesse—Or. Wit 0—2; AOG—OG 4—1; Jun. 2 Leonidps b—TYBB c 2—1: VélsenLeonidas a 51; G. 'Wit a,SHS 1—3; Streek— Comp. DDO—Zeevogels 27; HSVtoVBO 2—,3; Qf- Wit 2— AOG 2 08; Leonidas—OG 5—0; Velsen—SHS 6—2; HBCto-W. a. Zee 1—4: Junioren; USVU—TYBB 2-T7. x (Van onze correspondent) Naar wij van bevoegde zijde vernemen kan men na 15 Maart behoudens bij sterfgevallen en bij algehele opheffing van het bedrijf geen teeltvergunning meer over laten schrijven voor dit jaar. De aangevraagde extra teelt- vergunningen voor vroege aard appelen voor 1952 zijn allen toe gewezen en de vergunningen worden dezer dagen toegezonden. Bridgen: Eindstand wisselbeker 1. Bergen 531 96 187.49 719.45 2- A.B.C. 536.57 162.96 699.53 3. Vier Klaver 501.39 172.69 674.08 4. Bricas 401.65 170.37 662-02 5. Bans Atout 475.92 150.01 625.93 SLUITING TUINBOUWCURSUS 't VELD. Dezer dagen werd te 't Veld de algemene tuinbouw* cursus gesloten. Vanwege het consulenitsrtiap t-e Hoorn was aanwezig dié toer Krabbendam, vender het bestuur van de L.T.B. te ,'t Veld) en de conxmigsie yan toezicht. Uit d'e antwoorden yan d'e cur sisten op die eiradles bleek, dat de moderne opvattingen omtrent tuinbouw en fruitteelt goed be- studeei'd waren. De to©r Krabbendam reikte de diploma's uit. Namens de L.T.B. sprak de voorzitter, de heer S. de Boer en de heer Tj. Stadiegaard. Beiden wezen op het grote belang, dat de jonge tuinder ook theoretisch goed ontwikkeld is. nu het be zit van het diploma een eis is voor het krijgen van een teelt- vengtunnxng. Het slotword werd gesproken door het hoofd van de cursus, de heer L. W. Brombaoher van Sphagen. Namens de cursisten sprak de heer J. Bleker yan Zijd'ewind een dankwoord' en bood ee,ra geschenk aan. Het diploma werd uitgereikt aan: C. van Baar J. Bleker. H. Komen, N. Post, C. Witte, allen te Zijdewind, H. Bakker. J. Bak ker, beiden van De Weel, P. Broersen J. Green, P, Poland, J. Slijkerman, T. Smit. allen te 't V.eld, T. Dekker te Hogebie- ruim, H. Potend W. Wit, beiden te Nieuwe Niedorp en M. Potend te Middeixtmeer.' VRONE-OUDESLUIS 1—1 Protest van Vrone De wedstrijd, welke op 't Vro- neterrein werd gespeeld had een spannend verloop. Beide elftallen wisten het, dódr nogal primitief voorhoedespel. slechts éénmaal te scoren. Een doelpunt door Vrpne geseoord in de eerste helft, werd door de scheidsrechter afgekeurd Een indirecte vrije schop, even buiten het strafschopgebied, werd ineens ingeschoten, hetgeen re glementair niet toegestaan is. Vrone px'otésteei'de wegens het niet toekennen, daar de scheids rechter niet gezegd had, of het 'n directe of indirecte vrije schóp was. Beide alftallen waren vrij wel even sterk. Reeds direct na de aftrap had OudesUiis de kans, -een voorsprong te nemen, maar het schot ging naast. Snel golfde het spel heen en weer. mah' de -aebtqrixoedep bleven stand hou den. althans voorlopig. Keeper Kooi had zijn kunnen moeten to nen voor een vliegend schot van de Oudesluis rechtsbuiten, welke 1 hij tot corner verwerkte. Vrpne, hét meest aanvallend, liep toch een achterstand op, toen Hotten tot" op' korte afstand in de uiter ste hoek schoot '(01). Na de rust toonden zich we derom de onvoldoende capacitei ten dar voorhoeden. Een doel punt, ontstaan uit een vrije schop goed genomen door Vos bracht de stand op gelijke voet. Herhaalde lijk verkeerden beide doelen in gevaar, maar tot scoren kon men niet komen en vóór de einduit slag is hef woord nog aan de Pï o testcoixiinxissia. JAARVERGADERING L.T.B. TUITJENUORN. Dezer da gen kwam de afdeling Tuitjen- Hiofn van de L-T.E. in jamryer- gadering bii een. De voorzitter, de beer Blokdijk, merkte bii de aanvang op, dat het afgelopen jaar niet ongunstig mocht wor den' genoemd. Het jaarverslag van de secretaris, de toer Corn. Dekker, getuigde van een bloei end verenigingsleven. Ge ontvangsten bedroegen 4080.— en de uitgaven f 3208.96. batig saèdo 781.04. Medegedeeld werd dat stip in de kool wordt veroorzaakt, door luis in de zetkool. Het is nodig Se zetkoolbanen bespuiten, hetgeen zal gedaan worden dooi de tuinbon.wverenigingen. Het is noodzakelijk, dat- iedereen mee werkt. en daarom is het.wense lijk, dat. bil de afdelingssecretaris opgave wordt gedaan waar de zeilbanen liggen. De voorzitter deelde vervol gens., mede, dat Je hollenkwekers voor het bespreken van vak aangelegenheden in een aparte vergadering zulen worden biieen- gei-oepen. De lieren M. Pronk en Corn. Dekker wei-den herkozen. Een statutenwijziging van de Veilinigsvereniigihg werd aange nomen in die za.n, dat alle "leden aansprakelijk zijn vopr de schul den en niet meer alleen de Cen- traal-bestuiursléden. Bij de rondvraag klaagde de heer W. Tesselaar erover, dat er te veel uit de hand wordt ver kocht, hetgeen niet moet worden bevoi-derd door het afgevgp van veie bonnen. Dit punt zal óp de grote vei'lingsvergadering nader worden besproken. DEN HAAG, van oud-hoof< ♦enarengerech uur heeft de Gouda, de rc zouden hebbt Het argument slechts de de waarbij voora ten opzichte Bij de aanva zette de heer 1 waarom hij zie slag neerlegde. Door een m uit Duitse tijd door politie-am hun 55ste ja< kunnen worder namelijk in eei teloosheid gek 55ste jaar „vo| geworden. Op 31 Octot jaar, aldus d( vervolgens het de heer Valker Sohokking ger hem een kort 1 nister van Bi: zien, waarin aangezegd, met ken van de p leeftijd. De v meester—hoofd steeds slecht gt had de heer Va gelijkheid geda< hem hierop gei burgemeester. De verdedig' aan, dat de o: strijd zou zijn sluit en het i reglement, omd ontslag de rede: ten worden. De kwaamheid. D brief van de de Minister 1 Zaken en in ee: de regering aa strekte. Maar h ontslagaanzeggi: mene termen, lijke bewijzen ti aldus zei de ve heer Sctokking van Binnenland ven, dat twee geleerd hadden, van de heer Haagse politk krachtig te orga teloosheid gedoi waarom hij ont De verdedigei een hooggeplaal het Ministerie Zaken, die ee hebben tegen d burgemeester r had in diens o Burger De voorzitter rengerecht, mr. een korte scho die mr. Smit x De voorzitter burgemeester, Sohokking te op de vragen, volgt werden g Voorzitter: ambtsaanvaardi: zwaren gehad ti missaris?" Burgemeester hede ambtsaan door de ministe saris der Konir 12 December 19 dat de leiding litie gebrekkig leidsprobleem v bestond voor m echter persoonl delen of de re niet op goede Voorzitter: „I ren geuit teger en hem daarbij van ontslag ond Burgemeester over de mogeli slag gesproken, kon wel uit conclusie trekte slag te spreken, weg." Voorzitter: „1 slag gesproken Burgemeester uitgebracht aan Binnenlandse 2 Commissaris de Zes leden var rikaanse zone te Straubing t procent van werpen, over land". De vlu Slowakije eer dat de Tsjech

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2