Blitzkrieg leerde Britten, dat bescherming van de bevolking allesbehalve een luxe is ÉM Eens thans Blokkers - goed op dreef - gaf Valken klop met 4-1 Wandelsport in de N.K.S. eindelijk op poten In 't hartje van Londen oefent men tegen brandbommen en explosies L J Verdiende N. Niedorp-zege op matig Hugo Boys Berdos - veel sterker - won overtuigend van W. G. W. Niet de „L Pleit beslecht reeds voor de rust St. George kon ook H.S.V. niet baas Oudesluis kreeg mef 5-1 voefrballes Kranig Tex. Boys verloor van L.S.V.V. WIE DE VREDE WIL, BEREIDE ZICH VOOR Civil Defence telt al 175.000 leden iM/m Doelpunt van Vonk besliste de strijd Scheepsberichten Cijfers 3-0 waren niet geflatteerd PAGINA to MAANDAG 24 MAART 1952 In 'n aardige strijd heejt Blok kers kans gezien, Het sterke Val ken met 41 te verslaan. De eer ste helft was zeer aantrekkelijk, toen kwamen ook de meeste doelpunten, 31 was de rust stand. Toen midvoor Schaper er na de thee 41 van maakte, was het pleit beslecht, Valken bezat niet meer de moed om deze ach terstand in te halen, en de wed strijd waarin Blokkers het later ook wel geloofde, zakte naar 'n bedenkelijk niveau. Toen scheidsrechter van Duyse om half 3 liet beginnen, versche nen beide elftallen geheel volle dig in het veld. Bij Blokkers zag NA 1—0 VOORSPRONG TOCH NOG NEDERLAAG In een sportieve goed gespeelde wedstrijd heeft H.S.V. verdiend van St. George gewonnen. St. George speelde goed maar er werd in de voorhoede veel te wei nig geschoten. H.S.V. vertoonde ongeveer hetzelfde spel, maar hier was de voorhoede meer doortas tender. Na ongeveer 10 minuten doel puntte Klaver uit een mooie pass van rechtsbuiten Groot, die voor deze wedstrijd „van stal" was ge haald. 10. Voor de rust werd linksbuiten de Jong zodanig ge blesseerd dat hij moest uitvallen. De Jong werd vervangen door Knijn. Na de rust kwam St. George sterk opzetten maar nu bleek pas de onmacht in de voor hoede die een tekort aan stoot kracht demonstreerde. H.S.V. wist tenslotte de stand gelijk te ma ken toen de midvoor met een kalm schot de gelijkmaker langs doelman Doodeman wist te plaat sen (11). Wie nu dacht dat de wedstrijd een ander aanzien zou krijgen kwam bedrogen uit. Steeds rolden de aanvallen van H.S.V. op het doel van St. George aan, maar de achterhoede die weer gewijzigd was, wist deze aanvallen voorlopig te weerstaan. Kanthalf Boots probeerde steeds opnieuw de St. George voorhoede aan het werk te zetten, maar suc ces bleef uit. Bij een aanval van H.S.V. speelde Wij te de bal te zacht op keeper Doodeman terug en de snel-reagerende midvoor was er als de kippen bij om de bal met een listig tikje in het doel te plaatsen. (12). Na deze goal probeerde St. George de stand nog gelijk te maken maar ook dit mocht niet lukken, waar door de kans op ontsnapping nu wel geheel verkeken is. DRIE GOALS VAN WIJNKER Precies kwart over twee floot de goed leidende scheidsrechter het beginsignaal van deze wed strijd. V.Z.V. was direct in het offensief met de vrij sterke wind mee. Bij een afgeslagen aanval kwam de bal bij spil Groen, die van een afstand van 25 meter een kogel loste die onhoudbaar voor de Oudesluis doelman in het net verdween. Na de aftrap was heel even de bal op de V.Z.V. helft, maar Wijn- ker maakte er direct 20 van. Binnen 20 minuten had V.Z.V. de stand reeds opgevoerd tot 40, door C. Wijnker, die hiermee 3 goals voor zijn rekening nam. Voor de pauze kwam hierin geen verandering meer. Na de rust pakte Oudesluis di rect goed aan om met het wind- voordeel enige verartdering in de stand te brengen. De V.Z.V.-ver- dediging wist echter van geen wijken, vooral Keesom die van de halfplaats naar de backplaats was verhuisd, voldeed zeer goed. Oudesluis was nu meer in de aan val maar er kwam echter weer een doelpunt voor V.Z.V., Bakker nam de bal geheel mee tot over de doellijn. (50). Oudesluis red de echter zijn eer doordat Leeg water uit een vrije trap in eigen doel schoot (51). Met deze stand kwam tevens het einde. Zo wist V.Z.V. in deze sportieve wedstrijd, waarvan de leiding in goede handen was, weer eens na verscheidene ver- liespunten de volle buit binnen te halen. men echter een verandering in de opstelling. Midvoor Jong zag men nu op de rechtsbackplaats, terwijl Schouten de backplaats voor de rechtsbinnenplaats had verwisseld. Schaper stond nu midvoor. Tevens stond spil v. Drooge, niet te stopperen zoals altijd. Hij speelde nu steeds sterk achter zijn voorhoede aan. Zowel het eerste als het laatste bleken al direct belangrijke ver beteringen. En het was ook wel daaraan te wijten, dat Blokker zo'n mooie overwinning behaalde, de voorhoede had nu meer stoot kracht gekregen. Ook Valken gaf in de eerste phase van de strijd behoorlijk spel te zien. Om beur ten waren beide ploegen in de aanval. Blokkers doelpuntte het eerst. Bij een gevaarlijke Blok kers-aanval raakte de Valken keeper wat in 't nauw. Schaper profiteerde daarvan door de bal iangs hem in het net te jagen 10. Enige tijd later bracht rechtsbuiten Koster van de Val ken de bal goed op en met een hoge boogbal verdween de bal achter keeper Brandsen in het net 11. Beide ploegen zwoegden door, en het was in deze periode dat er een snelle partij voetbal te zien werd gegeven. Weer een Blokkers-aanval "en weer 'n doel punt, de bal kwam vanaf rechts schuin voor doel, keeper en back van Valken vlogen er naar toe, maar even eerder was de Blok kers-linksbuiten er bij en plaat ste de bal langs hen heen in het lege Valken-doel 21. Nu kwam Blokkers pas opzetten, rechtshalf Schouten plaatste een bal hoog voor de Valken-goal, waar spil Stapel in 't nauw gebracht door Schaper, niets anders wist te doen dan achterover in eigen doel te koppen 31. Na de thée probeerde Valken het nog wel, maar toen ze inza gen dat de Blokkers-achterhoede geen pardon gaf, raakte de fut er wat uit. Blokkers profiteerde daarvan, en Schaper zorgde toen voor de vierde goal. THUISCLUB WON MET 4—1 De thuisclub behaalde dus weer de volle winst maar heeft dat niet kunnen doen zonder moeite, want de eilandbewoners boden vooral in de eerste helft kranig tegen stand, ondanks de achterstand waartegen de Boys toen al op tornen moesten. De strijd was na wederzijdse aanvallen ongeveer 5 min. oud, toen W. Kos een niet hard schot op het Texelse Boys doel loste. Dat niet harde sohot betekende tóch een doelpunt. Tex. Boys was door deze pech geenszins ontmoe digd en deed energieke pogingen om de achterstand weg te wer ken. Dat gelukte echter niet en de thuisclub hield, vooral tech nisch, een klein overwicht. Na 20 min. werd door de thuisclub een toegestane strafschop niet benut. Dat vonden de Langedijkers zelf ook wel wat te bar en het Boys doelgebied kwam onder druk te staan. Dat leverde door A. Leek een tweede doelpunt op, maar niet lang daarna verkleinden de bezoekers de achterstand. Nog voor de rust bracht C. Kos de stand echter op 31. Het waren de Boys die na rust de zaken flink aanpakten en een wat te slap spelende thuisclub heel wat werk bezorgde. Toch was het de thuisclub welke na een half uur door Kos met 41 voorstond. De Texelaars deden wat zij konden, maar zagen toch geen kans meer om het L.S.V.V.- doel te doorboren. Zo kwam dus het einde met de cijfers 41, een uitslag die gezien de moeite en de tegenstand van de Boys zeker wat geflatteerd genoemd kan worden. HAARLEM Zelfs in de beste families is het wel eens hommeles en onze goede sport organisaties maken daarop geen uitzondering. Maar is het U wel eens opgevallen, dat de mensen, die schijnbaar zo gelukkig langs 's Heren wegen kuieren van start naar finish van de ene controlepost naar de andere, eigenlijk een groot en schrijnend leed meedragen? Ons niet. Maar dat het zo is, hebben wij dezer dagen in Haar lem vernomen, toen de afdeling Wandelsport van de N.K.S. in het. bisdom Haarlem eindelijk eens schoon schip wilde maken in de jaren-oude kwesties, die de wandelaarsharten beroeren. Er zijn n.l. twee organisaties, die zich landelijk met. de wandel sport wilden bemoeien: de N.W.B. en de N.B.v.L.O. en deze bonden staan als kat en hond tegenover elkaar. De N.K.S., afd. wandelsport heeft zich enige ja ren geleden met de N.W.B. gefu seerd, omdat de N.W.B. veel voor het samengaan voelde er» zich bovendien acooord verklaart met de bisschoppelijkevoor schriften in de N.K.S. Deze fusie zal worden bestendigd. Van de N.B.v.L.O. bleek een diergelijke geneigdheid1 tot samengaan nim mer. Zeer eenvoudig, zult U zeg gen? Allesbehalve de kous is met de beslissing van de N.K.S. nog lang niet af, In de wandel clubs, die de afdeling van de N.K.S. uitmaken, zijn de sympa thieën tussen N.W.B. en N.B.v.L.O. scherp verdeeld. Noord-Holland staat in zijn ge heel achter de N.W.B.. belang rijke delen van Zuid-Holland, Den Haag, Rotterdam voe len zich meer aangetrokken tot de N.B.v.L.O., ook al nood gedwongen. In deze centra n.l, is het. practisch ondoenlijk een mars buiten d'e N.B.v.L.O. om te organiseren. De vraag was dus: „Kom in de N.K.S., maar dan samen met de N.W.B. of blijf buiten de katih. sport. Het was een verhitte discussie, waarin de diocesaan geestelijk adviseur, pastoor v. d. Lugt en voorzitter Kruijver wel bereid bleken tot dispensaties-uit-nood. maar niet tot het verbreken van de algemene li.iin. Met andere woorden: een vereniging, aan gesloten bij de N.K.S. en dus bij de. N.W.B. kan verlof kriiigen deel te nemen aan een N.B.v.L.O. mars, kan verlof krijgen een N.B.v.L.O.-mars te ongainiiserer» en kan verlof krijgen tijdelijk geen contributie te betalen aan De Russische gedelegeerde hij de Verenigde Naties, Jacob Malik (links), reikt glimlachend de hand aan de Amerikaanse vertegenwoordiger Benjamin Cohen in de bijeenkomst van de UNO-ontwapeningscommissie. Cohen was degene, die de Russische beschuldigingen inzake de Amerikaanse bacterio logische oorlogvoering in Korea „monsterachtige leugens" noemde. de N.W.B. Maar alleen inidien de N.W.B. plaatselijk of regionaal niet 'voor voldoende wandelgele- •genheid kan zorgen. Algemene richtlijn is dus: zoveel mogelijk laten wandelen, normaliter iin N.W.B.-verband en als het niet anders kan onder auspiciën van de N.B.v.L.O. Noord-Hólland le verde geen moeilijkheden, Zuid- Holland stelde zich na veel vie ren en vijver» ook achter het N.K.S.-standpunt, na de belofte van dispensaties losgewrongen te hebben. Slechts de vereniging „De Hofstad" uit Den Haag bleef halsstarrig. „Cursor" uit Den Haag stelde zich tenslotte wel achter het N.K.S.-bestuur en zal nog een lid aanwijzen in het diocesaan wandelsportbestuur, dat voorlopig nog is samen gesteld uit de Amsterdammers T. Hoigenthout, C. M, G. Geus en J. G. Guldenmond. De heer Merks werd aangewezen als ver tegenwoordiger van de N.K.S. in de afd. Noordholland van de N.W.B.; dP vertegenwoordiger voor Zuid-Holland zal nog wor den aangewezen. DE RONDE VAN NOORD-HOLLAND De Ronde van Noord-Holland, welke Zondag a.s. wordt georga niseerd door DTS Zaandam, heeft een record aantal van plm. 300 deelnemers opgeleverd. De Ronde gaat over 225 KM. Op de deelnemerslijst komen voor Adri Voorting, Haarlem, Nolten, Geleen; Adiri van der Voort, 's-Gravenzande; Hennink, Alkmaar; Harry de Koning, Hoofddorp; Wim Snijders, Zwa nenburg: Daan de Groot, Am sterdam; Kwantes, de Wormer; Verwyemeren, Terheydten; Piet en Tonny Peters; Pieters, v. Roon en Ad Visser, allen Haarlem; de Limburgers Ehlen, Fooy, Gelis- sen, Haan, Stevens en v. d. Wey- den; Herre de Vos, Den Haag; de Amsterdammers De Booy, Donker, La Grouw, Jun, de Moor en Rijndiers; de Hagenaars Kooi man, v. d. Putten; voorts Roe vers uit Etten; v. d. Veeken, St. Willebrord; v. Grinsven, Eind hoven; Sonnemans, Geldrop; Kuy- ten, Nuenen; Heeren, St. Wille brord; Aanraad, Oud Gastel; Pa fort, Amsterdam; v. d. Elshout, Made; v. d. Berg, Sliedrecht; Braspenninx, Zundert; Cantineau, Breda; Cuyten, Mierlo; Koeman, Krommenie; v. d. Laar, Mierloo; v. Neerven, Mierlo; Paas, Mun- stergeleen; K. Verstraeten, Bre da; Remkens, Amsterdam en A. Verstraten, Breda. KLEINE 4—3 ZEGE VAN ALCMARIA OP HOLLANDIA (Vriendschappelijk) Op 't terrein aan de Sportlaan hebben Alcmaria en Hollandia een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. Het is een aardige ont moeting geworden, welke Alcma ria tenslotte met 43 won. Deze uitslag geeft de krachts verhouding vrij goed weer, want de meerdere routine der Alcma- ria-spelers speelde een duchtig woordje mee. Hollandia begon met een fel offensief en wist reeds spoedig de leiding te nemen, maar twee doelpunten van Dinkelberg maak ten dat Alcmaria de leiding over nam. Wielinga kreeg eenmaal, na goed werk van Untied, een pracht kans, doch zijn schot was te hoog gericht. Untied bracht heel tac tisch de stand op 31. Na de rust verkleinde de han dige Hollandia rechtsbinnen de achterstand tot 32, waarna Wie linga in zijn eentje er 42 van maakte. De Hollandia midvoor Bos wist met een zuiver buiten- speldoelpunt de stand op 43 te brengen waarmede 't einde kwam. (Van een onzer verslaggevers) „Water on", „water off", roept een man in donker uniform tot enkele van zijn collega's op een binnenplaats in Londens centrum. En afwisselend zorgen die ervoor, dat no. 1 zo snel en efficient mogelijk het modelvuurtje van oude meubels en kisten stro kan blussen dat ter instructie van aspirant-brand weerlieden werd aangestoken. Het doet even vreemd aan, die trainingsschool voor de burgerlijke verdediging daar in Monck- street. Terwijl enkele huizenblokken verder metselaars bezig zijn een spoor van wereldoorlog no. 2 volledig uit te wissen, worden hier Brilse mannen en vrouwen voorbereid op een volgende catastrofe. De „Civil Defence", Engelands organisatie voor de bescherming der bevolking, is in volle ontplooiing. Ge zult in West-Europa moeilijk een land kunnen vinden waar de burgelijke verdediging onder gunstiger omstandigheden start dan, juist Groot Brittannië. De laatste wereldoorlog heeft millioe- nen Britten geleerd wat een goed zelfbeschermingssysteem zelfs bij de zwaarste bombardementen waard kan zijn. Natuurlijk waren de burgers van Londen en Co ventry in 1940 even confuus als de mensen in Rotterdam en Warschau. Maar enkele jaren la ter hadden zij begrepen dat tal van huizen onnodig vernield wa ren en dat een goed georgani seerde civil defence het aantal slachtoffers var. de Luftwaffe en de V-2s drastisch kon beperken. Als een der eerste democrati sche landen besloot Engeland dan ook op 15 November 1949 de or ganisatie van de burgerlijke ver dediging weer ter hand te ne men. Sedert die dag hebben zich ruim 175.000 mannen en vrouwen als vrijwilliger bij het ministerie van Binnenlandse Zaken gemeld. Een respectabel getal maar toch te weinig als ge bedenkt dat de autoriteiten schatten voor vre destijd circa 500.000 mensen no dig te hebben als kern voor de anderhalf millioen op wie in oor logstijd gerekend moet' kunnen worden. De atoombom Mocht het onverhoopt tot een derde wereldoorlog komen dan zal Engeland, gezien zijn strate gische betekenis en zijn indu strieel potentieel, zeker kennis moeten maken met de gruwelijke kracht van de atoombom De al lerminst op sensatie beluste „Ti mes" heeft vorig jaar eens in twee artikelen uitgerekend dat er in 1943 gedurende tien dagen van intensief geallieerd bombarderen in Hamburg meer burgers ge dood zijn dan in Engeland gedu rende de gehele oorlog. Twee atoombommen zouden echter in. staat zijn om in een minimum van tijd de ellende teweeg te brengén waarvoor de geallieer den tien dagen nodig hadden. Met die wetenschap vóór zich beste den de autoriteiten van de civil defence begrijpelijk zeer veel aandacht aan het bestrijden van de gevolgen van een atoomaan- val. Daarnaast staan vooral de ,,r' -i i "'i i Het bergen van gewonden is een taak, welke meer vraagt dan goede wil alleen. Door wekelijkse oefeningen bekwamen de me dische ploegen van de Civil Defence zich, om ook tegen de moeilijkste situaties opgewassen te zijn. Reeds na 5 minuten spelen was het de Nieuwe Niedorp-midvoor Vonk, die uit een goede voorzet van hun rechtsbuiten Koorn een rommelige goal maakte. Het is Hugo-Boys gedurende de gehele wedstrijd niet gelukt deze stand in een gelijkspel of een zege om te zetten. Vanaf de aftrap tot de rust heeft Hugo-Boys het spel in han den gehad. Onafgebroken aan vallen op het Nieuwe Niedorp- doel, echter alles zonder succes. Verschillende kansen werden de Heerhugowaarders geboden doch onophoudelijk werden deze niet voldoende benut. De Nieuwe Niedorpers waren handiger wat dit betreft en in een schijnbaar ongevaarlijke aanval, forceerden zii 't enige doelpunt in deze ont moeting. Aanhoudend bleef Hugo-Boys voor de rust spelen op de spéelhelft van Nieuwe Nie dorp en hoewel zij standvastig weerstand boden, konden zij de snelle Hugo-Boys uitvallen niet verhinderen. Het was echter de Nieuwe Niedorp-keeper Druif, die de zijnen voor een nederlaag behoedde. Na de rust was het geheel an ders. Hadden we reeds opge merkt dat Hugo-Boys vóór half time met vermoeide spelers had te kampen, na de rust kwam dit wel heel sterk naar voren. De Nieuwe Niedorpers wonnen steeds meer terrein en dit alles vanzelfsprekend ten koste van de Heerhugowaarders. Gedurende de 2e helft voerde Niedorp dan ook glorieus de boventoon en hun verdediging was hechter als ooit te voren. Daarmede willen we Hugo-Boys echter niet geheel uit schakelen. Hun spel over de vleugels was goed. Rechtsbuiten Doodeman werd zeer zwaar door de Niedorper spelers afgedekt, zodat van deze kant weinig te verwachten was. De middenlinie en speciaal de spil trok o.i. veel te weinig op met de voorhoede, waardoor het Hugo-Boys-elftal in tweeën gesplitst werd met het gevolg dat Nieuwe Niedorp gere geld vrij spelen had op het mid denterrein. De leiding was in handen van scheidsrechter Wit, die niet kon voorkomen dat het een for,se wedstrijd werd. Nieuwe Niedorp nam verdiend de punten mee naar huis en Hugo Boys kan met zulk spel geen en kele aanspraak maken op het kampioenschap. Aan snelheid kwamen zij ditmaal zeer veel te kort. AMSTELPARK 24 v. Philadel phia te R'dam verwHelder 21 Callao Cristobal; Iris 21 te Genua /Napels v. A'dam nr Levant; lt- tersum 26 A'dam verw.; Java 21 v. Colombo nr Aden v. Java/ A'dam; Kertosono 20 te Belewan; Lutterkerk 22 v. A'dam nr Mar seille; Muiderkerk p. 21 Ouessant nr AntwerpenOverijsel p. 21 Str. Messian nr Genua; Ridder kerk 22 v. Hamburg nr Schiedam (repareren)Schie 22 v. R'dam nr Tunis; Oranjestad 11 A'dam verw.; Veendam 21 New York nr R'dam; Waterman 3 v. R'dam nr Wellington, daarna via Indonesië nr R'dam; Westerdam 24 New York verw.; Willem Ruys vertr. 2/4 v. R'dam nr Tj Priok; Wil lemstad 26 Madeira verw Als er ergens een bom gevallen is, kunnen minuten kostbaar der zijn dan goud. Snelheid is daarom een van de eisen, welke in Engeland de bescherming bevolking zich ook in vredestijd stelt brandweer en het bestrijden van sociale wanorde in het centrum van de belangstelling. De brandweer-brigades staan onder gezag van de centrale over heid: alle andere diensten worden geleid door een eigen plaatselijke organisatie met aan het hoofd de „Town-Clerck", een figuur welke men het best zou kunnen verge lijken met het hoofd van alle technische diensten in. een Neder landse gemeente. Drie opleidingsscholen in Bristol, York en Schotland- zorgen door cursussen van 3 en een halve week voor de opleiding van goed geschoolde instructeurs. Het hoogste kader krijgt daar overheen nog onderricht op het staf-college te Sunningdale, een plaatsje in de buurt van Ascot. Die hogeschool der burgelijke verdediging wordt geregeld door buitenlanders bezocht. Ook de mannen die thans in Nederland met de leiding van de bescher ming der bevolking belast zijn, hebben in Sunningdale van de ervaring der Britse instructeurs kunnen profiteren. Generaal- majoor J. S. Leth. Bridge, een militair die ziin sporen in de oor log onder veldmaarschalk Slim verdiende en daarna in Duitsland was, zwaait op de staf-school de scepter. Een duizendtal mannen en vrouwen volgde er de cursus sen waarop de theorie meermalen plaats maakte voor practische oefeningen zowel overdag als des nachts. Vooral dat laatste is van belang: de nacht brengt immers behalve raad in oorlogstijd ook bijzondere moeilijkheden. Westminster een voorbeeld Geen autoriteit van de civil de fence zal beweren dat Engeland met de bescherming der bevol king al voor honderd procent ge reed is. Integendeel, er zijn nog gevaarlijke lacunes, zoals bijvoor beeld de geringe animo voor de toch zo noodzakelijke bergings teams. De mannen die het eigen lijke reddingswerk moeten ver richten. Tegenover deze tekorten staan echter feiten die tot tevredenheid stemmen. Zo beschikt Westmin ster, het harije van Londen waar vrijwel alle paleizen en regerings gebouwen liggen, over een voor treffelijk opgezette afdeling van de civil defence. Onder het ge bouw waar de gemeenteraad de belangen van Westminister pleegt te behartigen, is een tijdelijk hoofdkwartier ingericht. De mu ren gaan schuil achter situatie- kaarten en tabellen waarop straks kan worden aangegeven welke teams reeds zijn ingezet en waar óver nog te beschikken valt. Een complete batterij van telefoons is de enige inventaris van de mel dingskamer. Mannen met erva ring van de bombardementen 1940 '45 zijn nog steeds in de weer om het systeem van meldingen zo veel mogelijk te perfectionneren. Dat het niet bij theorie blijft, kunt ge aan de Monckstreet ont dekken. In lange hallen, de van hoefijzers gemaakte deur knoppen wijzen uit dat hier eens viervoeters kwamen uitrusten van hun dagelijkse rit door Lon dens straten, oefenen dag in dag uit mannen zich in de civil defence. Evenals U en ik kijken ze eerst nog wel met enige ironie naar de instructeurs, die door het puin op handen en voeten met een brandslang door het smeulende stro kruipen. Nog even en ze doen zelf niet anders, want .^oefening baart bekwaamheid" is een zeer voornaam hoofdstuk in het -handboek van, de burge lijke verdediging. In het hartje van Londens drukke city wordt dat hoofdstuk gedoceerd op een manier welke indruk maakt. In de laatste uitwedstrijd is het WGW niet gelukt, de kans op de titel te behouden. Laten wij direct hieraan toevoegen, dat Berdos volkomen verdiend gewonnen heeft. Bij het vlotte spel van Berdos stak het spel van WGW maar povertjes af. Over alle linies werd de bal bij dë gastheren sneller gespeeld en beter geplaatst, terwijl WGW het steeds maar weer met improvisatie probeerde, slecht plaatste en een groot gebrek aan snelheid had. Na de aftrap was het direct Berdos die het beste van het spel had, steeds golfde de aanvallen op het WGW-doel, maar ook steeds strandden die op de WGW-verdediging die alle zeilen bij moest zetten om het doel schoon te houden. Met lage pas sen probeerden de geelwitten 't spel te verplaatsen maar de voorhoede, meestal met drie man in de aanval, was niet bij machte iets goeds met de bal te doen. Eenmaal dachten wij Bronsema te zien doelpunten maar de Ber- dos-doelman stond op de goede plaats. Na 25 minuten spelen greep Toes mis op de Berdos- linksbuiten en Amesfoort kopte onder diens voorzet door zodat de midvoor nu de bal volkomen in vrije positie ontving. De stand was 10 voor Berdos. WGW pro beerde de bakens te verzetten, maar steeds waren hun aanval len door het te hoge spel een prooi voor de backs en spil zodat met een 10 stand de rust aan brak. Wanneer de supporters zouden 25 MAART: Maria Boodschap Deze feestdag heeft tot on derwerp de herdenking van de menswording van Chris tus, die door de kracht en de medewerking van de H. Geest in de schoot van de Maagd Maria de menselijke gestalte heeft aangenomen. Ofschoon wij met eerbied opzien naar de eenvoudige dienstmaagd, die tot Gods Moeder werd uitverkoren, raakt bij de beschouwing van het eerste begin van het ver- lossingswesk de persoon van Maria op de achtergrond en zien wij Christus staan als onze Verlosser. Aanbid be wonderend en roem dan van daag met liefde de oneindige goedheid Gods, die ons zijn eengeboren Zoon heeft ge schonken, die bewerkt heeft, dat het Woord vlees voor ons geworden is. IN DESERTO hebben gedacht dat na de rust WGW uit een ander vaatje zou tappen bemerkten zij spoedig dat hetzelfde spelbeeld zich ging herhalen. Met snelle passen pro beerde Berdos de verdediging van WGW uit elkaar te spelen en het pleit voor deze verdediging dat zij de stand het eerste half uur zo wist te houden. Af en toe zat ook de voorhoede van WGW voor het Berdos-doel, maar door onsamenhangendheid was succes steeds uitgesloten. Na 25 minuten brak de midvoor van Berdos door Polman kwam uit ziin doel en heel handig plaatste de Berdos- speler de bal onder de lat. 20 voor Berdos. WGW speelde nu een volkomen verloren wedstrijd en toen de goed leidende scheids rechter v. d. Kooy op zijn hor loge keek wist de rechtsbuiten van Berdos, Polman voor de derde keer te passeren. KAPSCHUREN IN DE WIERINCERMEER WORDEN TOT BOERDERIJEN VERBOUWD WIERINGERWERF. Een de zer dagen heeft de Rentmeester der Domeinen onderhands opge dragen aan N.V. v.h. A. Kingma Zn. te Leeuwarden: het ver bouwen van 16 ijzeren kapschu- ren tot boerderijen met bijbeho rende werken. Met deze onderhandse opdracht is de beslissing gevallen dat de kapschuren dichtgemaakt zullen worden. Met de herbouw van de paehterswoningen op de betref fende bedrijven is men reeds be gonnen, zodat binnen afzienbare tijd de bedrijfsgebouwen van deze pachters weer volledig aan wezig zullen zijn. Het betreft de volgende bedrijven: Oosterterpweg: J. G. Addens K 3; J. de Graaf K 6. Robbenoordweg: J. J. v.d. Oord J 8. Westerterpweg: A. J. P. J. v. d. Heiiden G 8; W. H. v. d. Giessen G 10. Ulkeweg: E. Veenstra B 44; P. G. Luth B 47. Alkmaarseweg: D. Feitsma C 22; H. A. van1 de Zande C 23; R. J. Muller C 24; E.H Hamster C 35; O. R. Clevering C 33. Nieuw Almersdorperweg: E. Rispens C 44; H. J. Meijer C 42; J. de Jong C 41. Oudelanderweg: J. C. Onder- dijk D 52. Laag hing hef daar langzaam de nationale lui gen de vlaggen gedrukt zijn we Frankfort lag „Koningin Julia keren. De huldiging functionaris, de 1 juist zou zijn beg middellijk uitgest richt van de rar reikte. Aanvankel dat de „Beatrix" - doch een A.N.P.-- deze machine om daguur op Schipl DINSDAG 25 1 HILVERSUM I. AVRO; 7.50 VP AVRO. 7.00 Nieuws; 7. 7.50 Dagopening; Gram. muz.; 9.00 9.15 Gram. muz.; huisvrouw; 9.30 9.35 Gram. muz.; kleuters: 11.00 R.' Bladergroen: Psyc berteitsiaren: P Voor de zieken: 1 eert; 12.30 Land- mededelingen; i; platteland; 12.4(1 13.00 Nieuws; 13. 13.30 Mededelinge: 13.35 Pianoduo; vrouw; 14.30 Grs Schoolradio; 15.01 15.30 Onze Amer 16.00 Exquise min de kinderen; 16.1 17.15 Gram. muz.; en piano; 18.00 Gram. muz.; 18.30 van Rijsinge: Ver toekomst van hi landschap; 19.00 1 ren; 19.05 Pianospi vous parle; 19.20 19.45 Causerie ove nale Voorjaars Nieuws; 20.05 Act Gevariëerd prog V ragenbeantwoord menade-orkest; 22 land, Uw volk", k Buitenlands ovi Nieuws; 23.1524. HILVERSUM II, 24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7.1 nastiek; 7.30 Kli Morgengebed en 1 lender; 8.00 Nieuw richten; 8.15 Gr, Hoogmis; 10.15 Gr Schoolradio; 11.00 vrouw; 11.30 sch Angelus; 12.03 Gr; 12.33 Land- en delingen); 12.55 13.00 Nieuws en K 13.20 Actualiteiten mentsmuziek; 14.0C 14.30 Gram. muz.; radio; 15.30 „Ben j Voor de zieken; j 17.00 Voor de jeuj rmgsuitzending: J. „Het werk van de Guinea": 18.00 Nie tualiteiten; 18.20 18.30 Amusement; Gram. muz.; 19.40 causerie: 19.50 I 20.00 Nieuws en 20.08 De gewone n zijne van: 20.15 Gr Lijdensmeditatie Philharmonisch or] en solisten; 22.15 22.25 Kamerorkes 22.45 Avondgebed kalender: 23.00 Nie zond gezin", cause: Gram. muz. TELEVISIE-PR DINSDAG 25 I Experimenteel te ma van de VAR, 1 ISfe gewoonbei 2 weero-verzioht 3 Film. 4. „In kleuren i Pauze. 5. Kunstzwemmi

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6