Het R. K. Vrouwenbeweging hield jaarvergadering 25-jar. dievegge op zitting gevangen genomen Vergadering Rode Kruis Oranje-Wit is uitgebekerd R. K. Vrouwenbeweging afdeling Heilige Loo Laatste abonnementsconcert van Haarlemse Orkestvereniging Geslaagd donateursconcert Eensgezindheid" van VOO Somensti K.V.P.-fr AGENDA Politierechter Alkmaar Prins Bernhard bij Eisenhower Van de handbalvelden St. Adelbert in de 2e ronde Een ernstig beroep op alle dames Ouderavond Gidsen en Verkenners Arbeider met arm in hekelmachine HEILIG Belangr boodsci Eerste opgei PAGINA 2 DINSDAG 25 MAART 1952 ALKMAAR Dezer dag-en heeft de afd. Alkmaar van de Ned. Ka tholieke Vrouwenbeweging haar jaarvergadering gehouden in de Marijkezaal van „Hotel Victory", onder praesidium van mevr. D. M. Palearivan Nieuwkuyk, die o.m. de G.A. rector dr. F. Holt- huizen en de spreekster, mej. Ty- burg uit Amsterdam, naast een groot aantal belangstellenden kon welkom heten. Bi.i de aanvang van de verga dering sprak zii de verwachting uit, dat alle leden zich goede propagandisten zouden tonen en dat vplen zich daartoe extra zul len inspannen. Blijkens 't jaar verslag van mevr. Vermeulen stijgt het ledental regelmatig. Tal van interessante en culturele avonden heeft het programma van het vorig jaar opgeleverd en tot groot genoegen en tevreden heid van de leden. Do inkomsten en uitgaven sloten op een bedrag van f 4.669,45 met een batig sal do op 1 Maart j.l. van f 227,60. De ziektekas had f 339,33 ont vangen, doch uitgekeerd f 716,60, zodat meeT uitgekeerd dan ont vangen was 'n bedrag van f 377,27. De geboortekas ontving f 121,55, keerde uit f 187,50. zodat meer uitgegeven werd dan ontvangen is een bedrag van f 65,95. Mej. G. Henneman, die de kas uitste kend beheert, drong aan op aan sluiting van alle laden. Hoe meer leden, des te groter de uitkering. Het grote aantal leden zal de te korten moeten egaliseren. De penningmeesterasse, mevr. PedroliBuers trad, na zeven jaar als penningmeesterasse op accurate wijze haar taak te heb ben vervuld en vanaf 1923 zitting had in het bestuur, af. Zij werd op hartelijke wijze door de pre- |ONGE MENSEN EN SCHILDERKUNST ALKMAAR Momenteel komt het zo veel voor dat jonge men sen van pl.m. 19 jaar zich in het geheel niet interesseren voor kunst. Zij zijn zich niet bewust van de schoonheid welke van een schilderij of een beeldhouwwerk kunnen uitgaan. Om deze mensen en vooral de jonge mannen iets meer te leren over deze vormen van cultuur heeft het bestuur der K.J.M.V. besloten nog eenmaal de heer C. Baard te verzoeken een inleiding te houden over het schilderij en het ontstaan er van. De heer Baard is enige weken ge leden reeds bij de K.J.M.V. ge weest en deze avond is zeer in de smaak gevallen, getuige de vele verzoeken om een tweede inlei ding. Deze avond zal gehouden worden Woensdag a.s. in Pavil joen Kinheim om half negen. Een ieder die belang stelt in deze zeer interessante avond no digen wij bjj deze uit deze in leiding bij te wonen. Demonstratie dameskappers ALKMAAR De technische tmtwikkelinjgscliulb voor kappers uit Alkmaar en omigevinig, hield een speciale avond in de zaal van Hotel London voor de da- meskapipers, ter demonstratie van die J.C.B.-permanent-vloei- stoffen. Het was voor d© dames- kappers eer» leerrijke avond. 15 April a.s. wordt in Hotel London een Herenkapperswed strijd gehouden tussen Zaandam en Alkmaar. Van elke afdeling zullen 12 deelnemerq strijden om de eer van hun afdielimg. Tafeltennisnieuws van D.S.S. ALKMAAR Nadat vorige week d'e dames van D.S..S. I kampioen van haar afdeling werden, moest j.l. Zondag het 2de team heren naar Den Helder om daar zijn concurrent te be kampen: I.V.A. 3. Men had aan een gelijk spel genoeg om kam pioen te zijn maar de mannen van v. Spanje drachten er anders over. klopten I.V.A. 3 met 73 er» hadden zo de titel in hun zak. Zij verloren in deze compe titie geen enkele wedstriid. wel een bewijs dat v. Spanje. Poeze en Mulbren het tafeltennis ver staan! Nu maar een uitdaging tegen Heren I aanvragen.... Heren I op de 3de plaats en Dames I kampioen Heren II op de 1ste plaats en Dames II op de 5e plaats. Schaakclub D.O.S. ALKMAAR Die uitslagen van onderlinge wedstrijden van de wintercompetitie luiden: J. Kooij—J. Slikker 10; W. SpeetsA. Burgert 10; P. Bruin C. Hoogendijk 10; J. Nijtman P. Blom 10; de RijkeRos molen 01; R. van WezopJ. Kooij 0—1; P- ObdamA. Hoo gendijk 1—0; C. MazereeuwR. van Wezop 01; J. SlikkerP. van Hoven 10; A. v.d. Horst P. Obdam 10: van Rosmolen- Oostendorp 10; J. KooijR. v. Wezop 1/21/2; F. AppelJ. Nii- man 10; OostendorpA. v.d. Horst 10; J. ErkensJ. Kooij 0—1; J. BruinRosmolen 01. WANDELAARS NAAR DE STILLE OMGANG ALKMAAR. Deelnemers aan de voet-tocht gelieve zich vóór Vrijdag a.s. op te geven bij de volgende adressen: H. Hazes, Geestersingel 27, A. J. de Boer, Vondelstraat 1. Vertrek 's middags om 4 uur. vanaf de Rijksstraatweg hoek Emmastraat. Bevorderd ALKMAAR. De technisch ambtenaar van Rijkswaterstaat, onze plaatsgenoot, de heer C. Adamse, is bevorderd tot tech nisch hoofdambtenaar. Rijkspolitiemannen behalen zwemdiploma's ALKMAAR. Dezer dagen pam een aantal Rijkspolitie-amb- tenaren uit het District Alkmaar deel aan de in de Overdekte ge houden zwemproeven ter verkrij ging van het zwemdiploma 1 of 2 van de K.N.Z.B. 27 Rijkspolitie ambtenaren wisten het zwem diploma 2 (geoefend zwemmer) te behalen terwijl 3 van hen in aanmerking kwamen voor het diploma 1. sidente en de vergadering gehul digd en ontving aen bloemen hulde en een mooi, warme plaid. Mej- B. Veltman zal haar taak overnemen. Mevr. Slijdering Laan werd herkozen. Zeer interessant en leerzaam was de lezing van mej. Tyburg over de mentaliteit van 't volks kind in de grote stad. Het ge sprokene leent zich niet voor 'n krantenartikel, doch wat zij ver telde over de toestanden onder de a-sociale gezinnen was frap pant. Zij was onder deze kinde ren werkzaam als Hoofd van een school voor lager onderwijs en fungeerde bijna vanzelfsprekend behalve als onderwijzeres ook zo ongeveer als sociaal werkster. Zodoende kwam zii dagelijks met de meest verworden gezinnen in aanraking. Uit deze lezing blijkt, dat de toestanden in een grote stad nog lang niet rooskleurig zijn onder deze mensen, die, huns on danks, toch verdienen geholpen te worden, op de eerste plaats door gebed. A.O.G. 2 OP DE DREMPEL v.h, Streekkampioenschap ALKMAAR ADO 2 keerde met lege handen huiswaarts. In de eerste helft gaf Willy Wiering het elftal de leiding met 'n mooie schuine worp, die doel trof- Na de rust wist de midvoor nog 2 maal de roos tei treffen. Het wat verzwakte ADO-elftal was niet in staat om zelfs maar een goed ge richt schot op het AOG-doel af te vuren. Nu nog één wedstrijd tegen de kampioen van IV A, dus alle zeilen bilzetten, speelsters. De junioren hebben in een gelijk opgaande strijd beide punten be houden. Tegen de goede en hackte AOG-verdedigmg liepen de snelle voorhoede-speelsters van Adelbert steeds vast. Even als bij het 2e elftal ging de rust in met 10. In de tweede helft was het nogmaals AOG, die de Adelbert-keepster liet duiken. Hierna gelukte het de gasten om te scoren. De adspiranten hebben een stokje gestoken voor de reeks van overwinningen van haar te genspeelsters (Adelbert a). De gastvrouwen hebben baar een ge lijk spel afgedwongen 00. Zij hadden dit echter niet verwacht. Deze wedstriid was beteT dan de vorige maal. Er waren aardige spelmomenten te zien. Vooral 't samenspel was er op verbeterd. Hilda heeft keurig de penalty weten weg te werken. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren; Wil helmus H. J„ zoon van J. Kuis en G. C. Scheltinga; Bernardus N. J., zoon van J. L. Miché en A. Kaandorp; Gerrit H., zoon van H. Eikenaar en B. A. Peschel; Gabriëlle J. M., dochter van F. van der Hoeve en W. L. Sadeé; Marjanne, dochter van D. C. de Jong en J, van Kleef f; Cornells A., zoon van A. J. Bieman en M. Bloem; Cornelia A. M.. zoon van G. C. Zijp en M. A. C. van de Wiel; Wilhelmina M.. do.c-hter van C. de Ruyter en A. A. Zwak- man. Gehuwd: E. van der Mey en Jannetje Kuiper. Overleden: Guurtruida Zent- veld, 82 jaar, wed. van H. F. Gottmer. Heden: SCHOUWBURG T GUL DEN VLIES 8 u.: „Appels en Eva" met Enny Mols- de Leeuwe en Johan Kaart, (derde opvoering) Woensdag: SCHOUWBURG 'T GUL DEN VLIES: 8 u.: Inter nationaal Cabaret pro gramma met Georgette Haigedoorn. CAFE HARING Oude Gracht 8 uur: Jaarverga dering R.K. Verpleginigs- fonds. BIOSCOPEN (op beide dagen) Cinema Ame- ricain: Hoffmann's Vertel lingen, 18 jaar. Harmonie: Millionnairs gevraagd 18 j. Victoria-theater: De stad der Verschrikking, 18 j.: Rex-theater: Morgen is te laat. 14 jaar. Voorstellin- gem 8 uur. APO')'HEEK: Voor spoedge vallen is vanaf heden avond zes uur geopend: Apotheek Wanna, Ritse voort 5. Eerste kievitseieren in de Egmonder-meer ALKMAAR In het afgelopen weekend zijn in de Egmonder- meer de eerste kievits-eieren van dit seizoen gevonden. De vogels hebben reeds tal van nesten ge reed gemaakt en als het weer zacht blijft, zullen spoedig meer eieren worden gevonden. Kenners verwachten, dat ook de grutto spoedig aan de leg zal gaan. DRIEBANDENTOURNOOI K.N.B.B. ALKMAAR. Voor de eerste maal heeft het driebanden tour- nooi plaats gevonden in Alkmaar. De vorige week zijn voor de A en B-klassen de voorronden ver speeld. Ruim vijftig deelnemers namen hier aan deel. Met groot enthousiasme hebben allen zich van hun taak gekweten en nu reeds is te voorzien, dat het Dis- trictsbestuur Alkmaar van de K.N.B.B. een gelukkige greep heeft gedaan een dergelijk mas saal gebeuren op touw te hebben gezet. In de A-klasse zijn de volgen de acht spelers in de finale ge plaatst. carm. brt. moy. 108 162 0.666 108 172 0.627 102 163 0.625 98 193 0.507 94 170 0.552 93 178 0.516 93 209 0.444 94 223 0.421 H. Hoogland P. Stam A. v. Lingen J. Burger G. Wessels Th. Schot Sr. J. Schermerhorn Th. Schot Jr. De finale vindt plaats van 28 Maart t/m 30 Maart in het café van de heer C. de Boer (De Nachtegaal) Langestraat 100. In de B-klasse zijn de volgende acht spelers in de finale ge plaatst. T. v. Egmond C. Burger E. v. Stralen D. Stam M. Doggenaar J. Boots M. Heusy P. Kloosterboer carm. brt. moy. 54 146 0.369 170 167 138 157 200 174 191 59 55 45 51 56 53 57 0.347 0.329 0.326 0.324 0.280 0.304 0.314 26 en De finale vindt plaats 24, 27 Maart in het café van de heer P. te Bos, Zaadmarkt 107. Het tijdstip voor dit laatste concert o. I. v. Toon Verhey, was waarschijnlijk niet zo ge lukkig gekozen, want gewoonlijk zijn we voor deze concerten veel meer publiek gewend in 't Gul den Vlies, dan deze avond. Ge lukkig had dit op de musiceer- lust van het orkest geen invloed. Begonnen werd met de Sympho- nie no 2 in D gr. terts, Op 73 van Joh. Brahms. Deze sympho- nie spreekt wel 't gemakkelijkst tot het auditorium. Bróhms schenkt ons hier een fijnzinnige lyriek, welke uitermate' bekoor lijk is en het slot van dit opus is waarlijk effectvol en brillant. De vertolking liet zo goed als niets te wensen over en het was dan ook de meest waardevolle kunstmanifestatie van de avond. Toen kwam de Hongaarse vio list Thomas Magyar ons voorspe len, Introduction et Rondo Ca- pricioso van Saint-Saëns, voor viool en orkest, een vrij goed koop stuk, waarin het alleen maar gaat om de virtuositeit. On middellijk hierna „Tzigane" van Ravel, de componist was hier geïnspireerd door de zigeuner- muziek en de solist was hier dus de „Primas" van het Hongaarse strijkje. In kunstzinnig opzicht had de violist Thomas Magyar, ons niet veel meer te zeggen, dan alleen dat hij technisch fabelach tig viool kan spelen. En om dit feit werd hij dan ook door het publiek ten hoogste gewaardeerd- Dirigent Verhei; sec undeerde hem met de orkest-begeleiding voortreffelijk. Na dit oppervlak kig intermezzo, volgde er tot be sluit gelukkig weer een werk waarvan de vorm en inhoud el- BERGEN. Aan het einde van de zitting van de Politierechter Mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake is gistermiddag een vijf en twintig jarig meisje uit Bergen terstond gevangen genomen, nadat dit door de Politierechter, conform de eis van de Officier van Justitie, was gelast. Zij kreeg een gevan genisstraf van vier maanden on voorwaardelijk. In September van het vorige jaar stal zij bij een familie in Bergen in dienstbetrekking een aantal badhanddoeken, lakens en slopen, om daarmee haar huwe lijksuitzet aan te vullen; later, zoals zij zelf verklaarde, wilde zij zich van die schuld bevrijden door de benadeelde familie dertig gulden té geven; doch die dertig gulden stal zij weer bij kennissen van haar verloofde. Zij liep nog in een proeftijd van twee jaar, met een voorwaardelijke heeh- tenisstraf van veertien dagen, haar opgelegd door het Hof te Amsterdam, nadat zij zich daar een postwissel had toegeëigend, die door de post per abuis aan haar adres was bezorgd. Al eer der was zij in de Rekkense Inrich tingen opgenomen geweest; in de rapporten, die over haar waren samengesteld, werd zij in velerlei opzichten onbetrouwbaar ge noemd, zodat de Rechtbank het niet langer verantwoord achtte, haar op vrije voeten te laten. CASTRICUM. Op 12 Januari had G. J, V. te Castrjcum, zoon van een veehouder, op bevel van zijn vader een terrier, die op het erf van de boerderij^, achter de kippen aanzat, doodgeschoten. Vader en zoon mogsten hiervoor beiden terechtstaan. De zaak werd tot in alle finesses nagegaan, doch de Officier van Justitie, Mr. J. C. V. Meischke kon niet anders dan ontslag van rechtsvervolging vragen, op grond van art. 65 van de veewet," dat bepaalt, dat iemand gerechtigd is een hond dood te schieten, wanneer die zlc-h op zijn erf ophoudt, waarbij de Politierechter zich aansloot, EGMOND AAN ZEE. Zekere W, J. de W. was op 3 Februari kwaad geworden op een jpngen, die, zoals hij dacht, het op hem had gemunt met sneeuwballen gooien. Hij pakte de jongen hoog op, en gooide hem toen over dé straat. Het waren waarschijnlijk de borrels, die hem zo opvliegend hadden gemaakt, Hij kreeg f 25.— te betalen. Een viertal mannen moest daar na voor de balie verschijnen om dat zij de wegen onveilig hadden gemaakt. Na zich goed van alco holhoudende dranken te hebben voorzien, gingen zij aan het fiet sen, zodat ze de gehele breedte van de weg nodig hadden. Het waren C. A. te Oudorp, J. W. te Alkmaar, KI. M. te Heiloo en W. M. D. te Beemster, die be halve de laatste f 100.subs. 40 dagen kregen; D. werd veroor deeld tot f 80.subs. 24 dagen. ALKMAAR. Op 18 Februari reed er een dronkeman over de Langestraat en kwam op zeker ogenblik in aanraking met een jongeman. Er ontstond een kleine botsing, die verder goed afliep. Het ongelukje was echter gezien door een man in burger, die zich heeft aangesloten bij de reserve- gemeentepolitie, en die dit feit zo ernstig vond, dat hij het nodig oordeelde, eep agent van de ge meentepolitie daarvan op de hoogte te stellen. De jongeman, die het botsinkje te verduren had gekregen, koos echter de partij van de beschonkene en fietste de oplettende vrijwilliger na. Hij sneed hem de weg af en dwong hem tot stoppen. In niet te zacht zinnige bewoordingen gaf hij hem te kennen, dat hij eigenlijk een pak slaag verdiende, voor wat hij (de aanvaller) als klikkerij qua- lificeerde.. Vrijwel tegelijkertijd zetten zij hun fietsen tegen een muqr, de jongeman, een slager, D. v. R. nam, volgens de vrijwil liger een boksende houding aan en er ontstond toen een klein vechtpartijtje, waarbij de res. politieman een klap op zijn neus kreeg. Tachtig gulden eiste de Officier. De politierechter maakte er f 30.subs. 12 dagen van en gaf om R., die niet zovéél goeds Belooft, wat in toom te houden, tevens een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een maand met een proeftijd van 2 jaar. BERGEN. A. K. uit Zaandam die door de Rijkspolitie te Bergen was gesommeerd van zijn fiets af te stappen, wegens een kleine verkeersovertreding, die hem hoogstens een paar gulóen had kunnen kosten, wilde dja bekeu ring ontlopen en reed ijlings door. De politie zette hem achterna met het gevolg, dat hij nu voor de rechter stond, beschuldigd van een misdrijf tegen de politie, wel ke hem op een boete van f30— subs. 12 dagen kwam te staan. kaar volkomen dekken. Polka en fuga uit de opera „Shvanda" van de Praagse componist Jaromir Weinberger geb. 1896. Zeer geestige en vreugdevolle muziek, fris en boeiend tot de laatste noot toe, en door het or kest voortreffelijk gespeeld. Toen ioas het moment van afscheid althans voor dit seizoen gekomen. Men bracht het orkest een staande ovatie, waarin besloten lag niet alleen, de erkentelijkheid voor wat de H.O.V. deze avond presteerde, maar voor al het mu zikale schoons dat het gehele sei zoen werd geboden. W. Schreurs ALKMAAR Maandagavond vergaderde ten stadhuize de afd. Alkmaar van het Ned. Rode Kruis onder voorzitterschap van Dr. F. J. Frederikse. Deze open de met een woord van welkom en herdacht de overleden oud voorzitter dokter J. Maats. Staande wijdde de vergadering enkele ogenblikken van stilte aan de nagedachtenis vqpi de oud-voorzitter. De heer Mr. J. A. Driessen werd in het bestuur herkozen, terwij] in de vacature van Mevr. E. M. J. J. E. de Jong werd ge kozen Mej. G. Leesberg. In d'e vacature van wijlen Dokter Maats werd gekozen Mr. M. G. L. van Sohouwenberg. Blijkens het jaarverslag van de secretaris bedraagt het leden tal 3248. Gezien de lage contri butie is dit ledental beslist te laag om het Rode Kruis in staat te stellen zijn zegenrijk werk te vervullen. In verband daarmee vragen wii speciaal de aandacht voor de eind Mei te houden cam pagne voor het Rode Kruis. De secretaris-penningmeester de heer Nijhuis gaf vervolgens een financiëel verslag over 1951 waarin ook de inkomsten van de campagne van 1951 waren ver werkt. De rekening sloot in ont vangsten en uitgaven op een be drag van f25243.62. Na reserve ring van belangrijke bedragen voor aanschaffing van materiaal en kleding alsmede voor de kos ten verbonden aan de bloed transfusiedienst resteerde een batig saldo van f49.24. De boe ken en de beseheiden werden dóór de financiële commissie, be staande uit de heren J. Krauwel en H. Jansen in orde bevonden. Op 'bun advies werd de penning meester onder dank gedechar geerd voor zijn gevoerde beheer. De jaarlijkse boottocht voor in validen en ouden van dager» zal op 4 Juli a.s. worden gehouden. 14 dagen voor tandtechnicus ALKMAAR De Kantonrech ter heeft dezer dagen de tand technicus J-K. wegens het onbe voegd uitoefenen van de tand heelkunde hij had namelijk verschillende malen tanden en kiezen getrokken, terwijl hij daartoe niet gerechtigd is ver oordeeld tot 14 dagen hechtenis. De Ambtenaar van het O.M. had een boete van vijfmaal driehon derd gulden geëist. HEILOC. In de zaal van de ..Rustende Jager" was geen nlaatsie meer onbezet voor het donateursconcert, gegeven door de Muziekvereniging ..Eensge zindheid" o.I.v. dirigent Alb. Meiins Wz. Na de nittir gespeelde Baniermars van Alb. Meiins. voerde men uit de 2e Grand Ouverture van L Lang-Lois. Een echt z.g. conconrsnummer. waar in meer moeilijkheid dan schoon heid is te vinden. Het stuk werd met wisselend geluk gesueeld. Met ..Judex" van Gounod be gon feitelijk de muziek en in dit werk viel een fraai klankgehalte van het koper te waarderen. Hierna speelde ter afwisseling Ben Boots (lid van het corps) een .cornet-solo „De Terugkeer" van Hartman. In dit langdra dige stuk bewees de solist een zeer goed instrumentalist te zijn. Jo v. d. Horst speelde de piano-partij zeer goed. Hun suc ces was verdiend. Het muzikaal hoogtepunt van de avond vormden twee mooie karakterstukken „Serenade Nae- politaine" van Winkler en „Ma rionetten Wachtparade" van W. Ruhn. De dirigent gaf hier een zéér muzikale interpretatie van. Zijn musici konden hierop goed rea geren, omdat de eisen technisch niet te moeilijk waren. Alb. Meijns heeft vandeTschai- kowski-Herinneringen een uit stekend arrangement gemaakt. De vertolking was wel niet ge heel gaaf, want pok in dit Opus wordt technisch nog al een en ander verlangd. De zéér goede ogenblikken in deze uitvoering zijn ons echter niet ontgaan. De mars „Appèl aux Trom- pettes" van Ney sloot het muzi kale gedeelte van deze avond op een zeer prettige wijze af. „Eensgezindheid" gaf nog eau toenummertje alvorens het toneel te verlaten. Niet alleen bij „Eensgezind heid" maar ook bij andere mu- Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 13 tot en met 19 Maart en te bevragen aan het po litiebureau te Alkmaar, iedere werkdag van 1718 uur. behalve op de Zaterdagen op kamer 14; Zakje met inhoud; paar gym schoenen; een tiental wanten, waaronder kinderwantjes; drie portemorinaias met inhoud; drie nadvindersriemen; paarlen ket ting; vier handschoenen; alpino muts; armbandje; sleutels, grote en kleine; mantelstof; gym schoentje: dashouder; regenjas; colbertjasje: portefeuille; hand pomp: kinderjasje; drie vulpen nen; speelgoedbeestje; bal; shawl paar damesschoenen; kerkboek (N.H.); winterjas; broche; bran ders gastoestel; ketting met slot; armband; auto-slinger; injectie- stof; etui met inh-I twee geldsbe dragen; badmuts; wandelstok; kindertuigje; zakmesje: kinder laarzen; tas met gei^edschap; zakdoekje; tas schooletui en kin derschoenen. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Theo doras B. J. z. v. J. C. Pascha en A. G. J. Glim; Matt'heus J. z. v. P. Sneek er» C. A. van Westerop; Arie P. J. z. v. J. Duineveld en A. J. Molenaar. Gehuwd: Frits Beek en Maria A. Koel. Overleden': Maartie Mars, 90 jr., geh. met G. N. Bijleveld; Geertje 'Schaap, 75 jr., wed. van J. Mijts. ziek verenigingen valt het op, dat de moeilijkheidsgraad van het te spelen stuk niet steeds in over eenstemming is met het presta tievermogen van het corps. Blijf binnen het kader van het ver mogen en de muziek zal er des te schoner om klinken. Een donateursavond is nu een maal ook een feestavond, en daarom werd na de pauze opge voerd „Knalgas", klucht in eén bedrijf van Gerdas, door leden van „Eensgezindheid". Het pu bliek toonde zich zeer erkentelijk voor de muzikale prestaties van het corps en genoot kennelijk van het opgevoerde blijspel. W. SCHREURS Bergen aan zee groei! BERGEN AAN ZEE. Het tij dens de oorlog zo geteisterde bad plaatsje begint langzamerhand weer aanzien te krijgen. Sinds September 1951 zijn 2 villa's gereedgekomen, terwijl er nog 7 in aanbouw zijn, Daarvan komen er 3 aan de ingang van Bergen aan Zee, aan de Zeeweg en 3 aan de Julianalaan, in het centrum van het nu eindelijk in snel tempo opkomende toeristen oord. Een verheugend feit is, dat men de stijl van de villa's zeer variërend heeft gehouden, ge heel passende in de eigen sfeer. Ook voor Bergen is deze op bloei, hoewel dit indirect moet worden gezien, van zeer groot belang. Wij mogen nog de aandacht vestigen op de lectuur-huisies die op diverse punten in de stad zijn opgesteld en waarin men lectuur, boeken en tijdschriften en couranten kan deponeren, welke verzonden zullen worden aan de militairen in Korea. Nieuw Guinea, Indonesië en aan de verschillende ziekenhuizen. SPELEND KINDJE OVERREDEN BERGEN. Zaterdag is het 2Vs jarig zoontje van de familie Rothier dat op een fietsje uit een steeg de Filarskiweg opreed door een passerende mestkar overre den en vrijwel onmiddellijk ge dood. De bestuurder van de kar heeft niets van het ongeluk ge merkt en hoorde later pas welk drama er zich had afgespeeld. LEEUWARDER ZAKENMAN WEGENS OPLICHTING GEARRESTEERD LEEUWARDEN - Te Franeker is door ïe politie aangehouden, verchcht van oplichting en vals heid in geschrifte, de Leeuwarder frossier Th. van H. De overtre- ing is gepleegd ten nadele van de heer De J. de Franeker. Het bedrag waarom het in deze gaat moet zeer aanzienlijk zijn. WEERSVERWACHTING medegedeeld doop het K.N.M.I. Ie De Bilt. geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond: KOUDER WEER OP KOMST In de nacht en ochtend hier en daar mist. Overigens overwe gend zwaar bewolkt met plaatse lijk enkele regen- of sneeuw buien. Matige wind uit Noorde lijke richtingen en kouder. 26 Maart: Zon op: 6-29onder: 19.04; Maan op: 6.23; onder: 20.24 PARIJS, A.P., A.F.P. en Reuter Z.K.H. Prins Bernard is Maandag morgen door generaal Eisenhower ontvangen op het geallieerd hoofdkwartier te Parijs. Dit was het begin van een tocht van de Prins langs verschillende militaire installaties van het Noord Atlan tisch Pact in Frankrijk. Maandagmiddag had de Prins een onderhoud met de opperbe velhebber der Atlantisohe strijd krachten. De Prins liet zich voor lichten over de geallieerde mili taire opbouw, waartoe ook Neder land bijdraagt. In de eerste bekerronde had de kamnioene Leonidas met Or.Wit de grootste moeite: met een be nauwde 32 overwinning kwa men zii net met de hakken over de sloot. Zeevogels moest on dervinden dat het tegen een elf tal uit de Dloc. klasse speelde, Vitesse nam geen enkel risico en stuurde de vogels met een 30 nederlaag naar huis. Om de lauwertak speelde Adel bert tegen SHS uit Spaarndam en kwam zowaar met een 32 zege huiswaarts; een goede prestatie van de Egmondsen, Or.Wit 2 haalde het stepke staaltie uit om de reserves van TYBB te verslaan, met 10 ble ven zij de baas in eigen huis. al kregen ze, dan ook meer dan hen toekwam. Voor de Streek-competitie werd gespeeld Meer vogelsVBO; de uitslag werd' een 11 gelijk spel wat voor VBO als een prestatie geldt. AOG 2 hield ADO 2 er met 3-0 onder. Er rest hen nu nog één wedstrijd tegen Wijk a. Zee 2 en als daaruit één puntje te voorschijn komt, is de eerste Streekkampioene binnengelopen. Zeevogels 2 hielp AOG 2 een handje door met 3—1 van Wijk aan Zee 2 te winnen. Ook de junioren weerden zich geducht in de streekcompetitie. Zo won Zeevogels met 2—1 van VBO en AOG stuurde Adelbert a met dezelfde cijfers met een nederlaag naar Egmond-Bmnen terug. GEMEENTE GEEFT WONINGEN ALS HOOFDPRIJS Het gemeentebestuur van Har- dinxveld heeft een wedstrijd ge organiseerd voor zijn woningzoe kenden, met de toewijzing van twee nieuwe woningen in, fioven- Hardinxveld als hoofdprijs. Ieder ingezetene, die bereid is rente- spaarbrieven van f 25 te kopen voor zichzelf, familie en kennis sen, kan er aan mee doen. De woningzoekende, die de meeste spaarbrieven aan de man brengt, wordt een van de 52 in Boven- Hardinxveld te bouwen wonin gen toegewezen, tegen de nor male huurprijs. Hij moet echter minstens 75 spaarbrieven van f 25 kopen. Ook zijn opvolger, die op één na het grootste aantal ver koopt, krijgt één van die wonin gen toegewezen. HEILOO. We hebben enige tijd geleden bekend gemaakt, dat het bestuur van de afdeling Heiloo van de Nederlandse Kath. Vrouwenbeweging in Heiloo heeft kunnen zorgen voor een Dracht avond, een Passie-avond, in de aantrekkelijke vorm van een moderne Lijdensmeditatie in Woord. Beeld en Gezang. Vrij dagavond a.s.. 8 uur. in het Brunogebouw. We kunnen ons echt eerlijk voorstellen, dat de dames van Heiloo als eerste reactie op dit bericht, met niets ontziende, kruidenierpachtige en huishou delijke juistheid en dat kun nen ze, gezien het feit, dat zij het zijn, die in een gezin de touw tjes wel aan elkaar weten te knopen aan het rekenen slaan, hoeveel Vasten-meditaties zij al bijwonen: elke Zondagavond in de kerk, om de veertien dagen in de Congregatie nu het Vasten is, via de ra aioe?i dan nog weer eens in de Vrouwenbewe ging? En dan komt het duiveltje van de quasi-plichtsbetrachting met gemene ogen kijken naar de wachtende stapel huishoudelijke bezigheden en karweitjes iaat loeten wij daarvan en dan komt het beslissende ogenblik: nee,daar kan ik onmogelijk heen, want 't moet vandaag nog klaar, want morgen om 5 uur begint de schoonmaak weer, want, want, want! We kunnen ons ook voorstellen dat men liever „Goed Nieuws", ..Beatrijs", „De Libelle", en mo gelijk Moederhoe voedt gij Uw kind op" wat weten wij daar van inziet. Maar, dat gaat nu eens echt niet, want die avond kunt U on mogelijk missen. Eenmaal voor bij, kómt die niet meer terug! Moest men niet als eerste van een reeks nieuwe aantrekkelijke avonden, met deze beginnen? Een godsdienstige avond? Maar al te zeer hebben de standsorga nisaties soms een te grote mate rialistische inslag wegens de overwegende stoffelijke belangen hoewel wij weten, dat er onder de leden veel oprechte idealisten zijn, mensen, die gewoon vol zit ten van apostolaiitsliefde. Doch moet de structuur van de organi satie niet zo zijn, dat op de eerste plaats voor de leden in zedelijk en godsdienstig opzicht iets wordt gedaan, vóórop gaat de culturele verheffing? Onze Lieve Heer heeft het zelf gezegd: „Martha, Martha, Om vele din gen zijt ge bekommerd, bezorgd. Slechts een ding is noodzakelijk!" Dan is er yiog iets anders. Niet, dat de afdelvng Heiloo een bloed armoedig bestaan leidt, maar toch is er nog een ernstige leem te l En waaromOndanks de eer lijke pogingen van het bestuur, om leden bij te werven, zijn er nog tallozen, die zich afzijdig houden. Niet alle vrouwen van Heiloo zijn lid. Ook daar moet Katholiek Heilige Loo voor zor gen. Er zullen „heiligdommen" voor moeten worden omgebouwd, ja, om het populair te zeggen: er moeten gezelschapsavonden aan geloven; keukenwerkjes en stop manden en bergen verstelwerk moeten ervoor blijven staan. En misschien ook nog wel een hepl klein beetje menselijk opzicht. Ma.ar wat de afdeling U biedt, onder de krachtige leiding van een actief bestuur, is dat heus wel waard, Q F, Uitslagen: Beker: Or.WitLeonidas 23; VitesseZeevogels 30; Wijk a. Zee—ADO 1—3. Lauwertak: Geel WitO.G. 1—1; SHS—Adelbert 2—3; HBG- Velsen 3—0; O.G. 2—Bl.Zwart 2 2—0; Or.Wit 2—TYBB 2 1—0. Junioren hfd.kl.: TYBB a Vitesse 92 (TYBB a kampioen) Jun. afd. 2; Leonidas aGeel Wit a 5—2; Velsen—TYBB b 7-0. Streekcompetitie: Meer vogels VBO 1—1; AOG 2—ADO 2 3—0; Wijk a. Zee 2Zeev. 2 13. Jun. Streekcomp.: AOGAdel bert a 2—1; Zeev.—VBO 2—1. GESLAAGDE VORM VAN PROPAGANDA HEILOO Men kan zich voorstellen, dat vele ouders zich wel eens ernstig afvragen, wat hun jongens en meisjes nu eigen lijk uitvoeren bii de verkenners- en gidsenbeweging. Welnu, dat hebben zij Zon dagavond duidelijk kunnen er varen in het Bruno-gebouw, waar de Verkenners, Welpen, Voortrekkers en Gidsen hun precies hebben laten zien. wat wat de jeugdbeweging voor hen betekent en wat zij er leren. De talrijke opdrachten, die zij krijgen, zijn erop gericht hun zoveel mogelijk zelfstandigheid te leren en bij de verkenners krijgt deize zelfwerkzaamheid de hoogste graad, wanneer zij ge schikt bevonden worden, een tweedaagse tocht te gaan maken, de zgn, Hike, waarvan zij later een rapport, moeten overleggen, om dan te kunnen worden be vorderd tot eerste klas verken ner, een rang, waar alle verken ners hoog tegen opkijken. Zon dagavond zag mei» dan op de planken een drietal verkenners op pad; men zag precies hoe zo'n tweedaagse tooh+ in ziin werk gaat, wellke middelen de verken ners daartoe ten dienste staan, hoe zij al het hun geleerde in praktijk brengen. Het was ori gineel gevonden, om bij al dat gene, wat zij op hun weg tegen kwamen, ook in te lassen de verschillende andere takken van de zelfde jeugdbewegingen, en vormen van recreatie, werkzaam heden bijeenkomsten van wel pen, gidsen en voortrekkers etc., waartoe ook een film behoorde van het zomerkamp van de ver kenners in 1951 en het plechtig overnemen van het St. Joris- beeld. (dat. verleden jaar door bee>] Nederland werd rond gedragen) door de verkenners van Heiloo. De avond slaagde op uitstekende wijze en verliep tot groot genoegen van de bezoe kers, ouders, groepscomiité. de Zeereerw. Heer Pastoor en de beide Aalmoezeniers, oudverken ners, districtscommissaris met enkele andere functionarissen van de hogere leiding. Muzikale medewerking werd verleend door- de jeugd-mond- orgelclub. OUDE PEKELA Op de touwfabriek „De Volharding" al hier, heeft een ernstig ongeval plaats gevonden, waarbij de ar beider R. Boven ernstig werd ge wond. Hij geraakte met zijn linker hand in de zgn. hekelmachine, waardoor zijn linkerarm tot bo ven de elleboog geheel werd af geknepen. B. kwam nog zelf naar beneden, waar enkele toegesnel de arbeiders direct een knevel- verband legden, De inderhaast ontboden geneesheren dr. Bos wijk en dr. Zelfelder adviseerden onmiddellijke overbrenging naar het R.K. ziekenhuis te Winscho ten. Het slachtoffer is gehuwd. Aardappeibeurs Rotterdam ROTTERDAM, 24 Mrt Kiel- aardappelen 35 mm opwaarts. Bintjes 13; Alpha's 10—10.50; Fu rore 1313:50; Bevelanders 13.50— 14; Meerlanders 12—12.50. Zandaardappelen 35 mm op waarts. Voran 8.50: Eigenheimers ge ruimd; Record 8.50; IJsselster 10; Libertas 9.50; Noordeling 9.50. Voeraardappelen 4.50—6.25. Prijzen per 100 kg en berekepd op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VATICAAN-STAD, beid van de vierin katholieke actie in zender een radiobc waarin hij sprak o\ de opvoeding. Het de H. Vader, is kim Hierbij is de vormii Er zijn sommige n mingen, die verandi len aanbrengen in h de werking van het de waarde van het twisten. Hierbij sta vast, zo zeide de H het christelijk gewet bestaat in de overei het innerlijk en uite NIEUWE DESKl IN DE TWEEDE De Verkiezingsraac tholieke Volkspartij gende „kwaliteitszet komende verkiezing' zen: Dr. L. G. Kortenh ter van de Tweede Mej. dr. A. de Wa tenland.se zaken; Dr. A. M. Lucas mene financiële en ken; Drs. M. M. J. J algemene financiële sche zaken; Ir. Fr. C. M. Wijf Schumanplan; Vice-admiraal H voor marine; Kolonel J. J. Fens sie; Mr. K. van Rijck juridische zaken; Mr. Th. de Graaf sische zaken; Mr. P. A. Blaisse landse economische Als plaatsvervangi kwaliteitszetels zijn Mej. mr. dr. J. C. voor buitenlandse zs Dr. mr. J. A. M voor algemene finai Kol. C. Visch, voo! Luit-kol. Schoone; defensie; Mr. H. de Groot, sche zaken; Mr. F. Bot, voor zaken; Drs. W. K. N. Scl buitenlandse econonr NOOR DEL HOCKEY-EL Het Noordelijke dat Zondag 30 Maart een districtswedstrijd het Oostelijke elftal samengesteld: Doel: Giesler (Di Bouma (Groningen) e HBS). Midden: Brc Gravendeel Groningi hoek (Meppel). Voor: ningen), Weerstra (I ger (Groningen), An en Galema Groningi Reserves: Kaptein Hannam (Forward) (Vervolg van minister van Socia een der bevrijdings] een deskundige op en in, internationaaa miraal Moorman is gerende staatsssec Marine, die, indien politieke zaken hen brengt op zijn p< departement, een v vanger zal vinden Vischfc van de luc In mr. van Rijck men een juridisch' van erkende bekwaï naam de laatste ti voren kwam in rondom de Ambon Dat mr. Blaisse zie] heeft gesteld voor buitenlandse econor nanciële belangen grote versterking vc Hij vervult aan hel van minister van d hoge post als direc buitenlandse econon king-en en staat, na men, in het interna ke milieu in hoog Zoals gezegd, w enige dagen dat a.s. Maandag worde sultaat van de l>es beslissingen van de commissie bekend men, naar algemei wordt, een candidi verschijnen, waarme om het nu maar 1 uit te drukken, „vó om kan". Daarnaa; dat dit uiteindelijke vies ook in dit op dig zal zijn, dat he doende oog heeft v schappelijke en re{ gen, opdat de kiezei mj de groslijststen: °f geen reden ku °m de „correcties" a waartoe het regler biedt. Het algemeer echter o.i. wel, dat met „uitbuit", we het kader van de jyke en evenwichti ling van de fractie, heht van de huid: toekomende politiel gen en omstandigh

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2