3 maanden gevangenisstraf voor concierge Chr. school 0ubtc"""r attest Straaljagers in botsing; één toestel neergestort ALKMAAR EN OMSTREKEN 40 |AAR 'N DE BL0EMET|ES Alkmaar heeft thans depot van nieuw corps Piloot werd gedood Hij stookte zijn kachel met cokes van de school SCHOENEN PARADE Kemphaan als symbool Vergadering „Het Witte Kruis" Schoor! steeds meer in trek Meervoudige Kamer Alkmaar VAGINA 2 WOENSDAG 2 APRIL 1952 ALKMAAR. Gistermorgen heeft de Arrondissementsrecht bank. cenraesideerd dor Mr. A. D. van Reeteren Altena. 3 maanden eevaneenisstraf met aftrek van voorarrest oneeleed aan E. J. van 't V. en ziin zoon T A. van 't V. weeens dief stal en verduistering van cokes ten nadele van een der Christe lijke Scholen In deze stad In de belde laatste winters hebben de concierge van de school en ziln zoon. die hem bii ziin werkzaamheden wel eens be- hulnzaam was. gestookt van de kolen, die zll telkens in kleine hoeveelheden mee naar huis namen. Beiden waren er zich niet van bewust iets verkeerds te hebben gediaan. Zij hadden enkel en alleen „een gewoonte gehand haafd", n.l. om de goede kolen, die uit het afval waren gezeefd, ten eigen bate te gebruiken, zoals sinds de oorlog oogluikend was toegestaan. De zoon meende, dat zijn vader recht had op de cokes, die hij beschouwde als een beloning in natura. Buiten de uitgezeefde kolen, had men echter ook de gewone voorraad wel eens aangespro ken. Het meenemen geschiedde op klaarlichte dag en, zij hadden niet tot heimelijkheid hun toe vlucht genomen. De Officier vond het een krankzinnige gedachte, te menen diat zij een soort van recht op de cokes konden laten gelden. Bovendien kan hij hun handel wijze niet in overeenstemming brengen met hun christ. levens beschouwing. Tegen de vader eiste hij een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek, tegen de zoon vier maanden met aftrek. Mr. A. V M. Leesberg, die voor de vader pleitte, wees er nadrukkelijk op, dat de christe lijke levensbeschouwing van zijn cliënt niet als een strafverzwa rend element in aanmerking kon worden gebracht. Hij deelde mee hoe de gewoonte, uitgezeefde cokes mee te nemen, sinds de oorlog was ontstaan, voortgezet en dat bijgevolg niet kon warden gesproken van een opzettelijk bedirijven van 'n handeling, die als kwaad was erkend, De straf vond hij veel te hoog en in dit verband herinnerde hij de recht bank aan de straffen, die de Alkmaarse Politierechtter had opgelegd aan de betrokkenen bij de Etikhuizer cokes-affaire, waar geldboeten van f 50,waren opgelegd en waarbij ais hoogste straf was opgelegd een maand met aftrek aan degene, die zelfs 2 3 duizend kg cokes had ver duisterd. Als bijzondere omstandigheid voerde hij aan, dat het loon van de concierge, (ruim f 41,—- p.w.) aan die lage kant was. Hij ver zocht de rechtbank zijn client een gecombineerde straf op te leggen, een geldboete en een voorw. hechtenisstraf. Tevens vroeg pleiter onmiddellijke in- vrij heidisstelling, Mr. Thijss sloot zich in zijn pleidooi voor de zoon geheel hij diat van Mr. Leesberg aan. Volgens hem mocht en kon zijn cliënt van mening zijn, dat ziin vader gerechtigd was, de cokes mee naar huis te nemen, zodat kwade opzet wel zeer twijfel achtig was. Daarna ging hij in op enkele nersoonlijke omstan digheden, die het zijns inziens rechtvaardigen zouden, dat ook de zoon een geldboete en een voorw. gevangenisstraf zfouden worden opgelegd. Ook hii vroeg tenslotte onmiddelijke in vrij heidsstelling voor zijn cliënt. Toen trok de rechtbank, zich in raadkamer terug, om zich over deze verzoeken te beraden, waar na zij met bovenvermelde uit spraak kwam. Wel-enschap en Techniek ALKMAAR Het bestuur van de KJMV verzoekt ons opname van het volgende: Woensdagavond zal in Kinneim aan de Stations weg een avond worden gehouden welke in het licht der wetenschap en techniek zal staan. De heer H. Lansen zal dan een causerie hou den over dit zo interessante on derwerp. De faam als spreker is reeds ver voor hem uitgegaan, zo dat verder commentaar overbodig is. Deze causerie zal worden toe gelicht met een uitgelezen serie foto-lichtbeelden. Wij verwachten alle leden dan ook om half negen precies. Klaver jas-vierkamp ALKMAAR Maandag, j.l. hield de Klaverjasclub „De Vier Azen in haar clublokaal Hotel London een dubbel vierkamp. De uitslag was als volgt: le prijs DVA met 22434 pnt; 2e prhs t Klavertio met 22251 pnt: 3e prijs ..Randers" met 21671 pnt: 4e prijs „In t Klein" met 21416 pnt; daarop volgde „Foresters", „KJC Troef- jager" en de „Laatste Troef' Opbrengst collecte De huis aan huis-cöllecte voor de jubiloumadtie van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en gezondheidskolo- nie;3, welke de vovige week werd gehouden, heeft opgebracht 7 1820,04. K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Op 9, April zal door de Koepelorganisatie een Passie-avond worden gegeven in samenwerking met de verschil lende standsorganisaties, Leden van de K..A.B. hebben eveneons toegang tot deze mooie en voor de Goede Week passen de avond. Kaarten zijn verkrijg baar tegen betaling van sieents vijftig cent bii de diverse afde lingsbestuurders. Wilt ge een mooie avond mede maken, .haast u dan, want er zijn voor elke afdeling slechts weinig Op 17 en 18 Mei zal weer een K.A.-weekend plaats vinden, zo als dat al enige jaren het geval is geweest. Het bestuur acht het van belang, dat verscheidene van onze bestuurders aan zo'n week end deelnemen. Om dit te bevor deren zal het K.A.B.-bestuur voor elke deelnemer uit Alkmaar de halve kosten voor zijn rekening nemen. Opgaven van deelnemers aan de penningmeester. Liefst spoedig. Het zittingsuur van het Bureau van Advies zal nog gedurende enkele weken plaats vinden van zeven uur tot half acht, elke Maandag in het K.A.J.-Huis, Laat, ingang Vlaanderhof. V» ii herhalen dat nog eens, omdat velen aan het oude adres gewend ziin. Nog steeds komt het voor, dat degene, die recht op kinderbijslag heeft, zijn lijst met de aange tekende dagen, dat hii heeft ge werkt, te laat inzendt. Het is daarom dat we onze leden er op attent maken, de liist tijdig in te zenden bij het orgaan van wie men de kinderbijslag moet ont vangen. Bi; het invullen van die lust moet er aan worden gedacht, dat de dagen, waarover men uit kering heeft ontvangen van de Overbrugging, niet mogen wor den vermeld, omdat bij de Over brugging de kinderbijslag wordt uitbetaald. Tekent men die da gen toch aan, dan is dat niet eer lijk en maakt men zich schuldig aan oplichting, met alle gevolgen van dien. Raden van Arbeid en ook bedrijfsverenigingen infor meren bij de gemeenten of som migen ook Overbrugging hebben ontvangen. Men geve dus ziin aantal ge werkte dagen juist op. ALKMAAR Gisteren her dacht de heer Zeegert Donker de dag, waarop hij voor veertig jaar in dienst trad bij de bekende bloemenzaak van de firma P. J. van Kessel. De heer H. van Kes- sel, die nog in de wieg lag, toen de jubilaris in de zaak kwam, sprak hem nu als patroon toe, toen de heer Donker met vrouw en kinderen iri de Langestraat gearriveerd was. Hii herdacht de 25-jarige samenwerking met de jubilaris en de prettige verstand houding jegens de fam. van Kes sel, waarmee de jubilaris 40 jaar lief en leed gedeeld had. Spr. her dacht ziin vader, dé heer P. v. Kessel, met wie de heer Donker eveneens 25 jaar had samenge werkt en dankte hem voor de steun, ondervonden, toen hij de zaak overnam. Hij deed zijn woor den van gelukwens, mede namens mevr. van Kessel, vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, waarvoor de jubilaris zich iets naar eigen wens kon aanschaffen. Ook van andere zijde mocht de heer Donker gelukwensen ont vangen; de heer W. Beunder bood daarbij namens de Kring Bloe mist-hoveniers een Delfts Blauw bord aan; de afd. Alkmaar van deze vakorganisatie bood bij monde van de heren H. Teerink, P. Rus en Frederiks geschenken aan in de vorm van ceramische gebruiksartikelen en 'n „bloe metje", terwijl de heren Wychers en van Heugten namens de afd. Alkmaar van de Kon. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde de zil veren legpenning en een oorkon de aanboden. Namens het Nut kwamen Mr R. Veendorp en de heer v.d. Berg de jubilaris huldi gen onder aanbieding van een oorkonde voor 40-jarige trouwe dienst. Ook van het personeel van de firma Van Kessel mocht de jubi laris geschenken, w.o. weer ,,'n bloemetje" in ontvangst nemen. In een dankspeechje, geheel af gestemd op de toespraak van zijn patroon, dankte de heer Donker voor de woorden van waardering en de -mschenken. Verder bracht hii de dag in de huiselijke kring door, waar hij nog vele blijken van belangstelling mocht ont vangen. I Advertentie brengt iets nieuws voor het Nederlandse publiek, n.l. een Hier tonen wij U de nieuwste snufjes in schoenen- niode voor dames en little ladies. Elegante model len in prima afwerking en van comfortabele leest. De rijke kleuren-variaties en de voordelige prijzen stellen U in staat om voor elk toilet een passend schoentje aan te SGhaffen. De parade vindt plaats: Vrijdag 4 April vanaf 2.15 uur op de le etage VRIJ ENTREE en in onze gezellige lunchroom. ALKMAAR, 1 April Hei Bewakingscorps Koninklijke Land macht, dat in 1950 werd opgericht uit beroepsmilitairen, afkom stig uit het K.N.LL. en dat momenteel onder commando van majoor W. Damma staat, is er toe overgegaan om In Alkmaar een opleidingsdepot te vestigen, waar recruten uil de lichting 1951II en 1952 zullen worden opgeleid. Dit opleidingsdepot is het eerste en enige in Nederland en wat dit betreft heeft Alk maar, dat in de geschiedenis steeds garnizoensstad is geweest, weer eens een primeur. Het was geen April-mop, dat juist ,op deze vreemd?, datum de recruten moesten opkomen. Ook al waren er wel, die bij de poort van het R.O.G.-gebouw met hun koffertje rechtsomkeert wilden maken. Het corps, dat in Alkmaar een nieuwe verschijning is, met de zwarte helmen en zwarte cnklets en de gele letters B.K.L. op de helm, is, zo vertelde ons de commandant., Majoor Damme. ook een oud tropen-man, te beschou wen als een voortzetting van de vroegere territoriale bataljons en staat als zodanig dan Ook direct onder de territoriale bevelheb ber, generaal-majoor W. Buurman van Vreeden. Het kader, vele officieren en onderofficieren, bestaat uit be roepsmilitairen en de moeste van hen zijn afkomstig van het KNIL. Het is eigenlijk een elite-corps. De manschappen worden er na strenge selectie in opgenomen en de minimum-elèen staan wat ge zindheid betreft gelijk aan d'ie van de Nationale Reserve,, een lichaam, waarmede uit de 'aard der zaak vee] moet wondien sa mengewerkt. De mannen komen dan ook uit heel het land en zullen, na een opleiding vrn drie maandPn, weer over bet ge hele land worden verspreid. Vier maal in het jaar zal Alkmaar dus nieuwe gezichten zien. al blijft het kader, waarvoor bii de burgerij inkwartiering is gezocht hier wonen. De eerste dag Op uitnodiging van de staf van het corps, dlip in Den Haag is gevestigd, hebben wij de eerst? opkomstdag in de Alk maarse kazerne meegemaakt. Daarbij viel ons op, hoe ge makkelijk officieren en onderof ficieren zich met de kersverse soldaten konden verstaan. Het lijkt ons juist gezien, dat dit corps, da't toch een groot deel van de taak, de burgerbevolking te beschermen, op zich heeft ge nomen, ook in een goede ver standhouding met de burgerij staat. De eersite indrukken die wij kregen, wiizen er op dat dit zeker het geval zal zijn. Er was bij de jongens, die, de gebruikelijke weg van mobilisa tie-bureau, dokter en feurier moesten volgen, dan ook een prettige stemming te bespeuren en velen hadden zich al aardig in de cantine in weten te kwar tieren, Intussen werden anderen op de slaapzalen, die p elotonsge wij ze waren ingedeeld, door de pelo- tonscommgndbnten, onderluite nants, een rang die we hier niet kenden, maar van het KNIL af komstig Is, bijgebracht, hoe de kaste en de bedden model in te richten en op te maken. Bij de fourier lag alles al netjes klaar. Men hoefde maar voor accoord te tekenen om in tijd van enkele minuten van burger in militair to veranderen. Althans uiterlijk. Want er moet nog heel wat ge schaafd worden, heel wat ge oefend, om van dé doorsnee- burger een echte soldaat te ma ken. Voor een groot deel is die taak in handen gelegd van de beide compagnies-commandanten de luitenants L, Sebel en P. J. Bennlk, die voor hun taak zeker wel berekend ziin. Aan het hoofd van de Alk maarse opleiding staat dan de kapitein H. Fuchter, die verder nog de luitenant Velllnga onder zijn naaste medewerkers telt. Veel administratie Het is een berg papier, waar je ais burger eigenlijk vreemd tegen aan kijkt, die bii zo n op komst te pas komt. Ws zullen er onzo. lezers niet mee vermoeien. Wel willen we verklappen, dat er bji iedere compagnie oen sport-ïnstructeur is. dat de dok ter de jongens nog eens extra na kijkt en d;at na dP inlijving de ouders van iedere jongen keu rig een briefje thuis krijgt, waarin de goede aankomst in het depot wordt medegedeeld, waarin tevens van de ouders gevraagd wordt of hun jongens avond-permissie mogen hebben en ho» of ze staan tegenover de geestelijke verzorging. Daarnaast wordt hun die naam van de compagnies commandant genoemd zodat ze in voorkomende geval len weten, tot wie ze, zich moe ten wenden bij moeilijkheden en ondier wie hun jongens staan. Er is dus al direct een contact gelegd tussen ouders en militaire overheden. Zoals bekend, blijven de re cruten die eerste dagen in .de kazerne. Maar voor ontspanning is er al gezorgd en Vrijdag avond treedt er al een gezel schap voor de jongens op. Ook het militair tehuis zal weer wor den geopend, waarschijnlijk zal 40-JARIG JUBILEUM ALKMAAR. Gisteren werd op de Nederlandse machine fabriek „Alkmaar" op feestelijke wijze het veertig-jarig jubileum gevierd van de heer J. Schoone- wil, in dienst van deze N.V. Op 17 Maart was dit jubileum, waarvan de eigenlijke datum 18 Maart was, reeds in de kring van het personeel feestelijk, ge vierd. De jubilaris werd gisteren dooi de directeur, de heer Le Blanscfi toegesproken, waarna hem eer» enveloppe met inhoud werd overhandigd. Namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel bood de heer Le Blansch hem tevens de ere-medaille van dieze maatschappij aan. Hierna sprak de burgemeester de jubilaris toe. Het veimeugdc spreker te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd aan de heer Schoonewil de ere-medaille in brons toe te kennen. Na een gezellige bijeenkomst werd de dag verder in huiselijke kring doorgebracht. Als bijzonderheid kunnen wij nog vermelden, dat behalve ove rige familieleden, de krasse 82- jarige moeder van de jubilaris de feestelijkheid heeft kunnen bijwonen. BRANDWEERPROMOTIE ALKMAAR. De secretaris van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer, de heer C. de Grand, is met ingang van 1 April be vorderd tot adjunct-brandmees ter. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Maria G. C. dv G. Goudsblom en A. Groot; Agatha V. L. dv T. Hoek stra en M. van Veen, Overleden: D. Christiani 72 j. geh. met M. Breukels. Bakfiets vernielde etalageruit ALKMAAR Dinsdagmiddag om ongeveer 1 uur reed een bak- fiets uiterst reents over de Nieu- wesioot en op een moment stoot te het voertuig op een verhoogde stoep, kantelde en viel door een etalageruit van 150 x 170 cm. Enkele schoenen die In de etalage stonden ongeveer ter waarde van 100,werden beschadigd. RESULTATEN GEZINS VERZORGING BEVREDIGEND HEILOO Op de vergadering van de N.H.V. „Het Witte Kruis" welke Dinsdagavond iri het Wijk- gebouw werd gehouden heeft de voorzitter de heer J. J. van Lie- nen op een vraag vanuit de ver gadering, gezegd, dat nu de Stich ting Badhuis van het Witte Kruis zonder beperkende bepalingen de gevraagde subsidie heeft gekre gen, er geen aanleiding bestond nog verder op deze kwestie in te gaan. Wel had hij n.a. hiervan wat meer belangstelling ver wacht. Er waren 9 leden aanwe- Bliikens het jaarverslag van de secretaris, de heer Visser, is het ledental met 42, tot 1235 opge voerd. Aan de bode en de be stuursleden, ook aan die van de ouderafdeling Gezinsverzorging werd dank gèbriacht voor de toe gewijde taakverrichting. Zuster Akkerman heeft 4866 bezoeken afgelegd'; voor ziekenverpleging 4272; voor tbc-bestrijding 346, voor zuigelingenzorg 248. Op het Consultatiebureau werden 23 zit tingen gehouden, waarop 823 consulten werden verstrekt. Ge zinsverzorging telt momenteel ca 400 leden. 458 dagen in totaal werd in 32 gezinnen hulp gebo den. Wat betreft het magazijn, bleek, dat aan 276 patiënten ar tikelen waren verstrekt. Intussen is aanvulling dringend nodig. De lasten van gezinsverzor- êing bedroegen in totaal 2908,34 ie baten 2623,02, zodat het na delig saldo 285,32 bedraagt, dat door Rijk en Gemeente zal wor den gedekt. Aan contributie werd 1853,35 ontvangen. Binnenkort (per 1 Juli a.s.) is de benoeming te verwachten van een tweede wijkzuster, daar de tegenwoor dige zuster in haar werkzaam heden overbelast is. Men heeft een zeer goede kracht op het oog in de persoon van mej. A. E. de Lange, vroeger inwoonster van Heiloo. De lasten en baten over 1951 aldus de heer A. C. de Kos ter in zijn jaarverslag over 1951, sloten op een bedrag van 4996,35 Bij de rondvraag werd nog ge sproken over een algehele door lichting van de bevolking. Hier toe werden in 1950 besprekingen geopend door de Bond van Platte landsvrouwen, doch toen werd gezegd, dat ook de Gemeente en het Wit-Gele Kruis in de organi satie ervan moesten meedoen. Bij de gemeente waren er echter nog enkele technische bezwaren, ter wijl men van mening is, dat Heiloo wel een van de laatste ge meenten in Nrd Holland is, die voor doorlichting vanwege de gemeente in aanmerking komt. Het overleg zal echter opnieuw worden opgenomen. AUTOMOBILIST REED WIELRIJDER AAN Eis: f 100."subs. 40 dagen HEILOO Op 14 Februari jl. des namiddags om 4.15 uur was op de Laat ter hoogte van de Ka- pelkerk een fietser, de 66-jarige P.P. aangereden en in bewuste loze toestand en met een hersen schudding naar het ziekenhuis gebracht, waar hij zes weken moest blijven. De aanrijding ge schiedde door een luxe Ford, waarvan de veehandelaar J.J. uit Heiloo de bestuurder was. Gister morgen moest hii voor de Arron dissementsrechtbank verschijnen en hem werd ten laste gelegd, dat hii dermate onvoorzichtig had ge reden, dat hij een ander lichame lijk letsel had toegebracht. Tevens werd hem ten laste gelegd, dat Hii na het ongeluk was doorgereden en zich niet op de hoogte had ge steld van hetgeen er gebeurd was. De fietser was namelijk te rechtgekomen tussen de rijdende wagen en een geparkeerde vrachtwagen. J. verklaarde, dat ■dat titdelilk worden ingericht in het Kajottershuis, zodat ook des avonds de jongens weten, waar ze met hun vrije tijd terecht kunnen. En voor de rest zal het van een goede verstandhouding tus sen burgerij en militairen af hangen, of het Bewakingscorps zich hier in Alkmaar thuis zal voelen. Naar de ervaringen, in voorgaande jaren en met an dere corpsen opgedaan, hebben wij daarvoor niet d<> minste vrees, ook al voert het corps 3e kemphaan als symbool. hij in de verste verte niet aan een ongeluk had gedacht en daarom was doorgereden. Toen hii door de politie op het bureau was ontboden en hij daar hoorde, wat er was gebeurd, hoorde hij daar zeer van op. Sindsdien heeft hii de heer P. verschillende malen in het ziekenhuis bezocht. De Of ficier eiste een boete van 100 subs. 40 dagen. Zijn verdediger Mr Bueris te Alkmaar wees eroc, dat ziin cliënt niet verweten kon worden, dat hii was doorgereden; in ieder geval, wist hii niet, wat er gebeurd was en dus kon van opzet geen sprake zijn. Bovendien had hu het ongeluk niet kunnen zien, omdat uit het technisch on derzoek is komen vast te staan, dat het ongeluk achter hem was voorgevallen. De beschadigingen op de wagen en die van de fiets van de heer P. toonden dat dui delijk aan. Uitspraak over veer tien dagen. Burgerli|ke Stand HEILOO Geboren: Elske dv J. Brandsma en N. Wiersma; Mel- chert zv M. Groothuizen en C. J. Jonker. Overleden: J. G. B. Oostermeiier 86 i„ wednr v. P. M. Apeldoorn; Jacoba J. Hoitingh 66 j,; Pieter L. vd. Brink, 68 j. geh. met R. de Boer; Cornells Kaandorp, 81 j., geh. m. W Leering. R.K. Woningbouwvereniging ,,St. Willibrordus" HEILOO Donderdag 3 April is er jaarvergadering in Café „Spoorwacht" om 8 uur. De nieu we woningen en eventuele ver dere plannen zullen aan de orde komen. Auto-ongeluk door oververmoeidheid? HEERHUGOWAARD Gister morgen heeft de Officier van Jus titie bij de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar opnieuw een maand gevangenisstraf geëist te gen de chauffeur C.S. die op 26 November van het vorig jaar een aanrijding had veroorzaakt die, naar zijn zeggen, moest worden Seweten aan oververmoeidheid, aar hij veel te lange rijtijden kreeg opgelegd. Om in dit opzicht nog enkele verduidelijkingen te geven werd nu nadat de zaak reeds op 4 Maart voor de rechtbank had ge diend de vroegere patroon van de jeugdige chauffeur gehoord, doch uit de Verklaringen van de patroon kon niet worden opge maakt, dat zijn chauffeur1 langer werkte, dan in diens werkboekje stond aangetekend. Ook was bij de Rijkspolitie te dien aanzien geen enkele klacht binnengeko men. De uitspraak wordt gedaan Dinsdag 15 April. Diploma Tuinbouwcursus HEERHUGOW AARD-NOORD: Tijdens de eindles van de tuin bouwcursus alhier werden 25 jon gens gediplomeerd, t.w.: KI. Borst -en Aris Groot Gz, met lof; Th. Örbot; Dr. Dekker; P. Plak: C. Kieft met zeer veel vrucht: N. Schouten, Heerhugo- waard-Zd, Jn Limmen, Henk Groot Gz, P. Groenland, Obdar/, Bert Bleeker met veel vrucht; P. Molenaar, C. Bleeker Pz, Spier dijk, C. Bleeker Cz, Th. Bleeker Gz, C. Borst, S. Danenberg, C. Deken, R. Deken, Arie Groot Jzn, Jn Groot Jnz, P. Groot Antz, P. Groot Antz, Jn Hooiveld en C. Molenaar met vrucht. FILMAVOND KATHOLIEKE ACTIE HEERHUGOW AARD-NOORD. Hedenavond 7.30 uur wordt een ouderavond gegeven in café Bleeker, uitgaande van de Ka tholieke Actie. Op deze avond, die voor een ieder vrij toegan kelijk is vertoont de Zeereerw. Heer Pastoor Bangert de fihn Golgotha. BERGENSE SCHILDERS EXPOSEREN IN FRANKRIJK BERGEN In aansluiting op ons bericht over de „Uitwisse- lings-Tentoonstellingen' Menton Bergen, ter gelegenheid van het Holland-Festival te Menton, vernemen wij, dat de lijst van de exposerende kunstenaars inmid dels is uitgebreid. Deze is nu sa mengesteld als volgt: Arend Bos Eyssen, Corneille, Jaap de Corpentier, Karei Colnot, Hans Engelman, Friso ten Holt, R. Frankot, Dirk Hubers, Henk van den Idsert, David Kouwenaar, Jacob Kuiper, Mevr. van Loo de Klerk, Sjer Lataster, Jaap Min, Jaap Moby, Jan Peters, Thijs Sterk, Hans Wiesman. De comité-leden Dirk Hubers en David Kouwenaar zullen de. Hollandse werken vergezellen naar Menton, waar de tentoon stelling op 8 April geopend zal worden door Pierre Parenthou Dormov, burgemeester van Men ton. Die van de Franse schilders in Bergen wordt geopend op 12 April a.s. des namiddags 3 uur door burgemeester Dr W. Huy- gens. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Paulus J. M. zv C. W. Thomas en E. M. Jong; Else K. B. dv A. Bouwer en E. Bóhmer; Geerfruida M„ dv P. v. Duin en C. M. de Boer; Marja dv P. Admiraal en A. Beeldman; Louis zv A. v.d. Berg en J. Zuur bier; Anna M. dv P. J. Zijp en M. A. J. Boekei; Dina J. dv A. Kleiiberg en J. G. Frijn; Maria P. J. dv P. Mors en M. G. Louwe. Ondertrouwd: C. H. Winder en G. M. Vrasdonk; H. C. C. Wagner en M. E. v.d. Berg; P. H. Jager en F. L. v. Dam. Gehuwd: Jan Hoogvorst en Elly A. Timmer. Nieuwe directeur Boerenleenbank BEEMSTER De Boerenleen bank heeft een goed jaar gehad. Er is meer ingelegd dan terug betaald. De leden van de Com missie van Toezicht werden her kozen. De directeur, de heèr Jn van Baar Sr te Z.Ö. Beemster, die om zijns leef tij dswille aftrad, werd middels een stemming door zijn zoon, de heer C. van Baar vervangen. Nieuwe trainer CASTRICUM De heer J. Fickmans gaat Vitesse als trainer verlaten. In zijn plaats is reeds benoemd de heer G. W. Koning, thans trainer van T.I.B. te Am sterdam. Voorheen was de heer Koning voetballer in het Ajax- elftal en in de club Haarlem. De Stille Omgang CASTRICUM In totaal heb ben ruim 300 deelnemers deelge nomen aan de jaarlijkse Stille Omgang te Amsterdam. Kapelaan P. Heemskerk heeft zowel in Castricum tijdens het Lof en H. Mis te Amsterdam de predicates gehouden. Werkloosheid CASTRICUM Bouwvakarbei ders 5; bankwerkers 1; grond werkers 1; schoenmakers 1; los arbeiders 5; montagearb. 1; koks 1; kantoorbedienden 1. K.A.B. GEEFT *N PRACHTIGE FILMAVOND Aanbevolen door H. de Greeve pr. CASTRICUM De KAB or ganiseert op 17 April a.s. een be kende Amerikaanse film - John Doe. Deze film is indertijd v.a. het Lichtbaken door Pater H. de Greeve uitvoerig besproken en ten zeerste aanbevolen. Aan ieder lid van de KAB wordt aanbevolen deze film te gaan zien. Vanwege het grote aantal leden zullen er twee voorstellingen worden gegeven. Benoemd CASTRICUM De heer Th. Tromp, leraar aan de Nijverheids school te Schagen is met ingang van 1 Jan. benoemd tot leraar aan de Nijverheidsschool te Woerden. 51 PCT. MEER AANVRAGEN SCHOORL, In die .gehou den voorjaarsvergadering van de V.V.V. „Noord-Kennemerland" te Schoorl deelde de voorzitter, de heer M. W. van de Garde jr. mee, dat het aantal aanvragen voor pension en gemeubileerde huur op dit moment 51 procent hoger ligt dan in 1951 op dezelfde datum. De voorzitter drong er bij de leden op aan de gegevens, nodig voor de vreemdelingen- statistiek, nauwkeurig aan het gemeentebestuur te verstrekken.. Hierna bood de penningmees ter, de heer J. de Witte de reke ning over 1951 aan, die in ont vangst en uitgaaf sloot met een bedrag van ƒ7835.11 met eer» na delig saldo van 82.39. Per 31 December 1951 bedroeg het kas saldo 1.931.07. Namens de kas- oommissie rapporteerde de heer J, C. Schotvanger tot goedkeu ring van rekening en bescheiden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer. P. Blanken- stijn, bleek, dat de V.V.V. zeer yeoi werk heeft verricht. Het ledental bedraagt 246. Het zomerpro,gramma werd on der de loupe genomen. De Dins dagse duinwandelingen zullen weer onder leiding van dp heer H. W. Stoelhorst gehouden wor- dön, evenals avond-fietstochten er» muzikale lampion-duinwande lingen. Verder staan enige con certen en muzikale rondwande lingen op het programma. Voorts strandfeesten, bal-dhampêtre. kla- j as-wedstrijden enz. Getracht zal zal worden nogmaals een windt- hondenrace te organiseren. Ook een verlichtingsavond' zal wórden gehouden. Een commissie werd benoemd om de mogelijkheid te onderzoeken tot het samenstellen van filmstroken. Hierin hebben zitting de heren Brouwer Hou terman, Oldenburg, De Leeuiw en Go'ttmer. Met de beste wensen voor eer» goed seizoen en de aansporing om de naam van Schoor] hoog te houden door een goede verzor ging van de gasten, werd de ver gadering, wélke zeer goed was bezocht, gesloten. STICHTING OPGERICHT VOOR SCHOOLVERBOUWING BURGE1RBRUG Reeds gerui- me tijd bestaan er plannen om liet lokaal van de kleuterschool te Burgeobrug te moderniseren. Toen de gemeente-architect, de heer de Groot, begon met 't ma ken van een begroting bleek hem. dat een earder gedane suggestie voor twee lokalen van de oude school geschikt te maken voor de gymnastiekvereniging ZSC pp als speelzaal voor de kleuterschool uitvoerbaar was. Na besprekingen met beide b«sturen en met het gemeentebestuur ondervond dit plan nog verdere uitbreiding. Op uitnodiging van het gemeen tebestuur werd egn vergadering gehouden door de belanghebben den. Opgericht werd een Stichting welke-de verbouwing zal doen uitvoeren en de exploitatie zal hebben van de oude Openbare School. In deze stichting namen zitting de heren Kok, wethouder, vertegenwoordigend de Openbar re School; J. G- BTuin, voorzitter Gemengde Kleuterschool; P. Bos man. namens het R.K. Schoolbe stuur; G- de Boer, namens ZSC en D. Eriks namens 't Witte Kruis De gemeente-architect besprak diverse plannen, waarbij 't duur ste plan inhield een viertal dou che-cellen ten bate van de leden der gymnastiekvereniging, de schooUeugd en de burgers. Maar ook over de minder-kostbare plannen, waarvoor een geldlening al beschikbaar was. was men in de vergadering enthousiast. Bin nenkort hoopt de Stichting zijn keus uit de diverse plannen te doen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. MEER WIND Vannacht opklaringen met weinig wind en in het binnen land lichte vorst. Morgen over dag over het algemeen veel be wolking met later kans op enige neersag. Tot krachtig toenemen de westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. 3 April zon op 6.10, onder 19.17; maan op 11.27, onder 3.55. 3eer INZEGENING KLEUTERSCHOOL URSEM. Zondagmiddag half één verrichtte onze zeereerwaar- de pastoor de inzegening van de nieuwe kleuterschool. Spr. wees in zijn toespraak op de beteke nis van deze school voor onze parochie. De burgemeester, raadsleden het bestuur van de Bond voor het Gezin en vele anderen wa ren aanwezig. Metalen vergaard BURGKRBRUG Twee jonge lieden. G. Z. uit Burgeobrug en J. G. van der S. uit Zijpe, hebben een ongezonde belangstelling voor oude metalen aan de dag gelegd. Van het woonhuis van een zekere B. werden 'n afvoerpijp en 'n re- •geniwateovergaaibak weggehaald, om later verkocht te worden. Bii wijize van waarschuwing werden de jongelieden ieder met een boe te van f 30 of 15 dagen door de Alkmaarse politierechter gestraft. Burgerlijke Stand WIEREN GERMEER 'Gebo ren: Aafje dv Y. Tijsma en G- Kruk. Ondertrouwd: R. Wittink 29 i„ en G. A. Ammersken 25 J. Beu- kelman 39 ,i. en M- Zuidweg 35 j. Getrouwd: H. Kussendrager 26 j, en G. van Enk 21 j. Overleden S. Bier ma 57 j. echt genote van D. Faitsma. PURMEREND Gistermorgen moest de 35-jarige J.K. uit Pur- merend voor de Arrondissements rechtbank te Alkmaar verschij nen, om zichte verantwoorden voor zijn poging tot diefstal van aardappelen en brandhout uit de schuur van de heer de V. te Pur- merend. Op 10 Maart had hij zich naar die schuur begeven, met de bedoeling aardappelen en brand hout te slelen, doch hii werd door de eigenaar op heterdaad betrapt. Hij was lange tijd invalide ge weest en zat in grote financiële nood. Onlangs heeft hij echter een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden gekregen, hem opgelegd door de Rechtbank te Haarlem en de Alkmaarse Rechtbank had hem eveneens kort geleden, nog voorwaardelijk ter beschikking van de Regering gesteld. De Officier van Justitie eiste 4 mnd. met aftrek. Zijn ver dediger Mr Lesterhuis, die op al lerlei persoonlijke omstandighe den van zijn cliënt inging, vroeg uiterste clementie. Uitspraak Dinsdag 15 April. DE BEEMSTER De volgende verd. was D.F.H. te Amsterdam, die op de avond van de 29e De cember van het vorig jaar op een autoweg in De Beemster ziin wa gen onverlicht had geparkeerd, tengevolge waarvan een motor rijder, die de auto te laat had op gemerkt, er tegen op botste en ernstig gekwetst werd. De Offi cier van Justitie eiste 100, subs. 40 dagen. Uitspraak Dins dag 15 April. UITGEEST Tenslotte moest terechtstaan J. B. te Uitgeest, die zich op 4 November j.l. een da mesfietstas, gevonden te Castri cum, had toegeëigend en waarin zich een geldsbedrag van onge veer 55 gulden bevond en die op 11 Jan. nog een geldsbedrag had gestolen van 76,50 bij een in woner van Uitgeest. De Officier eiste twee jaar1 gevangenisstraf, door te brengen In een jeugd gevangenis. Mr -Thijss te Alkmaar vond deze straf aanmerkelijk te zwaar en achtte dit voor zijn cliënt niet de juiste strafpaedago- gische maatregel. Uitspraak Dins dag 15 Apriil. (Van onze correspondent) HENGELO Dinsdagmorgen omstreeks kwart over 10 is bij 't gehucht Deumingen, hemelsbreed ongeveer 5 km verwilderd van de luchtbasis Twente, een Glos ter Meteoor straaljager van deze luchtbasis in botsing gekomen met een tweede straaljager en daarna neergestort. De piloot, de 22-jarige sergeant-vlieger J.H. Nagtegaal uit Alphen aan de Rijn kwam daarbij om het leven. Hij was sinds October 1951 leerling op de jachtvliegschool van de vliegbasis en ongehuwd- Ziin straaljager maakte deel uit van een formatie van vier. Bii het afbreken der formatie raakte zijn toestel de vleugel van de naast hem vliegende machine, die licht werd beschadigd doch nog veilig op de vliegbasis kon landen. De Gloster van sergeant vlieger Nagtegaal bleef zwaar beschadigd nog enkele honderden meters doorvliegen, waarbij het telkens nieuwe brokstukken ver loor. Even voorbij de kerk van Deumingen ramde het twee bo men, vernielde 150 meter verder nog drie bomen en stortte toen In een weiland neer, waarbij het toestel zich diep in de grond boorde. Er ontstond geen brand maar toen omwonenden toesnel den vonden zii naast de totaal verwrongen staalmassa de jonge vlieger reeds overleden. Pastoor Galama van Deumingen heeft hem nog het H. Oliesel toege diend.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2