Nederland heeft meer geoefende artilleristen dan batterijen u 5 „Verkiezing Eisenhower thans vrijwel zeker" HET WONDER DER LIEFDE Fin Wereldpers over Truman's stap RADIO Toei DE LUCHTDOEL IN OPBOUW Kees Boeke en dr. Jordan naar communistische conferentie maar één complete batterij kost zes millioen gulden Voorschotten voor werkverruiming Plechtige sluiting Gezinsweek in Rome Bescherming tegen t.b.c. door Otto Bührs Jaar PAGINA 4 WOENSDAG 2 APRIL 1952 In het Roosevelt Ziekenhuis te New York is Amerika's groot ste toestel voor radium-therapie in gebruik gesteld. Het apparaat bevat een vierde deel van de totale wereldvoórraad aan radium en is vier en twintig uur per etmaal in gebruik. Hier is een foto van het interieur van de ondergrondse kamer, gezien door een glazen watertank van twee voet dik. Een verpleegster, die als patiente fungeert, ligt op de tafel onder het toestel, dat in de eerste plaats gebruikt zal worden voor de bestrijding van kanker. AMSTERDAM, 31 Maart (A.P.) In l'Aurore schreef de Franse oud-minister Jean Mistier van daag, dat door het besluit van president Truman zich niet her kiesbaar te stellen de verkiezing van generaal Eisenhower vrijwel zeker is geworden. „Vrijwel algemeen is men het hier in de V.S. en de Europese hoofdsteden over eens", aldus Mistier. Robert de St. Jean schreef in Parisien Libéré (pro-de Gaulle) dat Truman zijn besluit „te gauw" belkend gemaakt had en dat dit nadelig voor zi.in gezag zal zijn. De Communistische L'Humanité bracht het nieuws in zes^regels op pagina drie. In India brachten de bladen 't nieuws allemaal groot op de eer ste pagina. De Zweedse Dagens Nyheter: „Truman moet wel overtuigd ziin dat generaal Eisenhower de man is, die ziin (Truman's) daden tot een goed einde zal brengen". Zijn besluit heeft Truman be doeld „om generaal Eisenhower te helpen de steun van de demo craten te verkrijgen", aldus heit blad. De Britse pers prees over het algemeen de Amerikaanse presi dent voor ziin hulp aan 't vrije Westen en zijn actie voor inter nationalisme. 's-GRAVENHAGE „Degenen, die van plan zijn zich aan te melden bij de organisatie bescherming bevolking, kunnen er van overtuigd zijn, dat zij in geval van oorlog op ons kunnen reke nen", aldus heeft de generaal-majoor G. J. M. C. van Nijnatten, de commandant der luchtdoelartillerie, verklaard. Luchtstrijdkrachten en afweer- satie bescherming bevolking ziin geschut vormen tezamen de actie- taak kan blijven verrichten, ve middelen van de luchtverde- j De luchtdoelartillerie werkt op diging. In homogeen verband met het ogenblik met alle beschikbare de passieve middelen, o.a. de or- middelen aan de voorbereiding ganisatie bescherming bevolking, I van haar taak in het geheel. De zullen zij een luchtverdediging opleiding bij de drie middelzware mogelijk maken waarin men, zo en drie lichte luchtdoelregimen- meent generaal van Nijnatten, ten in Mei komt er een vierde vertrouwen kan stellen. Dat wil regiment middelzware luchtdoel dat ons land een lucht- artillerie^ bij draait op volle zeggen, verdediging aan het opbouwen is, die bij machte is het percentage verliezen bij bombardementen zo laag te houden, dat een goed mo reel van de bevolking gehand haafd kan worden en de organi- PROGRAMMA DONDERDAG 3 APRIL HILVERSUM: I (402 M.): 7.00 KRO; 10.00 NCRV; 11.00 KRO; 14.00—24.00 NCRV. KRO; 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en Liturgische kalendier; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.; 9.40 Schoolradio; NCRV: 10.00 Gram.; 10,30 Mor gendienst, KRO; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 „Als de Ziele luistert", causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.30 12.33 Land- en Tuinbouwmede- dtelingen); 12.45 Reportage; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Alt en piano (intermezzo: gramofoonmuziek)NCRV: 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Tenor en piano; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Gram.; 17,00 Voor de jeugd; 17,30 Viool en piano; 18.00 Kon. be zoek aan de Ver. Staten van Amerika: H.M. Koningin Juliana spreekt het Congres toe; 19.00 Gram.; 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19,20 Orgelconcert; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Geva rieerd programma (plm. 21.00— 21.35 familiecompetitie); 22.15 Buitenlands overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS-berichten; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.): 7.00 AVRO; 7.50 VPRO; 8.00—24,00 AVRO. AVRO: 7,00 Nieuws; 7.15 Och tendgymnastiek; VPRO: 7.50 Dag opening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.45 Idem; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.: 10.35 „Ik weet, ik weet, wat u niet weet"; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Radioscoop; 11.45 „Een hengelaar vertelt...."; 12.00 Viool en orgel; 12.20 In 't spion netje; 12.25 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.30 Reportage: 12.45 Gram.; 12.50 Financiëel weekoverzicht; 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Metropole orkest; 14.00 „De familie Malinden", hoorspel: 14.45 Gram.; 15.00 Voor de zie ken: 16.05 Hersengymnastiek' 16.30 „Dit is mijn lievelingsme lodie", enquête; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Pianoduo; 17.45 Re geringsuitzending: Mr. H. van Andel: „Zwerftochten door Zuid Nieuw-Guinea"; 18.00 Koninklijk bezoek aan Amerika; 19.00 Dans muziek; 19.30 ..De vlieger en zijn parachute", causerie; 19.40 Gram. (Als intermezzo: Gespro ken brief uit Londen); 20.00 Nieuws; 20;05 Concertgebouw orkest en solist (plm. 21.05 voor dracht); 22.20 Gram.; 22.30 Theaterorkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactualiteiten; 23.30 24.00 Gram. toeren. Er worden goede vorde ringen gemaakt, zo zelfs, dat er meer goed geoefende batterij-be manningen zijn dan batterijen. Generaal van Nijnatten laat er geen twijfel over bestaan, dat hij gezien deze vorderingen bij de opleiding, snellere en grotere materieel-hulp van Amerika met vreugde zou begroeten. Hij weet echter, dat de Verenigde Staten deze kostbare uitrustingen ook niet uit de mouw kunnen schud den en gaat daarom verder met de opleiding van de luchtdoel- artilleristen in het vertrouwen, dat het materieel er zal komen. Als de kanonnen komen, kunnen zij meteen worden bemand. Ons leger is voor de zware luchtdoelartillerie de voorzie ning met licht luchtdoelgeschut levert op het ogenblik geen hoofd brekens op geheel aangewezen op Amerika. Engeland, dat ons zo De minister van financiën heeft bij de Tweede Kamer een wets ontwerp ingediend, dat voorziet in de mogelijkheid, dat aan lagere publiekrechtelijke organen de ge legenheid wordt gegeven, in de periode waarin zi.i er op normale wijze niet in zouden slagen de fi nanciering van de werkverrui ming te voorzien, een voorschot te verlenen- Voorlopig kan worden volstaan met een bedrag van ongeveer f 25.000.000. Ook de thans reeds "ëamgevraagde f 36.000.000 zullen in het bijzonder worden aange wend ten behoeve van bepaalde streken en bedrijfstakken, waar cie werkloosheid ernstige vormen aanneemt. Met medewerking van de provinciale commissies voor de werkgelegenheid worden door het college voor openbare werken daartoe projecten aangewezen, zowel van cultuurtechnische aard, als op het terrein van de water staat, terwijl bovendien een ver snelde uitvoering van enige wer ken in de z.g. ontwikkelingsge bieden in het voornemen ligt. buitengewoon heeft geholpen bij de opleidingen, kan ons op ma terieel gebied niet helpen. Zwe den en Zwitserland die, zij het op zeer lange termijn, zouden kunnen leveren zullen zeer zeker betaling in goud'verlangen. Hoe kostbaar de aanschaffing van dit materieel is, moge blijken uit het feit, dat één complete batterij, bestaande uit vier kanon nen van 90 mm, ongeveer zes millioen gulden kost. Met de Bel gische luchtdoelartillerie bestaat een zeer nauwe en prettige sa menwerking. De Benelux-lucht- doelartillerieschool is daar o.m. het gevolg van. Ook op materieel gebied helpen wij elkaar. De Bel gen leenden ons materieel en om gekeerd vervaardigt de Neder landse industrie „piot-materieel" voor ons en de Belgen samen. Dit „piot-materieel" wordt ook aan Denemarken geleverd. De voortschrijdende ontwikke ling van de techniek zal echter problemen stellen. Met het be staande afweergeschut zal hef niet meer mogelijk zijn, op te treden tegen toekomstige Jetbom menwerpers, die op zeer grote hoogte en met zeer grote snel heid zullen vliegen. Granaten, die dergelijke vliegtuigen tijdig kun nen vernietigen, zouden wei een onmogelijk grote aanvangssnel- heid dienen te hebben. Tegen deze vliegtuigen moeten de ge leide raketten ons de oplossing brengen. Aan de ontwikkeling van dit nieuwe wapen wordt ook in ons land aandacht besteed. De raketten zullen een aanvulling worden op de bestaande vernie tigingswapenen. Het lichte-mid- delzware afweergeschut blijft het „klassieke" bestrijdingswapen van de laag en middel-hoog vliegende bommenwerpers, maar de grotere snelheden der vliegtuigen eisen grotere bewegingsmogelijkheden der kanonnen, zowel in horizon tale als verticale richting; voor de lichte automaten moet dat zo wat 60 graden per seconde zijn. De kop van de Daily Herald (Labour) luidde: „Truman vecht niet opnieuw, laat de partij aan zichzelf over". Ook de conservatieve Daily Mail schrijft, dat de democraten door het besluit van Truman van hun leiding beroofd zijn. De communistische Daily Wor ker ruimde voor het nieuws een opvallende plaats op de eerste pa gina in, onder de kop: „Truman gaat Eisenhower hel pen: Democraten beginnen te kibbelen". De Daily Mail schreef, dat Truman op zijn generatie het stempel van ziin persoonlijkheid gedrukt had hij was „een gemid deld man van een soort, dat he lemaal niet gemiddeld was". Het optreden van Truman als president, aldus de Times „is ge stegen var boven een schatting, welke misschien gemaakt zou ziin op basis van hetgeen van hem be kend was, toen mr. Roosevelt stierf. BOODSCHAP VAN AMERSFOORT VOOR AMERSFOORT AMERSFOORT Ter gelegen heid van de Jan van Riebeeck- Jrerdenking in Zuid-Afrika heeft 'de burgemeester van Amersfoort de heer H. Molendijk, aan zijn collega in het dorp van dezelfde naam, gelegen in Transvaal, een bijzondere boodschap gezonden. Deze boodschap is met een spe ciale postkoets naar het Zuidafri- kaanse Amersfoort overgebracht. Zij ging vergezeld van een lucht foto van de Ned. stad en voorts van een plattegrond van 't oude Amersfoort en een afbeelding van de Appelmarkt. VATICAANSTAD (K.N.P.) Meer dan 200.000 Romeinen heb ben on het St. Pietersplein de sluitinir van de Gezinsweek 'n Rome meecemaakt en minuten lang de H. Vader toegejuicht, toen Hii hun de Zegen had ge geven Pater Lomhardi had deze menigte toegesproken en tot nieuwe inspanning voor de gees telijke hernieuwing opgewekt. Nadat Zaterdagnacht in alle parochiekerken van Rome Nacht missen waren opgedragen, die doPr tienduizenden mannelijke Romeinen waren bijgewoond, is Zondag een menigte van naar schatting 200.000 man op het St. Pietersplein bijeen gekomen, om de sluiting van de Gezinsweek mee te maken. De plechtigheden, die bestonden in de liturgische vasten gebeden, werden geleid door de plebaan van de St. Pie- ter, die aan het slot de zegen gaf met de relikwie van het H. Kruis. Deze was gevat in een ostensorium uit de zesde eeuw. Pater Lombardi hield daarna een toespraak tot de verzamelde gelovigen. Hij noemde de H. Va der die „Engel van de stad Rome" en besprak de pogingen van de Paus om de wereld te redden uit de golf van materialisme, waarin zij verzwolgen dreigt te worden. „De Paus wil de Kerk tot een centrum van geestelijke vernieuwing maken zo zeide hij en heeft daartoe een stoot gegeven met het idee van de Gezinsweek. Verbetering van de wereld kan slechts van de Kent worden verwacht. Immers, vele grote mannen hebben in het ver leden getracht hervormingen van grootse allure tot stand te bren gen. Napoleon, Bismarck en Hit- Ier is dat niet gelukt; zij zijn verdwenen. Maar de Kerk is ge bleven en Zij zal zich ook door de eeuwen handhaven." Na deze woorden verscheen de H. Vader op de buitenloggia van de St. Pieter en gaf de menigte Zijn Zegen. Een gejubel brak daarop op het St. Pietersplein los, dlat minutenlang duurde. Zwaaiend en de mensen toewui vend beantwoordde de H. Vader op het balcon deze toejuichingen en trok Zich wederom in Zijn particuliere vertrekken terug. Volgende aflevering: NAAR DE INDIAANSE BEGRAAFPLAATS ^\\V\\\w^\\\\\\\V^\\V\\VW\\\\\\\V\\V\\\N\\\\\VVVWk\\WW\\\\\\VWNWWWN\\W\VWWW\\VWN>\\VWWW?NV,Vi\VPPNWi\VW\V\\\W Oeala's trommen gonzen dreigend Misschien beseften alleen Cap tain Quincy Wyatt en zijn gids Monk ten volle het gevaar, dat loerde in elke plas, achter elke boom van de Everglades moeras sen, waarboven langzaam een nieuwe morgen optrok. De Semi- noles hadden het vuren gestaakt. Somber en sonoor klonk het doffe gebrom van hun trommen. Monk kwam bij Wyatt staan en beiden luisterden. Ze zenden een boodschap, mompelde Monk. Wyatt knikte in gedachten. Ondertekend: Opperhoofd Ocala en elke Indiaan leest hem. Wyatt's gezicht bleef onbewo gen. Tegen een vermolmde, half verrotte boom zag Wyatt een oude vrouw liggen, bleek en af getobd. Een bejaarde man boog zich stamelend over haar heen en wiste het zweet van haar goedig gezicht. Waar kwamen ze vandaan? vroeg Wyatt. Ze hadden een plantage. De wapensmokkelaars verbrandden hun bezittingen en wierpen de oudjes in de gevangenis. Even keek de man op naar Wyatt met een trek van onzeg bare smart en deernis rond zijn bevende mond. Wyatt slikte iets weg toen hii eraan dacht hoe deze oudjes een levenlang met elkaar alle lief en leed hadden gedeeld en hii be greep, wat er omging in de oude man, nu hij zijn vrouw hier zo zag liggen. M; dat aar ook begreep Wyatt hij niet zwak mocht zijn. Het aanhoudend gonzen van de trommen maakte de mannen dol. Luistert allemaal! riep hij. Ik veronderstel dat jullie we ten, dat we midden in de rommel zitten. Wij zijn afgesneden van de boot en er is maar een weg naar huis en die gaat dwars door 150 miil moeras. We hebben geen keus. Daarom breken we meteen op. Tegen een boomstronk geleund keek luitenant Tufts de mannen aan: Ik ben het niet met U eens. Captain Wyatt. Wy yatt liet de handen rusten op de heup. Wat bedoel je. Luitenant? Wel, ik ken mijn schipper. Hij wacht op ons aan de kust. Achter Luitenant Tufts schoof plotseling traag en wiegend het gladde lichaam van een slang uit het groen. Tufts zag het niet, maar Wyatt sperde de ogen open. We blijven hier vannacht Captain, en proberen morgen op nieuw aan boord te komen. Wyatt zag het gevaar, maar begreep ook, dat elke beweging Tufts noodlottig zou worden. Traag trok hii ziin revolver, de ogen strak op het ondier geves tigd. Ga door, Luitenant. Wel ,ik wil niet insubordi- naat zijn, Captain Wyatt richtte zijn revolver en Tufts dacht dat zijn laatste uur was geslagen. maar ik heb toch het recht Wyatt kneep de ogen half dicht, zijn gewoonte, wanneer hij in grote spanning verkeerde. Toen trok hij af. De kogel vloog fluitend langs Tufts hoofd. Ritselend, in de kop getroffen, gleed de slang uit de boom. Laten we vertrekken, zei Wyatt. De oude man op de grond zakte snikkend ineen. Wyatt knielde neer bij de oude vrtuw. Zij verroerde zich niet. Opstellen! beval Sergeant Shane. We vertrekken! De oude man hief beide han den gevouwen op naar Wyatt: No, no, la puedo dijar. No! (Nee, nee ik laat haar niet ach- tei*. Nog!) Wyatt keek lang in de be traande ogen van de oude. Hij voelde zich koud en bleek wor den. Even legde hii ziin arm rond de smalle schouders van de on gelukkige. Zii is dood, fluisterde hii. No, no, schreeuwde de man. Wyatt luisterde naar het zwa re indringende gebrom van de trommen. Öcala sloot het moeras in. Hii hoorde Shane ziin bevelen roepen en hii begreep, dat er voor dit leed geen oplossing was. Peachtree! riep hij. En toen fluisterend: Begraaf deze vrouw. Roep maar drie mannen bi.i elkaar en voer deze man meeAls het niet anders kan met geweld De zon steeg hoger en hoger boven het moeras. Het ademen werd zwaar en de moerasplanten begonnen bedwelmend te geuren. Het zweet brak de mannen uit alle poriën uit. Wat doen we met haar? vroeg Wyatt aan Tufts, wijzend op het meisje. Ze heet Judy. Ze moet van goede huize zijn, knikte Tufts. Wyatt keek hem scherp aan: Waarom? Omdat ze een dienstbode bij zich heeft? De trommen dreunden feller nu. Wyatt's man nen trokken dieper en dieper het moeras in. Ontkomen aan de dood door de Seminoles gin gen ze een zekere dood tegemoet in de rottende jungle (K.N.P.) Dp Wereldfedera tie van Vakverenigingen en de Internationale Democratische Fe deratie van Vrouwenorganisaties, welke beide onder sterke com munistische invloed staan. Orga niseren van 12 tot en met 16 April te Wenen een internationale conferentie voor kinderbescher ming. Deze conferentie maakt deel uit van een serie vergade ringen. die gehouden worden onder auspiciën van de commu nistische Internationale ..Vre desbeweging". Twee Nederlanders zullen er aan deelnemen, namelijk Kees Boeke, hoofd van de gemeen schapsschool te Bilthoven en dir. H. J. Jordan, hoofd van een Montessorischool te Utrecht. De idee tot het houden van een dergelijke conferentie voor kinderbescherming komt oor spronkelijk van de eveneens communistische Wereldfederatie van Democratische Jeugd. Het bestaan van een directe band tussen deze conferentie en de communistische vrediesbewe- fing werd openlijk toegegeven oor de organiserende federaties. Carmen Santi, secretaresse van de Democratische Vrouwen Fe deratie, verklaarde in Februari 1951: „Het doel van deze con ferentie zal slechts worden be reikt, indien zij leidt tot een uitbreiding van de vredesbewe ging en de kinderbescherming en mdlien wij in staat zullen zijn om in de rijen van de strijders voor de vrede ook die groepen te trekken, die tot dusver van de wereldvredesbe weging afzij dig zijn gebleven." ONDERWIJZEND PERSONEEL WORDT OPNIEUW GEKEURD? Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend ter be scherming van leerlingen tegen de gevolgen van besmettelijke ziekten van personeel van inrich tingen van onderwijs. In de M. v„ T. wordt gezegd, dat de wet van 1934 een groot nut heeft afgewor pen vooral ter bestrijding van de t.b.c. De bedoeling van de nieuwe wet is, om in bestaande leemten te voorzien. Zo zal 'n hernieuwd onderzoek nodig zijn- De kosten daarvan komen tenlaste van het Riik. Thans valt ook een ieder die aan onderwijsinrichtingen werk zaam is, dus ook volontairs, gods dienstleraren, surveillanten en dergeliike personen onder de be palingen, terwijl thans ook de on derwijsinrichtingen, die vallen onder da departementen van so ciale zaken, landbouw, visserii en voedselvoorziening en justitie worden ingeschakeld. Vroeger gold het alleen voor de onderwijs instellingen, die ressorteerden on der onderwijs, kunsten en weten schappen. FEUILLETON De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Anthony Eden, heeft Maandagavond in een serie uitzendingen van de B.B.C. voor^Europa gesproken over. „De plaats van Engeland in de wereld". Anthony Eden voor de microfoon van de B.B.C. 53. Nauwelijks had- ze zich de vraag gesteld of haar geheugen gaf haar antwoord. Carlos' met gezel was de man, aan wie ze de taxi in Madrid had afgestaan, en die ze haar verloofde en de dan seres to-ad zier* schaduwen. Onge twijfeld was hii ook de man. die verborgen was geweest in het bos. een poosje geleden, en die gevlucht was toen zijn aanwezig heid daar werd ontdekt. Wie was hij? Wat betekende 'iin aanwezigheid in Alcira? HOOFDSTUK XXIII Het besluit Stella, kind, weet ie, wat je zegt? Juffrouw Duero's gelaat drukte een mengeling van verbazing en ontsteltenis uit, toen zij de vraag stelde. Volmaakt, tante Pilar. Ik ben van gedachten veranderd en van plan miin verloving met Carlos Cabados te verbreken. Maar Stella, protesteerde haar tante, waarom doe je dat? Tn miin ogen is eer» verloving zó bindend, dat slechts een zeer ern stige reden de verbreking ervan kan rechtvaardigen. Wat ziin je redenen? Je behoort ze me te vertellen. Tantetje, vroeg het meisje impulsief, waarom bent u niet met Rodrigo Sanches getrouwd-, toen hii u vroeg? U mocht hem, u respecteerde hem, zijn positie was Mijn beste kind. viel haar tante haar protesterend in de rede, wat heeft dat te maken met jouw verloving? Heel veel, tantetje. zoals u zult zien. als u miin vraag wilt beantwoorden. Juffrouw Duero's gezicht kleur de hevig. Goed, dan zal ik ze beant woorden, hernam zii. Ik ben niet met Rodrigo Sanches getrouwd omdat hij. hoewel ik hem achtte en hem graag mocht, miin die pere gevoelens onberoerd liet. Precies, antwoordde Stella vlug. En om eer» soortgelijke re den heb ik besloten, dat ik niet kan trouwen met Carlos Cabados. Ik heb zelfs gemerkt, dat ik hem niet eens eren of achten kan. Op juffrouw Duero's gelaat kwam epn uitdrukking va-n ver slagenheid. Maar Stella, zei ze, ik be grijp je niet. Ik dacbt, dat iii en hij echt- van elkaar hielden. Ik heb hem altijd beschouwd als een man, op wie elke vrouw trots zou kunnen zijn. Tantetje, ik heb me vergist. Ik ben er nooit heel zeker van geweest dat ik van Carlos hield; n-u weet ik, dat ik het niet. doe. Er zijn andere dingen, die 't he lemaal onmogelijk maken. Andere dingen? Stella, kun je niet openhartig tegen mii ziin? I-k kan u niet alles vertel len, tantetje Ik ben bang. dat u me niet zou-dt geloven, als ik het deed. zoudit een heel ander beeld van Carlos Cabados krii- gen, dan dat wat u zich nu hebt gevormd. Bovendien is er nog iemand anders bij betrokken en ik ben van mening, dat ik er met niemand over kan spreken, alvorens ik er toestemming voor heb gekregen. Ma-ar er is één ding, dat ik u kan zeggen en dat op zichzelf voldoende reden is voor het besluit, waartoe ik ge komen ben. Zii wendde zich naar eer» klein •- Ink ren lade onen en haalde, er een gekreukeld stukje papier uit. Tantetje, zei ze. lees dat maar ik heb het gelezen en met eens. Het is geen brief aan mii. het oog op wat ik te weten ben gekomen, voel ik me volkomen gerechtvaardigd. hetzelfde te doer». De brief van een ander. Maar kind. Er lag een ontstelde uitdrukking op juffrouw Duero's gelaat en haar stem was vol pro test. Haar nichtje glimlachte bitter. Natuurlijk! Het is niet hele maal in orde, maar ik ben heus van- mening, dat u geen gewe tenswroeging behoeft te hebben, tantetje. Ik ben er zeker van, dat degene, die dat briefje heeft, ge schreven, zich er weinig van zou aantrekken. Ik denk zelfs dat de schrijfster er een kwaadaardig genoegen in zou vinden, als ze wist. dat we het gedaan hebben. Pilar Duero keek nog steeds twijfel end er» schudde het. hoofd. De brief van een a-nder? Ik hou daar niet van, Stella. Ik hield er evenmin van, tantetje. Ik voelde me vreselijk gemeen. Maar naderhand wist ik, dat ik volkomen gelii-k had ge had. Alstublieft, tante doe 't maar. Tante Pilar gaf tenslotte toe en las de brief haastig door, Toen zij opkeek, droeg haar gelaat een ontstelde uitdrukking en er klonk verslagenheid in haar stem. Ik begrijp niet. Stella! Waar heb je dit briefje vandaan? Wie heeft het geschreven? U zult zich de avond herin neren, dat wü met Carlos naar de schouwburg gingen en mis schien zult u zich herinneren, dat hem tijdens de voorstelling een briefje werd gebracht? Ja, antwoordde Pilar Duero, Carlos verliet ons voor een poos je. om-dat een heer hem wenste te spreken Dit was het briefje, dat naar de loge werd gebracht, zei Stella, en degene die het schreef, is hii gaan opzoeken. De ontsteltenis op juffrouw Duero's gezicht werd nog groter. Ze wierp opnieuw een blik od het briefje. Lucille! zei ze. de handteke ning lezend. Maar wie is dat? Mademoiselle Lucille Fernay. de vermaarde Pariise danseres, die u Ben je daar zeker van. kind? Heel zeker, tantetje. Ik heb hem de volgende dag openlijk met haar In ziin auto zien rijden. En u zult zich herinneren, dat hii in de loge pertinent ontkende, dat hii haar ooit eerder had ge zien. Ik wist. dat die vrouw niet deugde, zei Pilar Duero nadruk- keliik. Die indruk kreeg ik al da- deliik. toen ik haar zag optreden. (Wordt vervolgd) Ia een dei de Kamer Noorderkw economise] ▼an de Ka was herste welvaart politieke van versch vooruitgan Het algen- namische ongunstig resultaten heel genom de defensi daarmede dere belas bespeuren pen-belastinp vennootscha ker van inn koop van worden or lende fab door de del tere werkza gezet. De en prijzen en h-et pr vrijwel ges beidsseetor rust weer. Door de wordt in is de moge] min* van i mogelijk gei en voorre ac door credk reserve-vorn cierd. De heder» van namen toe kleinbedrijf drijven kor krachtige komen, zo steeds moei te vinden s nemer of za het plattelai (A Bllderdljks VERVOER STEEG Het credit en winstreke de N.V. Hol Maatschappij (f 3.682.908) zieningen, w afschrijving ring van f bouw en f belangen, re baar winsts (f 548.568). een dividenc 7 pet,) voort Het totale ca. 30 pet. t het verslag, echter, dat van en naar tenrjik via j teruitlopen, beschermende Spoorwegen burg en Br« der Nederlar de regering - sprekingen g loop en het nog niets me Ook moet w welke mate bepalingen z voelen. Deze curreniie dwi pij tot grote UNILEVER EN De Unilev kend, dat er den over de worden uitge eaten van aa N.V. en de Jurgens' Fal door de N.V m mistra tie - Amsterdam - „Midland Ba truste co Lt Het betreft van de 6 pro< preferente aa N.V. eg van rente aandel A-aandelen Jurgens' Fab BUIT VERGADEI Na ampele houden bi eehoud daring van

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4