Grote Missietentoonstelling voor het dekenaat Alkmaar verlaagt alle THEE prijzen Stijlvolle Passie-avond voor Katholiek Alkmaar Deze week in de bioscoop .O.A. 80 ct Van 12 tot 20 Juli a.s. in het R.K. Lyceum Jeugdtekenwedstrijd; prijsvraag om een naam; grote loterij; missie-optocht BLOEMBOLLENPAKKET 3Cu,eUery BAKKER-VAN DIJK AGENDA i !00>H i Activiteit van de jongeren verdient de aandacht Literaire cursus Schob Publico Goed Wonen hield 'n aanbesteding f 1 Cifroertgenever i Fa. Th. Kraakman Zoon I Telefoon 2604 Alkmaar 9 Schoenenparade bij Vroom Dreesmann PPRFUPlERIE EN DQMESKPPPER ST. CAECILIA vraagt de aandacht Rubber stempels Palmpaas-optocht met attracties Nog #n opvoering van „Bar-Abbas" Alcmaria Vicirix I Helder I ALBERT HEIJN BLAUWMERK 72 GROENMERK 66 ROODMERK 60 GEELMERK 55 Gecompliceerd verkeersongeval Britse goudreserves geslonken Truman over zijn aftreden VAGINA 2 ZATERDAG 5 APRIL 1952 ALKMAAR Het is ongeveer 25 jaar geleden, dat in Alkmaar de laatste missietentoonstelling werd gehouden; dat geschiedde in het toen nog leegstaande gebouw, waarin thans het Centraal Ziekenhuis is gevestigd. In die dagen was de missïegedachte gemeengoed in Katholiek Nederland; de missie-orden gingen een nieuwe bloeitijd tegemoet en er was een verheugend aan tal roepingen voor de Missie. In de laatste decennia echter is de missiegedachte wat op de achtergrond geraakt en vooral de oorlogsjaren hebben daar geen goed aan gedaan. Na de oorlog trokken echter weer tientallen missionarissen naar alle landen der wereld, om de goede boodschap van het Evangelie te brengen aan verre en vreemde volkeren en deze op te nemen in de Una Sancta. Gelukkig is ook de laatste tijd weer een toename van het aantal priesterroepingen te constateren en begint de belangstelling voor het Missiewerk weer te groeien. Om dezp belangstelling te sti muleren, zal er in de tweede helft van Juli. om precies te ziin van 12 tot 20 Juli a.s. in Alk maar een grote missielentoon- stelling worden gehouden. Met grote dankbaarheid mocht het voorbereidend comité de mede werking hiervoor ontvangen van het curatorium van het R.K. Lyceum, dat, zoals ook destii.de voor de zo bijzonder geslaagde Gezinstentoonstelling ..Zo ziin onze manieren", de benodigde ruimte in het mooie lyceum-ge- bouw voor deze missietentoon- stelling beschikbaar stelde. Over de plannen mochten wii van de voorzitter van het voor bereidend comité, dr. Chr. C. J. Arnold, reeds een en ander ver nemen. Het comité De hoogeerwaarde deken J. Th. Jacobs verklaarde zich bereid het ere-voorzittersohap van dit comité te aanvaarden; bii deze tentoonstelling zullen alle zeven tien parochies uit zijn dekenaat worden betrokken. Verder heb ben in dit comité zitting de zeer- eerwaarde heer H. W. J. Schra- ma te Den Haag als vertegen woordiger van het Diocesaan Missiebureau, alsmede de zeer- eerwaarde rector J. J. A. van der Zalm, tweede voorzitter, dr. F. Holthuizcn, secretaris, de eer waarde broeder Amandius. twee de secretaris, A. W. Geels pen ningmeester, Th. Dijkstra, twee de penningmeester, de weleer waarde pater H. Marcelis O.P., mej. A. M. v. d. Meii, Fr. A. H. Otten en J. Zandbergen. Ver schillende sub-comite's, zoals voor de ontvangst en huisves ting der vijf en twintig missiona rissen, die gedurende de ten toonstelling in Alkmaar zullen verblijven, zijn nog in voorbe reiding. De tentoonstelling zal worden ingericht in de grote .gymnas tiekzaal en die in de vleugel aan de Rlekerskade gelegen lokaliteiten. Het is de "bedoeling, dat de vijf en twintig missionarissen op de dag der opening van het sta tion worden afgehaald pn in een grootse optocht, waarin enkele muziekcorpsen zullen meemar- cheren, naar het tentoonstellings gebouw zullen worden gebracht. (Advertentie) Vanzelfsprekend zullen de predikaties, welke op de beide in deze periode vallende Zon dagen worden gehouden, in het teken staan van de missie gedachte. Jeugd-teken wedstrijd Hoewel vanzelfsprekend een druk bezoek wordt verwacht van de volwassenen in elke parochie komt een parochieel ;<issie-comité zullen de orga nisatoren zich ook speciaal rich, ten tot de jeugd. Om deze ac tief bii dit gebeuren te betrek ken, zai het comité een grote tekenwedstrijd organiseren, waar aan de hele schooljeugd van het dekenaat zal deelnemen; de mooiste en best-geslaagde teke ningen zullen tijdens de ten toonstelling geëxposeerd worden terwijl er natuurlijk voor de winnaars mooie prijzen beschik baar worden gesteld. Prijsvraag Maar ook de ouderen kunnen hun steentje bijdragen tot het welslagen; op de eerste plaats wordt een prijsvraag uitgeschre ven, waaraan al onze lezers kun nen deelnemen; eer» prijsvraag namelijk met doel de meest- gesehikte naam voor deze missie- tentoonstelling te vinden. Inzen dingen hiervoor worden tot 1 Mei ingewacht bii dé secretaris, dr. F. Holthuizen. Emmastraat 10 en aan het bureau van het Noordhol'lands Dagblad, Ritse voort 52. Over de prijs zal het comité zich nog nader beradten. Ook wordt de medewerking gevraagd van alle ouderen, die op het gebied van handenarbeid er» huisvlijt iets ten bate van de missie willen maken of aanbie den dat dan tijdens de tentoon stelling kan worden verkocht of als prijs kan d'ienen voor de grote verloting, welke, behou dens goedkeuring van de minis ter van Justitie, tegelijkertijd zal worden gehouden. Deze loterij zal 25.000 loten a 50 cent omvatten, met ais hoofd prijs een televisietoestel of een vette koe: voorts ziin er tal van fraai» priizen ais een bromfiets, schrijfmachine, stofzuiger enz. Dit ziin zo in grote trekken de voorlopige plannen, die nog nader uitgewerkt zullor» worden en waarover wii ter zijner tijd nadere mededelingen hopen te doen. Wjj kunnen nog mede delen, dat enkele missiebisschop pen gedurende de tentoonstelling Alkmaar 'nllem bezoeken en in de verschillende m>rochinUerkm- een pontificale Heilige Mis zul len celebreren. Advertentie ^pxtra goedkoop 50 gTootbloemige gladiolen 100 Franse ranonkels, 100 „klavertjes vier" 50 Montbretla's, 25 enkele anemonen, i 25 dubbele anemonen, 1 10 rijlcbloeiende dahlia's, I Volledige piantaanwijzlng 15 rjjkbloelende vaste planten/ wordt bijgevoegd. GraW» als reclamo 5 paic/ea blommzaad Betaling onder rembours, per postwissel of op giro 48991 7 HILLEGOM 52 TELEF. 5396 Vraagt uitgebreide prijscourant met gekleurds afboeldingw» BIOSCOPEN: Cinema Americain: „Willy en Joe van Compagnie O" 14 jaar: Rcx Theater: Co caïne, 18 jaar; Victoria Theater: Het zwaard van Monte Cristo", 14 j.; Har monie: Op naar Broadway" 14 jaar. Aanvang der voorstellin gen 7 on 9-30- Rex des mid dags ook om 2.30. APOTHEEK: Voor spoedge vallen is na e uur 's avonds geopend Apotheek Krui- singa. Koorstraat 59. KINHEIM: 3 uur: Algemene Vergadering N.H. Schaak bond. RUSTENDE JAGER: Heiloo: 2.30 Installatie leden Jeugd Natuur Beschermingswacht ZONDAGSDIENST DOKTO REN: Dokter J. Degenaar, Bmimastr. 95; tel. (K 2200- 2310). GULDEN VLIES: 8 uur: Het Ned. Volkstoneel, A'dam: „Het Woord" (2ei opvoe ring). ZONDAG G APRIL. BIOSCOPEN: (zie boven). Aanvang 2 uur, 4 30, 7 en 9.30. t APOTHEKEN: (zie boven). CAFé HARING: 4 uur: Ver gadering Stille Omgang, Alkmaar. AULA ST. WILIBRORDUS- STICHTIN'G: Passiespel „Bar-Abas.". Heiloo 8 uur: (2e opvoering). 12 uur: Palm-Paas-Optocht. (Vertrek Waagplein). is kefc kenmerk van onze hoeden. Alleen zeef goede fabrikaten, bij: sv TËl.3581-ALKMAAR Jp ALKMAAR Ook de derde avond van de door Gabriël Smit geleide literaire cursus was druk bezocht. De heer Smit sprak op deze slotavond over de vertolking van proza en poëzie. Hij wees er op, dat op verenigingsavonden de voordracht veelal op onechte wij ze is verzorgd. Eerste vereiste is, dat men de werkelijkheid van een gedicht of een stuk proza in zich opneemt: het gaat hierbij niet om de persoon, die voordraagt, doch om het voor te dragen werk. Een gedicht is als een bloem, het ontstaat en groeit en houdt verband met het innerlijk leven I van de dichter, die bij het neer schrijven van het gedicht slechts een instrument was. Hij die voor draagt, moet daarom de werke lijkheid weergeven zoals de dich ter die bedoeld heeft. Het ver tolken van proza en poëzie is niet anders dan het reproduce ren van Kunst, wat dezelfde ont roering moet teweegbrengen, die de dichter of schrijver bezielde, toen deze zijn werk schiep. Na een interessante gedachtenwisse- ling, waarbij ook de experimen tele schilderkunst nog in het ge ding kwam, eindigde Gabriël Smit met het voordragen van een zijner gedichten, „Golgotha". Dr F. Diercks noemde de lite raire cursus de best-geslaagde in de hele geschiedenis van de Schola en- het was dan ook geen frase, toen hii, na een woord van dank aan de cursusleider, deze een tot weerziens toeriep. ALKMAAR Op initiatief van de Raad van Overleg, gevormd uit de verschillende katholieke ver enigingen en organisaties in onze stad, zullen de jongeren, leden van de KJMV, de KAJ, de LTJ en de J-G., waarin de vrouwelijke en de mannelijke jeugd is georganiseerd op Woensdag 9 April een grote Passie-avond geven in het Gulden Vlies. Uit de verschillende organisaties hebben zich de beste krachten ge bundeld om te, komen tot een goed verzorgde en stijlvolle avond, waarop het Lijden van Christus in muziek, zang en spel weer eens onder onze aandacht wordt ge bracht, een avond, waarop het grootste drama aller tijden, voor ons weer gaat leven. Dergelijke Passie-avonden, die de laatste jaren meer en meer worden gehouden, hebben de verdienste dat men zich in eigen kring en met eigen middelen weer eens kan bezinnen op de werke lijke betekenis van heit verlos singswerk van de Gekruisigde Zaligmaker. En het programma, dat de jongeren, wtier activiteit de waardering van alle katholie ken in onize stad verdient, hebben samengesteld, lijkt ons wel aan de eisen van een dergelijke avond te kunnen voldoen. Het programma vermeldt o.a. een declamatie door Martien Wcis- sels van een fragment uit „Ju das" van Cyriel Versohaave; zang door het KAJ-koor, dat enige ko ralen uit de Mattheus-Passion zal uitvoeren; solo-zang door de heran Henk Lansen en Adr. Zon- LAATSTE LOODJES WEGEN 'T ZWAARST VOOR A.O.G. 2 ALKMAAR. Het eerste elf tal speelt morgen thuis tegen H.S.V. 1 om drie uur in de lau wertakronde. Het tweede elftal gaat morgen de laatste en zwaarste wedstrijd in Wiik aan Zee tegemoet. Aanvang van deze match om twaalf uur. Vertrek- tiid per fiets om tien uur. De genen. die met de bus gaan, moeten vertrekken met de Haarlemse bus tot station Bever wijk. Vertrektijd uit Alkmaar om vijf over tien vanaf station. In Beverwijk met de bus naar Wijk aan Zee. De junioren spelen thuis tegen V.B.O. uit Oudorp om twee uur en de adspiranten hopen hun degen te kruisen met de jongere zusjes van de junioren uit Ou dorp. Deze wedstrijd begint om vier uur. Een kwartier vóór de aanvang aanwezig, thuisspeel- sters! De opstellingen en indien de wedstrijden niet doorgaan, wor den bekend gemaakt bij de heer J. Smit, Nieuwesloot. Heren, attentie! In Alkmaar zal begonnen worden met een herenafdeling van de handbal. Liefhebbers hiervoor kunnen zich melden bii de heer C. Koopman. Baansingel 67. neveld, voorts muziek van het en semble Overtoom met cello-solo en tot slot van de avond de op voering van een toneelstuk, ge titeld „Die Vierde Koning" van Jan Muller, naar een verhaal van Marie Koenen- Dit toneelspel wordt opgevoerd door leden van de vier jeugd-organisaties. ALKMAAR De RK Bouw vereniging „Goed Wonen" hield Vrijdagmorgen in de trouwzaal van het stadhuis een aanbesteding voor de bouw van 73 woningen en 2 winkels, te bouwen in vier blokken. Het eerste daarvan zal 12 duplex-woningen tellen en aan de Anna Bijnsstraat worden ge bouwd, het tweede, van 18 etage woningen komt aan de Coorn- hertkade, vervolgens een blok van 28 etage-woningen met 2 winkels aan de Spiegheistraat en tenslotte nog een blok van 15 eensgezinswoningen wederom aan de Anna Biinsstraat. Het werk was door de architect, de heer W A. Keesom, begroot op 749.000. De inschrijvingsbiljetten luidden: Fa Schoonewil en Jonker, Alk maar 747.000; Fa J. Henselmans Nrd Scharwoude 747.500; A. M. Jacobs Velsen 762.350; Fa Klaver en Molenaar, Koedtik 773.000; J. de Vries Purmerend 783.600: Fa P. Meyer, Wijk aan Zee 787.330; Gebr. Tromp Castr'icum 791.000; Fa C. de Reus, Br. op Langen dijk 798.277; M. de Nijs, Warmenhuizen 7.99.000; NV P. Geel Amsterdam 819.000; A. Breed Heiloo 857.900. De gunning werd aangehouden. Advertentie zacht en geurig f5.95 per literfles I Wijnkoperij sinds 1804 89 Platte Stenenbrug 114 B (Verdronkcnoord) Rex: Cocaïne ALKMAAR. Na een uitge breid voorprogramma draait in het Rex Theater deze week de Nova-film „Cocaine", een verhaal over de bestrijding van d.e mis dadige smokkelhandel in verdo vende middelen in Amerika en Canada. Een stoutmoedig recher cheur dringt met behulp van een gedetineerde misdadiger tot de bende door. Hii komt in de moeilijkste situaties en word't door de niets-ontziende misdadi gers met de dood bedreigd. Ten slotte echter wordt de bende opgerold, nadat de toeschouwer getuige geweest is van. een spannende jacht. Vanwege de schietpartijen geen films voor te jeugdige personen.. Cinema Americain: Willie en Joe van Compagnie O ALKMAAR. Behalve een uitbundig verhaal over d'e grap pen en grollen van twee front soldaten, die dienen in het En gelse invasieleger in Italië, is deze rolprent een uitstekend ge slaagde persiflage op de starre vormelijkheid en discipline, waarmee de keurig •ge-unifor- meerde M.P. zijn tiid achter het front verdoet, terwijl diezelfde discipline onder de frontsoldaten die in de voorste gelederen hun plicht doen, geheel is verdwe nen, doch heeft plaats gemaakt voor soldateske plichtsbetracht- ting. Dit alles wordt uitgebeeld met een flinke dosis humor, be lichaamt in de hoofdrollen van Joe en Willie, resp. David Way ne en Tom Ewell. Harmonie Theater: Op naar Broadway ALKMAAR. Deze film vol shows, dans en songs speelt zich hoofdzakelijk af op en om de militaire academie Westpoint. De jaarlijkse show op dit in stituut is een telkens weerkerend evenement dat nu een speciaal karakter krijgt, omdat. Bixby de nieuwe revue zal regisseren. Om de revue naar Brodway te krijgen wordt Bixby zelfs cadet. Het spreekt vanzelf, dat dit doel bereikt wordt, maar voor het zo ver is, maakt de toeschouwer nog menig genoeglijk moment mee. Een amusante film, die met het goede voorprogramma een uitstekend geheel vormt. Victoria Theater: Hel- zwaard van Monte Christo ALKMAAR. Deze avon turenfilm in technicolor, brengt weer eens de romantiek in de zaal, in de vorm van een nogal ingewikkelde intrige rond het verraad van een Italiaanse gou verneur, Larocca, die in de oor log tussen Oostenrijk er» Italië voor geld dé zijdë van de Oos tenrijkers heeft gekozen. Om z'n verraad te camoufleren, zijn er nogal wat burgers uit de weg geruimd, ook de vader van Re- nato Dimorna, 'n jonge held, die na veel avonturen met zijn scho ne partner in de striid. Maria, 't recht weet te doen zegevieren. Een spannend verhaal met 'n paar goede sehermpartiien ge spoeld tegen eer» fraai decor, doch geen uitblinker, deze film. FILMJOURNAAL Het vertrek van het Konink lijk Paar van Schiphol is de voornaamste reportage van het Nederlands nieuws van Poly goon. Wii maken voorts de ope ning mee van de Ronde Tafel Conferentie, waarbij o.m. mr. dr. J. Buiskool het woordvoerde. Voorts zijn er opnamen van het Nederlands kampioenschap paardrijden te Vogelenzang en van de tentoonstelling van scheepsmodellen in het kader van de Jan van Riebeeck-herd'en- king. Het buitenlands nieuws opent met de troebelen in Tunis en brengt voorts reportages van de aanleg van het DonWolga- kanaal in Rusland de eerste paardenrennen in Engeland, de tonijnen vangst in Noorwegen en 'het tekenonderwijs in Japan. ALKMAAR Temidden van de talrijke mode-Shows lanceerde de Fa. Vroom en Dreesmann gis termiddag in dë lunchroom een volkomen niouw experiment: 'n schoenen-parade voor het pu bliek, zoals tot nog toe (in veel soberder vorm) alleen voor han delslieden gebruikelijk was. Op een podium van 70 om hoogte pa radeerden vier mannequins, een Deense, Engelse, Franse en een Alkmaarse voor het publiek heen en weer, zodat men de grote col lectie nieuwe creaties van binnen- en buitenlandse fabricaten te zien kreeg, zoals ze in de practijk n.l. aan de voet, gebruikt worden, terwijl men zich daandooT tevems een betere voorstelling kon ma ken van snit en pasvorm. Allereerst was er 'n sortering California's in linnen en leer, buitengewoon aardige modellen, waaronder d'e z.,g. SlingeTback- modellen. Er wierd ook Suèdine getoond, waarvan men nauwelijks Advertentie PfiUGLOP 27 Roodlederen ballerina. het kunstmatige kan onderschei' den. Bijzondere aandacht werd gevestigd op de „flabs," waaron der dia met ronde lijn met uit snijding aan de zijkant. De „Cocktail" en andere ge klede schoentjes werden in diver se creaties getoond. Verrassend was een combinatie van flat- en handschoentje in zwarte lak. Voorts passeerden enkele aardige Sandaalmodellen, waarvan er veel in „Multi-color" waren uitge voerd, mat kleurige bandjes en figuurtjes, de revue. Tot slot zeer geslaagde creaties in raffia-schofenen (import uit Italië.) ALKMAAR Het R.K. Har moniecorps „St. Caeciüa," dat ter gelegenheid van zijn 30-jarig ju bileum in 1949 voor zijn leden van de Alkmaarse burgerij een zestig tal mooie uniformen ten geschen ke kreeg, vraagt in de komende dagen weer onze aandacht Het onderhoud en de vernieu wing van uniformen, zowel als van de kostbare instrumenten, vorderen belangrijke bedragen. Heit zijn hoofdzakelijk d'e trouwe donateurs, die het corps in staat stellen, uniformen en instrumen ten o-p peil te houden. Nla ver loop van een aantal jaren echter zal eens de tijd komen, dat alle, uniformen vernieuwd zullen moe ten worden. Tot dusverre heeft St. Caeeilia" daarvoor elk jaar 'n bedrag gereserveerd. Om dit ech ter blijvend te kunnen doen, zul len er' meer donateurs moeten komen. Daarom zal het corps, waarvan de Hoogeerw. Deken J. Tli. Jacobs die "beschermheer is, zich in da komende dagen richten tot diegenen, die nog geen dona teur ziin, zulks met het verzoek, door een jaarlijkse bijdrage van f 2-50 desgewenst in maandelijk se termijnen te voldoen, de in standhouding van het corps, uni formen en instrumenten, te hel pen bevorderen. Enkele leden van „St. Cacilia" zullen gekleed in uniform het antwoord komen halen op de circulaire, die de niet-donateurs dezer dagen kun nen verwachten. Van harte slui ten wii ons aan bij de aansporing van de beschermheer van 't corps Deken Jacobs, om door het dona teursschap de instandhouding van „St. Caeeilia". het enige Katho lieke Harmoniecorps in Alkmaar, mogelijk te maken. Voor privé en kantoor Indien nodig levering binnen 24 uur. N.V. PAYGLOP 9 ALKMAAR ALKMAAR Evenals voor gaande jaren trekt ook nu weer op Palmzondag een grote groep Palmpaas-dragers door de stad. Het zijn als altijd de leden van de jeugdbeweging, die op deze Zondag aan de stad zo'n bijzon dere bekoring geven met hun eigengemaakte Palmpasen. In tegenstelling tot het vorig jaar, toen de kinderen na afloop van de tocht naar de ziekenhuizen trokken, zullen zij nu hun eigen Palmpasen mee naar huis kunnen nemen. De groepen maken bo vendien nog een groeps-Palmpa- sen, die bestemd is voor de zie ken. Dit jaar zullen voor het eerst voor de mooiste stukken prijzen worden toegekend. Een jury zal, Voor het vertrek van de stoet, rondgaan om de Palm pasen te keuren. Daarom moeten alle deelnemers, als gewoonlijk de Gidsen en Kabouters, Verken ners en' de leden van het Jon- gensgilde, uiterlijk om kwart voor twaalf op het Waagplein aanwe zig zijn. Om twaalf uur precies moet de stoet vertrekken via Houttil, Langestraat, Koorstraat, Laat, Zilverstraat en Nieuwlan- dersingel naar de hoek van de Kennemerstraatweg, waar de stoet weer wordt ontbonden. Het vendel van de Verkenners zal de kleurige optocht openen. Deelname tot aansluiting aan de Palmpaasoptocht staat na tuurlijk ook open voor andere jongens en meisjes, die iets van hun Palmpasen hebben weten te maken. Lustrum K.A.V. ALKMAAR. Inplaats van om half tien is de Heilige Mis ter gelegenheid van het eerste lustrum van die K.A.V. om negen uur in de Sint Laurentius- kerk. VOETBALLERS GEVEN GELD ALKMAAR. De voetbal vereniging Alcmaria Victrix heeft voor 50'0gulden, zijnde het reservefonds voor een eigen terrein, ingeschreven voor de Nationale Woningbouwlening. ,,De Terriers" uit en thuis ALKMAAR. Zaterdagmid dag speelt het dames II om vijf uur uit tegen de Kweekschool] in Bergen. Zondag worden drie wedstrijder» gespeeld. Het eerste dames-elftal speelt om half één tegen de Strawberries in Velsen, vertrek 11.34 uur. De heren senioren spelen om twee uur tegen Amsterdam IX, vertrek tien uur en die 'heren junioren thuis om twaalf uur tegen DEM. Beverwijk. v PAAS-SCHAAKTOURNOOI ALKMAAR.. De Alkmaarse Schaakclub V.V.V. organiseert op Paaszaterdag er» tweede Paasdag een groot Paastournooi voor de schaakliefhebbers uit Alkmaar en naaste omgeving. Het tour- nooi zal worden gehouden in Het Wapen van Heemskerk en wordt op Paaszaterdag 's mid dags om drie uur geopend. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Weiniig wed strijden dit week-end vanwege de interlandwedstrijd. Vanmiddag om v;jf uur spelen de adspiran ten c een wedstrijd te Heiloo tegen H.S.V. b. De junioren b gaan morgen op bezoek naar Zeevogels a (twaalf uur); de a-adspiranten gaan om viif uur nog even een wedstrijd spelen tegen H.S.V. a in Heiloo. Voorts staat er nog een wedstrijd op het programma: A.F.C. 5—Koedijk 2. Deze week is de buitentrai- ning begonnen; er ziin twee seniioremgroepen, een junioren- groep en een adspirantengroep gevormd. Vovr de samenstelling van deze groepen verwijzen wij naar de deze week uitgekomen A.F.C.-er, waarin men nadere bijzondérheden omtrent de trai ning aantreft. Leden of abonmé's van de A.F.C.-ers, die onverhoopt het clubblad niet mochten ontvan ger», worden verzocht zich te wenden tot de eerwaarde broe- dérs d"ie de administratie op zich hebben genomen; ook adreswijzi gingen dient men bij de eer waarde broeders op te geven. SUPPORTER Tentoonstelling B.L.O.-school ALKMAAR. Vandaag en morgen wordt er in de B.L.O.- school op de Oudegracht een tentoonstelling gehouden van werkstukken, door de leerlingen vervaardigd. Ouders en belang stellenden bevelen wii gaarne aan eens een kijkje te gaan nemen. De tentoonstelling is Zaterdag avond, Zondagmiddag en Zon dagavond geopend. Advertentie1 ZIJDB-ZACHT WASWATER! V' d MORGEN PASSIESPEL IN WILLIBRORDUSSTICHTING HEILOO Zondagavond wordt voor de tweede maal een voor stelling gegeven van het Passie spel „Bar-Abbas," in de grote aula van de St. WiUibrordusstich- ting. Het prijzenswaardige initia tief van de toneelvereniging „Het Masker" en de kosten en moei ten, die aan de opvoering van dit stuk gespendeerd zijn, verdienen met een tegenprestatie van de Katholieke Heilose bevolking ge waardeerd te worden. Deze tegenprestatie kan niet be ter worden gegeven dan door 'n grote opkomst, waaruit de belang stelling blijken kan. Wij verwach ten dan ook niet anders, of dë aula zal Zondagavond vol worden. BELANGRIJKE OPDRACHT URSEM. Aan de heer P. Bakker te Rustenburg is opge dragen het bouwen van een kunstmestloods, oppervlakte 350 vierkante meter, voor rekening van de N.V. De Vulcaan te Zwolle. Tevens het leveren en plaatsen van twee grote indu striehallen, oppervlakte l'OOD m2, voor rekening van de N.V. Cal- tex olieraffinaderijen te Rotter dam. Doktersdienst De Rijp, DE RIJP. Dit weekenid wordt de artsendienst waargeno men door dokter J. G. Wegdam te De Riip, telefoon K2997 4'55. Doktersdienst op Zondag HEILOO Dit weekeinde neamt dokter Hoekstra, tel. 3480 de artsendienst waar. (Advertentie) ZONDAGMIDDAG A.S. Aanvang I uur WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. MORGEN MEER BEWOLKING. Vanavond en vannacht over het algemeen nog weinig bewolking, met in het Oosten van het land lichte nachtvorst. Morgen overdag half tot zwaar bewolkt met voor namelijk in de Zuid-Westelijke helft van het land plaatselijk enige regen. Matige Zuid-Oostelij ke tot Zuidelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. 6 April zon op 6.04, onder 19.22; maan op 15.07, onder 4.47. 7 April zon op 6.01, onder 19.24: maan op 16.21, onder 4.58. (Advertentie) Aardappelbeurs Leeuwarden LEEUWARDEN, 4 April. Borgers geruimd. Bintjes grof f 12—13; Rode Star f 16—18; Alpha's f 10.25—11 per 10Q kg. Stemming Alpha's gevraagd* an dere soorten kalm. Er was heden geen graanbeurs. ENKELE GEWONDEN (Van onze correspondent) HOOGEVEEN Een vracht auto van de heer van Wieren te NieuwWeerdinge, onderweg naar de veemarkt, werd op de Coevorderstraatweg ter hoogte van het Schooldijkje door 'n an dere grote vrachtauto voorbij ge reden. Deze laatste week te ver uit naar links en reed toen in volle vaart met de laadbak tegen een boom, waardoor de laadbak zwaar werd beschadigd. De boom knapte doormidden en viel op 't langs de straatweg lopende fiets pad. waar een tweetal meisjes, op weg naar hun werk in Hooge- veen door de boom werden ge troffen. Mej. G. Koopman te Tiendeveen werd gewond en op advies van dr. HospeTs naar het ziekenhuis vervoerd- Zij heeft 'n gebroken arm opgelopen. De in zittenden van de cabine van de auto kwamen met de schrik vrij. Er was direct veel verkeeTS- stagnatie. Bij het weer vrijgeven van het verkeer geraakte de hr. Westman, vishandelaar te Hol- landseveld in botsing met 'n an dere wagen, waardoor ziin auto aanmerkeliike schade opliep. De politie onderzoekt de schuldvraag. LONDEN, 4 April (A.P.) De goudreserves van Engeland en de rest van 't Sterlinggebied ziin in het eerste kwartaal van 1952 met 635 millioen dollar geslon ken. Aldus heeft vandaag een woordvoerder van de regering verklaard. WASHINGTON, 3 April. Reu ter. „Ik ben niet van plan mij candidaat te stellen voor de Se naat of het Huis van Afgevaar digden. Ik zal, ook na mijn aftre den, blijven strijden voor een wereldvrede.", verklaarde presi dent Truman op zijn eerste, druk bezochte persconferentie, na zijn mededeling van Zaterdag j.l., dat hij zich niet meer herkiesbaar zal stellen als president. De president weigerde te zeg gen of hij de democratische par tij zou aanbevelen gouverneur Stevenson van Illinois candidaat te stellen voor de presidentsver kiezingen. STAALSTAKING IN DE V. S. NEW YORK 4 April A.P.) De kans dat 9 April 700.000 ar beiders in de Amerikaanse staal industrie in staking zullen gaan, is groter geworden, doordat de besprekingen over de lonen mis lukt zijn. De bij het C.I.O. aangesloten bond van arbeiders in de staal industrie is begonnen met aan de directies aankondigingen van de staking te sturen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2