België is beslist tegenstander van monetaire Benelux-unie Omzetten in de detailhandel daalden sterk in Februari Dr. Beel, jarig minister vertelt De Engelse maatregelen tegen bloembollen-invoer Nederlandse journalisten aan het einde van bezoek Staatsgreep in Bolivia op het punt te mislukken Diplomatieke wedren FINANCIAL TIMES MELDT: „Herstel van de Nederlandse betalingsbalans slechts toeval Bisschopswijding Mgr. J. Buis Naar wij vernemen In textielschoeisel en meubelen tot de helft van die in Januari Ontduiking door Nederland? 35 doden bij autobusonqeval Gokkers betrapt in beurs voor zeelieden GOEDE VRIJDAG 1952 Twee maanden in Indonesië Peuk en steekvlam Na de verkiezingen hoopt hij naar Nijmegen terug te keren KONINGIN NAAR CANADA De volgende week zal H. M. Koningin Juli ana een niet-officieel bezoek brengen aan Canada. De Canadian Broadcasting Corpo ration zal het konink lijk bezoek in de Ne derlandse program ma's uitzenden. Acht trompetters van de „Royal Canadian Air Force" uit Montreal zullen voor deze uit zendingen een aardige herkenningsmelodie laten horen. Deze op name werd gemaakt bij de „generale repe titie" voor de uitzen dingen. BRUSSEL, 10 ApriL De Belgische regering heeft besloten het Nederlandse voorstel, dat de volledige Benelux-unie moet worden gebaseerd op een samenvoeging van de monetaire reserves, een gemeenschappelijke credietquotum in de Europese Betalingsunie, een gemeenschappelijke buitenlandse handels politiek en een gemeenschappelijke monetaire politiek, te ver werpen, zo meldt de correspondent van de „Financial Times" te BrusseL In haar antwoord op het Ne derlandse' voorstel heeft de Bel gische regering meegedeeld, dat België nog niet kan instemmen met een monetaire Unie met Ne derland. België beschouwt het recene herstel van de Nederland se betalingsbalanspositie als gro tendeels van toevallige aard en is van oordeel, dat dit herstel mogelijk is gemaakt door de cri sis in Frankrijk en Engeland. Onder de huidige omstandig heden weigert de Belgische rege ring de Nederlandse inkomsten aan buitenlandse valuta, die niet omwisselbaar zijn, te aanvaarden als een deel van de voorgestelde gemeenschappelijke monetaire re serves. Verder kan België niet automatisch aanvaarden, dat deze onomwisselbare valuta wordt ge bruikt ter vereffening van de Ne derlandse handelsschulden aan België. OP 1 MEI IN LEIDEN De bisschopswijding van Mgr. Jacobus Buis titulair-bisschop van Astypalaea en eerste Apostolisch Vicaris van Jesselton (Noord- Boraeo), is thans definitief vast gesteld op Donderdag X Mei a.s. De bisschopswijding zal geschie den in de dekenale kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jo seph te Leiden. Consecrator is Mgr. J. P. Hui- bers, bisschop van Haarlem. Mede consecratoren zijn Mgr. Dr. J. Hanssen. bisschop-coadjutor van Roermond, en Mgr. H. J. Paulis- sen, oud-Apostolisch Vicaris van Kumasi (Goudkust), thans wo nende te Maastricht. Mgr. J. Buis is 19 Juni 1902 te Leiden gebo ren. Hij studeerde aan de colle ges van Mill Hill in Roosendaal en Mill Hill (Engeland). Priester werd hii gewijd op 17 Juli 1927. Vele jarpn werkte hij te Serawak in Noord-Borneo, het laatst als rector van het seminarie aldaar. In Januari 1947 werd hij benoemd tot Apostolisch Prefect van Brits Noord-Borneo. Omtrent de bisschopswijding van Mgr. J. Vos, Apostolisch Vi caris van Kuohing, is de defini tieve datuim nog niet met zeker heid vast te stellen. Vermoede lijk zal deze op Sacramentsdag geschieden in de St. Vincentius- kerk te Amsterdam. Bij een vrij kapitaalverkeer bin nen de Benelux zou als gevolg van de hogere rentevoet in Bel gië een stroom van kapitaal, via Nederlandse kanalen naar België ontstaan, die een onwelkome toeneming van het surplus op de Belgische betalingsbalans zou veroorzaken. Zou de stroom in omgekeerde richting gaan vloeien dan zou België beroofd worden van de kapitaalsbronnen, die het niet kan missen. Aangaande het voorstel inzake een gemeenschappelijke politiek ten aanzien van de buitenlandse handel heeft de Belgische rege ring in haar antwoord te kennen gegeven, dat een gemeenschappe lijke houding tegenover andere landen eerst mogeliik zal zijn na harmoniëring van de interne situatie. Volgens de Belgische re gering moet een gemeenschappe lijke invoerpolitiek voor de arti kelen, voor de productie waarvan een of meer der partnerlanden bescherming verlangt, de eerste stap vormen in de richting van een gemeenschappelijke handels politiek. Permanent Ministerscomité Het Nederlandse voorstel om een permanent ministerscomité in te stellen voor toezicht op de bui tenlandse handelspolitiek en de monetaire politiek der Benelux- landen wordt door de Belgische regering aanvaard. België dringt er echter op aan, dat de bevoegdheden van het comité ook omvatten de coördi natie van de interne economische en crediet-politiek, welke coördi natie prioriteit zou moeten heb ben. worden thans nog slechts mili tairen in de verplicht» zieken fondsverzekering oneenomen. die langer dan 100 dagen onafge broken in dienst ziin is een 21-iarige zaadhandelaar uit Hulst wegens het smokkelen van 7000 kg boter in een pant serauto veroordeeld tot een iaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk komen de delegaties ter R.T.C. met de West eerst volgende week weer biieen en dan in sectie vergaderingen. rannorteerde de Wegenwacht in 1951 niet minder dan dertig maal het losraken van aanhang wagens. De A.N.W.B. verzoekt thans de minister om veiligheids voorschriften arriveren Zondag a.s veertig Canadese radiohandelaren in Nederland Zii zim winnaars van een door Philips.georgani seerde verkoonwedstrijd is il Zaterdag .te Hilversum een Jan van Riebeeckstichtinjr oneericht on initiatief van Prof. Wiideveld te Oosterbeek. de heer Rotting te Hilversum en de heer J J. Boon te Heiloo. Doel: het organiseren van een werk gemeenschap voor studerenden en ionge kunstenaars zullen de meeste Nederlandse journalisten in de U.S.A. het Koninklijk Paar oo zijn reis naar Detroit niet kunnen volgen. Er is slechts één vliegtuig ter be schikking gesteld MARKT BARNEVELD BARNEVELD, 10 April. Pluim- veemarkt Handel redelijk, aan voer ca. 17.000 stuks. De aanvoer was hedenmorgen belangrijk min der dan vorige week. Dit had ech ter niet tot gevolg dat de prijzen van oude kippen stegen, want er werd niet voor de export gekocht. Overtollige oude fokhanen wer den weer bij kisten vol aange voerd en verkocht tegen lage prijzen van omstreeks f 1.p. kg. Prijzen: oude kippen 1.852.25, jonge hanen 2.252.50, NH Blau we kuikens 2.252.50, alles p. kg: overige per stuk: tamme ko nijnen 3.509, oude eenden 1.50 2.40, oude hanen 2.50—4.50, tamme jonge duiven 6095 ct, alles per stuk. Eierenmarkt: Vlotte handel. Aanvoer ca 700.000 stuks. Prij zen: 13.7514.25, algemene prijs 13.95 per 100 stuks, kiloprijs 2.29. Eierenveiling Barneveld-Ede: Kalme handel. Aanvoer circa 525.000 stuks. (Voorverkochte en geveilde eieren samen.) Prijzen; Kippeneieren van 56/ 60 gram 1313.90, kippeneieren van 61/65 gram 1414.55; een deneieren 11.5012; kievitseieren 3540: ganzeneieren 2535; kal koeneieren 24; krielkipeieren 6.50 alles per 100 stuks. 's GRAVENHAGE, 10 April. De gegevens, welke door het Economisch Instituut voor den Middenstand zijn gepubliceerd met betrekking tot het omzetverloop in de detailhandel geduren de Februari, wijzen uit, dat in vele branches lagere omzetten werden behaald dan in de voorafgaande maand. Ten dele moet deze omzet- vermimdering worden gezien als een normale schommeling, welke o.m. verband houdt met de om standigheid, diat Februari een geringer aantal dagen telt dan Januari. Daarnaast kan echter worden waargenomen, dat het publiek, vooral ten aanzien van diuurzame consumptiegoederen, een geringe kooplust aan de dag legde. Daarentegen nemen de saldi bij die spaarbanken niet onbelangrijk toe. Zee onbevredigend moet het omzetverloop in duurzame consumptie-goederen worden ge noemd. In vrijwel alle tot deze sector behorende branches ver toonden de omzetten in Februari ten opzichte van Januari daar aan voorafgaande een daling. Deze was het sterkst in de de tailhandel in textiel (40 pet), dóch ook de teruggang in de detailhandel in schoeisel (32 pet,), in meubelen en aanver wante artikelen (27 pet.), in LONDEN (Reuter) Het Con servatieve Lagerhuis lid John Ba ker White heeft medegedeeld, dat na de afkondiging der Engelse in voerbeperkingen voor bloembol len, knollen en wortelstokken de Nederlandse exporteurs aan de importeurs en andere afnemers in Engeland hebben verzocht even tuele nieuwe orders te dateren op een week voor de instelling der invoerbeperking en deze orders onmiddellijk in te zenden. Hij vroeg de minister van Han del, Thorneycraft, of hem hier over iets bekend was, en wat hi.i SLECHT RAPPORT Een veertien jarig knaapje uit Groningen werd door de politie te Zwolle uit de trein gehaald. Hij was op weg naar Rotterdam, waar hij wilde proberen een schip te vinden. Het was een klas siek drama, want het ventie had op de HBS een slecht rapport gehaald en in angst, en zelfvertwijfeling koos hu deze weg naar de toekomst. Gelukkig, dat het moderne politie apparaat hem snel behoedde voor verdere dwaasheid en hem na een nachtje leerzame afzonde ring weer naar huis bracht. veronderstelde te doen tegen deze „berekende ontduiking van zijn maatregelen." Thorneycraft deelde mede, dat hij van deze handelingen pp de hoogte was en opdracht had ge geven de aanvragen voor invoer vergunningen voor bloembollen e.d. tegen uitstaande orders met bijzondere nauwkeurigheid te on derzoeken en tot nader order geen nieuwe vergunningen voor levering in 't najaar uit te geven. Tot einde Maart j.l. zijn slechts aanvragen voor invoervergunnin gen voor in het voorjaar te leve ren bollen tot een waarde van 44-000 pond ontvangen, vergele ken met een invoer t.w.v. ruim 4 millioeri pond in 1951, aldus de minister van Handel. Hij voegde hier aan toe, dat degene die val se inlichtingen verstrekt voor het verkrijgen van invoervergunnin gen zich bloot stelt aan zware straffen. IN VENEZUELA CARACAS 10 April (AFP) Bij een autobus-ongeluk in de buurt van Higuerote in Venezu ela zijn 35 inzittenden om het leven gekomen. Zeven personen liepen verwondingen op. sportartikelen (25 pet.) alsmede m de kantoorboekhandel (22 pet.) was aanzienlijk. In de detailhandel in textiel, in schoeisel, in meubelen en aanverwante artikelen alsmede in het rijwielbedrijf bedroegen de geldomzetten in Februari jl. niet of maar nauwlijks de helft van die in de gelijknamige maand van 1951. In deze bran ches werd namelijk ten opzichte van Februari 1951 een daling van de geldomzet geboekt van niet minder dan resp, 50. 51, 50 en 46 pet. In de genotmiddelensector liep de omzetbeweging in de ver schillende branches uiteen. ROTTERDAM 10 April De Rotterdamse recherche heeft in samenwerking met de geünifor meerde politie gisteren een inval gedaan in de beurs voor zeelieden aan het vasteland. Het was de po litie ter ore gekomen, dat daar bij gokken dagelijks aanzienlijke bedragen van eigenaar verwis selden. Het betrapte gezelschap bestond uit twee Schiedammers, drie Ha genaars en tien Rotterdammers, doch niet allen waren zeelieden. Vijf mannen o.w. twee Hagenaars genoten ondersteuning van de dienst voor Sociale Zaken. Eén van de twee Hagenaars had meer dan f 200 op zak- De bankhouder bij dit Amerikaanse pokerspel kreeg reeds vier maanden ziekte- geld, tezamen beschikten ze over f 400- Eén der mannen, die zich aan dienstneming had onttrokken en gesignaleerd stond bij 't mi nisterie van oorlog werd aan de marechaussee overgegeven. Weer slaat het drie uur in een tranendal, waaraan vernuft en oorlog 's levens glans hebben ontnomen: twee groepen mensen, die daar strijdensmoede staan, elkaar bedwingend met de dreiging van atomen.... Hoog boven deze wereld rijst eenzaam het Kruis en Christus wil Zijn stervenswoorden spreken tegen ons allen, doch zij smelten in geronk, gesuis van straaljagers en streamline-schijn op asfaltwegen.... Een dronken man verlaat de kroeg-met-kreunmuziek en waggelt naar zijn schreiend kroost in wrakke sloppen. Het monotoon gegons in 't hart van de fabriek wordt overstemd door leeg gelach om vunze moppen. DeMensenzoon hangt aan het kruis met al ons kwaad belast, dat groter is dan 't aantal Zijner wonden. Hij richt Zijn wanhoopsblik op ons, doch ons gelaat wendt zich liefst af en staart naar 's werelds duist're gronden. Maar ergens hóórt men nog vanaf de torentrans de roep van 't klokje en men vult de stille kerk; ergens straalt rond een ziekbed een on-aardse glans en vouwt een arbeider de handen naast zijn werk.... Valt op hun fiere schouders eens het kruishout neer: zij dragen het geloofsvol, 'schoon 't moeite kost, biddend: „Wij loven en aanbidden U, o Heer, omdat Gij door Uw Kruis de wereld hebt verlost". J. v. d. K. Uit een verklaring van bonds kanselier Adenauer blijkt, dat medio Mei de ondertekening is te verwachten van het „Vredescon- tract" tussen de Grote Drie en West-Duitsland. Het Westen is blijkbaar niet van plan zich voor eerst druk te maken over de di plomatieke offensieven van Mos kou. Trouwens op het moment, dat die Russische nota van 10 Maart wereldkundig werd ge maakt. gaven de Westerse grote mogendheden te kennen de on derhandelingen over het Duitse bezettingsstatuut voort te zetten. Op het einde van deze maand zullen de nadere bijzonderheden over 't „Vredescontract" worden bestudeerd. Nu is het afwachten hoe de reactie Van het wereldtoneel DJAKARTA (Aneta) De In donesische minister van voorlich ting, A. Mononutu, die Woensdag vijf Nederlandse journalisten ten afscheid te zijnen huize ontving, heeft in een rede gezegd, dat de binding tussen Nederland en In donesië in de eerste plaats 'n his torische eis is en geen geografisch politieke. Nederland behoort tot de Atlan tische sfeer en Indonesië ligt in die van het gebied der Stille Oceaan. „Moge de historische binding tussen beide landen krachtig ge noeg blijken, ook indien Indone sië zich hoe langer hoe meer tot het gebied van de Stille Oceaan wendt." Hij sprak de Nederlandse journalisten toe aan het einde van het bezoek, dat zij gedurende de twee maanden op uitnodiging van het ministerie van voorlichting aan ïndonesë gebracht hebben. Namens de journalisten ant woordde de heer Hanekroot, die grote dank betuigde voor de be reide gastvrijheid. Naar aanlei ding van de woorden van minis ter Mononutu zei hij, dat men in Indonesië evenmin als in Neder land zelfcritiek schroomt, noch bang is voor critiek. ROTTERDAM. On 7 Maart il. ontstond brand in een wagon, die geladen met filmafval on het terrein stond van W. H. Muller en Co aan de Jobshaven te Rot terdam Een steekvlam schoot Dlotseling uit de snoorwagon en een loods in de nabiiheid werd eveneens door het vuur aange tast. De 44-jarige havenarbeider H. B. Z. uit Rotterdam zou met een brandende sigaret in de wagon zijn gegaan om te zien of er bij dé afval iets van zijn gading was. Het peukje van de sigaret zou hij hebben weggegooid, waardoor die brand zou zijn ontstaan. Derhalve stond hij voor de Rotterdamse rechtbank terecht en de officier van justitie, dr. M. S. van Oosten, eiste een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek tegen hem. (Van onze verslaggever) 's GRAVENHAGE. Morgen, Zaterdag, is de minister van Binnenlandse Zaken, dr. L. I. M. Beel, jarig. Vijftig jaar wordt hij dan. Naar aanleiding daarvan zochten wij hem dezer dagen op in het historische „Torentje" aan het Binnenhof waar hij nog tussen de papieren zat gedoken, om acht uur des avonds, de kamerbewaarder al naar huis. Hij was nuchter genoeg om het eigenlijk maar „zo-zo" te vinden, een interview bij ge legenheid van zijn vijftigste verjaardag, maar evengoed was de vriendelijkheid waarmede hij ons te woord stond ongeveinsd. „Het leven is verrassend voor mij geweest," vertelt hij, als we hein vragen hoe hij eigenlijk in de politiek is gekomen. Hij had er tot 1945 practisch niets mee te maken geihad: tot 1942 hoofd van de afd. Sociale Zaken van Eind hoven, daarna advocaat en pro cureur. Toen vroeg min. Boeijen hetm vanuit Londen een rapport over de verzorging van oorlogs slachtoffers. Hij ging er mee naar de Britse hoofdstad, waar men druk het bestuursapparaat voor 't geheel bevrijde vaderland bezig was voor te bereiden. Dr. Beel, toen al adviseur van de militaire commissaris in Noordbrabant, aarzelde lang toen premier Gerbrandy hem de porte feuille van Binnenlandse Zaken aanbood. Tenslotte accepteerde hij samen met die ministers Huys- mans. Gispen en Wijffels. Kort daarop ging hij over naar liet ka binet Schermerhorn; in 1946 werd hij zelf premier; twee jaar later ten, de verhoudingen met Neder - ging hii als Hoge Vertegenwoor- land zuiver en goed te krijgen, diger van de Kroon naar Indo- Het lukte hem niet, al heeft hii nesië, waar hij met zeer besliste er hartstochtelijk voor gevochten ideëen aan de vorming van een Na een conflict met de regeTing federatieve organisatie van deel- trok hij zich uit de staatszaken staten ging werken, om te trach- terug. „Maar het is op dit moment nog onmogelijk een volledig juist oor deel uit te spreken over wat toen in Indonesië is gebeurd. Ik ont zeg daartoe het recht aan welke geschiedschrijver dan ook. De archieven zijn nog gesloten. Zij zullen ongetwijfeld t.z.t. voor ve len verheldering brengen," zegt de minister. „Hoe moeilijk mijn taak toen ook was :ik zie er niet grote voldoening op terug. Het was een tijd met veel prettige ervaringen, vooral als ik denk aan de samenwerking die ik van alle figuren om mij heen ondervond: Indonesiërs en Nederlanders, za kenlieden en ambtenaren." En de toekomst? Na de verkiezingen hoopt dr. Beel weer naar Niimegen teru" te gaan, waar hij als professor in 't bestuursrecht een werkkring had gevonden, die hem even dierbaar is als het landsbestuur, dat voor hem de praktijk van het stu deren betekent- Die werkkring hij vertelt er enthousiast over bestaat in het leiden van jonge mensen, niet alleen binnen de we tenschap, maar ook binnen het leven. Er moet daartoe op onze hogescholen weer die geest van de oude Universitas komen, de ge meenschap van hoogleraren en studenten. Dat is door het aantal studenten in Nijmegen ook reeds tot 1400 gestegen uiter mate moeilijk, maar er is toch veeil aan te doen- Het gaat er bij zeer veel soci aal werk tegenwoordig om, zich scherp bewust te zijn van de koers die gevolgd moet worden. Met dat doel nam dr, Beel ook al twee jaar geleden het voorzitterschap van het Landelijk Sociaal-cari tatief Centrum op zich, terwijl hij ook voorzitter is van de Na tionale Katholieke Gezinszorg. Juist terwille van die sociale arbeid, voor de Katholieke cul tuur belangrijker dan menigeen vermoedt, hebben wij dr. Beel nog vele Nijmeegse jaren ge wenst. Inzake een door Mononutu aan gestipte zelfgenoegzaamheid in Nederland ,zei hii, dat de houding van sommigeNedierlandse kringen verklaarbaar is door gevoelens van spijt en ressentiment en ook door de bewustheid van eigen prestaties, maar dat daarachter in belangrijke mate een vorm van liefde schuilgaat. Daarom vroeg hii geduld van Indonesië, dat hij evenzeer nodig oordeelde als ge duld van Nederland bij de groei van nieuwe verhoudingen tussen beide landen. MGR. GIOBBE VERRICHT PLECHTIGHEDEN PAASWAKE Pontificale Avondmis in Jacobuskerk in Den Haag Naar het KNP verneemt, zal Z. H. Exc. Mgr. Paolo Giobbe, Apostolisch Internuntius, Zater dagavond om 8 uur in de dekenale kerk aan de Parkstraat te Den Haag, de plechtigheden van de wijding van het nieuwe vuur, van de Paaskaars en van de Doopvont verrichten volgens het nieuwe ritueel van de Paasnachtwake. Daarop aansluitend zal Mgr. Gi obbe de pontificale H. Mis van de Paaswake opdragen. van Rusland zal zijn. Mos kou is er te goed van door drongen, dat het Westen in zake Duitsland voet bii stuk wil houden en geen ogenblik van plan is in de Russische propagan- da-val te lopen, zolang er geen voldoende waarborgen zijn, dat Rusland de voorgestelde bepalin gen van 10 Maart zal naleven- Die reactie kan tweeërlei zijn. Of als tegenzet een inlijving van Oost-Duitsland of opnieuw het indienen van een voorstel, maar dan met verdergaande concessies dan reeds gedaan zijn. Bij het laatste denken we aan de befaam de Oder-Neisse grens, een grens vastgelegd bij de besprekingen van Potsdam. Men moet het dus eigenlijk zien als een wedren op het diploma tieke front. Een dingen naar de gunst va nde Duitsers, waarbij de wens van iedere Duitser, hetzij in het Westen of het Oosten, n.l. de hereniging van de Heimat de in zet is- Al met al geloven wij, dat er meer kans is op de tweede ver onderstelling dan op de eerste. De laatste dagen staan in het teken van een Russische toenadering! Het, onderhoud van Stalin met de Indiase ambassadeur, het ant woord van de rode dictator aan enkele Amerikaanse journalisten, kunnen als dergelijke pogingen worden gezien. Voor het Westen zou een nieuw Russische voorstel het uitermate moeilijk maken een passend ant woord te geven tenzij Moskou eer lijke bedoelingen heeft. Eventu ele concessies van die zijde, wor den dan altijd nog ingegeven door vrees. Het Kremlin houdt alleen rekening met divisies. Al les bij elkaar genomen is het een bewijs, dat de macht van 't Wes ten groeit. 4» Varkensmarkt Purmerend is ontsmef De gemeente Purmerend is er toe overgegaan de varkensmarkt te ontsmetten, daar de beruchte varkenspest op het ogenblik veel schade aanricht onder de var kensstapels. Dit is op verzoek van de bond van varkenshande laren geschied. Bernard Person geridderd De correspondent bij de Ver enigde Naties Bernard Person is benoemd tot ridder «in de Orde van Oranje Nassau. De Nederlandse consul-gene raal in New York heeft hem de versierselen overhandigd. LA PAZ. 10 April (AFP). Als gevolg van wanordelijkheden, die Woensdag in de Boliviaanse hoofdstad La Paz hebben nlaats gevonden, ziin achttien perso nen om het leven gekomen en zestig gewond. De toestand bliift verward Al naar gelang de berichten van de opstande lingen of van regeringszijde afkomstig ziin. wordt gemeld dat de staatsgreep geslaagd of mis lukt is. In de afgelopen nacht kon men te La Paz nu en dan horen schieten. Radio-„Illimani", de radio-omroep der opstandelingen, klaagt over een tekort aan am munitie. Zij richt herhaaldelijk oproepen om medewerking tot studenten en arbeiders, doch het schijnt dat hieraan geen gehoor wordt gegeven. In berichten, die Buenos Aires uit Bolivia hebben bereikt, wordt medegedeeld dat troepen der Boliviaanse regering in de voorsteden van La Paz tegen stand aan de opstandelingen bie den. In deze berichten wordt voorspeld dat de revolutiepoging niet zal slagen. Gezegd wordt diat de eenheden der opstande lingen in het nadeel beginnen te komen door het optreden der regeringsgezinde strijdkrachten. Van regeringszijde wordt ver nomen dat de cadetten, de regi menten „Alnza" en „Bolivar en een afdeling troepen, diP te hulp is gesneld uit het Andes- gebergte, de bolwerken dier op standelingen achtereenvolgens veroveren De Boliviaanse ambaasade in Buenos Aires heeft gisteravond een telegram van haar regering in La Paz ontvangen dat de re- volutionnaire strijdkrachten ziin verslagen. Nieuwe arrestatie wegens spionnage in Zweden STOCKHOLM, 10 April (Reu ter) Volgens kringen, die in nauw contact staan met de Zweedse veiligheidspolitie, is de 35-jarige mevrouw Villy Nord- strand, een Communiste, die voorzitster is van het Noord- Zweedse Vredescomité, gearres teerd; zij wordt ervan verdacht voor de Sowj et-Unie te hebben gespionneerd. Tijdens ,iaar bezoek aan het gebouw der Verenigde Naties, heeft Koningin Juliana kennis kunnen nemen van een ma quette van het gebouwencomplex der V.N. De hoofd-architect der V.N., Wallace K. Harrison gaf voor H.M. een uiteenzetting (rechts). Links de secretaris-generaal van de V.N., Trygve Lie. Links achter H.M. de heer D. J. von Balluseck, Neder lands gedelegeerde bij de Verenigde Naties

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3