Hollandio en Stormvogels door zelfde overwinning kampioen Hollandia's kampioenswedstrijd Hoofdpijn SrOR^VOGfLS-Z.f.C. 4-1 Piet Kraak en zijn mannen staan weer voor de poort van le klas Sailor Shag Strij ond Beter positiespel van V.Z.V. gaf tegen Bergen de zege Zwaar bevochten zege van Grasshoppers op Vrone H.S.V. - met 2-0 achter - zegevierde toch met 3-2 2e, 3e en 4e klassers Degradatie van Wieringerwaard naar de afdeling een feit Spanning in 4B rond voorlaatste plaats o.v.v.o. Bos verrichtte hattrick en bezorgde zijn club de titel Pas na een uur spelen kwam eerste doelpunt ter wereld Beide ploegen benutten strafschop Stormvogels kampioen Doelpunt van Wijnker was voldoende Alkm. Boys verloor met 4-1 Sterker Purmersteijn was Randers de baas Hol/andia kampioen Vrone verzette zich tot het uiterste Assendelft verloor in de 2e helft N. Niedorp klopte Alkmaar met 3-2 FOR DEGRj Zege vai rr\OlNA t DINSDAG 15 APRIL 1952 Feest in Hoorn en Ilmuiden, tranen in Zaandijk, waar men met een neuslengte werd geklopt door de rood-witten uit de stad van J. Pz. Coen. Tranen ook in Wieringerwaard, waar alle be zielende woorden van Klaas Schenk niet geholpen hebben en waar de roodbroeken na een jarenlang verblijf in de K.N.V.B. thans terugkeren in de nu wel ontgroeide omgeving van de afdeling. En spanning tenslotte in 4B. Zo maar, ineens door het opmerkelijke herstel van M.F.C., waardoor liefst vijf clubs in gevaar zijn geraakt. En de nek-aan-nek-race tussen Schoten en Hercules is volgens verwachting geëindigd in een beslissings wedstrijd. Dat is voorwaar een kleine oogst in de K.N.V.B. dit maal en het prachtige Paasweer heeft er toe geleid, dat duizen den en nog eens duizenden toeschouwers waren bij deze evenementen. In 2 A is Stormvogels dus kam pioen geworden. Nadat ZFC er het hele seizoen vrijwel op ge rekend had dit kampioenschap in de wacht te slepen. Een spe ciale verslaggever is er heen ge weest en vertelt u elders over deze worsteling. Onze geluk wensen aan de sympathieke IJmuidenaren willen we toch in dit overzicht vermelden. En troost en sterkte voor de Zaan dammers, die andermaal juist de deur zien toegeslagen door ande ren. Dat HVC van WA won was geheel onbelangrijk. Stormvogels 20 14 Z.F.C. 20 12 H.V.C. 20 11 V.V.A. 20 9 W. Frisia 19 6 H.F.C. A.F.C. O.S.V. Baarn Helder Alcmaria 19 20 19 19 19 19 2 2 4 9 6 9 10 9 11 11 12 32 30 27 20 19 18 16 15 13 13 11 Nog te spelen: Alcmaria thuis tegen Baarn. Helder thuis tegen O.S.V. In 2B is het gegaan zoals we verwacht hadden. Hercules en Schoten, bezeten van het vaste voornemen het tweede klasser- schap te behouden, hebben ook 2e Paasdag kans gezien hun te genstanders te overwinnen en zijn zij aan zij door de finish gestoven. Een beslissingswed strijd zal dus moeten uitmaken, wie van de twee degraderen gaat. Verder kwam DWV tot het eervolle resultaat kampioen Vo- lendam op eigen terrein te heb ben geslagen (10). Volendam 20 13 4 3 30 D.W.V. 19 11 3 5 25 Zeeburgia 18 9 5 4 23 Kennemers 20 10 1 9 21 K.F.C. 20 9 3 8 21 U.V.V. 17 7 3 7 17 Z.V.V. 19 6 5 8 17 H.R.C. 19 4 7 8 15 Spartaan 20 4 7 9 15 Schoten 20 6 2 12 14 Hercules 20 5 4 11 14 Volop voetbal in 3 A, maar juist ae twee wedstrijden, die van groot belang waren voor de laatste plaats, gingen niet door. De Meteoor, die wel speelde doch met 52 klop kreeg van Velsen, begint nu heel angstige blikken te werpen op de plaats, die nu nog door RKAVIC wordt inge nomen. Opvallend was verder de grote 60 zege van Vitesse op Kin- heim en denederlaag van Forward tegen DCG. Hetgeen de Horinezen waarschijnlijk de tweede plaats kost. OVVO kwam ook al tot 60 Een waardig afscheid van de 3e klasse. Als tenminste Rapiditas, dat juist kampioen werd van 3 B, toe zal staan dat Amsterdam er een tweede klasser bij krijgt. Vitesse D.C.G. Forward T.O.G. Kinheim A.P.G.S. Velsen Terrasvogels 22 Rivalen 20 Meteoor 21 22 16 22 13 22 10 19 9 20 22 21 21 4 5 9 6 6 10 10 7 11 10 34 30 23 22 21 21 20 19 19 15 7 10 15 R.K.A.V.I.C. 20 6 1 13 13 In 3 B zijn nu alle beslissingen gevallen. Werd IVV al enige weken geleden veroordeeld tot degradatie, gisteren op 2e Paas dag kwam Hollandia tot de be slissende 41 zege op Alkmaarse Boys. dat na de rust ineenzakte. Feest dus in Hoorn, waar de grote Hollandia-sehare gereed stond hun favorieten een jubel- tocht door Hoorn te bereiden. En des avonds waren er veel hartelijke woorden, enfin, u weet het allemaal wel, hoe dat gaat. En nu de promotiewedstrijden tegen het Utrechtse HMS nog. Zaandijk hield tot het laatste dapper stand. De 31 zege op QSC mag er werkelijk zijn en het is toch wel een beetje sneu voor de Zaankanters zo op het nippertje de buit te zien ver dwijnen in andere handen. IVV verloor kansloos van GVO en CSV hield Wijk aan Zee er onder. De grote 50 overwinning van Ripperda op Beverwijk kwam te laat in het seizoen om nog in druk te maken en zelfs het ge lijke spel van BKC tegen WSV verbleekt onder de onbelangrijk heid van de wedstrijd. Hollandia Zaandijk Q.S.C. Beverwijk W.S.V. Ripperda Alkm. Boys 20 C.S.V. 20 G.V.O. 21 B.K.C. 21 Wijk a. Zee 22 I.V.V. 21 22 16 21 11 22 9 22 15 6 3 5 6 5 4 4 4 3 3 3 21 21 1 3 5 7 7 9 9 9 11 12 14 4 15 36 35 27 24 23 20 18 18 17 15 13 8 om hun tegenstanders de punten te ontnemen. De Hoogwouders moesten daar toe een Vrone in doodsnood overwinnen en Schagen moest breken met een traditie, dat het nooit van RKAFC kon winnen. Welnu, Grasshoppers won met 20 en Schagen bereikte zelfs een 52 zege. Gelukkig voor Vrone, kreeg ook Bergen klop van VZV, dat met 10 zijn sportieve plicht deed. Het lot van Wieringerwaard is beslecht. De cijfers 60 tegen ZAP lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. De prach tige eindsprint van Texel ver dient alle lof. Na de zege op Oudesluis is de derde plaats voor 21 14 3 4 31 21 14 3 4 31 21 11 4 6 26 21 10 4 7 24 22 7 9 6 23 21 8 5 8 21 22 8 5 9 21 21 7 6 8 20 21 8 3 10 19 21 7 3 11 17 21 7 3 11 17 22 4 8 10 16 21 4 2 15 10 de ex-kampioenen in zicht ge komen. DTS bereikte de veilig heidszone door een merkwaar dige 61 zege op Succes. Grasshoppers 21 Schagen Texel Z.A.P. V.Z.V. R.K.A.F.C. Succes D.T.S. Oudesluis Bergen Watervogels Vrone Wier'waard Spanning volop plotseling in de onderste contreien van 4 B. De 10 zege van MFC op De Rijp veroorzaakte een soort revo lutie daar, want Meervogels (ne derlaag tegen EVC en wat voor een), Dimmen, Randers (neder laag tegen Purmersteijn) en zelfs WW (ook al verlies in Monni kendam) zijn nu bij de strijd om de voorlaatste plaats betrokken geraakt. HSV is druk bezig de derde plaats veilig te stellen. Een welverdiende beloning voor een êoed seizoen van de Heilooërs. >e 32 overwinning op Assen delft ontdeed hen van een lastige concurrent. Purmersteijn 20 E.V.C. H.S.V. Assendelft Monn.dam De Rijp Zouaven V.V.W. Randers Limmen Meerv. '31 M.F.C. St. George 20 14 4 2 32 21 13 5 3 31 20 10 4 6 24 21 10 3 8 23 21 9 4 8 22 21 7 7 7 21 21 8 3 10 19 19 6 6 7 18 19 7 3 9 17 19 5 6 8 16 20 6 4 10 16 20 8 0 12 16 20 1 5 14 7 WEST I Tweede klasse A StormvogelsZFC 4—1 St'vogels kampioen WA—HVC 1—3 Tweede klasse B HerculesSpartaan 20 Kennemers-—Schoten 23 VolendamDWV 01 ZW—UW afg. Derde klasse A TOGRivalen afg. MeteoorVelsen 25 KinheimVitesse '22 06 DCGAlw. Forward 32 TerrasvogelsOVVO 06 APGS—RKAVIC afg. Derde klasse C ZaandükQSC 31 IVV—GVO 0—4 HollandiaAlkm. B. 41 Hollandia kampioen 2—0 5—0 2—2 CSVWijk a. Zee RipperdaBeverwijk WSV '30—BKC Vierde klasse A OudesluisTexel SchagenR.K.AFC ZAPW'waard VZVBergen SuccesDTS VroneGrasshoppers Vierde klasse B MFCDe Rijp HSVAssendelft Monn'damWW EVCMeerv. '31 RandersPur'steijn Vierde klasse C P'endTDW Zilverm.Energia DRC—LOC 1—2 5—2 6—0 1—0 1—6 0—2 1—0 3—2 3—2 8—1 1—3 2—0 0—3 1—1 Onder een record-aanlal bezoekers vond 2e Paasdag Hollan dia's laatste wedstrijd, tevens beslissende strijd om de eretitel, van het seizoen 1951/1952 plaats, 't Is geen wedstrijd geweest in grootse vorm, doch daar de doelpunten vlot 1/wam en, zodat vijf minuten na rust de zege practisch veilig gesteld was werd dit de Hollandianen gaarne door hun aanhang vergeven. Advertentie [Plotseling opkomende of lang aan- houdende hoofdpijnen zijn een ware kwelling. Bestrijdt ze onmiddellijk i t metj (Van onze verslaggever) Toen rechtsbinnen Luppens ongeveer een kwartier voor het einde op zeer listige wijze de bal tussen paal en keeper door schoof en daardoor de stand op 31 bracht was het kam pioenschap van Stormvogels zeker. Was Z.F.C. in de eerste helft iets in de meerderheid, na de pauze kwamen de Zaan dammers er maar heel sporadisch aan te pas en was het alles Stormvogels wat de klok sloeg. Bij Z.F.C. was vooral voor de rust het veldspel beter verzorgd dan bij Stormvogels, maar voor doel was het schot steeds zoek. De IJmuidenaren hebben deze wedstrijd dan ook verdiend gewonnen, vooral omdat zij naast vele goede combinaties ook van de ontstane kansen gebruik wisten te maken. de doellijn redding brengen. Bij een volgende aanval schoot An- genent enorm hard op het doel en Lust wist met een fantasti sche cafe die bal corner te wer ken. Toch kwam ZFC weer terug maar de schoten vlogen over of naast het doel. In de haast om de bal uit het strafschopgebied te krijgen speelde Snoeks Sr. de bal met de arm. De penalty werd door Kuijper hard in de hoek geknald 2—1. Angenent kreeg daarna in zeer moeilijke positie de bal toegespeeld en schoot naast. Rechtsbinnen Lup pens speelde zich keurig vrii op de buitenplaats, liep snel maar binnen, bleef op de doellijn wachten en toen iedereen dacht diat hij de bal voor zou zetten prikte hij de bal precies tussen paal en keeper door in het doel. 31. Uit een pass van Angenent kreeg van Onselen de bal in zijn bezit lokte keeper Lust uit zijn doel en gaf daarna de bal met een boog over Lust heen op het doel. Kuijper vervulde toen de plicht van doelman en tikte de Met angst in het hart waren Grasshoppers en Schagen Maan dagmiddag aan de slag getogen Ruim 18000 toeschouwers wa ren getuige van de strijd tussen twee kampioenscandidaten die elkaar in deze wedstrijd geen haarbreedte zouden toegeven. Na het aanvangsignaal was ZFC al direct voor het doel van Stormv. en probeerde op alle mogelijke manieren zo vlug mogelijk de leiding te verkrijgen. Geleidelijk wist Stormvogels zich uit de druk te bevrijden en zette enige aanvallen op die in eerste in stantie door de stevige ZFC- achterhoede werden geretour neerd. Plotseling brak Luppens door gaf een afgemeten voorzet naar de vrijstaand^ Angenent die de bal meteen op ziin hoofd nani maar Lust wist de bal met een keurige safe onschadelijk te ma ken. Het spel ging nu zeer snel heen en weer en Kraak moest bij een kogel van Driehuis als een tijger naar de hoek springen om de bal onschadelijk tP ma ken. Even later ontsnapte het Stormvogelsdoel aan een groot gevaar toen een tot driemaal in geschoten bal eindelijk kon worden weggewerkt. Van Onselen kwam na een weifelend begin er steeds beter in en het was dui delijk diat het grootste gevaar van die vleugel zou komen. Uit een vliegensvlugge combinatie tussen SnoeksAngenent-—van Onselen schoot de laatste keihard op doel, maar weer was het Lust, die de bal, zü het met kunst en vliegwerk, onschadelijk wist tfi maken. Na de rust was Stormvogels in het offensief. 10 minuten na rust wist keeper Lust met veel geluk een ingeschoten bal te grijpen. ZFC probeerde nu het spel met harde trappen te ver plaatsen wat wel enige opluch ting bracht maar toch niet af doende was om het offensief van Stormvogels tot staan te brengen. Na 20 minuten kreeg, de gister middag wel zeer actieve van Onselen, de bal in ziin bezit glipte langs rechtsback Hoo-n, gaf een voorzet langs de uitge lopen Lust en Angenent kopte de bal in het verlaten doel 1-0. De tribunes leken bijkans onder 't geweld te bezwijken zo groet was het enthousiasme van de duizenden Stormvogels-suppor ters. Slechts enkele minuten daarna gaf v. Onselen een keu rige pass naar Loppens die met een de bal langs de verbaasde Lust in de uiterste onbescherm de hoek schoof 20. Nog wa ren de „Vogels" niet tevreden keer op keer kwamen zij terug en Lust moest al springend en buitelend zijn doel voor meer dere doorboringen trachten te behoeden. Even daarna ontsnapte het ZFC-doel weer aan een groot gevaar toen keeper Lust een hoge voorzet over zich heen liet gaan maar Kuijper kon op bal over de lat. De penalty werd door Snoeks Jr. onhoudbaar in- geschoten 41. Met nog onge veer een minuut te spelen floot de scheidsrechter voor uitbal maar meteen stroomde het veld vol met supporters om hun club genoten op de schouders te ne- Met het behalen van het kampioenschap in 2 A, gaat Stormvogels weer een po- ging wagen het enige jaren geleden verloren gegane eerste klasseschap te her overen. De club van Piet Kraak werd opgericht 1 Juni 1912, viert dus dit ja ar zijn veer tig ja rig bestaan. Al spoedig na de oprichting promoveer den de Ymuidenaren naar de 3e klas KNVB, waar in 1916 Tiet kampioenschap werd be haald. Het tweedeklasseschap werd in 1919 verwisseld voor een plaats in de overgangs klasse en in 1923 kwam men in het eldorado terecht. Om daar maar meteen de kam- pioensvlag te hijsen ook. En de successenreeks ging door, want ook de tweede plaats in het daaropvolgend seizoen mocht gezien worden. In 1925 werd nogmaals hel kampioenschap behaald en na wisselend succes nog een maal in 1934. De oorlog 19401945 werd de club van de Blinkhoffen (wie in den Helder kent ze niet Witte Jan en Jelle??) enz. noodlottig. Spelers moesten evacueren en in 1943 kwam men op de laatste plaats terecht. Er volgde door i- omstandighe den echter geen degradatie, doch in 1949 viel de slag toch. In de afgelopen drie jaar heeft Stormvogels aldoor in de bovenste regionen ver keerd en nu gisteren werd de kroon op het werk gezet- De titel in 2 A geeft de club van Kraak het recht met EBOH en Volendam te strij den om een plaats in de eer ste klasse. men. met behulp van de politie gelukte het na enige tijd het veld weer speelvrij te maken, zodat de resterende tijd kon worden uitgespeeld. Precies op tijd werd er begon nen en er ontwikkelde zich direct een vlugge wedstrijd. De aan vallen volgden zich van beide kanten snel op. De eerste se rieuze kans kreeg Bergen, toen bij een open aanval de achter hoede van VZV elkaar niet goed begreep en de linksbinnen alleen voor de keeper kwam te staan. Er werd echter naast geschoten. Ook VZV zat vinnig op de bal en zette menige goede aanval over rechts op, maar de achter hoede van Bergen wist van op ruimen. Na een half uur spelen plaatste Bakker keurig naar de rechtsbuiten Wijnker, deze liep snel door, een trekbal naar broer Cor en deze wist zich los te spe len en doelpuntte keurig van flinke afstand (10). Bergen beet direct vinnig terug en hun snelle rechtsbuiten bracht nog wel eens verwarring in de VZV-achterhoede, doch door steeds op tijd op keeper Smit terug te spelen, wist men doel punten te voorkomen. Eenmaal was de midvoor doorgebroken, een ieder dacht een doelpunt, doch hij schoot in de veilige handen van keeper Smit. Ook Bergen kon zich gelukkig prijzen, toen de midvoor van VZV een niet te missen kans wist over te schieten. Na de rust was het Bergen, dat nog wel probeerde het ver loren terrein te herwinnen, doch spoedig bleek dat VZV beter voetbalde. Vooral spil Groen speelde een pracht partij, tevens goed gesteund door beide kant- halfs, zodat het hele middenveld door VZV werd beheerst. Aan de andere kant was het VZV, dat steeds met open aan vallen de achterhoede van Ber gen uit elkaar rukte. Het was dan ook aan de prima keeper te danken, dat de score niet meer werd opgevoerd. Ook stond Vrouwe Fortuna deze knaap ter zijde, toen een bal tegen de paal 't veld weer inrolde. Met VZV steeds in de aanval floot de scheidsrechter 't einde. De entourage deed ons aan- stonds denken aan de grote strijd ForwardH.R.C. enkele jaren terug. Reeds om twaalf uur drom den de vele Hollandia aanhangers en zij die zich van een goed plaatsje voor deze ontmoeting wilden verzekeren naar het Hol- landia-home. Tegen het uur van de strijd zelf zag men velen met kisten en trapjes om over de hoofden van de vele honderden heen de strijd gade te kunnen slaan. Het grote verschil was dat de uitslag toen voor beide partijen van het grootste belang was. Nu gold dit practisch alleen voor Hol landia daar er voor de gasten van nu geen enkel belang meer op het spel stond. Ondanks dit weerden de gasten zich alsof dit wel zo was want ze hebben de Hollandianen de strijd niet cadeau gedaan. Technisch deden de Boys niet voor de gastheren onder, er wa ren perioden waarin ze een grote veldmeerderheid hadden. Het gro te verschil tussen de beide par tijen lag in de afwerking van de aanvallen en daarin, de uitslag geeft dit ruimschoots aan, was de thuisclub de gasten verre de baas. Dit zou al spoedig blijken want na een ietwat zenuwachtig begin, waarin beide partijen gelijk op gingen, doch niet verder dan enige hoekschoppen aan beide kanten kwamen, zwenkte op een gegeven moment Kunnen met de bal naar buiten. De Boys defensie verzuimde de Hollandiaspeler aan te vallen zodat deze tijd te over kreeg de bal goed voor te zetten. Prompt ging de bal over de ge hele Boys defensie heen tot vlak voor de tweede staander, waar de Jager en de Flart ongedekt ston den. Een klein tikje met het hoofd van de laatste was voldoende om de bal achter Kramer te plaat sen (10). Hollandia speelde nu wat rus tiger en kwam hierdoor wat be ter in haar spel. We dachten reeds een tweede doelpunt te kunnen noteren doch het harde hoge schot van Bos kwam van de lat weer in het veld terug. De Boys werkte zich hierna wat uit de omklemming en zowaar wist van Dok een hoge voorzet over van der Kooy heen in doel te koppen (1-1). De stemming daalde geducht doch toen bijna direct na de af trap Hollandia een aanval onder nam en Bos een hard schot in zond waarbij Kramer finaal mis greep, dreunde de tribune op nieuw onder het gejuich en het Purmersteijn heeft een ver diende overwinning weten te be halen op een matig spelend Ran ders. De Purmerenders waren voor het merendeel in de aanval en de Randers verdediging moest wel in actie komen. Zij deed het naar behoren en dat Vethaak driemaal de bal uit 't net moest halen, was heus geen schande. De voorhoede der Randers was wel 't zwakste deel. Voor de rust wist Purmer steijn de leiding te nemen, terwijl het kort na de hervatting 02 werd toen een goede aanval werd besloten met een mooie kopbal. Purmersteijn kreeg nog meerdere goede kansen, doch meer dan één doelpunt leverden deze niet op, zodat met 03 Purmersteijn vei lig stond. De uitvallen van de Randers-voorhoede hielden zonder twijfel kansen in, temeer daar de Purmersteijn verdediging niet zulk een bijster zekere indruk maakt. De Randers-voorhoede kon er slechts in slagen de eer te redden, zodat 't einde kwam met 1—3. enthousiasme van haar bezetting (2—1). De strijd ging voort. Kansen kwamen er nog aan beide kanten. Kramer herstelde zich door enige fraaie saves, doch doelpunten kregen we voor de rust niet meer te zien. Na de thee zou het beter gaan. Kort na het begin van de tweede helft kreeg Hollandia een vrije schop te nemen. Oerlemans plaat ste de bal hoog voor het vijan delijk doel, Kramer liep uit om de bal boven de hoog opspringen de Bos weg te slaan, doch de laatste sprong hoger dan Kramer berekende en over hem heen kwam het practisch beslissende doelpunt (31). Wel kwam de Boys hierna, mede door het meer verdedigende spel van Hollandia, in de aanval doch, zoals gezegd, haar aanval is niet het beste deel van het team, terwijl A. Indri, de meest ge vaarlijke man in het aanvals- quintet, geducht in de gaten werd gehouden. Bij een van de Hol- landia-aanvallen zag Bos kans na een getreuzel in de defensie van de Boys de stand op 41 te bren gen. Nog gaven de gasten de strijd niet op, er kwamen nog enige haast niet te missen kansen doch daar zij ook hier nog geen ge bruik van wisten te maken voel de het Hollandiabestuur zich vei lig genoeg om de bloemen uit haar schuilplaats te halen. Hoe wel bescheiden hief men het kam pioenslied al aan. Dan klonk het eindsignaal en stroomde het speel veld vol met enthousiaste suppor tei's om spelers en trainer Root- ring in triumph naar de kleed- Hollandia is een van de oudjes in Noord Holland. Met Helder en Alcmaria, waarmee menig sportief voelbalgevecht is geleverd. Hollandia dus kampioen.... ja we denken even terug aan die tijd, dat de voetbal sport nog in de kinderschoe nen stond. Die tijd, waarin Hollandia werd opgericht. 1898.... Het heette toen Volharding. Wel, die had men nodig om door te zetten met de sport, die nu ge meengoed is geworden van millioenen in Nederland. Hollandia zette door en in 1911 werd de KNVB (toen nog NVBbereikt. Daarvoor, wedstrijden met „Hard gaat ie" uit den Helder, waaruit later Helder zou voortkomen, staan nog altijd opgetekend in het gouden „Hollandia- boek". Met wisselend succes werd gespeeld, tot in 1919 het kampioenschap kon wor den gevierd. In de tweede klasse speelde men daarna twaalf jaar achter elkaar. De tragedie van die degra datie ligt de Hollandlaan, die het meemaakte, nog vers in het geheugen. Maar er werd niet versaagd. Er kwamen donkere uren. Er moest ge ploeterd worden, om de achterstand weer in te ha len en nu, gisteren kwam de beloning voor die arbeid. Kampioen, met het recht op promotiewedstrijden met HMS uit 3 D om een plaats in de tweede klasse. Iedere rechtgeaarde rood witter hoopt op het succes, dat het tweedeklasseschap weer terug zal brengen. kamer te dragen. Aanvoerder Wim Groot werd met de kam- pioenskrans omhangen. De Alkm. Boys bood bloemen aan en toen klonk de muziek van Kunst na Arbeid om Hollandia in zegetocht naar het clublokaal te brengen, waar in gezellige sfeer het kam pioenschap werd herdacht. (Advertentie) elk seizc%ri kwalifeivskampioen Het heeft Grasshoppers moeite gekost zonder kleerscheuren bij Vrone vandaan te komen. Im mers met een 01 stand met de rust, was er van alles nog moge lijk en we betwijfelen of deze stand de juiste verhouding was, daar de verdediging der Hoog wouders het eerste half uur nogal eens een steek liet vallen. Hun doel ontkwam driemaal op geluk kige wijze aan een doorboring. Wat de wedstrijd betreft: eerst een wederzijds verkennen met een zekere waarbij het hoog lag. De doelverdedigers hadden geen moeilijke taak, al deed een misgrijpen van keeper Mulder een kans voor de thuis club ontstaan. Enige ogenblikken later echter stelde een missen van de overigens trapvaste Bo- beldijk linksbuiten Mulder in staat de bal voor de voet van de vrijstaande Groot te plaatsen en beheerst schoot deze de bal in de rechterbenedenhoek (01). Vrone trachtte het spel te verplaatsen, doch het bleef een strijd met wisselende kansen. De linkervleugel van de thuisclub was beslist onvoldoende met de veteranen Koning en Kliffen, om gevaar te kunnen opleveren. Rechtsbuiten Schilder gaf met een mooie pass door de verdedi- ;ing heen Mulder een unieke :ans de voorsprong te vergroten, maar zijn schot faalde jammer lijk. Bijna zagen we de gelijkma ker, verschillende malen werd de bal ingeschoten, maar de op doellijn staande back wist de bal weg te werken. Ondanks het fraaie zomerweer, hetgeen vele toeschouwers deed wegblijven om zich elders te ver maken, heeft HSV in een aardige wedstrijd, waarbij van beide kan ten behoorlijk spel te zien werd gegeven, op hun oude rivaal een verdiende 32 overwinning we ten te behalen. Dit was vooral te danken aan het grotere uithou dingsvermogen en door grotere agressiviteit vooral na de rust. Toen de rustig leidende scheids rechter liet aanvangen ontwikkel de zich direct van beide zijden een vlot spelletje en werden bei de doelen om beurten bestookt. Voor beide ploegen deden zich behoorlijke kansen voor, doch de verdedigingen wisten voorlopig de score blank te houden. Zelfs wist de Assendelft-doelman een penalty tot hoekschop te verwer ken welke eveneens geen resul taat opleverde. Na ongeveer een half uur spelen wist de Assen delft-linksbuiten door onvoldoen de ingrijpen te doelpunten, wel ke voorsprong kort hierna werd vergroot tot 02. HSV vocht verwoed terug, doch de Assen delft-verdediging wist tot de rust stand te houden. De tweede speelhelft gaf ech ter een agressief HSV te zien die alle pogingen in het werk stelde om een zo gunstig mogelijk re sultaat te behalen. De aanvallen volgden elkaar in snel tempo op en de Assendelft-defensie werd zwaar op de proef gesteld en moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Door fel doorzetten van de HSV-rechts- binnen werd het 12. Hierdoor aangemoedigd gooiden de Heiloo- ers er nog een schepje op en al spoedig kwam de gelijkmaker van de voet van de linksbuiten, een beheerst doelpunt in de uiter ste hoek. Assendelft stelde alles in het werk zich aan de druk te ontworstelen, doch slaagde hier in slechts ten dele. Het tempo van HSV bleef hoog en het werd merkbaar dat de Assendelft- defensie te veel van haar krach ten gevergd had, een kogel van links had beter lot verdiend, eveneens een kopbal welke ra kelings naast ging. Aan de andere kant probeerde Assendelft het ook eens met een ver schot, het welk geen genade vond, de vol gende uitval van HSV bracht bijna succes, de doelman was reeds gepasseerd, de rechtsback sloeg de bal uit het doel. De hier uit ontstane strafschop werd in een doelpunt omgezet 32. HSV deed het nu wat kalmer aan, zo dat Assendelft nog enkele malen voor het doel van de gastheren kwam, echter zonder succes, daar de achterhoede er goed het oog op had. De tweede helft begon hoopvol voor Vrone. Een schot van Bus werd corner gestompt en uit een andere kans ging de bal hoog over. Dan was 't woord aan de Hoogwouders. Kreuk kreeg een effectvolle bal niet voldoende on der controle en deze ging naast, een scherp schot van ziin voet belandde tegen de paal. Ruiter stelde de zege veilig met een hard schot, waarbij de bal juist door de benen van keeper Kooij in het net belandde (02). De laatste 10 minuten ziin voor Vrone, maar te onsamenhangend voorhoede-spel leverde geen doelpunt op. In een niet op hoog peil staan de wedstrijd hebben de mannen uit N. Niedorp twee punten van de oudste Westerweg-bewoners afgesnoept. Het geheel maakte een nogal rommelige indruk. Het paas-zonnetje maakte een verblijf op het terrein tot een genoegen. Toen de scheidsrechter liet be ginnen, was het eerst een ver kennen van beide ploegen; toch was N. Niedorp het eerst gevaar lijk, maar v. Twuyver bracht redding. Alkmaar bleef het ant woord niet schuldig, maar de productiviteit liet te wensen over, net ging meestal te onbesuisd. Toch was het N. Niedorp dat de score wist te openen (01). Na de rust gaf Alkmaar het juiste antwoord en het was Sol die no. 1 voor de Alkmaarders op zijn naam bracht. N. Niedorp nam hier geen genoegen mee, want even daarna was het 12. Goed doorzetten van N. Niedorp werd beloond en de stand werd 13. Dit was Alkmaar toch te erg en toen Bruin ziin kans schoon zag, werd het nog 23. Tot het einde bleef de stand zo gehandhaafd en gingen de N. Niedorpers met de volle buit uit Alkmaar. Toch had bij even meer geluk de uitslag voor de Alkmaarders beter kunnen zijn. HARTING WINT VELDLOOPKAMPIOENSCHAP Onder ideale weersomstandig heden werden, georganiseerd door de Arnhemse athletiekver. „De Kometen", op een parcours bij de Schelmseweg te Arnhem de Nederlandse Veldloopkam pioenschappen voor seniores en juniores gehouden. Van de 60 lo pers, die bij de seniores aan de start verschenen en een afstand van 5 km. moesten afleggen, nam de Heerlenaar Lataster al spoe dig de kop, op korte afstand ge volgd door Harting, Zoetemelk en Hochstenbach. Tot ongeveer een halve kilometer voor de fi nish bleef de situatie vrijwel on gewijzigd. Daarna was het Har ting. die met een felle sprint Lataster voorbijging en met on geveer 30 meter voorsprong de finish passeerde. A-klasse: 1 en kampioen van Nederland Hans Harting (AAC A'dam) 16 min. 36.6 sec.; 2. Lataster (Avon, Heerlen) 16 min. 42.8: 8. Dam man (PEC, Zwolle). De uitslag bij de juniores, die 2km. moesten lopen was; 1 en kampioen van Nederland Keesom (AV '23, A'dam) 7 min. 37.8; 2. Bosman (Doves, Heiloo) 7 min. 44.4; 3. Lam (GAC H'sum) 7 min. 45.4; 4. Spierenburg (PEC, Zwolle) 7 min. 54. PEC uit Zwolle won met 14 pnt. het clubkampioenschap. AV'23 (A'dam) eindigde met 16 punten als tweede. Terwijl in de wedstrijd een klasse B en rulmd, begon om het Jublle een gekke 1 bekerwedstrij holland maai Kruis, die kli hechten grote al in de eers hogere club vere „lagere' om het kostb is net als de hebbers In 1 B en 1 aan competitie zelfs twee we nauw verband bezetting van Andtjk won i 64 van Wesl goed partij ga nog geen karr RkEDO het zoi smaakte. Met kers in de Goc nu nog een SEW. SEW, d; partij gaf aan 21 voorstond met 3—2 verlo Andijk rk edo KGB RK DVO Valken Blokkers St Victor SEW HOSV W. Friezen Sporters 1 Cb eleefde rijke dag, wan beidebeslissi n Koedijkn ageld nilief op de 1 Schoorl, dat me Hugoboys, moe: ruimen naar d Het gaat niet b hemden, die in klassen omlaaj Enfin, Schoorl op voor de de randers volgent De zege van van N. Niedo bracht andermé dat bovenaan 1 nog lang niet clubs met een en dan nog twe bekende stroha Over een week meer. Berdos Hugo Boys Vios SHC WGW N. Niedorp Alkmaar Koedijk Kaag vogels. Schoorl Foresters En dat was 1 wat de competil bileumbeker zat dat met liefst overklaste. En c maria 2, dat g< Jongholland. Da op dat front. Dc Kruis-sector wa: levendig". Over begonnen daar c ties en de verri uitgebleven. La het kort een kjji WOENSDAG HILVERSUJ 24-00 NCRV. 7.00 Nieuws; 1 5"$; 7.45 Een w< 8 00 Nieuws e 8.15 Gram.; 9.00 9-30 Waterstand: 10.15 Idem; 10.; 11.00 Jaarvergad Historische linie piano; 12.30 Lan mededelingenl: 12.59 Klokgelui; 13.15 Protestants Thuisfront; 13.5 semble; 13 50 Gi leumbondsdag v« Gereformeerde 14-45 Gram.; 15.0 jes; 15.15 Gram.; ziek; 16.00 Voor Orgelspel 17.45 B Paar aan Ameril 18.15 Gram.; 18-3i kwartet; 19-00 S Chr. Organisatie leven; 19.15 Boel G*ram.; 19.40 Ra Nieuws en Weer Vijf minuten: 20. 21.00 „Het protc huiswezen in Ne r±e; 21-20 Konin Kapel; 22.00 Gr; nationaal Evang taar; 22.40 Gram overdenking; 21 SOS-beriohten; 2 ,.Hoe zit dat me causerie; 23.35—2 t HILVERSUM VARA; 10.0 VARA; 19.31 24.00 VARA. 700 Nieuws; 7. mastiek; 7.33 Gra] en weerberichten voor de huisvroi 10.00 Causerie ov het oratorium „ja 10.05 Morgenwijd: oe huisvrouw; 10 -Voor de vrouw K-OO Voordracht; 12.30 Land- en tl ï'^fl'V.12'33 V001 j hachte muzii oer; 13.00 Nieuw

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4