Spanj Grotere samenwerking ouderen en jeugdgroepen Meervoudige Kamer rechtbank Alkmaar TECHNISCHE CLUBS KAPPERSBEDRIJF LEOÏ zoon ALKMAAR EN OMSTREKEN Bevrijdings- en Oranjefeest AGENDA Oorkonde in voet van Victoriabeeld Alkmaar versloeg Zaandam met voorsprong van 20 pnt. Raadsvergadering Meervogels kreeg geen kans in Edam Ongeluk bij ruilverkaveling Duinaanplanting door brand verwoest Confer aan Sp Kunstschi duizendei Vijf ee -/•noHNA c WUfcNSDAC 16 APRIL 1952 ALKMAAR Het Oranje- comité, bestaande uit vertegen woordigers van de besturen van de Algemene Oranjevereniging en de Christelijke Oranjevereniging, heeft voor a.s. Koninginnedag weer een attractief programma ontworpen, dat deze keer werd gecombineerd met de plannen, die de Alkmaarse Jeugd Gemeen schap in voorbereiding heeft voor de a.s. Bevrijdingsfeesten. Die samenwerking resulteert voornamelijk in 't uitgeven van een gezamenlijk feestprogramma, dat door de Jeugdbeweging aan de man gebracht zal worden en waarvan de kosten door 't Oran je-Comité worat gedragen. Na af trek van de kosten worden even tuele baten bestemd voor de A. J. G. In grote trekken is 't feest programma, dat opent met klok gelui, een reveille en carillonbe speling, hetzelfde als andere ja ren. Alleen dringt het Oranje comité er dit jaar bij alle kerk besturen op aan, om van alle ker ken de klakken te doen luiden. Optocht. In de loop van de morgen van Koninginnedag is eir dan 'n op tocht van de jeugd door de stad met als besluit de aubade van de leerlingen der hooigste klassen der lagerot scholen, ditmaal o.l.v. Ni co Akkerman. Sportwedstr. en een muzikale rondgang door de .stad sluiten de morgenuren af. In de middag worden dé school voetbalwedstrijden In het Sport park uitgesipeald. We krijgen meer muziek en dan, het voor naamste van deze dag, de grote wandeltocht „Waarheen voert ge mij", een ontdekkingstocht door eigen stad met een attractief slot. Ben wandeling van rond een uur- Met waardebonnen als prijzen- De avond van Koninginnedag wordt besloten met 'n concert in de Grote Kerk, waaraan alle ko ren van de stad medewerking verlenen. Bevrijdingsfeest. Het Bevrijdingsfeest is weer 'n feest van de jeugd en begint met oen jeugd-appèl en een toespraak van de burgemeester, zang en 'n wandeltocht. Verder is er op ver schillende plaatsen van de stad een poppenkastvoorstelling en worden er wagenspelen gegeven. Bü deze wagenspelen wordt op gevoerd eep stuk van Hella S. Haassa getiteld „Een Amster damse jongen redt de beurs." In de middag zijn er volksdan- dansen, de padvindersbands spe len en om 7 uur in de avond is er 'n groot volksdans- en zang feest. Epn optocht van de jeugd bewegingen en oen fakkeldans op het Waagplein vormen dan het einde van de feestdag. Uitvoerige gegevens over tiid en plaats van ai deze festiviteiten zijn te vinden in het programma dat as. Zaterdag uitkomt. Hockeyclub „De Terriers" Damesploeg kampioen ALKMAAR. Het eersite elf tal van de dames Terriers is kampioen! Proficiat, hoor! In een felle wedstrijd tegen D.E.M. in Beverwijk behaalden de da mes een fraaie overwinning van 70, Hierdoor werd cte eerste plaats in de competitie voor hun verzekerd. De laatste te spelen wedstrijd tegen Amsterdam is in zoverre nog belangrijk, dat de dames nu alles op alles zul len zetten om ongeslagen kam pioen te word'en. Het is een schitterende prestatie van dit elftal. In het eerste jaar vande competitie reeds nummer één. Het is een welverdiende beloning voor hun enthousiasme hun doorzettingsvermogen er» hun vasthoudendheid, waarmee zii in deze competitie de wedstrij den gespeeld hebben Terriers, we kunnen trots zijn on dit elf tal en hopenlijk de volgende week ook op dat van de heren, want winnen zü de wedsrijd tegen Eechtrop, dan staan ook de hereni op de eerste plaats. Dit betekent promotie van de onder bond naar de bond, en twee elf tallen in de vierde klasse. Dus heren, houdt vol en wordt even als de d'ames kampioen. EEN TERRIER WOENSDAG 16 APRIL BIOSCOPEN: Rex: „Aan de Rivièra" 18 j. Victoria: „Eiland der Pyg- maeën," 18 i-; Cinema: „En rico Caruso, alle leeftijden; Harmonie: „Tramlijn Begeer te" 18 j. Voorstellingen 2.30 en 8 uur. APOTHEKERS: Van 6 uur .af voor spoedgevallen ge- .opend: Apotheek De Bever, Emmastraaf 36, Apotheker P. .J. Mcurs. GULDEN VLIES: 8 uur: Cantecleer met „Van ander ras." VALKS Lunchroom, Hout- til: 8 uur: Lceing Ver. voor Weer- en Sterrenkunde. DONDERDAG 17 APRIL BIOSCOPEN: zie boven. .Voorstellingen 8 uur. Rex- theater ook om 2.30 uur. APOTHEKER: zie boven. RAADHUIS: 2 uur raads- vergadering. K.A.J.-Huis: Laat 8: Lezing .verloofdencursus door dr. De Smet. HOTEL VICTORY: 8 uui .K.A.B. Lezing over Spanje .door A. C. F. Conijn. GULDEN VLIES: Vierde .abonnementsvoorst ellinig serie .C. Het Vrije Toneel Amster dam: „Het witte schaap •van de familie". Heiloo: DE RUSTENDE JAGER. .Feestavond H.S.V ALKMAAR De arbeiders van de aannemersfirma Huiberts en Punt, die de vorige week het Victoriabeeld zo keurig hebben laten verhuizen, vonden Dinsdag morgen bij het wegbreken van de oude fundamenten een oor konde. Het papier, dat waar schijnlijk bij de oprichting van het monument werd ingemetseld, bevond zich in een loden doos, welke weer in een steen was ge plaatst en in de voet was inge metseld. De loden doos was ech ter niet waterdicht, zodat het do cument drijfnat te voorschijn kwam. De letters op het stuk wa ren bii het drogen gistermiddag nog vrijwel onleesbaar. Ook bii een slager had zii en kele bestellingen meegekregen, zonder die te betalen. Zii had daarbij eöhiter verzonnen argu menten gebruikt, om daardoor gemakkelijker de gewenste goe deren, zonder betaling, te kun nen verk en. De betaling bleef ook i-.~r achterwege. De verdachte, die volgens de oiti- cier van justitie, mr. J. L. V. Meischke. haar vriendin mee getrokken had i n het kwade, verklaarde zelf, nooit de bedoe ling gehad te hebben, de goede ren onbetaald te laten, doch tel kens was baar door onvoorziene omstandigheid het betalen ver hinderd. Mr. Bondam, vond de straf exorbitant hoog en vroeg clementie. Uitspraak over veer tien dagen. yerjceer9(»vertre<iixig Tegen de automobilist J. H. te Heiloo eiste de officier een boe te van 40 gulden subs. 20 dagen. Op 8 Februari had H. juist op de spoorwegovergang op de Schuine Hondebo sselaan een verkeerde manoeuvre gemaakt, waardoor de auto niet tiidig ge noeg meer van de spoorbaan af kon komen en door een trein. RONDE VAN ALKMAAR LiglhaiT heeft weer de leiding ALKMAAR De ronde van Alkmaar van de Koninklijke Ned. Biljartbond die zich nog steeds in aen goede belangstelling mag verheugen is weer een stap ver der tot het einde gekomen. Nadat in de 10e rondje J. Feeke de lei ding had genomen wist de jeug dige Ligthart in twee zeeT goede partijen de leiding te heroveren- De stand na de twaalfde ronde ziet er als volgt uit: J. Ligthart 12 1541. 162 99 9.51 18 P. Schoutpn 12 1391 181 42 7.68 15 G. Wcusels 12 1956 182 98 10.74 14 J Fe©ke 12 3415 192 113 17.78 14 A. van Lingen 12 1248 174 48 7-17 7 J. Burger 12 1129 156 42 7.23 6 te lezen resp. gespeelde partijen, caramboles, beurten, hoogste se rie, moyenne en match-punten. Uit bovenstaande blijkt dat Ligt hart (ie beste papieren heeft om de tital in de wacht te slepen, maar de anderen zullen trachten om de sponning er zo lang mo gelijk er in te houden en daarom hun huid zo duur mogelijk te verkopen en dat zullen zii bij voorbaat nu al a.s. Vrijdag reeds (ioen, want dan wordt de ronde verspeeM in het bekende cafe „De Oude Prins" te Bergen. TENTOONSTELLING „DE IEUCD EXPOSEERT!" ALKMAAR. Toegekende prijzen: Handwerken: l'O tot en met 12 jaar: 1. Elly van Laar; 2. Em my Bakker; 3. Eliy Buma. Handwerken: 13 tot en met 15 jaar: x. Elly de Vries; 2. Riny <jie jujst van het station Heiloo van Laar; 3, Willy Telxegen. vertrokken was, werd aangere- Banawexkeni: 16 tot en met <jen en vernield. De mede-passa- 21 jaar: 1. Corry Schutte; 2-aiere werd daarbij gewond. Uit- Fready Rentenaar; 3. Mary Huis-1 spraak 29 April, man. Tegen M. Th. P. uit Utrecht. Modelbouw: 10 tot en met 12die tijdens een logeerpartijtje jaar: 1. Barend Strooker; 2. Jan van. één aag in Bergen, onder Ypma. voorwendsel, dat het een be- Model'bouw: 13 tot en met 15 stelling gold van een dame. bii jaar: 1. J. Postma; 2. Klaas wje Zjj ais huishoudster werk- i'romp. zaam was, een coupon stof zon- en met 21 jaar: 1. M. Mans; 2. M. en C. Huisman, Haodenarpeid: 10 tot en mot 12 jaar: 1. Frans Muus; 2. Nelly Hieiüe; 3. Herman Smit. Handenarbeid: 13 tot en met 15 jaar: 1. Lourerxs de Groot.; 2. Jan Bruin; 3. Nico Bosman. Handenarbeid: 16 tot en met 21 jaar: 1. Tini Vegter; 2. J. Dekker: 3. Joh. Jansen. Tekenen: 10 tot en met 12 jaar: 1. Jan van Wijk; 2. Theo Verhage; 3. Suze Dekker. Tpkenen: 13 tot en met 15 jaar: 1. Sii-tje Voogd1; 2 Hans Smit; 3. Peter Möhringer. Tekenen: 16 tot era met 21 jaar: 1. W. Wasink; 2. Tini Veg ter; 3. G. van 't Hoff en H. Jel- iema. Originelp inzendingen: 1. John Postma, Loes Brussel en Cl. v. Veen; 2. Annie Groot: 3. Agnes de Zeeuw. Diploma's groepen: 1. Prof. Kothinstaimschool voor de inzen dingen: „Geschiedenis". „Emi gratie" en „Sprookje"; 2. R.K. Hobbyclub voor die inzending: .JPaasgroep". Wisselbeker voor origineelste inzending groep 16 tot en met 21 jaar: Cl. v. Veen met „Roof vogel". Wisseltak voor origineelste in zending groep 1-0 tot en met 15 jaar: Loes Brussel met bijzon dere inzending „Hans en Griet je". Extra prijs voor het meest at tractieve onderwerp van de ten toonstelling: M. Dreniih (Station enz.). De prijsuitreiking zal plaats vinden op a.s. Zondag 20 April 's avonds om zeven uur. ALKMAAR Enige tijd geleden moesten twee huismoeders zich voor de politierechter verantwoorden wegens oplichting en flessentrekkerij, gepleegd bij verschillende wmk/liers in de stad. Eén van haar heeft haar veroordeling reeds gehad; de ander hoorde op de zitting van de Meervoudige Kamer, geprae- sideerd door mr. A. D. van Regteren Altena, een gevangenis straf van acht maanden tegen zich eisen. Zij had o.a. een paal schoenen van f 24.weten mee te krijgen, onder de belofte, dat zij „de volgende week, wanneer de kinderbijslag er zou zijn, zou komen betalen". ninghouder was. om aan M. op vertoon van d'it briefje uit te betalen. Toer» M. zag, dat men op deze wijze gemakkelijk aan geld kon komen, herhaalde hij deze methode tot driemaal toe. n-u echter, om van de veehouder geld te lenen, Doch daarbij schreef hii zelf de briefjes en ondertekende ze met de naam van D., die ter rechtzitting ver klaarde, M. niet althans niet goed, te kennen en hem nooit toestemming gegeven te heb ber» op deze wijze geld van zijn rekening te halen. M. echter verklaarde, dat de veehouder die transacties al lang weer ver geten was, omdat zijn geheugen niet zo best meer is. Mr. Bon dam vroe£ en verkreeg onmid dellijke ïnvrijheidsstelling. Uit spraak over 14 dagen. WEINIG ANIMO VOOR DE GELAARSDE KAT ALKMAAR Voor de opvoe ring van het bekende sprookje ,,De gelaarsde kat," die Dinsdag middag door het Rotterdams Kin- dertongel in het Gulden Vlies werd gegeven, was wel bijzonder weinig belangstelling van de zijde der schoolvrije jeugd te bespeu ren, hetgeen voornamelijk wel te wijten zal zijn geweest aan het uitzonderlijk fraaie weer. dat do jeugd naar buiten lokte. Waar zodoende de sfeer ;n de half-Jege zaal niet bijster aanlokkelijk was had de opvoering zelve ook weer te lijden onder die geringe be langstelling. Althans, wii hebben wel een betere opvoering van dit groepje gezien. Over het al gemeen waren de kinderen ech ter niet ontevreden en men heeft zich weer goed vermaakt. Wij verhelen echter niet dat wii de indruk hebben, dat indien de teksten van der-gelijke kinderpp- voeringen wat meer aan de kin- der-fantasie zijn aangepast, het succes aanmerkelijk groter zal zijn. Medische staf speurt vier maanden naar t.b.c. ALKMAAR Het Centraal Bureau voor Keuringen op Me- disch-Hygienisch gebied is, op verzoek van het gemeentebestuur van Alkmaar, voornemens om in Augustu-s te beginnen met 't mas sale onderzoek van de bevolking op t.b.c. Dat zal gebeuren door middel van doorlichting met Rönt gen-stralen, een vlug en veilig middel om de gevreesde ziekte op te sporen. Men hoopt op deze wij ze, die in heel Nederland wordt doorgevoerd, binnen de vier of vijf jaar de hele Nederlandse be volking te hebben doorgelicht. In een voorlopige bespreking op het stadhuis te Alkmaar is be sloten, dat de verschillende orga nisaties zich achter dit onderzoek zullen plaatsen en heit door het geven van steun in de vorm van vrijwillige medewerking op ad ministratief en organisatorisch terrein. Men hoopt met 't onder zoek in ongeveer vier maanden gereeil te kunnen komen. Over het onderzoek zelf en de resulta ten daarvan komen wij nog na- dier terug. SCHOOLVOETBAL- WEDSTRIJDEN 1952 Lager Onderwijs ALKMAAR Uitslagen Dins dag 15 April ie ronce: Afd. C II B.L-O- SchoolJan Ligthartschool 06; afd. C II Roohdaleschool II Wilheimina- school II 09; C I Rochdaleschool ILindenschool I 10; C I Jan Ligthartschool INic. Beetsschool I 2—4; B I V.G.L.O. II—Bergen I 91; B I Vondelschool Heiloo V-G-L.O. IV 1—4; B I: Wilhel- mina-school IEgmond J 03; C I Julianaschool IBosboom Touss I 13; C II: Bergen IINic. Beetsschool II 21; afd. C F: Tes- selschadesehool IVondelschool I 09; C II: Julianaschool IIVon delschool II 23 (n.v.); C II: Bos boom Touss.school IILindensch. II 1—5; B I: V.G.L-O. III—Nic. Baetssch. Heiloo 04: C II: Win naar AWinnaar B 05. VOOR DE KINDEREN BREUKER ALKMAAR Onder de man schappen van het Alkmaarse po liticcorps werd een inzameling gehouden voor de vier overgeble ven kinderen uit het gezin Ëreu- ker te Kampen, waarvan de vader en moeder en zes kinderen bij een brand ziiri omgekomen. Via de politie te Kampen zal het in gezamelde bedrag aan het daar toe opgerichte comité in Kampen worden overgemaakt. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND. ALKMAAR Dinsdagavond is de heer Jan Lindeman uit Heiloo op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de Warmoezierlaan bii het oversteken van de weg met zijn bromfiets doop epn auto aan gereden. Nadat de doktoren van Hoolwerff en Janssen de eerste hulp hadden verleend is de hoer Lindeman in ernstige toestand naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Het bleek dat hij aen hersenschudding en enkele andere verwondingen had opgelopen. ALKMAAR Het valt de kap- Onder de Aikmaarders behaal- pers van AiKmaar en Omstreken de de heer Dirks (Frieseweg) de Mouél'bouw: 16 tot en met 21 derVtalikg "had"'"'meegenomen erg moeilijk, hun klanten en meeste punten. De jury werd ge- Drenth en nadien nooit meer van zich vooral de jongemannen onuerhen vormdi door de heren Ducardis en had laten horen, eiste de offi cier eer» gevangenisstraf van 6 maanden, doch voorwaardelijk ervan te overtuigen, dat bij de verzorging van net lichaam die van het haar een zeer voorname met een 'proeftijd van 3 jaar en Meest* neemt het is merkwaardig, hoe sommi gen moeilijk afstand kunnen doen van 't lange hoofdhaar, die wap perende haardossen, waar men OUH „- trots op is, maar wat thans niet jarige veehouder D. op een on- meer overeenkomt met de a ge eerlijke manier geld had ge- j meen gangbare smaak- j rla leend. Hij had de veehouder D.maarse kappers houden over het eens eer* bedrag van lö'O guldenalgemeen van de m°'dellen, te leen gegeven en de terug- en waarom. .Omdat het kortge- betaling geschiedde door middel knipte haar zich veel beter leent van een door D. geschreven voor een eenmaal gekozen en onder toezichtstellirag van de reclassering. Ten slotte werd een gevange nisstraf van 6 maanden met af trek geëist tegen J. G. M. te Sint Maarten, die van de 77- oriefje, gericht aan d'e Twentse Bank, waar de veehouder reke- Gevonden voorwerpen ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 3 tot en met 9 April 1952 en te bevragen aan het bureau van politie te Alk maar, op kamer 14, le étage, iedere werkdag van 17 tot 18 u. behalve de Zaterdagen. Portefeuilles, zakmes, shawl, halskettingen, parelsnoer, zak doek, blouse, wanten, etuis met inh„ centimeter, actetas, vulpen nen, riem, ceintuurs, kammetjes, horloge, hoed, geldsbedragen, portem.'s met inh.; snelbinder, ring met sleutels; huissleutels; zuivelwaar; etui met inh.; haar- artikelen; handschoen; kam in etui; boord; sleutels; sleuteltje; truitje (baby); handschoenen; insignes; zakdoeken; zakmes; hondenhalsband; melkbus; das speld; parapluie; rozenkrans. blijvend model, langer model „houdt" en per slot van rekening meer gedistingeerd „staat." En hiervan is Dinsdagavond in Hotel „London" aan het Verdron- kelioord te Alkmaar weer een treffende demonstratie gegeven door de Technische Cluhs van Alkmaar en de Zaanstreek, die elkander, elk met veertien man, bekampten om die cluibprijs, een wisselprijs, die door Alkmaar ten slotte met 8.494 punten in de wacht werd gesleept, tegen Zaan dam 8.474 punten. De eerste prijs werd gewonnen door de heer Wiesell uit Bever wijk; 2. Mevr. Niestadt, Schagen; 3. L van Merwijk, Alkmaar; 4. P. Kuin, Alkmaar; 5. WesseJs Alk maar; 6. Mevr. Joosten. Bever wijk; 7. Dobben, Bergen en 8- Mevr. Thoes, Alkmaar. Bii de heren waren de model len vrii en hierbij werden, even als trouwens bii de acht dames, staaltjes van knap vakmanschap aangetroffen. de kampiopn van Nederland, van Duist en Lmderhof, allen uit Am sterdam, die de eerste individuele prijs toekenden aan de hr. Schol- lens. voorzitter van de afdeling Zaandam. Nio- 2 werd de. heer de Ridder (Z.); 3. Dirks (A); 5. Lee ring (Z); 6. Van Stiphout (Z); 7. Kalksma (A); 8. Henneman (A). Aan het slot van de avond wer den de prijzen, lauwertakken en luxe voorwerpen uitgedeeld; woorden van dank voor allen, die tot het. welslagen van de wedstrij den het hunne hadden bijgedra gen, vlogen ovcur en weer en tot slot werd er nog evengedanst, onder muzikale begeleiding van Ger Visser met zijn clavioline. Paas-declamalorium in Strafgevangenis ALKMAAR De Paasdagen zijn in het Alkmaarse strafgesticht „Schutterswei" zeer stemmig ge vierd- Op de Eerste en Tweede Paasdag zijn er door de Kath. en de Protestantse geeselijkheid kerkdiensten gehouden, terwijl de avoncen aan ontspanning en ontwikkeling waren gewijd. Op de Eerste Paasdag werd een zeer attractief programma uitgevoerd waaraan medewerkten het perso- nealskoor o.l.v. Mevr. C. Moree Doll, de tenor Henk Lansen, die enkele liederen zong en Joop Groen, die als begeleider en so list op de piano, het muzikale ge deelte verzorgden. Mevr. Mea de Boer—Coppens uit Roozendaal en' Mej. Bep "Speet te Alkmaar de clameerden een paar gedichten. Het geheel, dat onder leiding stond van Toon Buissink, is zeer in de smaak gevallen- A.O.G. jun. verslagen door Zeevogels De junioren hebben het te ge makkelijk opgenomen tegpn de gastvrouwen in Egmond. Het zo mooie samenspel, wat een ieder altijd van hen gewend was, kreeg men deze middag niet te zier». Individueel werd dikwijls heel goéd en hard gewerkt, maar het afwerken was zeer slecShi. Daarentegen was Zee vogels zelfs heei goed. Vooral het snelle spel van enkele voor- hoed'e-sjoeelsters en het prima vangen heeft hen deze zege ge bracht. Toch heeft het keepster- tje van Egmond niet over geluk te klagen gelhad. want tweemaal dacht het pulbliek een doelpunt te noteren, maar Vrouwe For- tuna en de lat hielpen haar een handje. Ondanks dat hebben zij verdiend gewonnen en het is vor A.O.G. een goede les ge weest.. Dus in het vervolg opge past! Voor het herenhandbal is nog gelegenheid om zich op te geven bij d'e heer C. Koopman. Zaterdagmiddag training van vijf tot zeven uur op het veld aan de Westerweg. Ook wordt Zaterdagavond de toneeluitvoe ring gegeven in het Fidelis- getoouiw om achit uur. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Johan nes G. zv G. Lina en A. Mul; Margaretha E. A. dv G. J. Mannes en I. Raduly; Cornelis zv J. ten Haaf en W. F. C. M- Blauw; Jo hannes A. M. zv J. M. Zantkuijl en H. M. van der Kuip; Guurtje M. A. dv J. J. Hulskamp en B. Bakker. Gehuwd: Rob Valkhoff en M. C. van Rossem. Gasbedwelming CASTRICUM. Twee jon gens van de familie De W. uit Bakkuim, werden slachtoffer van gasbedwelming, omdat er in de rubber gasslang een breuk was ontstaan. Beide jongens werden met ernstige gasvergiftiging naar het Sint Elisabeth Zieken huis te Alkmaar overgebracht. Naar wij vernomen hebben, was hun toestand redelijk wel. Bouwsparen CASTRICUM. Op welke wijze de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse Gemeenten de eigen woning binnen het bereik brengt va-n bijna iedereen, wordt u duidelijk gemaakt op een openbare vergadering, die zal worden gehouden op Maandag 21 April a.s. te half acht in zaal Ommezaal en wel onder voor zitterschap van burgenjeester C. F. Smeets. Aanrijding CASTRICUM. Een vier jarig jongetje van de familie De G. stak onverwachts de straat over en werd door een motor rijder aangereden. Dr. v. d. Werff verleemde de eerste hulp. Het jongetje is naar zijn ouder lijke woning overgebracht. De motorrijder reed zeer voorzich tig en trof geen enkele schuld. Politic-rapport CASTRICUM. Een aantal jeugdige kampeerders heeft ge probeerd in Castricum de boel op stelten te zetten. De politie heeft op ze hardhandige wijze tot de orde geroepen. Enkele anderen liepen proces-verbaal op orr.I at ze zich 's nachts in de duinen ophielden'. Een zekere T. de G., wonende •te Wormer. is ter ontnuchtering opgesloten omdat hii in staat van kennelijke dronkenschap zich per rijwiel verplaatste. Een drietal meisjes, dat op de tweedie Paasdag aan het fietsen was op de Zeeweg, werd aan gehouden door een drie-tal jeug dige personen, die op hun beurt de ï'ijwieler» van de meisjes op meer dan baldadige wii ze toe- zich de fietsen van de meisjes op verloop van tijd hun fietsen weer terugkregen, werd uit een der fietstassen een bankbiljet van ƒ2.50 en een sigarettenkoker vermist. De dirie jeugdige per sonen zijn door de politie aan gehouden en verbaliseerd we gens diefstal. PASSIE-CONCERT CASTRICUM Voor een ge heel gevulde zaal van het Corso Theater gaf de koorvereniging Castricum o.l.v. H. Duinker een Passie-concert. Met wisselend ge luk werden uitgevoerd fragmen ten uit de Mattheus Passie van Joh. Seb. Bach. De tenor Henk Marckens en de bas Leo Rom- merts gaven de beste vocale prestaties van deze avond. Een Amsterdams kamerorkest bege leidde zéér verdienstelijk. Ds Can- negieter gaf tekst, uitleg en le zing. Het was meer een passie avond dan wel een passieconcert. Wederopbouw CASTRICUM De vertrou wenscommissie voor de weder- opdouw zal in de maand April geen vergadering houden. De eerstvolgende bijeenkomst zal zijn op 12 Mei a.s. des avonds half acht. Bevrijdingsfeesten CASTRICUM Mej. Mia Wols heeft de leiding op zich geno men, van het program „door de jongeren, van de jongeren". Zij die op het gebied van declamatie, toneel, muziek etc. goed thuis zijn kunnen zich alsnog opgeven bij de heren J. C. Dingerdis, Pr. Bernhardstraat 20 en Beyersber- gen, Pernestraat. Castricum zijn eerste apotheek CASTRICUM In samenwer king met de plaatselijke artsen is thans een centrale apotheek opgericht, welke met ingang van 15 April geopend zal zijn. Bouwvergunningen verleend CASTRICUM Het college van B. en W. heeft aan de vol gende personen een bouwvergun ning verleend: R.K. Tuinbouwvereniging „Ons Belang", voor de bouw van een veiling aan de Duin en boschweg: J. Nieuwenhuis voor verzamel plaats van meel etc.; H. Konijn drie woonhuizen met schuren: F. D. Looy, twee woonhuizen mei schuren; J. Twisk opslagplaats; J. Zonneveld verbouwen van een woning; J. Zoomer schuurtje; F. Glorie opslagplaats; F. Kaandorp verbouwing woonhuis; H. Poel gren kelder etc.; Mej. A. Beentjes vergroting van schuur; P. Zo merdijk schuurtje; P. Burgmeyer schuurtje; C. Vermeulen schuur; A. Krom verbouwing woonhuis; J. Nijman verbouwen woonwin kelhuis; T. Castricum Jz. ver bouw woonhuis en nieuwbouw slagerij; T. Groot verbouwing woonhuis tot gedeeltelijk winkei; H. Fontijn, verbouw woonhuis. Grote drukte met de Paasdagen CASTRICUM. Ook Castri cum heeft veie bezoekers ont vangen. Op <ie tweede Paasdag verkocht de stationskiosk meer d'an duizend wandelkaartcn vool' de provinciale duinterreinen. Ook de hotels en café's werden druk bezocht. Op het tentenkamp te Bak- kum waren meer dan achthon derd kampeertenten (huisjes) opgeslagen. Burgerlijke Stand CASTRICUM: Geboren: Adrianus Willebrordus z. v. C. J. Glorie en M. Holleniberg; An- tonia Petronella, d. v. Th. W. de Wildt en W. Brendel; Anna Eli sabeth, d. v. C. Bodewes en J. C. Schellevis; Theodorus Alber- tus, z. v. J. J. Trom© en A. Scheerman. Ondertrouwd: Paulus de Heer, 32 jaar, te Enscihiede en Caro lina Maria Hendrika Hunnekin-k. 30 jaar. Gehuwd1: Dink Prins. Amster dam. en Johanna Maria Brou wer. Overleden: Theodorus Kuijs, 66 jaar. geh. met W. G. Stuiit. SCHERMERHORN. Onder de ingekomen stukken die op de gemeenteraadsvergadering ter tafel kwamen bevond zich o.a. de goedkeuring van de „Verorde ning op de heffing van rechten voor diensten van de vuilnisop haaldienst". De aanslagbiljetten 1952 ten bedrage van f 5.20, be taaibaar in twee termijnen, zijn thans spoedig te verwachten. Goedgekeurd werd een nieuwe verordening op de Keurings dienst voor vee en vlees: de keurlonen werden herzien. Overgegaan werd tot onbe woonbaarverklaring van het huis van de heer F. Moerbeek, A 175, voor welk perceel plannen tot nieuwbouwbestaan. De heer Broersen pleitte voor aanbrengen van een ierkelder bij genoemd perceel. De eigenlijke aanleiding voor het uitschrijven van deze verga dering was een begrotingswijzi ging ten behoeve van de finan ciering van de thans dringend nodige restauratie van de wo ning van de heer C. Konijn, het oude z.g. rechthuisje. De voorbe reiding van de restauratie van dit op de lijst van monumentenzorg geplaatste gebouwtje eiste veel zorg en tiid. Voor een bedrag van plm. f 2400 zal het huis behoor lijk bewoonbaar worden gemaakt Bij de rondvraag opende de heer Mantel een uitvoerige ge- dachtenwisseling over de moge lijkheid van woningbouw. De voorzitter deelde mede, dat een aanvraag voor de bouw van 2 woningen nog steeds lopende is. De grootste moeilijkheid is wel het voor deze gemeente te hoog oplopende huurpeil van plm. f 6.85, terwijl ook de financiering een probleem vormt. Inschrijvin gen uit deze gemeente op de nieuwe rijkswoningbouwiening zou deze moeilijkheid kunnen op lossen, doch tot op heden is men hieromtrent niet optimistisch. In de Eilandspolder neemt het rattenaantal toe. In verband met een nieuwe anti-rattenactie zul len door de gemeente 4000 porties vergift worden besteld. Aange drongen werd op de volledige medewerking van alle betrokken tuinders, daar alleen dan de actie het gewenste resultaat zal kun nen Hebben. E.V.C. WON MET 8—1 De wedstrijd tegen EVC is een grote nederlaag geworden. Binnen 10 minuten hadden de Edammers reeds een 30 voorsprong waar aan de Meervogelsdefensie wel eni ge schuld had. Direct na de aan vang had EVC succes, met een gei vaarlijk schot werd de leiding ge nomen 10. Niet ontmoedigd speel de Meervogels verder maar de Edammers dachten er anders over. Met 'n prima schot werd de voor sprong vergroot tot 2-0. Wat Meer vogels ook probeerde, het wou niet lukken en toen de Meervogelskee- per inplaats van de bal te grijpen die weg wilde trappen, was het 30. Met deze achterstand was Méervogels een geslagen ploeg. Het spel ging nu gelijk op en de Aker- sloters kregen enige mooie kansen om, de achterstand in te lopen maai de schoten gingen over of naast 't doel. Bij een aanval van EVC werd hands gemaakt in het Strafschop gebied. De toegestane penalty werd onhoudbaar ingeschoten. De rechts binnen wist tenslotte de achter stand te verkleinen tot 4—1. Na de rust voerde EVC geleidelijk de stand op tot 81 en het was voor Meervogels een opluchting toen de scheidsrchter het einde floot. Volleybal EGMOND AAN ZEE. De nog jonge Egmondse volleybal club heeft Zaterdag voor het eerst haar krachten gemeien met een team uit Alkmaar en Heiloo. Op het mooie terrein gelegen tussen de duinen bij de speeltuin, heette de voorzitter, de heer A. Zwart, dé genodig den, waaronder de burgemeester van Egmond aan Zee en ijievr Fenenga, alsmede de spelers uit Alkmaar en Heiioo hartelijk welkom. Er heerste een gezel lige sfeer. De uitslag was: Christel, u.l.o.. AlkmaarEg mond 2 30. Christel, u.l.o., AlkmaarEg mond (meisjes) 31. U.l.o., Heiloo—Egmond 1 (m.) ■L O. Vacantie-team—Egmond 1 (j.) Dubbele pech BiEEMSTER Toen dezer da gen het echtpaar Notenbo-s van de Ryperweg in de avond buiten liep, werd mevr. N. aangereden door 'n personenwagen, bestuurd door de heer J. uit Z.-Beemstex. Zij werd met een hersenschud ding en inwendige kneuzingen naar het Sint Liduina-ziekenhuis te Purmerend overgebracht. Toen haar echtgenoot van het zieken huis huiswaarts reed, kreeg hij 'n hond voor zijn fietswiel, tenge volge waarvan hii kwam te val len. Ook hij liep kwetsuren op. J® moet maar pech hebben. Nieuwbouw OUDORP Door de aannemer B. P. van Kooten alhier worden aan de Friescheweg bij de Pel molen in de gemeente Alkmaar, zes woonhuizen gebouwd. In de Westerstraat te Oudorp worden twee woningen gebouwd door de aannemer J. Ory te Alkmaar voor rekening van de heer P. Balvers te Oudorp. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. DROOG WEER In de nanacht plaatselijk mist banken. Overigens droog en zonnig weer, maar morgen in het noorden van het land tijde lijk meer bewolking dan van daag. Meest matige wind tussen noord en oost. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 17 April zon op 5.39, onder 19.41; maan op 3.05, onder 10.46. SCHAGEN. Tijdens werkzaam heden aan de ruilverkaveling in de nolder Valkkootr is de 41 jarige arbeider Joh Abels uit Alkmaar onder een kantelende kinkar geraakt en ernstig ge wond. De daar gebruikte kipkarrtn worden door de mannen zelf over de rails geduwd. Het ongeval gebeurde tij,diens het oversteker) van een provisorisch bruggetje over een sloot tengevolge van het breken van een der dwars liggers. Juist boven de sloot begaf de rail het, zodat de kip- kar overzij naar beneden sloeg en in zijn val Abels nogal hevig in de rug trof. Medearbeiders lieten de getroffene wijselijk op het bruggetje liggen en riepen onmiddellijk de hulp in van Dr. v. d. Sluis. Op zijn beurt ont bood dokter weer de ziekenauto van de fa. Deutekom om de vermoedelijk aan de wervelkolom gekwetste man naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar te laten vervoeren. Abels was eerst enkelp dagen geleden van Utrecht naar Alk maar verhuisd en verbleef daar, in afwachting van de toewijzing van een woning, met zijn vrouw in een pension. DEN HELDER Op Tweede Paasdag is nabij de Donkere Dui nen een oppervlakte van vijfhon derd vierkante meter dumaan- planting eerr prooi der vlammen geworden. De brandweer heeft na inspannend werken de brand tot deze omvang kunnen beperken. Men vermoedt dat jeugdige per sonen aan het vuurtje stoken ziin geweest, met bovenvermeld ge volg. Het onderzoek is nog gaan de. Deze brand is reeds de derde in vrij korte tijd, hetgeen voor Den Helder, dat niet bepaald met een overvloed van natuurschoon is bedeeld, in feite fataal kan zijn. Men heeft er zich in de achter ons liggende jaren reeds her haaldelijk over beklaagd, dat de duinen destijds zijn afgesloten voor het publiek. Vernielingen als de laatste tijd door brand veroorzaakt zijn er niet bevor derlijk voor dat de betrokken in stanties inschikkelijker zouden worden om het duinterrein we derom vrij te geven. Bovendien komen bii de politie thans reeds opnieuw klachten binnen, n vooral jeugdige personen vanaf het strand de duinen intrèkken en de jonge aanplantingen ver nielen. Het gevolg hiervan is, dat er nog strenger op zal worden toegezien, dat er niets kan ge beuren. Waaruit de goe-gemeente dan weer de conclusie kan gaan trekken, dat men ook niets meer mag tegenwoordig. Men dient zich echter af te vragen, wat de oorzaak van dergelijke afsluitin gen en bewakingen is geweest en kan zijn. KIESCOMITÉ „GROEN" VERGADERT IN SCHAGEN SCHAGEN. Het kiescomité dat reJrlemfsntnir door div fiauren uit de KVP is gevormd met het ooeinerk om de heer Jac Groen on een verkiesbare nlaats ecsie'd te kriigen voor de komende Tweede Kamerverkiezingen, zal lieden Woensdagmiddag in zaal ..De Moriaan" aan de Markt te Schagen een vergadering van afdelingsbesturen beleggen voor bet bespreken van doel en werk wijze. Het bestuur van dit kiesco-mité bestaat uit die heren G. P. Roe- leveld Ilpendam, A. N. Aarden burg Beverwijk. A. Jong Lutje broek, J. v. d. Peet Halfweg, J. Th. van Saase Schermer. Jac Weel Zd Scharwoude en J. L. de Groot, Ilpendam. ROOD GEEL-NIEUW5 DE FEESTAVOND HEILOO. Voor de HSV feest avond zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bU d,e heer Kroon Stationsweg. Belangstellenden raden wij aan niet te wachten tot de laatste avond, de zaal kan en mag niet meer dan het vast gestelde aantal bezoekers bevat ten. Ook niet-leden kunnen eventueel voor deze laatste kaar ten in aanmerking komen, Wij doen een beroep op U allen om op tijd aanwezig te zijn, de zaal sluit om 8 uur, daar een uitgebreid programma afge werkt moet worden. KATHOLIEKE KINDERUITZENDING URSEM De Stichting Kath. Kinderuitzending vergaderde onder praesidium van Burgemeester No- let ten huize van de secretaris penningmeester. Met voldoening zagen de leden terug op do bereikte resultaten in het afgelopen boek jaar. Er waren uitgezonden: 1 kleuter naar de Kralbossen en 3 kinderen naar koloniehuizen. De resultaten waren goed, in 1 geval zelfs zeer goed. Van de gemeente was f 188. subsidie ontvangen. Het kassaldo bedroeg f 142,02. terwijl f 43,56 in Amsterdam gedeponeerd was. De voorzitter dankte de secretaris-pen ningmeester voor zijn beheer en hoopte, dat hij zijn functie nog lange jaren mocht vervullen. OM HET KAMPIOENSCHAP SCHAGEN Heden, Woens dagavond om half 7 wordt op het terrein aan de N. Laagziide de beslissingswedstrijd gespeeld tus sen TOP II en Conzelo uit Waar land. Iedereen zal wel benieuwd zijn wie of er kampioen wordt, zodat op een flinke belangstel ling wordt gerekend. Een span nende wedstrijd mag in elk geval worden verwacht. MADRID, 15 Ap premier Antonio grens geconfere< Gezaghebbende dat de Spaanse 20.00 uur Ned. derhandelingen I Madrid als in L De twee prem in het historisch kasteel van Hend tilië in Ciudad stadje van 11.001 kilometer van de Portugal, dat N.A.T.O., is geallii door een Iberisch Sedert het begin hebben de Porti Spanje daar ook „om een strategi te corrigeren". Het kasteel is i regeringsbezit. H de muren van een die op een hoge uitkijkt over d Agueda. Gisteren moeste hotel verlaten te ferentie te kunne vinden. Uren voor de Franco, die de enkele minuten tugese premier i Ciudad Rodrigo Civiele garde, tommy guns en gi uniform en met I steken op, deed 1 Hoewel volled woordvoerders 1 deeld, dat de Soanje bii de NA rijkste kwestie i; van de bespreki zij, dat de twee si eens zouden spi verzoek van Span van de status over Spanje's p komen tot een voor de Middell CAIRO, 15 Api het Egyotisch© n duizenden waard rische voorweipe is vandaag beken Verschillende worden vermist, goud vervaard'if richten in die oc nomen, dat de i pen zijn meegenc van buitenlandse gems dP „Egyptis klagen de a-utoi ovér dat Egypte langrijke archeol heeft verloren. Het blad voegt na verschillende gen is gebleken 25.309 voorwerpe Volgens een z< schillende van d werpen niet gere gen een boel an voorwerpen in d- slagen. Op de Amerif deze F.80 „Sh straaljager op neming verwa vliegen met st: VINCl, 15 Ap7 den van staat ev pers van het bui daag naar het dorpje Vinei g< te brengen aan arme boerin, du uitvond. die wierp en die dt lippen van Mon Leonardo da eeuwen geleden geboren, nam ei dorp als de zijni het gehucht dm ge roem. Een ogenblik len, dié Oost er houden, vergete enkele maal brc aan beide zijdei gordijn gelijks van hulde aan Het dorpje, d veis van de Mc en omgeven is

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2