Centrale stierenkeuring Alkmaar Deze week in de bioscoop Voor ruim f 188.3 millioen verzekerd bij Prov. Brandschade-coöperatie Duitse vlucht-onderzeeër had burgers aan boord H N i M 1 1 1 m UW PUZZLE Jongere dieren maakten een uitstekende indruk voor vandaag Stichting R. K. Gezinszorg AGENDA Van het front tegen de rode haan Jubilerende Eendrachtkreeg P.C.V.-vergadering te gast „Dat is nog van voor de oorlog1' J&dohfL ütehkeA. éiixV.K. sWbfok! A. Nieuwland en Zoon, Schoorldam Marktberichten M (Van onze verslaggever) Vrijdagmorgen werd in de Bergerhout te Alkmaar de tra ditionele jaarlijkse stierenkeu ring voor Noord-Holland gehou den door de Provinciale Com missie tot bevordering van de Rundveefokkerij in deze provin- cie. Dank zij het goede weer was de belangstelling van de fokkers en veehouders buitengewoon groot te noemen. Ook van buiten de provincie, uit Friesland en zelf uit Zeeland, was er belang stelling. Tijdens de keuringen, die niet alleen honderden vee houders, maar ook vele stedelin gen, boeiden, bleken zelfs buiten landers, in Alkmaar voor een bezoek aan de kaasmarkt, inte resse te hebben voor het puik van het Hollandse vee. Zo waren er Amerikanen, Zuid-Afrikanen en Nieuw-Zeelanders rond de ring geschaard. Goede indruk De algemene indruk van de deskundigen, waaronder wij ook Dr. H. H. Scholten, de inspec teur van de Veeartsenijkundige Dienst zagen, was, dat er niet alleen meer dieren waren aange voerd dan het vorig jaar, maar dat ook het gehalte weer beter was. Er was meer lijn in de in zendingen te bespeuren, terwiil bii de fokkers een zoeken in de Friese richting viel waar te ne men. Evenals wij het vorig jaar opmerkten, gold ook nu weer, en misschien nog sterker dan toen, dat het beste materiaal in han den bleek van de K.I.-verenigin- gen. Voor de koper was er zo doende betrekkelijk weinig voor uitzicht omdat de koop vast zat. K.I.-stier kampioen Kampioen werd de K.I.-stier Ceres van Blokland, een stier die ruim drie jaar oud was en die een zeldzaam fraaie bovenbouw vertoonde met een uitstekend achterstel. Merkwaardig was, dat ook de reserve-kampioen een stier van 2 jaar, Blitsaerds Kleine Nico, van dezelfde stal af komstig was, terwijl een derde dier, St/tze Adema, ook op de no minatie stond in de prijswinnaars te vallen. De keuze was daarbij nog vrij moeilijk. De kwaliteit van de jongere stieren was overwegend goed. Vooral de eeniarigen van 1 Jan. -21 Febr. '51 golden als groep wel als de beste afdeling. Ook de 1 jarigen vormden een grote, en beste groep. De jongste dieren waren als groep beter dan het vorig jaar. De minst-opvallende (Advertentie) Rectificatie Schola Publics ALKMAAR. Het liedje, dat Donderdagavond door enkele kin deren van leden van Schola Pu blica gezongen' werd, werd ge maakt door Mevr. Smit. Handelsschool Alkmaar ALKMAAR. Men verzoekt ons belanghebbenden te verwij zen naar een in dit nummer voorkomende advertentie met be trekking tot de aangifte van leer lingen voor bovengenoemde on derwijsinrichting. R. K. VERKENNERSGROEP „ST. LAURENTIUS" Bestaat 20 jaar! ALKMAAR. Morgen, 27 April, zal het 20 jaar geleden zijn, dat in onze stad de eerste katho lieke Verkennersgroep, die van de Sint Laurentiusparochie, werd opgericht. Des morgens wordt om 7 uur in de Sint Laurentiuskerk een H. Mis tot intentie van alle Grijs dassen opgedragen, waarbij ook vele ouders en andere belangstel lenden worden verwacht. Daarna is er een feestontbijt in het Ka- jottershuis, terwijl 's avonds wel pen en verkenners in de Aula van het Gymnasium in de Berger hout hun beste beentje zullen voorzetten in een bont program ma, aangeboden aan de ouders, verkenners-vrienden en andere belangstellenden. Het aanvangs- uur is vastgesteld op half acht. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Het eerste elftal staat morgen een zware wedstrijd te wachten. Het moet spelen te gen Watervogels, dat alles op alles zal zetten, om aan het degra datiegevaar te ontkomen. De „Torren" zullen het dus niet ca deau geven. Wij wensen onze jongens echter veel succes. Het derde gaat op bezoek bij S.R.C. 2 (12 uur). Het vijfde gaat naar Bergen 4 (2.30 uur). De Junioren c en de adspiranten c gaan samen naar Volendam, om daar Volen- dam b en Volendam c te bekam pen (4.15 uur). Vanmiddag brengen de adspi ranten b om vijf uur een bezoek aan de Langendijk voor een wed strijd tegen L.S.V.V. b (5 uur). 'Dinsdag a.s. begint de training voor de junioren voor beide groe pen om half zeven. De training voor de senioren begint Dinsdag a.s. om half acht. Supporter. Leerlingen Mater Amabilissehool ALKMAAR. In afwijking van een vroeger gepubliceerd be richt wordt aan de leerlingen van de M.A. school meegedeeld, dat a.s. Maandagavond de les niet op de huishoudschool is, maar dat hun een gevarieerde feestavond van ernst en vrolijkheid zal wor den aangeboden door het bestuur der M.A. school in de Kajotters- zaal boven de R.K. Leesbiblio theek aan de Laat, ingang Vlaan- derhof te 8 uur precies. De aan wezigheid der docenten zal op prijs worden gesteld. dieren waren de stieren van een jaar van 21 Febr.15 Maart 1951. De meeste uniformiteit bezaten de twee-jarigen, waaronder een zeer goed kopnummer. Matiger waren de beesten van dezelfde leeftijd van 1 Aug.31 Dec. 1950. Hieronder was echter weer een dier met een best kopnummer. Een goede klasse vormden ook de driejarigen, een groep met iets variatie van type. De oudere stieren tenslotte, een kleine groep, bestond uit dieren, die zich stuk voor stuk vrij goed hadden weten te handhaven en waaronder verschillende, die oude bekenden waren in de keu- ringsring. De nestor Frans D. b.v. kon zich nog best laten zien. Het feit, dat er zo vele goede dieren in de ring verschenen, A.O.G. 1 speelt in 3e Lauwertakronde ALKMAAR Morgen speelt A.O.G. 1 tegen Geel-Zwart 2 in 't Zand om 16.15. Vertrektijd en plaats wordt bekend gemaakt bij de heer J. Smit. De junioren spe len thuis om 1 uur tegen Adel- bert b. Men dient een kwartier voor de aanvang aanwezig te zijn. En de adspiranten gaan V.B.O. weer met een bezoek vereren. Zij vertrekken om 4 uur vanaf de Friesebrug. Om half 5 begint de wedstrijd. De opstellingen en eventueel afgelasten worden be kend gemaakt bij J. Smit, Nieu- wesloot. Morgenochtend wordt in de Piusstichting om 8 uur een H. Mis opgedragen voor de overle den Rector v. d. Hoek. Alle le den worden verwacht, ook adspi ranten en junioren. Meisjes jeugdbeweging St. Laurentius ALKMAAR - Zondag en Maan dag is het om 8 uur appèl voor ouders en belangstellenden van de leden van onze meisjesjeugd beweging, parochie St. Lauren tius in het Jeugdhuis aan de Nieuwstraat. In een bonte ring laten kabouters en gidsen U iets zien van hun zeer gevarieerd programma. Het geheel is zeer origineel in een soort letterraad sel vervat, wat de bezoekers voor alleraardigste verrassingen stelt. Wij wensen deze jeugdbeweging, die steeds verder uitgroeit men vertelde ons, dat er 4 gid sen- en 2 kabouterkringen wa ren veel succes met haar ouderavond en wij hopen dat dit de zo noodzakelijke band tussen jeugdbeweging en ouders moge versterken. Athletieknieuws „Olympus" ALKMAAR. Zondag a.s. is de laatste training in het Heiloër Bos. Van Vrijdag 2 Mei af is er iedere Dinsdag en Vrijdagavond trainen, op het Gem. Sportpark, aanvang 7 uur. Ernstige botsing OUDORP. Op de provinciale weg bij de brug aan de Huygen- dijk zijn twee auto's met elkaar in botsing gekomen. De beide wagens werden ernstig bescha digd doch persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De wa gens moesten beiden door een kraanwagen worden weggesleept. Wethouder Rus blijft lid van de P.v.d.A. HEILOO. De afdeling Heiloo van de P.v.d.A. heeft wethouder J. Rus verzocht, zijn besluit, om als lid van de Partij te bedanken, in te trekken. De heer Rus heeft dit verzoek ingewilligd. Deze kwestie zal op een ledenvergade ring die in de eerste helft van Mei wordt gehouden, een punt van bespreking vormen. Doktersdienst Schermer en Beemster Zondagsdienst dokters De Rijp, Beemster en Omstreken, de Schermer en Schermerhorn: Dok ter K. J. van Welsenes, Midden- beemster, K 2998455. was volgens insiders ook te dan ken (of te wiiten) aan de min dere export van goede stieren naar het buitenland. De volledige uitslagen van de keuring publiceren wij in een volgende editie. BruinvissenDAW 22 ALKMAAR In een snel ge speelde wedstrijd is het D.A.W. Vrijdagavond niet gelukt beide punten uit de Marinestad mee naar huis te nemen. D.A.W., dat zich met zijn snelle zwemmers het best thuis voelt op een groot veld, was in het kleine 20 m. badje zeer ge handicapt. Bovendien moest met verscheidene invallers gespeeld worden. De rust ging in met 10 voor de Bruinvissen door een goed doel punt van Gode. H. v. d. Horst wist al spoedig de stand op gelijke voet te brengen, doch weer namen de Bruinvissen de leiding. DA.W. zette hierop een offensief ln. dat een goal opleverde van de hand van A. Boxem. Voordat de Alk- maarders tot meer doelpunten kon den komen, floot de tijdwaarnemer het eindsignaal. D.A.W. moet uit de nog resteren de twee wedstrijden minstens drie punten behalen om kampioen te worden. LAATSTE REDMIDDEL LIGT BIJ COLLECTE HEILOO. 1 April j.l. be stond de Stichting Kath. Gezins zorg 2 jaar. In deze tijd is het aantal gezinsverzorgsters uitge breid tot zeven. Toch kan, ondanks dit mooie aantal, niet altijd aan - alle aan vragen om hulp worden voldaan. Met de uitbreiding van het aan tal verzorgsters, noodzakelijk ge worden door de steeds groter wordende vraag om hulp, werd ook het financiële vraagstuk steeds drukkender en zwaarder. Zeker, de Stichting ontvangt subsidie van Rijk en Gemeente. Doch hoe groter de uitgaven worden, hoe groter het bedrag wordt, waarvoor de Stichting zelf zorg moet dragen. Voor het lopende jaar ziet men zich geplaatst voor een uitgave aan salarissen en sociale lasten rond f 9700. Hiervan wordt on geveer f 4000 vergoed door Rijk en Gemeente, zodat de Stichting zelf f 5700 moet opbrengen. Aan lidmaatschap en bijdragen mag men rekenen op f 4000. Blijft dus een tekort van f 1700 Dit kan slechts opgebracht wor den door vermeerdering van het aantal donateurs of leden. Maar dit schijnt niet mogelijk te zijn, daar na herhaalde aanmaningen en verzoeken, slechts enkelen aan de oproep gehoor hebben ge geven. De Stichting is nu dan ook aan het eind van zijn kun nen gekomen. Als laatste redmiddel zal daar om Zondag 27 April a.s. een col lecte buiten de kerk worden ge houden. Gedenk deze collecte mild. Het is voor uw eigen zieke gezinnen. Het welzijn van hon derden zieke moeders en met haar, de gezinnen, staan op het spel. Van deze collecte, zal het af hangen of de Stichting haar ze genrijk werk zal kunnen voort zetten of opgeheven moet wor den. Met enkele guldens is de Stichting niet gered. Deze col lecte moet slagen. Draagt allen veel bij, en houdt u niet langer afzijdig. Blijft ons tevens metterdaad steunen, door lid te worden. Offert edelmoedig op de schaal buiten de kerk en wordt tevens lid van dit prachtige, sociale werk. St. Deusdedit BEEMSTER. St. Deusdedit is een vereniging, die leeft en bloeit, dat bleek in de gehouden jaar vergadering. In de plaats van de heer Bijman, die 13 jaar lang de voorzittershamer heeft gehan teerd, werd de heer N. Spekken als voorzitter gekozen. De heer J. ten Dam werd gekozen als bestuurslid. De heer Th. Roet Jacz. sprak als K.A.B.-bestuurslid woorden van dank tot de schei dende voorzitter, de heer Bijman. Harmonie De dokter en het meisje Deze film met een nogal tra gische inslag vertelt de geschie denis van een jonge arts, die verliefd wordt op een van zijn patiënten. Zijn vader, eveneens arts, adviseert hem terwille van zijn carrière niet met het meisje te trouwen, maar de jonge dok ter volgt de stem van zijn hart, trouwt wordt huisarts in 'n volks wijk en zijn vader ziet uiteinde lijk zijn foutieve zienswijze in. Voor achttienjarigen. Victoria Robin Hood Junior Deze technicolor, ditmaal zeer goede kleuren, draait weer eens in razend snei tempo een avon tuurlijk filmverhaal af, met ro mantische gevechten, flitsende degens, wapperende mantels en middeleeuwse haardossen naar de traditionele thema's van de Ame rikaanse „lopende band films". De toeschouwer wordt er wel 'n beetje moe van, doch wie zijn bloed wat sneller wil doen stro men, moet een bezoek aan de Victoria niet verzuimen, al zal na afloop de buitenlucht hem goed doen Cinema Americain Geen medailles voor spionnen In een van de best geslaagde oorlogsromans „Call it treason" wordt beschreven, hoe verschil lende reeds door de geallieerden krijgsgevangen gemaakte Duit sers, die niet meer aan een over winning van de Nazi's geloofden hun diensten aan de Amerikanen aanboden. Daarvan werd in ver schillende gevallen gebruik ge maakt door de spionnagediensten Geen medailles voor spionnen, geeft te zien aan welke gemoeds aandoeningen zo'n Duitser ten prooi kan zijn en belicht dan het probleem van twee zijden: van de Duitser, die zijn vader land een dienst wil bewijzen, en van de man, die er wat aan ver- dienen wil. De roman is in deze film heel boeiend uitgewerkt en geeft bo vendien een vrij scherp beeld van de morele verwording, die de oorlog over Duitsland bracht. Daarom voor bezoekers met het nodige onderscheidingsvermogen. Rex Gun Crazy In deze Amerikaanse film van de King Brothers wordt 'n jonge man, bezeten door de liefhebberij om te schieten en schietwapens te bezitten, in de misdaad mee gesleurd door een mooie, maar slechte vrouw, die in weelde wil leven en dat alleen kan berei ken door het plegen van roof* overvallen. Hij wil echter, sinds hij als kleine jongen een vogeltje doodde, niemand doden en als de door de politie in het nauw gedreven meisje zich met haar revolver wil verdedigen, tracht hij dit te voorkomen en vallen beiden onder de kogels van de politie. Voor niet al te jeugdigen een spannend verhaal. Filmjournaal Het Koninklijk bezoek aan Amerika is wederom het voor naamste nieuws vhn Polygoon: wij zien de Koningin in de Ford fabrieken en in het stadje Hol land. Wij zien voorts hét dorp Tignes onder water verdwijnen, een reportage van de gevange nis-opstand in Amerika, van overstromingen in Spanje en de Tennessee-vallei, en de nieuwste aanwinsten der Franse en Engel se luchtvaart. In hét Nederlands Nieuws dit maal 'n bijzonder goede opname van de Bergense schilder Mat- thieu Wiegman, die wij in het landschap van Bergen zien schil deren, waarna enkele opnamen volgen van zijn tentoonstelling in Amsterdam. Opa Klijzing in Pur- merend kwam ook al in het film journaal, waar wij hem wereld kampioen zien worden. Voorts nog enkele andere ac- Ituele reportages. ZATERDAG 26 APRIL BIOSCOPEN: HARMONIE: „De dokter en het meisje", 18 jaar: VICTORIA: „Robin Hood Junior", 14 jr.; CINEMA: „Geen medaille voor spionnen", 18 jaar; REX: „Gun Crazy", 18 jaar. Voorstellingen 7 u. en 9.30 uur. Rex des middags ook om 2.30 uur. NEVERSIEDAG te Limmen: Bloemencorso: vier dorpentocht in Heiloo, Cas- tricum en Akersloot, met Limmen als begin- en eind punt. BERGEN. K.C.B. De Rus tende Jager: tot 27 April van 25 en 810 uur expo sitie Schilders uit Menton. APOTHEKEN: Van heden avond 6 u. af voor spoed gevallen geopend: Apo theek Wanna, Ritsevoort 5 Apotheker Mej. C. Kamp- huys. MEDISCHE HULP: Doktèr J. Busquet, Egmonderstr. 16, tel. 4282 en Dokter A. L. Gransbergen, Geester- weg 11, tel. 2294. MEDISCHE HULP HEILOO: Dokter Janssen, tel. 3530. HOTEL VICTORY 8 uur: feestavond „Nederlanda Katoliko". ZONDAG 27 APRIL: BIOSCOPEN: zie hoven. Voorstellingen om 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. APOTHEKEN EN DOK TERSDIENSTEN: zie bo ven. HUIZE AUGUSTINUS 10 u. H. Mis voor „Nederlanda Katoliko". Gevolgd door werkvergadering in „Vic tory". SPORTPARK 1.30 uur: Paardencourses. GULDEN VLIES 3 uur: R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. 8 uur: Snip en Snap-revue AULA MURMELLIUS gymn 7.30 uur: Verkenners St. Laurentiusgroep. WAPEN van HEEMSKERK 7 uur: Dansorkest Accor- deola o.l.v. Jan Gorissen. Des middags matinee. SUCCESVOLLE TONEELUITVOERING W ARMENHUIZEN. Zondag j.l. gaf de toneelvereniging ,,'t Masker" een uitstekend geslaeg- de uitvoering in het patronaatsge bouw. Men kwam voor 't voet licht met: Van ander ras. Het Masker, met zijn beste krachten heaft dit stuk op uitne mende wijze vertolkt. De décors waren van dien aard, dat men ogenblikkelijk verplaatst werd in een Zuidamerikaans milieu, waar de eeuwige strijd tussen blank en bruin op excellente wijze werd weergegeven- De toneelaankleding was imponerend, de grime kon beter verzorgd zijn. Een toneelstuk met een gaaf ge geven, door allen, zonder uitzon dering „gespeeld". Wij kunnen mei volle overtuiging deze avond met warmte aanbevelen. Hier wordt iets moois en edels gegeven Adbertentie VENHUIZEN „Brcmd is een raar artikel. Zó staat de rode haan voor je deur en dan heb je maar een beslissing te nemen." Met die woorden tekende de heer D. Kamp uit Avenhorn, 77 jaar, maar vitaal als een jonge kerel, en een van de meest brillante voorzitters die we ooit de hamer hebben zien hanteren, ietB van de verantwoordelijkheid, die eigen is aan de bestuurderen van de P.C.V., de Provinciale Coöperatieve Vereniging ter dek king van brandschade G.A., die Donderdag haar 35ste algemene voorjaarsvergadering hield in café Visser. Nu, de vergadering bevestigde wel de indruk, dat het nemen van goede beslissin gen de heer Kamp en de zijnen is toevertrouwd. doorgaans klinkt een dergelijke opmerking wel aantrekkelijk, maar zodra Uw beste vrienden gaan zeg gen dat Uw behang nog van „vóór de oorlog" is wordt de zaak anders. Geef ze daar geen kans voor het is tegenwoordig zo'n eenvoudige kwestie om 'n uitstekend fleurig behar.g te kiezen uit de rjjkgesorteer- de G-B collectie, dat er in derdaad geen excuses moge lijk zijn als U nog papier van „vóór de oorlog" op de wand heeft. Verfris bijtijds de wanden van Uw woning met G-B be hangsels, elke goede schil der/behanger heeft ze. OM HET KAMPIOENSCHAP! St. AdalbertS.S.V. EGMOND-BINNEN. Zondag a.s. wordt de beslissende dag voor de voetbalclub St. Adalbert en met haar voor alle dorpsgenoten. Om half drie wordt n.l. de beslis singswedstrijd gespeeld tegen de meae-candidaat S.S.V. op het R.K. A.F.C. terrein aan de Wes- terweg te Alkmaar. Het belooft een uiterst spannende match te worden, daar beide clubs elkan der ongetwijfeld geen duimbreed zullen toegeven. In het allergunstigste geval, dat wil dus zeggen, indien St. Adal bert kampioen wordt, hetgeen weliswaar nog lang niet zeker is, doch met de mogelijkheid dient toch immers rekening te worden gehouden, wordt er gerecepteerd in café Swart van half 8 tot half 9, terwijl hierna dan het kam- pioens-bal wordt gehouden. Gra tis toegang hébben alle werkende en steunende leden, zowel voet bal als handbal, die ouder zijn dan 17 jaar. Het tonen van de lidmaatschapskaart zal in dit ge val echter strikt noodzakelijk zijn. R.K.V.V. HUGO BOYS HEERHUGOW AARD-NOORD - Zondag a.s. speelt Hugo Boys 1 zijn laatste competitiewedstrijd en ontvangt Berdos 1 op bezoek. Dit is voor de Boys' wel de belang rijkste wedstrijd van 't seizoen, immers winst betekent kampioen zijn van afd. C in de eerste klas, dus met recht is 't een wedstrijd om 't kampioenschap. Zo er niet gewonnen wordt, kunnen we toch evengoed zeggen dat dit eerste jaar in de eerste klas de boys 't lang niet slecht gedaan hebben. Natuurlijk verwachten we Zon dag 'n groot aantal belangstellen den voor deze belangrijke wed strijd, welke aanvangt te 2.30 uur. Moge 't een mooie en spannen de strijd worden ten genoege van publiek en tot 'n sprekende re clame voor de voetbalsport. Dus Boys, geef vlug open spel, dan zijn we altijd tevreden en dat de sterkste de overwinning mag behalen. Te kwart voor 1 wordt een voorwedstrijd gespeeld tussen de Hugo Boys jun. en Berdos jun. Nu jongens zorg er voor dat deze wedstrijd een waardig voorpro gramma is voor de hoofdwed strijd. De andere elftallen zijn vrij. Dat vergaderen in Venhuizen had een goede reden: het gouden jubileum van de N.V. Brandver zekering-maatschappij „Dp Een dracht" aldaar, die bii deze ge legenheid een tachtigtal verte genwoordigers van de 18 andere onderlinge maatschappijen, in de P.C.V. verenigd, mocht begroe ten bii monde van burgemeester H. M. Honijk. president-commis saris van de „Eendracht", die vanzelfsprekend de gelegenheid te baat nam om de veelziidige kwaliteiten van ziin gemeente te roemen. En dat hii niet had overdreven, zag de vergadering met eigen ogen bevestigd, toen zii in de middag een uitgebreide autobus-rit door Venhuizen en Hem maakte bij het prachtigste weer dat zich liet denken. Zii zag de unieke combinatie Van bloesemende fruitbomen en fel gekleurde bollenvelden. er« her en der vee genoeg om te kunnen geloven, dat de zuivelfabriek hier 40 man werk geeft, zoals de burgemeester had verteld. De heer Honijk sprak ook een geruststellend woord. Weliswaar is de Eendracht in de P.C.V. de enige maatschaopii met de n.v.- vorm en sprak het gedenkboekje van een dividend van 5 tot 6 pet: de vergadering moest toch' maar niet denken dat er een specu latieve maatsehappii onder de leden school, want van dat divi dend kun je nog geen doos siga ren kopen, zei de president-com missaris, die overigens alle reder» had om een beetjp trots te ziin op de Eendracht: het verzekerd kapitaal dat rond 1902 gemiddeld 725.000 gulden bedroeg is nu tot bijna 13 millioen gestegen. Ook de P.C.V. zelf mag er trouwens zijn. Lazen we in het jaarverslag van secretaris G. J. Zwaan niet. dat het gemiddeld verzekerd bedrag der 19 aange sloten maatschappijen in 1951 weer toenam met ruim 15.6 mil lioen? Het is nu gestegen tot een totaal van 188.3 millioen. en ook in ander oDzicht verliepen de zaken in 1951 best naar wens: er waren maar 5 gevallen van brandschade r waarbij de P.C.V. werd betrokken tot een totaal van f63.188.45. Er werd een herverzekerings- cowtract gesloten met de Basler Versicherungsgesellschaft. de On derlinge te Middelie trad als lid toe en er ging opnieuw een aan tal maatschappijen over tot het plaatsen bij hun verzekerden van brandblusapoaraten (het ziin er nu al vele honderden) uïaardoor de strijd tegen de rode haan des te effectiever kan worden ge voerd. Dp vergadering had echter ook wijlen de heer E. H. Stöve te Maar dat is ook geen wonder. Want aan P.K. vakkleding is alles gedaan om ze sterk en duurzaam te maken, zoals dit met de modernste middelen mo gelijk is. P.K. vakkleding is van soepele stol gemaakt, maar ze is zo sterk als ijzer. Stollen, afwerking, materialen, pasvorm, alles is enorm. .■©iffe" t-ji ALHIER VERKRIJGBAAR BIJ: herdenken, de op 23 Febr j.l. overleden directeur. Voorzitter Kamp wijdde hartelijke woorden aan zijn nagedachtenis, en de vergadering heeft het bii woor den niet gelaten. Men besloot 'de werkzaamheden van de directeur voortaan voor lopig voor een deel te doen ge schieden door een administra teur, in welke functie de heer H. Druif te Venhuizen werd be noemd. De werkzaamheden die met de omslagheffing verband houden zullen door de secretaris worden verricht terwiii voorzit ter en secretaris samen de P.C.V. zullen vertegenwoordigen bii schade-regelingen. De heer J. Genis die als bestuurslid aftrad en zich niet herkiesbaar stelde, werd opgevolgd door de heer W. Hartman uit Zaandam. De ver gadering waar de directeur van ae Eendracht, de 83 jarige heer G. Grandiek speciaal was ver welkomd. besloot voorts o.a. de toetredingspremie, de jaarpremie en de omslagheffing voor 1953 te handhaven zoals gold voor 1952, terwijl zii zich vanzelfsprekend allerminst bezorgd toonde over het feit dat over 1951 een ver lies van f33.93 was geleden. Bij een omzet van f112.801,66 is dat dan ook niet zó bedenkelijk Indien we van de zakelijke agendapunten nog de aandacht vermelden, die een ogenblik werd besteed aan de schrik draadinstallaties (het is op zich zelf niet gevaarlijk, deze van de boerderij uit te bedienen maar laat men toch ieder jaar zorgen voor een nieuw KEMA-certifi- caat!) zij tenslotte vermeld, dat over en weer vele hartelijke woorden zijn gezegd aan de broodmaaltijd die de „Eendracht'' en de thee die de gemeente aan bood. dat de rondrit ook werd besteed aan een korte inspectie van het mooie materiaal dat on der commando van de heer S. de Wolf door de brandweer bii het raadhuis was opgesteld: in de strijd tegen de rode haan een totale capaciteit van 3000 liter water in de minuut, en dat allen een frissP neus haalden in het koelhuis van de Zuiderkogge. Het was een prettige dag in gastvrij Venhuizen. Werkloosheid CASTRICUM. Bouwvakar beiders 5, schoenmakers 1, los ar beiders 6, koks 1, kantoorbedien den 1, schilders 1. Oudjes gaan uit CASTRICUM. Op 5 Juni a.s. zullen de ouden van dagen hun jaarlijks' feest vieren, waaraan verbonden een autotocht. OBDAM 15.000 kg witlof 1 27—31: 2 18—27; 3 13—19! 4 11— 18. witlof bl 20—28; b2 16—26; b3 918; 3600 kg lange bieten a 19,50; b 14; 10500 kg uien 26-30,80 grof 26,70—30. WARMENHUIZEN. 1400 kg. gele kool 14.90;» 1000 kg. rode kool 11.7018.50; 800 kg. witte kool 17.50: 300 kg. witlof I 25.10 —28.80; li 17.60. PURMEREND. witlof 20—39 bloemkool 3067; rode kool 19 30: spinazie 825; postelein 43; sla 514; andijvie 1023; radijs 1115; raapstelen 7; rabarber 6 13: rode bieten 8: uien 1228: prei 814: goudreinette 4468; jonathan 4192; present van Engeland 4673; zoete winter- kroon 2851. ALKMAAR. witlof I 19—27: II 9—18; bloemkool I 45—70; II 2740; spinazie 817; sla I 9— 13.50: II 58; postelein 5156: radijs 1018: rabarber 613; uien I 2437; II 823; prei 812 soepgroenten 24:50: peterselie 2—3.50. HEILOO. spinazie 820: kropsla 510: rabarber 622; wortelen 5770: witlof 1734; prei 813; radiis 10-15: asper ges I 1.05—1.30: II 0.65—0.94. NOORD SCHARWOUDE 4000 kg aardappelen Bevelanders 15; 500 kg uien groot 26,9030,60; drieling 20; 28-000 kg rode kool 9,1021ê: 4500 kg gele kool 13.20 17,20: 65.000 kg witte kool 10 16,90: 15000 kg witlof I 29—34; IB 23—30: 2 23—28; 2B 18—26: 3 12—20 stek 616; 1800 kg piei A 8; 1300 kg rabarber 610. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. DROOG WEER Droog weer met voornamelijk in het noorden van het land over drijvende wolkenvelden. Onge veer dezelfde temperaturen als Vrijdag. 2T April zon op 5.18, onder 19.58; maan op 6.17. 28 April zon op 5.16, onder 20.00; maan op 7.Ó4, onder 0.27. KOPENHAGEN, 25 April. Vandaag werd de indruk ver sterkt, dat hoge nazi-autoriteiten in de laatste uren van de oorlog in een Duitse onderzeeër tracht ten te ontsnappen,^ toen een vis ser uit de Deense stad Middel- fahrt bekend maakte, dat hij op 4 Mei 1945 in de Kleine Belt, tussen Fuenen en Jutland, de onderzeeër tegen kwam vlak voordat deze door een bom van vliegtuigen van de R.A.F. ge troffen werd en zonk. Zowat tien personen stonden in de toren, aldus de visser en allen op twee na waren in bur ger gekleed. Achttien dagen geleden kwam deze onderzeeër voor het eerst in het nieuws, toen duikers het wrak ontdekten, waarvan de lan- ceerbuizen gevuld waren met voedsel in blik, waarvan een hoe veelheid voorradig was als voor een lange reis. Onderzoekingen nadien hebben het zo goed als zeker gemaakt, dat deze boot te zamen met twee of drie andere onderzeeërs uit Flensburg ver trok (het laatste hoofdkwartier van de nazi's) ongeveer op het ogenblik dat gemeld was dat Hit- Ier in Berlijn omgekomen was. Hierdoor is de theorie ontstaan, dat Hitier zelf in. de betreffende onderzeeër geweest zou zijn. In het begin van deze week werd «bericht, dat stukken van vrouwenkleding uit het wrak naar boven gebracht werden. Dit schijnt te kloppen met het be richt van vandaag, dat er civiele passagiers aan boord waren. In het Paleis-Raadhuis te Til burg is het Prov. Campagne comité van het Ned. Rode Kruis in de kring Noord-Bra bant geïnstalleerd. Tevoren ontving de kringcommissaris van het Ned. Rode Kruis in Noord-Brabant, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, burgemees ter van Etten-Leur, die in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Venlo afscheid nam, uit handen van de directeur van het Rode Kruis, de heer A. v. Emden, het Kruis van Verdienste van het Ned. Rode Kruis. 2 r~ u f e to II u m - ts 16 70 22 14 25 zr M *9 3D 33 3*4 's rr •>9 fjo u* m ui Nr. 6 Horizontaal: 1. geleerd 5. langzaam 9. slagader 11. mechanisch mens 12. rang in het leger 13. kaartterm 15 soort onderwijs 16. vochtig koud 18. masker 19. kledingstuk 20. belofte 22. soort school 23. niet snugger 24. cel 25. boom 27. baardje 29. voorzetsel 30. speelgoed 32. wig 34. de somma van 35. zout water 37. deel van de mast 38. plant 40. jongensnaam 42. be weer lijk 43. muziekterm Verticaal: 1. bouwmateriaal 2. begrip 3. slede 4. overheidsbedrijf 5. eer 6. jongensnaam 7. gevaarte 8. stuk hout 10. behoeftig 11. deel van een wagen 14. familielid 17. bewerkte huid 19. lus 21. afsluiting 22. klein plantje 25. niemand uitgezonderd 26. haarkrul 28. vent 29. huis 30. klein ogenblik 31. rivier in Nederland 33. staatsiekleed 35. teerproduet 36. verbinding 39. pers. vnw. (fr.) 41. zangnoot Oplossing kruiswoordraadsel 5: HORIZONTAAL: 1. set; 3. bas; 6- vla: 9. te; 10. lente; 12. ur: 13. altijd; 15. Annie; 17. tas; 19- gem; 20. athleet; 24. kaT; 25. eis; 26. tar taar; 30. per; 31. ree; 33. lente; 35. kandi,j; 37. se; 38. Sneek; 40. el; 41, kro; -42. ski; 43. ale- VERTICAAL: 1. sta; 2. eelt; 3. bed; 4. an; 5. sta; 7. luim; 8. are; 10. lijst: 11. enge; 14. taarten; 16. noteren: 18. al; 19a. oke: 21. hor: 22. ëga: 23. est; 27. arts: 28- te; 29. arak; 30. peer: 32. edel: 33. lsk; 34. ons; 35- kei; 36. ijle; 39. ek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2