Rechtbank Alkmaar Naastenliefde effectief door samenwerking MODE-TEA Groepscommandant politie ontvangt onderscheiding Van de Kennemer handbalvelden Met de Naco ALKMAAR EN OMSTREKEN Jongelui in carnavalsstemming haalden auto uit garage AGENDA Charitatief appèl van I.P.C. Komt U even kijken? De prijzen zijn populair; zij liggen binnen ieders bereik! VROOM DREE§MA1»[ St. Laurentiusgroep twintig jaar Eens in 100 jaar Kort stadsnieuws Streeknieuws in het kort Grondwetsherziening Clipper met 50 personen vermist PAGINA 2 WOENSDAG 30 APRIL 1952 „Zullen we hem er in draaien of niet?" Dit beraad in de zaak tegen de vier Beverwijker jonge lieden, die in de avond van de 23e Februari in Limmen een auto uit de garage van Schilder weg rolden, ving een wachtmeester van de rijkspolitie op in de gang, toen de twee hoofddaders moes ten getuigen, of de medeplichti gen W. L. O. en J. J. M. schuldig waren of niet. Trouwens de hele zitting had een vreemd aspect, omdat de jongelui niet ronduit voor hun daad, die het beste ge kwalificeerd kan worden door joy-riding, uit wilden komen. In een lang verhoor, door de president, mr. A- D. van Hegte ren Altena met een bewonde renswaardig geduld geleid, kwam vast te staan dat de machinist matroos J. Th. du P. en J. O. uit Beverwijk, tesamen met de ka meraden W. L. O. en J- J. M., jongens uit de straat, carnaval wilden gaan vieren in Schagen. De bus was weg en daarom pro beerden zij er op een andere ma nier te komen. In Castricum schenen de jongens ook al rond een garage te hebben gesnuffeld, maar daar was het bij gebleven- In Limmen echter trok men de stoute schoenen aan en stapte de matroos, die met twee dagen ver lof was en W.L.O. de garage van Schilder aan de Rijksstraatweg binnen- De deur was niet geslo ten omdat men nog een chauf feur terug verwachtte. Juist op 't moment, dat de auto naar bui ten werd gerold, die men zich uitgekozen had, sprongen twee wakkere rijkspolitiemannen te voorschijn en rekenden het stel knapen in. Nu ging het er maar om, of deize diefstal met voor bedachte rade was gepleegd. Bij de rechter-commissarjs had één van hen zo iets verklaard, maar nu beweerden alle vier, dat daar niets van aan was. De officier van Justitie, mr. J- C. V. Meischke achtte de poging tot diefstal bewezen, althans van diefstal van benzine. Hij eiste te gen de hoofddaders ieder acht maanden met aftrek en tegen de beide medeplichtigen zes maan den met aftrek- Deze laatsten werden echter, nadat de recht bank in de raadkamer was ge gaan, op vrije voeten gesteld. Uitspraak over veertien dagen. BIOSCOPEN: WOENSDAG 30 APRIL HARMONIE: „De dokter 'en het meisje", 18 jaar; VICTORIA: „Robin Hood Junior". 14 jr.; CINEMA: „Geen medaille voor spionnen", 18 jaar; REX: „Gun Crazy", 18 jaar. Koninginnedag 8.30 Reveille: 9.00 Aubade Stadhuis; 10—12 Schoolwedstrijden Sportpark 1112 Muzikale rondgang: 2.304.30 Wandeltocht 2.30 Muzikale rondgang: 4.30 Hofplein: acc. orkest „Vita Nova": 8 u.: Concert Grote kerk; 9 u.: Hofplein Harmonie concert. Bioscopen en Apotheken zie boven. ALKMAAR Het Interparochieel Sociaal-Charitatiei Centrum heeft gisteren in „Victory" ziin tweede „Charitatief appèl" ge houden. Een instructie-avond dus, belegd onder hqt motto: „wat kan ik nog meer doen voor mijn naaste en hoe dóe ik het op de meest effectieve manier?" Op deze instructie-avonden immers worden de katholieke sociaal-charitatieve werkers van diverse pluimage, door onderlinge uitwisseling bekend gemaakt met de verschillende aspecten van het sociaal-charitatieve werk in zijn breedste zin. Ditmaal waren het 't werk der katholieke meisjesbescherming en dat van de Sociale Raad, die in het centrum van de belangstel ling werden geplaatst. Mevrouw Advertentie bij VROOM DREESMANN ]VIorgenmiddag, tussen 2.15 en 4.30 uur, zullen een twee tal mannequins U de laatste aanwinsten uit onze ruime voorjaars- en zomerconfectie tonen. Voor deze modeTtea, welke alleen in onze gezellige lunch room wordt gehouden, wordt geen entree geheven. ALK MAAR HEILOO Aan de groeps commandant der rijkspolitie te Heiloo. opperwachtmeester N. Waterdrinker, is bij K.B. de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ver leend, welke hem Dinsdagmor gen in een officiële plechtigheid is uitgereikt in de „Oude Her berg" te Heiloo. Bij deze uitreiking, welke plaats vond door de Districts commandant der rijkspolitie, majoor A. C. van Gorkum, wa ren aanwezig de Officier van Jus titie, Mr A. W. Holsteijn, de bur gemeester van Heiloo en luite nant J. Zijp der Rijkspolitie. Majoor van Gorkum bracht de verdiensten naar voren van de heer Waterdrinker, die er toe hebben geleid, dat hem deze hoge onderscheiding werd ver leend. Op de eerste plaats noem de hij de werkzaamheden welke de Owmr Waterdrinker tijdens de bezetting op illegaal terrein heeft verricht. Hij gaf leiding aan het ondergronds werk en deinsde niet terug voor gevaarlij ke opdrachten. Voorts bracht hij de benoeming van Owmr Water drinker tot Groepscommandant te Heiloo naar voren, welke ten nauwste verband hieid met de vele inbraken, welke kort na de bevrijding Heiloo onveilig maak ten. Door het krachtig ingrijpen van deze all-round politieman, waarvoor hij van de algemene inspecteur van Rijkspolitie een schriftelijke dankbetuiging mocht ontvangen, was de rust in Heiloo spoedig teruggekeerd. Hierna werd overgegaan tot voorlezing van het K.B., waarbij aan de Owmr Waterdrinker ce onderscheiding wer'd toegekend, welke vervolgens door Majoor van Gorkum op de borst van be trokkene werd gespeld. Hierna richtte de Officier van Justitie, Mr A. W. Holsieiin het woord tot Owmr Waterdrinker. Zün kennismaking met de onder scheiden politieman dateerde uit de bezettingsjaren toen wii op de grens stonden van het teniet gaan van ons vaderland. Als er din gen in het verzet moesten gebeu ren op verzoek van de rechtbank dan wist men aan wie deze op drachten gegeven konden wor den. Na de bevrijding was het i.v.m. de heersende criminaliteit noodzakelijk dat er te Heiloo schoon schip gemaakt werd. „Na Uw benoeming te lieiloo heeft U blijk gegeven van Uw recherche- kwaliteiten, die ik buitengewoon waardeer en welke er toe hebben geleid de daders van de inbraken bij de jas te pakken en mij voor te geleiden. Het oarket heeft het buitengewoon gewaardeerd dat U de zaak te Heiloo voor elkaar heeft gekregen. Dit was zelfs boven verwachting", aldus mr Holsteijn. De burgemeester van Heiloo bracht de buitengewone wijze van samenwerken met de Owmr Waterdrinker naar voren. De heer Waterdrinker sprak hierna zijn dank uit aan H M de Koningin voor net verlenen van deze onderscheiding en aan ziin superieuren, die hem hiervoor hadden willen voordragen. I M. CRAADT VAN ROGGEN GAAT EXPOSEREN ALKMAAR Ter gelegenheid van de 85ste verjaardag van de be kende schilder en etser J. M. Graadt van Roggen wordt in het Stedelijk Museum, Breedstraat, Alkmaar, van 325 Mei a.s. een tentoonstelling worden gehouden van grafisch werk en tekeningen van deze kunstenaar. Zaterdag 3 Mei des middags om 3 uur wordt de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Op ver- zoev van de kunstenaar zal dit zonder enige plechtigheid en zonder toespraken geschieden. Des avonds zal de tentoonstelling van 79 uur zijn geopend. Op Zon dag 4 Mei en volgende Zondagen en eveneens op 5 Mei (Bevrijdings dag) en 22 Mei (Hemelvaartsdag) alleen des middags van 25 uur. Voorts op alle werkdagen des mor gens van 1012, des middags van 25 en des avonds van 79 uur. M. Smal-Tönis, presidente van het meisjesbeschermmgswerk in Alkmaar, gaf in een korte doch zeer instructieve lezing een over zicht van de historie en de orga nisatie van dit mooie werk, dat zowel preventief als curatief wordt verricht. De noodzakeliik- heid ervan belichtte zij mede aan de hand van 's Pausen Analyse van de psyche van het moderne meisje. Zij vroeg de aandacht voor het Alkmaar se meisjestehuis, waar van zij terloops, maar ernstig vertelde dat het met grote finan ciële moeilijkheden te kampen heeft. Uit haar lezing bleek, dat er, nu zo dikwijls jonge meisjes tij delijk naar het buitenland ver trekken, veel gebruik wordt ge maakt en nog meer gebruik kan worden gemaakt van de infor matiedienst van het instituut. De secretaris van de Sociale Raad, de heer G. Figee sprak daarna over „De Sociale Raad in Vogelvlucht". Hij gaf een histo risch overzicht van de armen zorg en de achtergrond ervan en hij vroeg de aandacht voor de oorzaken van de maatschappelij ke nood. Door vrijwillige samen werking der sociaal werkende verenigingen ontstond de Raad van. Navraag, die, met meer rech ten - en bevoegdheden toegerust, de Armenraad werd, die in de Sociale Raad slechts van naam veranderde. Het. voortreffelijke werk van de Sociale Raad toonde de heer Figee met verschillende voorbeelden aan, en tenslotte vroeg hij de aandacht voor de Commissie van Samenwerking, die hulp beoogt aan gewoonlijk niet ondersteunden, die door bi.i- zondere omstandigheden in nood zijn geraakt. Dit tweede „Charitatief Appèl" bleek een bijeenkomst van uiterst instructieve aard, daarom valt het des te meer te betreuren, dat slechts betrekkelijk weinige van de vele katholieke sociale wer kers en werksters die Alkmaar telt. door hun aanwezigheid, van hun belangstelling getuigden. R.K. JEUGDBEWEGING IN STIJGENDE LIJN ALKMAAR De Voortrekkers Verkenners en Welpen van de St. Laurentiusgroep hebben Zondag avond een jubileumbijeenkomst gehouden in de aula van 't Mur- melliusgymnasium. Het opsenrnt boven het toneel „autoi esmen (d.i. wij zijn onder ons) mocht gelden als de onuitgesproken ver tolking van de gezellige sfeer, die er heerste. De feestavond, meit een pro gramma, dat klonk als een klok, werd o.a. bijgewoond door de hoogeerw. heer Deken J- Th. Ja cobs, pater Marcelis O.P., eerw. broeders, o.w. de eerw. br. Gon zales, vroeger hoofd van de St. Bavoschool, thans te Amsterdam, afdelingsleiders en leidsters, de districtscommissaris van de Ver kennersbeweging, C. Kerklaan, de districtscommissaris van N.P.V. P. Nieiuwenhuizen met enkele ande re leidende figuren uit de N.P-V., vele oud-leidsters, Hoofden van Scholen, Gilüe, Gidsen, Kajotters en ouders, die de zaal van voor tot achter geheel vulden en die door de afdelingsleider G. Eelting werden welkom geheten. 20 Jaar lang heeft het groeps- bootje de wilde baren bevaren; bet kraakte wel eens, maar ver ging nooit. Dit werd origineel uitgebeeld in het openingsnum mer, onder da machtige rollen de tonen van de Egmond-ouver- ture van Beethoven. Onder het programma door, werden toespraken gehouden, door de voorzitter van het afde lingscomité, commissaris Nieiu wenhuizen en de aalmoezenier; kapelaan P. Tromp, die de jon gens feliciteerde en de ouders nog eens nadrukkelijk wees op het belang van de katholieke jeugdbeweging, die de ouders helpt bij het opvoedingswerk. Hij bracht dank aan de oprich ters en oprichtsters van de groep de leiders en leidsters van nu, vooral Br. Gonzales, en het afde lingsbestuur. Het programma bestond uit tal van declamaties, kleine toneel stukjes, improvisatie's, waarbij de Arenden zich de besten toon den, besloten met 'n massaal op treden van de Verkennersband. 1/ MODERN STUK MET OUDERWETS SLOT ALKMAAR De- manier, waarop een jongeman een meisje ontmoet en haar vraagt ziin vrouw te willen worden, moge dan van romantiek ontbloot ziin, dergelijke gevallen komen toch heus meer voor dan eens in de honderd .liar. Hoe het zij, de Ne- derlanuse Comedie, met Kilty Jansen, Guus Oster, Henk Rig- ters en Pierre Myin, hebben in een kostelijke dialoog het geval dat zich in een moderne, wereldse sfeer ontwikkelt doch uitgroeit tot een heel normaal menselijk voorval, waarin twee jongelieden voelen dat ze iets voor elkaar kunnen zijn in het leven, in een voor ons aanvaardbare vorm op de planken weten te brengen. Er wordt ernstig en vaak vrolijk ge- discussiëerd over de jeugd en de verdienste van dit stuk ligt, on danks alle vermeende frivoliteit toch in de ernst waarmede be langrijke waarden in een men senleven uiteindelijk tot hun recht komen. Kitty Jansen bracht op char mante en levendige wijze de ge stalte van het moderne Ameri kaanse meisje tot leven, dat in wezen niet minder vrouwelijk is dan haar sexe-genoten waar dan ook en in Guus Oster zag een volle zaal de man, die na alle ne gatieve ervaringen met vrouwen opgedaan de zuiverheid van een jong meisje wist te waarderen. Henk Rigters bracht de parvenu, die aan zichzelf te gronde is ge gaan maar op 't juiste moment goed van kwaad nog weet te on derscheiden. Pierre Myin als de verontwaardigde en hardhandige vader was in zijn ondergeschikte rol een goede partij. Een koste lijke, soms zelfs sterke opvoering, waaraan wij prettige herinnerin gen bewaren. L.S. VERKOOP ZO M E R POSTZEGELS „HOUDT U AAN DE ZOMER-RE- GEL, OP ZOMERPOST EEN ZO- MERZEGEL!" ALKMAAR Met deze slagzin kondigt het Comité voor de ver koop der bekende Zomerpostzegels te Alkmaar zijn actie aan, die op 1 Mei, des voormiddags te 9 uur aanvangt in de hal van het post kantoor. waar met de verkoop zal worden begonnen en ook de pracht- collectie prentkaarten kan worden bewonderd en besteld. De opbrengst van de Zomerzegels en kaarten komt weer voor 50% ten goede aan de noodlijdende kunste naars en voor de overige 50% aan sociale doeleinden, waaronder t.b.c.- bestrijding, zorg voor invaliden en gebrekkigen, rheumatiekbestrijding ongehuwde moeder-zorg e.d. Als» ieder Nederlander slechts één zomerzegel van 10 ct. (met 5 ct. toeslag) kocht, zou dit een bedrag opleveren van f 500.000, Laat ieder medewerken om dit doel te bereiken. Het Comité kin dan tevreden zijn Alle kopers van postzegels en kaarten zullen dan het bevredigende gevoel hebben, hun plicht te hebben gedaan t.o. de naaste. En bovenal zullen de nood lijdenden kunnen worden geholpen. Het "K.A.J.-huis op de Laat is op Koninginnedag voor de Ka jotters geopend. Maar het feest programma is verschoven naar Woensdag Alle gelegenheid dus, om aan de stedelijke festiviteiten deel te nemen. Er zullen binnenkort tiendui zend oliebollen in de Alkmaarse magen moeten verdwijnen. Het plaatselijk comité voor het Cen traal Genootschap is van plan die te bakken en, met behulp van de Padvinderij, te verkopen. Voor de baten kan dan een of, het klinkt gek, anderhalf kind zes weken worden uitgezonden naar een va- cantie-koloniehuis. De K.A.B. geeft een tweetal avonden die op 6 en ,7 Mei wor den gehouden met medewerking van de eigen toneelclub Vondel. De K.A.B.vnenden, die hun toe gangskaarten-op 2 en 3 Mei af willen halen, denken er wel aan hun oproepingskaart mede te brengen. Anders komen ze voor niets. De K.V.P.-jongeren zijn weer bijeen geweest. En hebben ge hoord, van drs J. Schiphorst, hoe het er voor sjaat met de Europe se Federatie. Daar zit veel in, maar van de jongeren wordt dan nog meer belangstelling gevraagd. Vandaag viert de Eerwaarde Zuster Appollinaris in het St Elisabeth-Ziekenhuis haar veer tigjarig professiefeest. Van 34 kunnen oud-patiënten haar ko men feliciteren. Dat zullen er heel wat ziin want de zuster werkte ook in de operatiekamer en op de klinieken. De Naco moet wel uitstekende chauffeurs hebben. Dezer dagen werden er niet minder dan 38 ge huldigd omdat ze twee jaar zon der brokken te maken al die bussen langs Noordhollands we gen hebben gereden. In het teken van de spaarzaam heid gaan veertig directeuren van de Nutsspaarbanken in Alkmaar vergaderen. Qp 2 Mei zullen ze tevens de kaasmarkt eens gaan bezien. De repetities van de leden van de Zangclub van de K.A.J. (we hebben daar nog prettige herin neringen aan) kunnen voor taan Vrijdagavond om kwart over acht het hoogste lied uitzingen in het K.A.J.-hüis. Het blijft dan onder ons! De Handels-, Winkel- en Kan toorbedienden steken op 17 en 18 Mei het potlood achter het oor en luisteren tijdens een speciaal voor hen te houden weekend in Bergen naar allerlei- nuttige woorden. De heer P. K. Kootker. Westerweg 37, is zo goed om alle deelnemers te noteren. De wielrenners, verenigd in Alcmaria Victrix, zijn weer uit gereden. Voor een mooie en spor tieve rit, waarmee weer aardige prijzen werden gewonnen. De Alkmaarse postduivenver eniging de Postduif zond haar. duiven met de. trein naar Den Bosch om te kijken, welk dier het eerste weer naar huis zou vliegen. Het waren er in totaal 120, die de tocht maakten. De winnaar was een dier van de heer A. Geerlings. Het kader, de hoofdlieden en de dames waren ook van de par tij, van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer, rukte dezer dagen uit voor een reisje naar West-Duits- land. Op Koninginnedag kunnen de Alkmaarse scholieren in het Sportnark terecht om daar de schoolwedstriiden tot een goed eind te brengen. Om tien uur aantreden! Een prijs verdiend ALKMAAR. Het Mandoline orkest Gita-Mando uit Alkmaar onder leidinig van de dirigent R. Wassenaar, behaalde op het in Hoorn gehouden Nationaal Man doline concours, met 254 punten de tweede prijs in de afd. uit muntendheid. JUNIOREN VIERBONDENTOURNOOI ALKMAAR Zondag a.s. vindt op de terreinen van Bergen het Junioren - vierbonden - tournooi plaats. Om 12 uur: Amsterdam Nrd. Holland; en LeddenHaar lem; om half drie: winnaars- en verljezersfinale. Het N.H. Jun. team is als volgt vastgesteld: N. Koorn (Flevo); a- A. Kees man (CSV), W. de Vries (Hollan- dia); m. Diets (WFC), Fontijn (OSV), H. de Leeuw (Alcmaria). v. Welbergen (Helder), Vlug (DTS), Snelders (Zaand), Bruins (W. Frisia), Stolk (CSV). De heeï J. P. Poel, kerkmees ter van de parochie St. Jan de Doper, aan de Jisperweg, is eer vol door de bisschop als zodanig ontslagen. Hij wordt opgevolgd door de heer C- Ruiter te BEEM- STER. Ook in WARMENHUIZEN heeft men een uitgebreid programma opgesteld om Koninginnedag te vieren. Om half drie in de mid dag is er een kinderoptocht. Om half vier en een uur later wor den er filmvoorstellingen gege ven. Om acht uur in het patro naat een concert als besluit. Op de herdenkings-avond 3, Mei wordt een monument onthuld, waarna om half zeven de stille tocht begint. In TUITJEIHORN worden deze week de eerste woningen van 't St. .Tozef-óord bétrokken. De huisjes zijn alle 28 gereed en aan het verzorgingshuis woTdt de laatste hand gelegd. In AKERSLOOT wordt op Ko ninginnedag 's morgens om half tien een aubade gebracht voor het raadhuis. In OUDKARSPEL is er weer gezellig gekolfd door Gezellig Samenzijn en Onder Vrienden. Gezellig Samenzijn sloeg 3739 punten bij elkaar, de Vrienden haalden slechts 3486 punten. De heer W. Veldman, de ijverige secrotarie-ambtenaar, behaalde in Amsterdam zijn eerste doel ge meen te-adminstratie. Voor de LTB-ers van de afd. West-Beemster kunnen een klikje gaan nemen op de agrarische Jaarbeurs in Utrecht. Dat gebeurt op 3 Mei, maar dan moeten ze zich bij het bestuur opgeven en 's morgens om acht uur bij het Kerkplein klaar staan. Voor de tweede keer wordt Heiloo in de bloemetjes gezet. Op 5 Mei is er namelijk nog een corso ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding. Iedereen kan meedoen met fietsen en bakfietsen, autopeds en wa gentjes, auto's en wagens, recla me-wagens- en personen of groe nen van personen. De route die de stoet volgt is als volgt: But- terlaan. Heerenweg, Stationsweg, Holleweg. Scboollaan, rond Witte Kerk en vandaar via de Heeren weg weer naar de Butterlaan. Opgaven voor deelname neemt de beer H. Pel. Hondsbosschelaan 72 in ontvangst. Nog een duivensportbericht. Ook uit Heiloo. waar de duiven, voor een eerste wedvlucht uit Den Bosch losgelaten, weer snel terug keerden. De heer Mannes bezat de snelste vlieger. Voetnad lanes Breolaan BERGEN. De gemeenteraad komt Vrijdagmiddag om 3 uur bijleen ter beihandelinig van de gemeentebegroting. Aan de or de komt een voorstel tot door trekking van het voetpad langs de Breelaan (Westzijde) tussen Parkhotel ep» perceel Volkers. Van de eigenaren wordt een strook grond van 2 m breed aan gekocht voor f 5,per vierk. m, terwijl de gemeente voor een nieuwe afscheiding zal zorgen. De kosten worden op f 1405, geraamd en het werk zal, indien mogelijk voor 1 Juni worden uitgevoerd; anders eerst na 1 September. Van de heer J. Molenaar is 'n verzoek om schadeloosstelling in gekomen i.v.m. de toepassing der bouwverordening, die de bouw van huizen met rieten» da ken verbiedt. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, daar het hier een algemeen be lang geldt. Rood Geel-nieuws HEILOO In verband met de R.K. bedevaart naar O.L. Vrouw ter Nood, zjet het voetbalpro gramma voor deze week er als volgt uit: Vrijdag 6.30 uur: HSV adsp. C Kolping Boys adsp. b. Zaterdag: 6 u.: Reigerboys I HSV III (gouden kruis): 3 uur: HSV adsp. bAdelbert adsp. b. Zondag 4 Mei: 2.30 u.: Schoorl IIHSV II (gouden kruis). Voor eventuele wijzigingen raadplege men het kastje. Overplaatsing OUDORP. De heer A. G. M. Mok, leerling ambtenaar ter Se cretarie alhier is met ingang van 5 Mei a.s. benoemd tot amb tenaar ter Secretarie te Castri cum. De heer Mok slaagde juist dezer dagen» voor het schriftelijk examen gemeente-administratie. Verkoping URSEM De 42-jaar bestaan de smederfj van de heer B. Len- ting is bij onderhandse verkoop overgegaan aan de heer P. Witte, smid, alhier. Het woonhuis is overgegaan aan de de heer C. Koppes Az. Bodedienst overgedaan URSEM De heer A. Vis, vrachtrijder op Hoorn, heeft zijn bodedienst overgedaan aan de hr. S- Kok te Spierdijk. Het woon huis is verkocht aan de heer P. Wever. De heer Vis is fruitkwe ker geworden te Blokker. W.B.S.V. VERSPEELDE EEN 20 VOORSPRONG Met moeite wist de kampioens- ploeg Berkhout van W.B.S.V. te winnen. Beide ploegen speelden met 3 invallers waardoor de wed strijd wel iets aan glans verloor. Na ongeveer 15 minuten spelen kiee? linksbuiten Jn. Timmers de bal toegespeeld en loste meteen een gloeiende kogel. 10. Vijf minuten later vergrootte Jak de voorsprong 20. Dit werd Berkhout te bar en men gooide er een schepje op. Aan val op aanval kwam voor het W.B.S.V.-doel en de defensie met P. Spekken aan het hoofd kon niet voorkomen dat er kort achter el kaar twee doelpunten werden ge maakt, de eerste uit een aanval ge maakt door P. de Wit. De tweede door dezelfe speler uit een prachtig genomen corner. Na de thee was de wedstrijd iets matter. Over en weer waren de ploegen in de aanval, maar' na een half uur spelen werd de druk op het W.B S.V.-doel steeds groter en tien minuten voor het einde besliste Groot de srijd. MARKT PURMEREND PURMEREND 29 April Het was hedenmorgen op te marken dat we dit voorjaar de drukste rparkten weer gehad hebben, wat de aanvoer betreft, omdat er nu al reads zowel gelde als verse melkkoeien minder aangevoerd waren. Ook het aantal vette liet het wel iets zitten- Toch was er 'n heel vlugge gang, met hogere prijzen. Ook voor de geldekoeien was animo. Er werd reeds in de vroegte druk gehandeld en ver kocht. De prijzen konden zich goed handhaven, aj hoort men steeds de klacht van de weiders, dat ze te duur zijn. Ook voor de verse melkkoeien was er belang stelling. Voor een prima gebruiks beest met witte papieren werden hoge prijzen opgebracht. Op de nuchtere kalverenmarkt was ook een zeer willige stem ming; maar duur. De fokkers waren niet minder, er was veel vraag naar. Met de vette kalve ren is het de laatste paar weken een stugge boel. Dat was nu heel wat anders, er was veel vraag naaT, niet flinke hoge prijzen. Ook voor.de slachtstieiren was de vraag heel goed. Alleen, dg wol veemarkt. waar iéts groter aan bod was, gaf een 'geheel andere tendenz te zien, er waren nog al heel wat fokschapen met lam meren, maar daarmede ging 't maar stug aan. Ook met de over- houdeTs vlotte het niet zo goed, alhoewel de prijzen vrij vast staan, naar de stugge gang. De weideirs doen het al heel kalm aan. De wolprijzen zijn heel wat lager dan het vorig jaar en de export doet ook nog niets. Op de vette varkensmarkt ging het vrij goed, met iets hogere prijzen dan verrieden week, voor de lichtere soorten werden ook goed ge vraagd. Op de paardenmarkt was geen groot aanbod, maar deze wren ook duur. En de pluimvee- markt gaf een kalme gang tg zien. WISSELINC PLV. VLAGOf FICIER PERSONEEL DEN HELDER Bij beschik king van de Minister van Mari ne is met ingang van 1 Mei 1952 eervol ontheven van de functie van Plaatsvervangend Vlag officier de kapitein ter zee W. van Donker, Hij wordt als zodanig opge volgd door kapitein-luitenant ter zee van Speciale Diensten K. G. Tiel, die te voren secretaris was van de hoofdafdeling personeel van het Ministerie van Marine. Taart voor de prinsesjes SOESTDIJK. Op Paleis Soestdjjk is gistermorgen namens de Internationale Suiker-Tentoon stelling te Amsterdam een grote taart bezorgd voor de prinsesjes. De taart was rondom versierd met ruitertjes in galop. Ook Spoorwegen Zaterdag twee minuten stil UTRECHT. In verband met de Nationale Herdenking op Za terdag 3 Mei a.s. hebben de Ne derlandse Spoorwegen bepaald, dat op deze dag in overeenstem ming met de twee minuten alge hele stilte van 20.00 tot 20.02 uur ook alle treinen en rangeerdelen op het gehele net op dit tijdstip zullen stilstaan. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt geldig van Woesd'agavond tot Donderdagavond. WARM Droog en warm weer. Aanvan kelijk weinig, later hoofdzakelijk in het Zuid-Westen van het land tijdelijk wat meer bewolking. Zwakke tot ir.utige wind tussen Zuid-Oost en Zuid. 1 Mei Zon op 5.10; onder 20.05; maan oP 10-24; onder 2.19- 2e Klasser DIO heeft 't Haar lemse elftal van Leonidas met een 122 nederlaag naar huis teruggestuurd en hiermede de kans op het kampioenschap weer vergroot. Voor de streekcompetitie haal de Adelbert het sterke staaltje uit om Or.-Wit met 41 te klop pen, een presltatle die er zijn mag. HSV 2 kreeg in Heemskerk 'n zware nederlaag te slikken, met. 9—1 moesten zij voor ADO 2 het hoofd' buigen. Junioren: dat Adelbert b het moeilijk zou krijgen tegen AOG was te verwachten maar dat het een 61 nederlaag is geworden viel ons toch. een beetje tegen van de Egmondsen. AOG 1 speelde de 3e ronde voor de lauwertak tegen Geel zwart 2 in 't Zand. Het is voor AOG een zware wedstrijd ge worden. Scheen in Alkmaar om 4 uur het zonnetje in 't Zand viel een stromende regen, wat veel afbreuk deed aan het ver toonde spel. AOG is direct in de aanval en de GeelZwart keep- ster krijgt het zwaar te verdu ren, toch diuurde het nog vrij lang aleer de mddvoor van AOG met een bekeken schot haar elf tal de leidinig gaf, GeelZwart ontkomt intussen aan de druk en weet nog voor de rust de gelijk maker te scoren. In de 2e helft wordt het spel er niet beter op. vooral van de zijde van Geel Zwart wordt er vaak ruw ge speeld, de overigens goede scheidsrechter trad hiertegen niet voldoende op. Een vrüe trap wordt door de linksbinnen van AOG vlijmscherp in een doel- ount omgezet. Tegen het einde beleefde het Alkmaarse doel nog enige benauwde momenten maar de keepster brengt uitstekend uitkomst, zij het ten koste van enige hoekworpen. Een wedstrijd die op zeer laag peil stond en maar zo gauw mogelijk vergeten moet worden. KOMENDE WEEK BEHANDELING IN EERSTE KAMER (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG 29 April De voor zitter van de Eerste Kamer heeft in de vergadering van gisteren medegedeeld, dat de senaat Dins dag 6 Mei a.s- een begin zal ma ken met de behandeling van alle wetsontwerpen, die betrekking hebben op de grondswetswijzigin- gen, waaronder dus ook 't voor stel tot uitbreiding van de Ka mers. NEW YORK. Een strato- cruiser met 50 inzittenden wordt vermist op een vlucht van Rio de Janeiro naar New York. Ne gen vliegtuigen zijn opgestegen om het Braziliaanse oerwoud af te zoeken. Het toestel, dat anderhalf mil- lioen dollar gekost heeft, had gisteren in Port of Spain op Tri nidad moeten aankomen.. Van ochtend was het nog niet gevon den». Aantrekkelijk reisprogramma van Ned. Reisvereniging Dat de afdeling Alkmaar en Omstreken van de Nederlandse Reisvereniging voor Katholieken in het afgelopen winterseizoen niet stilgezeten heeft blijkt niet alleen uit het programma, van de reizen die dit jaar zullen worden uitgevoerd, maar vooral ook uit het goed verzorgde en aantrek kelijke programmaboekje, dat wij dezer dagen ontvingen. Het werd in twee kleurendruk uitgevoerd en bevat naast de vele dagtrips ook een overzichtelijk beeld van de meerdaagse reizen, die door de afdeling worden georganiseerd alsmede een opgave van de rei zen, die door het Hoofdbureau van de Ned. Reisvereniging voor Katholieken worden uitgevoerd. Men kan in dit, 40 pagina's tel lende werkje alles vinden op het gebied van reizen en trekken, de deviezenvoorschriften en grens bepalingen, kortom men wordt er op alle gebied goed ingelicht. De 'geestelijk adviseur schreef er een opwekkend voorwoord in terwijl de voorzitter van de Alkmaarse afdeling het nut van het reizen in katholiek verband uiteenzette. Het boekje, dat een uitstekende reclame vormt voor het werk van de Ned. Reisver. voor Katholie ken is op aanvraag bij het secre tariaat, C. F. de Munk, Spoor straat 92, verkrijgbaar. NAAR DE TOURWAGEN- RALLYE Onder de 39 prachtige, glan zende touringcars, die gisteren hebben deelgenomen aan de door de N.V.T.O. uitgeschreven Tour- wagenrallye, waarover men el ders in dit nummer kan lezen, bevond zich ook een van de 12 nieuwe Crossley-wagens van de NACO. Geheel de iieve lange weg was een uitgelezen gezel schap. personen uit de provincie Noordholland, de meesten met hun echtgenoten en die krachtens hun functie in directie of verwil derde correlatie staan tot deze N.V., de wèlverzorgde en vertroe telde gasten van de NACO. Het mocht hun aan niets ontbreken! Een charmante stewardess ging' keer om keer rond met allerlei heerlijkheden voor eenieder, een ferme sigaar voor de heren. Op het circuit van Zandvoort kreeg men een lunchpakket aangebo den en des avonds liet men zich het diner in Avifauna goed sma ken! 's.Morgens om kwart over zes begon de rit van het Stations plein te Alkmaar; via Purmerend reed de wagen naar Amsterdam, waar om 9.27 op het Stadionplein werd gestart. De chauffeurs J. de Rooy en A. Brons wisten de kaartleesrit zonder een enkele fout, zonder strafpunten dus, te volbrengen. De behendigheids- proef leverde slechts 5 strafpun ten op, doch de klassementsproef op het circuit te Zandvoort 73. Hoewel geen prijs werd behaald, hebben de Naco-chauffeurs deze stijlvolle, berekende „handicap race" naar alle eisen van het vakmanschap volbracht, waar mee de Naco dus bewezen heeft, over personeel en materiaal te beschikken, waarmee goed, vei lig en comfortabel gereden kan worden, en berekend te ziin voor de culturele en sociale taak, zo als het tourwagenbedriif die kent. De heren Kistemaker en van Maanen, van de Directie, die de tocht meemaakten, was het aan te zien, dat zii terecht trots waren, dat hun gasten zo genoten hebben. Dezen hebben na afloop hun waardering en dankbaarheid ook niet onder stoelen of ban ken gestoken EERSTE WEDVLUCHT VAN P.V. „ALTIJD VERDER" BREEZAND Zondag jl. be gon voor de Postduivensportlief hebbers het nieuwe wedstrijd- seizoen en de vereniging alhier, „Altijd Verder" hield naar eerste vlucht vanaf Den Bosch, 136 km. De duiven waren los om 9 uur. "De eerstaank. duif, maakte een snelheid van 942 m per minuut. De laatste duif noteerde 847 m per minuut. Voor de eerste twee aankomen de duiven waren 2 prijzen dispo nibel gesteld. De le prijs winnen de duif ontving 10 eieren, ge schonken door M. v.d. Berg, en de 2e prijs winnende duif ontving een pot haring, van G. de Vries „de gezonde apotheek", beide schenkers uit Breezand Verder waren de prijzen als volgt: Arie Liefhebber: 1 4 5 15 16 17 19 21 met 305 p.; Auke v. d. Zee: 2 3 22 met 305 p.: Joh. Jansen: 6 13 met 207 p.: Paul Blauwboer Wz: 7 14 20 met 193 p. N. W. Kaan: 8 24 met 116 p.; Gerrit Nieuwenhuizen: 9 10 met 107 p.; Gerrit Landman: 11 met 93 p.: M. v.d. Berg: 12 23 met 95 p.! A. W. de Koek: 18 met 44 p.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2