Obdam een avond frontgebied 1 Albert Heijn Middenstand en Politiek Eerste touringcarrallye in Nederland r AUTO-REIZEN-1 CEBUTONACO PUZZLE WIE RAADT DE UITSLAG? 2 DAGEN GEHEEL GRATIS KOPEN ALLEEN POORTER - MIENT 6-8 - ALKMAAR VOOR DE 1ste H. COMMUNIE! Echte7 gewondendrenkelingen en een half dorp zonder licht LISSONE-LINDEMAN or vandaag )uderdom komt met gebreken... Partijvoorzitter Andriessen over: Een succes Volendam-Stormvogels Schagen-Z.A.P. Grasshoppers—D.T.S. Limmen-Randers VVW-Zouaven DE SPELREGELS eerste prijs tweede prijs en drie Driizen van Marktberichten U ALBERT HEIJN NETTE JONGEMAN waarom J. Straatsma, De Sint Vincentiusvereniging POORTER de interieur-specialist Herhaling BLOEIENDE BONGERDS „De Magneet" schoonmaken repareren Vriesman Zn. prima Ancré Horloge Fa. G. Oudes EEN ZEER SPECIALE AANBIEDING 2.95 1.55 iiiiiiiiiiiDiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiuiiiiiiiiiiiiinuiniiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LET OP v. d. Stok's WONINGRUIL Groentenhal H.H. Bouwers Woningruil "i n i v ontaai: jgeest stekend iletie papier swerktuigen land ben. vnw. woord 5l van een japon arzetsel in Noorwegen d nigingsmiddel lenkoolproduct ning (fr.) mellichaam ifmaat i. dakbedekking sters praedicaat en uitlopen van touw el van het hoofd (meerv.) em halen deliik in gebruik geven el van de voet (meenv.) caal: ipen igensnaam leksr ...jpel op de Veluwe Dente geluk lisjesnaam adsman: leider; gids st dezelfde wicht oente vreesde instelling in de rlog rzachten iurzaam aan andere in O.-Europa an (Duits) ld incasseren hoeftige :el van de voet bed Iwoord eemde munt ng Kruiswoordraadsel no. 7: itaal: 3. Boter; 7. Si; 9. Kerel; ien; 11. Divan; 13. Ree; 15. 5. Ort; 18 Armen; 20. Etser; 23. Om- 24. Arena; 27. 29. Ren; 30. Gul; 32. Nne; tal; 35. Teken; 36. Aster; 38. Stank; 40. Re tal: 2. Neger: 3. Bed; 4. Oliën; e; 6. Ren; 7. Serre; 8. In: 12. Radar: 14. Emmen: 16. Os- L7. Trede; 19. Een; 21. Tom; kei; 26. Agent; 27. Slaan; 28. 31. Ut; 33. ges; 34. LSK; 35. Re. f AdvertprtHp) vist U natuurlijk al, maar t U er altijd rekening Denkt U er wel eens aan ongezellig en weinig in- rend het is om een dag- te beginnen in een ka- waar het behang door rdom verkleurd en vlek- is geworden? is daarom zo belangrijk U even de nieuwe G-B ngselcollectie doorbladert mor een minimum aan kunt U weer een maxi- aan levensvreugde en ige sfeer in huis halen, goede schilder/behanger J gaarne de G-B collectie ter inzage sturen. tm f215.9) millioen. De af teliep f83.5 (82) millioen. het verzekerde bedrag met (133.9) millioen steeg tot millioen. 1 1951 was bij de twee in- gen belegd in onroerend f17.1 (16.4) millioen. hypo- f48.2 (40.9) millioen. ;n f32.5 (28.5) millioen. le- i op schuldbekentemscm (128.9) millioen. polisbele- 1 f5:6 (4.6) millioen en in :e beleggingen" f81.7 millioen. de Algemeene Friesehe tgt de bedrijfswinst 876 (1.162.841) waarvan 214 naar de extra-reserve welke op de balans voor met f7.150.141, terwijl 10 wordt bestemd voor yi>- ng kantoorgebouwen en 12 als winst voor verzeker- aangewezen. de Groot-Noordbollandsehn van de bedrijfswinst groot 034 (915.759) een bedrag fll.925 gereserveerd voor otschansbel-istine en het t ad fl.395.109 toegevoegd e extra-reserve welke ulti- 151 fl.733.962 bedraagt. willen spreken. >le hees zijn zwaar lichaam jn stoel omhoog en legde inl en krant op tafel Lau- die ondanks alles en on alle omstandigheden, een og bleef houden voor de ristische zijde van Pen zaak. ïeel voorzichtig op zijn te- aar zijn eigen kamer terug. !d door Waple, die zijn eeld wilde volgen en even chtig op zijn tenen liep als ilifant. Ir is toch niets aan de mijnheer, fluisterde Waple, zij de deur van Laurence's hadden bereikt. Als u ets nodig heeft, zal ik £ijk fluisterde Laurence en met een dramatisch gebaar zijn opengesneden koffer. Die boog zich over de kof- heen en bekeek die met dp verbazing. Met zijn vin streek hij langs de gladde van de kleine opening, toch duurde het nog een minuut, voordat de beteke- in die vernielde koffer tot doordrong. Toen hii einde- ging beseffen wat er ge- moest zijn werd hii vuur- van woede en zijn aderen ;n zó onheilspellend, dat nje zich een beetje onge- legon te maken. WOENSDAG 30 APRIL 1952 PAGINA 5 (Van onze verslaggever) Op de bestuurdersbijeenkomst, die gisteren in restaurant Brink man te Haarlem door de Diocesane Katholieke Middenstands bond werd gehouden, hebben vele middenstanders htm hart gelucht en zich tot tolk gemaakt van de grieven, die onder de middenstanders bestaan, grieven gericht tegen de regerings- politiek en ook tegen de K.V.P. Het was duidelijk merkbaar, dat het de middenstanders liever was geweest, indien prof. Rom- me ter vergadering was geweest, om. zoals aangekondigd, het on derwerp: Middenstand en Poli tiek, te behandelen. De katholie ke fractieleider in de Tweede Kamer was echter, door 'n ple naire zitting van de Ronde-Ta felconferentie voor de West, ver hinderd aanwezig te zijn, reden waarom zijn plaats werd inge nomen door partij-voorzitter An driessen. Maan, zoals voorzitter de Hosson mededeelde, prof. Bomme zal in ieder geval op 6 Mei hetzelfde onderwerp behan delen in de bestuurdersvergade ring te Rotterdam. De heer Andriessen begon ziin inleiding met het stellen van de vraag of het behandelen van het onderwerp: Middenstand en Po litiek, in een vergadering van 'n sociale organisatie niet in strijd is met het communiqué van het Hoogwaardig Episcopaat, dat het „doen aan politiek'' aan sociale organisaties verbiedt. De heer Andriessen beantwoordde deze vraag ontkennend, omdat het in deze vergadering alleen gaat om inzicht te geven over de door de KVP in de na-oorlogse tijd ge voerde politiek. Zou de sociale organisatie zich echter in strikte zin met politiek gaan bemoeien door b.v. candidaten te stellen voor de Tweede Kamer, dan zou zij wel het bisschoppelijk ver bod overtreden maar bovendien haar eigen ondergang bewerk stelligen. Om de gevoerde politiek ob jectief te beoordelen, gaf de heer Andriessen eerst Ti beschrijving van de situatie," waarin de Duit sers ons land in 1945 achterlie ten. Spr. ging vervolgens 't werk van de fractie na. daarbij beto gende, dat men in het huidige bestel de KVP heeft nu een maal niet de absolute meerder heid de steun nodig heeft van andere fracties. Het was het toenmalige kamerlid, thans mi nister Teulings, die door zijn amendement bii het behandelen van het wetsontwerp betreffen de de heffing ineens 400 millioen wist te winnen ten bate van de ondernemingen. Bii de diverse loonsverhogin gen heeft de fractie steeds ge pleit voor het recht van doorbe rekening. Voor het afschaffen van de heffing van omzetbelas ting bij de detaillist, heeft de KVP-fractie de weg geëffend, De fractie heeft ook steeds stel ling genomen tegen de socialis tische politiek bij de behande ling van de belasting ontwerpen. De nu verdwenen ondernemings belasting bracht 140 millioen in 't laadje. De KVP heeft aan het verdwijnen van deze wet dapper meegeholpen. De nieuwe be drijfswinst - belasting brengt slechts 20 millioen op en er wordt met het aantal kinderen rekening gehouden. Met nog tal van andere voorbeelden toonde de heer Andriessen aan, dat de KVP steeds de middenstandsbe- iangen, gezien in. het licht van het algemeen welzijn. heeft be hartigd. Spr, erkende, dat de huidige belastingen voor normale om standigheden te hoog ziin en gaf toe, dat de tegenwoordige belas tingdruk de interne financiering geweld aandoet. De KVP-fractie heeft echter moeten kiezen tus sen het monetaire evenwicht en de krappe interne financiering. Zij was echter van oordeel, dat voor het ogenblik het monetaire evenwicht moest' prevaleren. Spr. vroeg begrip voor de hui dige situatie, waar we nu weer zoveel moeten opbrengen voor de defensie. Over de samenwerking met de PvdA zeide spr. dat er vele con troversen zijn igeweest, zowel op het gebied van de economische politiek als bij de gezinspolitiek. Nu is hdt maar de vraag uit welke hoek men de zaak be kijkt. Op vergaderingen van de PvdA wordt weer geklaagd, dat de PvdA zich door de KVP op sleeptouw laat némen. De middenstandsbelangen. al dus de heer Andriessen, ziin op het niveau gebracht dat zij ver dienen. Debat In de middagbijeenkomst was het woord aan de vergadering zelf. Een der eerste debaters, de heer Reiders, wilde ziin critiek op regering en KVP gieten in 'n motie, hetgeen door de voorzit ter niet werd toegestaan, omdat de vergadering alleen een voor lichtend karakter had. Dezelfde spr. betoogde, dat de KVP te veel overhelt naar de arbeiders. De heer van der Ham uit Haar lem was van oordeel, dat de re gering de grote bedrijven en de arbeiders steunt ten koste van de middenstand. De middenstand mag niet 't principe van de ver vangingswaarde hanteren, maar moet wel de verliezen nemen. zoals het geval is nu velen met grote voorraden zitten De kin derbijslag aan kleine zelfstandi gen noemde spr. een belediging voor de werkelijke middenstand, daar alleen voddenrapers en zij, die graag van de buitenlucht ge nieten, daarvan profiteren. Dat de KVP. die een christe lijke maatschappij wil, juist moet samenwerken met de PvdA kon de heer Nagengast uit Alk maar niet inzien. Dezelfde spr. vroeg ook naar de bedoeling van de woorden van de heer A. C. de Bruin, die zou hebben ge zegd: „We hebben geen onder nemers meer nodig, ze kunnen wel naar de hoogovens". Ook wilde deze vragensteller weten, waarom het met de uitvoering van de PBO zo traag verloopt. De heer Andriessen die uit voerig inging op de vragen, wees er op, dat de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen een noodre- geling is, die zo spoedig mogelijk vervangen zal worden door een regeling, gebaseerd op de verre keningsgedachte. Ten aanzien van de politieke samenwerking zei de heer Andriessen, d'at ve len net doen alsof er met de anti-revolutionnairen geen ver schil van mening bestaat en dat het ook met de WD alles koek en ei is. Natuurliik is er wel op bepaalde punten overeenstem ming, doch spr. toonde duidelirk aan. dat er zeer grote verschil punten ziin. Zo las de heer An driessen een ingezonden artikel voor uit het orgaan van de WD, waarin de schrijver voorstelt voor de kinderen, die na 1 Jan. 1953 worden geboren, geen kin derbijslag meer te betalen. Spr. wilde de woorden van de heer de Bruin niet interpreteren. Daarvoor zal de heer Naigemgast bij de KAB-feider zelf moeten zijn. Dat de partij zou overhellen naar de arbeidersbelangen, be streed de heer Andriessen met de opmerking, dat een welvaren de arbeidersstand 'Jde kurk is, waarop de middenstand driift. Vele grootondernemingen gaat het gelukkig nog goed. Daarover mogen we ons verheugen aldus de heer Andriessen. Het kamer lid Hooy betoogde, dat deze bij eenkomst de bedoeling heeft de middenstanders te sturen in een bepaalde richting en wel deze de eenheid te doen bewaren op staatkundig gebied, want als we de staatkundige eenheid ophef fen, dan kunnen we ook wel on ze sociale organisaties overboord gooien. Wat de PBO betreft was de heer Hooy van oordeel, dat voor dit jaar ten einde is. vele bedrijfschappen het staatsblad zulleni zien. (Van onze verslaggevers) De eerste touringcar-rally e, ge organiseerd door de Nederlandse vereniging van transportonderne mers is een eclatant succes ge worden. Ruim 40 touringcar-on dernemers namen aan de interes sante rallye deel. De bussen wa ren gestart uit Hoevelaken, Zeist, Austerlitz en Amsterdam met dus ongeveer 95 km voor de boég met (Advertentie) CU ^PJ$±Cetcc3ev&L kneadWf Kout; •Jtojvt gotUL etp kuren, in hout De ongewisse promotiewedstrijden en de spanning in de 4de klassen hebben 't onze deelnemers aan de voetbalprijsvraag moeilijker ge maakt. Dat was duidelijk te merken aan de „kwaliteit" van de in zendingen. Vijf punten waren nu reeds voldoende om mee te strij den voor de prijzen. Er moest tenslotte nog een keuze gemaakt worden en die viel als volgt uit: Eerste prijs: Th. VAN DUIN, Zuideinde, Hoogwoud Tweede prijs: D. VAN VEEN, Munnikenweg 53, Oudorp Drie derde prijzen: A. SNEIDERS, Merensstraat 27, Hoorn; P. GOUDSBLOM, Hekelstraat 5, Alkmaar en R. J. BUIJSMAN, 2de Rozenstraat 24, Lutjebroek. De nieuwe opgave luidt: 1 UITSLAG NIET INVULLEN Naam: Woonplaats: Adres: 1. 2. (Wordt vervolgd) Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zaJ worden beslist Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden De enveloppe NIET dicht- plakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG' daarmee bespaart U ons veei werk 3. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch met met de goede cijfers krijgt men één punt Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen De- schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. ƒ5,00 ƒ2,50 ƒ1,00 allerlei controleposten- Er moest met een snelheid van 2-6 kip per uur worden gereden. Bijzonder aardig was de geste van de Z-W-autobusdienst te Balk en de Overijselse Autobusdienst te Holten die de Fryske skots- ploegh en de Markelose bo-eren- dansers mee naar Zandvoort had den genomen. Het talrijke publiek heeft genoten van de folkloris tische dansen en muziek. Hulde ook aan de tramharmonie van 't gemeentevervoerbedrijf te Am sterdam die voor de muzikale omlijsting van dit interessante programma in Zandvoort zorgde. De klassementsproeven werden onder meest ideale weersomstan digheden afgenomen terwijl daar naast de reis naar Avifauna waar 's avonds in een feëriek verlichte tuin de prijzen werden uitgereikt bijzonder belangwekkend was. Hier was het de voorzitter van de Nederl. vereniging van transport ondernemers, die hulde bracht aan de talrijken die meegewerkt hadden aan het welslagen van deze eerste rallye. In het alge meen klassement plaatsten zich: 1. Overijselse Autobusdienstan te Holten; 2. Automaatschappij Zeeland te Goes; 3- Velox te An- delst; 4. Tram en Bargedienst te Jutphaas; 5. Noord-Oost Friese autobusonderneming te Dokkum. In de prijzen voor de behendig- heidsproef plaatste zich als eers te Lissone-Lindeman, als tweede de Twentse Electrische tramweg mij. en als derde de Drentse Auto- busonderneming. Voorts hebben verschillende in- stellmgeri nog prijzen beschikbaar gesteld voor staaltjes op bijzonder terrein. Er kan gezegd worden, dat deze eerste rallye door de Ned. vereniging van transport ondernemers georganiseerd, een waarlijk groot succes is gewoTden Men is voornemens het volgend .jaar wederom een dergelijke ral lye te organiseren, maar dan lijkt net ons wenselijk dat men toch een regeling treft voor e,en juiste verhouding jn het tourwagentype Ou de klassementsproef. Friesland verscheen aan de start met de Autobusonderneming de Zuid- Westhoek te Balk. De heer H. Cats uit Leeuwar den, een der leiders die met zijn pu'lt een bijzonder succes heeft beoogd zal met ziin echt genote m Soestdijk blijven, om vandaag de felicitaties -van het Friese volk aan H. M. de Ko ningin aan te bieden. PURMEREND 29 April 10.000 kipeieren 12.50—13.25; 7000 eendeneieren 10; ,_Yeemarkt: totaal 958 runderen. 192 vette koeien 2.40—3.30 han- ntJ. vl,ug: 509 gelde koeien 675 950 vlug; 198 melkkoeien 700 12/5 goed; 26 pinken 325450 matig; 33 stieren 725—1625 goed; 12 vette kalveren 175—250 vlug; 1042 nuchtere kalveren v.d. si. 45—105 vlug; id. fokk. 65—150 vlug; 166 vette varkens v.d. sl. 1.902.10 goed: 1049 magere varkens 4595; biggen 4054 en 5b92, kalm - duur; 467 schapen (weideril) 95—135 kalm, (fokk. *60—-225 stug; 71 bokken en gei- ten 10—65 vlug; 20 paarden 675 ~j025 kalm - duur; 9 fokzeugen 325—400 stug; totaal aantal die ren 3794; 1800 oude kippen en hanen (witte en rode) 2.10—2.25: 250 oude kippen en hanen (blauw) 2.20—2.30: 100 jonge ha nen (blauw) 2.502.V0: 1500 i°nge hanen (witte en rode) 2.40 —2.50: 250 eenden 1.50—1.75; 660 konijnen 18. OBDAM Vier gewonden - en echte! - enige drenkelingen en een deel van het dorp zonder licht waren Dinsdagavond de meest in het oog lopende aanwijzingen, dat Obdam enige uren „frontgebied" was geweest. Na hevige strijd heeft de Nationale Reserve van Obdam, Spanbroek en Spierdijk het veld van eer moeten laten aan de aanvallende troepen: de reservisten van Alkmaar, Egmond, Warmenhuizen, Schoorl en Langedijk. We weten echter nog niet, of wanneer het „menens" was ge weest, de aanvallers zo snel bij burgemeester de Boer op tafel hadden gezeten. De burgemeester was zelf op de post waar hij in de benarde uren, die de vreidige gemeente overvielen, behoorde: het Raadhuis. Rond de magistraat bevonden zich de autoriteiten van deze aVond: de commandant van de Nationale Reserve, district Noord, de majoor Kropf, de be stuursleden van S.W.G-, de heren de R-ie en Dirkrnaat, de comman danten van politie en brandweer ter plaatse. De commandant van de brandweer uiteraard slechts tot zijn aanwezigheid elders ver eist werd. Dat ogenblik kwam dra, want al spoedig werden zware branden gerapporteerd; eeTst één in Zuidelijke richting, later één 'n honderd meter vóór 't Raadhuis. De brandweer kweet zich met enthousiasme van haar taak, die overigens op de weg naaT Hensbroek nog zo licht niet was. De „fik" stak daar goed in elkaar. Nadat de deelnemende man schappen eerst gedefileerd hadden voor de autoriteiten, werden de startplaatsen voor deze oefening der Nationale Reserve ingenomen De Verdediging nestelde zich in een wijde kring rond het Raad huis; behalve weerstandsnesten langs de toegangswegen weirden er posten uitgezet in het Raad huis en de vrijwilliger, die de posten hier verdeelde had er kijk op, dat moeten wij zeggen. De aanvallers splitsten zich in drie groepen: Alkmaar viel vanuit 't Zuiden aan, Langedijk vanaf de ringyaart en Egmond vanuit de richting Spanbroek moesten door stoten." Contacten- Wat de verdediging niet ver wacht had, gebeurde; de aanval lers kozen niet de „natte" route door weiland en sloten maar hielden zich aan de bennen van de hoofdweg. Wanneer er moeilijkheden opdoken verspreid de de troep zich achter de huizen totdat er ook daar conflicten rezen. Wij woonden tenminste tij dens de opmars van Alkmaar 'n onderhoud bij, waar de stukken af vlogen- 'n Jongeman wilde de troep verbieden door zijn tuin te wandelen en kreeg het met de sergeant Berkhout aan die stok. Alkmaar was ondanks dit inci dent echter nogal te spreken over het onthaal in Obdam: de groep was eerder op de avond tegen 'n inwoner opgelopen, die zijn siga renkist presenteerde.... Terwijl de Zuidelijke groep nog in volle naderingsmars was knal den in het Noorden reeds de schotgn. Aan de spoorlijn openden de verdedigers het vuur op de aanvallers. Dit werd voor de Zuidelijke verdedigingstroepen 't signaal zich in een vertragend gevecht terug te trekken op het Raadhuis, ter versterking van de verdediging aldaar. De aanvallers volgden snel en al spoedig speel de zich de strijd af in het cen trum van de gemeente, waar na tuurlijk man en macht °P de been was om de afloop te zien. Stormen. Een kleiin half uur duurde de belegering van het gemeentehuis, waarin de verdediging zich stevig had verschanst. Vuur spoot uit alle ramen. Wij hebben ons even in de raadszaal gewaagd, maar het was er niet uit te houden; 'n geweergroep had er post gevat en bestreek met haar salvo's het voorterrein, waarin het mondings- vuur van de Noordelijke aanval nadeT en nader kwam. Om kwart over tien werd de Zuidelijke flank van de verdediging ingedrukt door gebrek aan munitie. Drui pend van het zweet, bestoft en vuil. maar triomferend bestorm den Egmonders en Langedijkers hun doel. (Advertentie) Inmiddels had de E.H.B.O. de handen vol gekregen. De eerste gewonde, die werd binnenge bracht, de vrijwilliger Breg, had een schot in de arm. Daarna kwam er nog eten met 'n schamp schot langs zijn gezicht en 'n man die tegen een drooglijn was ge lopen en zch dientengevolge kan beroemen op een gescheurde lp. De helft van het dorp was inmid dels in duister gehuld geraakt; een seingranaat had de boven leiding doorgesneden (Advertentie) RAADSVERGADERING ANNA PAULOWNA. De Raadsvergadering van Dinsdag 29 April is uitgesteld tot Dinsdag 7 Mei, op verzoek van enige raadsleden. Varkensmarkt Leiden Aanvoer 174 vette varkens. No tering: zware 210212; lichte 205 209; zouters 205; zeugen 180 195; handel vlot; enkele 1 a 2 ct. hoger. 32 nuchtere kalveren: 105 120 per kg levend. vraagt voor opleiding tot kruidenier. Leeftijd 1516 jaar. Goede vooruitzichten. Persoonlijkê aanmelding in filiaal ALKMAAR FNIDSEN 85 zoudt U in de rij wach ten. Uw spoorkaartje ligt klaar bij pass.bureau Velthuvs. Koningstraat 2 Den Helder Corr. Lissone-Lindeman MELKWAGENS, HOOISCHUIVERS RU GSPROEIERS uit voorraad leverbaar SCHAGEN Telefoon Winkel 608 Huis 396 GOED BEDDENGOED. LEDIKANTEN. I- en 2 persoons KINDERWAGENS houdt zich vriendelijk aanbevolen. Wij halen gaarne de goederen af. Bij voorbaat dank namens de armen. nu in de schoonmaaktijd te verdubbelen VANAF 1 MEI TOT EN MET 31 MEI Deze reclame is bedoeld om onze omzet juist SLAAPKAMERS - EETKAMERS - KARPETTEN - GORDIJN STOFFEN - BEDDEN - DEKENS - KORTOM IN AL ONZE AFDELINGEN, UITGEZONDERD BALATUM EN LINOLEUM van onze fraaie reis raar de in Westfriesland en de Bangert op A.S. ZONDAG Prijs f 2.50 per pers. REISBUREAU Alkmaar. Voordam 6 Deze verkoop geschiedt alleen: als de gekochte artikelen contant worden betaald. Bedragen tot en met f 1000.(zegge duizend gulden) niet te boven gaande, worden contant aan onze kassa retour betaald. De gratis dagen zijn bepaald en in verzegelde enveloppe gedeponeerd bij notaris De Lange, Alkmaar Voor het en van haarden en kachels Verdr.oord 99 - Tel. 2469 VOOR EEN NAAR Langestr. 14 - Alkmaar ^'HIllllllllllllllllHllllllllIllIlHllllllllllllIlHIIHIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllHIIHIII lllllllllllllllllillllllllllllll E WITTE TAFFET MOIRé 90 cm. breed. Zeer apart. 4.50 Per meter 2.75 WITTE GEORGETTE 90 cm. breed. Kreukherstel- lend. Staat snoezig. Per meter 4.50 WITTE ORGANDIE 90 cm. breed. Kantdessins. Zeer geschikt voor een chi que jurkje. Per meter 4.95 SLUIERTULLE 200 cm. breed. Zeer fijne kwaliteit. Per meter 4.75 BRUIDSKRANSJES Origineel Frans fabrikaat. Onmisbaar bij haar jurkje WITTE •HANDSCHOENTJES Voor meisjes. Ajour bewerkt Maten 4-5-6 210 WOLLEN JONGENSPAKJES Jersey weefsel. In blauw en grijs. Oer-degelijk en prima pasvorm, lft. 7 jaar 36.95 Jasje en broek óók afzonderlijk te leveren. JONGENS BLOUSES Prima poplin. In diverse ef fen tinten o.a. wit. Leeftijd 7 jaar 5.50 JONGENS SPORTKOUSEN Wol met nylon versterkt. In: grjjs en beige Effen kleuren 7 jaar 2.45 Streepdessins 7 jaar 3.10 WIT HAARLINT 11 cm. breed. Extra zwaar taffet met laiton. Per meter 1.70 WITTE MEISJES ONDERJURKEN Met ronde hals. Fille d'écosse. Leeftijd 7 jaar 2.95 WITTE SPORTKOUSEN met lastexboord. Leeftijd 7 jr. In: Fille d'écosse 1.35 In: Macco 111111111111 11/5 5 dg. Parijs f. 131.- 12/5 6 dg. Rijn/Eifel 1.118.- 26/6 11 dg. Rlvièra I. 325.- EXCLUSIEVE EXCURSIE ZONDAG 4 MEI vanuit: Amsterdam - Haarlem - Den Haag - Lelden - R'dam Dordrecht - Utrecht - Arnhem Nijmegen v.a. L 6.20 NOORD-OOSTPOLDER met boottocht naar de Zulderzee-werken EXTRA PINKSTERREIZEN 2V2 Valkenburg/Ardennen f. 59.— 3 dg. Ardennen/Luxemburg f. 69.— 2 dg. Zeeland/Walcheren f. 46.— 2 dg. Valkenburg/Remouchamps f. 42.— 2 dg. Ardennen-Cocktail f. 47.— VERDER 38 VERSCHILLENDE REIZEN UIT ONS ZOMERPROGRAMMA boekt tijdig in, gezien de Plnksterdrukte DAGELIJKS naar BLOEMBOLLEN en BETUWE REISBU REAUX kantoren over de gehele provincie en profiteert ervan De allerfijnste stoofpa- ling, 90 ct. p. pd.: Schol 6 pd. 1.—; pracht wij ting met lever en kuit 5 pd. 1.dikke bot, 5 pd. 1.prachtige ma kreel, 4 pd. 1.—; Holl. zeezalm filet 60 ct. p. pcL- En voor deze prijzen wore* alias gratis schoongemaakt. Paling- en Zeevishandel Hekelstr. 33 Tel. 3195 Eigen palingvisserij Aangeboden te Alkmaar Cabeljaustraat een zeer foed onderh. huis, huur 51.per maand. Gevraagd te Alkmaar of Bergen een ruim huis op goede stand, huur tot circa f 80.per mnd. Br. no. 18072, bur. van dit blad. Te koop aangeb. MO TORFIETS Zündapp, 4 cyl., bouwj. '39'40, zeer geschikt voor zij span, mech. in prima st. Desk. onderz. toegestaan Met res. motor. Te bevr. J. v. d. Lee, Oosterhaven 46, Medemblik, tel. 164 Te koop aangeboden: met kleine bovenwoning op prima stand te Hoorn Direct te aanv. Br. no. 2505, bur. v. d. blad. Laat uw producten niet verdrogen Ondergetekenden belas ten zich gaarne met het natspuiten hiervan. Kosten zijn f 8.per uur, wordt ongev. f 1.50 a f2.50 per snees. P. Meeester, Veluweweg; D. Dekker Hzn., Kerk- weg, Waarland. Telef. 332—K 2262 ALKMAAR Aangeb. nieuwbouw ben. woning, 4 k„ k.. W.C., douchecel. Huur f 5.55 p. week. Gevr. ruime bov- of ben.woning. Br. no. 18094 bur. v. d. bl. Ik zeg maar zo ga naar Ritsevoort 37 Tel. 4184

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5