Volendam kon zien niet geheel uit heklemming losmaken Schagen kampioen sportief spelend na zege op Z. A. P. tweede R.K. A.F.C. gaf aan V.Z.V. de overwinning cadeau Schagen -1-0 achterstand - won toch nog van ZAP. ium Tweemaal in eigen doel Limrnen's betere voorhoede zorgde voor drie doelpunten V.V.W. sleepte tegen Zouaven gelijk spel uit de strijd Zeeburgia ondanks overwicht verliezer op eigen terrein XXMirff 2 sprint e A-ploeg in v. Nederland 2e, 3e en 4e klassers Volendam kwam opnieuw met een punt uit de bus Degradatie voor De Meteoor Gelijkspel dank zij Keizer slechts met moeite bevochten Gouden Kruis bracht veel verrassingen Tennisuitslagen 3-2 zege bracht het kampioenschap Gelijk spel was voor Bergen voldoende Nuttig H.R.C. zegevierde MAANDAG 5 MEI 1952 PAGINA 5 'lOEN-Af? 3EN Een Deen, i is tot kamptoen- (geroepen bil cen 5 seeonden over die hem was over- Is bekend heeft de 1 Klvzina uit Put eis 92 minuten en ookt met eenzelfde (Amerikaanse) to nen Oëen poainpen n om zijn officieus te verbeteren, laqen hadden acht i de finale aeplaatst. •ttiëfóbkt tóds, zet had nofl door kun- aar ik voelde me ker, heliben be- i voor de rest van tabak te tiofivsleit. in rookte indertijd die een beeartlti alifltte had. Law ten npiotl Superior Vir- ortn een Deense gaan naar Helsinki letnam hebben Inge- t de oiymfllsché te Helsinki. Óaar- aantal deelnemende sen tot 65, onaetwti- iHd. Btntans heeft ztjh het criterium Poly- >en koers, die reeds I verredem van 1951. tweede eindigde ach- ni. herhaald. Ook im hii in de heuvel- KM als. tweede door iet slechts drie see. öti Jean Rome, die >n in 4 uur 27 min. was Wagtmans als buitenlander aan- i de voorspellingen eiès. Op het circuit oud buiten Parijs, duizenden verza- laarlijkee strijd gade Hen ma'al moest het rülm IS KM worden vrijwel voortdurend beeld bij het pas- :et hoogste punt Van tn de 13e ronde trok er tussenuit, waarbij aan zijn. wiel kreeg, Wout Wagtmans en ie van de wedstrijd en leerling van de ilani In de voorlaat- achtte Martinez her- te demarreren, maar zeer waakzaam ett r zorgde hi,) ér voor, chteling werd mge- voor dat het, hoogste Chanteloup voor de moest worden ge- jeerde Martinez een ivluchtingspoging én onden alleen Robic, n Beasly hem bijhou- t beklimmen van de demarreerde Robic >r van dê finish. On- erdedigend werk van en Martinez konden n po van de Breton en met drie seconden op Wagtmans en «es Martinez gmg Bdhle bor de finish. erlandse ploegen voor an Nederland zijn als igeatêld: i, Dekkers, Van Est, aanhef en v. Breenen, Lamibriehs, Jansen, sn, de Hoog, van der Röks, Suykerhuik, v. inkman, Loos, Smits, n Breenen eventueel starten, dan zal Roks in de nationale ploeg i van Öers in. plaats de C-ploeg rijden. EF SUNDERLAND erland de strijd tegen andse A- en B-elftal eemt moge blijken uit at rechtshalf Watson, javond te Amsterdam de B-ploeg kan spelen met een belangrijke trljd ln Engeland, daaraanvolgende naar vliegt om in ieder ge- n club mee te spelen noeting tegen de A- RGE CORDEY RONGELUKT ie motorrijder George iet een zware hersen- in een ziekenhuis te opgenomen en later als gevolg van een t hlf mei de motor l.B ovendien was een -'s benen gebroken, ellebogen waren ver doelman Day, 2--3 was het zelfs gelijk, rijc slag van v. Heel :k Loggere zo hard emand de bal terug- n het net een witte vast woelde. i herleefde en werd traakt. Een halve ml- brak Norris alleen .sseerde An.jema kans- was 't "let voldoende, e Norris alleen naar ieuw werden Loggere, Drijver gepasseerd als beginnelingen en ton- htte ook An.jema. 3-5. d was kansloos. Ook e treffer van rechts- n, ondanks de omzet- dè voorhoede, zelfs in -an het hevige slot- dat tot het laatste voortduurde. Door een 61 over winning op Bleijer- heide heeft Willem II 't kampioenschap van de eerste klasse C be haald. Het tweede doelpunt van Willem II. V.l.n.r.: de Jong (Willem II) en de Bleijerheidespelers Voncken, Steinbusch, doelman Vrijhof en Coerver. PHW I I I t, «si Terwijl elf dolgelukkige Schagenaars in de Noordelijke Markt plaats het veld verlieten na een zware strijd tegen het spor tieve ZAP, haalden even verder Zuidelijk een beetje mistroos tig de Vrone-supporters de schouders op voor de even gekke bokkesprongen, die de Bergen-spelers maakten bij het gelijke spel tegen de Pancrassers, dat het behoud van het vierde- klasseschap betekende. Maar er was meer. Volendam voor de tweede maal gelijk, ditmaal tegen een Stormvogels, dat er niet in slaagde een 10 voorsprong te behouden. Verder een glo rieus herstel van Limmen, dat Randers met WW samen op de voorlaatste plaats bracht, en tenslotte de mogelijkheid van een drietal clubs in 4A, die onder elkaar zullen gaan uit maken, wie met Wieringerwaard gaat degraderen. Als Oude- sluis volgende week verliest, is het zover Zoals gezegd heeft dus Volen dam voor de tweede maal gelijk gespeeld. Ditmaal kwamen de mannen van Piet Kraak op be zoek in bet „rustige" dorp aan het IJselmeer. De spanning na dit gelijke spel blijft er geducht in en alle drie ploegen hebben hun kansen in eigen hand gehouden. Er werd nog meer aan promo tiewedstrijden gedaan. Rapiditas in Weesp kon feestvieren, want het klopte OVVO met 21 na eerst al in Amsterdam te heibben gelijk gespeeld. De sympathieke Amsterdammers zijn dus weer teruggewezen- De competitie. Terwijl Forward tegen Rivalen zijn sportieve plicht deed en met 31 zegevierde, voltrok zich ver der op in Amsterdam-Noord de tragedie over de Meteoor. RK AVIC op het niopertje begon nen aan een fantastische eind spurt, klopte aldaar de thuisclub met 3—1' en stelde zich nog juist in veiligheid. De Meteoor mag 't nu volgend seizoen in de vierde klasse proberen. Het wordt ook daar stukken zwaarder, want ploegen als deze Noord-Amster- dammers spelen om de drommel geen slecht voetbal RKAVIC 22 17 Rivalen 22 16 Meteoor 22 15 Schagen kampioen Wat we Zaterdag reeds voor speld hadden is prompt uitgeko men. ZAP vol goede moed naar Schagen gekomen, kwam tot een f—0 voorsprong, maar de geel zwarten bleven zo verbeten vol houden,dat tenslotte een 32- ze#e uit het vuur kon worden gesleept en daarmee het kam pioenschap juist voor de neus van Orasshoppers kon worden wegge- kaapt. Onze gelukwensen aan de owiagenaars, die voor de zoveel ste maal aan de poort van de 3e klasse kloppen. Grasshoppers hield kranig vol maar de 2—O-zege op DTS hielp niet meer. Met weemoed zullen de Hoogwouders aan de 5punten voorsprong van enkele maanden geleden terugdenken Onderaan is de strijd nog lang met uitgestreden. Na veel strijd gewoel zijn Vrone en Watervo gels gelijk geëindigd en is Ber gen de dans ontsprongen door 't gelijke spel tegen Vrone. Water vogels kwam op Texel van een koude kermis thuis en verloor er met 51. Het wachten is nu nog op Oudesluis, dat nu persé een punt uit zijn laatste wedstrijd moet binnenhalen, om ook nog niet in de degradatiedans te wor den betrokken. VZV won in een doelpuntrijke strijd van RKAFC en Succes bracht Wieringerwaard aan het verstand, dat de rood- broeken dit seizoen toch wel de zwaksten waren in deze 4A., Schagen Grasshoppers Texel VZV ZAP Succes RKAFC DTS Bergen Oudesluis Watervogsel Vrone W'waard 24 24 24 24 24 24 24 23 24 23 24 24 24 17 16 13 9 10 9 8 7 7 8 7 5 4 3 4 4 9 5 6 7 6 6 3 ■5 9 3 4 4 7 6 9 9 9 10 11 12 12 11 17 Randers weer voorlaatst Precies als in 4A zal de strijd om de voorlaatste plaats naar al le waarschijnlijkheid hier even eens een verlengstukje krijgen. Limimen stelde zich definitief in veiligheid door een kranige 30 zege op Randers, dat daardoor weer op de voorlaatste plaats kwam. In gezelschap van. .WW, dat niet verder kwam dan 'n ge lijkspel tegen Zouaven. In Lutje broek—Grootebroek kan men nu gerust ademhalen, want ook daar is het gevaar geweken. Meervogels heeft inderdaad in Akersloot de kans op een zege gegrepen. St- George verloor nu kansloos met 51 en de Meervo gels hebben nu een punt meer vergaard dan Randers en WW. Trouwens ook MFC kwam door het verdienstelijk gelijke spel te gen Assendelft weer 'n zeer kost baar puntje verder. Al hebben de Medemiblikkers het voordeel van een meer gespeelde wedstrijd ge had, de punten zijn binnen en dat is hier vooral goud waard. Pur- mersteijn had geen medelijden met Monnikendam en bewees 'n waardig kampioen te zijn (40). Purmersteijn EVC Assendelft HSV Monnikendam Limmen Zouaven de Rijp MFC Meervogels WW Randers St. George Wel en na al die sensaties zou den we haast vergeten hebben te vermVden, dat in de 2e klasse B HRC en Zeëburgia het seizoen besloten, waarbij de Racers een vlotte 42 zege behaalden. In 4C tenslotte werd ADO'20 uit Heemskerk kampioen van z'n afdeling. De Heemskerkers zul len dus weer mogen proberen 't verloren gegane derdeklasseschap te herwinnen. Het was een kwartier voor het einde van de wedstrijd Volendam- Stormvogeis. Een gejuich barstte open van de volgepakte tribunes bijna twintigduizend man. AI wat de kleuren van de thuisclub droeg hing om de hals van de stoere keeper Keizer. Wat had de man gedaan? Op z'n eentje de winnende goal gescoord? Alles behalve. Maar wel iets, dat even belangrijk was: de felle Storm vogels een bijna-zeker winnend doelpunt ontnomen. Scheidsrechter Bronkhorst had gezien, hoe de bal met de arm uit de veste der wijdbroeken werd gemaaid en zijn onvermurwbaar-wijzen naar de penaltystip had een gehuil van spijt doen opgaan. Angenent zette zich achter de bal. De stand was nóg gelijk, maar het was de grim mige IJmuider-midvoor aan te zien, dat dit evenwicht wat hém betrof niet lang meer zou duren. Inderdaad: Angenent maakte géén fout. Maar keeper Keizer nog minder. Het haar-zuivere, knal lende schot in de linkerbenedenhoek werd de prooi van zijn flitsende duik. Dat al die extra tribunes het niet begaven onder het brullende enthousiasme van al wat de oranjehemden een warm hart toedroeg, mag achteraf slechts verwondering wekken. 23 16 5 2 37 23 13 6 4 32 23 11' 4 8 26 22 10 5 7 25 22 9 4 9 22 22 8 6 8 22 23 9 4 10 22 23 7 8 8 22 23 10 1 12 21 23 8 4 11 20 22 6 7 9 19 22 8 3 11 19 23 1 5 17 7 Doelman Keizer had een belo ning dik verdiend. En het elftal, dat hem die beloning had kunnen bezorgen, had op dit ogenblik de beklemming van zich af moeten schudden om af te rekenen met het niet-te-breken herstellingsver mogen van de blauw-witte Vogels. Een algemeen en volgehouden offensief. Het kwam er niet van. Teveel moest middenvoor Klaas Smit zoeken naar zijn maats. Was de Volendam-aanval eenmaal op linie gekomen, dan had Kraak wel zoveel assistenten rond zich verzameld, dat ingrijpen in de wat ondoortastende speerpunt van de thuisclub mogelijk wtrd. Wie tevreden? Wie mag het meest tevreden zijn met 't gelijke spel, dat na twee maal 45 minuten uit een nerveuze en slechts bij vlagen fraaie strijd resulteerde? Wij ver moedden: Volendam. De aanval len der IJmuidenaren hoewel sporadischer dan die van hun tegenpartij bevatten zéér ge vaarlijke elementen. Kwiek en „bekeken" samenspel en een straf verrassend schot. Maar het merk waardige in het laatste kwartier van de strijd was, dat de Storm vogels-verdediging zich amper de moeite getroostte iets opbouwends te doen. De out-lijn werd het stereotype toevluchtsoord. t» Beide ploegen waren zich wèl bewust van het belang van deze ontmoeting. De strijd was nog geen twee minuten oud, of we hadden al vijf uit-ballen geteld. De zenuwen dicteerden en zij bleven dit nagenoeg de hele eer ste helft doen. De Stormvogels speelden zich het eerst onder deze druk uit en vooral de vleugel van Onselen-de Boer rukte meer malen tot zeer dicht voor Keizer. Het bleef voorlopig bij wat slecht- gerichte schoten en een enkele corner. In deze periode was de Volendam-defensie nog niet vol doende „verkend" om met succes een doorstoot te kunnen wagen. Aan de andere kant spoelden de golven veelvuldiger naar Kraak's heiligdom. De nationale doelman had daar echter een re putatie op te houden en bijzon der veel moeite kostte hem dat niet. Een „prik" van Koning die gisteren minder opviel dan anders schudde hij van zich af. 'n Venjjig schot van Klaas Smit trof de IJmuidenaar geslagen; de bal ging tergend naastEr zat te weinig organisatie in het team der Volendammers om onrust in de blauw-witte rangen te kunnen brengen. Volendam heeft de faam eerst na de rust tot daden te komen. Daar leek het op, maar slechts even. Klaas Smit commandeerde onmiddellijk na het hervattings signaal zijn troepen op en rukte op Kraak aan. Het vlotte nu in derdaad beter, maar het schot, waarmee Klaas de aanval-over- alle-linies besloot, scheerde de deklat. De Stormvogels waren indien ze al geweten hadden van de tweede-helft-begeestering der oranjehemden alleminst geïm poneerd. Schijnbaar zo ongevaar lijk en zonder boze bedoelingen holden van Onselen en de Boer tiktakkend over de groene mat, helemaal niet pal op Keizer af. In het strafschopgebied verander de echter de koers. Angenent kwam erbij, Lippens kwam erbij en juist toen er zo'n kluwen was gevormd, dat ieder dacht: 'n sissertje...." zag de Boer plotse ling nog een opening. In de rech terbovenhoek klauwden de grij pende handen van Keizer tever geefs: 01. Weg was daarmee de beklem ming, die een halve wedstrijd het spel had gedrukt. Aanval en te genaanval wisselden elkaar nu snel af. H. Smit kogelde naast. Angenent kopte in de handen van Keizer - voor de zoveelste keer onberispelijk opgesteld. Keizer ving, stompte, maar Keizer kon niet alles. De Stormvogels-aan hang juichte al, toen Lippens de bal uit alweer een scrimmage achter de lijn werkte. Te vroeg: er was al gefloten. Tegengoai Toch werkte Volendam zich los. Een combinatie K. SmitH. Smit Buis werd te lang voortgezet en liep, nadat H. Smit 'n open kans voorbij had laten gaan, ver loren. Een nieuwe combinatie werd opgezet, deze keer meer naar links. Een trio Smitten dook op voor Kraak; het was Klaas, die van 'n meter of drie het be slissende schot loste: 11. Enfin, de rest is hierboven ver teld. De penalty, het terugtrekken in de verdediging van Stormvo gels en het ondanks onmachtige pogen van de oranjeploeg de pun ten op eigen terrein te houden, 'n Wedstrijd tenslotte, die veel beloofde omdat er véél inzat. En die daarvan maar weinig gaf IN DE AFD. NOORD-HOLLAND Behoudens twee eerste klasse competitierestantjes, was het hele programma van de afdeling ver der gewijd aan de tweede ronde van het jubileirjr.' gouden kruis. In 1 B speelden St. Victor eni SEW gelijk, terwiil Berdos het zelfde deed in 1 C tegen Kaag- vogels. Uitslagen welke van ge nerlei belang meer waren voor de eindstand. Het Gouden Kruis Voor het kostbare kleinood, dat ieder jaar weeraan de gemoe deren van de Noordhollandse clubs op Gup-hitte brengt, is ver- woeder gestreden. Er waren ook enkele verrassingen te noteren. Zo verloor bijv. Duinranders 1 kansloos van Zeevogels 2. SVW had alle moeite met St. Adelbert, dat dapper partij gaf en SVW 2 haalde het stoute stukje uit om Berdos 2 op eigen grond te klop pen. Nog krasser was de nederlaag van Dirkshorn 1 tegen de zwakke vierde klasser Wieringerwaard 3. Dat zag SRC 2 met een glimlach aan. Geelzwart 1 maakte korte metten met Winkel 2 en ZAP 3 verraste haast Con Zelo dat in den beginne te kalm aandeed en tenslotte een groot overwicht niet in een overwinning kon uit drukken. Heel veel moeite had ook Hollandia T. 1 met.Petten 2. Hard zwoegend werd met 10 een benauwde zegepraal behaald. Aan de Duinkant een ouderwetse nabuurstrijd tussen Callantsoog en Petten. Ook hier won de lager geplaatste. Het werd zelfs 41 voor Callantsoog. LSVV 1 was veel sterker dan Vesdo en DWB 1 nam in de Weere bloedig wraak op HOSV 2. Twee oude tegenstanders uit de afgelopen competitie Strand vogels en Zwaagdijk maakten el kaar ook nu het leven „zuur". Gelijk werd het na spannemde striid1. Wïtrood 1 stelde tegen KGB 2 wel wat teleur. Maar Zouaven 2 deed het opnieuw goed. Na de zege on Woudin werd thans te gen VADA gelijk gespeeld. Wel en dat was zo'n beetje het allerbelangrijkste in deze prettige gouden kruis ronde. UITSLAGEN WEST I Promotie derde klasse RapiditasOVVO 21 Rapiditas promov. Derde klasse A RivalenAlw. Forw. i3 Meteoor—RKAVIC i_3 Meteoor degradeert Vierde klasse a Schagen—ZAP 3—2 Schagen kampioen Texel—Watervogels 5—1 RKAFCVZV 4-5 W'waardSucces 27 Vrone—Bergen 3—3 GrasshoppersDTS 20 Vierde klasse B LimmenRanders 30 PurmersteijnMonn. 40 VVWZouaven 11 Meerv. '31St.George 51 MFCAssendelft 22 Vierde klasse C JH.Kw.Zilverm 03 KBV—ADO '20 0—5 ADO '20 kampioen VVB—Purmerend 2—1 Hoofdklasse A: Leimonias 2—DDV 1 2—6 gest. Thor RW 1Leimonias 1 48 Hoofdklasse B: Festina 1—Hiivers. LTC 1 7—5 Ensehed. LTC 1NMC 1 3-9 Het Spieghel 1-Haarl. LTC 1 9—3 Dash 1Philharmonie 1 66 Eerste klasse: Alta 1Gr. Wit 1 43 gest. GLTB 1Rhijnauwen 1 45 gest. Overgangsklasse A: Haarl. LTC 2—Inside 1 4-1 gest. Hiivers. LTC 2—DDV 3 3—5 ALTB 1—GLTB 2 5—3 GSTC 1—Ensch. LTC 2 3—5 Overgangsklasse B: Shell 1—Rood Zwart 1 7—1 De Aemstelsp. 1Juliana 1 71 Schagen heeft het kampioenschap behaald en Z.A.P. heeft het de geelzwarten niet moeilijk gemaakt. Zoals meestal bij wedstrijden, waarbij veel op het spel staat, behoorde ook bij deze ontmoeting mooi voetbal tot de uitzonderingsgevallen. In de eerste helft verliep de match in vrijwel gelijke krachtsver houding. De gasten pasten een goed dekkingsysteem toe en speelden een kalm technisch spelletje. De geelzwarten zaten beter op de bal, maar de zenuwen speelden nogal eens parten. Er bleef spanning tot het einde, want ook de 31 voorsprong bleek niet veilig, toen Z.A.P. aan het einde loskwam en er 32 van maakte. Het was echter te laat voor verdere mani pulaties. Schagen won verdiend in een sportieve ontmoeting. Schagen won de toss en ZAP trapte af. Het gladde veld bleek wel een handicap voor spelont- wikkeling en zorgde voor de vreemdste verrassingen. Na enige aanvallen over en weer en veel gepruts belandde het leder bij Nuyens die zich kalm omdraaide en vanaf de zijlijn met een for midabele boog inschoot. De bal stuitte van de binnenkant der paal via Slikker in de touwen (01). Schagen scheen er niet in te kunnen komen, hoe sterk het ook geprobeerd werd. Eindelijk werd echter het gewenste resul taat bereikt. Bij een aanval over Het was een matig partijtje voetbal tussen twee zenuwach tige ploegen, die voor 't behoud van het vierde klasseschap stre den. Wat ons opviel was, dat er niet voor gevochten werd, want bijna iedere trap was even luste loos. Na 10 minuten wist Bergen eer» voorsprong te nemen toen de Vr. spil een steek liet vallen en Bos hard inschoot.. Het vertoonde spel werd er niet beter op en Vrone drong de beeoekers geheel in de verdediging. Een strafschop bracht de partijen op gelijke- voet, goed door Koning genomen. Toch wist Bergen de rust met een voorsprong in te gaan toen Paping van een weifeling profi teerde en met een tam schot scoorde. De tweede helft was iets beter en 't heeft aan spanning niet ont broken. Vrone wist zelfs een voorsprong te nemen, eerst doel puntte het uit een vrije trap en daarna uit een strafschop door Koning genomen. Beeldman bracht de partijen weer op gelij ke voet toen uit een corner door hem genomen de bal via de paal in het doel belandde. rechts belandde 't leder gevaar lijk dicht voor het heiligdom van Kuis. Enige trappen over en weer,de keeper geslagen, een back in 't doel die vallend met zijn handen het leder terugsloeg (door de scheidsrechter blijkbaar niet gezien), juist voor de voeten van Kater die zich geen ogenblik bedacht en inpunterde (11). Een onverwachte omhaal van Timmer vond Slikker op zijn plaats. Toen ZAP even later wat treuzelde met afgeven, strafte Kater dit resoluut af door er met het leder vandoor te gaan, een trekbal naar Schoorl te zenden die met een tikje zijn club de leiding bezorgde (2—1. Nu was het weer de beurt aan de bezoe kers maar bii iedere aanval ble ven de voorhoedespelers steeds te ver achter en kon de mid denvoor het niet alleen bolwer ken. Tot tweemaal kreeg de Graaf een mooie kans, waarbij eenmaal een vrije schop op de rand van het beruchte gebied, beide malen vloog het leder hoog over. Weer greep de watervlugge Kater, die overhl waar de bal was plotseling opdook, in, voerde het leder weer gevaarlijk dicht bij Kuis, weer wat over en weer getrap en via diverse voeten stuitte het bruine monster we derom in de touwen (31). Het liad er alle schijn van dat beide ploegen hiermede hun kruit ver schoten hadden. Wel ontstonden soms gevaarlijke situaties welke een enkele maal een corner op leverde, maar de afwerking liet over het algemeen alles te wen sen over. Een minuut of vijf voor het einde kwamen de gasten weer eens los en braken gevaar lijk door. Weer was het Nuyens die thans met een harde schuiver onder Slikker doorschoot, (32). ZAP scheen de gelijkmaker te ruiken en forceerde een corner welke goed genomen, werd weg gewerkt. Met de geelzwarten in 't offensief blies de scheidsrech ter voor de laatste maal. Op dit behaalde kampioenschap volgde meteen de gebruikelijke felicitaties. Omhangen met een grote krans, de handen vol bloe men, door ZAP aangeboden werd aanvoerder Slikker onder gejuich op de schouders van zijn mak kers naar de kleedkamer gedra gen. DAM-FINDSTRIID IS BEGONNEN In Café-Restaurant „De Kroon" te Amsterdam begonnen Zater dagavond de wedstrijden van de finale om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland. De uitslagen van de eerste ron de luiden: z DukelMetz 11: LarosIr v. Dijk 11: KeilerBandstra 20; BizotBergsma 11: W. de Jong Huisman 20: HofmanW. Roozenburg 11. De tweede ronde zal op Zaterdag 10 Mei worden gespeeld. 1. Ir. G. E. v. Dijk 8 p.; 2. H. Laros 8 p.: 3. A. Bizot 7 p.: 4. W. Roozenburg 7 p.: 5. P. Bergs ma 6 p.: 6. W. Huisman 6 p.: 7. W. de Jong 6 p.; 8. R. C. Keiler 6 p.; 9. J. Metz 6 p.; 10. M. Band stra 4 p.; 11. B. Dukel 4 p.: 12. H. J. Hofman 4 p. In deze voor beide ploegen be langrijke wedstriid in verband met het degradatie-gevaar is Limmen de sterkste gebleken. De voorhoede van Limmen speelde verdienstelijk en wist zich door volhardend spel en activiteit een aantal kansen te scheppen waar uit 3 goede doelpunten kwamen. Over de Randers voorhoede lag een zekere matheid, alleen Stroet wist zich hieraan te ont trekken. Spoedig na de aftrap kreeg Limmen al een vrije kans voor doel, maar keeper Vethaak wist door uitstekend ingrijpen een doelpunt te voorkomen. Limmen had de straffe wind teger», maar wist desondanks me nige gevaarlijke situatie voor het Randers doel te scheppen. Toen het voor de Randers doelman niet De laatste wedstriid van de competitie was voor R. K. AFC een merkwaardige wedstrijd. VZV. dat de competitie zo voor spoedig begon, wilde bepaald ook goed eindigen en speelde, alsof het kampioenschap ervan af hing. Met hard werken en door zetten en ook met wat geluk, want de AFC-verdediging speel de twee ballen in eigen doei wisten de bezoekers het tech nisch beter spelende AFC te overwinnen. Vooral de rechts buiten Wim Wijnker en de kee ner van VZV speelden een goede wedstrijd, die verdiend gewon nen werd. AFC had als gewoonlijk een uitstekend eerste kwartiertje; na vijf minuten had het al de lei ding, door Nic. Heynis. Na 't eerste doelpunt van AFC werden er aan weerskanten en kele corners genomen. Doch na een kwartiertje kreeg AFC een inzinking en hiervan wist Cor Wijnker te profiteren (11). Ais de bal weer op de A-helft be landt kan d© verdediging het niet bijbenen; Popma loopt te laat uit en Wim Wijnker benut zijn kans. Als dan bij een V-aanval Fee- raer op zijn doelman terug speelt, na hem verkeerd begre pen te hebben, trapt hij de bal in eigen doel (13). Beide doelverdedlgers moeten nog al eens handieïend optreden en dan komt de rust. Na de thee hebben de beide A-backs van plaats verwisseld. De eerste aanvallen komen van AFC. Tien minuten na de rust bestormt AFC de V-veste en als ieder al denkt, dat het weer op niets uitloopt, benut de toeschie tende De Nijs een laatste kans om de bal over de doellijn te trappen. 23 Een mooie voorzet van Heynis bleek voor de Nijs onbereikbaar. Als bij een V-aanval na een vrije trap de bal voor het doel komt, weet Peeraer met een fraaie kopbal te redden. De Jong krijgt de bal en speelt op zijn doelman, die het leer echter over zijn handen laat glippen. (34). Als tdlan AFC een vrije trap krijgt toegewezen, gaat het harde en lage schot van Van Saasse onder de voeten van en kele A-spelers ctaor in het vij andelijk doel. (44). Nog vijf minuten; beide ploe gen zwoegen nu voor de over winning; wij noteren nog een schot van Heynis, dat naast gaat en dan krijgt G. Groen van de gasten die bal. die hij na een fraaie soloren onhoud baar inschiet. Met deze stand 45 komt het eind© van deze niet zachtzinnig doch niettemin sportief gespeelde wedstrijd. BERDOS EN KAAGVOCELS GELOOFDEN HET WEL Deze laatste competitiewedstrijd die voor beide elftallen van geen belang meer was is dan ook in een zeer matig tempo gespeeld. Hadden de Bereenaren reeds een 2O achterstand met de rust, na de thee wisten zij het spel zo te verplaatsen dat nog de volle winst uit te halen was. Kaag vogels trapte af en gesteund door een straffe wind zat het al dade lijk voor het doel der gastherer», zodat keeper M^ver reeds vele aanvallen moest trotseren. Na 20 min. werd1 de druk zp groot dat doelpunten niet uit konden blij ven en het was de rechtsbinnen die de score opende. Kaagvogels wist voor de rust de stand te brengen op 20. Na de thee was het Berdos al wat de klok sloeg, en vele cor ners werden op de Kaagvogels- vesting afgevuurd. Jb. Schmidt was zeer actief en slaagde er in de achterstand tP verkleinen Berdos, nu ver opgedrongen maakte de druk steeds zwaarder op het KaagvogelsdoeL Een uit val der gasten bracht de si and echter on 31. Na een misser van de doelman werd het door van Diepen 23. Daarna werd deze speler bij een aanval op het doel ongeoorloofd afgehouden. De vrije trap benutte hij zelf. 33. ren echter niets op. Z. verplaatst het spel en de gevaarlijke rechts buiten Stap, lost een hard schot, dat naast gaat, evenals 'n schot van linksbinnen Vriend. Als de VVW-achtenhoede even later mist is het weer Stap, die hard in schiet, doch de keeper redt. Door een strafschop in de laat ste seconden te benutten wist de thuisclub een gelijkspel te beha len. Onder grote belangstelling werd de wedstrijd tussen VVW en Zouaven gespeeld; een wed strijd die voor beide partijen uiterst belangrijk was in verband met de bezetting van de voor degradatie in aanmerking komen de plaatsen. Vooral de WW-ers speelden kennelijk onder de hin derlijke druk van hun zenuwen. Na de aftrap gaat het spel even gelijk op, doch aldra komt er enig overwicht voor de thuisclub. Verschillende aanvallen leve- Dat de sterkste niet altijd wint heeft het Amsterdamse Zeebur gia in de wedstriid tegen HRC nog ondervonden. Zelf gedurende de gehele wedstriid overwegend in de meerderheid moest het met een 42 nederlaag genoegen ne men. Deze nederlaag hebben de v/itroden hoofdzakelijk aan zich zelf te wij ten. Faberi kort gele den nog een speler van 't zesde, paste zich goed aan. Ook de vier de elftalspeler Voorthuizen de buteerde op de spilplaats niet onverdienstelijk al liet ziin plaat sen veel te wensen over. Den Osch op de middenvoorplaats is een grote mislukking geworden. Nadat er ongeveer zeven minu ten waren gespeeld ontving Rij kers in buitenspelpositie de bal van A. de Vries. Op de lijn gaf hi.i een trekbal naar Den Osch die -van vijf meter afstand geen fout maakte 01. Lang plezier l hebben de Racers van deze voor sprong niet gehad want geen 2 meer te overzien was. verwon derde het niemand dat Dekker van dichtbij scoorde 10. Randers gooide er een schepje op, maar de Limmen-verdediging greep resoluut in. Qua snel was Limmen sterker. Goed combine- rend' ging het steeds weer naar minuten later was de stand reeds het Randers-doel. Uit een voorzet gelijk toen middenvoor Wigge- van Dekker schoot van Wonderen i mans via een HRC-acliterspeler met een boogbal no 2 in het net. inschoot 1—1. Zeeburgia bleef Na de thee ble.ef het een aar- sterker. Linksbuiten Verhagen dige wedstrijd, met Limmen ever» - hele rechterver- sterker. De afwerking van de£edigingsblok zyn hielen zien, de Limrner aanvallen liet echter 11 j kopte de toeltoimende NotUer veelte wensen over. Bp een hard teSen de lat Aan de ovè?- w3kiide .kopte Kramer een corner in Wepers te omzeilen, en alleen op uiterste bovenhoek, toch wist het doel af te gaan, maar Haan- doelman Altema de bal nog weg raads kon het harde schot keren, te stompen. Viif minuten voor 't Met een uitstekend schot maakte einde van de eerste helft werd 't v. d. Molen daarna het derde betere spel van de Amsterdam- doelpunt. 'mers beloond met een prachtig doelpunt van invaller Keulemans 2—1. Na de rust, toen HRC tegen de wind speelde, was het gedurende de eerste tien minuten een spel tussen kat en muis. Vlot vloeiden de aanvallen op de roodwitte veste, doch steeds verzuimden de Zeeburgianen te schieten. Toen HRC na een kwartier de bakens verzette bleek de achterhoede van de Amsterdammers niet het sterkste deel van het elftal te zijn. Na twintig minuten beland de een hoge voorzet voor het Zeebuigiadoel en juist voor de keeper zich over het leder wilde ontfermen stuitte het naar de toelopende Nieuwstad, 22. Doordat de Zeeburgia-achter- hoede steeds verder opdrong kregen de Racingvoorwaartsen meer ruimte en dit werden de witroden noodlottig. P. de Vries was de eerste, die hiervan profi teerde, terwijl Kramer1 er kort voor het einde zelfs 24 van maakte. ORLANDINI LEIDT NEDERLAND-ZWEDEN De landenwedstriid tussen Ne derland en Zweden, welke 14 Mei in het Olympisch stadion wordt gespeeld, zal worden ge leid door de bekende Italiaanse scheidsrechter Orlandini. Hij wordt in zijn taak bijgestaan door twee Nederlandse grensrechters, die nog nader zullen worden aan gewezen. Z. blijft aanvallen. De VVW- backs missen weer. De keeper is uit 'z'n doel en met 'n keurige kopbal geeft Stap de Zouaven de leiding. Er is dan 35 minuten fespeeld. WW gaat moedig ver- er, Knijn breekt door, maar een der Z,-backs brengt hem onge oorloofd ten val. De scheidsrech ter laat doorspelen. Als kort hier op de achterhoede van Z. weer eens ge6n vat op de WW-voer- hoede heeft, ontstaat er voor de thuisclub een pracht kans om ge lijk te maken, doch het lukt niet- Na de thee heeft Z. het wind- voordeel en is thans sterker. Na 20 minuten spelen komt er weer 'n WW-overwicht. Vele aanval len worden ondernomen, doch thans blijkt dat het plaatsen weer zwak is bp de thuisclub- Herhaaldelijk wordt de bal keu rig vrijgemaakt om dan te wor den afgegeven aan.... een te genstander. En wanneer de WW voorhoede er dan al in slaagt het doel te naderen, zijn het back Grooteman en de keeper, die nu ieder gevaar bezweren. Enige losse Z.-aanvallen volgen nu, welke edhter niet ongevaarlijk zpn. Dan begint Z. een tactische fout. door de verdediging te ver sterken. WW bezet het midden veld en aanhoudend git men voor het Z -doel. Slecht afwerken der aanvallen belet het maken van doelpunten. Enkele corners op 't Z -doel leveren niets op. Het spel wordt harder en enkele malen moet het spel worden onderbro ken voor ongevalletjes. Nog eens verplaatst Z. het spel en we zien schoten van Pannekeet, Smit, Stap en Muster. Nog één minuut is er te spelen. Schouten krijgt even buiten het strafschopgebied een vTiie trap te nemen op het Z.-doel. De keeper werkt het schot niet ver genoeg weg Weel kopt in. De doelman is al geslagen en een der backs slaat de bal over de lat. Straf schop. Alles was WW is leeft op. Zo'n kans in de laatste seconden. Schouten sohiet de toegekende penalty hard in, de stand' is ge- Hik. Er wordt niet meer afge trapt en WW heeft op het nip pertje een kostbaar puntje 'bin nengehaald..

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5