MATIG ORANJE KWAM TOT 0-0 Onwrikbare defensie brak Zweedse aanval Zweedse overwinning bleef uit door onproductieve voorhoede Jlossefótaatjes en Nederland zonder speerpunt Weer eens: regen van zitkussens ODENTHAL: match-winnaar met een wanhopige sliding Interland in de huiskamer: radio achter bij televisie KNVB wijst verzoek van motorbond af Lof voor Nolten Dotn\^>~iwj i j iviu.1 i PAGINA 3 (Van onze sportredacteur) Minutenlang reeds duurde de afmattingsslag. Onweerstaanbaar relde de ene Zweedse aanval, vorm gegeven door een technisch gave middenlinie naar de Nederlandse helft. Met gestadige cadans zwermden de blauwe voorwaartsen, in jeugdige onbe vangenheid snel en vederlicht sprintend, naar en uit elkaar. Door ging het, steeds weer opnieuw voortrukkend. Maar de Oranje-defensie bezweek niet onder dit tomeloos aanvalsge- weld. Kaarsrecht stonden daar twee verdedigers, ondanks het behendige draaien en wriemelen voor hen, nog niet moe. Oden- thal en Alberts. Zonder een ogenblik geïmponeerd te raken bleven Kraak en Hendriks met verende gang reiken naar al wat hun omgeving bedreigde. Niet eenmaal verslapte hun greep aan de grendel, die de poort naar het doel stevig afsloot. Onneembaar was echter ook de Zweedse veste voor onmachtig zwoegende aanvallers. Alleen al de blonde Erik Nilsson in 45 interlands gegroeid naar de onovertrefbare routinier doorzag en had alles. Zelfs een Abe Lenstra moest buigen voor zoveel ervaring. Slechts enkele malen werd de Nederlandse voorhoede gevaarlijk. Resultaten kwamen er echter nimmer uit. Ziet hier, waarom. Nauwgezet wordt de Zweedse doelmond bewaakt. Op de foto van links naar rechts: van Melis, Andersson, Lenstra (op de achtergrond), Svensson, Samuelsson, Hanssen en Clavan. (Van onze specfale verslaggever) Een regen van zitkussentjes daalde neer in de tweede helft op die spelwoedigen van de noordelijke zittrifoune, die het gewaagd hadden hun plaatsen te verruilen voor een ligplaats langs het lijntje, in de hoop daar meer te zien van de laatste fase van Nederland-Zweden. Want het was donker dat laatste kwartier en misschien zijn zij de enigen geweest, die de hoorbare zucht van verlichting van Kraak konden opvangen, toen deze luttele minuten voor tijd zijn traditionele fout maakte. Want onze nationale doelman, subliemer dan ooit tevoren, versaagde op dat moment de rappe Sandberg af te houden, waardoor deze juist op de lijn de witte bal in de richting van het onbeschermde doel kon plaatsen. De paal stond echter als een reddende engel Kraak ter zijde. Maar daarvoor en daarna had den de blauwgehemde Zweden slechts één niet te missen kans cadeau gekregen van de Holland se verdediging. En dat was nog het gevolg van een prachtige combinatie tussen Westerberg, Brodd en Löfgren, een combina tie die de laatste voor open doel bracht. Een wanhopige sliding van Odenthal, daardoor match winnaar, voorkwam het beslis sende tikje. Dat waren in die tweede helft wel de grote mo menten voor het Hollandse doel, in een wedstrijd, die helaas te weinig verheffends opleverde om het predicaat „voldoende" te ha len. Zeker, het begon zo aardig. Blakend van ijver waren de Oranjehemden gestart. De blau we hemel weerkaatste het „eja, eja"-geroep van de toch nog tal rijke Zweedse supporters en de zestig duizend namen vol span ning de eerste loffelijke pogingen van beide teams in zich op. Een van louter voetbalplezier opverende v. d. Kuil had het reeds gewaagd een corner in de vlucht rakelings over het doel te lepelen en Abe..- Abe leek te groeien naar zijn oude vorm toen hij tweemaal zigzaggend door de Zweedse verdediging heenliep, 'n tweede corner forcerend, die Bennaars rakelings langs de paal schoot. De Zweden waren even be duusd van dat geweld. Hun tik tak-spel, later akelig zuiver en genadeloos, kon de aanvalslust der Hollanders niet breken. Maar toen na een kwartier spelen Nilsson steeds meer baas begon te worden, waar v. Melis wan hopig naar zijn vorm liep te zoe ken, toen ook Hansson en Lindh bezit gingen nemen van het mid denveld, werden de bakens meer en meer verzet. In de verdediging Holland werd in de verdedi ging gedrukt en steeds dichter naderden de blauwhemden het doelgebied van Kraak. Van links naar rechts, van buiten naar bin nen; het duizelde de Hollandse verdediging soms van al die snel heid. Alleen Alberts stond als 'n rots in de branding en onderbrak menige aanval. Doch de Zweden leden aan een ontstellend productiviteitsgebrek. Geen schot werd gelost en Kraak behoefde slechts op te treden bij de hoge- zuiver genomen cor ners en voorzetten, die een dank bare prooi werden van zijn grijp grage, klemvaste handen. Een maal hadden de Zweden pech, want een voorzet van Sandberg kopte Westerberg via de grond over een geslagen Kraak, doch ook.... over de lat. In die al lerlaatste minuten voor de rust bracht een flitsende aanval van achteraf opnieuw hoop in de Hollandse harten, al was de af- Voor de eerste keer is een voetbalwedstrijd officieel op het televisiescherm gebracht. En blijkens de reacties, die we van onze verslaggevers in Groningen, Leeuwarden, Em- men, Zwolle, Alkmaar en Den Helder ontvingen, is het een geslaagde proefneming gewor den. Uiteraard was de ont vangst in het Westen des lands het duidelijkst. De wijze waarop de televisie de spelers aan het publiek voorstelde was niet bepaald elegant. In de eerste speelhelft gaf het televisiescherm een vrij goed beeld van het wed strijdverloop. Het bezwaar dat beide ploegen witte broeken droegen werd niet opgeheven door de rugnummers van de Zweden. Natuurlijk gingen vele details verloren, maar an derzijds accentueerde het tele visiebeeld wel zeer duidelijk, dat bij de Zweden niet alleen de dekking beter verzorgd was, maar ook het positie kie zen opvallend veel beter was dan dat van de Nederlanders. Welwillend verheelde het te- levisieverslag alle minder pret tige dingen, waardoor de wedstrijd even onderbroken moest worden. Met het inval len van de schemer vervaagde in de tweede helft het beeld. Weliswaar bracht de witte bal enige verbetering, maar toen het naar half negen liep was het niet geraden het beeld even uit het oog te verliezen. Want een hernieuwde blik op het scherm gaf tegen een grauwe achtergrond dansende witte plekken te zien, gelijk valschermen die afwisselend opwaarts werden gestuwd en dan weer daalden. Dat waren de broekjes van de spelers, die men even later weer kon waarnemen. Behalve dat het volgen van het televisiever- slag een vermoeiende bezig heid was verminderde de aan trekkelijkheid met het afne men van het daglicht. Voor de eerste proefnemingen wer den de opname-apparaturen lang niet slecht gehanteerd. Of de opstelling de juiste was kunnen technici beter beoor delen. De toeschouwende leek kreeg bij het overschakelen van het ene apparaat op het andere wel een zeer vreemde indruk van de afmetingen van het speelveld. Aad v. Leeuwen, die de toelichting verzorgde, was te karig met zijn woor den. Wij hebben hem uitge schakeld en ir. van Emmenes aan het woord gelaten. Maar toen ontstond de vreemde si tuatie dat het gesproken ver slag een flink eind bij het beeld achterbleef. werking van v. Melis onsucces vol. De tweede helft Een hoop die in de tweede helft nog even gloren bleef, want Oranje beet zich door in die aan val, die door de rust was onder broken. Er was een loffelijke po ging van v. d. Kuil en even goe de switch van v. Melis en Cla van, gevolgd door een pracht voorzet, die Bennaars overschoot. Doch het technische betere spel der Zweden begon steeds meer zijn invloed te doen gelden. De Oranjehemden werden terugge drukt in de verdediging en deze moest alle zeilen bijzetten om de nu meer schietende Zweden van zich af te houden. Kraak met Hendriks voor zich, ja Hendriks, die Terlouw in de achtste minuut had vervangen, kwam er meer en meer aan te pas en Odenthal en Alberts groei den met dit tweetal naar een vorm, die voldoende bleek om de Zweedse nul op het scoringsbord te houden. Dat ook onze Oranje hemden niet tot scoren kwamen, lag niet aan hen zelf, maar meer aan de sterke Zweedse verdedi ging, die met spil Nilsson baas bleef over een aanval, die niet tot een internationale prestatie kon komen. Zo bleef het 0—0 in de langzaam invallende duister nis, waarin tenslotte eigenlijk al leen de Italiaanse scheidsrechter Orlandini opviel door zijn sublie me leiding. Zeker vier keren heeft de man, daar hoog in de nok van het be- tongrijze stadion, flitsend gegre pen naar het bordje, waarop de „één" geschilderd was. Steeds weer kon hij opgelucht het plank je terugleggen. Inderdaad, opge lucht. Want dicht, grijpbaar dicht zijn de Zweden bij een doelpunt, de beslissing, geweest. Steeds echter weer faalde de afwerking, bemoeilijkt door een defensie, die bliksemsnel zich herstelde. Oranje's achterhoede werd win naar van de strijd. Een heel ma tig gevecht overigens, dat dubbel teleurstelde na de zwierige oefe ning tegen Sunderland. Mat en dof was elke Nederlandse aan val. Elke glans ontbrak aan de vaak onzuivere combina ties, uitgevoerd door een voorhoe de zonder tempo, kunde en initia tief. Leeg was bovendien het kostbare middenveld. Steeds weer ontbrak het hechte blok, dat elke aanval kan stimuleren tot on grijpbare passes en glaszuivere combinaties. Tenminste bij de Oranje-ploeg. Want Hansson en Lindh wisten wel, hoe het tech nische surplus uit te buiten. Als kristal zo zuiver waren de passes en bij vrijwel elke charge van de Zweedse aanval voerde Löfgren de knappe regie. Non chalant licht waren de tikjes van z'n voet, maar steeds vonden z'n kwistig gestrooide passes beweeg lijke, vrijstaande mede-aanvallers. Toch was ook het Zweedse spel niet van zo'n klasse, dat een tot kussengooien toe verveelde massa begeesterd bleef toekijken. Het „fijne" doorzicht, de smetteloze glans van technische volgroeid heid, ontbraken. Vooral in de voorhoede. Kwam dus Nederland in tempo en techniek reeds ten achter, Oranje faalde ook in activiteit. Niet eenmaal sloeg de toch nog steeds beruchte „Leeuw" met on gekende felheid en kracht z'n machtige klauw uit. Loom, zon der tempo, gespeend van elke verrassende beweeglijkheid sleep te de voorlinie zich naar de Zweedse doelmond. Reeds in de opbouw kwamen de fouten. Hoog, dikwijls onzuiver ging de bal naar voren. Meestal in de rich ting van een doffe van Melis. Niet eenmaal echter toonde de Eindhovense aanvalsleider, traag in de balbehandeling, de speer punt te zijn, die tot actie stimu leerde. En naast hem werd de scherp gestarte Abe Lenstra steeds doffer. Telkens was de reactie op z'n scherpe pass een seconde te laat. En juist deze tjjd- fractie was voor de oerdegelijke Zweedse verdediging royaal vol doende om in te grijpen, v. d. Kuil ontkwam niet aan de soms haast verduisterende schaduw van een felle Andersson, Clavan zocht, maar vond het niet, in om zwervingen over de hele breedte, de- vleugel te zeer yerwaarlozend. En tussen dat alles ploeterde een met zichzelf vechtende Bennaars, vastlopend op de onwrikbare de fensie, of zich stuitend door on zuivere passes. Zelfs in het eer ste kwartier, toen Oranje toch een constant lichte meerderheid veroverde, ook in het resterende halfuur van gelijkwaardige ploe- ten en vooral in de bijna volle rie kwartier-lange periode van Zweeds overwicht. Vooral na de rust immers, werd de nauwkeurigheid van de kant- halves Wiertz en Biesbrouck steeds slapper. Ongehinderd draafden de Zweedse binnenspe- lers in het centrum, volkomen vrij staande kregen ze ballen op maat toegedreven. Door dat alles werd de taak van de achterhoede nog meer verzwaard. Odenthal en Alberts moesten keer op keer de forse tackle hanteren om groot onheil te voorkomen. Terlouw en vrij wel de gehele tweede helft (na In verband met de internatio nale motorraces, welke Zondag onder auspiciën van de K.N.M.V. te Zandvoort worden gehouden, was de K.N.V.B. het verzoek ge daan de kampioenswedstrijden van Haarlem en Ajax welke op dezelfde dag waren geprojec teerd en waarvan de K.N.M.V. grote concurrentie verwachtte, naar een latere datum te ver schuiven. Naar wii vernemen heeft de voetbalbond dit verzoek niet kunnen inwilligen. Het bliükt zeer bezwaarlijk te zijn het voet- balproigraimma te wijzigen, om dat men in de eerste plaats dan niet tijdig gereed zou zijn voor het ingaan van het gesloten sei zoen en voorts omdat een derge lijke ingrijpende wijziging in het schema voor verscheidene cluibs. waar tenrein-huurcontrac- ten aan een bepaalde tijdslimiet zijn gebonden, grote moeilijk heden zou kunnen meebrengen. VIER AUTO'S OP ELKAAR NA DE INTERLAND Na afloop van de wedstrijd Nederland;Zweden, om half 10, zijn op de rijksweg Amsterdam Den Haag vier auto's op el kaar gebotst. Drie mannen, waar van twee' uit Breda, werden hierbij ernstig gewond. Dermate groot was de op stopping op de weg, dat een zie kenauto uit Amsterdam alleen via het rijwielpad de plaats van het ongeluk kon bereiken. De Engelse ploeg voor Florence Het Engelse elftal, dat Zondag 18 Mei a.s. te Florence tegen Italië speelt, is als volgt samen gesteld: Doel: Merrick (Birmingham City); achter: Ramsey (Tottenh. Hotspur) en Garrett (Blackp.); midden: Wright (Wolv. Wand.) aanv., Froggatt (Portsmouth) en Dickinson (Portam.); voor: Fin ney (Preston N. E.), Broadis (Manch. City), Lofthouse (Bol ton Wand.), Pearson (Manch. U.) en Elliott (Burnley). De Franse sportpers gewaagt met lof van de verrichtingen van Jan Nolten in de Route de France voor amateurs. Na de zege van de Nederlands-Deense ploeg in de tijdrit Royan-Cognac kende men hem als een groot treinlo- per. Maar men wist noig niet wat hij in de bergen zou preste ren. Nu Nolten echter een prach tige overwinning behaald heeft in de Pyreneeën is men ook op dat punt gefixeerd. Nolten had op de Aspin 58 sec. achterstand op de leider Aymard, maar hij ging als eerste over de pasover gang van de Peyresourde. met 1 min. 50 sec. voorsprong op Adriaenssenis en 1 min 57 sec. op Aymard. Tijdens de afdaling ble ven deze verschillen ongeveer gehandhaafd, zodat Nolten de etappe won en tevens wederom eerste werd in de algemene rangschikking. „Nadat Nolten op de vlakke weg gedraaid had in de stlil van Schulte klom hij in de bergen met de elegantie en de doelmatigheid van Koblet en maakte hij de grootste indruk van het hele veldt", schreef 1' Equipe, daarbij tevens verze kerend dat Nolten verdient de eindzege te behalen. een kopduel met bloedende af- ip) 1 zaakt om met nimmer verflau- looi éndriks waren genood- wende waakzaamheid het trum te bestrijken. Maar in deze zware strijd groeide de Oranje defensie. Odenthal reageerde bliksemsnel en voorkwam zo zelfs een doelpunt, Alberts' ster begon te schitteren gelijk een ko meet. De keren dat Kraak tenslotte in actie moest komen welge teld zestien maal tegen Svensson tweemaal! gebeurde het met zulk een ontrefbare zekerheid, met flitsende, stijlvolle actie, dat alleen priemend zuivere schoten succes kónden hebben. En dat stond ook bij de Zweden niet op het repertoire. Met de ogen op de bal gericht, hoog opspringend, onderschepte Kraak vele malen een Zweedse aanval. Hier kan het hoofd van Westerberg niets bereiken. Alberts waakt op de doellijn. LAF? Vindt u het niet laf, mijnheer, vraagt ons 'n lezer uit Zwolle, dat leden van een partij hun handtekening zet ten onder de candida- tenlijst van een andere partij? Ja, dat vinden wij laf. Het moet toch gebeurd zijn. Onze zegsman heeft het per soonlijk geconstateerd. Onder de handtekenin gen op de lijst van de Weltei partij en die van de Middenstandspartij in Zwolle en het moet elders ook ge beurd zijn komen namen voor van men sen die lid zijn van de KVP. Dat is niet netjes. Wij kunnen tenslotte overal tegen. Zelfs te gen splitsingspartijen die het nodig vinden hun afkeer tegen een bepaald beleid gestalte te geven door een eigen partij op te richten. Wii vmdèn zoiets dom, wij verwachten er geen re sultaat van, wij vinden het, om allerlei redenen verfoeilijk. Maar voor zulk een standpunt, waar ook nog moed voor nodig is, om het op te brengen, kunnen wii toch nog wel res pect hebben. Dat heb ben wij niet voor KVP- leden, die aan de bui tenkant mooi weer spe len maar van binnen met een ander heulen. De Engelsen hebben daar een mooi woord voor: hypocrisy. Dat betekent: huichelarij. Rijkseenheid Bladerend in oude boeken, vonden wij een debat over de Indië- politiek in de Tweede Kamer, bij gelegenheid van de Grondwetsher ziening van 1922. Daar werd een geluid ge hoord, dat ons thans verbijsterend in de oren klinkt. Wie zijn de grote verdedigers door dik en dun geweest van de Rijkseenheid. De an- ti-revolutionnairen. En wat zei de a.r. heer Scheurer toen in de Kamer: „Een Daiakker en een Fures, een At- jehnees en een Drente naar als rijksgenoten van eer zelfde rijk in een organisch verband saam te vatten, is on mogelijk, het is mense lijk geknutsel, want een natie is het product van Gods bestel in de historie". Daar sta je toch even van te kijken, als je je herinnert, hoe de a.r. in de laatste ja ren de Rijkseenheid hebben verdedigd. Zou den degenen, die de Friezen en de Drenten niet langer saam vatten in een organisch ver band met de Daj akkers en de Athjenezen, het dan toch bij het rechte eind van „Gods be stel in de historie" nog- wel! gehad heb ben????? Piet van Staveren Piet van Staveren is een communist, die in Leeuwarden in het ge vang zit, wegens dienst weigering. Hij heeft zeven jaar gehad. Daar is zowat een jaar van om. Hij zit er dus nog een poosje. Nu is Piet candidaat gemaakt voor de CPN voor de a.s. Tweede Kamerverkie zing. Hij staat op de vijfde plaats. Dat is waarschijnlijk een ver kiesbare plaats. Maar Piet 'zit in het gevang en hij is er, als de nieuwe Kamer in Sep tember zitting neemt, nog niet uit. Nu kan wel ..iedereen" tegen woordig Kamerlid wor den maar mensen die in de gevangenis zitten, niet. Het zal nog wat worden straks. Wellicht zien de communisten er een stunt in, Piet van Staveren te laten kiezen en ziin plaats als een voortdurende de monstratie voor zijn vrijlating, open te la ten. Onze vrienden van het Kremlin en van de Kominform houden er wel van, om zo iets te doen. Gerben Wagenaar is persoonlijk naar de gevangenis gegaan, om de nodige bereidverkla- DE CAND1DAATSTELL1NG voor de komende Tweede Kamerverkiezingen heeft dan plaats gehad en over zes weken is het grote feest alweer voorhij. Het aantal deelnemende partijen is weer met vijf uitgegroeid. Acht zitten er al in de Tweede Kamer, vijf dingen naar een plaats in de toekomst. Het spijt ons, maar wij verwachten er niet veel van. Het is zonde van het geld de meeste van die vijf zullen wel hun waarborgsom verspelen, als ze n.l. nog niet eens driekwart van de kiesdeler behalen en dat zal wel zo ongeveer 37.000 stemmen zijn. Dat is heel wat. En het is. ook zonde van de moeite en het werk, dat verloren wordt gedaan. Laten wij, bij alle critiek, welke er is en kan zijn, onze eenfyeid, dat is onze kracht, bewaren! ringen door Piet te la ten tekenen. Dat ging natuurlijk met de nodi ge propaganda gepaard en het stond feestelijk in de „Waarheid". In tussen heeft Piet, als h'ii in de gevangenis een krant mag lezen, tijd, om na te denken over de bewapening van Rus land en, nu weer, van Oost-Duitsland. Hii zou misschien kunnen pie keren over de vraag, wat Rusland en Oost- Duitsland met dienst weigeraars doen Rechtvaardigheid Dat is een leuze, die bijzonder veel opgeld doet in dagen, welke aan verkiezingen voor afgaan. Wat is toch die rechtvaardigheid? Een groot woord, dat me nigeen „gelaten uit spreekt". Een tover woord, dat echter ge makkelijker in de mond genomen wordt, dan het wordt toegepast! Toch moeten we ook de be grippen goed uit elkaar houden. Er is strik te rechtvaradigheid of ruilrechtvaardigheid. Er is verdelende recht vaardigheid. Er is alge mene rechtvaardigheid, ook wel wettelijke rechtvaardigheid ge noemd, omdat ze door burgerlijke wetten ge regeld en bekrachtigd wordt. Hier vinden we ook het aanknopings punt voor de sociale rechtvaardigheid, die de verhoudingen regelt tussen de mens afzon derlijk en de gemeen schap, waartoe hij be hoort. Laten wii dat eens overwegen en dus voorzichtig zijn in ons oordeel of iets in de practische toepassing rechtvaardig is of niet. En overwegen wij ook nog eens dit woord, «uit de Herderlijke Brief van de Nederlandse Bis schoppen van 1949: „De sociale rechtvaardigheid is een oefenschool voor vele christelijke deug den, daarom wordt zij ook algemene rechtvaar digheid genoemd. Zij matigt onze zucht naar aardse goederen en leert ons iets af te staan voor anderen, zij laat ons treden uit de enge kring van per soonlijke en groepsbe langen en voert ons op tot een allesomvattende solidariteit, zij spoort ons aan tot arbeid zaamheid en offervaar- vaardigheid en voert niet weinigen tot held haftigheid in dienst van de gemeenschap" Herinnering. Wat zullen de Ameri kanen gelachen hebben, toen ongeveer twintig jaar geleden revolution- naire lieden er in Cura cao met een oorlogs schip vandoor gingen, nadat zij de gouverneur en zijn staf hadden op gesloten. Dat was nou nog 'es een fraai staal tje van die Hollanders, die om hun klompen en windmolens bekend zijn maar verder niet van toeten en blazen weten. Maar kom nou 'es in 1952. Daar laat een ge neraal, Dodd heet hii, een dot van een kans voorbij gaan, om zich onsterfelijk beroemd te maken. Hij laat zich doodleuk interneren in een kamp van krijgsge vangenen in Korea! In- plaats van onsterfelijk beroemd, door zich heldhaftig te verzetten, maakt hij zich en de Amerikanen, onsterfelijk belachelijk. Heel Ame rika zit in zak en as. Wat een stunt voor een operette of een film Onthulling Wat een mooi sprook je hebben wij, jaren lang aan onze kinderen verteld over die rat tenvanger van Hameien, die op een zilveren fluit blies en al de ratten in het water liet dansen, zodat de stad van een plaag was verlost. Maar, de schout en schepenen van die stad waren bozie lieden. Zij gaven de man niet de beloning, die hem in uitzicht was gesteld en uit wraak speelde hii toen opnieuw op zijn fluit en liet alle kin dertjes in het water dansen. Toen waren er geen ratten, maar ook geen kindertjes meer. Nu lees ik, in de „Gel derlander" een verhaal, waarin onthuld wordt dat het geval zich, zes honderd jaar geleden intussen, heel anders heeft toegedragen. Reeds had de grote Leibniz de waarheid van het verhaal eerder in twijfel getrokken. De kinderen zouden ter kruistocht zijn gevaren, of er was een natuur ramp geweest, anderen spraken van de Vitus- dansen van kermisklan ten die kinderen ont voerden. Zekere heer Spanuth, thans 78 jaar, is aan de Universiteit van Göttingen gepromo veerd tot doctor, op een proefschrift, dat deze zaak geheel uit de doe ken doet. De rattenvan ger van Hameien zou een doodgewone ronse laar geweest zijn, in dienst van de vorst van die dagen, die de emi gratie naar het Oosten propageerde op de ma nier, als ronselaars dat doen. Allerlei namen, uit het Neder-Saksische Hameien afkomstig, heeft dr. Spanuth in 't Oosten terruggevonden. Wij zijn een iliusie ar mer. En dat is toch wel jammer. En laat nou asjeblieft toch nooit iemand bewijzen, dat in het huis van die beken de geitenfamilie geen staande klok stond, maar dat vader-geit 'n polshorloge droeg. Die waarheid zou te hard zijn, zelfs als het de waarheid en niets dan de waarheid was. Liever is ons de illusie van dat kleine bevende geitje in de klokkenkast eri de wolf. die met openge sperde muil, waaruit speeksel druipt, hon gerig zoekt

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3