Berlijn kan hoofd bieden aan wel twintig blokkades Ver! door 77 do in Broeders O.L.V. v. Lourdes Centrum gezondheidszorg en verzorging van bejaarden ALKMAAR EN OMSTREKEN Promoties bij Olympus STADSNIEUWS in het kort Regenmaker Komen aanlopen achtiarig jongetje AGENDA Ir. Kranen verlaat Bond v. Zuivelfabr. vierden 150ste verjaardag van de geboorte hunner Stichter Vergadering H.K.W. Belangrijk besluit van raad Sint Pancras 2 OUDE JENEVERS OUDE PELS OUDE BOUNTY STREEKNIEUWS in het kort „Een dag op dc boerderij" Tennisuitslagen de «shag naai» Uw smaak Kolfwedstrijden in Hoogkarspei Vraaggesprek met burgemeester van West-Berlijn Marktberichten Trouw var vooi Haags Aï"!ir?r i PAGINA DINSDAG 20 MEI 1952 ALKMAAR De duel-meet BatavenOlympus zal nog lang in 'herinnering blijven, gezien de soannende strijda waarin beide verenigingen gelijk eindigden: eilk 175 punten. Dat Olympus zich danig heeft geweerd en bezig is, een hartig woordje mee te spreken in dit seizoen, bewijzen de onderstaande promoties, Zondag j.l. behaald; Heren: F. Stam 100 m (D) naar klasse C; P- Bleeker 1500 m (D) naar B; J. Schrijver hoogspr. (D) naar B. Dames: M. Broek 100 m (D) naar B; M. Broek hoogspringen (D) n. B; M. Broek verspringen (D) naar B; A. van Alphen 200 m (Dj naar C. Voor Olympus een schitterende prestatie. Na deze keurige prestaties gaan zij met 25 atihleten op Hemel vaartsdag naar Enkhuizen. Dq bus vertrekt om half 11, vanaf de Nieuwesloot „Sigaren magazijn De Sport". Reiskosten f 2,50 per persoon. Men dient op tijd aajnwezjg te zijn. Het vertrek naar Velsen. Zondag 25 Mei wordt nog nader bekend gemaakt- De junioren competitie voor meisjes op Zondag 25 Mei in Zaandam, is tot nader bericht uit gesteld. ORPHEUS' NAAR HAARLEM ALKMAAR. Op Hemel vaartsdag a.s. wordt door het Gewest Noordholland van 't Ko ninklijk Nederlands Zangersver bond een zangersavond gehouden in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. Negen mannenkoren uit Noordholland allen lid van het KNZV hebben voor dit zangersfeest ingeschreven, w.o. het mannenkoor Orpheus uit Alkmaar. Orpheus heeft inge schreven voor de hoogste afdeling en zingt als verplicht werk „L'Eeho" van Orlando di Lasso, terwijl als vrij werk zal worden uitgevoerd de negro-spiritual „Steal away" van Jac Kort. Een dergelijke zangersavond van het KNZV dient niet te wor den .gezien als een wedstrijd prijzen zijn niet te behalen doch als propaganda voor de schone mannenzang en het zo mogelijk opvoeren van de presta ties van elk koor,, door het later toezenden van een critische be schouwing van het gebodene. Dat Directeur Joep Schreurs en zijn mannen zullen trachten in Haar lem de naam, die Orpheus zich heeft weten te verwerven, eer aan te doen, laat zich begrijpen. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Tineke H. dv A. van der Laan en B. Spaans; Hendrik N. zv P. H. de Rover en M. Geuseibroek; Marian ne H. dv J.B. van de Veen en A- Ens. Gehuwd: Pieter Ploeger en Afra de Boer. Overleden: Peter J. Bult 6 jr. WINKELSLUITING OP HEMELVAARTSDAG ALKMAAR De commissaris van politie maakt bekend dat de winkels on Hemelvaartsdag tot 7 uur geopend mogen zijn. De ca- fésiuiting is normaal om 12 uur 's nachts. BEGIN VAN BRAND ALKMAAR - Bij een ijzergie terij op het Zeglis ontstond een brandje bij het leeghalen van 'n oven. De brandweer rukte met een wagen uit, doch behoefde geen dienst te doen daar omwo nenden met een slang op de wa terleiding de br.and blusten- Wel heeft de brandweer zich belast met de nablussing. ONGEVAL MET AUTOBUS ALKMAAR Een jongen die op de fiets reed op di brug bij de Zilverstraat is in botsing ge komen met een autobus. Hij reed tegen de bus aan en vervolgens tegen een der Pijlers van de brug- Hij werd bij zijn val aan *t gelaat gewond door zijn bril die kapot sloeg. Na verbonden te zijn kon hij naar huis terugkeren. In zijn nek gezien ALKMAAR. De directeur van een export-slachterij uit Am sterdam, die op de markt in Pur- merend geregeld varkens kocht, voelde zich door een der boeren in zijn nek gezien en achtte zich daardoor gerechtigd, die boer eens flink de mantel uit te ve gen. Daarbij vielen scheldwoor den waarvoor de directeur zich Maandagmiddag bij de Alkmaar- se politierechter moest verant woorden. Die legde de man bij wijze van kalmering een boete van f 10.of 6 dagen op. Dure drank ALKMAAR. Een paar inwo ners uit Alkmaar en omliggende plaatsen, die meer hadden ge dronken dan goed voor hen was en onmachtig waren, het stuur van fiets of bromfiets te hanteren, werden door de Alkmaarse poli tierechter, Mr. R. W. J. C. van de Wall Bake, veroordeeld tot boeten van f 100.of 40 dagen. Het gewraakte varkentje ALKMAAR. De Alkmaarse politierechter veroordeelde Maan dagmiddag een jonge vrouw uit Alkmaar tot een boete van f 15. of 9 dagen, omdat ze tijdens een ruzie met haar bovenbuurvrouw een oude dame van 70 jaar, had geslagen. En alles om een marse peinen varkentje, dat het onder werp van gesprek was geweest. Inwoning is ook niet alles. Voor de missie ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: Het jaarlijkse Missie-bal, meer bekend als het San Philippo Neri- bal, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de missie, zal dit jaar, met medewerking van het dansorkest De Dolonans gehuden worden op Zon g 25 Mei in 't Gulden Vlies. Verschil lende attracties staan op ..et pro gramma. Kaarten, uitsluitend voor katholieken, kunnen worden af gehaald bij de heer Jack Smit, Kennemerstraatweg 101, die dit bal organiseert. Geen zin meer ALKMAAR. De dienstplich tige P. den H. uit Haarlem, die voor de Indelingsraad te Heiloo moest verschijnen, heeft zich keu rig laten testen enis toen, op last van de militaire dokter, naar een ziekenhuis gegaan om zijn ogen te laten nazien. Maar toen men hem wilded oorlichten, kreeg de knaap er genoeg van en nam hij de benen. Een vreemde manier, vond de Alkmaarse politierechter, die met deze jongen nog eens na der kennis wilde maken en de zaak aanhield. f 234.voor R. K. Thuisfront ALKMAAR. De op 11 Mei j.l. ten bate van het R. K. Na- tinaal Thuisfront georganiseerde balavond onder leiding van de heer Arendsen heeft een batig saldo opgeleverd van f 234.25. Kamercompetitie wielrennen ALKMAAR. Zondag hield Alc. Victrix haar tweede rit van de Kamercompetitie met een klas- sementsrit voor alle klassen. De uitslagen luidden: A-klase: K. Eenhoorn 2. B. v. d. Kamer, 3. Jn. Langedijk, 4. P. Hofman. B-klasse: 1. J. Schol, 2. W. Jon- gejans, 3. G. Visser, 4. J. Bloetjes, 5. K. Veldboer. C-klasse: 1. C. Hoogmoed, 2. N. Klanker, 3. N. Verwer. Zondag is het voor de duiven sport weer een ideale wedstrijd dag geweest. Ruim 100 duiven van de Alkmaarse Postduiven vereniging ,,De Postduif" startten voor een vlucht van rond de 250 km. uit Quievrain. Winnaar werd A. de Block. De postduivenvereniging Alc- maria Victrix organiseerde een monstervlucht voor 327 vogels vanuit Roermond. Prijswinnaars werden de heren M. G. Pronk en J. Somers. Terug uit Nieuw Guinea ALKMAAR. Per Hr. Ms. „Johan Maurits" zal de torpedo maker 3, J. P. M. Adrichem, CLandstraat 38) alhier uit Nieuw Guinea in ons land terugkeren. De aankomst van de Johan Mau rits zal vermoedelijk 6 Juni a.s. te Den Helder plaats vinden. BEEMSTER Door de aan houdende droogte genoodzaakt, heeft de landibouwvereniging de heer J. List de opdracht gegeven een regenmaker te construeren. Een dezer dagen is he.t apparaat gereedgekomen. Het is een tractor geworden met aan de achterzijde zijwaarts uitstekende buizen, die voorzien zijn van epn groot aan tal gaatjes- Op deze manier wordt een stuk land van 22 bij 5 meter in tien minuten bevloeid met 34 mm water. BEEMSTER Zondagmorgen kwam een achtjarig jongetje met een autoped het erf van de fam. Raad aan de Middenweg op en ging daar met de kinderen spelen. De heer Raad, die het niet ver trouwde vroeg het ventje naar zijn naam, waarop het kereltje antwoordde dat- hij Jantje heette, maar waar hij woonde wist hij niet. De politie werd met het ge val in kennis gesteld. Het lag in de bedoeling de radio in te scha kelen, maar toen kwam tegen 12 uur een telefoontje uit Hoorn met het bericht dat het jongetje daar thuis hoorde. Jantje was die mor gen met ziin ouders meegegaan naar de kerk, maar was vervol gens alleen verder geautoped. De politie zorgde voor een snelle te rugtocht naar de ongeruste ouders. DINSDAG 20 MEI BIOSCOPEN: Harmonie: Het lied van de Zuidzee, 18 j.; Victoria: De verliefde cameraman, alle leeft-; Rex: Hoe ouder, hoe jonger, alle leeft. Voorstellingen: 8 uur. APOTHEKEN: van heden avond 6 u. af voor spoed gevallen geopend: apoth. Wanna-Mient, Mient C 13 Apotheker Mej. F. Sdhui- tema. STEDELIJK MUSEUM: Tot 25 Mei: Tentoonstelling Grafisch werk van Gr. van Roggen 1012; 25 en 7 9 uur. (Zondags alleen 2—5). GULDEN VLIES: 8 uur „Comedia". A'dam met „Bobbeltje". ALKMAAR. Naar wii ver nemen is de ir. G. Kranen be noemd tot procuratiehouder, te vens adjunct-directeur van de melksuikerfabriek te Uitgeest. Dit betekent dat ir. Kranen de Bond van op coöperatieve grond slag werkende zuivelfabrieken in Noordholland, waarvan hij secre taris is, gaat verlaten. Wij ver nemen echter dat hij nog tot 1 October als zodanig werkzaam zal blijven. Uitslag openbare verkoping BERGEN. Bij de openbare verkoping ten overstaan van No taris Mr. D. J. Ros te Alkmaar van een perceel aan de Beemster- laan 22 S, hoek Jan Jacoblaan, met zomerhuis, schuur en erf, groot 3.62 A., kwam het hoogste bod op f 5.70.De verkoping bij afslag is op 26 Mei a.s. HEILOO Temidden van de trouwe lezers en lezeressen van het Maandblad „Charitas" heb ben de Eerw. Broeders van de Congregatie van O. L. Vrouw van Lourdes in de St. Willibror- dusstichting de 150ste verjaaruai gevierd van de Stichter hunner Congregatie, Stephanus Modes- tus Glorieux. Onder de aanwezigen bevon den zich de geestelijkheid van de parochie Heiloo, Rector G. H S. Toebosch en Kapelaan J. Buffing uit Alkmaar. Elk jaar komen de abonnees bijeen in de grote aula van de Stichting, nu ter gelegenheid van deze verjaardag, waarvan de eigenlijke dag viel op 3 Mei j.l. Het attractieve gedeelte van de avond bestond in een filmpro gramma, met als hoofdfilm „Ach. ter de wolken schijnt de zon'' en eer» verloting waarbij een vier tal echte smyrnatapiitjes gewon nen konden worden, terwijl het HEILOO Dezer dagen ver gaderde de afdeling Heiloo van de H.K.W. waarop slechts een klein aantal leden verscheen, o.w. de G.A. Kapelaan A. Groe nendijk en de heer G. Kriek na mens het Hoofdbestuur. In ver band met de gezondheidstoestand van de heer N. Komen, die eerst binnenkort zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten, moest een tweede penningmeester worden benoemd. Niemand van de aan wezigen wilde zich hiervoor be schikbaar stellen, zodat het Be stuur nu zelf een geschikte can- didaat zal zoeken, die tot de jaarvergadering als waarnemend' bestuurslid zai gaan fungeren. Men kan binnenkort vanwege de H.K.W. een propaganda-actie verwachten voor het nieuwe K.A.B.-blad „Ruim Zicfbt" dat in de plaats zal komen van „Her stel". In samenwerking met de afd. Alkmaar zal aan het begin van het nieuwe seizoen in Alk maar een feestavond voor de le den worden georganiseerd. Zij, die hieraan hun medewerking willen geven, moeten dit zo spoedig mogelijk bii het bestuur opgeven. Als afgevaardigde naar de Bondsvergadering te Amsterdam op 8 en 9 Juni werd gekozen de heer A. M. L. v. Delft, met als plaatsvervanger de heer H. Den- neman. Hierna sprak de heer G. Kriek nog eer» opwekkend woord en beantwoordde verschillende vragen van de leden. Tenslotte werd de Beschrij vingsbrief voor de Bondsvergade ring besproken. Men maakte er 'n grondige studie van en de af gevaardigde naar de Bondsver gadering is terdege op de hoogte van de wensen en verlangens der leden. ST. PANCRAS Een belang rijk besluit heeft de Raad dezer dagen onder voorzitterschap van Burgemeester Kronenburg geno men met het tot stand komen van een plan voor de bouw van een complex kleine woningen voor bejaarden in samenwerking met het Witte Kruis, dat ziin ge bouwen daar ook zal onderbren gen, zodat men kan spreken van een centrum voor Gezondheids zorg en verzorging van bejaar den, waaraan in onze gemeente een dringende behoefte bestaat en dat ongetwijfeld de nijpende woningnood zal lenigen. Tal van ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen o.a. het verplaatsen van de kermisdatum op de twee de week van Augustus. De brandweerkringen Alkmaar en St. Maarten kunnen een bedrag van f10.subsidie tegemoet zien. Aanvaard werd het voor stel van B, en W. tot bestrating van 't Vennetje. De bewoners zullen f 15.per gezin betalen voor aankoop van grond van S. Balder. Het pad zal ongeveer 2Vi meter breed worden. Een plaat selijke commissie is benoemd, ingevolge artikel 82 van de bouwverordening van onze ge meente, dat bepaalt dat het uiterlijk van nieuw te maken of te veranderen gebouwen, re clameborden e.d., alsmede mu ren hekker» en andere terrein- afscheidingen zodanig moeten zijn dat het noch op zich zelf noch in verband met de omge ving uit het oogpunt van wel stand aanstoot kan geven. Ten aanzien daarvan kunnen naden? eisen worden gesteld. In deze commissie zullen zitting hebben de Gemeente-opzichter, de Ar chitect W. Dirkmaat te Alkmaar en de heer C. Duif. lid van de Gemeenteraad. De werkwijze van de commissie zal aan haar zelf worden overgelaten. Aan ar chitect J. Rus Jr. te Heiloo zal opgedragen worden het volgende plan uit te werken: een hoofd gebouw, bestaande uit een wo ning voor de magazijnhouder'van het Witte Kruis, eer» magazijn, een centrale keuken waarvan desgewenst gebruik zal kunnen worden gemaakt, enige douches en een kuipbad bestemd voor de bejaarden en gemeen tenoren een centrale wasgelegenheid ten behoeve van de bejaarden met wasmachine, centrifuge e.d., en een woning voor de wijkzuster. Tevens zal een lokaliteit worden geprojecteerd bestemd voor de recreatie van de bejaarden wel ke eventueel ook gebruikt kan worden als consultatiebureau en voor vergaderingen alsmede voorlopig 10 woningen voor be jaarden welkp practiseh zullen worden ingericht. Er blijft ech ter genoeg bouwterrein over voor latere" uitbreiding. In verband met bovenstaande heeft men besloten het hiervoor benodigde bouwterrein van de heer J. Wagenaar. groot 510fl M2 aan te kopen voor een bedrag van f70'0'0 en ter dekking van de kapitaalsuitgaven een lening aan te gaan als men bouwt van flOO.OOO a 4% procent voor 40 jaar. Burgerlijke Stand CASTRICUM Geboren: F. Thierry z. v. H. P. F. van Hei- voort en A. M. Jongejan. Ondertrouwd: J. de Vries en M. M. Zomerdijk. Gehuwd: R. Euckulus en IJ. Tiemstra; J. P. de Winter en C Z. Sneekes; W. J. Groot en J. Bongers; J. E. Marti en S. M. Boelhouwer; L. M. van Diik en G. E. de Groot. Overleden: C. Kaaijk 69 j.: O. van Dijk, 66 j. officiële gedeelte van de avond gelegen was in een zeer interes sant overzicht op het ifven en werk van de Stichter der Con gregatie en haar uitbreiding, door de Zeereerw. Broeder Rigo- bertus, de Centraal Overste van de Missie dezer Congregatie in Indonesië. Terwijl op het toneel een schitterend tableaux vivant was opgesteld van bloemen en palmen en in sarongs geklede „heiden" kindertjes. temidden waarvan tussen grote witte zui len in gouden letters de naam van de Stichter prijkte, vertelde Br. RigO'bertus, na eerst da ijve rige zelatricen en de aibonne.es dank te hebben gebracht voor hun steun, hoe de op 3 Mei 1802 in Vlaanderen geboren Stephanus Modestus Glorieux reeds vanaf zijn prille jeugd bliik gaf van ziin liefde voor de armen, waar om hij zich dan ook de titei van „Vader der Armen" verwierf. De armoede van zijn medemensen werd hem als tot p.cm persoon lijk liiden en in 1830 kreeg hii van ziin Bisschop de opdracht een Congregatie te stidbten voor mannen en vrouwen, om de ar men ent zieken te helpen, kinde ren onderwijs te geven, werklo zen van werk te voorzien. Ouden van Dagen een goede levens avond te bezorgen, geesteszieken te verplegen. Gestadig breidde de Congregatie zich vanuit Bel gië uit. Ook in Nederland ziin een groot, aantal tehuizen, ter wijl in 1926 de hand werd gesla gen aan het Missiewerk in Indo nesië de Belgische Conjo en Cu racao. Nu telt deze congregatie, die alle werken van barmhartigheid naar geest en lichaam op zich neemt, in totaal 900 leden met 49 stichtingen. Adiiprtpvt iel die reeds meer dan drie kwart eeuw hun plaats onder de besten handhaven: per liter 7.70 per liter 7.15 VZV-NIEUWS Zondag is de gehele VZV- familie op reis geweest naar Sas- senheim. waar de voetbalclub Teülingen als gastheer optrad van drie senioren, twee adspiran- ten- en één juniorenteam van de Veldtemers. Om kwart over ne gen vertrok VZV vanaf café Slijkerman met bussen naar de bollenstreek, waar aanstonds na aankomst met de „voetballerij" werd begonnen. Er werd gespeeld om een be ker, terwijl de opbrengst ten goede kwam aan de TBC-be- striidins. De uitslagen van de geanimeer de wedstrijden luidden: Teijlingen adsp. bVZV b 15 Teülingen adsp. aVZV a 25 Teülingen jun.VZV jun. 51 Teülingen 3VZV 3 11 Teülingen 2VZV 2 22 Teil 1 in gen 1—VZV 1 2—6 VZV had dus de meeste punten veroverd en mocht de fraaie be ker mee naar huis nemen. Om ongeveer kwart voor negen arri veerde men weer in 't Veld, na een prachtige sportdag, die nog lang in de herinnering van de VZV-ers zal blijven voortleven. VZV b kampioen Zaterdagavond is het jongste VZV-elftal. de adsp. b. kampioen geworden in zijn afdeling. Daar toe was nodig dat in Noord- Seharwoude gewonnen werd van LSVV c. De Langediikertjes ga ven kranig partij, doch konden uiteindelijk de 20 zege niet in de weg staan. Onder grote vreug de van de VZV-tjes kondigde de scheidsrechter tenslotte het einde aan. Een woordje van hulde past hier wel aan de „kleine kampi oenen", die in het clubhuis door het bestuur werden getracteerd en gehuldigd. De K.A.B. te Oudorp heeft Zondag haar 20-jarig bestaan ge vierd met een H. Mis, een ge meenschappelijk ontbijt en een plechtig dankiof, voorzover het de kerkelijke viering betrof. In het verenigingsgebouw werd een feestavond gegeven die behalve door de parochie-geestelijkheid ook door de burgemeester werd bijgewoond. Ook de burgemeester van Koedijk gaf bliik van ziin belangstelling. Het fanfare-corps „Wilhelmina" bracht een muzi kale hulde. De Eerwaarde Heer Stam uit Waarland zal op Zaterdag 7 Juni a.s. in de kathedrale basiliek van St. Bavo te Haarlem uit handen van de bisschop van Haarlem de wijding van het sub diaconaat ontvangen. SMIDJE VERHOLEN OP BEZOEK BURGERBRUG. Ter gele genheid van de verjaardag van de pastoor, de Z. E. H. J. Karskens, welke verjaardag in de Vasten tijd viel, kwam Zaterdagmiddag dé alom bekende „Smidje Verho len", aan de jeugd van Burger- brug van ziin avonturen vertel len. De avonturen waren angstig spannend. Doch het smidje, dat veedieven, smokkelaars, grote dievenbenden en alles nog weer staan heeft, bleek Zaterdagmid dag in zijn striid tegen armoede, drank en satan toch na veel moeilijkheden een groots winnaar te zijn. De hele zaal met jong volk genoot, dat zijn held, dank zij de goéde broeder met zi.in ezeltje, deze overwinning bevocht Een dankbaar applaus gaf ont spanning aan de opgeluchte ge moederen, aan het einde van deze grote verjaardagspartij. H-KINDSHEIDSDAG BERGEN. Zaterdag vierde de jeugd van de parochie de eerste wereld-kindsheid-dag. In de H. Mis wees de directeur van de Pauselijke missiegenootschap pen kapelaan de Lange, de kin deren er op, de kinderen in de missiegebieden te steunen met gebed en offer, en las de Pause- Hike missiebrief voor. Daarna ontvingen de kinderen de Pause- lilke kindsheid-zegen en brachten hun enveloppe met hun offertje naar het altaar. Zo brachten zij f 171.72 voor de minderbedeelde kinderen in de missielanden biieen. Burgerlijke Stand SCHOORL Geboren: Jan C. z. v. Jan Vriesman er» Petronella Modder: Paulina C. M. d. v. Ja cob Slikker en Margaretha M. Kiizers; Jacob P. z. v. Oebele J. Bootsma en .Taco-ba M. Blom: Jaco-ba d. v. Gerrit van Keulen en Trijntje Wortel: Margaretha d. v. Pieter Vriesman en Hen- drikie Beetsma: Reinier C. B. z. v. Reinier Dekker en Catharina Stam. Ondertrouwd: Nicolaas Mol te Wervershoof an Cornelia Louter. Getrouwd: Johannes N. Swan en Trijntje Rens. Overleden: Cornelis Jonker. 86 jaar, gehuwd met Betje Wijn. Burgerlijke Stand NIEUWE NIEDORP Gebo ren: Willem Hark z. v. Hark Bood en Wilhelmina Maria Jo hanna Roos; Theodora Cornelia d. v. Johannes Simon Wiinker er» Catharina Maria Bruin; Pie ter z. v. Hendrik Vonk en Aagje Hartman; Bernardus Hermannus z. v. Lambertus Marinus Wissink en Wilhelmina Geertruida Bos: Hendrik Jan z. v. Aris Rezel-man en Geertje Botterman. Ondertrouwd: Kriin Baken en Brechtha Bruiin; Jacob Schreu ders en Geerie Kuijper; Pieter Blokker en Marie Groes. Getrouwd: Krijn Baken en Brechtha Bruiin. Overleden: Aafje Cromiongh, echtgenote van Hendrik Dekker. Burgerlijke Stand AKERSLOOT Geboren: Jo hannes J. H. z. v. J. C. van der Eng en A. M. Th. Vos; Johannes W. M. z. v. J. P. Verduin en M Krom. Overleden: 2. levenloos aange geven kinderen van R. Kaptein en N. Blom. Ondertrouwd: W. Tromp en M. A. Leüen; J. G. Kollenberg en R. D. Limmen: P. T. A. Hol- lenberg en E. V. Kaptein: J. R. Swart en A. C. Groot. Gehuwd: C. de Zeeuw. 30 j. en N. C. Dekker, 25 j.: Th. Schoon, 33 j. en A. M. Leiier», 22 j.; H. Admiraal, 34 j. en J. Schut, 28 j. JAN BUISMAN's STREEKGENOTEN VOOR DE RADIO SCHAGEN Dc voorberei dingen van Jan Buisinans raüio- prugramma „Een dag op de boer derij zijn uians zover gevorderd dat eind deze ween met het op nemen wordt begonnen. Han König heeft zeer hoge eisen gesteld, omdat dit een pro gramma wordt zoais nog nooit via oe Ned- radio is georacht. De grondgedachte is verwant aan de Amerixaanse kleuren- en show- litms. waarvoor de liedjes in het geheel pasklaar zijn „ingeschre ven". Daarvoor moeten nonderd en meer dingen worden geregeld. Zo komt de radio-opname wagen voor enige dagen naar onze streek. Men begint reeds s mor gens om hajf (melkexstijd). Maartje en Jan Buisman zitten dan werkelijk onder de kpeien en de piano staat dan oo_k tussen de koebeesten in. Dit fragment speelt zich af op een boerderij te Zijdewind, vanwaar men smid Kolkman op zijn aambeeld hoort slaan. Verder weg ratelt er een maaimachine, en in de zaal van Ligthart wordt er bruiloft ge vierd. Medewerking wordt ver leend door Jan Buisman en Toby de Vries, mevr. HelderBrommer en mevr. Vol tenJansen, allen uit Schagen alsmede door Jansje Ligthart, Gré Jong en Dick Leegwater plus enige andere dor pelingen uit 't VeldZijdewind. De dialogen schreef Jan Buis man, Jac. Broersen de liedjes, en Oeb Bootsma en Ben de Vries samen de muziek. De uitzending vindt begin Juni plaats in het AVRO-programma Tweede klasse West: afd. 1: Inside 2Groenendaal 3 62 TOZ 1Vlieg. Hollander 1 35 Derde klasse West: afd. 1: NWTL 1—Pinoké 1 7—1 afd. 2: Helderse TC 2—Inside 3 2—6 Aemstelspelers 3SMN 1 17 afd. 3: De Molenkr.Helderse TC 1 71 Amteno 1—WKF 1 4—4 afd. 4: KZTV 1—TOSS 1 5—3 TGS—DASH 4 6—2 afd. 5: Juliana 2TOZ 2 80 Return 4LTV Zaandam 1 35 Vierde klasse West: afd. 1: Animo 2SET 1 71 Bakkum 2Game Fighters 1 53 afd. 2: SET 2—Uitgeest 1 1—7 Beverwijk 2De Gieteling 80 afd. 3: Inside 4Rooswuk 2 44 Oud Saenden 2DEM 2 53 afd. 4: Game Fighters 2Bakkum 1 08 Uitgeest 2Beverwijk 3 26 afd. 5: Wimbledon 1-Oud Saenden 1 26 Enkhuizer TC 1KZTV'3 80 afd 6 TOSS 2—Enkhuizer TC 2 4—4 LTV Zaandam 2—Linoleum 4—4 afd 7 De RnvterWimbledon 2 71 Hob Nob—WKF 3 7—1 WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond: NACHTVORST Droog weer met vannacht op vele plaatsen nachtvorst. Morgen overdag zonnig en ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Zwakke tot matige wind tussen Zuid oost en Noordoost. 21 Mei Zon op 4.38; onder 20.36; maan op 3.03; onder 18.26. (Advertentie) IBIS Zaterdag was de opening van de grote kolfwedstrijd, welke wordt gehouden in café .Bantam" te Hoogkarspei. Zaterdag en voor al Zondag was de deelname bij zonder groot Ook was er grote belangstelling van niet kolvers. De outillage in café Bantam was perfect. Er vielen zeer hoge pun- tpn in alle klassen. Zondagavond waren er 2 series afgekolfd. De stand luidt als volgt: le klasse: KI. Kistenmaker te Nieuwe Niedorp 164 punten: G. Kreuk te Hoogwoud 154: P. Gel der te Oudkarspel 153, die tevens de eerste prijs won in de 50-sla- genwedstrijd. 2e klasse: C. Benit te Hoog woud 152 punten; Jn. Schenk te Barsingerhorn 141; C. Prins Alk maar 140. 3e klasse: Jn. Mulders te Oud- karspel 143 punten; R. Rongoor Nieuwe Niedorp (sajetkolven) 137; Jb. Kant Oudkarspel 135. Van de corpsen was Nieuwe Nie dorp veruit favoriet met 441 pun ten, wat buitengewoon hoog is. Op de tweede plaats stond Zondagavond nog het korps Niet Klappers uit Hoogwoud met 403 punten. Stavast van Bovenkarspel had in de twee series 273 punten. On derling Genoegen te Hoogkars pei 264; Gezellig Samenzijn Zuid- Scharwouds had Zondagavond nog maar een serie gekolfd en 141 punten geslagen. C. J. van Kleef uit Bovenkars pel sloep in ziin eerste serie 56 punten- C. Visser Dz. uit Hoó°- karspel, had in ziin 2e serie 55 punten. Vandaan wordt de wed strijd voortgezet. (Van een onzer redacteuren) De tegenmaatregelen, die Oost-Duitsland voornemens is te treffen in het geval West-Duitsland zal worden bewapend, ziin dreigementen waarover burgemeester Reuter van West-Berliin zich nog niet wil uitlaten. „Wij kunnen verwachten", zo zeide hij op een persconferentie in Den Haag, „dat Stalin telkens wat nieuws in het hoofd heeft, maar de stad zal niet toegeven twee opgenomen. De afwijzende houding van de S.P.D. wortelt naar de mening van burgemees ter Reuter in een „gevoel", dat er niet genoeg is gebeurd om een hereniging van Duitsland te ver wezenlijken. Voor 50 pet. vernield. Na de oorlog was Berlijn voor ongeveer vijftig procent vernield. De ontmanteling van de indus trie bedroeg naar schatting tach tig procent. In West-Duitsland bedroeg die ontmanteling zeven Ook niet wanneer een der ge volgen van de herbewapening een nieuwe blokkade zou zijn. Het Westelijke deel van de oude Duit se hoofdstad heeft zich daar ter dege op voorbereid. Zo zelfs, dat professor Reuter verklaarde, dat Berlijn vijf of desnoods nog wei twintig blokkade's aan kan. Een nieuwe blokkade neemt burgemeester Reuter dan ook met zo zwaar. De bevolking volgens de officiële cijfers telt West-Ber- lijn een 2.170.000 inwoners, maar met de niet-geregistreerde vluch telingen mee schat men hun aan tal op 2.250.000 heeft zich daarop innerlijk voorbereid, maar heeft ook voorzieningen getrof fen om enige tijd in zijn eerste levensbehoeften te kunnen voor zien. Men heeft er bijvoorbeeld voor een half jaar kolen. De voor raad levensmiddelen is voldoende voor een zelfde periode. Toch zal de stad bij nieuwe moeilijkheden uiteraard aangewezen blijven op ondersteuning. Deze zal naar de mening van prof. Reuter echter zeker worden gegeven. De lucht brug kan binnen veertien dagen weer worden „geslagen". Nee, zo zeide de burgemeester, er is slechts een mogelijkheid om de stad te veroveren, maar die is „not to easy". De hereniging van Duitsland acht de West-Berlijnse burge meester een noodzakelijkheid. „Staatsrechterlijk zal West-Duits land ook tegenover het Westen onafhankelijk dienen te zijn. Wij kunnen de vrijheid niet verdelen. West-Duitsland zal in zijn bin nen- en buitenlandse politiek zelf standig moeten zijn. Het is bui ten discussie dat wij bij het Wes ten behoren, maar deze houding moet door dat Westen niet wor den gedecreteerd". De tweede nota van de geal lieerden over het houden van vriie verkiezingen voor geheel Duitsland, acht prof. Reuter be ter dan de eerste. Men gaat pre ciezer en duidelijker op de ver schillende punten in en heeft bovendien een deel van de cri- tiek op de eerste nota in nummer DE REIS VAN DE „VAN GALEN" WILLEMSTAD (Curacao). Heden, Dinsdag 20 Mei, zal de Nederlandse torpedoboot jager „Van Galen" in Willemstad aan komen. De „Van Galen" heeft, komende van Korea, een reis langs tal van Zuid-Amerikaanse havens gemaakt. Na een verblijf van enkele da gen in Willemstad zal de „Van Galen" deelnemen aan oefeningen en op 5 Juni zal de reis naar Nederland worden voortgezet. De bemanning zal een grootse ontvangst worden bereid. Veemarkt Texel DEN BURG. Op de veemarkt van Maandag 19 Mei werd het volgende aangevoerd. 2150 lamme ren 8878: 11 koeien 750900; 7 pinken 375—450; 7 schapen 90— 115; 70 biggen 45—65; 34 nuchtere kalveren 4065. UURDIENSTEN TESO TEXEL. Maandag j.l. is de Teso begonnen met de doorlopen- dé bootdiensten Den Helder Oudeschild. In theorie komt het hierop neer, dat de passagiers om de twee uur uit Den Helder en om de twee uur uit Oudeschild zullen kunnen vertrekken. De praktijk van de eerste dag heeft echter, zoals wij reeds eer der hebben vermoed, bewezen, dat deze doorlopende dienstrege ling onmogelijk is te handhaven. De diensten zijn tenminste nu reeds met vertragingen van een half uur gevaren, ter wii 1 er nog geen over de hand lopende drukte viel te constateren. tot tien procent. Daar betrof het alleen de oorlogsindustrie, maar in Berlijn ging alles wat er aan machines nieuw was, weg. „Dat hebben de Sovjets in twee maan den tijds gedaan. Daarna werd er ook door de geallieerden ontman teld wat er aan oorlogsindustrie stond. Dit vormt voor West-Ber- lijn een groot probleem". Het aantal arbeiders is er toegenomen, het aantal werklozen echter toch niet gestegen. In het verleden werkten er in het Oostelijk deel van de stad 120.000 arbeiders uit West-Berlijn; dit aantai is thans teruggelopen tot 40.000. V olkshuisvesting. De volkshuisvesting staat er nog niet zo rooskleurig voor In West-Berlijn bestaat een tekort aan woningen voor 70.000 gezin nen. De geallieerde sector heeft twee bouwprogramma's. Met de uitvoering van het eerste werd het vorig jaar een begin gemaakt. In Juli zullen zestigduizend wo ningen gereed komen en aan het eind van het jaar hoopt men het tweede programma van 6.000 te hebben uitgevoerd. In het voor jaar komt er dan waarschünlijk weer een nieuw bouwprogramma. HEILOO. 19 Mei, Aardbeien 41 63; peulen 1.041.10; wortelen 0.35—0.58; kropsla 27; rabar ber 11—17; spinazie 822: sja lotten 3045; bloemkool I 3i 47, II 2228; asperges I 961.17. II 6387. PURMEREND. Bloemkool 952; rode kool 13: spinazie 8 36: postelein 2743; sla 27; andijvie 1039; radijs 3—7; ra barber 410; bospeen 2747: uien 25; prei 17; aardbeien 1.50 —2.25 LANGEDIJK 450 kg nieuwe aardappelen 47—50; 183 kleine aardappelen 4751; 1400 kg uien 21,6026,30: grote uien 22,70; 1100 kg rode kool 8.30; 1200 kg witlof 29,8038,40: Witlof 2B 29- 32,10; 5500 kg rabarber 5—6,80. NOORD-SCHARWOUDE 1500 kg uipn 28,5029,40; groot 25,50 3600 kg rabarber 4; 45000 kg rode kool 717,40; 1400 kg gele kool 10,50: 14000 kg witte kl. 8,2020.30; doorgedraaid 4000 kg rode kool. ZWAAG, 19 Mei Vroege aardappelen 31—71; late 8—9,20; spinazie 1839; postelein 3741 uien 1820; prei 1213: peulen 1,70; witlof 3644; tomaten 89 1,86: bospepn 2526: rabarber 6 14; sla 2,307,10; bloemkool 951: perziken 643; bindsla 28 -33; asperges 601.60: aardbeien 702,5öj goudreinetten 5556. ..Dat de Stichtii tot stand zou k von." Tot deze proi. Romme In twiileld juist. V het sociale klin milde aleer var van de Arbeid hoeft# om op in het zoveel ki oude tegenstell! de Publiekrecht meer. De geest van van 1952 kon foed aanvoelen, (i deze verand< klimaat wordt schillende feiten pen week kunm deliik maken. Bij de candlda enkele niew gediend, die tyj kingen zijn van een uitgesprokc koers. Bij de „I vrijheid en wel niet uit de naam conservatief ver kennelijk vanuit thans weer een zijn, die kiezers lang schijnt het dat elke partij a zekerde, dat zij vatief wilde wol En nu heeft de de kabinetscriali jaar al op d speelt, zelfs nog kregen. Do hehoi kiezingen in car beïnvloeden kw week ook tot ui de stichting „Ri ganiseerde canf conservatieve c „De vaderlandse comité „Burgerr reeds meermalen vestigd en een v culaire die „Het dagen publiceerd dat ook „Burger ten om langs i: deze verkiezlnge len. In deze circi aantal grote w< metaalindustrie, tak waar de do< P B,O, op de gre den stuit, hun cc conservatieve recht" met een per werknemer acties van dit e circulaire, „moe het oog op de n zingen van groo geacht", En de t kentering te be' aanzien van eei ons maatschappe mijnt". Deze actuele dat de koude lm sociale sferen, 1 zingen gebruik AL 24 LAN OLYMP. VOET Niet minder di ben, terwijl de ii op 1 Juni afloi voor het Olymp nooi. Het orgar de Olympische rekening mee, d den zullen insch jet Rusland, Ned en Peru. Naar r bestuur van Olympisch comi geveer 14 daeei in welke takkei derland definitie Uitkomen. Ingeschreven dit ogenblik: De Verenigde S Nederlandse An kistan, Noorwef Israël, Oostenrl Denemarken, E rijk, Zweden, burg, Siam, Rc Cuba, Italië, Finland, 'even gekomen gewond. Zondagavond geveer 12 kiloir Pb het traject in Midders-Indla en een goedcrei jn. botsing, Twe tuigen werden Waarbij 45 pers dood en 35 gew In Turkije trein in bergacl tien wagons vlc en een aantal <3 berghellingen wrakstukken o\ Van vijf kilome" spreid. Volgens

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2