Wim van Est voor tweede maal groots winnaar Bordeaux-Parijs Twee sprint-seconden brachten Adri Voorting juichende triomph Willem II na 5-2 zege op Ajax grootste favoriet voor landstitel Sportieve Slijkhuis hielp vallende Reiff ter been en contra ?rjonging Permanenten Maison Geels Dus beter 2 dagen gratis kopen Poorter Zestig kilometer voor Parijs viel de grote beslissing Wim Snijders toch nog geklopt in tweedaagse klassieker rRond het IJselmeer Heracles weer terug Beiden gingen Course Duindiat MAANDAG 26 MEI 1952 PAGINA 3 «VERWACHTING eld door het KNMI te geldig van Maandag- Dinsdagavond. tWEGEND DROOG- el bewolking maar over- Iroog weer. Matige tot ïtiee wind tussen West -West. Weinig verande- ïmperatuur. EMINGEN IN HET 5DOM HAARLEM oand met de opheffing arochie van OL. Vrouw des te Amsterdam is met an 3 Juni a.s. eervol ont- eend aan de Zeereerw. P. M. van de Vliet, die vas van deze Parochie, c. de Bisschop van Haar- t benoemd tot: te Delft (Allerh. Sacr.) rw. Heer P. C. Bottelier; >or te Grootebroek, de HeeT N Bijl; tot Pas- Hinoolytushoef (Wierin- e Weleerw. Heer C. de lie Kapelaan was te Am- (O. L. Vrouw Roz tot i te Amsterdam, de Wel- :er W. L. Egberts, die was te A'dam (O L. Vr. rdes) en tot Kanelaan te am (H Maria-Magd.) de Heer R. H. M. Mid-del- ook Kapelaan was te D.L-Vr. van Lourdes). ISCH GENOOTSCHAP i WEST-FRIESLAND" ks de zeer korte agenda, algemene ledenvergaae- i het Historisch Genoot- Jud West-Friesland,'' Za- ddag te Hoorn gehouden, eli.jk langademig verloop Ir \yas nml- een voorstel overgrote meerderheid bestuur, om de statuten wijzigen dat ieder be- l slechts 1 maal herkies- zijn en dat de 70-jarigen aftreden «p de eerste ver- volgende op het berei- i die leeftijdsgrens. Over en tegen werd langdurig sieerd. De voorzitter van ootschap, de heer Nobel, :ich vooral tegen de sug- m de 70-jarigen uit het te weren. edeelte van de vergade- s het met hem eens, dat ize bestuursleden ook op ;ftijd zeer goede diensten bewijzen. En zou het niet worden geschikte plaats- ers te vinden voor dege- na eenmaal herkozen te ïrvangen zouden moeten Burgemeester Breebaart igwoud was de voornaam- olker van de gevoelens n die aandrongen op een tige verjonging in 't be- Drs. Mulder, gemeente- 'is van Hoorn, diende een -nent in, houdende dat de en van het dagelijks be- ïsgewenst hun zittingspe- ïgelimiteerd zouden kun- tinueren. de mening der vergade- s gepeild, bleek de opvat- i- de heer Breebaart es. tegen 13 stemmen te ziin d- Ér zal nu een bestuurs- tot wijziging van de sta- orden geformuleerd waar- algemene vergadering, oo itus a s te Enkhuizen, zich ten uitspreken. Het amen- van de heer Mulder zal pestuur nog een punt van ing uitmaken. Ook zal in met instemming van dg rine van i-L Zaterdag voorgesteld 't maximum Test'iursieden te verhoeeu ;ot 13. Als candidaat voor •etariaat zal dan woTden Jen de heer Ottenbros. m an de heer Wortel die we- dere werkzaamheden als heeft bedankt, estaansduur van het lre ap is indertüd vastgesteld .na '9 iaar. Nu vertong""'" irorden aangevraagd. zal f „rerden deze voor on- p füd te verkriigen- aekuur burgemeester tHUGOWAARD De eester zal a.s. Dinsdag 27 Vrijdag 29 Mei a.s. geen ur houden, doch in nlaat^ t op Donderdag 29 Mei i raadhuize) van 1112.ju. van staan onder controle van Gedipl. Haardes- kundigen Zij zijn vei liger voor Uw haar. Normaal in prijs Oudegracht 225 Tel. 3528 - Alkmaar w os Mient - Alkmaar J DOELTREFFERS Aangeboden: prima van Delft's kinderwagen z.g. a.n. Mauritskade 14 te Alkmaar. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS, 25 Mei, In het dal van Etampes, 60 km van de Franse hoofdstad, is ditmaal de slag geleverd. Op de kilometers lange keihelling, die dwars door dit stadje voert, zette Wim van Est zich schrap om zijn tweede overwinning in de langste en meest gevreesde eendags-wedstrijd van het jaar te gaan ver wezenlijken. Huizenhoge stofwolken omringden de Bordeaux Parijs-karavaan en onttrok bijwijlen ook de spits aan het ge zicht. De spits, waar de oersterke en als geen tweede voor bereide Brabander de strijd aanbond met het drietal, dat zich met hem het langst aan de leiding van de monsterrace had weten te handhaven- Diot, Jean Gueguen en Robert Varnajo, allen geleid door de ervaren oud-coureurs Venineaux en Magne. Op het dieptepunt van de helling was de grondslag van Van Ests zege gelegd. Los van de drie Fransen hees hij zich met indrukwekkende pedaalslagen achter zijn gangmaker de hel ling op in de richting Parijs. De reprise van 1950, de onver getelijke tocht tussen honderdduizenden juichende Franse toe schouwers was aangevangen. Op de schonkige keien van Etampes en niet in de al te dicht bij de hoofdstad gelegen vallei van Chevreux, zou van Est toe slaan. „Ik laat me niet meer ver rassen" vertelde hij ons Zaterdag nacht voor de start in Bordeaux: „Ik kies een ogenblik dat ik me de tijd kan gunnen". Zestig kilo meter van Parijs, waar de zacht glooiende velden overgaan in het sterk geaccidenteerde bekken van de hoofdstad was dit ogenblik ge komen. Van de dertien ervaren jachtrijders, met zorg gekozen door de grote Franse rijwielfa- brieken, waren er nog slechts vijf overgebleven die kans maak ten op de overwinning: van Est, Diot. Varnajo, Gueguen en Ber- ton. En deze laatste was aller minst de zwakste van het vijftal. In de buurt van Blois, een kleine 200 km. van de finish, had Berton een inzinking gekregen, die voor menige „grote" de genadeslag zou hebben betekend. Met Sciar- dis. de 45-jarige veteraan van de dag. met Forlini en Dolhats, was hij ver teruggevallen en de kara vaan had Berton al afgeschreven. Maar op de brede weg langs de Loire, op weg naar Orleans, werkte de gebrilde Fransman zich boven zijn moedeloosheid en het zwaar neergedi-ukte gevoel van onmacht uit. Gemotoriseerde verkeerspolitie moest voor hem een weg banen tussen de veel kleurige karavaan en nog voor de kathedraal van Orleans in de verte opdoemde kon de motor- ordenance met het bord aankon digen, dat Berton de zevende plaats innam. Anderhalve minuut achter van Est, Diot, Varnajo en Gueguen en vijf seconden achter Sfsracchi en Derijck. Diot. de sterkste rivaal van v. Est. die in de twee voorgaande jaren er niet in geslaagd was de St. Willibrordenaar te passeren, had geen inzinking meer gehad. Ziin moreel leek van ijzer en iedere Fransman langs de weg betekende voor Diot een nieuwe injectie. Maar deze man, boordevol energie en gevleid door Frank- rijks wielerheld van de dertiger jaren Antonin Magne, kromp ineen onder de machtige slagen, die van Est uitdeelde op „zijn moment". Een demarrage was het niet, het 'was een zuiver vol gens vlan op toeren komen van de Nederlander. Eerst moest Berton de Bra bander laten gaan. Daarop be greep Varnajo dat dit tempo, deze door van Est maar steeds opgevoerde snelheid, hem te machtig was. Onverstoorbaar joeg de St. Willebrordenaar voort, zijn gangmaker aansporend niet te verslappen. Toen begreep ook Diot en Magne, rechtopstaande in ziin helgele Hotchkiss van de Mercierfabrieken, kon dit ook niet misverstaan. Hij moest Diot laten terugvallen tot helemaal in de tros van de karavaan, waar al eerder de Belg Buijsse als een wrak achter de Dernymotor had geslingerd en nog voor Blois de finitief uit het gevolg was ver dwenen. Dit lot overkwam Diot niet. In de vallei van Chevreux, waar Parijs zonnebadend de cou reurs van de „Derby van de weg" aanmoedigde, lanceerde Diot een tegenaanval. Hij kwam minuten terug, maar nog meer minuten tevoren was van Est in een niet meer te stuiten vaart over de Boulevard van Versailles en langs de parken van St. Cloud naar hel Pare des Princes gestoomd. Jean Gueguen. die zich het langst bij van Est had kunnen handhaven en die door Magne als tweede troef werd uitgespeeld na de ineenstorting van Diot, lag enige kilometers voorbij Etampes al anderhalve minuut achter. Neptunus (Rotterdam) won Karei Kaufman Jeugdtournooi In. Assen werd het traditionele Karei Kaufman Jeugdtournooi gehouden. Winnaar werd 't Rot terdamse Neptunus dat de vol gende resultaten boekte: 11 tegen VUC, 10 tegen Achilles en 20 tegen GVAV. Hierna ging de finale tegen Go Ahead De Deventaren kregen met 20 klop. De derde plaats was voor het Zwolse PEC, dat VUC met liefst 9—0 verpletterde. ZWARTEMEER WINNAAR VAN EIGEN JEUGDTOURNOOI Het door Zwartemeer georga niseerde J. H. Bakker Jeugd tournooi is door de junioren van. de organiserende vereniging ge wonnen. Uitslagen: ZwartemeerCEC 1—1 (na str. 2—1); UDI—Veen- dam 1—4; NAB—Emmen 1—4. Winnaarsronde: Zwartemeer E5?JPen 10: verl. ronde NAB CEC 30. Finale: Zwartemeer Veendam 3—1; NAB—UDI 1—1 (na str. 1—2). Uitslag: 1. Zwartemeer- 2. Veendam; 3. Emmen; 4. UDI. Volgens schema BordeauxParus 1952, de 52ste ook in de roemruchte historie van deze klassieker, is dus weer uit gevochten in de laatste honderd kilometer. De nachtrit van Bor deaux naar Chaterllerault verliep op de minuut af volgens het schema, dat een gemiddelde van 30 km. aangaf. In Chatellerault, waar de wandeling op eigen kracht werd omgeschakeld in 'n race achter splinternieuwe Derny motoren, zou de course pas be ginnen. De zwaargewicht Dolhats geleid door de nog immer popu laire Francis Felicier, kon een kleine minuut voorsprong nemen. Derijck, die evenals van Est in Tours een lekke band had gehad, vertoonde zich daarna voor korte tijd aan de kop. Maag hun kracht reikte bij lange na niet ver ge noeg om een blijvende hoofdrol .te vertolken. Toen onder impuls van v. Est de apotheose van dit in ziin soort grootse wielerstuk werd ingezet, konden Derijck, Dolhats, Bui.il en Brueur nog slechts met moeite een figuran tenrol vervullen. Een rol, die in het niet valt bij de weergaloze prestatie van Wim van Est, die, na ziin zege van 1950 en zijn ver overing van de gele tour-trui ver leden jaar, vandaag opnieuw op de Franse wegen de faam van wieier Nederland schitterend hoog hield. De uitslag luidt: 1. Wim van Est, 586 km. in 17 uur 36 min. 14 sec. 2. Maurice Diot (Fr.) 17.39.11 3. Jean Gueguen (Fr.) 17.40.33 4. Robert Varnajo (Fr.) 17.41.8 5. Berton (Fr.) 17.42.53 6. Sriardis (Fr.). 7. Sforacchi (Italië). 8. De Rycke (België). PLANTAZ EERSTE BIJ ILE DE FRANCE De Nederlandse amateurs heb ben een fraai succes behaald in de eerste etappe van de Rond van het lie de France, van Parijs naar Beauvais, een af stand van 180 km. Plantaz werd eerste in 4.49.32 (hierbij 1 min bonificatie inbegrepen) en Daan de Groot tweede in 4.50.02 (met inbegrip van 30 sec. bonificatie). Derde werd de Fransman Michel in 4.50.32. Kuitwaard (N.) bezette de 9e plaats met een tijd van 4.51.57. In de tweede etappe. van Bauvais naar Melun (203 km.) verloor Plantaz zijn leidersplaats ra zich dapper verdedigd te heb- ben. Baudoin, Koning en v. Heulekom naar Italië Aan het Europg.es kampioen schap terreinrijden. dat op Juni a.s. te Imola (Italië) wordt gehouden, zullen de Nederlandse renners Baudoin (Leende), Ko ning (Oosterwolde) en van Heu lekom (Hilversum) deelnemen. VAN DIJK LEIDT ALLEEN BIJ DAMKAMPIOENSCHAP De uitslagen van de partijen gespeeld in de regende ronde om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland luiden: MetzBizot 20; Huisman- Dukel 11; Bandstrade Jong 11; van DijkRoozenburg 20 BergmaKeiler 02; Laros Hofman uitgesteld wegens ziekte. Stand na de 4e ronde: van Dijk 12 pnt; Keiler en Metz 11 pn.tj Laros 10 pnt. (nog 1 partij te spelen): Bizot, Roozenburg en Huisman 9 pnt; Bandstra. Bergs- ma en de Jong 8 pnt; Dukel 6 pnt en Hofman 5 pnt (nog 1 partij te spelen). (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, Zondagavond. In de poort van het Olympisch Stadion is de beslissing gevallen in een bijna elf uur lange strijd om de eindprijs van de lustrum-ronde „Rond het IJsel meer". Daar, ongeveer honderd meter voor de finish, stormden Adri Voorting, Arend van 't Hof en Wim Snijders tegelijk de hoek om. Tegelijk? Neen, toch niet, want juist op het allerlaatste stukje roffelde Adri Voorting eens extra op zijn pedalen, zwiepte de hoek om en sneed zo voor Wim Snijders de pas af naar een grootse triomph. Want deze hanige knaap uit Halfweg, al de bijna 420 kilometer lange, moordende race, was de friste, de gemakkelijkste rouleur geweest. Het was de race van Wim Snijders, ook al belandde hij met twee seconden achterstand op de tweede plaats, achter Adri Voorting. Wim Snijders van wie gezegd werd, dal hij geen twee dagen achtereen kon rijden En dan steeds weer, vooral in de laatste tachtig kilometer, de oranje trui in de voorste gelederen te zien. Jaren was het nu al de ge- I Braspennincx, Cantineau, Piet woonte, dat in de eerste étappe Haan, Piet de Bruin, Jan Mae- van deze belangrijke klassieker, de beslissing viel. Enkele secon den waren meestal na de eerste dag reeds voldoende. Maar deze keer niet, want met z'n negenen waren de koplopers Zaterdag avond in Meppel gefinisht. Negen groten uit een sterk veld: Wim Snijders. Piet Kooiman, Arend van 't Hof, Adri Voorting, Piet van Roon, Mehagnoul, Appie Donker, Piet Haan en de kleine, tengere, maar oei, zo vechtlustige Piet de Bruin. En ot> de tiende plaats kwam Jan Hofland met... drie seconden achterstand. Het kon niet anders, of ook de tweede étappe moest nog een gevecht op leven en dood bren gen. Al was het alleen maar om mankracht genoeg op te bren gen om de gevaarlijke Haarlemse kop-moot" in bedwang te hou den. En dat werd het dan ook. Een gevecht, enerverend, vol drieste avonturen tot de laatste kilometers. Maar laten we vanaf de start ons verhaal vertellen. Eigenlijk begon reeds de sen satie voor de start. Nog niet im mers, was er dit jaar zulk een sterk veld bijeen. Nu eens niet alleen de Hollandse prominen ten, nu ook, op Plantaz en Nol ten na, de Zuidelijke cracks, die geplaatst werden in de voorlo pige seiectieploeg. Nico van Est, Piet de Bruin; steede vooraan! nen, v. d. Veeken, Noem ze maar op. Dat beloofde dus wat, ook al ging het zaakje heel rustig van start. Zo rustig, dat we met alle gemak konden constateren, hoe Nico van Est door een val partij losgereden werd en niet d-e hulptroepen om zich heen vond, om het peleton weer te hereiken. Vijftien kilometer had den we slechts achter de rug. En zo bleef het geruime tijd doorgaan. Tot de Wieringermeer in zicht kwam. De slag begon en na 52 kilometer gingen Piet de Bruin. v. Leeuwen, Mahn, de Ruiter, Riinders en Sieveking aan de haal. Het nog slapende nele- ton, beducht voor de wind op de Afsluitdijk, liet het rustig geworden. Zo kon het gebeuren, dat de vluchtelingen reeds na 20 KM een voorsprong hadden van 1 min. en 20 sec. Een voor sprong, die midden op de Afsluit dijk nog onveranderd was, on danks het felle scheuren van 't grote peleton met Maenen, Pay- mans, Adri Voorting, Gerrit Tim merman, Piet Van Roon, v. d. Veeken. Tinus van Dijk, Jantje Hofland. Wim Snijders en Piet Kooiman. Gescheurd werd er, tegen de felle wind in. Toen begon, 10 km na de Af sluitdijk, in het hartje van Fries land, het dramatische gevecht. Wim Verhoeven vertikte het bij de koplopers om op zijn beurt te gaan trekken en prompt stop ten Sieveking. Ed Koeman en Frans Mahn af. Alleen de Rui ter, Rijnders en de dappere Piet de Bruin vochten door. Zii drie- en, samen tegen een nu bijzon der sterk peleton. dat nog steeds op 1.20 bleef. Ook toen De Rui ter het moordende tempo niet langer kon bijbenen en zich terug liet vallen. Tot Dronrijp bleven de twee drieste knapen onbe reikbaar, toen begon de grote jacht van het peleton en in Leeuwarden, 10 kilometer ver der, precies vo-or de (afgesloten) spoorwegovergang zat het hele zaakje bij elkaar. Met de wind in de rug joegen zestien kop lopers naar het Zuiden. Wim Snijders en Piet de Bruin waren de grote mensen. Steeds weer als zij de kop namen, ging het tempo met sprongen omhoog. Heerenveen werd genomen en nog was geen enkele van de ettelijke ontvluchtingspogmg gelukt. Voor v. Dijk kwam, met de eindstreep in zicht, een triest einde, na een valpartij, met een hersenschudding tot gevolg. Ten leste bleven de tien sterksten voor hangen. Steeds feller werd de pedaalslag, om de twintig meter volgde een demarrage, waarvan alleen de laatste, die van Wim Snijders tien meter voor de eindstreep in Meppel, na 217 kilometer, succes had. Wie gedacht had, dat de 2de etappe rustig zou beginnen, had het finaal mis. Want nauwelijks was de vlag neergehaald in Mep pel, amper waren de posities in de groep van de 57 overgebleve nen enigszins ingenomen of Cantineau en v. d. Veeken gin gen er in gezwinde galop van door. Staphorst was nog niet in zicht of ze hadden reeds een voorsprong van ongeveer een halve minuut, maar juist toen Zwolle, 17 km verder, bereikt was, hadden Piet de Bruin en Wim Snijders al weer die twee het veld teruggebracht tot een compacte massa. Rustig bleef het, kilometers lang, al werd met de wind in de rug, een tempo van tegen de 50 km gereden. Na 58 km volgde weer een ontsnappingspoging. Jan- broers, Jan Witteve-en, Tony Pe ters en Klaas Kwantes gingen aan de haal. Toen werd voor ons het scherm neergehaald. De ren ners gingen door de bossen, wij moesten op een heel andere weg maar bevroedden wat er gebeurde. En hoe het dan ook mogelijk was, diat bij Elspeet (85 km) twaalf renners op kop la gen, we weten het niet. Bij die twaalf zaten weer diverse van de favorieten. Weer Wim Snij ders, weer Piet de Bruin, ook Arend van 't Hof, Appie Donker, Rijnders. Achter hen hold" in gezwinde vaart het tweede pele ton, vijftien man sterk, met de zes overigen van Meppels eerste tien. En toch groeide de voor sprong. Eerst was die 1 minuut precies, een kilometer of wat verder 1.18, weer wat later 1.30, maar na 100 km lag alles toch weer bijeen. Tenminste de tien favorieten met nog enkele kans lozen. Toen rekenden we stevast op een vrij kalme rit naar de finish, maar de slimme Haarlemmers hadden hun plan al klaar. Bii de ravitaillering zouden ze hun stag slaan. Arend van 't Hof. Piet Peters en Adri Voorting. 7e de den het, maar ook handige Pietje Kooiman had het gezien. Dan- maar geen verzorging, de Hage naar ging mee. Het leek of er een bom barstte in het peleton. Wim Snijders zag ziin leiderstrui in gevaar, liet van alle kanten horen, diat hij het nog niet opgaf en begon aah de groep te rukken. Jantje Hofland voelde er -ook veel voor, Piet de Bruin eveneens. Weer begon een nieuwe slag, die voor Hofland leek te eindigen met een lekke band, vlak bij het Paleis Soest- dijk (150 kmV. Maar geweldig snel had de Beverwi.iker een nieuw bandje klaar en pijlsnel werkte hij zich naar voren. Zo werd op Hilversum afgestormd. Nog steeds leidde het viertal. De voorsprong bedroeg zelfs al an derhalve minuut. Maar op halve afstond dichter bii Amsterdam bii Bussum (on 17 km), was het nog slechts 50 seconden. Toen sprongen Snijders. Hofland en Verhoeven weg. Piet, de Bruin kon niet meer. En acht kilometer vóór het Stadion was het ver schil nog 100 meter. Wim Snij ders scheurde door. Hij moest en zou bij het drietal Peters was afgevallen komen. Het lukte, twee kilometer verder. En toen stoof de groep van zes naar Amsterdam, waar in de poort van het Stadion eigenlijk de beslis sing viel. De uitslag van de eerste etappe was: 1. Snijders, Halfweg, 5 uur 53 min. 43 sec.; 2. Kooiman, Den Haag, z.t.; 3. Van 't Hof, Haar lem, z.t.; 4. Adri Voorting, Haar- In het Feijenoord Sta dion heeft H.D.V.S. van Haarlem gewonnen. Het winnende doelpunt werd door Van der Tuin, der tig seconden voor het einde gemaakt. Doel- verdediger Snijders van Haarlem ligt na het missen van de bal op de grond. Juist acm het einde van zijn omhoog gestoken linkerbeen Joop Heyster van H.D.V.S. Ajax en Haarlem konden ook gisteren de zegetocht van Wil lem II en H.D.V.S. niet stuiten. Waardoor de strijd om het kam pioenschap van Nederland reeds na twee weken in een be slissend stadium is getreden. Amsterdam noch Haarlem zullen die kampioen herbergen en het gaat er veel op lijken, dat andermaal het Zuiden met die eer zal gaan strijken. De weste lijke „suprematie" raakt nu toch wel geducht aan het tanen. Excelsior is er bijna, terwijl Sportclub Emma op gelijke hoogte kwam met T.E.C. Ja, we spraken over de promotie naar de eerste klasse. En we kunnen het Almelose Heracles feliciteren met de terugkeer daarin. Dat tenslotte Volendam nog een serieuze poging gaat wagen westelijk Nederland aan een katholieke eerste klasser te helpen, is op zich verheugend. In een wedstrijd, welke gro tendeels zeer weinig met kam pioensvoetbal te maken heeft gehad, behaalde HDVS zijn 2de zege in successie, nl. met 21 cp Haarlem. Deze overwinning was uiteindelijk te danken aan een beter moreel, niet aan supe rieur voetbal. Mat en soms vrij onbenullig voetbal werd er vertoond, totdat in de 24ste minuut een dekkings- fout de Schiedamse verdediging noodlottig werd. Van Osch be nutte de onverwachte, maar moeilijke kans prima. De tweede helft was het eerste half uur nauwelijks het aanzien waard. De HDVS-aanval strandde herhaaldelijk op de Haarlem defensie, waarin spil Laan, die zo zwak begonnen was, de voor naamste rol speelde. Na 31 minuten gaf bij een HDVS-aanval midvoor Lex Janse een listig hakje naar Cock van der Tuyn, die met een hard schot Snijders kansloos passeerde. Het gezwoeg van de Schiedam mers bleef in het laatste kwar tier niet onbeloond, want 114 minuut voor het einde omspeelde v. d. Tuyn spil Laan op een keu rige wijze en Snijders had niets anders te doen dan de hierop volgende schuiver uit het. net te halen. Vier goals van v. Roessel. Hoewel de verwachtingen zeer hoog gespannen waren, heeft de wedstrijd Willem 2Ajax hier aan niet voldaan. Technisch was Willem 2 superieur aan Ajax, dat echter terdege gebruik maak te van het feit dat nagenoeg het hele elftal uit reuzen bestaat en iedere hoog gespeelde bal voor de Tilburgers moeilijk te berei ken was. Ofschoon Willem 2 door het benutten van twee toegekende strafschonpen voor rust vrij ge makkelijk aan een 31 vcor- snrone kwam. was deze stand allerminst geflatteerd. Twee uit stekende goals van v. Roessel brachten na de hervatting Ajax op de knieën, ondanks een her leving van de hoop, toen de stand op 4L-2 was teruggebracht. In de lHe minuut volgde de perste treffer, toen Saarloos Becx vloerde en de uit de door deze Willem 2-er zelf genomen vrije tran de ba] voor de voeten van De Jong kwam, die inschoot fl0). In de 33e minuut brak De Jong op rechts vrii door, doch v. Mourik wierp zich voor de voeten van de tot schieten ge reed zijnde Tilburger. Hij trok daarbij de bal met zijn hand onderziin lichaam. hetgeen scheidsrechter Nijs niet ontging. De toegestane strafschop werd door v. Roessel laag en hard in- eesrimten (201. Het was rechts half Bauwens die uit een door genomen vriie trap, na dat -de bal de paal had geraakt, A'av' achterstand verkleinde Twee minuten voor rust werd het echter 31 toen Elzer in plaats van voetbal handbal ging snelen en v. Roessel de tweede strafschop nu hoog langs Visser knalde. De rust was nauwelijks 3 min. verstreken toen bij een fraaie combinatie De JongFormaroy v. Roessel de bal laag maar ge"- weldig hard onder de vallende Visser inschoot (42). Wel kop de zeer actieve Micheis met een uitstekende kopbal uit een voor zet van Leeser doelman Boter- mans kansloos slaan, in de 17e minuut, maar na 32 min. was het v. Roessel weer die een zuivere pass aan Becx terug zag komen... precies op zijn hoofd (52). Promotiewedstrijd Verleden week hadden we eigenlijk Stormvogels al in de le klasse geschreven. Maar gelukkig heeft Volendam zich daar niet veel van aan getrokken, want middels een 42 zege pp 't reeds uitgeschakelde EBOH, kwamen de wijdbroeken tot op één punt van Piet Kraak c.s. Tweede Hnk- sterdag'valt hier de beslissing in IJmuiden. Stormvogels 3 2 1-0 5 10-7 Volendam 3 1 2 0 4 7-5 EBOH 4 0 13 1 10-15 De papieren van Excelsior zijn nu zodanig, dat slechts een won der de Rotterdammers het eerste klasseschap nog kan ontnemen. Internos verdedigde zijn laatste kansje prima, maar moest toch met 32 de vlag strijken. Excelsior 3 3 0 6 9-4 Helmondia 2 10 12 4-2 Internos 3 0 0 3 0 3-10 TEC zag gisteren Sportclub Emma naast zich op de eerste plaats verrijzen. De club uit Lim burg klopte WH '16, dat nu alle illusies wel vaarwel kan zeggen- TEC 2 110 3 Spel. Emma 2 110 3 WH '16 2 0 0 2 0 Feest is er in Almelo. We had den dit in de loop van het seizoen reeds zien aankomen. Verleden jaar waren de Heraclianen onge lukkigerwijs uit de eerste klasse verdwenen en de manier waarop meteen het kampioenschap werd behaald, was zo overtuigend, dat Heracles als „hot-favorite" in de promotiestrijd startte. Welnu He racles heeft ziin aanhang niet te leurgesteld Men zie de stand, dan is alle commentaar verder over bodig. Heracles 3 3 0 0 6 12-3 PEC 3 1113 7-8 Hoogezand 4 0 13 1 7-15 Ajax heeft tegen Willem II het onderspit' gedolven met 52. Botermans, de doelverdediger van Willem II, wist dit gevaarlijk schot uit zijn doel te houden. Hij werkte het leer juist tegen de paal, doch de terugspringende bal werd door Micheis van Ajax onhoudbaar ingeschoten. Het was Ajax's eerste doelpunt. tem, z.t.; Van Roon. Haarlem, z.t.; Mehagnoul, Amsterdam, z.t.: Donker. Amsterdam, z.t.; Piet Haan, Mechelen (Limb.) z.t.: De Bruin. Roosendaal, z.t.: 10. Hof land, Beverwijk, 5 uur 53.46 min. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Adri Voorting. Haarlem. 5 uur 4 min. 16 sec.; 2. Van 't Hof, Haarlem, 5 uur 4 min. 18 sec.; 3. Snijders, Halfweg, zelfde tiid; 4. Verhoeven, Overschie, ^zelfde tijd; 5. Kooiman, Den Haas. 5 u. 4 min. 32 sec.; 6. Hofland. Bever wijk, zelfde tijd; 7. Meijer, La ren, 5 uur 5 min. 5b' sec.; 3. Rijn ders, Amsterdam, 5 uur 5 min. 58 sec.: 9. Koeman, Krommenie 5 uur 6' min. 25 sec.: 10. Mehag noul, Amsterdam, zelfde tijd. De uitslag van het totaal- klassement is: 1. Adri Voorting, Haarlem, 10.57.59; 2. Sniiders, Halfweg, 10.58.01: 3. Van 't Hof, Haarlem, 10.58.01; 4. Kooiman, Den Haag, 10.58.15; 5. Hofland, Beverwijk, 10.58.18; 6. Mehagnoul, Amster dam, 11.00.08; 7. Van Roon, Haar lem, 11.00.19; 8. Piet Haan, Me chelen (Limburg) 11.03.40; 9. Rijnders, Amsterdam, 11.04.36; 10. Verhoeven, Overschie 11.04.43 op!Uk door de finish Tijdens de avondwedstrijden in hel Heyselstadion te Brussel is het tot een snannend duel ge komen tussen Wim Sliikhuis en Gaston Reiff on de 3000 meter. Een scherp gevecht, dat wel een zeer merkwaardig einde had. Gaston Reiff nam onmiddellijk de leiding en Slijkhuis, die de zelfde tactiek toepaste als taeen Hans Harting op de 1500 meter tijdens de Olympische Dag. volg de de Belg als een schaduw. In vol tempo li-en Reiff ronde na ronde, maar Slijkhuis kon hem gemakkelijk volgen. Ook bij bet ingaan van de laatste ronde lag de Belg nog steeds op kop. Toen Reiff de laatste bocht was gena derd, viel Slijkhuis plotseling aan. Koe het gebeurde was niet precies duidelijk, maar men zag Reiff struikelen. Slijkhuis hield onmiddellijk in. hieln zijn tegen stander weer op de been en teza- •pen gingen beide athleten door de finish, in de, ondanks het op onthoud, goede tijd van 8 min. 27.4 sec. ^e. H\^slaSen van de andere wedstrijden luiden: 10° meter: A. Saat (Nederi.) iu.J sec.; 2^ Lammers (Nederland) il.l sec. 2ÜÜ meter: Saat 21.9 sec.; 2. Lammers 22.2 sec. 400 meter: 1. Soetewev (Belg.) sen. Sa°'\r e Jons (Ned) 50.6 Verwey (Ned.) 52 sec. i sk k' .,m?ïer: Barthel (Lux.) L5bJ), 2. Herman (België) 3.57.2; 3. Hartm-g (Nederi.) 3.59. TASJE MET f 1400.— ONTVREEMD ZWOLLE. Met grote schrik kwam de Zwollenaar A. van S tot de ontdekking, dat uit zijn woning een tasje was ontvreemd, waarin het gehele handelsgeld ten bedrage van f 1400.—, Even voor de ontdekking had van S. het tasje nog gebruikt. Uiteraard heeft de politie het onderzoek on middellijk met kracht ter hand genomen. 3000 meter: 1. Slijkhuis (Ned.) en Reiff (België) 8.27.4; 3. Theys (België) 8.35.6. 800 meter: 1. Moens (België) 1.54.1; 2. D-esmedt (België) 1 54.4. 3. De Kroon (Ned.) 1.54.9; 4. v. Kreuningen (Nederi.) 1.56. Speerwerpen: 1. Lutkeveld (Nederi.) 56.84 met-er; 2. Dayer (België) 55.74 meter; 3. v. Eyck (België) 51.94 meter. De uitslagen van de gehouden draverij-en te Duindigt luiden: Veronaprijs: 1. Faulientje (J. Goedendorp) tijd 3.03.7 km; t. 1.29.2; 2. Oosting's Oogappel; 3. Lord Ou-ettevill-e. Tot.: w. f 13.50; pi. f 2.80, f 2.10. f 2.30; cov. f 4.60; gek. f 32.90. Montolepriis: 1. Kondor (M. J. Kluvers), tijd 3.05.4 1.27.5; 2. Oiseau; 3. Petite Casindra. Tot.: w. f 3; pi. f 1.80, f 3.—; gek. f 14.30; cov. f 6.10. Miianoprijs: 1. Old Gold fW. H. Geersen), tijd 3.01.4 1.26.4; 2. Overste v. Fresena; 3. Prinses Julia B. Tot.: w. f 1.60: pi. f 1.50. f 3.90 f 4.30: gek. f 9.80; cov. f 17.50. Vignolanrijs: 1. Mv Darling (J. de VTieeer) 3.03.3 1.24.9; 2. Kalida; 3. Kievit ZS. Tot.: w. f 7.70: pi. f 2.90, f 2.60 gek. f 15.90: cov. f 3.90. Colombaroprijs: 1. Mac Kinley (W. H. Geersen) 2.53.4 1.23.4; 2. Larrikin; 3. Oviedo A Tot.: w. f 2.50. nl. f 1.80, f 3.10 f 1.90: gek. f 5.90. cov. f 8.60. Modenaprijs: 1. La Main Passe (G. W. Groos), tijd 59.4 sec.; 2. Pistache; 3. Brit's Pride. Tot.; w. f 4.90, pi. f 2.10, f 1.30 f 1.30; gek. f 7; cov. f 3.80. Admiraal Togopriis: 1. Britoly (E. Faes) 2.12; 2. Etoile du Nord 3. Tsatli. Tot.: w. f 3.90; pi. f 1.60, f 1.40 gek. f 6; cov. f 3.60. Marano Sul Pananoprijs: 1. Ri- vaiite (A. Montan-e), tii'd 1.59.8: 2. Duroc; 3. Flying Gal. Tot.: w. f 3.20; pl. f '2.10, f 1.90; gek. f 11.50; cov. f 3.70. Totalisator-omzet: f 91.670.36

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3