Vier doelpunten voor de rust bezorgden Volendam de zege TinusMetzelaarwon tweede race om het K.N.M.V.-kampioenschap Schagen dicht bij 3e klas door benauwde 2-1 zege Ronde van Noordholland voor eerste keer verreden Be Berdos kon tegen U.S.V.U. slechts tot 2-2 komen Sportuitslagen van Zondag Zwaarbevochten 3-2 zege van H.S.V. op Meervogels Vrone door 2-0 nederlaag gedegradeerd naarafd. N.H. Rafelende Tommies zagen Engeland in Wenen winnen Volendam-E.B.O.H4—2 EB.O.H. kon niet op tegen het élan der wijd broeken PURMERSTEIJN VIEL TEGEN USVU houdt leiding in kampioensstrijd Equipe Kokkes won glansrijk K. Hulst (Oostzaan) weer snelste bij de junioren Co Boef won zijspan-race OOSTENRIJK-ENGELAND 2-3 Eerste Engelse zege sedert 1908 De A.N.V met rru_,lNA A MAANDAG 26 Mb I 1952 (Van onze speciale verslaggever) Zonder al te veel moeite is Volendam over de hindernis heen gestapt, die het scheidde van de beslissende strijd tegen Storm vogels om de zo lel begeerde plaats in de eerste klasse. Zonder al te veel moeite. Want het technisch goed onderlegde E.B.O.H. kon in enthousiasme en snelheid lang niet opbrengen, wat Volendam zo maar in die eerste helit op het groene tapijt legde. En Karei Lotsy, himself, kon glimlachen om de oh zo venijnige aanvallen, die hoofdzakelijk geleid werden door de veteraan Koning. Dat hij, evenals wij, in de tweede helft van de strijd, van verveling wel had willen opstappen, maar dat uit beleefd heid jegens het gastvrije Volendam niet kon doen, vond zijn oorzaak in de veilige 42 voorsprong, die de oranjehemden toen al bezaten.... Hoewel men algemeen de ver wachting had, dat deze ontmoe ting met het reeds uitgeschakelde E.B.O.H. wel een walk-over zou worden voor de Volendammers, konden de ware voetbalenthou siasten toch niet de moed opbren gen, om van een promotiesensatie weg te blijven. En het oude jaag pad langs de vaart, waar voor heen de trekschuit de enige ver binding vormde tussen Edam en Volendam, zag dan ook weer zwart van de fietsers en het mo- torverkeer heel tactisch over Mon- niekendam omgeleid, kwam op regelmatige wijze het touristen- dorpje binnen, dat ook ditmaal blijk gaf over een prima organi satievermogen te beschikken. Zo kreeg de vergrote capaciteit van het Volendamterrein toch nog de gelegenheid zijn diensten te bewijzen aan de club van Mühring, die dus volgende week de grote strijd gaat strijden met als inzet: het eerste klasseschap. Die toeschouwers hebben zich in de eerste vijf en veertig minu ten kunnen warmen aan een stel lig niet onaantrekkelijke wedstrijd tussen een E.B.O.H., dat technisch en individueel de meerdere bleek, maar dat geen raad wist met de razend snelle en levensgevaarlijke voorhoede van Volendam, dat met zijn trio van louter „Smitten" geflankeerd door de eeuwige jeugd (Koning) en de opkomen de jeugd (Veerman) in staat bleek vier doelpunten te scoren en minstens evenzovele opgelegde kansen te missen. Want het had wel 8—2 kunnen staan. „Het komt er niet uit", zei een rasechte Volendamse naast mij. En inderdaad, die dame had ge lijk. Het kwam er niet uit. In dit Volendamelftal, met slechts een enkele plaats, die voor „bescha ving" in aanmerking komt, slui meren krachten, die men niet ten volle benut. Het gaat alles zo rustig, zo gelaten, het is net of men nog geen honger genoeg heeft naar die bal en toch staan er drie ferme jongens in de voor hoede, die van „door darsen" we ten, en die de wonderschoonste kansen scheppen, om ze dan vaak met een akelige misser of in het wildeweg geschoten „loei" om zeep te brengen. Zo was het begin van deze strijd. Volendam overwegend sterker. Koning, prima op dreef, frommelde verschillende keren met het leder langs zijn tegen standers, en legde de bal als op een presenteerblaadje voor voeten en hoofden van zijn medespelers Maar de 17-jarige Veerman, kra nig en veelbelovend speler, zag tooh kans, om tot driemaal toe een dusdanige kans onbenut te laten. En E.B.O.H. vond dat zo een tonig worden, dat het Volendam eens ging tonen, hoe er dan wel doelpunten gemaakt moesten worden. De linksbuiten legde drie tegenstanders ijskoud in de luren, schopte het bruine monster afge meten naar zijn middenvoor en Keyzer kon met een mistroostig gezicht de bal uit zijn nog maag delijke doel trappen. En Volendam begon aan zijn tweede overwicht. Schermutseling na schermutseling ontstond voor het Dordtse doel, maar doelpun ten bleven tot de vrome wensen behoren. Twee in één minuut. Tot linkshalf Evert Smit zijn broers beschaamd zette en met een prachtig hoog schot van ze ker dertig meter de dappere E.B.O.H.-doelman verraste. Dertig seconden later hakte Klaas Smit midden tussen een kluwen van spelers de bal naar zijn broer, die zich omdraaiend, ineens voor een totaal onbeschermd doel be vond. Dat was 21. En we dachten de doodsklok over E.B.O.H. al te kunnen luiden. Maar diezelfde linksbuiten, 'die ook al de grondslag legde voor het eerste doelpunt, bediende na fraai individueel werk thans zijn rechtsbinnen met een niet te mis sen voorzet. Zo was het weer ge lijk en een enkele schuchtere Stormvogeliaan begon al hoop te krijgen, dat er vanavond toch nog feest zou zijn in IJmuiden. Tot zes minuten voor de rust kon hij die hoop blijven koesteren. Toen werd de zo veelste fraaie voorzet van Ko ning eindelijk eens goed door Veerman ingekopt, weer weg gewerkt, maar daarna ineens in de volle ren ingekogeld door T. Smit (32). Twee minuten later fabriceerde K. Smit het mooiste doelpunt van de mid dag, toen hij met een hoge sprong een corner van Koning ineens hard en hoog inkopte (4—2). We zullen u het verhaal over wat er na de rust gebeurde be sparen. Het zou te eentonig wor den door al die missers en mis lukte aanvallen. Maar één ding is ons wel duidelijk geworden: Stormvogels zal voetbai van de allerbovenste plank moeten ple gen, wil het zich Volendam 2e Pinksterdag van het lijf kunnen houden. AFD. NOORDHOLLAND De kampioenscompetitie eaat nog even door. Berdos kwam niet tot het verwachte herstel en bleef op 22 staan tegen USVU, dat nu vrijwel zeker is van promotie. USVU 2 110 3 Andijk 2 10 12 Berdos 2 0 111 In de tweede klasse stelde Zeemacht zich door een 54 ze ge op Tex. Boys veilig en Oos- tereind kan dat volgende week ook doem als het zijn laatste wed strijd weet te winnen. Dan zou Dirkshorn nog moeten degrade ren. Dat is nu nog de enige be slissing in de hogere klassen, waar het wachten op is. Jubileumbeker en kruis Voorts waren er heel wat Ju bileumbeker en -Kruis wedstrij den. Voor het Gouden Kruis vie len de laatste beslissingen uit de. voorronde en 2e Pinksterdag gaat het pas interessant worden, als de eerste klassers hun stem in het kapittel gaan verheffen. Overigenser waren weer de nodige onverwachte uitslagen Wat zegt u van een 10 neder laag van Geelzwart 1 tegen Cal- lantsoog 2 Of is de 21 zege van HEO 2 op Woudia 1 soms normaal??? Terwijl in de striid om de lubileumbeker een ver jongd VVW aangenaam verraste met een 32 overwinning op W.- Frisia 2. Voor de eerste maal heeft het bestuur van het district Noord- Holland-Noord van de R.A.C.- West een Ronde van Noord-Hol land georganiseerd, een rit over ruim 260 km, verdeeld in drie trajecten, die kenbaar waren ge maakt door een stripkaart, een blinde kaart en een fotocopie van een touristenkaart. Het aantrekkelijke van deze rit, die de gehele dag vrijwel in beslag heeft genomen, lag wel daarin, dat de routes door de mooiste streken van Noord-Hol land voerden en dat vele rijders op deze wijze met vrijwel onbe kende streken van dit gewest in kennis werden gebracht. Er, waren 62 deelnemers, die alleen de tocht, met min of meer fortuin, hebben afgelegd. Zelfs het feit, dat een der wagens tus sen Zaandam en Hoorn van de dijk af raakte, mocht geen in vloed uitoefenen op de prestaties van de bestuurster, die weer snel op het wegdek was gebracht en haar rit uit reed. Er werd rustig gereden op de verschillende tra jecten, die door de verkeersgroep van de Rijkspolitie waren bevei ligd. De start had plaats bij Zaandam, waar rond negen uur in de morgen de eerste wagen af reed, de finish was bij Koe dijk, waar vandaan de wagens in de namiddag naar Alkmaar reden. De eerste rijders kwamen om half zes binnen. Vrijwel de gehele kop van N.- Holland werd op deze dag be zocht. Vanuit Zaandam werd naar Hoorn gereden, de Wierin- germeer werd bezocht, waar voor vele rijders de meeste voetangels en klemmen bleken te liggen, voorts de Zijperpolder, de streek ten zuiden van Wormerveer, het Noordzeekanaal werd nog een stuk gevolgd, terwijl ook Heems kerk en Wormerveer werden aan gedaan. De prijswinnaars: Zilveren beker: Damesprijs: dames Dijkstra, Kirkenier en Schuddeboom. Gemengde ploeg: J. Kokkes, mw. A. C. Kokkes-Godijn. lste traject: mw. van Strien, T. Dik, Haarlem, Ford Prefect. 2de traject: J. P. Kokkes, mw. A. C. Kokkes-Godijn, Austin. 3de traject: R. H. R. Dee, F. J. Courregh Staal, Chevrolet, Den Haag. Eindklassement: 1. J. P. Kokkes, mw. A. C. Kokkes-Godijn, 22 str.p., Austin, Alkmaar. 2. J. A. de Bie, T. v. d. Harst," 62 str.p., Volkswagen, Amster dam. 3. R. H. R. Dee, F. J. Courregh Staal, 180 str.p., Chevrolet, Den Haag. 4. P. Seegers, J. Butter, 184 str.p., Ford, Den Haag. 5. K. Langedijk, Oosterkamp, 188 str.p., Hudson, Alkmaar. 6. C. de Jager, F. de Jager, 210 str.p., Pontiac, Heiloo. 7. Mw. J. H. van der Werff, J. W. Klein, 232 str.p., Volks wagen, Den Haag. 8. D. de Wild, W. de Wild, 276 str.p., Volkswagen, Alkmaar. 9. Mw. van Strien, T. Dik, 276 str.p., Ford Prefect, Haarlem. 10. S. Krom, J. Nijdam, 276 str.p., Skoda, Alkmaar. Op de regel van promotiewed strijden met een flinke dosis ze nuwen maakte deze ontmoeting ook al geen uitzondering. Vooral bü de aanvang rammelde het in alle gelederen. Of de Purmer- stepners ditmaal beneden hun gewone peil speelden, ofdat zij zich niet aan hun tegenstanders konden aanpassen willen we in het midden laten. Een feit is dat zij geen grootse indruk maakten. Daarbij 'misten zij alle steun van Vrouwe Fortuna. Het enigste doelpunt dat zij- op hun naam kregen, ontvingen zij, bij wijze van presentje van linksback Mo lenaar, die, niet vermoedend, dat zijn keeper vlak achter hem stond in eigen doel plaatste. Beginnende met een kalm over en weer spelletje verschenen de gasten nogal dikwijls voor het heiligdom van Slikker, maar met een voorhoede die met het leder geen raad wist tegen een ram melende verdediging, die toch op het critieke moment, zij het vaak op vreemde manieren, het leder weer wist weg te werken bleef de stand voorlopig dubbel blank Geleidelijk kwam er even meer fut in de strijd maar het plaatsen liet meestal veel te wensen over. De thuisclub forceerde enige corners maar ook deze z.g. halve goals brachten niets op. Tot ge heel onverwachts, uit een aanval die practisch al weer op dood spoor liep de geelzwarten de lei ding namen. Van een fout in de verdediging werd handig gepro fiteerd door Schoorl die met een korte pass het leder aan Schouten gaf welke voor keeper Ouden heen juist in 't hoekje punterde, 10. Dat was het sein voor be ter aanpakken, het tempo werd opgevoerd en verschillende verre en hoge ballen werden op de veste van keeper Slikker afge vuurd, maar deze ving en plukte in alle standen. Ook spil Verra had een groot aandeel in „het doel van vreemde smetten vrij houden". Eenmaal werd het voor de thuisclub bepaald gloeiend, AFD. NOORD HOUT-AND JUBILEUM-KRUIS Groep 1: Kolp. B. 1—SSV 1 Groep 2: Schoorl 2Adelbert 2 HSV 2—Alkm. B. 4 Groep 3: Randers 3Bergen 2 Groep 4: Randers 2Vios 2 Groep 5: Reiger B. (Z) 1Kolp. B. Groep 7: Dorkshorn 1SRC 2 W'waard 3Winkel 1 Groep 8: Geel Zwart 1Call.oog 2 ZAP 2—Winkel 2 Groep 9: Vesdo 2—Con Zelo 1 ZAP 3—Kaagv. 2 Groep 10: LSVV 1—Con Zelo 2 Groep 11: Flevo 2Call.oog 1 Groep 12: St. Boys 2—Holl. T. 1 Groep 13: Cocksdorp 1JVC 1 De Koog 1HCSC 1 Groep 16: RKVVS 1Sijbekarspel 2 Groep 17 DWB 2—RKVVS 2 Groep 18: Flevo 1—MFC 2 Groep 19: VVW 3—Z waag dijk 2 Opperdoes 1VVW 3 Groep 21: Zouaven 3KGB 2 Groep 22: HEO 2—Woudia 1 Zouaven 2W. Rood 2 Groep 23: SEW 2—Woudia 2 Groep 25: Berkhout tlForward 4 Groep. 36: St. Victor 2St. Bavo 1 2—1 4—0 1—2 1—0 4—1 2 5—1 0—1 7—1 9—1 1—8 1—7 3—5 2—7 7—1 3—1 Groep 28: Oudendijk 2Oosthuizen Groep 29: Oosth. 1Graftdijk 1 Groep 30: 1—2 1—2 6—3 2—1 4—0 3—0 8—0 5—3 2 4—4 11—1 Purmersteijn 3WBSV 1 0—1 Kwadijk 1— Monn.dam 2 4—6 Groen 34: Limmen 3Meerv. '31 2 1—2 JUBILEUM-BEKER Groep A: J.Holland-Bergen 5—0 Groen B: HSV-Meerv. '31 3—2 Groep I: Hollandia 2Forward 2 3—0 Groep K: Westfrisia 2—VVW 1 2—3 MFCZouaven 0—7 Groep L: OudesluisTexel 0—7 COMPETITIE Berdos—USVU 2—2 2 A: Purmerl.RK SVS 3—4 2 C: ZeemachtTex. Boys 5—4 4 F: RK SVS 3—WVSV 2 1—9 4 J: Vios 4—DREO 3 4—4 4 O: Zouaven 5Strando 3 3—6 JUNIOREN: Afd. EE: ZouavenForward 1—4 Afd. FF: Valken—DWOW 1—0 Afd. GG: Forward cSt. Victor 3—1 ADSPIRANTEN: Afd. NN: ValkenZwaagdijk 2—0 ZouavenForward 2—0 Afd. SS: Zouaven eWoudia 1—4 Afd. TT: Forward fSt. George d 0—10 Afd. UU: Forward eWoudia b 8-0 Valken cDWOW c 3—0 ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE J.Holland 2—ZCFC 1 1—4 2e J.Holland'3—ZCFC 2 2—1 3e BI. Wit 3Zwaluwen 3 14 K.NV.B. Promotie Res. 3e klas ZFC 3—HRC 2 2—0 de keeper reeds geslagen maar Molenaar redde vanaf de doel lijn. Steeds weer kwamen de gasten terug maar ook de gast heren zaten niet stil. Bij een aanval over links ontving mid denvoor Schoorl, welke het reeds enige malen, steeds met een even te hoog schot geprobeerd had, een soepel trekballetje en met een poeier onder de lat stuitte het bruine monster achter de to taal onthutste keeper Ouden welke thans ten tweede male het leder uit de touwen moest vis sen, 20. Nu drong het echter pas goed tot de bezoekers door dat het zo niet ging. Zij gooiden er een extra schepje op maar misten op het critieke moment herhaaldelijk de zo nodige steun van Vrouwe Fortuna. Hachelijke situaties voor het doel der thuis club konden niet tot het gewen ste resultaat leiden. Voor open doel net naast of de lat scheren waren geen uitzonderingen. Tot dat de linksback zoals reeds ver meld hun een handje hielp met het bekende resultaat 21. Dat gaf de burgers moed maar het was reeds te laat. Ofschoon zij aan 't einde wel een veldmeer- derheid demonstreerden bleek de tijd te kort om de rollen nog om te keren. Resumerende kan wor den gezegd dat Schagen deze wedstrijd verdiend gewonnen heeft. Het is Berdos gelukt om Uit geest een puntje te ontfutselen. Jammer echter voor Berdos, dat cén goal door de scheidsrechter niet werd toegekend. Deze liet echter gewoon een doeltrap ne men, terwijl Berdos juichend het middenveld opzocht. Het spel was nog geen 5 min. oud toen bij een voorzet van rechts Vennik onhoudbaar in kopte, zodat Meijer moest vissen, 01. Het spel ging snel van doel tot doel. Bij een aanval van Ber dos kwam Smith in botsing met de U.S.V.U.-keeper, waardoor Smith een lichte hersenschudding opliep. Berdos was veel in de aanval, maar steeds werd het doel te hoog gezocht. Bij een vrije trap, door spil Dekker genomen, belandde de bal in het net, zodat de stand weer gelijk was. Steeds was Berdos in dé aanval, ver scheidene corners werden op het doel der gasten afgevuurd, maar het succes kwam aan de andere kant, toen bij een uitval Balvers een ver schot loste, dat Meijer ontglipte, 12. Even voor rust moest ook de keeper der gasten weggedragen wórden wegens een gekneusde rib. Na de thee zagen wij dat spil Dekker van Berdos was vervan gen door Wekke. Deze was ech ter zeer actief, mede doordat hij met een kopbal redde toen Meijer reeds gepasseerd was. Nu was het U.S.V.U. dat het spel in handen nam en menig ge vaarlijk moment ontstond voor het Berdosdoel, maar ook de gas ten zochten het doel te hoog en de verdediging met Meijer aan het hoofd was in goede vorm. Balvers had zijn mannetje gevon den in Schouten, die heel moei lijk te passeren bleek. De druk werd echter groot en Berdos moest alle zeilen bijzetten om een doorboring te voorkomen. Er was zowat nog een kwartier te spelen toen Berdos het spel wist te ver plaatsen en over rechts steeds naar voren trok. Het was dan Jb. Smith die van rechts een schot op doel loste, de U.S.V.U.- keeper greep totaal mis en het leder verdween in de rechter bovenhoek, waardoor de stand weer gelijk was. Nu roken de gastheren nog winst en de res terende 10 min. waren benau wend voor U.S.V.U. Met man en macht wist U.S.V.U. het doel ver der schoon te houden, zodat met deze stand het einde kwam. Met deze eindstand konden beide ploegen tevreden wezen: het gaf de juiste verhouding goed weer. Scheidsrechter v. d. Kooy leidde deze fair gespeelde wed strijd goed voor plm. 1500 per sonen. In een uiterst spannende en faire wedstrijd, waarbij de uit slag tot het einde onzeker bleef, heeft HSV een benauwde over winning geboekt, daar zij eerst kort voor het einde met een lis tig tikje van de snel meegeko men rechtshalf het winnende doelpunt wisten te scoren. Door deze overwinning zijn de Heiloo- ers als no. 1 geëindigd in groep B en mogen zij nu de strijd aan binden tegen een 3e klasser. Het begin was al sensationeel, daar HSV na enig terrein ver kennen reeds de leiding nam, met een onhoudbare schuiver van de linksbinnen. Onmiddellijk hierna ondernam Meerv. een ge vaarlijke aanval, die onvoldoen de werd afgeslagen door de H.- defensie. De rechtsbinnen loste direct een ver schot, hetgeen de H.-doelman totaal verraste en via zijn handen belandde het leder in het doel. Het spel golfde snel op en neer waarbij beide defensies handelend moesten op treden. Het was een aantrekkelij ke partij voetbal met verrassend goede combinaties en gevaarlij ke aanvallen van beide zijden. Na ongeveer 25 min. wist HSV de leiding te heroveren, toen bij een gevaarlijke aanval van links na enig heen en weer getrap de totaal uit positie gespeelde doel man met een effectvolle bal werd Watervogels heeft het Iange- afstandgevecht met Vrone om het behoud van het vierde klasser- schap gewonnen. Dat dit eerst in de tweede beslissingswedstrijd ge beurde, pleit voor de spanning en degelijkheid van deze twee ploegen, die gisteren om Op de Alkmaarse sintelbaan werd gisteren de 2e wedstrijd verreden om het K.N.M.V.-langebaankampioenschap voor 1952. Hartman, die de eerste wedstrijd met Pasen won, zij het met één punt voorsprong op Tinus Metzelaar, was ditmaal niet verschenen. Hij reed met Aartsen in Munchen. Maar daarom kreeg Metzelaar, die ditmaal alle drie de manches won (Hart man won er met Pasen maar twee) zijn 30 punten nog niet cadeau. Bosman en Jonker hebben 't hem niet gemakkelijk gemaakt. Maakte Metzelaar met Pasen 'n tijd van 1-45 (Hartman 1.44.2) ditmaal reed hij zijn snelste man che in 1.44.5 het was de derde manche, waarin J. Bosman met Vz sec. verschil 2e werd. Metze- laars tijd in de le en 2e manche was resp- 1.47.2 en 1.45.8, resp. gevolgd door Bosman met 1.4773 en Jonker met 1.48. Zo staat dus de Limmenaar met zijn 58 pun ten veilig nr. 1, gevolgd door G. Jonker met 39 punten; G. Kops met 35 punten; N. van Gorcum met 32 punten; W. van Hemelrijk met 30 punten en Arend Hart man met 29 punten. Jammer voor Bosman, .dat hij bij de start voor de tweede manche pech had, zodat hij deze manche al bij de start uitviel. De eerste manche had Metzelaar onbe dreigd gewonnen; in de tweede zat Jonker hem dicht op de hielen en in de derde manche was het Bosman, die in de laatste ronde Jonker gepasseerd was, die hem bedreigde; het scheelde dan ook een fractie van een seconde. Zo won Tinus Metzelaar met deze 2e wedstrijd voor 't kampioenschap, de Alcmaria-prijs als ook de wis selbeker van het Wapen van Heemskerk. De Deen Jörgen Petersen werd in deze wedstrijd vijfde. Aan de ze wedstrijd was een wedstrijd in 2 series om de openingsprijs voor afgegaan. De eerste serie was vaor H Verhoef in de tijd van 1.50.2 (2de J. Iesberts in 1-50.6); de 2de serie werd gewonnen, door E- Molenaar in 1.48.8; 3. J. Bos man 1.49.8; 3. Jörgen Petersen in 1.51. De niet-geplaatsten in de Alc- maria-prijs kwamen uit in een afvahrace over 5 baanronden, waarin nog 8 senioren aan de start verschenen. Hoewel Cor Bij man in drie ronden de leiding in deze wedstrijd had, wist Iesberts hem op zijn Triumph in de 4de rond'e te passeren, om als eerste te eindigen met 'n tijd van 2.18.1; 2. Bijman 2.22.6. E. Molenaar, die zijn serie op de korte-baan schitterend gewon nen had, viel ook op in de Han- dicapwedstriid op de lange baan. Hoewel de Deen Aage Andersen van plgn scheen deze wedstrijd voor zjjn rekening te nemen hii lag 5 ronden no. 1 wist Molenaar hem in de laatste ronde te kloppen- Hij maakte de mooie tijd van 2.17.2 (met Pasen had van Gorcum in deze wedstrijd als no. 1 een tijd gemaakt van 2.20.8). 2. Aage Andersen 2.17.4; 3. H- Steutel (Zündapp) 2.192; 4. E. Bijman 2.20. Een mooie rit was nog de lange- baan Senioren, de laatste wed strijd van deze mooie races, waar in geen enkele valpartij is voor gekomen- Tinus Metzelaar had al direct na de start de leiding en drie ronden lang wist Jonker de 2de plaats te houden, toen pas seerde hem J. Bosman, die zo waar bij de finish met 0.1 sec. verschil de crack uit Limmen nog wist te passeren. Evenals met Pasen, toen hij een tijd maakte van 2.12, werd Metzelaar nu 2de in 2.14-9. Bosman was 1 in 2.14.8 3- W. v. Hemelrijk in 3.15; 4. G. Jonker in 2.15.5; 5. G- Iesberts; 6. G. Kops; 7. W. van Gorcum; 8. Jörgen Petersen. Zijspan-race- Een attractie was de zijspan- race. Weliswaar startte Steeman niet, die in Zandvoort no. 1 was, doch er kwamen toch 4 duo's aan de start. De eerste manche was voor Henk Dammers in 2.17.2; Co Boef werd 2 in 2.17.3. De 2de en 3e manche waren onbetwist voor Co Boef. die wel niet zo vlot van start ging, doch door zijn snelle rijden en knap bochtenwerk zijn rivaal telkens wist te passeren. Niettemin wist hij de tijd van Henk Dammers niet te verbete ren; in beide laatste manches was zijn tjjd 2.17-6. Hii werd no- 1 met 4 punten; no. 2. H. Dammers 5 p; B. Hommel bezette in de 3 man ches de 3e plaats met 9 punten en Henk Verhoef, die in de 2de manche niet startte werd 4e met 12 punten. Junioren. Ook ditmaal toonde de Oost- zaner K. Hulst op Jap zich de sterkste van de Junioren. Hij won zijn serie in 1.54-8 en de finale in 1.52".9, waarmee hij nog een halve seconde boven ziin tijd was, wel ke hij met Pasen op de korte- baan maakte. Op de lange-baan was" hij ditmaal echter sneller; hij won deze wedstrijd in 2.21.8 2.24.4 j", 2de werd W- van Rossum uit Utrecht (1-53), doch niet dan na een fel duel met Bobby Kroon uit Den Haag, die een tijd maak te van 1-55; 4. K. W. Ba-gijn. De le serie was gewonnen door N. Romijn in 1.54.5 na een duel met B. Kroon die hier 2de werd in 1.55- 'De herkansingsrit werd gewonnen door W. van Rossum in 1.54.8; 2e P. Kaag uit Hoorn in 1-55. Een afval-race over 5 baanron den was voor J. van Duin, de pu pil van Tinus Metzelaar, in 2.28.1; 2e werd Wim Hermany in 2-28.2. In de lange-baan voor Junioren wist P. Kaag uit Hoorn na K. Hulst als 2e te eindigen in 2.22.8; 3. H- Bagijp; 4. K. W. Bagijn; 5. W. van Rossum; 6. H. Verbrugge en 7. J- Schenkel. Hoewel dus enkele van de be roemde cracks ontbraken, waren het toch spannende en mooie races. elke nieter grond gestreden heb ben op het B.K.C.-terrein. De eerste helft was begonnen met de zenuwachtigheid, die deze wedstrijden kenmerkt. Zeer slecht plaatsen, mistrappen en hoge schoten waren aan de orde van de dag en hoewel Vrone reeds direct een unieke kans op een doelpunt kreeg, schoot Bobeldijk met een waar zenuwtrapje de bal in de handen van de Watervogels doelman. Vrone was iets meer in de aanval, doch de Helderse ver dediging wist met veel kunst- en vliegwerk de score dubbelblank te houden. Er waren „ijzige" mo menten. Beers schoot eenmaal te zacht terug en tweemaal knalde men de bal haast in eigen doel. Maar toch zou Watervogels de leiding nemen. Beekhoven, nog altijd razend snel, liep als in zijn gloriedagen door de Vrone-verdediging heen en zijn lage schuiver ging juist tussen de benen van Schuit door (10). Dat was dus een voor- verschalkt. Meervogels hield vol, doch tot de rust wisten de gast heren stand te houden. Na de pauze weer hetzelfde spelbeeld. Snelle aanvallen over en weer. Van enig overwicht was dan ook geen sprake. Na een aanval op het Meervogelsdoel volgde een keurige aanval, besloten met een hard schot, dat door de r-back uit het lege doel geslagen werd. Uit de toegestane strafschop maakte Meervogels weer gelijk. Een uiterst felle strijd ontbrand de hiema om de leiding. Beide Dioegen gaven elkaar geen duim breed grond toe. Van beide de fensies werd dan ook het uiter ste gevergd. Toen iedereen zich reeds met een geliike stand ver zoend had. wist HSV bij een aan val over links door de snel mee gekomen r-half met een listig tikje de bal in het doel te prik ken 32. Wel probeerde M. nog gelijk te maken, doch de H.- achterhoede was op zijn auivive en gaf de gasten geen kans meer. S.v.W. jubileum-beker s.v.w. 1-k.s.v. 1 0—3 HEERHUGOWAARD Zon dag werd op het Gem. Sportter rein gespeeld tussen SVW en KSV. Gezien de resultaten van SVW tegen Hugo Boys hadden we hoge verwachtingen van het SVW-elftal, maaT de KSV-ers dachten er anders over en boek ten met een fris spelletje een 30 overwinning. De rust ging in met 02 en na de hervatting werd 't 03. De KSV achterhoede was de SVW-voorhoede de baas. Een tal rijk publiek woonde deze wed strijd bij. sprong die voor Watervogels. Ver- Jiend? Och, in zulk een wedstrijd is elk succes een trekje uit de loterij. Dat bleek even later wel, toen Vrone een „niet" kreeg bij een hard schot van Bobeldijk, dat op de lat belandde. Maar de mooiste kans van de dag kreeg de spil van de Pan- crassers vijf minuten na de rust. Toen immers stond hij oog in oog met Dirks. Doch ook een strafschop was niet voldoende om de stand weer op gelijke voet te brengen, want via de bovenkant van de lat verdween de bal over het doel. Dat een vertwijfeld Vrone daar na de stootkracht miste om de gelijkmaker te forceren en dat in de laatste minuten Ewald zelfs de stand op 20 wist te brengen, was begrijpelijk. Een juichend Watervogels kon de reis naar Den Helder weer aanvaarden, met de zekerhéid, dat men volgend jaar opnieuw in de vierde klas mag aantreden. Drommen Engelse soldaten voorzien van ratels, toeters en wat dies meer zij, begeleidden met hun lawaai een overwinning van hun landgenoten op het Oostenrijkse team, dat enkele maanden geleden in Londen zo dicht bij de eerste zege ooit in het Britse rijk op Engeland bevochten, stond. Het was ideaal weer voor de gasten, toen reeds uren voor de aanvang de 50.000 staanplaatsen houders bijeen dromden voor de ingangen van het stadion. Het regende en het was koel, terwijl kort voor de aanvang een hevig onweer de pret probeerde te verstoren. De Engelsen, die m rode shirts speelden, hebben de handen vol gehad, vooral in het begin, toen de ene Oostenrijkse aanval na de andere op hun doel afrolde. De Oostenrijkse spil Ockwirck speel de zijn gewone aanvallende par tijtje en hij was het, die de aan vallen de hoognodige steun ver leende. Tegen de verhouding in het veld, nam Engeland in de 28e minuut de leiding. Froggett, El liot en Bailey brachten de bal snel op, een korte pass naar de vrijstaande Lofthouse volgde en tegen het harde, droge schot van deze scherpschutter was geen kruid meer gewassen. Een mi nuut later echter was de stand alweer gelijk. Froggatt. bracht Dienst ten val in het beruchte gebied en de penalty werd onbe rispelijk ingeschoten. Nog een doelpunt De sensaties waren nu niet van de lucht. Twee minuten na de Oostenrijkse gelijkmaker, vlogen alle ratels van de talrijke Tom mies omhoog, om daarna luide hun vreugde uit te lawaaien over een tweede Engels doelpunt. Sewell was zigzaggend door de Oostenrijkse verdédiging heen- gerend en de harde lage kogel kon Musil alleen maar nakijken (12). De Engelsen werden door dit succes zo geïnspireerd, dat zij de gastheren geheél terugdron gen. Een kopbal van Lofthouse trof de lat en een schot van Bailey scheerde juist over dit houtwerk. Toch zou. nog voor de rust de stand wederom gelijk worden. Dienst had de ren van Sewell goed in zijn geheugen ge prent, hij probeerde het ook en zijn enorm hard schot kwam pas tot rust achter doelman Merrick (2—2). In de tweede helft ontspon zich een heftige strijd om de lei ding. Er was weinig krachtsver schil tussen beide Dioegen, waar van Engeland tenslotte de geluk kige winnaar zou zijn. Acht minuten voor het einde schoot Merrick de bal regelrecht naar Lofthouse. die een vrij veld vcor zich ziende ineens op he* doel afliep. Musil liep nog wel uit. maar hij moest machteloos toezien, hoe de bal zuiver door Lofthouse gericht in de rechter hoek verdween (23). Voor het eerst sedert 44 jaar had Enge land een overwinning in Wenen bevochten. 4 De grote toeloop dat samenviel met dit jaar de organi moeilijkheden opg al spoedig volledig in het Noorden va Doch niet overa WV-miormatiekantf zodat hier en daar hotel-portiers de ta. moesten overnemen, jaar zal dit anders regeld moeten word ratie van VVV's Noordzee-k'anaal, di< Akersloot vergader vraagstuk in studie op de in Zaandam najaarsvergadering r ken. Het was de die dit probleem i stelde. Reeds aan dc ten de' vreemdeling teerd worden; dat is de A.N.V.V. vond voorts de Federatie ten met de voordel toeristén bij de to tot 't gewest; b.v. b of Shell-stations. T hét die plaatselijke hier 'n taak hebben. Hoe de zaak uitt regeld en gefinancie ten worden, daar ze ratie-bestuur eens m KAMPEEF Ook het kampeerv de Federatie in stud: in de najaarsvergade orde stellen: specia; dit het kamperen bir bied van de Federat Deze voorjaarsverg de Federatie werd woond door de beic directeuren, jhr. Bo heer v.d. Gronden, voorzitter, mr. Br evenals burgemeeste vel van Akersloot werden verwelkomd baart zelf had gelu ontvangst te nemen benoeming tot ridder van Oranje Nassau. Bij de besprekin agenda van de 6 Ju te' houden ANVV- kwam nogmSals de Bergen ter sprake te weinige contact ANVV en de plaatse Bergen handhaafde zijn bezwaren en mr tpogde dat deze be; nen het raam van d DINSDAG 27 HILVEIRSUM I. 402 i KRO. K.R.O: 7 00 Nieuws. 1 muziek. 7.45 Morgeng turgische kalender. 8.0 weerberichten. 8.15 muziek. 9-00 Voor de 9.30 Waterstanden. 9.1 ken", causerie. 10.00 kleuters. 10.15 Gramc 10 40 Schoolradio. 11. vrouw. 11.30 Schooli Angelus. 12.03 Gramo (12.30-12.33 Land- en mededelingen) 12-55 5 13.00 Nieuws en Katho 13.20 Actualiteiten. 13. 13.45 Gramofoonmuzie varieerd programma, mofoonmuzek. 15.00 15.30 „Ben je zestig??1 de zieken. 16.30 Ziel Voor de jeugd. 17.15 voor de jeugd. 17.45 r zending: Prof. Dr. Ir. „Bosbouw in Surim Nieuws. 18.15 Actual! Soortpraatje. 18.30 Mi kest. 19.00 Strljkor „Dit is leven", causerie mofoonmuziek. 20.00 weerberichten. 20.08 man zegt er 't zijne Maastrichts Stedelijk solist. (Om 20-45 „All dek", causerie) 21.25 naai Euoharitisch cong celqna. 21.45 Mannenl Militair orkest. 22-40 1 muziek, 22-45 Avoxjdgi turgische kalender. 23 23.15-24.00 Gramofoor HILVERSUM II 298 m- 7 50 VPRO 8 00-24.00 J AVRO: 7.00 Nieuws. 7. gvmnastiek. 7.30 Gra VPRO: 7.50 1 AVRO: 8:00 Nieuws 8 foonmuziek. 8.45 Idem genwijding. 9.15 Gra zek. 9.25 Vpor de huis Gramofoonmuziek 10. kle-uters. 11.00 Voor 11.30 Sopraan en pian< gels pel. 12.30 Land- en mededelingen. 12.33 Vo teland 12.40 Twee pi, Nieuws. 13.15 Mededi gramofoonmuziek. 13.21 de orkest. 14.00 Voor 14.30 Gramofoonmuzi Schoolradio 1'5.00 Gra Jiek. 15.30 Onze A furen. 16.00 Muzika' 16.30 „De koning en d len". hoorspel. 16.50 1 17-15 Pianorecital 17. foonmuziek. 18.00 Nii Gevarieerde muziek, oe kinderen. 19.no Pian „Paris vous r>arle". 19. orkest. 19.45 Dansor] Nieuws. 20 05 Gevar gramma. 21.10 Mededc Eramofoonrnwiek. 21.21 ik weet wat U niet wi Dansmuziek. 22.05 ..I 22.45 Buitenlands over Nieuws. 23.15 „New Yo: 23.20-24.00 Gramofoon: televisie-procr DINSDAG 27 ME] ïS'fylsfe-programma 1- „Dertigd'u •Programma over de 41.05 pauze. 3- Gymnastiek. 4. r

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4