De Herenigingsorbeid is niet hopeloos Een vossenjacht per peildoos De sterkste spelers komen onweerstaanbaar opzetten RADIO HET GOUDEN WAAGSTUK VERON organiseerde: Radiozendertjes als welkome buit Van de koning, die zo veel van schommelen hield Weer een aanklacht tegen Graziani Damkampioenschap van Nederland Ipruitkoolpl. door T. S. Fletcher PAGINA 7 ullmplj/wj ivicl i 10/ ken we in tegenovergestelde richting de bossen in. We had den inmidddels al een uur door het mulle zand gepuft en nog steeds geen overtuigende aan wijzing gevonden. Eindelijk troffen, we enkele collega's zweters, die dus toch ook in deze richting zochten. Met behulp van een kompas maten we het verschil tussen het Noor den en de richting, waarvan het sterkste geluid kwam. Een eindje verder weer eens geprobeerd, lijntjes werden in kaart gebracht en het kruispunt moest ongeveer de plaats zijn van de tweede vos. Tja, dat punt lag links van ons precies in de bossen. Gelukkig hadden de boseigenaars toestem ming verleend voor alle bossen. Daar er nergens een zijpad te vinden was, stapten we dus maar in de wirwar van takken en bomen. Voort ging het over greppels en geulen, langs zwie pende takken en venijnig prik kende braamstruiken. Oef, wat werd het warm. We gluurden maar weer eens naar de meter en verdraaid hij begon terug te lopen. Iets vragen of zeggen durfde men gewoonweg niet meer, want onze peilman had zich ge concentreerd tot en met. Plotse ling begon hij het op een lopen te zetten. Bos en. boompjes be stonden niet me_er voor hem, al les boog voor zoveel machtsver toon. Wij worstelden achter hem aan en kwamen steeds verder achter. Net toen we dachten on herstelbaar verdwaald te zijn, ergens wreed aan ons lot over gelaten. klonk ec een triomph- kreet. Wij worstelden ons in die richting en bolderden haast in kuil van grijnzend stel no. 2. Wij waren de veertiende die zich hier gemeld hadden. En de tijd? Om vijf uur werd de tent gesloten, maar wij kwamen aan om 16.59! Tersluiks pakten we onze zakdoeken en veegden de waterbron op onze voorhoofden schoon. Vos no. 2 ging sluiten. „Hier P A O L W D breuk- streep A, in de bossen van Beet- sterzwaag voor de vossenjacht der drie noordelijke afdelingen van de VERON. Wij gaan slui ten! BEETSTERZWAAG Het is Reinard de Vos niet, die zich uit die hem ter dood hebben veroordeeld voor al het onheil, door hem de voeten maakt voor het naderend lawaai der drijvers en jagers, in de bossen teweeg gebracht. Nee, het is een transportabele zen der, welke dus op accu's werkt, ergens verborgen in de bossen en welke met behulp van peildozen, een ontvangtoestelletje, moet worden opgespoord. Een enkele maal hadden we die zeer technisch uitziende mensen wei eens zien lopen. Een koptelefoon, een ge heimzinnig kastje met een raamantenne, waarmee ze maar liepen te luisteren en te zoeken. toentje en KONING Wiebelba, die over het Land van de Hoge Bomen heerste, was een heel verstandig man. Er was werkelijk niemand, die zulke wijze besluiten kon nemen als deze koning. Wiebelba wist altijd pre cies wat de mensen moes ten doen en hij wist ook heel precies, hoe hij met hen moest praten. „Hij was dus de beste koning van de hele wereld", zul je mis schien denken, maar ko ning Wiebelba had één ge brek: hij kon niet stil zit ten! Dat was erg lastig. Als de koning met zijn minis ters moest vergaderen, zat hij met zijn voeten te wie belen en als hij met de ko ningin dineerde, sprong hij bij elk hapje even op. Hij kón nu eenmaal niet stil zitten, en vooral niet als hij blij was. Weet je wat hij dan deed? Dan liep hij naar de schommel, die ach ter in de paleistuin hing en dan schommelde hij zo hoog, dat iedereen bang was, dat de koning een on geluk zou krijgen. De ko ningin had hem al vaak ge vraagd wat voorzichtiger te zijn, maar de koning luis terde niet naar haar. En ook niet naar zijn minis ters. „Ik schommel als de beste," zei hij steeds, „er zal mij heus niets gebeu ren." Maar nu had koning Wie belba voor een keer toch eens ongelijk. Want er ge beurde wel iets, twee dagen voordat hij zijn verjaardag zich aan de touwen op en ging staan! Zijn zijden man tel zwierde op en neer. De koning liet van plezier een hand los om naar beneden te zwaaien. De koningin werd steeds angstiger. klonk het in de paleistuin. De zijden mantel was ge scheurd en koning Wiebel ba viel in de kussens on der hem. Hij werd meteen naar zijn koninklijk bed gebracht en de hoofddok ter moest direct komen kijken, of hij ook iets scheelde. „Nee" sprak deze na een lang onderzoek, „de koning mankeert niets. Hij heeft het alleen wat benauwd, omdat het koord van zijn mantel wat te strak heeft gezeten, toen hij aan de boom hing. Ik kan hem in een dag beter maken, maarrreen ding moet hij me beloven". Je begrijpt zeker wel, wat dat was? De koning mocht niet meer schommelen! Het kostte hem heel wat moei te om zo iets te beloven, maar ten laatste gaf hij toe. De koningin vond het nog het fijnste van alle maal. Nu is Wiebelba ten minste veilig, dacht zij bij zich zelf, nu weet ik ook meteen, wat ik hem voor zijn verjaardag geven zal. Wat gaf zij dan wel? Geen zijden koningsman tel, want die was ge scheurd, maareen schommelstoel! Dat was een prachtig idee. Zo kon de koning toch altijd schommelen en dat gebeurde dan ook. Hij wiebelde bijna de hele dag en als je ooit op een prent of schilderij een koning in een schommelstoel ziet, dan is dat zeker koning Wiebelba, die eens in een boom gehangen heeft. zou vieren. De koningin had een mooie zijden ko ningsmantel voor deze dag laten maken en toen de koning die mocht aanpas sen, was hij zó blij, dat hijJa, je raadt het al. meer uit konden. Dat hele ellen» dige ellenlange pad moesten we weer terug. Tot schrale troost bleek een heel stel collega's ons achterna gesjouwd te zijn. Ze ker overtuigd van de capacitei ten van onze peilman en onder de indruk van die persman, die met een technische blik die me ter in de gaten hield. Na vele omzwervingen beland, den. wij tenslotte bij het gerechts hof. We zitten er vlak bij, be weerde onze peilman. We ge- loqfden het wel. want dat had hij al een keer of vijf beweerd. De eerste keer haddén we zeer technisch achter alle mestvaalten, en takkenbossen gezocht, in de overtuiging het zendapparaat te vinden,. Heel deskundig hadden we toen beweerd, dat hier geen vos zat. Maar nu begon die mi cro-ampèremeter behoorlijk te zakken en was er dus toch iets aan de hand. Eindelijk kwamen, we op een schoolplein terecht, waar we al drie keer voorbij gelopen waren. Het was daar akelig stil. Plotseling vliegt onze peilman op een deur af, die gaf mee en meteen steeg uit de gang een klaterend gelach op. Hè hè. vos no. 1 was gevonden. Nu no. 2. Op de zender werd afgesteld en na veel gezoek trok- Totdat we door een kennis wer den uitgenodigd dit eigenaardig fedoe eens van nabij mee te ma- en. Zo liepen wij onlangs ach ter een zgn. jager aan, die ons meenam op een vossenjacht, ge organiseerd door de drie noorde lijke afdelingen van het VERON, d.i. Vereniging voor Experimen teel Radio-onderzoek in Neder land, in de bossen van Beetster- zwaag. Wat is nu die geheimzinnige peildoos voor een apparaat? Het is een doodgewoon ontvangtoe stelletje voor de 80 meter ama teurband met een raamantenne. De raamantenne heeft een richt- effect. Staat het raam in de richting van de zender, dan treedt de sterkste ontvangst op. Misschien herinnert U zich dit nog uit de oorlog van het luiste ren naar de BBC. Soms is op de ontvanger een metertje aange bracht, dat terugslaat naarmate men dichter bij de vos komt. Met behulp hiervan moeten twee zen ders opgespoord worden, die elk op een verschillende golflengte zijn afgesteld. De ene zender had als herkenningssein, een hoge fluittoon en de andere een lage dubbeltoon. Nu wordt de peil doos met de antenne naar alle richtingen gedraaid. Wanneer de antenne precies in het verlengde van de afgestelde zender komt te liggen, komt het signaal het duidelijkst door. Zo heeft men dus de richting gevonden- En nu maar zoeken Deze kan echter zowel in het verlengde achter de antenn.e als daarvoor liggen. Nu maar lopen en zoeken, totdat het geluid in dc koptelefoon sterker wordt en, men weet in de goede richting gelopen te zijn. Hoe sterker het geluid wordt hoe verder de mi cro-ampèremeter dan terugloopt. En wij maar lopen achter die peilman aan- Hoe vlugger men binnen is, des te minder straf- punten krijgt men, want elke minuut telt voor een. strafpunt. Steeds loerde ik stiekum naar die ampèremeter, in de hoop dat ding plotseling met een vaartje achteruit te zien vliegen, maar het gaf niet thuis. En wij maar lopen, totdat we op het erf van een boerderij zaten en geen kant Koning Wiebelba was zo blij, dat hij zijn nieuwe mantel vlug met beide han den opnam en hard naar de schommel liep. In een wip zaït hij op het roodfluwelen kussen tussen de twee tou wen en daar ging het. „Een twee, een twee," riep de koning vrolijk, en al heel gauw schommelde hij over de hoofden van de koningin en de hovelingen heen. De arme koningin wist zich geen raad van angst en de hovelingen verzochten de koning eerbiedig maar dringend, of hij naar bene den wilde komen. „U hebt uw nieuwe mantel aan, sire," riepen zij naar bo ven, maar de koning lachte hen uit. „Dat is het 'm nu net!" riep hij terug, „dat vind ik juist zo fijn". En hij lachte, lachte, dat de schommel er scheef van ging. Even later deed de ko ning iets, dat nog veel ge vaarlijker was. Hij hees „Wiebelba kom toch naar beneden," smeekte zij. „Wiebelba, o kijk eens" WAT was er gebeurd? De mantel, de zijden koningsmantel, was aan een dikke afgebroken tak van een eik blijven zitten. De sohommel wilde weer naar voren, maar de zware man tel trok aan de koning en hup, daar schoven de schommel en het kussentje onder hem uit! Zijn linker hand schoot los en toen spartelde de koning aan zijn mantel, die aan de dikke tak vastzat. x „Help, help!" riep nu iedereen, „de koning hangt aan zijn zijden man tel in een hoge boom! Het kleed kan elk ogenblik scheuren, help help!" On middellijk kwamen er twintig dienaren met kus sens toesnellen. Zij legden de zachte kussens vlug naast elkaar en nauwelijks lag het laatste kussen op de grond of „krrak" en „plof" DEN HAAG De minister van Verkeer en Waterstaat heeft een nader antwoord gegeven op de vragen in verband met de sterfte van een groot aantal wilde' gan zen in de Noord-Oost Polder. Hierin zegt de minister, dat hij een nader onderzoek heeft laten instellen in deze aangelegenheid en daaruit is hem zeer tot zijn leedwezen gebleken, dat Nadat deze opdracht was ge geven, bleek het de inspecteur, dat op dat dijkvak schapen wer den geweid, zodat op dat ogen blik door de met het aanbrengen van de muizentarwe belaste ar beiders geen gevolg kon worden gegeven aan de verstrekte op dracht, daar men begreep, dat anders de schapen het slachtof fer zouden kunnep worden. Daar de order echter niet was inge trokken, heeft men later, toen de schapen waren verweid, op het betrokken dijkvak toch de muizentarwe breedwerpig ge strooid. Ten einde in de toekomst de noodzaak van het gebruik van muizentarwe zoveel mogelijk te beperken, zal voorshands niet worden voortgegaan met de bestrijding van de kiekendieven in de Noord-Oost Polder en voorts zal een proef worden ge nomen met 'een sluiting van de ganzenjacht en worden getracht door het afvuren van losse pa tronen de ganzen, die de gezaaide tarwekorrels als voedsel plegen te gebruiken te verdrijven. nderd INBRAAK IN AMSTERDAMSE DIAMANTSLIJPER l| Vier arrestaties AMSTERDAM In de nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd in een diamant slijperij aan de Albert Cuypstraat De daders moeten over een 4.20 meter hoge poort zijn geklommen en via de binnenplaats langs een brandladder door een vernielde ruit de werkzaal op de eerste verdieping hebben bereikt. Daar hebben zij de sloten van een aan tal werkbanken vernield en uit de laden 65 diamantjes en een hoeveelheid boort (slijpsel) ter waarde van naar schatting circa 2700 weggenomen. Vanmiddag heeft de pplitie in verband met deze inbraak de hand gelegd op vier personen, die allen in de diamantbranche zijn of waren. Zij worden vast gehouden op grond van heling, omdat zij tot heden ontkennen rechtstreeks bij de inbraak te zijn betrokken. GEHEIME ZENDER OPGESPOORD Zondagmiddag wist de Rijks politie te Vriezenveen in samen werking met Rijkscontroleurs in de Harbrinkhoek, een geheime zender op te sporen. Bij de overval werd de volle dige apparatuur, bestaande uit zendtoestel en gramofoonplaten, in beslag genomen. Tegen de eigenaar, de heer J. G. L. te Harbrinkhoek werd pro ces verbaal opgemaakt. INBREKERS VEROORDEELD Een 49-jarige koopman en een 42-jarige expeditieknecht hadden met twee .andere personen in de nacht van 22 op 23 October van het vorige jaar geprobeerd een brandkast van 500 kg. in het Unox-gebouw aan de Lijnbaans gracht in Amsterdam te lichten. De politie die van het feit op de hoogte was gesteld had zich ver dekt opgesteld en toen het vier tal, dat door middel van valse sleutels het gebouw was binnen gegaan, zonder buit vertrok, heeft men ze later pas gearresteerd, omdat gebleken was dat de brandkast enige centimeters was verplaatst. Het Amsterdamse ge rechtshof heeft gistermorgen in deze zaak uitspraak gedaan. Beide verdachten werden ieder veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, daarmede het vonnis der Rechtbank bevestigend. EUGD. re san- t sterke Gemoedelijk hurkend naast een van zijn kapiteins controleert generaal Hayden L. Beatner (rechts) op het eiland Koje (Korea) het proviand en onderzoekt nauwkeurig hoe groot de porties van de krijgsgevangenen zijn. Dit in verband met de ongeregeld heden, die in de laatste tijd onder de krijgsgevangenen zijn voorgekomen om „beter voedsel". Stevig bewapende manschap pen patrouilleren voortdurend in de buurt van de gevangen kampen om de orde te handhaven en zo nodig te herstellen. rdracht. ior elke WOENSDAG 28 MEI 1952 HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV.. 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde mu ziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberich ten: 8.15 Gramofoonmuziek; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Voor de zie ken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.15 Idem; 10.30 Morgendiénst: 11.00 Gra mofoonmuziek: 11.15 „Sherlock Holmes verliefd", hoorspel; 12.00 Viool en piano: 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Pinksterwijdingsstonde; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuis front; 13.20 Vocaal dubbelkwar- tet; 13.50 Gramofoonmuziek: Christen Vrouwenbond; 14.45 Voor de meisjes: 15.00 Gramo foonmuziek; 15.30 Hobo, piano en altviool; 16.00 Voor de jèugd; 17.2 Orgelspel; 17.50 „In dienst van het Vaderland", causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Clavecimbel- reeital; 18.30 R V.U.; Prof. R. Broekman: „Religie en weten schap": 19.00 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigins- leven; 19.15 Boekbespreking: 19.30 Gramofoonmuziek; 19.40 Radiokrant; 19.15 Boekbespre- 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 „De Hoornvlies-transplantatie, vraag gesprek; 20.15 Zendingsprogram ma; 21.1'5 Orgelconcert; 21.30 Gramofoonmuziek; 22.00 Lichte muziek: 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar; 22.40 Gramofoonmuziek: 22.45 Avond overdenking: 23.00 Nieuws en herhaling S.O.S.-berichten; 23.15 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.04—24.00 VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym nastiek; 7.33 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gramofoonmuziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gramo foonmuziek; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 RVU Mej. M. Kehrer: „De taak van de vrouw bij de politie in Neder land"; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en ■tuinbouwmededelingen: 12.33 Voor het platteland: 12.38 Lichte muziek; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Portugees concert; 13.45 Gramofoonmuziek; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Kamer muziek; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Alt- en sopraanblokfluit; 15.30 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Dansmuziek; 17.50 Regeringsuitzending: H. M. Laupman: „Nieuw Guinea's Zuidkust"; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-Varia; 18.20 Actualiteiten; 18.30 Lichte muziek: 19.0 „Pro blemen rond de pacificatie", cau serie; 19.15 Gramofoonmuziek; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commen taar; 20.15 Opera inleiding; 20.30 „De Consul", opera: 21.50 Gra mofoonmuziek; 22.10 „Moderne zondvloeden", causerie; 22.25 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 24.00 Veertig jarig bestaan Algemene Nederandse Bond-van Ambtenaren. ROME 26 Mei Graziani, Mussolini's laatste minister van Defensie en e,ens Onderkoning van Abessinië, zal worden aange klaagd wegens „rechtvaardiging van het fascisme", aldus heeft de politie te Rome meegedeeld. Met hem zouden nog drie leidende fas cisten, onder wie graaf Vanni Theodorani, een neef van Musso lini, worden aangeklaagd Volgens mededeling van de politie heb ben Graziani en de drie ande ren verleden week Donderdag bij de begrafenis van Mussolini's eni ge zuster. Edvige Mancini. een voor fascistische begrafenissen karakteristieke ceremonie ge volgd. Graziani werd verleden jaar zomer uit de gevangenis ontsla gen na slechts enkele maanden van een gevangenisstraf van 19 iaar wegens oorlogsmisdaden te hebbén uitgezeten Het grootste gedeelte van ziin straf was door amnestie te niet gedaan. loen voor man, in anie-bruin Fel werd er dit week-end ge streden in het tournooi om de landstitel en de jongere garde Roozenburg, Bizot en Bergsma werden hiervan het slachtoffer. Hoe goed zij in deze wedstrijden tot nu toe speelden, tegen zo veel strijdlust en routine, gede- mostreerd door een Keiler Metz en v. Dijk. moesten zij het af leggen. Metz wist bij de 23e zet zijn tegenstander tot een fout te ver lokken, door middel van eer> ris kante kettingstelling won hii na 7 zetten een schijf, uiterst taai bleef Bizot zich tegen de over macht verzetten, maar moest zich bij de 60e zet gewonnen ge ven. Du'kel was ook weer goed op dreef, maar al zijn inspanning gaf hem niet meer dah ruim voordeel, wat ten slotte voor Huisman geen bezwaar bleek te zijn om de remise uit het vuur te slepen. Bandstra-de Jong was een ge lijk opgaande strijd. Hoewel de Fries in het begin nog al aan vallend optrad, leverde dit geen resultaat op, en het gelijke spel gaf de verhouding goed weer v. Dijk speelde een zeer sterke partij tegen de broer van de we reldkampioen. het werd tenslotte een onverwacht eindspel, waar in Roozenburg na enige krach tige zetten van zijn tegenstander de partij opgaf. Keiler zette zijn tegenstander direct onder zware druk, hoewel de Friese onderwijzer zich hard nekkig verdedigde, moest ook hii langzaam voor dit geweld wij ken. In een reeds verloren eind stand maakte hij nog een fout, waarop Keiler heel listig, maai' toch hinderlijk eenvoudig de volle winst binnen haalde. Bergsma gebruikte ruim een kwartier om zijn laatste zet te overwegen en schoot zelf in de lach, om de gemaakte fout. wel ke de eveneens lachende Keiler met 1 zet afstrafte. De stand is nu: 1. Ir. G. E. v. Dijk 12 uit 9 2. R C. Keiler 11 9 3. J Metz 11 9 4. H. Laros 10 8 5. A. Bizot 9 9 6. W. Huisman 9 9 7. W. Roozenburg 9 9 8. M. Bandstra 8 9 9. P. Bergsma 8 9 10. W. de Jong 8 9 11. B. Duke] 6 9 12. H. J. Hofman 5 8 Het spannende program voor de volgende week luidt: RoozenburgBandstra: Keiler Huisman; Lar^sMetz: Dukel Bergsma; de JongHofman: Bi zotIr. G. v. Dijk. Aanvang Zaterdagmiddag 3 uur" in Restaurant „De Kroon" Remibrandtsplein. Amsterdam. ventilerende gevlochten jerste kwa- in bruin Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM 26 Mei Klei- aardappelen, 35 mm opwaarts, alpha's 67; furoro 1617; be velanders 15; meerianders 14 15; voeraardappelen 3,50—4. Prijzen per 100 kg en bere kend op hamdelsvoorwaardsn vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wa gon, schip of auto. Zo iets, laat het dan maar even weten. Ik zal de magazijnmees ter order geven om u alles te verstrekken wat u nodig mocht hebben. Nogmaals drukte Laurence zijn hartelijke dank uit. Hij begon te geloven dat John Bedford een ware weldoener was. Wat ik zeggen wil. ging Bedford voort heeft u niet iemand nodig, die u een handje helpt? Een mechanicus bijvoor beeld. Ja. die heb ik inderdaad no dig, maar dat is al in orde, ant woordde Laurence. Het is een zekere Herman Groot, een me chanicus, die mij in Servië altijd geholpen heeft. Ik geloof, dat hij Duitser of Hongaar van geboorte is. Ik zal hem onmiddellijk een telegram sturen dan kunnen wij over een paar dagen aan het werk gaan. Herman Groot? herhaalde Bedford, alsof hij die naam in zijn geheugen wilde prenten. Is hii op de hoogte van al uw plannen? O. neen. antwoordde Lau rence glimlachend. Groot is alleen maar een heel handig me chanicus. die alle mogelijke din gen in de kortst mogelijke tiid aan elkaar fabriceert. Hii zal me evenwel alleen maar biistaan. tot dat het grote, belangrijke ogen blik gekomen is. uzelf hebt uitgemaakt, dan valt er niet veel meer aan te doen. Maar wacht eens. Wij hebben 'n kassier, die hier ook ergens op kamers is. Misschien, dat hii wel een goed adres voor u weet, Stuur mijnheer Johnson even hierheen, riep hij even later in een spreekbuis. Johnson luisterde naar het geen Laurence verlangde en ter wij een eigenaardig glimlachje om zijn lippen speelde, streek hii met zijn hand langs zijn stop pelige kin. Ja, mijnbeer wat zal ik zeg gen, het is geen elitewijk. Maar er zijn toch wel gedeelten, waar u een paar weken op kamers zou kunnen gaan. Het Madeiraplein bijvoorbeeld,. Dat is een heel aar dig plein. En daar woont een juf frouw Wickham, 'n weduwe, ge- pensionneerd door de fabriek, omdat haar man hier door 'n on geval om het leven gekomen is. Zii verhuurt nu kamers en ik weet zeker, dat zij blij zal zijn. iemand als u op kamers te krij gen. Het is besist helder en net jes bij haar. mijnheer. Ik kan haar warm aanbevelen. Breng mijnheer Workman dan even naar dat adrês, mijn heer Johnson zei Bedford. dan kan mijnheer zien of het hem aanstaat. (Wordt vervolgd! En dan? Dan zal ik de rest natuur lijk helemaal alleen doen. Bedford knikte. Dat is te begrijpen. Alles is dus zo'n beetje geregeld, niet waar? Maar er is nog iets. U zult hier in Londen natuurlijk kamers moeten hebben. En daar u helemaal vreemd staat in deze stad, zou ik u aanraden gebruik te maken van mijn chauffeur. Die weet een paar heel goede adressen en zal er voor zorgen, dat u een paar aardige kamers krijgt. Het is erg vriendelijk van u. antwoordde Laurence. maar ik heb al over de zaak nagedacht en ben tot de conclusie gekomen, dat ik dicht bij de fabriek op kamers moet gaan. Het mag hier maar eeni paar minuten vandaan zijn. Bedford staarde hem verwon derd aan. Hier? In dit gat? vroeg hii verwonderd: Een mens zou hier dood gaan. Ja, het is inderdaad een vreselijk trieste omgeving, maar zolang mijn werk nog niet vol tooid is, zal ik hier toch beslist moeten blijven. Ik zal wel eens rondkijken.... misschien dat ik hier of daar wel een paar zinde lijke kamers kan vinden. Ik ben heus niet veeleisend. Ja. als u het eenmaal met Te koop: elke hoeveelheid. N. KONIJN, Boeke- meer 11, Heiloo. 31- sigaar roken en een glas cham pagne drinken. Ik dacht wel. dat het naar Onder het genot van een si- uw zin zou zijn, antwoordde Bed- gaar en een glas goede cham- ford. U ziet. dat er geen ven- pagne bespraken de twee heren sters in de zaal zijn zodat nie- de verdere bijzonderheden mand naar binnen kan kijken. En mijnheer Workman. la- De enige ingang tot de zaal, die ten wij nu eens even zien. Aan- twee schuifdeuren daar. heeft gezien uw contract pas tegen 1 een patemtslot. Er zijn veel licht- Juli van kracht wordt, heeft u punten en dat kantoortje is een ongeveer veertien dagen voor u groot gemak. Denkt u heus. dat zelf. Die veertien dagen heeft u u het er mee doen kunt? zeker wel nodig, om uw materia- Ja, beslist, en ik ben u zeer len hier' te krijgen, is het niet? verplicht. Het is heel vriendelük Ja, die veertien dagen heb van u om het me zo gemakkelijk ik zeker nodig en dan behoef ik te maken. nog geen tiid verloren te laten Hier zijn dan de sleutéls, gaan. ging Bedford voort, hem de sleu- Mooi, dacht Bedford. In tels toestekend. Deze is van die veertien dagen zal Sabatier de schuifdeuren, die van de zii- eén heel eind gevorderd zijn. deur en die van het kantoortje. En, zei hij hardop. As -er iets En ga nu mee naar mijn ka- is waarmee we u van dienst mer, dan zullen we daar nog een kunnen zijn. gereedschappen of Nieuwe burgemeesters Bij K. B. is met ingang van 1 Jum benoemd tot burgemees ter der gemeente N oordwij ker- hout, de heer P. M. M. van der Weijden, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslao als burgem. der gemeente Nieuw koop; en is benoemd ingaande 1 Juni tot burgemeester der ge meente Rhoon, de heer G. Ver heul, met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als bur gemeester van Koudekerk aan de Rijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 7