Russen sluiten IJzeren Gordijn tussen Oost en West hermetisch In Zes ministers tekenden verdrag Europese defensie-gemeenschap Christen-democratisch blok won de verkiezingsstrijd in Rome Grootste winst echter voor de neo-fascisten I DAGBLAD VOOR ALKMAAR Winst in Italië voor neo fascisten Tankconcentraties aan de grens; telefoonlijnen afgesneden Dat allen een zi\n Beurs vandaag weer geopend Nieuwe garantie-verklaring van de Grote Drie STAAT VAN BELEG IN POESAN ClëN EN NOMIE Draat voor I Tisserarst EN OMGEVING Ook autoweg geblokkeerd Russische trawlers in Noorse wateren Minister Staf over de ongevallen met straaljagers Kapitale boerderij bij Hallum verbrand Hulp voor Oostenrijk geblokkeerd Wegens toenemende guerilla-activiteit en politieke kuiperijen VERSLAG ÏM RUBBER verbetering*- ïrd verslag over de directie Rubber cul- „Amsterdam", ïstige arbeids- en de eerste 1951 vrijwel heerst hebben, pen vain de re- edio 1951 zijn >eJaingrijke ver- ingetreden. Ie Indonesische den geen stag- betekenis meer werkprestaties imuleerd door loonsystemen, gorden, waar- ïbberoogst 1951 hoger was dan 950. Ter oplos- de onwettige van onderne- len aan de van Sumatra, tmgen voorbe- directie hoopt lijke oplossing belangrijke Voorts acht zij et grootste be- ijstprijs op een iveau te stabili- nsumenten van ber wordt de n steeds meer gemaakt op eit. Hetzelfde helaas voor bij ■opisehe grond- lit het Verre fkomstig, aldus ig. Voor 'n ge- n de oorzaken in de arbeids- den. De aan- dt er echter op dat met name ang in kwaliteit ïesische produc- ernstige bedroi- x>r 'n goede en afzet in de con- iden. directie van Rubber heeft ische gebieden idonesië onder- verricht naar ijkheid van ves- daar van cul- nemingen. Al- t concrete stap te gaan is het ter plaatse te omtrent de en sociaal eco- omstandigheden. de directie hier- ïde. De belamg- nder Nederland- lemers voor 'n g in Indonesië tegenstelling tot loorlijk te noe- weldige prijsda- r rubber begint te worden in angrijke achter aan de productie van bevolkings- n Malakka en De opbrengst- roor deze gebie- belangrijk. Een ng van de prijs bepaald niveau, verslag, beheert de onmogelijk- tto-overschot der e in '51 beloont tegen f4.394.610 Zoals bekend onveranderd di- /an 9 pet. voor- holler verlaagt dend ito winst van de tot exploitatie ïmenhollerse kool- zuurstolwerken rdam' in '51 be- 280.470 (f308.597) na reservering hrijving 'n divi- in 3 pet. (vorig act.) wordt voor- In het verslag de directie, dat rijf voor zijn in- uitsluitend aan bleef op het be- R'daim en de on- ng in België, zij geïnteresseerd sfer uit Duitsland steeds niet mo- met de dochter- rningen in Polen tzig bestaat geen ng meer. ssum wil een elening •emeenteraad van zal hedenavond ssen krijgen over rstel van B. en W. uitgifte van een lening groot twee millïoen gulden, ifte zal geschieden ari-koers en op de rden, welke voor ie leningen gel- H. UNIVERSITEIT NIJMEGEN 26 Mei Naar het vijfentwintig en het Apostolaat zal Z. Em. Eug. serant, secretaris erse Congregatie, d komen om de ïg bij te wonen, itie heeft het voor men gegeven ook brengen aan de eit te Nijmegen en rede uit te spreken, legenheid zal op a.s. om 16 uur een ig worden gehou- in Zijne Eminentie lat in de H. Theo- en verleend, dr. Alp. Mulders, de Oosterse Theo- -oprichter van het Hereniging in Ne- ls promotor optre- HET EEIT Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Woensdag 28 Mei 1952 46e Jaargang No. 12486 Kontoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52. «eL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, teL 459 K 2240 r r HET EUCHARISTISCH CON GRES in de befaamde stad Barcelona is dan begonnen en wij benijden de Nederlanders, die het geluk hebben, deze grote dagen te mogen meemaken. Grote dagen. In Hun gemeen schappelijk herderlijk schrijven van j.l. Zondag hebben de Hoog waardige Bisschoppen, namens wie Z.H.Exc. de Aartsbisschop- Coadjutor, Mgr. Alfrink de lei ding heeft van een Nederlandse groep, een aansporing gericht tot het „thuisfront", om zo in tens mogelijk mee te leven met dit Eucharistische feest. Het doel daarvan is immers, genis af te leggen van „in vreugdevolle geloofsbelevenis", van eerherstel aan Jezus Chris tus in het Allerheiligst Sacra ment des Altaars. Die intense geloofsbeleving, en dat eerherstel kunnen ook wij in onze kerken in het eigen vaderland geven, al gaat dat dan niet gespaard met de grote uiter lijke luister, welke er in Spanje aan verbonden is. Daar wordt het tweejaarlijkse Internationale Eucharistische Congres gevierd en er zijn er duizenden uit ge heel de wereld. Uit geheel de wereld! Het is weer een nieuwe demonstratie van de katholieke eenheid,'welke in de wereld bestaat. De een heid, door de heilige band van de Eucharistie, de ware liefde band, die heel het Universum omspant, alle talen en volken, alle rassen en naties. Als daar in Spanje de hon derdduizenden eer en lof bren gen aan de Christus Eucharisti- cus, hun geloof belijden in de waarachtige tegenwoordigheid van Christus in het Heilig Sa crament, en Hem zullen danken voor de grote gaven en gena den, welke ons door dit Sacra ment der Liefde gegeven zijn en worden, „jaar op jaar, ja, eeuwen achtereen", dan heeft dit voor ons, in het thuisfront, deze be tekenis ook, dat wij ons moeten èèn voelen met alle katholieken van geheel de wereld, bijzonder in deze dagen van dit Eucharis tisch Congres. „Dat allen één zijn." De waar de van dit woord moeten wij veel meer beseffen, en van dat besef kunnen wij in deze dagen beter dan ooit uiting geven. Wij zijn één in de liefdeband der Eucharistie, wij van alle gewes ten en windstreken, van alle landen en talen. Wij zijn één in de grootste liefde van Jezus Christus in Zijn Heilig Sacra ment! Laat ons die eenheid in die liefde metterdaad bewijzen, door te doen, wat de Bisschoppen ons hebben gevraagd. De kinderen „laat hen tot Mij komen, want hunner is het rijk der hemelen" hebben deze morgen in de kerken van heel de wereld het voorbeeld gegeven. Laat de oude ren meedoen en volgen en door het bijwonen van de H. Mis en het ontvangen van de H. Com munie hun heilige solidariteit be wijzen met de katholieken van geheel de wereld. Voor wie en namens wie de honderdduizen den dat doen op dit wereldcon gres, in grootse stijl en uiterlijke praal wie herinnert zich niet de grootheid der dagen van Amsterdam in 1924! Zo bewijzen wij weer eens op nieuw onze solidariteit met de wereldkerk. Zo tonen wij aan, dat het grote woord „Dat allen één zijn" niet tevergeefs is ge zegd. En zo zal ook de eenheid kunnen doorwerken op andere levensterreinen, óver grenzen en landen heen, om Gods wetten van rechtvaardigheid en liefde daar in toepassing te brengen en te doen triomferen. Geloofd zij Jezus Christus in het Allerheiligst Sacrament. BERLIJN, 27 Mei, Op alle mogelijke manieren zijn de Russen en de Oost-Duitsers vandaag begonnen met het hermetisch afsluiten van de grens tussen Oost- en West-Duitsland en het blokkeren van het contact tussen Westelijk en communistisch Berlijn. Te middernacht werden 17 telefoonverbindingen tussen West-Berlijn en West-Duitsland verbroken. Alle telefonisch contact in Berlijn zelf werd onmogelijk gemaakt, terwijl het militaire wegverkeer ernstig belemmerd werd. Ook zijn de Russen begonnen de grens „scherp" te trekken. Gedupeerde zakenmensen be merkten het verbreken van de telefoonverbindingen het eerst, omdat ze steeds welk nummer ook gedraaid werd, de gesprek- toon kregen. Verder werden ook acht telegraaflijnen verbroken. Het geïsoleerde West-Berlijn is nu overgeleverd aan de genade van de communisten, die de meeste verbindingslijnen be heersen. De geallieerden ondervinden geen hinder van deze maatrege len, daar alle militair contact radiografisch geschiedt. De West- Berlijnse PTT weigerde mee te delen hoeveel lijnen er normaal m dat stadsdeel functionneren. Misschien worden er nu 'n paar vergeten", was het commentaar. Intussen is de Oostduitse volks- politie, in samenwerking met de grensbewaking, begonnen met OSLO, 27 Mei. Uit Tromsoe in Noordelijk Noorwegen werd heden gemeld dat Zondag een Russische trawler is betrapt op vissen binnen de Noorse territo riale wateren. De Noorse Scheepvaartinspectie kreeg contact met de Russische trawler in de buurt van Kynhal- voeya in Noordelijk Finmarken. Het Russische vaartuig staakte het vissen onmiddellijk en zette full speed koers naar zee. Het Noorse schip kon het niet inhalen en er was geen Noors korvet in zicht. De admiraal, belast met de marine-operaties in Noordelijk Noorwegen, heeft heden bevestigd dat een Russische trawler de Noorse territoriale wateren heeft geschonden. Hij voegde hieraan toe dat enkele dagen geleden een andere Russische trawler op vis sen in de Noorse wateren is be trapt maar hij kon geen bijzon derheden mededelen. MAC. DR. J. G. STOKMAN LEIDER DELEGATIE Tot voorzitter der Nederlandse delegatie op de 35ste zitting van de Internationale Arbeidsoonfe- rentie. die op 4 Juni a.s. te Ge- nève zal bijeenkomen is door de regering benoemd Mag. dr. J. G. Stokman O.F.M. Tweede rege ringsgedelegeerde is mej. mr. G. J. Stemberg, adviseur bij het Mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Gedelegeerde namens de Nederl. werkgevers is mr. A. G. Fennema, gedelegeerde van de Werkgeversfederatie voor intern, arbeidszaken en namens de werknemers die heer A. Borst lap, verbomdsbestuiurder van het C.N.V. het „scherp"-trekken van de grens. Bomen en struiken wer den opgeruimd uit stukken nie mandsland. Bovendien werden dorpen en industrieën, precies op de grens gelegen, in tweeën verdeeld, onverschillig hoeveel burgers hun bestaan verliezen. Grenspassen van arbeiders wer den ongeldig verklaard. Russische schildwachten heb ben aan beide kanten van de autoweg, welke Berlijn met het Westen verbindt geweigerd ge allieerde patrouilles door te la ten. Bovendien werden ge allieerde auto's zonder meer verboden op de 170 km. lange weg te patrouilleren. Burger auto's worden geen moeilijkheden in de weg gelegd. Ook vinden momenteel langs de grens tankbewegingen plaats. In de Oostelijke zore hebben de Russen binnen een straal van 56 km. van Brunswijk 131 tanks verzameld. Naar Quedlinburg op 36 km. afstand van Brunswijk werden 95 tanks gedirigeerd, zo verklaarde de West-Duitse federale grenspolitie. Verder hebben de Russen in diverse straten huizen gevorderd voor het onderbrengen van mili tairen. Versterkingen van het Rode Leger zijn gezonden naar Halberstadt, ongeveer 25 km. achter het ijzeren gordijn. De Russen hebben vanavond nieuwe reisbeperkingen afgekon digd op grond waarvan alle Duitsers, die een bezoek aan Oost-Duitsland willen brengen in het bezit van een speciale vergunning moeten zijn. De regering verklaarde, dat Duitsers, die in de Russische zone wonen of daaraan een bezoek willen brengen een Oostduitse identiteitskaart moeten bezitten. Zij, die 'n dergelijke kaart niet be zitten, moeten een speciale ver gunning aanvragen. Deze regeling wordt op 1 Juni van kracht. AMSTERDAM. 27 Mei. Het bestuur van de Vereniging voor den Effectenhandel (Bedrijfs groep Effectenhandel) deelt de leden mede, dat op grond van toezeggingen door de Minister van Financiën namens de Rege ring, bij schrijven d.d. 26 Mei 1952 gedaan (zie elders in dit num mer) en onder afweging van alle bij het beursverkeer betrokken belangen is besloten om met in gang van Woensdag 28 Mei 1952 het opmaken en vaststellen van de dagelijkse prijscourant door de commissie voor de notering op de gebruikelijke wijze te doen hervatten. (Deze mededeling betekent dat Woensdag de handel op de Effec tenbeurs op de normale wijze wordt hervat en dat weer koer sen zullen worden vastgesteld). DEN HAAG Sprekend over de ongelukken met straaljagers gewaagde Minister Staf m de EerstKamer gisteren over een ernstig probleem. Het vliegen met een straaljager brengt voor een vlieger met voldoende vlieg uren geen buitengewoon risico mede. Steeds wordt nauwkeurig nagegaan wat de oorzaak van een ongeluk is. Een internationale commissie heeft geen uitsluitsel kunnen geven, aldus de Minis ter, in het algemeen is de oorzaak gebrek aan luchtervaring van de jonge vlieger. In verschillende gevallen bleek, dat de instructies niet voldoende zijn opgevolgd. Een grote moeilijkheid, ook el ders, is echter het grote aantal jonge vliegers. De aard en het aantal ongelukken elders is iden tiek met die hier te lande. ONTVOERING OP JAVA BANDUNG, 24 Mei (P.I.-Ane- ta). Dinsdagmorgen omstreeks tien uur reed een jeep van de suikeronderneming Sindanglaut, waarin zich een Nederlander en twee Indonesiërs bevonden, ter hoogte van de dessa Tjiawidja- pura in het Cheribonse in een hinderlaag. De wagen werd door een bende van onbekende her komst aangehouden en de inzit tenden werden overmeesterd. Door de bevolking gewaarschuwd, zetten manschappen van leger en politie uit Sindanglaut een ach tervolging in, maar ofschoon de jeep werd teruggevonden, ont breekt van de inzittenden nog elk spoor. i-iv. Krachtdadig wordt een einde- gemaakt aan de ongeregeldheden in het krijgsgevangenenkamp op Koje (Korea). Meer troepen, waaronder ook Nederlandse, worden naar het eiland ge bracht, om orde op de zaken te stellen. Een tank van de troepen der Verenigde Naties staat op een hoog puni bij het krijgsgevange nenkamp gereed voor actie, indien opnieuw ongeregeldheden zou den uitbreken. PARIJS, 27 Mfei. Om 17.23 vandaag heeff de Duitse Bonds kanselier dr. Adenauer in de historische „Salon d'Horloge" van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken als eerste het verdrag ondertekend waarmede het Europese leger en de Europese defensie-gemeenschap een feit werden. Na hem teken den Paul van Zeeland voor België, Robert Schuman voor Frank rijk, de Gasperi voor Italië, Joseph Bech voor Luxemburg en mr. Stikker voor Nederland. Na het tekenen van de Alge mene Conventie die 131 artikelen telt, tekenden de zes ministers en de ministers van de andere landen der Atlantische gemeen schap de overeenkomsten voor wederzijdse hulp tussen de Noord- Atlantische en de Europese ver dedigingsgemeenschap. Ook wer den protocollen ondertekend om militaire en financiële kwesties, over Luxemburg, over de betrek kingen tussen de Europese Defen- ROME, 27 Mei. Volgens de einduitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad van Rome heeft de coalitie van Christen democraten, republikeinen, liberalen en sociaal-democraten de meerderheid in de raad behouden. De coalitie kreeg 43,63 pet. van de stemmen, de communisten 31.88 pet. en de neo-fascis ten en monarchisten 23.28 pet. Vergeleken bij de verkiezingen van 1948 liep echter het percentage stemmen op de partijen van het Christen-democratische blok aanzienlijk terug. De communisten wonnen stemmen en de neo-fascisten zagen hun aanhang verdriedubbeld. De feestelijke drukte rond Malborough House in Londen, ter ge legenheid van de 85ste verjaardag van Koningin Mary, maakt de kleine Prins Charles, maar veel meer nog zijn zusje prinses Anne nieuwsgierig. In de Provinciale raad van Rome kregen de communisten en hun bondgenoten 22 van de 45 zetels, de Christen-democraten 16 en de neo-fascisten en monarchis ten 6. De communisten dankten hun zetelmeerderheid hier aan het in gewikkeld kiesstelsel. Hoewel de Christen-democraten in totaal het grootste aantal stemmen behaal den, kregen zij slechts in tien van de twintig districten de abso lute meerderheid en dit kostte hen door het systeem van restant overdracht de meerderheid in de provinciale raad. In de provinciale raad van Na pels ging de Christen-democrati sche meerderheid eveneens ver loren, hier aan de neo-fascisten en monarchisten. De pro-fascisten behaalden ook in Bari en andere Zuid-Italiaanse steden een klinkende overwin ning, o.a. in Salerno waar de Amerikaanse invasie begon en in Foggia waar eens een grote lucht basis was. De grote steun, die de uiterst rechtse elementen tijdens de ver kiezingen hebben gekregen, was de meest spectaculaire factor van de uitslagen. De pro-fascistische Italiaanse Sociale Beweging (M.S.I.) vormde een blok met de Italiaanse mo narchisten, doch de pro-fascisten gaven de toon aan. Behalve in Rome bleef de Christen-democratische meerder heid echter ook in vele andere steden gehandhaafd. In Triest zullen zij 40 zetels bezetten, te- geh de communisten 7 en de neo fascisten 4. Acht zetels zijn hier voor onafhankelijke candidaten, een voor de monarchisten. De meerderheid van de partij van de Gasperi bleef ook be staan in negen provinciale raden. In vier raden hebben de commu nisten de meerderheid, in twee de neo-fascisten. ST. ANNAPAROCHIE. In de kapitale boerderij, bewoond door de heer Roeda, op het Noorderleeg, een ingepolderd! land onder Hallum (Fr.) brak gisteren brand uit. De brand weren van Ferwerd, Oude Bildt- zijl en van St. Anna Parochie waren spoedig aanwezig. Zij konden echter niet voorkomen, dat de grote schuur in een mi nimum van tijd een prooi der vlammen werd. Wel wisten zij het voorhuis en verschillende bijgebouwen te behouden. Ver zekering dekt die omvangrijke schade. Als oorzaak werd kort sluiting genoemd. Hoewel alle uitslagen nog niet binnen zijn, blijkt ook in de ste den en dorpen waar de Christen democraten de meerderheid be hielden, hun aanhang sedert 1948 aanzienlijk geslonken. Zij versloe gen weliswaar de communisten in vele dorpen, maar het commu nistisch bolwerk Ferrara bleef vast in rode handen. WENEN, 27 Mei. Amerika heeft enige dagen geleden een bedrag van elf milhoen dollar, dat Oostenrijk nog te goed had van de rechtstreekse economische hulp voor 1951/52, geblokkeerd. In gewoonlijk goed ingelichte economische kringen te Wenen meent men te weten, dat de Amerikaanse autoriteiten hiertoe zijn overgegaan om de Oosten rijkse regering te bewegen tot maatregelen ter ontbinding van de in Oostenrijk bestaande kar tels en tot decentralisatie van economische macht. BESPREKINGEN HERVAT IN PANMOENDJON MOENSAN, 27 Mei. Na een onderbreking van drie dagen zijn vandaag de wapenstilstandsbe sprekingen in Panmoendjon her vat. De Noord-Koreaanse gen. Nam II heeft gewaarschuwd, dat zijn troepen „beslist niet werkloos kunnen blijven toezien, hoe hun gevangen genomen kameraden door de V.N. troepen worden afge slacht". De vergadering duurde vandaag 34 minuten en leverde geen resul taten op. SIGAREN BENEDEN BANDEROLLE-PRIJS Van heden af zal men in de sigarenwinkels sigaren kunnen kopen tegen prijzen, die lager zijn dan op de banderollen ver meld staan. De minister van Fi nanciën heeft daar namelijk voor de periode van 28 Mei tot 1 Nov. a.s. zijn toestemming voor ver leend. Het betreft hier sigaren, die voorzien zijn van de zoge naamde oude banderolle, dat is de gewone banderolle en de ge wone accijnsring, zoals wij die tot heden hebben gekend. siegemeenschap en de N.A.T.O., het commerciële en financiële be heer van de E.D.G. en tenslotte een verdrag tussen het Verenigd Koninkrijk en de E.D.G. De plechtigheid die door meer tijd handtekeningen geplaatst. In de vooravond werd vervol gens een door Dean Acheson, Anthony Eden en Robert Schu man getekende verklaring gepu bliceerd volgens welke de Grote Drie een communistische aanval op het vrije Europa met inbegrip van West-Duitsland en Berlijn, zullen beschouwen als „een be dreiging van hun eigen veilig heid". „De regering van het Verenigd Koninkrijk en van de Ver. Staten hebben, evenals de regering van Frankrijk, blijvend belang bij de doeltreffendheid van het verdrag, waardoor een Europese defensie gemeenschap in het leven is ge roepen en bij de sterkte en de in tegriteit van deze gemeenschap" aldus de verklaring. In de verklaring werd tevens gezegd, dat de Grote Drie hun aanwezigheid in Berlijn nog steeds beschouwen als „een in het hui dig internationaal bestel essentieel element van de vrede voor de vrije wereld". GROTE DRIE VOEREN BESPREKINGEN TE PARIJS PARIJS, 27 Mei. De drie Westelijke ministers van Buiten landse Zaken zullen Woensdag in het Franse ministerie van Buiten landse Zaken besprekingen voeren over problemen betreffende het Midden-Oosten, Noord-Afrika en het Verre Oosten, aldus hebben gewoonlijk betrouwbare kringen 'te Parijs meegedeeld. Wetsontwerp over herhalingsoefeningen werd goedgekeurd De Eerste Kamer heeft gister middag het wetsontwerp over de duur der herhalingsoefeningen in 1952, 1953 en 1954 aangenomen met 29 tegen 2 (C.P.N.) stemmen. De tweede dag van zijn verblijf in Helsinki bracht de koning van Zweden met zijn echtgenote een bezoek aan de universiteit, waar hij tot ere-doctor werd ge promoveerd. POESAN, 27 Mei. Generaal James van Fleet, de opperbevel hebber van het Achtste Ameri kaanse leger, is vandaag van Seoel naar Poesan gegaan en on middellijk begonnen te confere ren met president Syngman Rhee over het afkondigen van de staat van beleg in Poesan. De confe rentie werd bijgewoond door autoriteiten van de Amerikaanse ambassade. Vlak voordat de zitting begon heeft Rhee een openbare verkla ring afgelegd, waarin hij uiteen zette waarom hij de staat van be leg in Poesan en in 21 andere delen van de drie zuidelijkste pro vincies Zaterdag had afgekondigd. Hij zei, dat zijn beslissing „noodzakelijk en ver over tijd" hem afgedwongen was door de toenemende activiteit van guer rillastrijders in het gebied en ver klaarde haar genomen te hebben om te voorkomen dat openbare demonstraties tot gewelddadighe den zouden overslaan. Vrijdag het bericht werd door de censuur vertraagd hebben communistische guerrilla strijders een geallieerd detache ment van negen man bij een steengroeve ten noorden van Poesan aangevallen. Bij deze aan val ongeveer 350 km achter de frontlinie werden vijf Ameri kaanse en één Zuid-Koreaanse militair gedood en twee Ameri kanen gewond. Enkele weken geleden zou een lid van de Zuid-Koreaanse Na tionale Vergadering een Zuid- Koreaanse kapitein hebben ver moord. Hij werd gevangen geno men, waarna de Nationale Ver gadering zijn vrijlating wist te bewerkstelligen. Daarna werd hij opnieuw door Zuid-Koreaanse militaire politie gearresteerd. Men neemt aan dat door de communisten geld naar Zuid- Korea werd gezonden om in de rug van de UNO-strijdkrachten golitieke verdeeldheid in Zuid- lorea te zaaien. Negen leden van de Nationale Vergadering zijn sedert Zaterdag gearresteerd om over communis tische gelden ondervraagd te wor den.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1