Boerenleenbank Harim Alkmaars fabrieksmeisje „rolde" portefeuille H. K. Koster door tallozen ten grave gedragen SPAANDER COSTUUM 79.50 MANTELCOSTUUMS f69.- - US.— rC.L5 Grafschenner gegrepen m Drie snelh de ALKMAAR EN OMSTREKEN Zaak terugverwezen voor nader onderzoek Een goed verstaander koopt bij voor PINKSTER een nieuw AGENDA Zeer voordelige Pinkster-aanbieding: VROOM DREESMANN - Alkmaar Zottegem-Egmond Oir i e 3 JONGE JENEVER Indeling Jubileumkruis nnti Vanmidd in IJmuid Vier jaar ge tegen sold PAGINA 2 WOENSDAG 28 Mei 1952 Het 21-jarige, nogal onschuldig uitziende fabrieksmeisje F.T.M. uit Alkmaar, dat op de avond van de 28ste April een portefeuille met ruim 7000,van een man heeft weggenomen, welke porte feuille nog dezelfde avond door de Alkmaarse politie is gevonden moest zich Dinsdagmorgen voor de rechtbank verantwoorden voor haar onverstandige daad. Daarbij kwam vast te staan, dat zij in het Café Centrum iets gebruikt had en kennis had ge maakt met een man, die haar meenam in zijn auto bij welke gelegenheid het meisje kans zag, 3e portefeuille te bemachtigen en buiten de wagen in het perkje, te verstoppen. Lang heeft zij er geen plezier van gehad, want toen de man zag, met wie hij te doen had, is hij naar het politiebureau gereden, waar de zaak nader werd onderzocht en het meisje door de mand viel. Voor de rechtbank verklaarde het meisje, onder invloed van de drank te hebben gehandeld en zich weinig van het voorgevallene te kunnen herinneren. Voorna melijk de wijze, waarop zij in het bezit van de portefeuille kwam, was voor haar een duistere zaak. Zii beweerde ook, niet de bedoe ling te hebben gehad een zo groot bedrag weg te nemen. De officier van Justitie, Mr J. C. V. Meischke, vond dat in deze weinig voorkomende zaak, het meisje wel zeer geraffineerd te werk is gegaan en verweet haar ook haar lichte levenswandel. Acht maanden gevangenisstraf luidde de eis. De verdedigster, Mej. M. L. v. Holst Pellekaan, wees er de rechtbank op dat men hier te Advertentie in kamgaren reeds vanaf Onze enorme sortering doet U altijd slagen Openbare verkoping ALKMAAR In 't Gulden Vlies had ten overstaan van Not. Mr. D- J. Roos de verkoping bij afslag plaats van de volgende percelen: Perc. Bisschop Bottemannestr. 40, groot 1.15 are, huur f 31.60, werd afgemijnd op f 30; koper A. van Wingerden. Heiloo voor f 4-340 plus lasten. Perc. Hoornsekade 6, groot 1.01 are. huur f 6-60; (inzet 3.400) werd niet gemijnd, evenmin als perc. Hoornsekade 7, groot 1.13 are, huur f 7.10 (inizet f 3.510). Bij afslag in combinatie werd afge mijnd op f 800; koper de heer Schoonewil voor f 7-710. Perc. Spoorstraat 67, groot 96 ca huur f 65 (inzet f 6.i50) afgemijnd p f 400. Perc- Spoorstraat 6971, groot 96 ca, huur f 4,70 en f 5,85 p. w. (inzet f 4.510,afgemijnd op f 500,In combinatie werden beide percelen samen echter ver kocht voor .f 12.000,koper dhr. Poorter. Perc- Noorderkade 59, groot 2.25 aren, huur f 5,50 P-w- (inzet f 1.540). verkocht voor f 1.780, Perceel bouwterrein Graaf Jan kade. hoek Maurit9kade, groot 8.60 aren, (inzet f 2.510; koper J. Brouwer voor f 4.810, K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR Donderdag 5 Juni start weer de visciuo voor de eerste wedstrijd. s Avonds kwart over zes vertrek vanaf de Ineae- brug. vrij aas, twee Haken geoor- looid- Deelname vijf en twintig cents per persoon. Grote prijzen. Uun arme Vis. De thermometers van het Mgr. van Schaikfonos moeten op voile hitte staan; binnenkort worden deze weer geledigd. Up 5 en o J un wordt de jaar lijkse collecte genouüen van Her wonnen Levenskracht in samen werking met Santos- Natuurlijk wordt van alle kanten volle me dewerking verwacht. Nogmaals wordt jnedegedeeid, dat het Bureau van Arbeidsrecht van de KAB zitting houdt in het KAJnHuis, ingang VlaandeThof, elke Maandag van 78 uur. Leden, die een bijzondere be- langsteliii^hebben voor bepaal de exc ui oHs kunnen deze opge ven aan het bestuur. Ook bepaal de onderwerpen, die zij gaarne in de komende winter zouden behan deld zien, kunnen zij opgeven aan het secretariaat. Het bestuur zal dan overwegen of een en ander uitvoerbaar is. Eén der eerste excursies zal worden gehouden naar het Prov. Waterleiding-bedrijf te Bergen. Reeds is toegezegd dat onder des kundige leiding nat bedrijf kan worden bezichtigd. Spoedig volgt de opgave van de juiste datum. Een dezer dagen heeft men kun nen lezen, dat onze Zangclub een mooie uitvoering heeft gegeven voor de huisgenoten van de Pi- usstiehting. In verband daarmede willen we de aandacht vestigen op onze Zangvereniging, die gaarne meerdere goede stemmen wil inschrijven als lid.. Er heerst bij de Zangclub steeds een pret tige stemming en een goede geest. Op de repetitie gaat het altijd ge zellig toe. Opgave bij 't bestuur. doen had met een meisje, dat accuraat en ijverig werkt, doch zeer suggestief is en gemakkelijk is te beïnvloeden. Bovendien moet zij gehandeld hebben in een niet meer heldere toestand ter wijl zij zeker niet heeft geweten, hoeveel geld er in de portefeuille zat. Zij vroeg nog een reclasse- ringsrapport aan en wilde graag een gecombineerde straf zien toe gepast. Na in raadkamer te zijn gegaan, besloot de rechtbank de zaak terug te verwijzen naar de rech ter-commissaris voor het doen opmaken van een voorlich tingsrapport. Dan komt de zaak opnieuw in behandeling. Flessent-rekster aan het werk ALKMAAR. Zaterdagmiddag heeft een vrouw bij verschillende winkeliers in de stad voorname lijk banketbakkers, bestellingen gedaan waarbij zij een gedeelte mee naar huis napn Het totaal van de aankoop zou bij bezorging van de andere boodschappen op 'n be paald adres worden "voldaan. Bij aflevering door de winkeliers bleek dat dit adTes gefingeerd was Orgelconcert ALKMAAR De voormalige organist van de Grote Kerk, Si mon C. Jansen gaf een afscheid- concert met de orgel-mis van Joh. Sab. Bach en het klein kerkkoor o.l.v. Hans Beumer zong de ko ralen. Het concert stond muzikaal op een hoog niveau. De belang stelling voor dit concert met nog geen honderd toehoorders bleef zeker beneden de redelijke ver wachting. ECHTPAAR HAZES-DE GROOT VEERTIG JAAR GEHUWD ALKMAAR. Op 30 Mei a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer II. J. Hazes met zijn vrouw, C. M. Th. de Groot, in het huwelijksbootje stapte. Veer tig jaar en nog altijd dobbert dat huwelijksbootje rustig voort over de grote levenszee, dat is te zeggen, de heer Hazes en zijn vrouw maken het goed en geluk kig en van de ouderdom schij nen ze zo goed als geen last te ondervinden. De heer Hazes is in Alkmaar, zeker bij bet oudere geslacht, een goede bekende. Twee en vijftig jaar lang lapte hii de zolen aan laarzen eni schoenen en slechts node heeft hij van de uitoefening van zijn vak afscheid genomen, na een zware" operatie welke hii deze winter heeft moeten onder gaan. Zeventig jaar langwoont hij nu in het huis van zijn vader aan de Geestersingel no. 27. In dit huis gaf zijn vader, die dans meester was, les in die prachtige oude dansen. Op de dansavonden die zijn vader organiseerde, doch ook op de dansavonden in de nabije en verre omtrek, speelde hij viool; die „hing hij pas aan de boom" toen de moderne dansen bij de jeugd in trek kwamen, waar van de muziek niet overeenstem de met zijn gemoed. Intussen had hij dat dan ook al weer viif en dertig jaar achtereen gedaan. Verder is hij een van de oudste leden van de aartsbroederschap van de Heilige Familie aan de Sint Dominicusparoehie. want wie zit er al twee en vijftig jaar trouw, op elke bijeenkomst? Nog twe-e jaar en hij zal zijn zilveren jubileum vieren als deelnemer aan de Stille Omgang te Amster dam. Zijn vele vrienden in Alkmaar zullen het als 'n „appeltje voor de dorst", want in vroeger jaren ging het er in de schoenmakerij wel eens zuinig a"an toe hem en zijn vrouw op de grote feest dag wel niet aan belangstelling laten ontbreken. Cor Ruys in „Hef Witte Schaap" ALKMAAR. Onlangs oogst te Cor Ruys in het hoogst-amu- sante blijspel „Het witte schaap van de familie" hier ter stede zo veel succes, dat een reprise niet uit kon blijven. Vrijdagavond 30 Mei a.s. vindt in Het Gulden Vlies een herhaling plaats van deze vermakelijke eomedie. Van de medewerkenden noemen wij o.a. Sara Heyblom. Cor Ruys (in de hoofdrol), Yda Andrea. Nell Kóppen. Gsbragt Tersteeg. Wim v. d. Brink. Willy Ruys. Ton van Duinhoven en Henny Orri. Zeer zeker zullen velen gebruik ma ken van deze gelegenheid Cor Ruys, dit uitzonderlijk komisch talent te gaan zien, hetgeen een uiterst gezellige avond belooft te worden. CRAPJE ALKMAAR Twee café-be zoekers, die elkaar bjj Wagema- ker op het Klein Nieuwlana ont moetten, stonden Dinsdagmorgen weer tesamen, nu voor de Alk maarse rechtbanx, omdat zii een paar vreemde manipulaties met een portemonnaie uit hadaen ge haald. Op de 13e April zou een zekere J. N., die meer bekend staat onder de naam van Jan de Mepper, vanwege zijn reputatie in de stroperswereld, van een oud mannetje een portemonnaie heb ben gerold. Het gold is deels ge geven aan zijn vriend, J- E., die er geen been in zag dat geschenk, waar toch minstens een luchtje aan zat, in ontvangst bt nemen. Tegen de koopman J- E., die zo vlot met het aannemen van ge schenken was, eiste de officier van Justitie een gevangenisstraf van vier maanden. De tweede verdachte, die er he lemaal geen bedoeling mee had gehad, met het oprapen of wegne men, dat stond niet vast, van de portemonnaie, wilde alleen maar een grapje uithalen. Hij trachtte de schuld op zijn kameraad te gooien maar slaa.gde daarin niet al te best omdat er getuigen te over waren, die gezien hadden dat hij met de portemonnaie bezig was geweest. Tegen deze verdachte eiste de officier van Justitie een gevangenisstraf van acht maanden hetgeen mr. H. Lesterhuis, de ver dediger, die er nog niet zo heel zeker van was, dat zijn cliënt zo'n lelijke rol had gespeeld, wel wat te veel vond. 14 die CINEMA AMERICAIN: Bange uren, 14 jaar; HARMONIE: Mensen, men schuwt, 18 jaar; VICTORIA: Peking Express, 18 jaar; REX: Banneling van de Ei landen, volwassenen. Voorstellingen: 8 uur. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is vanaf zes uur geopend Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. ONEERLIJKE TELEGRAMBESTELLER GAF TE VEEL GELD UIT ALKMAAR Al in de oorlog was C. B-, tot voor kort telegram besteller bij de PTT, tot oneer lijke practijken gekomen. Deze man, die uit een zeer goed bekend staande familie komt, waarvan de vader een prachtige staat van dienst heeft bij een overheidsin stelling, had te veel geld nodig voor snoep en voor de bioscoop, zodat hij er toe over ging, geld uit de portemonnaie van zijn moe der weg te halen. Hadden ze dat thuis maar direct bemerkt, ver zuchtte Mr- A. J. M. Leesberg, tij dens de zitting van de Alkmaarse Arrondissementsrechtbank, die nu de jongeman moest berechten we gens diefstal. Dan had men mis- schierl eerder in kunnen grijpen. Aandacht op ander. In de periode van Maart '51 tot Maart '52 had de jongeman, die als telegram-besteller ook werk zaamheden op het postkantoor verrichtte, een bedrag van f 470 uit het loket van een ambtenaar weggehaald. Het ergste was nog, dat deze ambtenaar aanvankelijk van de fraude verdacht werd. De officier van Justitie, Mr. J. C. V. Meischke, die de knaap nog andere diefstallen in de schoenen had kunnen schuiven, zoals de dief stal van sigaretten uit een win kel, wilde het maar bij de post- diefstallen laten en eiste ander half jaar jeugdgevangenis. Mr. Leesberg, de verdediger, die het betreurde dat niet eerder kon worden ingegrepen, vroeg de recht bank de minimum-straf, een jaar jeugdgevangenis, op te leggen. Klaverjassen voor een goed doel ALKMAAR. In 't Wapen v. Heemskerk werd gisteravond ten bate van het Genootschap voor kinderfeest- en Vacantie kolonies een verenigingswedstrijd gehou den. Aan deze wedstrijd namen 12 verenigingen met 180 spelers deel. De heer Gijzen opende de ze avond met ëen woord van welkom en zette nog eens het sympathieke doel van deze avond uiteen. Er werd met veel animo gespeeld en na spannende strijd werd deze uitslag verkregen: 1 ZKB 27796 punten. 2 't Kla vertje A 23614 pnt. 3 Harten 8 22933 pnt. 4 Doorman A 22319 p. 5 Doorman B 22282 pnt. 6 Beem- ster Boys A 22240 pnt. WIERINGERWAARD Ruig, stoer, onverzettelijk en met een wijde hlik als het landschap van Hollands Noorderkwartier was het karakter van een van zijn grootste zonen. Wii allen hebben H. K. Koster gekend als een der grote voorvechters voor de ont wikkeling en verheffing van de boerenstand in dit gewest, waar aan hii als geen ander verknocht is geweest. Aan elke conferen tietafel waar zijn gezaghebbend woord klonk zag men een West fries in hart en nieren: een man van weinige maar welover wogen woorden. Dinsdagmiddag is het stoffe lijk overschot van H. K. Koster in de riikomlommérde doden akker achter het gemeentehuis van Wieringerwaard ten grave gedragen door een ontzaglijke stoet van autoriteiten en hoge functionarissen uit alle wind streken van ons vaderland. Ir. Smeding, de directeur van de Noordoostpolder was er voor uit Emmeloord gekomen. Ir. Lie- nesch, de inspecteur van de Vis serij kwam hit Den Haag, Jacob Visser, de voorzitter 'van de Friese Boerenbond uit Terwis- pel, J. Brinkman van de Holl. Mij van Landbouw uit Utrecht en mr. J. Linthorst Homan ver liet er de directiekamer van de Kon. Ned. Zuivelbond voor en mr. Van Beuningen het lid van de raad van toezicht op de Grondkapi'taal Bank en hoofd bestuurder van de Nederlandse Boerenleenbanken kwam haar hier om de laatste eer te bewij zen aan zijn voorzitter en va derlijke vriend. Er waren bankdirecteuren en directeuren van lam.dbouwscho len, hoofden van zuivelcontrole stations en instellingen, leiders van de meest uiteenlopende landbouworganisaties en instel lingen, burgemeesters, dijkgra ven en besturen van Heemraad schappen, wetenschapsmensen uit Wagènineen en boeren uit het gewest. Voor al die mensen heeft Riekus Koster, d'ie even onvervaard als hij geleefd heeft, ook gestorven is, heel veel be tekend. In het witte, slecht onderhou den, ja haast vervallen kerkje van Wieringerwaard stond het stoffelijk overschot opgebaard. De kist was geheel bedolven on der 'n massa kransen en bloem stukken. En vanuit de gewelven ruisten orgelklanken het „Largo" van Handel. Zo releveerde burgemeester Kloecke het feit dat de overle dene van 1918 tot 1946 raads lid, en sedert 1924 wethouder van Wieringerwaard was, en ge ruime tijd ook nog burgemees ter. Mr. J. Linthorst Homan roem de zijn activiteit in de Koninkl. Nederl. Zuivelborïd en de vele Zuiver wollen kamgaren in grote maten 4448. Beperkte voorraad ALCMARIA VOETBALDE IN BOLSWARD ALKMAAR. Maandag heeft Alcmaria in Bolsward eer» voet balwedstrijd gespeeld tegen CAB. De bedoeling was propaganda voor de voetbalsport te maken en daarom was deze vierde klas- ser versterkt met Abe Lenstra en De Jong. De wedstrijd werd met 63 door Alcmaria gewonnen. R.K.A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Morgen, Don derdag. begint om zes uur de training voor de welpen en om zeven uur de training voor de senioren. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geb. Cath. G. R. dv G. R. Tenhaaf en J. H. van Harlem- Florenz, zv C- A. de Graaf en J. Pander. Albert, zv J. van Wonderen en J. Jansen. Gehuwd: Adrianus v. Velzen en M. E. Groot. J. P. Brouwer en Emerentia C. de Boer. Overleden: Jacob Korver 82 jr. wed. van E. Bruin. Petrus Schuit 53 jaar geh. met A. C. Zutt. ALKMAAR. Geboren: Alexius W. M., z. v. J. Esser en C. T. van der Posch. Gehuwd: Petrus Th. A. Hollen- berg en Elisabeth V. Kaptein; Willem Broerser» en Macella G Möller; Antonie J. van den Doel en Hewdrika Holties. Overleden: Dieuwertje E. van Buurs 41 jaar. gehuwd met K. Klop. Voor de Brandweer BERGEN. De gemeenteraad vergadert Vrijdagavond a.s. Aan de orde komt een voorstel tot overname van 31 meter grond aan de Verlengde Geestweg van H. Dorré, ter verbreding van die weg. Voorts komt aan de orde een voorstel beschikbaar te stel len: 800.voor restauratie van de Oudburgermolen, 300.voor aanleg hulpriool in de .Kastanje- laan; 3000voor werkzaam heden tera behoeve van preven tieve brandbestrijding; 1168.44 voor aanschaffing van een nood- stroom-aggregaat en schijnwer per voor de brandweer en 1000- voor volksfeesten. Burgerlijke Stand BERGEiN. Anna Alida Geer- truida, dv J. T. Pepping en W. Bloetjes. Dorpsstraat 116. Anna Maria, dv J- H. Leijen en A. de Boer. Meerweg 35. Jacobus Cornelia Maria, zv H- Beers en V. Leijen, Jaap Weijand- weg 20. HANDBAL D.I.O, kampioen BERGEN. Van het handbal- bondsbestuur heeft D.I.O. de ver heugende mededeling ontvangen, bet protest van A.O.G. te hebben gewonnen eni daarom, kampioen is geworden in de tweede klasse van de afdeling Kennermerland Zij gaat hierdoor over naar de eerste klasse. Na de gespeelde wedstrijden is de totale eindstand 121011 —21—69—18. Ook in de eerste klasse wensen wij haar veel succes toe. EGMOND. Wij ontvingen het programma van het bezoek van een groep Belgen uit Zotte- gem, dit a.s. weekend aan de Eg- monden. Bij de aankomst op Zaterdag middag viif uur zal de plaatse lijke muziekvereniging de gasten op muzikale wii ze begroeten. In de zaal van de heer Hou dijker vindt om kwart over viif de offi ciële ontvangst door het gemeen tebestuur plaats, 's Avonds geeft „Lamoraal" een welkomstconcert onder leiding van de heer W. Wester in de tuin van de heer Houdijker. Zondagmiddag maxi de gezamenlijke muziekcorpsen een rondgang door Eg-mond aan de Hoef en Egmond aan Zee. Des avond concerteert de harmonie „Vrije Kunstkring" uit Zottegem onder leiding van Georges D'Hoker. Tweede Pinksterdag brengen beide corpsen ten huize van bur gemeester Niele een aubade aan de beide burgemeesters van Zotte gem en d>e Egmonderx, waarna een muzikale rondgang door Eg- mond aan de Hoef. De Egmonders worden uitgeno digd de vlag uit tè steken. Kind aangereden OUDORP. Dinsdagavond om streeks half zes werd op de Wes terstraat de zes-jarige F. van der Heijde door een auto aangereden. Het kind kwam hard lopende van een naburig erf op de weg en lette daarbij niet o-p een juist passerende personenauto. be stuurd door de heer Kemper uit Hillegom. De kleine kwam tegen de voorkant van de auto terecht, werd op de weg geworpen en bloedde uit neus en mond. Dr. Destree verleende de eerste huln waarna het kind naar de ouder lijke woning werd gebracht. De bestuurder van de personen auto treft m dit geval vermoede lijk geen schuld. instellingen daarvan. Van 1915 tot 1952 heeft Kosters stem in de hoogste regionen hiervan ge klonken. Hij wist wat hij wilde en was trouw aan zijn doel. De g'rondkapitaalbank en de boe renleenbanken roemden bij monde van mr. Va;n Beuningen de deskundigheid van hoofdad- viseur Koster; de Raad van Toe zicht op de landbouwscholen Schagen en Alkmaar; directeu ren en leraren vertolkten hun erkentelijkheid jegens hun voor zitter; en de oud-leerlingen jegens de initiatiefnemer tot het stichten van deze voor de" land bouw zo hoogst belangrijke in stellingen. Voorzitter Hooge- toorn huldigde de ontslapene als baanbreker voor de Bond van Zuivelfabrieken de zuivel- bamk, Vereniging „Het Land- bouwhiuis", het poter- en kaas- comtro testation. Ir. Smeding uit Emmeloord getuigde van de waardevolle adviezen die Koster heeft gegeven bij de droogleg ging van de Proef polder Andijk, de Wieringermeer en de Noord oostpolder, de heer De Vries v. h. Centraal Comité uit de Stich ting v.d. Landbouw schilderde zijn markante persoonlijkheid. En burgemeester F. Blaauboer van Barsingerhorn namens het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en de Uitwate- rènde sluizen en directeur Hof stede van De Volharding waar van Koster jarenlang voorzitter en directeur was, deden inge- lijks. LIMMEN De Coöperatieve Boerenleenbank alhier hield een algemene jaarvergadering in café Friesland. De voorzitter, de heer Kuijs gaf i-nzijn openingswoord 'n algemeen overzicht over 1951. De opbrengst van de bedrijven was goed te noemen. Voor de bollen- kwekeTs zelfs zeer goed. Ook de export was toegenomen. Voor de Bank was 1951 een gunstig jaar. De winst was f 2200. dat is f 6Ó0 meer dan in 1950. Deze winst werd aan de reserve toegevoegd. Het ledental groeide en het betalings verkeer nam toe. Wat de toekomst betreft, veel zal afhangen van de economische ontwikkeling, en het handelsverkeer met 't buitenland. De rentestandaard werd gesteld op spaargelden voor leden 2.4 pet Op voorschotten en hypotheken 4 5 pet. De rekening 1951. Ont vangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. 1950: f 16969.35 Ingelegde spaa.rgelden f 358399.86. Terugbe taalde voorschotten f 122275. In lopende rekeningen f 1422951.26. Interesten van Voorschottten f 8706.50. Interesten in lopende rekeningen f 18295.44. Kosten van Voorschotten en lopende rekenin gen f 34.85. Buitengewone ont vangsten f 417.12. Uitgaven: Terugbetaalde spaar gelden f 399020.48. Gegeven- voor schotten f 163000. In lopende re keningen f 132885556. Interesten voor spaargelden f 17243-40. Inte- Advertentie i Het laatste woord op het ge bied van zachtheid, geur en zuiverheid Per liter vanaf f6.50 ZWARE BRAND IN NIEUWE-NIEDORP NIEUWE-NIEDORP. Heden ochtend omstreeks vier uur brak brand uit in de graanopslagplaats van de firma B. L. van Herwer den. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhin deren, dat het gehele pakhuis en kantoor uitbrandde. Twee vracht auto's en een personenauto, d'ie hierin waren gestationmeerd kwa. men evenwel in de vlammen om. De oorzaak van de brand moet gezocht worden i n een partij grasmeel welke kort tevoren daar was opgeslagen. Het woonhuis, dat grenst aan het pakhuis, kon worden behou den, doch liep zware waterschade op.. De verzekering dekt de schade. Afscheid BURGERBRUG. Daar de heer De Ruyter, onderwiizer aan de katholieke school. Vrijdagmid dag zijn laatste lessen geeft, zul len ouders en belangstellenden, die van hem als onderwijzer af scheid willen nemen, daartoe om drie uur gelegenheid hebben. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN KOEDIJK. De heer Dijkstra, die vorige week in de nacht op de Kanaaldijk b;i de kalkovens (gemeente Bergen) op zijn brom fiets door een auto werd aan gereden en zwaar werd verwond, is aan zijn bekomen verwondin gen in het ziekenhuis overleden Laatste bekerwedstrijd van Meervogels AKERSLOOT. A.s. Zater dagavond gaat ons eerste elftal naar De Rijp om de laatste beker wedstrijd te spelen. Onstelling en vertri I: worden bekend gemaakt op het bord. Met een prima wedstrijd tegen H.S.V., zowel sportief als tech nisch, hebben jullie een- zeer goe de indruk in Heiloo achter ge laten en zal zeer zeker de naam „Meervogels" in Heiion in aan zien zijn gestegen. Het aller belangrijkste was echter de prachtige clubgeest voor' tijdens en na de wedstrijd. Zo gaat het goed, jongens. Bouw- en Woningtoezicht AKERSLOOT. Het zittings- uur van bouw, en woningtoezicht, van Woensdagmiddag a.s. zal verplaatst worden naar Donder dagmiddag van twee tot drie uur GEMEENTERAAD AKERSLOOT. Op Vrijdag 30 Mei a.s. zal de raad in open bare vergadering bijeenkomen des voormiddags negen uur ten raadhuize. Behandeld wordt o.m. de vast stelling van een regeling betref fende vervoerskosten schoolbe zoek. vaststelling van de uit keringsverordening, als bijzon dere regeling bedoeld in art. 4. eerste lid onder c der Werkloos heidswet. verder het voorstel van B. en W. tot het doen vervaar digen van een nieuwe carrosserie met bijbehorende werken voor de brandweerauto, overeenkom stig bet advies van de brandweer inspectie. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Geboren: Margaret'ha luditih, d. v. A. J. Moras en C. M. Horio. Ondertrouwd: Martinus Blee- ker, 27 jaar, en Maria Catharina Kruyer, 23 jaar. Gehuwd: Renier de Groot. 31 jaar, te Sint Maarten en Eliza beth Anne Filmer, 26 jaar. Overleden: Alie Schuit, 6 jaar d.v. C. Schuit en N. de Jong. resten voor lopende rekeningen f 3.628.08. Salaris kassier f 1424.50. Diversen andere uitgaven f 4723.18 Sloot in Ontvangsten en Uitgaven op een bedrag van f 1.948,049-38. De lieer Keesom accountant der Bank gaf een toelichting op de rekening-balans. De liquiditeit van de Bank mag goed genoemd warden. De spaargelden zijn door de liquide middelen ruim gedekt. Aan rente werd f 4000 meer ont vangen dan vorig jaar. In 1951 werden f 40.000 minder ingelegd dan terugbetaald. Op 7 Febr. j.l. is er door de B-L.B. een afzonderlijke Stichting spaarbank opgericht. Dit werd door de kassier van de Bank, de heer Admiraal nader toegelicht. Het brengt echter weinig veran dering in de B.L.B. Het bestuur van de Bank, is tevens bestuur van de Stichting, ook de admi nistratie berust bij de kassier. Nog steeds heeft de Bank enkele briefjes van f 100 in bewaring, welke nog nimmer door de eige naren werden teruggehaald. De heren Valkering en Henselmans werden herkozen. In de financiële commissie werden benoemd de heren J. v- Duin en G. Seignette. Met de wens. dat 1952 een gunstig jaar moge zijn, sloot voorzitter Kuijs de vergadering. OUDORP Toen Dinsdagmid dag 12 uur, de heer Hes, Koster der R.K. Kerk alhier zich uit de moestuin naar de Kerk zou be geven, zag hij op de begraafplaats achter de kerk een onbekend per soon die zich achter de grafstenen trachtte te verbergen. De heer Hes begaf zich terstond naar de begraafplaats waar bleek, dat de onbekende zich bezig hield met het ontvreemden van zinken platen van de grafzerken. Van zes grafzerken waren de zinken platen reeds verwijderd en op stapeltjes klaar gelégd voor ver voer. Het bleek dat de man een motorrijwiel in zijn bezit had, dat hij achter het kerkhof had geplaatst. Ofschoon de man er met de motor vandoor trachtte te gaan liet de heer Hes hem niet ontsnappen en leverde hem aan de inmiddels ter plaatse gekomen politie over. Het is gebleken, dat met de arrestatie van deze per soon de 22-jarige B uit Amster dam een zeer goede vangst is ge daan. In verschillende gemeenten o.a. Egmondbinnen. Egmond aan Zee, Limmen en Koedijk waren overeenkomstige diefstallen ge pleegd, waarvan hij ook de dader bleek te zijn. In Koedijk had hij van de begraafplaats een bronzen bal ontvreemd. De man zal voor de Officier van Justitie te Alkmaar worden geleid. Een woord van lof t.a.v. de heer Hes, die zich al eerder bij een dergelijk geval zeer actief toonde is zeker op zijn plaats. K.A.B. WIERINGERMEER Ondanks het feit. dat geen spreker was uit genodigd is de vergadering van de KAB alleszins geslaagd en hielden de 25 leden, die aanwezig waren een vruchtbare gedach- tenwisseling. De voorzitter, de hr. Veraart betreurde de geringe op komst maar was toch verheugd, dat steeds een vaste kern aanwe zig is. Hij vestigde tevens de aan dacht op het feit, dat te weinig katholieke arbeiders van het nut der KVP zijn doordrongen. Bij de ingekomen stukken was 'n schrij ven over de komende studiedagen van de KAB op 16, 17 en 18 Aug. a.s. De waarde hiervan werd alge meen onderschreven. Besloten werd, dat uit elk dorp een lid in de gelegenheid zal worden ge steld deze studiedagen bij te wo nen. Het verlet van de Maandag zal door de afdeling worden be taald, evenals de reiskosten. Zij, die aan de studiedagen zullen deel nemen, verplichten zich daarvan op een bijeenkomst verslag uit te brengen. Een bespreking van het zomeruitstapje leidde tot het be sluit in Middenmeer een verga dering te beleggen, waar een de finitieve regeling kan worden vastgesteld. De leden zullen van deze bijeenkomst een convocatie ontvangen. Voor de bedevaart naar Heiloo bestond grote belang stelling. Voor de KAB-leden zijn de buskosten f 2 per persoon. Al leen zij, die 16 jaar zijn en ouder kunnen deelnemen. In elk der dorpen wordt om 8.30 vertrokken- Men dient opgave te doen van deelname aan de heren Th. de Blok, A. Brandenburg en J. West dorp, resp. te Slootdorp, Midden- meer en Wieringerwerf. De uiterlijke datum daarvoor is Pinkstermaandag, 2 Juni. Mili tairen zullen traditiegetrouw geen vervoerskosten behoeven te vol doen. De heer Beekveld gaf ver volgens zijn visie op eventueel uit te voeren toneelstukken. De heer Kleine brak een lans voor het op nieuw aanpakken van het werk onder de jongeren Voor 't aan schaffen van een vaandel werd besloten renteloze voorschotten te plaatsen bij leden t-ib.v. f 2.50. Tijdens de rondvraag werd de wens te kennen gegeven een avond te beleggen, waarop voor lichting kan worden gegeven over de sociale voorzieningen. De Z.E W. Heer pastoor de Wit wag verhinderd de bijeenkomst bij te wonen. De voorzitter wekte in zijn slotwoord de aanwezigen op lezers te worden van het nieuwe orgaan „Ruim zicht." WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I te De Bilt. geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. KOUD WEER. Wisselende bewolking met en kele buien, matige tot krachti ge Westelijke tot Noord-Weste lijke wind. Koud. 29 Mei Zon op 4-28; onder 20.47; maan op 9.22; onder 0.42. NOORDHOLLANDS ELFTAL VOOR ENKHUIZEN Het Noordhollands KNVB elf tal, dat ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de afdeling Noordholland een jubileumwed strijd zal spelen in Enkhuizen tegen een Fries elftal is als volgt samengesteld: Doel: Snabilie (OSV); achter: Himpers (Helder), Dangermond 1. Westfrisia); midden: Molenaar (KFC), Langendi.jk (Westfrisia) Puhl (Helder; Voor: Groot (Hol- landia), Stelling (Westfrisia), Si mons (Westfrisia), Deriga (OSV) Rilkers (HRC). Reserve's: v. d: Kooy (Hollan- dia) doel: De Rooy (Hollandia); Heyster (Helder): De Werker (HRC). De Friezen komen met de vol gende spelers: Bijlinga Frisia); Reekers (Frisia): Meines (Frisia) Ydema (Sneek); Stuut (Sneek); Jansen (Leeuwarden); Bakker (Leeuwarden); v. d. Ley (Leeu warden); Kramer (Leeuwarden) Hoekema (Leeuwarden); de Lin de (Leeuwarden); Santema (Fri sia): Hofma (Heerenveen) en de Jong (FCV). De indeling van de tweede serib poules om het Jubileumkruis, waarin thans ook de eerste klas- sers zijn ingedeeld, luidt als volgt: A. WGW 1, HRC 4. Helder 3, Oosterend 1 en Tex. Boys 1. B JVC 1. Callantsoog 1, Kaag vogels 1. Schagen 2 en SRC 1. C. W.waard 2. Hollandia T 1, N. Niedorp 1, BKC 2 en Schagen 3. D. Dirkshom 1, Vios 1, Hugo B. 1, Koedijk 1 en Alcmaria Victr. 3. E. Flevo 1. winnaar groet» 20, Succes 2, Twisk 1 en RKDVO 1. F. Heo 1, Zouaven 2, Andjjk 1. SEW 1 en KGB 1. G. WSW 1. Spartanen 1, West friezen 1, Sporters 1 en WW 2. H Berkhout 1, Blokkers 1, HOSV 1 en Valken 1. I. DWB 1. Sybekarsoel 1, St Vic tor 1. RKEDO 1, Grasshoppers 2 J. Oudendijk 1, winn. groep 26, Alkmaar 2, RKAFC 2 en Schoorl 1. K. Winn. groep 29, WBSV 1, Zee vogels 1 en Dreo 1. L. LSVV 1, SVW 2, Hugo' Boys 2, Alkmaar 1 en Alkm. Boys 4. M. Berdos 1, Alkm. Boys 3. Kol- nine Boys 1. Zeevogels 2 en SVW 1. N. Egmondia 1. CSV 2. USVU 2, Uitgeest 1 en Vitesse 2. Tennisuitslagen Tweede klasse. 1. Vliegende Hollander 1Inside 2 6—2 Groenendaal 3TOZ 2 17 Derde klasse: 1. Pinoké 1Schager T.C. Animo 1NWTL 1 2. SMN 1—Helderse T.C. 1 Inside 3Aemstelspelers 3 3. WKF 1Molenkrocht Helderse T.C. Amteno 1 4 DaSh 4—KZTV 1 Toss 1—TGS 5. LTV Zaandam 1Juliana 4—4 3—5 5—3 6—2 2—6 3—5 6—2 2—5 2 5—3 5—3 TOZ 2—Return 4 Vierde klasse: 1. Game Fighters 1 Animo 2 35 Set 1—Bakkum 2 4—4 2. De GietelingSet 2 44 Uitgeest 1Beverwijk 2 44 3. DEM 2—Inside 4 44 Rooswi.jk 2Oud Saenden 2 44 4. Beverwijk 3—Game Fighters 2 7—1 Bakkum 1Uitgeest 2 80 5- KZTV 3—Wimbledon 1 7—1 Oud Saenden 1—Enkhuizer T.C. 0—8 6. LinoleumToss 2 8 Enkhuizer TC 2—LTV Zaandam 2 2—6 7- WKF 3—de Ruyter 0—8 Wimbledon 2 Hob Nob 08 Benoeming heemraad Bij K.B. is benoemd; met ingang van de eeTste Dinsdag in Juli '52, tot heemraad van het waterschap Prins Hendrikpolder J. Beumkes te Den Hoorn (gem. Texel). Conny RuxWilly Schagen voor Europese titel Op de zitting van het E.B.U.- Congres werd Willy Schagen, Nederlands kampioen half zwaar gewicht aangewezen om voor de Europese titel in dit gewicht uit te komen tegen de Duitser Connv Rux. De ontmoeting moet binnen vier maandien worden georgani seerd. VEEMARKT PURMEREND PURMEREND. 27 Mei 1952 Bij een niet te groot aanbod van vette koeien, ging de handel maar heel kalm. Maar de prijzen ble ven vrijwel als de vorige week, vooral niet minder. Op de gelde markt was het wel stiller. Er was minder vraag voor 't gebruik, alhoewel het aanbod gering was. Ook met de verse melkkoeien ging het stroef. Er was nog wel enige belangstelling maar de ver koop ging kalm en de prijzen werden er niet beter op. Op de nuchtere kalverenmarkt ging het weer heel goed met de slacht- kalveren, maar met de fokkers minder. Er waren kopers genoeg maar de biedprijzen waren lager, met als gevolg een stugge gang. Bij nogal een flink aanbod van vette kalveren werd ook deze handel tenslotte iets stroever, maar de prijzen bleven vrij goed stand houden. Op de wolveemarkt die hedenmorgen officieel geopend werd, waren heel wat geschoren vette schapen aangevoerd. De handel wel iets beter dan verle den week. De geschoren deden pl.m. 100125. Maar er waren heel wat minder lammeren aan gevoerd, waaronder wel een heel enkel hokje van Texel. Ook daar in was de gang wel iets beter en waren er hogere prijzen. Met de bokken en geiten was het stugge handel. De vette vbrkensmarkt zette kalm met een prijs 2.20 in, maar dat waren maar enkelen, de meesten gingen een paar cen ten lager, om tenslotte stug te eindigen. Op de biggenmarkt was het zeer stil: het scheen wel dat er weinig kooplust wés. En op de paarden was het ook stug, door dat de vraagprijzen daar zeer hoog zijn. Op de pluimveemarkt was de handel vrij goed. iWrtel i««. I Van onze vei DINSDAG De c „Hollandse nieuwe' slechte vangsten vai wen" met schipper te winnen. Voor zov ten, de Katwïjker „K wijker zit even hooc zit 30 mijl Noordelijj Het zou er veel aan Vlaardingen, dan we den is dichter bij e daarheen koersen. Ir landse nieuwe aan verwacht worden. V begeleiden, springen De bijzonder slecht zijn oorzaak van d< concurrentie bij de r; de kwaliteit van wal wordt, zeer goed. Nad« nacht om even één r loggers begonnen wer inhalen van de nette al gauw de stemmen den Heier, Arie Spaa ze allemaal heten, doo Heel wat minder opgi rigens dan Zondag: „I niks, aaieen kreeltjeeen enke maar dat zet niet an." loggers, d'ie niet mee; paar mandjes haring haalden. Het maximn; de radio doorkwam kantjes. De „Vertrouwi 3i/, kantje binnen, netten waren ingehaa de haring gekaakt, andere zeven loggen combinatie gepaaid orr sten over te nemen. D half vijf. Om zes uu steven al gewend en we Zuiden ten Oostf Hollandse kust aan. Rog voelde plotseling om als eerste met de h nen te komen en d Een 20-jarige soldaat terdam, die tegen het de Krijgsraad te Velde roep had aangetekend, termorgen voor het t tair Gerechtshof terech- dachte die wegens vijf met inbraken en des tweemaal toe gepleegc jaar gevangenisstraf m en ontslag uit de milita zonder ontzetting werd dieeld was reeds tweema kinderrechter in aanra weest. .Het wordt nu ti hardhandig wordt a aldus de advocaat-fi: Zaayer. Hii was daarom deel dat de dioor de opgelegde straf bevestii te worden. Deze soldaat flneisje in Den Haag m zij haar gunsten weg gi ken aan een ander, g dit zo aan. dat hii met nuwstoring in een milit taal moest worden oj Een geneeskundig i wees uit, dat hij eigen] de militaire dienst niet was. In afwachting van ciele ontslag stuurde r terug naar het militaire Waardenburg waar hem straf wachtte. Uit angst deserteerde hii terwiil h rond'zwervinigen. ven dlefs£2ilen Pïeetfde tot e van f3500.—. Op 10 Juli Hof uitspraak doen

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2