Jong en oud krijgen gelegenheid H.M. Koningin Juliana te zien Deze week in de bioscoop Het koninklijk bezoek op Vrijdag 20 Juni a.s. Selskip Friso AGENDA Maandoverzicht Nutsspaarbank GROTE ADSPIRANTEN- DAG H. H. Wijdingen in het Bisdom Haarlem Marktberichten PAGINA 2 ZATERDAG 7 jUNI 1952 ALKMAAR Wij kregen gisteren ten stadhuize nadere bijzonderheden omtrent het programma van het bezoek van H. M. de Koningin op Vrijdag 20 juni aan Alkmaar. Om kwart over 10 reeds arriveert H. M. te Alkmaar, komende uit de richting van de Schermer. Aan de stadszijde van de Friese Brug zal Koningin Juliana door Burgemeester en Wethouders wor den begroet en zal de 14-jarige dochter van de burgemeester, Carien Wytema, H.M. bloemen in de stadskleuren groen en wit aanbieden. Vermoedelijk zal H. M. hierna eerst de erewacht van het Alk- maarse garnizoen, die dan aan de Oostzijde van de brug zou worden opgesteld, inspecteren. Langs de Oostelijke afrit van de brug wandelt de Koningin dan naar de oude stadsmuur, aan de kop waarvan een gedenksteen is ingemetseld, welke zowel herin nert aan de ontgraving van de oude walmuur als aan dit ko ninklijk bezoek. De steen draagt tot inscriptie: Invictis invicta viris ALCMARIA VICTRIX Ter herdenking bezoek H.M. Koningin Juliana Stadsmuur uit 1573, in 1952 uitgegraven en hersteld 20 VI 1952 Na een korte toespraak van de voorzitter der 8-October-vereni- ging, m. A. G. de Lange, zal H.M. de steen onthullen en zal een harmoniecorps het Victorie lied ten gehore brengen. Bezoek aan de Kaasmarkt Via de opritten zal H.M. de Koningin zich dan naar de kaas markt begeven, via de Heren straat, de Dijk en de Voordam. De Dijk is niet voor publiek toe gankelijk en blijft gereserveerd voor deputaties van plaatselijke verenigingen, die er met hun vaandels en vlaggen aan weers kanten van de weg zullen zijn opgesteld. Het bezoek aan de kaasmarkt, die volgens de uitdrukkelijke wens van H.M. gewoon doorgang zal vinden, zal duren van 10.45 tot 11.05. Hèt Waagplein blijft aan de waterzijde vrij; het publiek mag echter wèl plaats nemen aan de Voordam, vanwaar het een vrij uitzicht heeft over het Waagplein. Ook aan de Houttil-kant zal er gelegenheid zijn voor het publiek om het gebeuren te volgen. Het spreekt vanzelf, dat H.M. ;de Koningin een kaasje wordt aangeboden. Eerste rondrit Na het bezoek aan de kaas markt maakt de Koningin haar eerste rijtoer door de stad. De auto's hiervoor vertrekken van de Zuidzijde van het Waaggebouw en rijden via de Mient (Oost zijde), Langestraat, Choorstraat, Ritsevoort, Kennemerstraatweg, Wilhelminalaan, Prins Bernhard- laan en Sportlaan naar het Sport park. Voorop rijdt de motorpolitie, vervolgens een auto met de Com missaris van Politie, de heer J. Dreeuws, dan de auto, Waarin de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, dr. J. E. Baron de Vos van Steen- wijk en burgemeester Wytema zich zullen bevinden; hierna komt de koninklijke auto met H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern- hard, waarachter de auto's van het gevolg. (Ingez. mededeling) ALKMAAR Leder» van Fri so. denkt U even aan onze bui tengewone ledenvergadering op Dinsdag 10 Juni 's avonds om 8 uur bij Tom Scharlewie. Waag plein. De agenda vermeldt de verkie zing van een geheel nieuw be stuur. omdat het nu zittend be stuur en bloc ziin mandaat heeft teruggegeven. De hierna te noe men leden hebben zich bereiij- willig als candidaten voor het nieuwe bestuur beschikbaar ge steld: 1. M. v. d. Ploeg, MacL. Ponstr. 23, Alkmaar; 2. A. de Boer. Nieuwpoortslaan 34 id.; 3. J. Ziilstra, Jacob v. Heemskerk straat 27 id.; 4. R. Brouwer, v. d. Lijnstr. 7, id.; 5. G. W. Epema. Zocherstr. 11, id.; 6. T. v. d. Sluis Karei Doormankade 31. id.;' 7. W. Themmen, Cruseman van El» teweg 2. id. Jammer genoeg werden de convocaties voor deze vergade ring door de leden pas op 30 en 31 Mei 'Ontvangen, zodat d'e na men van deze candidaten. mede in verband met het Pinkster feest. niet vóór 2 Juni bij de heer de Boer konden worden op gegeven. Het spreekt vanzelf, dat alle leden, die wel begriipen, dat de bloei van ons mooie Selskip ten nauwste samenhangt met een goed bestuur, dringend worden verzocht aan deze verkiezing hun onmisbare medewerking te verlenen en daartoe Dinsdag avond a.s. om 8 uur bii Schar lewie op het Waagplein aanwe zig te ziin. H.V.Z. opgelet'! ALKMAAR Het bestuur nodigt alle leden uit om Zondag a.s. ter bedevaart te gaan, te vens worden allen verzocht Za terdagavond kwart voor 8 aan wezig te zijn bii het Wapen van Heemskerk! Het bestuur In het Sportpark De gehele Alkmaarse jeugd zal in het Sportpark aanwezig zijn, om H.M. te verwelkomen. Alle leerlingen van lagere en middelbare scholen worden hier verwacht en zullen aan weerszij den van de sintelbaan een ronde cirkel vormen; de leerlingen van de 1ste klassen aan de binnen- bocht en de overige leerlingen rond de buitenbocht. Eerstge- noemden zullen oranjeballonne tjes krijgen, de andere kinderen rood-wit-blauwe balonnetjes, die vanzelfsprekend op een gegeven moment opgelaten zullen worden, waaraan dan een wedstrijd ver bonden is. De Ouden van Dagen krijgen allemaal een gereserveerde plaats op de tribune, zodat zij onge stoord de Koningin kunnen zien. Ook alle kinderen krijgen daartoe de gelegenheid, want H.M. rijdt tweemaal de sintelbaan rond. Op het middenterrein zullen intussen de leden van de plaatse lijke sportverenigingen allerlei sporten beoefenen en demonstra ties geven, zodat ook het gehele middenterrein een fleurige en beweeglijke aanblik zal bieden. Voor dit bezoek aan het sport park is slechts een half uur uit getrokken, waarna de Koningin het sportpark weer verlaat voor de tweede rondrit Deze gaat zowel door de nieu we woonwijken als door de oude stadsgedeelten. De route is als volgt: Sportlaan, Kennemerstraatweg, Emmastraat, Costerstraat, Troel- strakade, Dr. Schaepmanplein, Dr. Schaepmankade, Overdiepad, Klein Nieuwland, Oudegracht, Keetgracht, Laat, Payglop, Lan gestraat. Deze tweede rondrit vindt zijn einde bij het stadhuis, waar Koningin en Prins in de raadszaal door het gemeentebe stuur zullen worden ontvangen. De leden van de gemeenteraad en een 50-tal vertegenwoordigers van de burgerij zullen hierbij te genwoordig zijn. Deze ontvangst in de raadszaal zal een half uur in beslag nemen, waarna de Ko ningin tien minuten rust wordt gegund. Om 12.50 zullen H.M. de Ko ningin en Prins aanzitten aan een dejeuner in de kamer van de Burgemeester en Wethouders met de leden van het dagelijks bestuur der gemeente en hunne dames. Vijf voor twee vertrekt de Ko ningin weer van het stadhuis. Via de Langestraat, Sint Lau- rensstraat, Nieuwesloot, Hof plein, Korte Nieuwesloot en Ka naalkade rijdt de koninklijke stoet dan weer naar de Friese Brug, vanwaar men via de nieu we Provinciale weg naar de Wie- ringermeer rijdt; dezelfde dag wordt ook een bezoek aan West- Friesland gebracht. Rex TORERO Deze rolprent behandelt op waardige wijze de „sport" van het stierenvechten in Mexico. Dit is de hoofdzaak en men heeft 'n niet onaardig verhaal gevonden, om de verschillende delen tot eer» geheel te maken. Tevens krijgt men een inzicht in de ver schillende moeilijkheden en ge varen, welke deze „sport" ople vert en de handigheid en hande lingen. welke daarvoor nodig zijn. Een suggestieve film met waarlijk spannende hoogtepun ten er» sympathieke interpreta ties van Mexicaanse Volks gewoonten. Victoria Theater Help! Ik ben onzichtbaar De film van deze week is een klucht, waarin waarlijk de onzin ten top wordt gedreven. Theo Lingen, bekend van verschillen de Duitse films is hier de expe rimenteer-maniak, die met ziin manie zijn vrouw en haar fami lie tot wanhoop brengt. Op even verrassende als verheugende wijze wordt hii tenslotte genezen. Het voorprogramma was uit stekend verzorgd: een interessant overzicht van het ontstaan van onize Staten Generaal en een filmpje van eer» begaafde 6-ja- rige Franse pianist. Harmonie Theater Uw man behoort ons Wanneer het vaderland roept, dan moet men 'huis en haard ver laten. Twee vriendinnen, waar van de een haar man en de an dere haar verloofde waar ze op 't nippertje mee trouwd'e althans tijdelijk aan het leger moesten afstaan, vormt de kern van dit niet al te sterke er» nog al sentimenteel verhaal. Maar het zal bii velen vermoedelijk wel in de smaak vallen. Cinema Americain DAVID EN BATHSHEBA „Cinema" brengt deze week een bijzonder mooie film over een der meest 'bewogen perio den van Israels Geschiedenis tij dens het Koningschap van Da vid. David staat op het toppunt van zijn macht en hoewel hij de gezalfde Gods was. bleef niette min niets menselijks aan hem vreemd en in zijn overmoed zon digde hij tegen God en riep daarmee Gods Rechtvaardige wraak af over ziin buis en ziin volk. Dan komt het opstandige en wanhopige volk in opstand teger» ziin koning en eist genoeg doening. De koning betoont be rouw en weet Gods Barmhartig heid te bewegen het volk van de ondergang te redden. In felle kleuren wordt dit verhaal op het doek gebracht. De beelden zijn uiterst suggestief en prach tig van compositie. Het spel van Gregory Beck als David en Su san Hayward als Bathsheba is ongemeen indrukwekkend. Jam mer, dat beneden in de zaal een stel luidruchtige vlegels zat, die eigenlijk verdiend hadden weg gejaagd te worden, gelijk de wolven van Davids kudde. Examen Rijkskweekschool ALKMAAR Geslaagd de dames: N. C. Knaap te Alkmaar, H. W. Marwitz te Alkmaar, I. Praetorius te Heiloo, T. Kofman te Hoorn, N. Rotgans te Burger- vlotbrug. J. Slot te Broek op Langcrudijk. Afgewezen: geen. (Advertentie) ZIJDE-ZACHT WAS WATS*! w WfiSsEXïr*r g. hk.v.d. U^str. De week in beeld ALKMAAR Polygoon We reldnieuws begint met een schit terende reportage over het Eucharistisch Congres te Barce lona. Tienduizenden pelgrims ziet mei» op het witte doek hul de brengen aan Christus in 'het H. Sacrament, hulde brengen ook aan Zijn Plaatsbekleders op aarde.Daarna volgt de kwes tie van de Koreaanse krijgsge vangenen, die men met een hou ten geweer ziet oefenen en mar sen maken, onder het oog van hun bewakers. Dan ziet men. hoe Generaal Eisenhower ziin com mando overdraagt aan Generaal Ridgway en naar de Verenigde Stater» vertrekt om zich tot Pre sident te laten kiezen. Een inte ressant aardigheidje is de op name van een stel apen als clowns in een circus. Spannend en enerverend ziin de autoraces in Indiapolis, 890 kin. op.. 200 ron den, welke door de winnaar worden afgelegd met een snel heid van 209 km per uur. Tenslotte ziet men die situatie in Berlijn, j^aar onder toezicht van de Cffetduitse Volkspolitie eer» Niemandsland van 5 km breedte wordt aangelegd, dor pen worden ontruimd voor dat doel en als repressaillemaatregel de bezetting van de Oostduitse Radio door de Geallieerden. In het Nederlands Nieuws laat Polygoon de toeschouwo de plechtigheid meemaken van de Commandotroep no. 4, die in 1944 in Zeeland landde, waarvan de mannen, nu oud-strijders, de zer dagen naar Vlissingen terug keerden. om er een gedenksteen te onthullen voor 'hun gesneuvel de kameradei». Men ziet op Schiphol de opening van een nieuwe hangar, een van de gtootste in Europa, zeilwedstrij den op de Reeuwijkse Plassen in het kader van de Goudse zeil- week, het bezoek van de Duitse viermastbark Pamir. Vi grote de monstratie van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbonci in Den Haag en als laatste, opnamen over de Ronde van Nederland. NIEUWE AANWINST VOOR STEDELIJK MUSEUM Zelfportret' Graadt van Roggen ALKMAAR Mw. A. C. Graadt van Roggen-v. d. Pol heeft de gemeente, ten behoeve van het Stedelijk Museum het in December 1951 door haar echt genoot met si'berische houtskool getekende zelfportret geschon ken. In de eerstvolgende raads vergadering zullen B. en W. voorstellen, dit aanbod onder dankzegging te aanvaarden. OPROEP AAN ALLE MEISJES VAN 17 JAAR EN OUDER! ALKMAAR De eerste cur sus van de Mater-Ama'bilisschool draait in Al'kmaar en is een suc ces geworden! Vraag het maar aan de meisjes die die school be zoeker»! Zij zijn er enthousiast over! Jullie hebben nu ook weer d'e kans deze fijne cursus, waar op jullie zo ontzaglijk veel prac- tische dingen leren, die je later in je leven als vrouw en moeder te pas zullen komen, te kunnen volger». In begin Sept. opent weer een nieuwe cursus aan de Huishoud en Industrieschool. Emmastraat 24 te Alkmaar. De lessen om vatten o,.a. Kinderopvoedkunde, Ziekenverpleging in eigen gezin, Eerste hulp bij ongelukken, Wo ninginrichting, Smaakontwikke- ling, Godsdienstleer. Bijzondere gezondheidsleer te gever» door een arts, Koken, Naaien en knip pen, Gymnastiek en Zang. Al deze lessen worden gegeven door gediplomeerde krachten en zijn wekelijks over twee les- avonden verdeeld, die duren van 7.30 uur tot 9.15 uur. Vier lessen dus voor het luttele be drag van fl.per week. Geef je spoedig op, want het aantal leerlingen dat geplaatst kan worden is beperkt. Tot 25 Juni kan je .ie iedere avond op geven (behalve Vrijdag en Za terdag) van 7.39 uur tot 9 uur aan de Huishoudschool, Emma- straai 24 en bii Zuster Al, Var- nebroek 7. De leidster van de cursus is Dinsdags en Woens dags aanwezig die je graag alle nadere bijzonderheden kan ge ven. BIOSCOPEN: Rex: Torero (14). Harmonie: Uw man behoort ons (a.l.). Cinema: David en Bath sheba 18) Victoria: Help, ik ben on zichtbaar (a-1.) Voorstellingen 7 en 9.30 u. APOTHEKEN: Na 6 uur vanavond voor spoedgeval len te bereiken: Apotheek Wanna, Mient C 13: Apo theker: Mej. F. Schuitema. MEDISCHE HULP: De artsen R. K. Wester kamp, Emmastraat93, tel. 4357 en E. M. van Gilse, Kennemerpark 8, tel. 3136. In Heiloo: Dokter van Op pen, Rijksweg 118,- tel. 272 (K 2205). GULDEN VLIES: Vergade ring Centraal Genootschap Kinderherstellingsoorden, en Vacantiekoloniën. BERGEN: „De Rustende Ja- ëer": Herdenkingsexpositie iarry Kuiten, opening 4 uur. Geopend tot en met 20 Juni 14.30—17.30. (Za terdag en Zondag ook van 19.30—22.00 uur). ZONDAG 8 JUNI BIOSCOPEN (voorstellingen om 2, 4.30 7 en 9.30 uur) en apotheken: zie boven. HEILOO: Bedevaart K.A.B. en Alkmaarse Katholieke Sportverenigingen. Advertentie ALKMAAR In de loop van de maand Mei werd op de spaar bankboekjes ingelegd f 459.346,94 en terugbetaald f 447.495,32. meer ingelegd dan terugbetaald f 11 duizend 88162 Het aan de inleg gers verschuldigde kapitaal be draagt thans f 11.0<10.309,82. Het aantal .in de loop van Mei nieuw uitgegeven boekjes be draagt 125. Ingetrokken werden 596 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans, na overboeking paar een verzamel- rekening van 461 „gewone" spaar rekeningen met een saldo bene den f 1,waarop meerdere ja ren geen mutatie heeft plaats ge vonden (in deze maand) en na 'n zelfde overboeking van 184 schoolspaarrekeningen met een saldo beneden f 5,(in Februari jj.) 27677. Van dit aantal beho ren 17.032 aan personen of in stellingen te Alkmaar gevestigd; 6827 aan personen of instellingen elders en 3818 aan schoolspaar- ders. Onder de in Mei' nieuw uit gegeven boekjes ?ijn begrepen 26 boekjes voor -pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eerste inleg van f 1, In Mei bedroeg het aantal pos ten van inleg 2878, dat van terug betaling 2967. De lediging in de loop der maand Mei van 571 spaarbusies leverde een bedrag op van f 10.458,03 aan kleine be springen. Het aantal in omloop zijnde sbaarbusies, bii het begin van het jaar 5549, bedraagt thans 5672. Advert pv tip) K.N.V.B., Afdeling Noordholland Bezoekt a.s. Zondag 8 Juni de op ALLE Alkmaarse voet balvelden - 2600 Deelnemers VOORZIENINGEN AAN GASFABRIEK ALKMAAR De N.V. Gas- voorzier»ing Kop Noordholland heeft verzocht in de door' haar van de gemeente gehuurde gas fabriek de volgende voorzienin gen te treffen: het aanbrengen van funderingsblokken, voor de Electro compressoren, liet hak ken van gaten er» het bouwen van een put vc*> een regelklep etc het aanbrengen van een kast om de schakelbatterij. het wijzi gen van de fundering voor een reservecompressor, alsmede het verrichter» van hakwerk, breek- en reparatiewerk en het aan brengen van een lichtpunt in het meterlocaal, het verrichten van bestratings-, verf- en tim- merwerkzaamheden er» het op stellen van een hoogspannings installatie in een transformator ruimte benevens het aanbren gen van plaatstalen deuren in dit gebouw; de aankoori van di verse registreer-apparaten er» andere diverse kleine voorzienin gen, welke in totaal f20.890, moeten kosten. De N.V. is be reid, deze kosten in een bepaald aantal termijnen aan de ge meente terug te betalen en in tussen de rente te vergoeden. B. en W. stellen de raad voor. een en ander goed te keuren. R.K. HOCKEYCLUB „DE TERRIERS" ALKMAAR. Het is Zondag de laatste keer m dit seizoen, dat de Terriers er nog eens op uit trekken. DEM in Beverwijk heeft ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een Olympische Dag ge organiseerd, waarvoor zowel ons dames- als herenelftal zijn uitge nodigd. Voor de heren is het een schitterende gelegenheid om re vanche te nemen op hun verlies tegen deze club bij de R.K. Sport dag te Alkmaar. De Terriers worden om 13.45 in Beverwijk verwacht. Het be looft een grootse sportdag te wor den, welke met een feestavond besloten wordt. Ook supporters hebben toegang tot deze feest avond. Dus, Terriers, allemaal op naar Beverwijk. Succes met de wedstrijden en 's avonds veel ple zier. Een Terrier Beevaart R.K. Sportbeweging ALKMAAR. Men verzocht ons de deelnemers aan de bee vaart naar Heiloo voor de R.K. Sportverenigingen mede te delen dat er onder de H. Mis, welke om half 9 in Heiloo wordt opgedra gen, gelegenheid bestaat om te communiceren. De leden van TAVENO vanaf 14 jaar vertrek ken gezamenlijk vanaf het gym nastieklokaal der St. Adelbertus- school, om 8 uur. Om circa 12 uur zijn de deelnemers weer terug. DIERENMISHANDELING ALKMAAR. Dezer dagen ontvingen' we van een lezeres 'n verontwaardigde brief, waarin zij beschreef, hoe een poes, welke men een steen aan een der poten had gebonden in de vaart langs de Nicolaas Beetskade verdronk, voor de ogen van een aantal kinderen, die er meewarrig naar stonden te kijken. Zij vroeg ons, dit geval van dierenmishandeling openi.jk aan de kaak te stellen; zij schreef onder meer, dat dit geval ook erg was voor de jeugd, die moet leren dieren in bescher ming te nemen; nu hebben kin deren „met hun jonge ogen" moe ten zien, hoe een slecht voorbeeld de ouderen kunnen geven. Wij kunnen deze verontwaardi ging ten volle onderschrijven! VOOR HET RODE KRUIS ALKMAAR De medewer kers van het Rode Kruis brach ten gisteren eer» 'bedragvan f1662,79 bijeen, waardoor het to taal in deze week thans is ge stegen tot f5796,34. Het hoofd kantoor in de Langestraat is ook Maandag geopend om de bewer kers in de gelegenheid te stellen hun giften af te dragen er» hun boekjes in te leveren. ALKMAAR EEN WEEK MISSIESTAD BERGEN. Van 12 tot 20 Juli zal Alkmaar een week Mis siestad zijn. Dat is eenvoudiger geschreven dan gedaan. Hiervoor is de stevige medewerking van de 17 parochies en haar zelatricen van de Pauselijke Missie Genoot schappen nodig. De directeur van het Dicocesaan Missiebureau de Weleerw. Heer H. Schrama riep hiervoor ziin zelatricen op naar „het Gulden Vlies" om samen met Dr. Arnold, voorzitter van Missiestad, op kernachtige wijze enthousiasme op te wekken. Na een kernachtige speech van de directeur kreeg Dr. Arnold 't woord. Deze vertelde van de plannen voor Missiestad, „helpt er aan mede, voor zo ver je kunt. Het inhalen van 25 Missionarissen en 3 Bisschopen; het inrichten van 16 stands plus 1 voor de P.M.G. Dan een loterij: Voor Alkmaar kan je je aan melden bij Hoeben, Westerweg 113. Jullie zijn deskundige geld- peuteraars en dan maar 25.000 lo ten voor het hele Dekenaat. Ben je handig, help dan mee om nog wat prijzen te maken. Mevrouw ICaai.i verwacht jullie iedere Woensdag en Zaterdagavond in het Kaj ottershuis aan de Laat tussen 7 en 8 uur. Maakte zij niet voor de Stichting 19401945 400 poppen? f 400 meneer; een pop voor een pop. Voor de stands is er hulp no dig en voor de bediening en voor nog zo veel andere dingen en aangelegenheden. Meld je hier voor bij juffr. M. Koeleman, Varnebeek 3. Daarna trad het R.K. Toneel gezelschap „Het Masker" voor 't voetlicht, en speelde „De kuise bruidegom" in 3 bedrijven. „Het Masker gaf een buitengewoon serieus en vlot spel te zien. Van het begin tot het einde heeft het de zelatricen doen lachen en schaterlachen en soms gieren. Directeur Schrama besloot met een waarderend woord aan dit gezelschap. Z0MER-EXPOSITIE JAC. KOEMAN BERGEN. In het Huis met de Pilaren tegenover de Rüine houdt de schilder Jac. Koeman gedurende de zomermaanden een expositie, traditiegetrouw, zouden wij zeggen. Het is een stil plekje dit tentoonstellingszaaltje op de bovenverdieping hier, waar men rustig kan genieten van een fraaie collectie goede schilderijen van uiteenlopend karakter, wat het onderwerp betreft. Op de eer ste plaats is Koeman een goed portrettist. Dat zal men toegeven als men het in lichte pasteltinten geschilderde portret van zijn vrouw ziet, dat hij onlangs ge reed kreeg. Ook van de criticus Kaspar Niehaus schilderde hij 'n karaterigtiek portret. De verschil lende in lichte toon geschilderde kinderportretten tonen, dat Koe man ook de kinderziel weet te treffen. Dan is het bloemenstil- leven het onderwerp, dat Koeman lief is. Hij weet de kleurenrijk dom van de natuur hier realis tisch op het doek te brengen, zo als ook in zijn schilderstukken, die een aquarium tot onderwerp hebben. Verder treft men er goed gecomponeerde stillevens aan en bijzonder goed getroffen ïandschapschilderiien. Onder het nieuwe werk, zagen wij decent Naakt, met vak manschap op het doek gebracht. De tentoonstelling is gedurende de zomermaanden geopend. HSV-BESTUUR OUD HSV 3—6 HEILOO. Bij de voetbalwed strijd tussen het HSV-bestuur en het HSV-V.-elftal uit de jaren '30'40 ten bate van de jeugd hebben de toeschouwers kunnen genieten van goed voetbal. In de eerste helft was het een geiijkopgaande strijd, de aanval len der veteranen waren echter iets gevaarlijker zodat hun 32 voorsprong met de rust de ver houding goed weergaf. In .de tweede helft was het HSV-bestuur iets meer in de aanval maar keer op keer strandde het op de hechte defen sie van de „oudjes", terwijl Vrou we Fortuna de bestuursleden niet bepaald gunstig gezind was toen de voorzitter twee keer tegen de paal schoot. De aanvallen van de oud-HSV-ers bleven ook zeer ge vaarlijk, vooral de midvoor toon de zich nog steeds een bekwaam schutter door alle zes doelpunten voor zijn rekening te nemen. Na afloop kon een bedrag van pJm. f 35 aan de jeugd-commissie worden overgedragen! H.S.V.-nieuws HEILOO. De op 2e Pinkster dag gespeelde wedstrijd HSV 1 CSV 1 die in een 22 gelijkspel eindigde, zal, in verband met de niet toegepaste reglementaire verlenging, worden overgespeeld op Zondag 8 Juni a.s. op het CSV-terrein te Bakkum, Aanvang half drie. Nederlandse export naar West-Duitsland De invoercommissie van de West-Duitse regering heeft toe stemming gegeven voor de in voer uit Nederland van ossen- lever ter waarde van 1.300.000 mark, turf ter waarde van 500.000 mark en maatjesharing ter waarde van 420.000 mark. PROGRAMMA AFD. NOORD HOLLAND EN K.N.V.B. K.N.V.B. Promotie derde klas; SchagenPurmersteyn Afd. Noord-Holland Alkmaar: adspirantend'ag met 234 elftallen. Promotie KNVB: BerdosAndijk Jubileumkruis: HRC 4—Oosterend Tex. BoysHelder 3 KaagvogelsJ V C Sch aigen 2SRC Hollandia T—N. Niedorp BKC 2Schagen 3 DirkShornHugoboys Alcmaria 3Koedijk FlevoZwaagdiik Twisk—RKDVO HEOZouaven 2 SEWAndijk WestfriezenSpartanen VVW 2WSW BerkhoutValken HOSV—Blokkers S ij bekarsp el—DWB Grasshoppers 2RKEDO SchoorlOudendijk RKAFC 2—Alkmaar 2 OosthuiizenZeevogels WBSVDREO LSW—SVW 2 Hugoboys 2Alkm. Boys 4 Alkrn. Bovs 3—Kelp. Boys SVW 1—Zeevogels 2 Vitesse. 2—E'gmondia Hugo-Girls groeit HEERHUGOWAARD-Nrd. Tijdens de algemene ledenverga dering van de handbalclub Hugo- Girls, onder voorzitterschap van Kapelaan van Leeuwen, werd medegedeeld dat het aantal leden is gestegen tot 46. Dit jaar is tevens voor de eerste maal een adsp. elftal in het veld gebracht. Uit het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse bleek, dat Hugo- Girls ook financieel kern gezond is. In een zeer duidelijk resume gaf de secretaris de voornaamste gebeurtenissen in het afgelopen seizoen weer. Tijdens de be stuursverkiezing werden Kape7 laan van Leeuwen en mej. Gre Beers herkozen, terwijl mej. Tiny Groot Ad. werd aangewezen als materiaal-commissaresse. Hierna werd de jaarlijkse Hugo- Girls-dag op 15 Augustus a.s. be sproken. Besloten werd als volgt: 's morgens 7 u. H. Mis, waarna gezamenlijk ontbijt, s Middags 1 uur tournooi om de H.G.-wissel- beker, met als tussenwedstnid Hugo-Girls II—Con Zelo l om n lauwertak. Des avonds om 7 u. lof waarna een gezellig samenzijn georganiseerd zal worden. Tevens werd besloten een medaille be schikbaar te stellen voor de hand bal adsp. dag, van het district „de Noord", welke gehouden zal worden op 13 Juli a.s. Burgerlijke Stand AKERSLOOT. Geboren: Jo hannes H. zv H. J. van der Eng en M. M. Kerssens; Gerard zv J. Blokker en B. van Petten; Hen- drikus G. M. zv H. L. J. van der Burg en E. J. de Bruin; Cathanna A. M. dv van N. Mienis en P. C. van der Eng. Gehuwd: Wilhelmus Tromp 30 jaar wonende te Heiloo en Mar- garetha A. Leijen 24 jaar wonen- te Akersloot. De Blue-Bird oefening WARMENHUIZEN. Donder dagmiddag tussen 2 en 4 uur werd 't rustige Warmenhuizen in. de intergeallieerde manoeuvres betrokken. De afdeling aan- en afvoertroepen nestelde zich ter plaatse, en verspreidde zich over de spoorlijn naar Schoorldam en richting Schoorl waar vijandelijke eenheden zich bevonden: ook paaseerden een drietal jeeps met Belgische parachutisten. De totaal gemotoriseerde afde ling trok natuurlijkerwijze flinke belanstelling, de verstandhou ding tussen burgers en militairen was blijkbaar uitstekend door t aanbieden van verfrissingen door enthousiaste en medelevende bur gers. Burgerlijke Stand WARMENHUIZEN. Gebo ren: Helena A. M. dv J. C. Nan- nes en C. Bruin; Elisabeth C. en Johannes C. d. en z. van M. Jon ker en J. C. van Diepen; Elisa beth J. P. dv P. A. Dekker en M. A. Reinders; Adrianus H. C. zv C. H. A.. Ruiter en F. Dekker. Gehuwd: J. Smit en C. E. Va der: P. J. Hoogeboom en C. Gie- ling; A. Hooijenga en C. W. M. de Groot. Ondertrouwd: A. Broersen en T. G. Blankendaal. Overleden: G. M. Houtenbos, 68 jaar echtg. v. N. Dekker; H Mink 60 jaar; J. C. Jonker 3 da gen zv M. Jonker en J. C. van Diepen. Jan Mens gaat roman over Betje Wolff schrijven PURMEREND. De schrijver Jan Mens vertoeft op het ogen blik in Huize Betje Wolff te Middenbeemster, waar hij ziclr voorbereid op net schrijven van een roman over deze bekende achttiende eeuwse schrijfster. Artsendienst Schermer en Beemster Dit weekend wordt de artsen- dienst in de Schermer en de Beemster, de Rijp en Schermer- horn waargenomen door dokter S. Schermerhorn, De Rüp, telef. 2997—355. Groentenvciling Heiloo Aardbeien 2.80—4.60; peulen 6168- rabarber 1218; doperw ten 2932; kropsla 515; spina zie 3143; wortelen 2436; jx>s- telein 3238; tuinbonen 35—41; bloemkool le s. 4250; 2e s. 31 38; asperges le s. 1.201.55; 2e s. 81—1.10. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. KOUDE NACHT Koude nacht met weinig wind. Morgen overdag wisselende be wolking met in de middag kans op enkele lichte regenbuien. Zwakke tot matige Westelijke wind. Ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. 8 Juni: Zon op 4.21; onder 20.57; Maan op 22.09; onder 3.44. 9 Juni: Zon op 4.21; onder 20-58 Maan op 23.01; onder 4.48. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft heden in de Ba siliek „St. Bavo" te Haarlem de volgende H. H. Wijdinigei» toege diend: Het H. Priesterschap aan de Eerw. Heren: J. Baas; Th, C. J. Beemer; P. M. Bekkers; J. W. v. d. Burg; J. G. Fransen; E. E. F. Guljé; P. de Haan; H. P. M. Habets; C. Th.. M. Kuylaars; P, M. T. Larjgedijk G. Q. A. Meershoek; W. B. Mie- dema; A. Th. M-ous; P. J. M. Pinxter; J„ M. Roodbol; G. M. J. Rosenberg; P. G. B. Ruiter; M. Rutte; G. A. J. Sam; F. C. J. M. Scboonebeek; R. J. v. d. Steen: B. J. I. Truyer»s: P. J. A. v. Vel- zen; E. Vereeeken; J. J. Verlaan; S. C. Th. de Vette; F. J. v. d. Vlugt; C. v. d. Wel; F. J. Wüst. De H. Wijding van het Sub- diakonaat aan' d'e Eerw. Heren: B. W. Alkemade: A. J. Bruin; M. J. J. v. Buuren; L. Cornelis: G. W. J. Feliks; G. M. den Hollan der; N. J. M. v. Kan; J. C. Koop man; J. P. J. Kraakman; J. J. Kramer; M. A. L. Kroeders; G. J. Laan; J. C.. Nieuwenhuis: H. Samson: J. A. A. Schoenmakers: J. W. Schrama; H. A. Stam; L. M. Thomas: A. W. Voorbij; H. M. v. Wel. Aller» studenten van het Theo- logicum te Warmond. DE RAMP IN HET MARSDIEP DEN HELDER. Vrijdag avond tegen acht uur is de En gelse tocpedobootjager Hms. Op- ■portune. uit de haver» van Den Heder naar Engeland vertrokken Aan boord bevond zich het stof felijk overschot van één der En gelse opvarenden van de veron gelukte motorlauneh 2582 in het Marsdiep. Hms. Hercules zet haar onderzoekingen naar de resten van de verongelukte boot voort. Tot nu toe ontbreekt ech ter nog elk sno-or van d-e andere opvarenden. Wel is nog 'n ge deelte van d'e vleugel van de Thunderjet opgehaald. NIEUWE LANDBOUWHUIS- HOUDSCHOOL TE SCHAGEN SCHAGEN. Wij vernamen, dat 't bestuur van de landbouw- huishoudschool te Schagen van de Min. van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bericht heeft ontvangen, d'at een rijkssubsidie van f 338.000.zal worden ver leend voor d'e bouw van eer» nieuwe 1 a ndbouwb Uii sbioudsch o ol te Schagen. 1- i-.Ü'rlC: Hedenavond vuurwerk in Egmond aan Zee EGMONDi AAN ZEE Op initiatief van de Egmondse Mid denstand, wordt in samenwer king met de V.V.V. in Egmond aan Zee nu ook in de maand Juni een vuurwerk op het strand afgestoken, en wel op heden. 7 Juni, om 22 uur. De Naco is verzocht om extra materiaal in te leggen, zodat het vervoer weer op de bekende ma nier plaats heeft. Ditmaal zal echter een toe gangsprijs worden geheven van 25 cent per persoon, kinderen onder 14 jaar vrii toegang. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bii de eigen arts ziin vanaf Zaterdag 7 Juni te 8 uur alleen voor spoedgeval len bereikbaar de artsen: J. Kok, Hippolytushoef, tel. 47; A. J. Roskam, Winkel tel. 225; A. P. Hoogkamer, Middenmeer tel. 21; A. J. Koning, Schagen tel. 435; 1'. Nauta, Wieringerwaard, tel. 262; J. Schreuder, Oude Niedorp tel. 212; J. N. Veenis, Breezand, tel. 250; J. F. Verheul, 't Zand, tel. 223. b.g.g.h. K 2248—288. DIERENARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag 8 Juni wordt de die renartsendienst waargen. door N. J. Bouwman te Slootdorp tel. 9 en E. Hakkesteeght K 2240—437 PURMEREND. Aardappelen schotse muizen 1824; bevelan ders 812; slabonen z. dr. 165 205; stamsnijbonen 100135; tuin bonen 4650; peulen 95140; doperwten 4863komkommers 3641; bloemkool 864; groene kool 12—16; spinazie 854; pos telein 1017; sla 415; andijvie 10: rabarber 611; bospeen 20 29; prei 1120; aardbeien 100 188. BLOKKER. vroege aardap pelen 19.2021; kriel 1415; late aardappelen 89.80; spinazie 17 19; slabonen 1.561.65; peulen I.06: tomaten 581.25; waspeen 3034; rabarber 47; sla 3.40 12.60; bloemkool -2350; kom kommer 3436; perziken 610; bindsla 1012; aardbeien 1.01 1.47; goudreinette 3145; jona thans 3683: st. remy 36. ZWAAG. vroege aardappe len 1427; late aardappelen 7.50 10.20; spinazie 849; postelein 3437; uien 14; slabonen 1.22 1.58; snijbonen i.181.60; peulen 1.181.21; tomaten 411.31; was peen 3941; bospeen 1036; ra dijs 3; rabarber 512; slabonen 2.9013.90: bloemkool 562; perzik 433: bindsla 313; aard beien 841.77; prolefic 1.341.55 goudreinette 45: jonathan 5483. Alkmaarse Exportveiling Aardappelen 1923; drielingen 1720; slabonen 175180; peulen 92139; tomaten A 125135; bonken 91—97; bloemkool I 42—- 63; II 1840; spinazie I 2043; II 8—18; sla I 9.50—16.50; II 2—9; postelein 223500; andijvie I 1» 36: II 515; rabarber 412.50; bosbieten 2124: bospeen 2151; soepgroenten 3.5Ö15.50; peter selie 3.507.50.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2