NEDERLAND BLOUSE-LAND Is de jeugd van werkelijk anders tegenwoordig dan vroeger? De aardappelen worden slecht Polil „Vrouwenleven" stelt dit vraagstuk in brandpunt der belangstelling S£ „Qz Ma££and&e nieuwe - Deze week IN DE TUIN Nieuwe van V*a Rijst, macaroni en spaghetti welkome afwisseling door Wi'm kmpK^eer én Roos De zomerjurk is het groot ste gedeelte van de zomer ver oordeeld, in de kast te blijven hangen. Het is dan ook geen wonder, dat de blouse een grote populariteit geniet. Zij heejt een fleurig zomers ka rakter en leent zich tevens goed om gedragen te worden onder een jasje of vest, dat haastig aangetrokken kan worden als de koti te erg wordt. Als rok, blouse en jas je goed bij elkaar gekozen zijn, onverschillig of het hier een fraai mantelpak betreft of een rok met een wollen vest in harmoniërende kleuren, dan vormt deze combinatie een flatteus geheel, waar men veel plezier van kan beleven, Een jurk, waarbij een vest gedragen wordt, maakt ech ter meestal een stijve indruk. Hoe vaak wordt er niet door de ouderemgeneratie gezegd: „Die jeugd van tegenwoordig. In onze tijd was het toch maar heel anders." Is dit nu werkelijk zoLigt er werkelijk een kloof tussen de jongeren van tóén en nu? Met deze vraag heeft het maandblad voor de katholieke vrouw Vrouwen leven" in het vierde nummer van zijn bestaan zich bezig Al te best zijn onze aardappe len niet meer en dat is een ouderdomsverschynsel, waaraan niet veel valt te loen. Wanneer het al te erg wordt, zijn er twee mogelijkheden om te voorkomen dat ze onze warme maaltijden minder smakelijk ma ken: Zet inplaats van aardappelen eens rijst, macaroni, spaghetti of mie op tafel. In Zuid-Europa, Azië, Zuid-Amerika en andere streken waar dergelijke waren tot de meest gebruikte voedingsmid delen behoren, worden daar ver schillende soorten groenten bij gegeten: zoals sla, uien en toma ten, maar ook spinazie, bloem kool, erwtjes, bonen, worteltjes, kool, appelmoes en noemt U maar op! Waarom zouden wij dat ook niet proberen? Verder passen vlees, vis, kaas en eieren even goed bij rijst en deegwaren zo worden maca roni e.d. genoemd als bij aard appelen. Het bedenken van een menu zonder aardappelen is dus al evenmin moeilijk als het be reiden ervan. Maakt U alleen de jus wat dikker dan gewoonlijk of meng deze al vóór het opdoen door de rijst of macaroni. Of ge bruik inplaats van jus een saus of een klontje boter of marga rine. Het vocht, dat door rijst e d. minder gemakkelijk wordt opge nomen dan door aardappelen, zal dan niet als een plasje op de bor den blijven staan. Hoe smakelijk dergelijke ge rechten ook kunnen zijn, toch zullen wij er goed aan doen om ons zoveel mogelijk aan de aard appelen te houden. Ze zijn over het algemeen beter voor ons dan de zoëven genoemde vitamine C- arme artikelen. Inplaats van door „deegwaren" of rijst kunnen we de aardappelen ook af en toe eens geheel of gedeeltelijk ver vangen door peulvruchten. Ook dan wordt de maaltijd natuurlijk aangevuld met verse groenten en vlees, vis, ei of kaas en voor toe een melkgerecht. Een tweede manier is om de smaak van de aardappelen te la ten overheersen door die van een ander gerecht. We kunnen er bijv. eens stamppot met rauwe bladgroente van maken of dikke soep met verse groenten. Ook door de aardappelen na het ko ken te stoven in jus of in wat kooknat, met een klontje boter of margarine en wat peterselie, kun nen we de smaak heel wat ver beteren. In de vorm van purée, met een flinke scheut melk en een klont boter erdoor, zullen ze al evenmin te versmaden zijn. Aardappelen en groenten kan men eveneens in één pan gaar koken (met jus of een justablet) zónder er naderhand stamppot van te maken. Natuurlijk vergeet U de gebak ken aardappelen niet. Inplaats van ze gaargekookt in -plakjes te snijden, kunt U ze ook, in grote stukken gesneden, even verwar men in een koekenpan of braad slede met een tevoren gefruit uitje. Bijzonder smakelijk wordt zo'n gerecht met wat geraspte oude kaas, fijngesneden vleeswa ren of garnalen erdoor geroerd. Rijst maken we op de volgende manier klaar: 400 g (2% kopje) rijst, 5 kopjes water voor droge rijst of 6 kopjes voor iets vochtige rijst, zout (bouillonblokje, foelie, laurierblad) zijn nodig voor vier personen. Het water aan de kook brengen met wat zout (en een bouillon blokje en' foelie of lauriefblad). De rijst even afwassen en in het water gooien. Eenmaal roe ren als het water en rijst weer aan de kook zijn gekomen, dan de pan zeer goed sluiten en de rijst verder zonder roeren op een zacht vuurtje gaar laten worden (ongeveer een half uur). Voor het opdienen de korrels losroeren met een vork. Een goede combinatie is: rijst met gesmolten boter of margarine, peterselie en blokjes kaas en daarbij bloemkool en een slaatje van reepjes wortel (voor de kleur!). Macaroni of spaghetti koken levert ook niet veel moeilijkheden op. Ongeveer 400 g macaroni of spaghetti, zout, kruiden, boter of margarine (geraspte kaas) zijn de benodigde ingrediënten. Desgewenst kunnen de lange pijpen in stukjes gebroken wor den; maar wie het echt „op zijn Italiaans" wil doen, laat ze heel. Ruim water met zout (en krui den) aan de kook brengen in een grote pan. De macaroni of spa ghetti erin strooien en het vuur temperen (pas op het schuimen!) De massa gaar, maar niet pap- zacht koken, in ongeveer 30 mi nuten. De massa op een vergiet laten uitlekken, even doorspoe len met koud water en in de pan terugdoen om de macaroni of spaghetti weer op temperatuur te laten komen. Een klontje boter of margarine er door roeren en het gerecht goed warm opdienen- Lange slierten macaroni of spaghetti met vork en lepel eten; gehouden. In dat nummer zijn een aantal katholieke vrouwen aan het woord, die zich verantwoordelijk voelen voor de opgroeiende jeugd. De onderwerpen, waarover zij schreven, werden verstrekt door een groep van jonge vrouwen onder leiding van mej. Tiny Kok uit Amsterdam. In het Meh nummer zijn enkele jongeren aan het woord over dezelfde onderwerpen. In een reeks boeiende en interessante arti: kelen geven zij onomwonden hun mening weer over de tegenwoordige jeugd. Wij menen er goed aan te doen enige visies aan u voor te leggen. Wat het verantwoordelijkheids gevoel ten opzichte van anderen en speciaal van de naaste omge ving betreft, ziet mevrouw C. Ver- linden-Bakx bij de huidige gene ratie, vergeleken met de vroegere, licht- en schaduwplekken. Vele jonge meisjes zoeken haar levens taak in de fheer sociale beroepen en het jeugdwerk. Het is echter jammer, dat velen van hen in haar allernaaste omgeving, vooral in het gezin, haar verantwoorde lijkheid niet beseffen en ongeniet baar zijn. Dit verschijnsel is veel voorkomend en het sociale werk is dan meer een drang naar acti viteit dan een innerlijke bedoe ling. Het meisje van vandaag leeft bewuster en zakelijker dan dat van enige tientallen jaren geleden. Ivonne Nierath, een vertegen woordigster van deze generatie, stelt vast, dat velen onverschillig lijken ten opzichte van hun ver- de vork rechtop op het bord zet ten en ronddraaien totdat de slierten om de tanden heen ge wikkeld zijn. Een schoteltje ge raspte kaas er apart bij geven. Een goede combinatie is: maca roni, gebakken ei, botersaus en spinazie. Mie koken geschiedt meestal op dezelfde manier als de macaroni of spaghetti. Sommige soorten mie echter kunnen het beste vóór het koken geweekt worden en daarna slechts kort gekookt. Om uw echtgenoot en kinderen te verrassen met aardappelen-de- luxe heeft U nodig: De gewone hoeveelheid gekookte aardappe len, 150 g of meer hamworst, cor ned beef of (ontbijt)spek, 2 uien (knofloof), boter of margarine, kooknat of jus. De pan eventueel inwrijven met een teentje knoflook. De uien schoonmaken, snipperen en in de boter of margarine lichtbruin fruiten. Het vlees in reepjes snij den en meebakken. De aardappe len in stukken gesneden hierdoor mengen. Zonodig een scheutje kooknat of jus toevoe gen en de massa met het deksel op de pan een paar minuten laten doorwarmen. Heel goed smaken aardappelen- de-luxe met sla (en gesmolten bo ter of margarine). antwoordelijkheid. Zij praten er niet over, maar diep in hun hart zijn zij er toch van bewust, dat zij een verantwoordelijkheid te dra gen hebben. Zij kunnen dit echter niet alleen, de ouderen moeten daarbij helpen. Dan zal ook de jongere generatie er in slagen haar taak zo goed mogelijk te vol brengen. Vrijheid of willekeur Het komt mèj. mr. J. F. M. Bosch vanzelfsprekend voor dat het streven naar vrijheid en zelf standigheid door de maatschappij als een meer natuurlijk verschijn sel wordt aanvaard dan in het verleden het geval was. Hiermee wordt niet bedoeld, zoals de op groeiende mens zo graag zou wil len, „te doen wat hij wil". Dit is geen vrijheid, dit is willekeur. De opvoeders mogen niet vergeten, dat het essentiële probleem van de opvoeding is: het kind geleide lijk tot zelfstandigheid te brengen. Wanneer dit doel bereikt is zal de opvoeder de nodige moed en vertrouwen moeten kunnen op brengen om terug te treden. Waarom zullen wij dan de zelf standigheid weigeren, waarom de jeugd vraagt? De tegenwoordige tijd eist acti viteit, ook van de jonge vrouw, is de mening van Hette Groenedaal en Tiny Kok. Er wordt van de jonge vrouw verwacht, dat ze in haar werkkring initiatief toont. Doet ze dit niet, dan is voor haar geen maatschappe lijke vooruitgang mogelijk. Bovendien moet zij tegenover Help Boer Baars DE GAPER Allemaal wel eens een drogistenwinkel gezien? En wat zie je daar wel eens aan de voorgevel uit steken? Een grote kop met een wijdopen mond, waar een tong uitsteekt. Zo'n kop past vanzelf bij een drogisterij met pilletjes, zalfjes en poeiertjes. Als je niet goed bent, zegt de dokter toch tegen je: „Steek je tong maar eens uit". En als dat din getje dan een lelijke kleur heeft en beslagen is. trekt de dokter een bedenkelijk gezicht. Mis hoor, er mankeert wat aan: maagpijn, buikpijn of meer van die narigheden. Weet je wie er nog meer zo'n ziek tongetje op na houden? Dat zijn de jongens en meisjes, die een ander een grote mond geven. Aan zo'n tongetje kun je wel niet zien, dat er iets niet in orde is, maar des te beter kun je het horen. Een brutale mond geven is nu bepaald geen heerlijke muziek. Daarom kun je je tong maar beter voor de naastenliefde gebruiken. Dan ziet hij er zeker kern gezond uit. Als je zo'n gaper voor de drogistenwin kel ziet hangen, weet je meteen de spreuk voor de maand Juni: GEEF GEEN GROTE MOND! 'n nieuwe draversbaan! Daar kunnen de paarden met kereltjes erop lek ker draven! Hop! 'n Jongetje heeft er gens op de Veluwe met lucifers gespeeld vlak bij 'n hooiberg. Daar kwam natuurlijk brand van! Blijft er af van de lucifers, kleine vrienden! Dat is verstandig en braaf! Speelt er niet mee! Het huis van dat jongetje is helemaal afgebrand! Het is iets verschrikke lijks! Ze zijn weer lekker ha ring aan het vangen op de Noordzee! Fijn! Zee banket! Nu, kleine vrienden, het nieuws is op. De Lasso man is moe. Vandaag, op Zondag, fijn uitrusten. Een gezellig buitenspel Alle kinderen zitten met vader en moeder bui ten. Ze zitten in een kring en midden in de «ring zit één van de kin deren. Vader of moeder mag het natuurlijk ook wel zijn. Wie in de kring zit wordt geblinddoekt en krijgt 'n lepel in z'n hand Dan wordt hij of zij een paar maal rondgedraaid en moet proberen om met de soeplepel allen in de kring op de uitge stoken hand te tikken. Wie getikt wordt, moet dan heel even lachen. De geblinddoekte moet dan trachten om de lacher of lachster te herkennen. Bij elke speler mag hij of zij één keer raden. Ieder krijgt een beurt als ge blinddoekte. Kauwgom Een Amerikaans jonge tje uit de grote stad New York liep eens met z'n vader buiten de stad te wandelen. Daar zag hij in een weiland koeien liggen, die rustig aan het herkauwen waren. En weet je, wat die kleine jongen toen verbaasd vroeg? Pa, waar halen die beesten toch al die kauwgom vandaan? Hier zie je, hoe Boer Baars met drie sloten z'n weiland in 7 stukken sneed. Laatst is de Lassoman in Avifauna geweest. In Alphen! Dat was mooi! Allemaal vogels en eend jes! Eendjes zijn ook vo gels! Maar 'n eendje is iets aparts! Die grote en kleine vo gels in Avifauna keken net of ze zeggen wilden: „Zeg. Lassoman, kom je ons soms ook in je vang- touw vangen?" En bij Bodegraven zag de Lassoman drie kleine kinderen langs de trein in het gras spelen. Als ze hun handje uitstaken, zou dat zo onder de wielen komen. Gevaarlijk! Niet doen! De Lassoman mag er niet aan denken! In België is de benzine duurder geworden. Nu moeten ze daar maar meer paard rijden! Dat doet de Lassoman ook! In Zeist ging laatst 'n flinke jongen generaal Eisenhower zo maar een hand geven. Die jongen vond dat reusachtig! In Marokko werken dertig Nederlandse inge nieurs. Ze doen het reuze goed, kleine vrienden! Nederlanders! In Pakistan (Heel ver weg! Heel ver!) drinken ze melk uit Leeuwarden! Kersvers! Enkele dagen geleden heeft 'n man gesproken van 156 jaar! De Lasso man vroeg: „Hoe hebt U dat toch voor elkaar ge kregen, om zo oud te worden?" De oude man zei: „Ademhalen, mijn heer! Stééds maar blij ven ademhalen!" Op de Veluwe zijn erge heidebranden geweest. In Hilversum is ook Een Sacraments» wonder Deze week vieren we het feest van het H. Sa crament. In Nederland zijn verschillende plaat sen, waar een Sacra- mentswonder gebeurd is. Denk alleen maar aan Amsterdam, de Mirakel stad, waar het elk jaar gevierd wordt door de Stille Omgang. Ook ande re landen spreken van Sacramentswonderen, Zo gebeurde er een in Frank rijk, de 24e Mei 1608. In een klooster van de Be nedictijnen had men een rustaltaar klaargemaakt en het Allerheiligste uit gesteld. Maar 's nachts brak er een hevige brand uit en de vlammen sloegen ook om het rustaltaar, dat geheel vernield werd. De monstrans met de H. Hos tie bleef echter door een wonder 30 uur in de lucht zweven. Van alle kanten snelde men toe om het wonder te zien. Neen, het was geen gezichtsbedrog of fantasie van al die mensen. 53 vooraanstaande ge tuigen hebben hun naam geschreven in het register am de waarheid van het wonder te bevestigen. Na verloop van 30 uur daal de de monstrans uit zich zelf weer neer op een ander rustaltaar, dat in tussen was klaargemaakt. Wie heet er MARGARITA 10 Juni wijst de kerke lijke kalender. Feest van de H. Margarita. In Hon garije geboren, stak ze overnaar Engeland. Spoe dig daarop stierf haar vader. Met een schip ver liet ze nu de Engelse kust, maar een hevige storm dreef haar naar Schot land. Daar zou ze haar leven verder doorbren gen. Ze huwde met de Schotse koning Malcolm III. Dertig jaar lang zou ze haar land tot grote ze gen zijn door haar hei ligheid en naastenliefde. Geen offer en boete was haar te veel of te streng. Het grootste gedeelte van de nacht bracht ze in ge bed door. Haar gemaal bracht ze tot een beter leven en haar kinderen voedde ze zo op, dat ze hun heilige moeder in haar deugd navolgden. Kerken en kloosters wer den herbouwd of hersteld. Dagelijks voedde en ver zorgde ze 300 armen, voor wie ze een vorstelijke moeder was. Nadat ze zes maanden lang door ver schrikkelijk lichamelijk lijden gekweld was, gaf ze haar reine ziel aan God terug. Op hetzelfde ogen blik straalde haar gelaat, dat door de ziekte bleek, mager en geschonden was, van een buitengewone schoonheid. Paus Cle mens X gaf haar als pa trones aan Schotland. Prijsvraag Juni Een cirkel-puzzle als prijsvraag voor Juni. Zo als je ziet, moet je woor den invullen, die allemaal op een „R" eindigen. Dus van de buitenrand af naar het middelpunt toe. Vul dus goed in naar de aan gegeven betekenis. Heb je het goed gedaan, dan lees je op de buitenrand van l af de naam van een land in Europa en z'n hoofdstad. 1. Andere naam voor een priester. 2. Niet boven 3. Andere naam voor dief. 4. Een stad in Duitsland. 5. Andere naam voor ooievaar. 6. Vergrotende trap van geel. 7. Bloemnaam. 8. Trapbedekking. 9. Inhoudsmaat. 10. Bjjenhouder. 11. Voetafdruk. 12. Een rund. 13. Soort slang. 14. Iets om uit te drin ken. 15. Een handelsbestel ling. 16. Dichterbij. Doe je best en zie, dat je één van de drie prijzen binnenhaalt. Schrijf de naam van het land en z'n hoofdstad op een briefkaart en stuur die naar het adres van de krant. Zet links in de hoek: Prijsvraag Juni. Vermeld je voor- en ach ternaam, je volledig adres, je leeftijd en vermelding: jongen of meisje. De op lossingen moeten Zater dag 14 Juni op het kan toor van de krant binnen zijn. haar collega's met een eigen mening voor de dag durven komen. Het is daarom niet te verwonderen dat zij zich wil onttrekken aan allerlei huis regels. In het zoeken naar een eigen levenshouding botst ze met haar omgeving. Geef de jonge vrou wen ook eens de kans om te ver anderen, en eens uit te breken. Het leven leert haar heus wel, dat iedere verandering geen verbete ring is. Tevreden zijn met wat men heeft, is de grondsL.g der wa re onafhankelijkheid. Onder leiding van mevrouw Du- bois-Raupp hebben enige dames een rondetafelconferentie gehou den voor „Vrouwenleven" over meisjes-idealen. Eensgezind dach ten zij over het huwelijk als ide aal voor het merendeel der meis jes. Een sociaal leidster kende zo veel meisjes, die haar ideaal alleen stelden in mooie kleren, prikke lende ontspanning en pikante be levenissen. Dit komt over het al gemeen alleen voor bij fabrieks meisjes, die slechts als ideaal zien „een jongen te hebben". Om zich uit het fabrieksleven te werken komen dan dé huwelijken uit ge borgenheid tot stand. Vanzelf spre id De nieuwe maatjesharing is waard om aan de Koningin te wor den aangeboden, maar ook om geregeld op onze tafel te verschij nen of om zo uit het vuistje ons keelgat te laten binnenglijden. Als het schip spoedig met de maatjes naar huis gaat, kan men volstaan met deze licht te zouten. Dit is de zgn. groene haring, die, doordat ze sledhts kort in het zout gelegen heeft, zeer mals is en door velen wordt gewaardeerd. Anderen houden meer van de wat zwaarder gezouten haring, die langer onderweg is geweest. Hoe Uw smaak ook zij: haring is een kostelijk en gezond voed sel, dat al gauw nadat de eerste kantjes voor primeur-prijzen verkocht zijn, binnen ieders bereik komt en dit de hele zomer blijft. lcend kwam toen het gesprek over het meisje, dat een beroep kiest uit idealisme. Zij kiest dan meest een sociale baan, do^ het gebeurt maar al te vaak dat zij strandt. De oorzaken moeten gezocht worden in het feit, dat zij ener zijds uit een beschut milieu voort komt, anderzijds dat zij het al te zware werk moet verrichten in de rauwe werkelijkheid, waardoor 't jeugdige idealisme al aan het be gin wordt verstikt. Ook als het meisje wil emigreren kan dit een ideaal zijn, b.v. als zij haar man volgt in het „avontuur". Ook de emigratie van een missiezuster of leken-apostel is zeer zeker een ideaal. Ook de jongere generatie hield een rondetafelconferentie over de meisjesidealen, welke werd geleid door Tiny Kok. De punten van be spreking werden in drieën ge deeld nl- de vrouw in het huwe lijk, de werkende vrouw en de vrouw in het klooster. Wat dit laatste betreft werd de conclusie getrokken, dat het meis je zich bewust moet zijn dat zij God zo goed mogelijk moet dienen als contemplatieve, of door mid del van het zorgen voor de naas ten uit liefde tot Christus. Het in treden mag volstrekt geen vlucht zijn uit de moeilijkheden van het dagelijks leven of een reactie op ondervonden teleurstellingen. De vrouw in het huwelijk moet op de eerste plaats een goede echtgenote en een goede moeder zijn. Boven dien, zo zegt de jongere generatie, moet zij een open oog hebben voor de wereld om haar heen. Het huwelijk mag absoluut geen vluchthaven zijn. „Werkende vrouw", vinden zij eigenlijk maar een mal begrip. Een getrouwde vrouw werkt net zo goed en een vrouw in het klooster werkt ook van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Het voornaamste ideaal van de „verdienende vrouw" moet zijn, dat zij iets presteert en dat zij toch vrouw blijft. Met de muurbloemen raakt het op het ogenblik zo'n beetje ge daan. De bruine variëteit heeft op de meeste plaatsen alweer het veld moeten ruimen voor andere plan ten, maar de oranje vorm weet haar bestaan nog een beetje te rekken. Wij hebben deze heerlijk geu rende planten al jaren in ons stadstuintje en wij zouden ze dan ook niet gaarne meer missen. Maar muurbloemen behoren tot de tweejarige planten, dat wil dus zeggen, dat wij, willen we het vol gende jaar weer van de fraaie bloemen genieten, thans moeten gaan zaaien. Het hoeft nu direct niet, u heeft daarvoor de tijd tot eind Juli, maar het is misschien wel goed, dat wij er even de aan dacht op vestigen, met het oog op het winnen van zaad. Het is im mers altijd veel aardiger om straks, wanneer de muurbloemen hun geuren verspreiden, te kun nen zeggen, dat u ze uit zaad hebt opgekweekt, dan in het voorjaar de planten kant en klaar te ko pen bij een kweker of op de bloe menmarkt. In de tuin hebt u wellicht nog wel ergens een open plekje of mis schien een leegstaande bak (zon der glas). Daar zaait u de muur bloemen en wacht dan tot ze groot genoeg zijn om ze te verspenen, d.w.z. uitplanten op korte afstand van elkaar. In October worden de jonge plantjes uitgeplant op de plaats waar u ze in het voorjaar wilt zien bloeien. Het verdient wel aanbeveling om bij vorst de planten te bescher men. Htn. o „HET GAAT Of P. A. Blaisse, K.V.P.-lijst in de maar ook econc politieke eenheit en betalingsveri onmogelijk. Mai ciële samenwerl hiermede gelijk* sterke wisselwet verdrag inzake dracht aan haa: ken voor een E de leden door ir Mr. Blaisse, die teur is van de b nomische betrek! ministerie van I ken, spraken wij de slechts korte zich in deze bel kan veroorloven, hem echter ook bood om de e Europa op econon meet af aan en mede te maken. Belai Direct na de b mr. Blaisse op 1 van Economische met de centrale jaren 1946/47 na vele international! kingen en in 1 Blaisse zijn huid eerst nog belast met de coördinat grammering. Mr. 1 aan de eerste con Marshall-organisa! O.E.E.C. werd ge lid van het bestuu mische commissi! had hij een belan. de verdeling van de vrijmaking vai In de periode, kort achter ons Blaisse, als lid landse delegatie, Europese Kolen- e schap vorm te j nam hij als zodar besprekingen inza Defensiegemeenscl speciaal verantw voor de economise aspecten. De prol agrarische integra zijn hem al even: want ook van de N gatie naar de conf deze problemen werden aangesned deel uit. Zijn werl perkten zich echt Europese sfeer, d breder verband al de multilaterale woordelijk was. Z aan de conferenti te Lissabon voor lantisch Pact. ZONDAG 1 HILVERSUM I, 8.00 Kro. 9.30 Ni 12.00 Ncrv, 12.15 K 19.45—24.00 Kro. Kro: 8.00 Nieuw: 8.15 Plechtige hei doopbeloften gevol mis. Ncrv: 9.30 Ni terstanden; 9.45 Ikor: 10.00 De op serie; 10.30 Ev. Lui Ncrv: 12.00 Koorza Apologie; 12.35 G 12.40 Lichte muzit newijzer; 13.00 Nie en katholiek nieuw; concert; 13.45 Uit Boeken; 14.00 Pian De dag nadert c< Zang en piano; Festival: Concer en soliste; 16.10 Ka front overal; 16.1i Vespers. Ncrv: 17.( gelische Kerkdien; wijde muziek; 19 des Heren, causerie sportuitslagen en Kro: 19.45 Actua Boekbespreking; 2( ne man; 20.12 Ge ma; 22.45 Avondgï fische kalender; 3.1524.00 Gramo HILVERSUM II, 8.00 Vara, 12.00 Vara, 18.30 Vpro 20.00—24.00 Avro. Vara: 8.00 Nieuw daarna postduiven! mofoonmuziek; 8.; platteland; 8.40 O Postduivenber, en hngen; 9.00 Vacar Gram.muz.; 9.45 ven, causerie; 10_.00 10.30 Met en zondei Promenade-orkest Politiekapel; 12.30 Pen. heren; 12.40 Z 13.00 Nieuws- en w Mededelingen en Metropole-orkest 13.55 Boekbesprekii merorkest en solist Praatje; 15.25 Orkes Amusementsmuziek revue. Vara: 17.00 ziek; 17.20 Manne Voor de kinderen; Journaal; 18.15 Niei uitslagen. Vpro: kerkdienst. Ikor- 1 Jeugd; 19.35 Past causerie. Avro: 21 20.05 Gevarieerde Vlucht in het gei 21.10 Gramofoonrr Vocaal dubbel kw Strijkorkest: 23.00 Weekoverzicht; 23 2 mofoonmuziek. MAANDAG 9 J HILVERSUM I 401 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws muziek. 7.45 Een -w dag. 8.00 Nieuws e ten. 8.10 Sportuitsla mofoonmuziek. 8.4!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4