Misgreep van doelman v. d. Berg kostte Haarlem nog de zege '1-1' Doelman v. d. Kooy redde N.-Hol!and van gelijkspel In de laatste minuut maakte Andijk gelijk Eervolle nederlaag van Zouaven tegen Hollandia Purmersteijn in Be klasse na forse zege op Schagen C.S.V. schakelde door 3-1 zege H.S.V. uit voor beker Noordhollandse wegtitel verrassend voor K. Post Stelling scoorde vlak voor tijd 2-1 zege op H.O.S.V. 3e en 4e klassers wonnen: 2—1 Dirkshorn verloor van Hugo Boys Schagen-reserves klopten loom S.R.C. Berdos ontging de eervolle buit Scha gei- aanval ongevaarlijk Tennisuitslagen Na de rust kreeg HS.V. genadeslag Kortebaancourses in Uithuizen 5 uur in de lucht met zweefvliegtuig Scheidsrechter werd neergeslagen PAGINA 4 MAANDAG 9 JUNI 1952 De wedstrijd tussen de K.N.V.E.-elftallen van Noordholland en Haarlem, ter gelegenheid van het gouden jubileum van de afdeling Noordholland, is er nu niet direct een geweest om eens gezellig over na te bomen. Daarvoor was het spel van de Noordhollanders te doorzichtig van opzet, terwijl aan het tech nisch betere spel van de Haarlemmers het juiste schot maar al te vaak ontbrak. Toch was het de Noord-Hol landse ploeg die in de allereerste perioden van deze wedstrijd de volle aandacht van de uitsteken de Haarlemse verdediging op eiste. Voorbereidend werk van Koning (Volendam) bracht eerst v.d. Horst van FC binnen schoots afstand van v.d. Berg, die op ver bluffende wijze de kogel wist te keren, de terugspringende bal schoot Klaas Smit (Volendam) rakelings naast. Enige Haarlemse aanvallen, opgebouwd door de enigste internationaal in dit ge zelschap Bierbrouck, (de beide anderen: Kraak en v.d. Kuil lieten verstek gaan), werden on tijdig door buitenspel onderbro ken. Een goede Smit-Veerman (Volendam)-v.d. Horst combina tie werd afgesloten met een felle kogel van de ZFC'er, maar op schitterende wijze wist de EDO- doelman v.d. Berg dit harde schot te onderscheppen. Haarlem bleef het antwoord hierop niet schuldig. Een goed ingeleide aanval werd verder ge derangeerd met een pass van de voet van Roodselaar aan zijn rechtsbinnen de Boer die met een goed geplaatst, doch iets te zacht schot, geen kans zag om de Nrd- Ilollandse doelman Keizer te verschalken. Languit vallend kon Keizer de bal nog net tot hoek schop omwerken. Naarmate de eerste speelhelft vorderde werd het spel van de Haarlemse ploeg sterker. De uitstekend stuwende kanthalfs brachten met goede passes steeds hun uiterst snelle aanvalslijn in de nabijheid van mid-half Kuiper en de zijnen, die zich soms tot het uiterste moesten inspannen om naderend onheil te voorkomen. De Haarlemmers voerden echter de combinaties wel eens iets te lang door, waar door zij veel te veel gelegenheid tot ingrijpen aan de Noord Hol landse verdediging gaven. Acht minuten voor de rust zwierf de Boer met een pass van Karpes naar de linkervleugel, in het centrum ontwaarde hij de ge heel vrijstaande Roodselaar een goede voorzet volgde en de EDO' er kon, na even doorgelopen te zijn Keizer van korte afstand passeren (01). Een uiterst vlotte reactie van doelman v.d. Berg voorkwam kort hierna do Noord Hollandse gelijkmaker bij een hard schot BLOKKERS BIJ LAATSTE 16 Er is hard door beide clubs ge vochten gisteren in de ontmoe ting te Hoogwoud tussen HOSV en Blokkers De geel-zwarten hadden aan gelijk spel al meer dan genoeg om zich in de 8ste fi nale van het Gouden Kruis te plaatsen- De Hoogwouders moes ten het om het zover te brengen, minstens tot een 30 zege bren gen. Dat is hun echter niet gelukt, want Blokkers haalde door éven meer spirit én .uithoudingsvermo gen, de 21 zege in de de laatste minuten binnen. De thuisclub heeft het anders lang niet cadeau gegeven enhet was dan ook een wedstrijd, welke volkomen gelijk op ging'. Onder de goede leiding van scheidsrech ter Biscanter trapte Blokkers af. De eerste aanval werd afgeslagen en alras kwam ook het Blokkers- doel in gevaar.-Na een kwartier een keurige Blokkers aanval. Van rechts werd de bal mooi voor 't doel getrokken en Schaper schoot onhoudbaar voor de doelman in 0—1. Na de thee speelde Blokkers niet zo goed meer. HOSV kreeg dat door en zette nog eens alles op alles. Maar 25 min, duurde het nog, voordat Brandsen met een hoog schot gepasseerd kon wor den 11- Blokkers bezat echter de meeste adem en dat drukten ze uit door 'n 2e prima doelpunt, nu 'n afgemeten voorzet van Bak ker, welke Schaper weer langs de HOSV-doelman knalde 12. 'n Minuut of 5 later floot de scheidsrechter 't einde van deze spannende, maar niet op hoog peil staand wedstrijd. UITSLAGEN van de Jubileum- beker en Kruis-wcdstrijden. KRUIS. Groep A. HRC 4O osterend 1 Groep B. Schagen 2SRC 1 Gtocp C. Holl. T 1—N. Niedorp 1 BKC 2Schagen 3 Groep D. Dirkshorn 1Hugo B. 1 Alkmaria 3Koedijk 1 Groep E. Flevo IKwad ijk I Twisk 1—-RKDVO Groep F. HEO 1Zouaven 2 SE.W 1—Andijk 1 Groep G. Sporters 1W. Friezen 1 W. Friezen 1Spartanen 1 WW 2—WSV 1 Groep H. Berkhout 1Valken 1 HOSV 1—Blokkers 1 Blokkers 1Valken 1 Groep I. Grasshoppers .2RKEDO Subec IDWB I Groen K. Oosthuizen 1—Zeevogels 1 Groep L. LSVV 1—SVW -2 Hugo Bovs 2Alkm. B. 4 Groep M Alkm. Bovs 3Kolping B. 1 SVW 1Zeevogels 2 Groep N. Vitesse 2Egmondia 6—2 2—0 1—5 3—4 0—3 1—0 1—1 3—4 5—4 5—2 0—3 1—3 1—1 3—3 1—2 3—1 van v.d. Horst. Kort voor de rust bewerkte Kuiper bij een Haar lemse aanval de bal met de hand in het strafschopgebied. Dit feit was schr. v. Mael niet ontgaan en Roodselaar mocht een strafschop nemen De bal was goed geplaatst, maar iets te zacht, zodat Keizer de bal tot hoekschop kon'slaan. Het eertse verheffende wapen feit in de tweede helft was een opgelegde kans die de Enkhuize- naar Stelling om zeep hielp. Een boogbal van Smit bleef op de doellijn liggen en Stelling trapte m alle gemoedsrust over de bal been, waarrja v.d. Berg maar be sloot om het leer op te rapen. Ook Klaas Smit zocht het doel na een individuele doobraalc- poging geheel op een verkeerde plaats. Goed genomen hoekschop pen over rechts van Koning le verden. dank zij uitstekend werk van v.d. Bcvg, voor de Noord Hollanders geen resultaten op. Rechtsbuiten Snoeks van Haar lem zag na een kwartier van verder medespelen af. Hij werd vervangen door de Schotenspeler Meenhorst. Het binnentrio in de N.H. voorhoede zag in de volgen de spelphasen maar geen kans om het uitstekende trio v. Rhee- rien, de Vos en Venus uit ziin evenwicht te halen. Kwam er wel eens een enkele maal een ver dwaalde bal door, dan zorgde v.d. Berg voor de rest. Op ietwat spec taculaire wijze verdedigde hii zijn heiligdom uitstekend. Wij vonden het daarom jammer voor hem dat de Noord Hollandse gelijkmaker direct zijn toedoen was. Een hoge pass van Klaas Smit viel vlak voor zijn gezicht op de grond, hij reageerde iets te laat, waardoor de ijlings toegeschoten Stelling deze fout kon bestraffen (11). Meteen gaf scheidsrechter v. Male het eindsignaal. Het talrijke publiek in Castricum bij de jubileumwedstrijd Noord hollandHaarlem voor derde en vierde klassers heeft genoten. Het is een vlotte, op vrij hoog technisch plan staande wedstrijd geworden, die uiteindelijk een 21 zege voor Noordholland opleverde. Dat Haarlem niet gelijk maakte kwam echter door het uitmuntende doelverdedigen van Hollandia's goalie van der Kooij. Hij was het, die de Noordhollanders door een verwoed slotoffensief van de gasten hielp.' schrikkelijk harde kogel van Lint kon v.d. Kooy niet onder controle krijgen, waarna het voor Draijer oen klein kunstje was om raak te mikken 21. Eenmaal nog kreeg Noordholland een serieuze kans. Poel stormde alleen op het doel af tot do invaller voor Lejeune met een sliding nog kon redden. Toen kwam Haarlem pas goed los. De ene aanval na de andere beukte op de defensie en v.d. Kooy kwam 1—1 0—0 3—2 1 6—4 BEKER: DTS 1—Zaandijk 1 0—2 WW 1—Forward 1 2—1 Texel 1—BKC 1 2—1 Zouaven 1Hollandia 1 13 CSV 1—HSV 1 3—1 Tegen de gewoonte van gecom bineerde ploegen in startte de Noordhollanclse ploeg met 'n licht offensief, waarbij het samenspel wonderwel klopte. Toch kwam 't gevaar het eerst aan de andere zijde. Met 'n goed getimede sprong plukte v.d. Kooy echter een ge vaarlijke voorzet van Klinkeberg uit de lucht. Langzamerhand kwamen de Noordhollanders steeds meer in de aanval. Spoedig volgde reeds de beloning. Met een listig tikje had Kat zijn maat v-d. Valk vrijgespeeld en prompt suisde de bal onbereikbaar hard in de bovenhoek. Weliswaar rea geerden de gasten met een serie aanvallen, erg gevaarlijk waren ze vooralsnog niet. Zelfs school er meer gevaar in de kogel van Poel, door doelman Willems slechts met moeite uit de hoek gewerkt. Was het voor de ruist veelal zo geweest, dat de Noordhollan ders het initiatief hadden, na de rust pakten de zaken anders uit. Tien minuten lang beukten de Haarlemmers met de ene aanvals golf na de andere op de veste van de gastheren. Steeds echter weer kon redding gebracht worden. En zowaar, een uitval bracht succes aan de andere kant. Na 'n vlotte combinatie bereikte Bugter via Valk de bal en meteen schoot de Noordhollander raak 20. Haarlem drukte echter door en na een half uur spelen kwam 't verdiende tegenpunt. Een ver- VERDIENDE 3—0 ZEGE In een zeer matig gespeelde wedstrijd heeft Hugo-Boys een overwinning weten te behalen op Dirkshorn. Het spel van beide ploegen liet in deze wedstriid zeer veel te wensen over. Reeds kort nadat door Dirks horn was afgetrapt werd er door Hugo Boys een gevaarlijke aanval ondernomen. Door keurig samen spel kreeg rechtsbuiten Kager de bal vrij gespeeld. Maar zijn schot miste echter het doel. Hugo Boys speelde met de wind tegen, maar dit kon echter niet verhinderen dat de H.H. Waarders nieuwe aanvallen ondernamen met als resultaat een goal welke door Kager uit een corner werd inge kopt. Dirkshorn zette echter een tegen-offensief in. Het geluk was echter niet met hen, want toen de ver uitgelopen keeper was ge passeerd redde de Hugo Boys back Danenberg op zeer goede wijze door de bal met het hoofd tot een corner te verwerken. Na de thee waren de bezoekers mede door het windvoordeel, overwegend in de aanval. Toen spil Deken dan ook zijn kans schoon zag doelpuntte hij met een hard schot, van ongeveer 25 meter afstand uit een corner van Bruijnse. Dirkshorn was hierna danig in de war gebracht. Bijwij len stond de keeper in het veld en een van de backs in de doel- mond zonder dat hiervan door H.B. gebruik werd gemaakt. Een keer wisten zij echter nog door te zetten. Beers kreeg de bal toe gespeeld van links-buiten Kager en hij maakte hiervan gebruik door de bal keurig in te kop pen 03. Het is zeker geen slecht idee van de elftal-commissie ge weest om Beers een plaats in het eerste te geven. Hij is deze plaats volkomen waard hétgeen niet van alle spelers gezegd kan worden. Het was een zeer sportieve wed strijd al werd deze dan ook onge veer 8 minuten te vroeg afgeflo ten. Alcmaria krijgt nieuwe oefenmeester Naar wij vernemen is met in gang van 16 Juni de oud-Haarlem doelman P. Kluit benoemd tot oefenmeester van Alcmaria Vic- trix. Tennis-interlands De jaarlijkse tenniswedstrijd tussen Nederland en België zal op Zaterdag 26 en Zondag 27 Juli a.s. te Noordwijk worden gehouden. Zaterdag 19 en Zon dag 20 Juli a.s. vindt te Hilver sum de dameslandenontmoeting NederlandFrankrijk plaats. In een wedstrijd met vele ge miste kansen is SRC voor het gouden kruis uitgeschakeld. De eeelzwarten wonnen verdient. Hun samenspel was beter en de aanvallen gevaarlijker dan die van de groenhemden. Wat vooral een handicap was bij de gasten, was het gemis aan aansluiten van midden- en achterspelers, waar door voortdurend een te groot gat was in het middenveld. Ook wer den de vleugels te weinig in het spel betrokken. Na enige gemiste kansen door de geel-zwarten kwam het leder weeT eens ge vaarlijk diaht bij het heiligdom van v. Nuland, wat heen en weer getrap, waar Anneveldt resoluut een einde aan maakte en zijn club de leiding gaf. 10- Met enkele aardige momenten bleef het oen overigens saaie wedstrijd met steeds de beste papieren voor de thuisclub. In de gevaarlijke zone zelfs voor open doel, werden een- ter de mooiste kansen gemist. In de tweede helft hadden de groenhemden hun opstelling wat gewijzigd, maar ook dit vermocht geen stootkracht in het elftal te brengen. Steeds meer werden de aanvallen, bij vaak vrijstaande buitenspelers, door het midden veld geleid. Voortdurend weer dat gat in het middenveld- En de geel-zwarten gingen door. Toen Peetoom, na het een paar maal te vergeefs te hebben beproefd weer eens in hoog tempo met het le der kwam aandrijven, was met de kogel in de rechterbovenhoek het lot van de groenhemden be slecht, 20. Met nog wat doel- worstelen tot het bittere einde, kwam het einde van deze. tevens zeer slap geleide wedstrijd Zondag verspeelden Berdos de laatste redelijke kans op promotie door tegen concurrent Andijk ge lijk te spelen. De Andijkers wis ten in de laatste minuut nog een gelijk spel te behalen. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd maar na. de hervatting was het Berdos die de toon aangaf. Onmiddellijk na de aftrap pro beerde Andijk om de vleugelspe- Strijd om tennistitel gaat weer beginnen De data voor de verschillende tenniskampioenschappen van de K.N.L.T.B. 1952 zyn als volgt vastgesteld: 1117 Augustus nationale kam pioenschappen op de Mets-ba nen te Scheveningen. 2527 Juli B- en C-kampioen- schappen op een nader vast te stellen plaats. 24—26 Juli (of 28—30 Juli) jeugdkampioenschappen op de banen van Hogerheide te Hil versum. 68 Augustus kampioenschap pen voor de oudere jeugd (tot 20 jaar) op de banen van de Haarlemse Lawntennisclub te Heemstede. Dapper hebben de roodgebroekte Zouaven gevochten om de te verwachten nederlaag tegen de pas-gepromoveerde tweede klassers zo laag mogelijk te houden. Dat ze hierin zijn ge slaagd en zells de eer door een tegengoal hebben weten te redden danken ze aan hun enthousiast volhouden en mag zeker verdiend genoemd worden. elftallen zich op. Zouaven koos de wind mee. Aanvankelijk, werd vrij voorzichtig gespeeld, ietwat traag, doch nadat Hollandia enige vergeefse aanvallen had Inderdaad de technische meer derheid van Hollandia op hun tegenstanders was duidelijk merkbaar. De rood witten speel den gemakkelijker, terwijl de combinaties beter verzorgd wa lsten, die edig wa ren dan die van hun gast op Klaas Vriend na volle ren. Bij Hollandia misten we doel- soms ai men te koi t om redding j man van Kooy, Swinkels, de te brengen. Onvermurwbaar was geblesseerde Jager en Bos waar- echter de Hoornse doelman. Scho ten en kogels van v.d. Vlugt, Draijer en de Jong ze vonden alle geen genade. voor Verel inviel Nadat Hollandia wegens haar promotie door Zouaven bloemen kreeg aangeboden stelden beide De beslissingswedstrijd die nodig bleek om uit te maken wie van beide het volgend seizoen in de derde zou spelen en welke ontmoeting gisteren in het Hollandia Sportpark onder zeer grote belangstelling is gespeeld, is gewonnen door het ontegenzegge lijk beter spelende Purmersteijn. De 30 zege op Schagen lijkt ons zelis niet geflatteerd, temeer daar de Schager aanval zich geen enkele keer een goede kans wist te scheppen om gevaar lijk te zijn voor de Purmerender defensie. De ontmoeting geleid door ar biter Warmerdam begon in een vrij hoog tempo doch te onbe suisd. Veelal knalde men de bal van de ene naar de andere helft terwijl ook veel te hoog werd ge speeld. Het gevolg van een en ander was dat de bal te vaak buiten het speelveld geraakte. Schagen kreeg door haar enthousiast spel wel een veldoverwicht doch de hoge ballen waren steeds een gemakkelijke prooi voor de Pur mersteijn defensie. Hier ruimde men met verre trappen en zo ge beurde het dat een van de ver naar voren geschoten ballen te recht kwam bij de linksbuiten Veenhoven. Nog even liep deze speler door en waagde toen een schot dat langs de verkeerd op gestelde doelman Slikker in de touwen verdween (10). Schagen speelde niet ontmoe digd vorder doch de Purmeren- ders gesteund door hun voor sprong begonnen rustiger te spe len waardoor ze zeker langzaam maar een overwicht op hun te genstanders wisten te veroveren. De Schager defensie echter gaf vooralsnog geen krimp en knalde iedere bal welke in hun domein kwam, onverdroten weg. Het zag er zelfs even naar uit dat Schagen gelijk ging maken want een vrije schop, goed ge plaatst, kopte de Schager links buiten keurig in doch precies in handen van de Purmerender doelman en zo kwam kort hier na de rust. De tweede helft gaf aanvanke lijk eenzelfde beeld, doch Pur mersteijn kreeg langzamerhand door beter spel een veldoverwicht. Hoofdklasse A DDV ILeunonias I 56 voorlopig Leim. kamp. Leimonias IIThor RW I 9—3 Hoofdklasse B NMC I—Hilvers. LTC I 12— Enschedese LTC I-Festina I 35 voorlopig Haarl. LTC IPhilharm. I 3—9 Philharmonic kamp. Het Spieghel I—DASH I 7—3 voorlopig Eerste klasse Groen Wit IRhijnauwen I 82 Alta I—GLTB I 8—2 Overgangsklasse A DDV III—Inside I 6—2 Hilv. LTC II—Haarl. LTC II afg. GLTB II—Ensch. LTC II 4—4 GSTC I—ALTB I 3—5 Overgangsklasse B Juliana IRood-Zwart I 4—4 De Aemstelspelers IShell I 17 Zwolse LTB I—Mepp. LTC I 1—7 UsquertQuick I (L.) 1—7 Hierdoor kreeg Slikker meer te doen dan zijn overbuur. Bij een van de Purmersteijn-aanvallen kreeg hij een hoog schot te ver werken wat hem niet goed af ging en waarbij de bal tenslotte vlak voor de doelmond terecht kwam, juist voor het hoofd van Prins en toen was het 20. Het pleit was hiermede prac- tisch beslecht. Wel deden de Scnagenaars nog wanhopige po gingen om het spel te verplaat sen doch de bal werd steeds te ver geplaatst zodat de Purmer steijn defensie weinig moeite had die aanvallen te weerstaan. Bij een allerlaatste poging liep het weer mis en ging de bal met een Purmerender midvoor Prins. Deze liet de Schager defensie zijn hielen zien en Slikker voor de derde maal vissen (30). Nu had de strijd geen betekenis meer en kort hierop was het Hollandia- veld overstroomd met dolgeluk kige Purmersteijn suppoters. ig<_ ondernomen, waarbij aldra de goede kwaliteiten van de Zou- aven-defensie, naast het duo BakkerGrooteman die van doel man Botman, duidelijk naar vo ren kwam, kwam er- meer teke ning in de strijd. De strijd ging vrijwel gelijk op doch de Hol landia attaques waren gevaarlij ker. Zo knalde de Flart eenmaal buiten bereik van Botman tegen het houtwerk. Direct daarop waagde Stap een schot doch deze was te zacht om succes te hebben. Na nog een hoekschop voor de Zouaven gooi den de Hollandianen er 'n schepje op en kreeg Botman c.s. het zwaar te verantwoorden. Bakker onderschepte menige aanval ter wijl ook Grooteman zijn manne tje stond. Toch konden beiden niet voorkomen dat enige felle schoten op de Zouaven-veste werden afgevuurd doch Botman had er goed het oog op en stopte menig gevaarlijk schot. Dan verplaatste het spel zich en nu en dan zagen we goed werk van Pannekeet doch veel gevaar wist de Zouavenaanval met te scheppen. We dachten de rust met gelijke stand te zien ingaan, doch vlak voor de thee glipte Groot langs Bakker, gaf goed af aan Verel die met een laag schot de uitlo pende Botman passeerde (10). Direct na de thee zag het er voor de Zouaven zeer duister uit want reeds binnen vijf minuten was de stand 30. De eerste uit een penalty door Groot onhoud baar ingezet en de tweede uit een beheerst boogballetje van de Flart. Toen pakten de roodbroe- ken wat beter aan. Wel domineer den de gastheren vrij regelmatig doch uitstekend gesteund door haar middenlinie werd de strijd vrü regelmatig verplaatst zodat Hollandia geen kans meer kreeg. Hoe meer de tijd verstreek hoe gevaarlijker werden de gasten. Nadat enige zeer behoorlijke kan sen teloor waren gegaan gebeur de het. Pannekeet kreeg de bal toegespeeld en plaatste deze over De Kooy heen, Smit snelde toe en kwam vrij voor doel waar hii met een kalm, beheerst schot de Hollandia doelman het nakijken gaf 31. Nu werd er nog even fel gestreden. Aan beide kanten kwamen kansen doch geen ervan werd benut. De roodbroeken lie ten een zeer goede en sportieve indruk achter. HSV heeft het deze wedstrijd niet tot een overwinning kunnen brengen. Voor de rust ging deze strijd gelijk op met HSV iets ge vaarlijker, doch na de rust toen CSV kort achter elkaar met twee doelpunten, waarvan een uit een strafschop, de stand op 3-1 bracht was HSV een geslagen ploeg. Hierdoor zijn de Heilooërs dus uitgebekerd. Toen CSV aftrapte werd het le der direct overgenomen door de HSV voorwaartsen die een keu rige aanval opzette, doch de de- fentie der gastheren gaf niet thuis en zette de voorhoede aan het werk, die met snelle open aanval len een gevaar vormde voor de HSV-achterhoede, die de dekking nogal verwaarloosde, hetgeen spoedig werd afgestraft met een goed doelpunt. HSV pakte nu de zaken wat energieker aan en enkele malen ontkwam het Castricumer doel tenauwernood aan doorboring. CSV zat echter ook niet stil, doch het schieten was te onzuiver, zo dat de HSV-doelman er meestal niet aan te pas behoefde te ko men. Na een half uur spelen toen de HSV-voorhoede er weer eens verrassend snel tussenuit trok, wist de linksbuiten met een gloeiende kogel onhoudbaar gelijk te maken. Na de thee viel dan di rect de beslissing. CSV maakte er uit een strafschop 21 van en toen bij een volgende aanval de doelman een voorzet vergat te on derscheppen kon de rechtsbuiten rustig inschieten 31. HSV trachtte door wijzigingen de strijd een andere wending te geven. Dit had echter een ave rechtse werking, en hoewel de voorhoede herhaaldelijk aan het werk werd gezet zagen de Hei looërs geen kans een doelpunt te forceren, daar het spel te onsa menhangend van opzet was. Door beide ploegen werd dan ook niet meer gedoelpunt, zodat het einde kwam met een verdiende over winning der gastheren. Sympat-hie voor Hommerson In de Zaterdagmiddag gehou den vergadering van de afd. Nrd- Holland van de Ned. Journalis tenkring is besloten een sympa- thieschrijven, vergezeld van een Alkmaars kaasje te zenden aan de in gijzeling vertoevende col lega Hommerson. les aan het werk te zetten en de verdediging van Berdos moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Het spel ging vlug van doel tot doel en de corners die hiervan het resultaat waren leverden echter niets op. Twee maal ontstond er een hachelijk moment voor het doel van de gasten maar keeper Hilverda is uit het goede hout gesneden en wist het gevaar te keren. Hoe beide partijen het ook probeerden succes bleef uit en de rust ging dan ook in met blanke stad. Na de thee zaten beide elftal len vinnig op de bal maar het doel werd te veel in de breedte gezocht. Berdos werd nu sterker maar stopperspil Doef was niet te vermurwen en wist menige aan val te weerstaan. Na een kwar tier spelen volgde een voorzet van rechts en van Diepen kopte de bal uit moeilijke positie in de uiterste benedenhoek 10. Tal van gevaarlijke aanvallen werden nu opgezet maar verder dan en kele corners brachten de Berge- naren het niet. Andijk probeer de het met gevaarlijke uitvallen over de vleugels en deze waren lang niet van gevaar ontbloot. On geveer 1 a 2 minuten voor het einde wist Andijk uit een uitval- de stand gelijk te maken. V.V.W. BEDWONG ALKMAARSE BOYS WERVERSHOOF. VVW beeft een keurige 21 overwinning behaald op een sterke Alkmaar- se Boys combinatie. De uitslag geeft de verhouding goed weer. WW was technisch ipissehien iets minder, maar werkte er be ter voor. Vooral na de rust kwa men de VVW'ers steeds meer in de aanval. Doelpunten werdcr» er in de eerste helft niet gescoord. Er werd echter verdienstelijk spel geleverd. Na de rust werd de opstelling iets gewijzigd'. Buis speelde nu achter, terwijl Schouten als mid denvoor opereerde, wat inder daad voor de voorhoede 'n ver sterking betekende. Een prach tige voorzet van Koomen werd door Meester gemist maar naast hem stond Tewer» klaar om met een strak schot VVW de leiding te geven. Bij een aanval op de VVW vesting liet de keeper een schot vallen: de midvoor was er snel bij en het was 11. Tenslotte maakte Schouten uit een mooie trckbal van Tewen de tweede goal voor VVW en met de stand 21 kwam het einde. GESLAAGDEN RIJKSKWEEKSCHOOL ALKMAAR Mej. A. Niediik te Barsinger- horn: de heer G. Kalverdijk te Oud Karspel. Afgewezen één can didate. De examens zijn geëindigd. Geallieerde en Duitse waarnemers maken melding van nieuwe uraniummijnen, die zich bevinden in het Thuringer- ivoud en begrensd worden ten Westen door de steden Rudel- stad en Saalfeld en ten Oosten door Zeulenroada en Sonnen- burg. De onder Russische controle staande opgravingen beslaan een oppervlakte van 16 tot 30 mijl. Ruim 300.000 arbeiders, waaronder 40.000 vrouwen en een aantal dwang arbeiders zijn'er tewerkgesteld. Onder auspiciën van de K.N. W.U. organiseerde de Zaanlandse Wielerclub D.T.S. de wegwedstrijd voor amateurs om het kampioen schap van Noord-Holland over een afstand van 180 km. Er be stond langs het gehele parcours flinke belangstelling voor dit eve nement. De start had in de Wijde Wormer plaats, terwijl het par cours o.a. ging langs: Purmerend, Oosthuizen, Beest, Oudendijk, Avenhorn, Hoorn, Venhuizen, Enkhuizen, Andijk, Wervèrshoof, Medemblik, Schagen, Harenkar spel, Langedijk, Alkmaar, Eg- mond-Binnen, Castricum, Lim- men, Uitgeest naar de finish in Wijde Wormer. Door de noordenwind moest een belangrijk deel van het traject tegen de straffe wind in gereden worden. Er gingen ca. 100 deel nemers van start, terwijl 't aan tal uitvallers erg meeviel. Enke len als Lagrand, Havik, A. Meyer en P. Peters hadden onderweg met pech te kampen en moesten opgeven. Na verschillende uitlooppogin gen, welke meestal werden ach terhaald, slaagde Post er in Uit geest in zich van de kopgroep af te scheiden; regelmatig ver grootte hij daarop zijn voorsprong en won tenslotte vrij onbedreigd. Een viertal renners, t.w. A. de Hoog, P. Smit, T. Peters en L. Boelaard, streden energiek om de volgende plaatsen. De Hoog fi nishte als goede tweede met een halve minuut achterstand op Post. De uitslagen luiden als volgt: 1. K. Post (Nieuw Vennep) in 4 uur 3 minuten 24 seconden; 2. A. de Hoog (Amsterdam) op Vs De jaarlijkse kortebaandraverij georganiseerd door de sportver eniging Uithuizen, bracht giste ren 18 paarden onder de beve len van starter Mensinga. Op merkelijk was het aantal fouten dat er door de deelnemers werd gemaakt. De Or de Casindraprijs bracht nog een klein incidentje, doordat de voorop rijdende O Mac Gre- gor, de aan de binnenzijde naar voren komende Meerkol S hin derde en daarvoor door de jury werd bestraft met terugstelling naar de tweede plaats. De A-draverij (de Karei Pluto- prijs) werd een overwinning voor Pretty Polly, die in een tijd van 1.04.2 over Meerkol S en Quicklooper zegevierde. De Or de Casindra prijs werd een overwinning zoals boven reeds gezegd, voor Meerkol S, terwijl O Mac Gregor tweede werd met Marums Gregor op de derde plaats. De C-draverij (P. Louis 2 prijs) wist de veteraan P. Kramer met Odo ir. de wacht te slepen. Hierin werd Marums Gregor 2de en Queen Anthonia derde. minuut; 3. P. Smit (Amsterdam); 4. T. Peters (Haarlem); 5. L. Boelaard (Amsterdam); 6. Koe man (Krommenie); 7. J. Hofland (Beverwijk); 8. W. Rusman (Haarlem); 9. J. Sieleman (Am sterdam); 10. A. Donker (Am sterdam); 11. J. Mehagnoul (Am sterdam); 12. P. Sieveking (Am sterdam); 13. R. Altink (Amster dam); 14. P. Pieters (Haarlem); 15. J. Hennink (Alkmaar). Nadat vorige week Piet Booy uit Krommenie er in geslaagd was om meer dan vijf uur met het zweefvliegtuig van de E.Z. Z.C. in de lucht te blijven, heeft de Zaandammer K. Krom giste ren deze prestatie eveneens ver richt. Hij bleef 5 uur en 5 min. zweven, al was het soms op slechts enkele meters boven de duinenrij, waarboven hij van de stijgwind vanaf het strand moest profiteren. De strandbezoekers tussen Egmond en Wijk aan Zee hielden dikwijls hun hart vast, toen zij de zweefvlieger zo laag boven zich zagen. Krom heeft met deze prestatie aan een der voorwaarden voldaan, welke no dig zijn voor het behalen van het C-brevet. SCHOONVADER VIEL FLAUW KEULEN (Ass. Press) De ontmoeting voor het West-Duitse middengewicht bokskampioen- schap eindigde Zaterdagavond in eeri heftig handgemeen toen Pe ter Müller de scheidsrechter bij de achtste ronde neersloeg. Kampioen Hans Stretz werd tot winnaar uitgeroepen nadat Müller was gediskwalificeerd. Toen Stretz reedis een grote puntenvoorsprong had begon Müller tijdens het gevecht te spreken doordat hii waarschijn lijk zenuwachtig was geworden door ziin ophanden zijnde neder laag. Toen de scheidsrechter Mex Pipow hem weer een waarschu wing gaf zijn mond te houden, nam Müller dit niet en deed Pi pow met een linkse op de kaak tegen de planken gaan. Daarna richtte Müller zich tot Stretz's trainer, Fritz Gretschel, maar ziin eigen trainer Jupp Besselmann er» verschillende boksautoriteiten duwden hem te rug. Leidende functionarissen van de Duitse boksbond voor profes sionalisme deelden mede dat Müller waarschijnlijk voor de rest van ziin leven niet meer in de ring mag verschijnen. Een ander slachtoffer van de ruzie was Josef Thelen. de schoonvader van Müller, die de match had georganiseerd. Toen Müller de scheidsrechter aanviel, kreeg hij een flauwte. Hii moest worden weggedragen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4