dagblad voor alkmaar Verbonden troepen staan gereed om Chinese aanval af te slaan „Ruil": 180.000 krijgsgevangenen voor vredesverdrag met Japan? m m J Gebiedsruil met Duitsland i. v. m. Dollart-werken? Half Friesland rilde van dolle straaljager-piloot Tumult op Koje Britten heffen de blokkade van radiostation op EN OMGEVING nHd Waaghalzerij boven Z. O. Friesland Om de eenheid Wapenstilstandsbesprekingen zijn drie dagen verdaagd GEHEIME STUKKEN in een kippenhok Pauselijk waarnemer bij Unesco benoemd ÉT' 1 1 i I If i ■f Den Haag ontkent Waaghals scheerde over daken Speurtocht in Hongkong naar Tomi Kora was vergeefs Kinderen speelden met vuur Hallo papsheb je even 25 gulden? Rotsmassa bedelft vier kinderen Stand in Amerika: 462-390 voor Taft i Nieuw Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank.- Noordhollands Daqhlad Buiten God is 't nergens r\An.Ri An vnntf veilig. (Vondel) HET EE IT VAN HEDEN Pag. 1 Dinsdag 10 Juni 1952 46e Jaargang No. 12496 Kantoren: HOORN, Draafeingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39. teL 459 K 2240 IN TWEE BELANGRIJKE re devoeringen is het probleem van de staatkundige eenheid der ka tholieken van Nederland Zondag weer ter sprake gekomen. Allereerst op de traditionele Landdag van de Friese Bond, te Leeuwarden, waar prof. Romme een rede op hoog niveau hield en de noodzaak van de staatkun dige katholieke eenheid beklem toonde. In de tweede plaats op de Landdag van de Sint Adelberts- verenigmg te Breda. Men weet, dat deze vereniging ook in 1951 een Landdag hield in den Bosch, vanwaar de redevoering van ba ron van Voorst nogal stof op wierp. Deze stof vond haar voedings bodem vooral in de latere arti kelenreeks van prof. Duijnstee, waarop de bekende reacties zijn gevolgd: het beraad in de KVP met de z.g. groep-Steenberghe, de overeenstemming, welke daarmee is bereikt, de gevolgen daarvan, de ontbinding van de groep-Steenberghe, de rede van prof. Duijnstee te Bussum, de verklaring van mr. Steenberghe, „dat hij het vertrouwen in de uitvoering van de gemaakte af spraak met verloren had" enz. Niet zonder belangstelling werd nu de rede van de Adelbertsvoor- zitter, baron van Voorst, tege moet gezien. Hier willen wij al lereerst wijzen op zijn uitlating, welke rechtstreeks het probleem der katholieke eenheid betreft. Hij achtte die eenheid thans, d.wz. bij de komende verkie zingen niet bedreigd. Intussen meende hij, dat de politieke een heid der Nederlandse katholieken bewaard moet worden „als een zeer bijzonder goed". Maar hü zei er nog iets bij. Hij verklaarde, dat „de eerstko mende vier jaar voor haar (d.w.z. voor die politieke eenheid), van doorslaggevende betekenis zullen zijn". Is dit een „vertrouwen-op-ter- mijn"? Is dit hetzelfde als wat prof. Duijnstee te Bussum zei, nl., dat hij er wel voor was, dat men algemeen op de KVP stem de, „indien de KVP alsnog zou verklaren, dat zij in het behoud van practisch alle katholieke stemmen geen aanleiding zou vin den, om te zeggen, dat zij dus het vertrouwen van de katholie ken had en er derhalve voor koerswijziging geen aanleiding bestond?" Dit laatste is zeker niet het ge val. De KVP heef iets dergelijks niet verklaard en zal dat ook niet verklaren. Zij heeft haar program dat in vrij grote eenstemmig heid tenslotte is vastgesteld, met medewerking van twee leden van de z.g. groep-Steenberghe en er is de verklaring inzake de over eenstemming met die groep, wel ke verklaring noch ter eenre noch ten andere zijde, als een loos ge baar zal worden beschouwd. En wat nu de verklaring van de Adelbertsvoorzitter, baron van Voorst betreft, (die wij zeker niet moeten vereenzelvigen met de opvattingen van Duijnstee), als een verklaring van „vertrou- wen-op-termijn" moeten wij haar o.i. niet zien. Veeleer is het de mededeling van het stellen van een diagnose, een beoordeling dus van het ziektebeeld en als zoda nig geloven ook wij dat het zeer iuist is. Die komende vier jaar zullen nl. moeten bewijzen, of de theo rie van de katholieke politieke eenheid in de moderne, men kan ook zeggen, de actuele omstandig heden, van nu en de naaste toe komst, houdbaar zal zijn. Dat hangt intussen niet alleen van de KVP- (leiding en fractie) af, maar ook van de leden en hun verschillende sociale groepe ringen. M.a.w., de toekomst zal moeten bewijzen, of de eenheidsgedachte sterk genoeg leeft in het katho lieke volk. Het moet nL niet zo wezen, dat die vraag van „eigen eenheid-of-niet" telkens weer aan de orde komt, indien er verkie zingen in het zicht zijn. Wij begrijpen, dat er, wanneer de politieke ontwikkeling, (een ontwikkeling, die meer ligt in 't gebied van de feitelijkheden dan van de theorie,) zeer sterk, zoals nu, het financieel-economisch- sociale vlak beroert, er bepaalde tegenstellingen naar voren komen Toch moeten die tegenstellin gen worden opgelost en dat moet, waar zou dat beter kunnen? geschieden in een partij, die de tegenstellingen weet te overbrug- SEOEL, 9 Juni Generaal James van Fleet heeft vandaag verklaard, dat de Verbonden troepen op Korea gereed, op hun hoede en in staat zijn aan elk offensief, waartoe de vijand dwaas genoe„ zou kunnen besluiten, het hoofd te bieden". Hij heeft verklaard dat elke communistische aanval afge slagen zou worden. De generaal zei, dat het moreel van zijn soldaten gestegen is tot het punt dat zij wensen, dat de vijand een aanval zou doen". Volgens recente berichten uit Washing ton, Londen en andere Westerse hoofdsteden zijn de Chinezen opnieuw bezig hun legers op te bouwen, mogelijkerwijze voor een nieuw massaal offensief. gen en „het onverzoenlijke weet te verzoenen", zoals ni weer is uitgedrukt. Volgens A.F.P. wordt gemeld, dat de Noordelijken versterkingen ontvangen. De patrouille-activiteit aan het front, voornamelijk in het Westen bij Tsjorwon en Jontsjon, neemt toe en de Noordelijken hebben enkele proefaanvallen ge daan. Men ziet Tsjorwon en Jontsjon als mogelijk doel van een even tuele Noordelijke aanval. De communistische bevelheb bers hebben vandaag een brief van vele bladzijden gezonden aan generaal Mark Clark. De brief was ondertekend door de Noord- Koreaanse generaal Kim il Soeng en de Chinese generaal Peng eh Hoeai, maar de inhoud ervan werd niet bekend gemaakt. De brief werd overhandigd aan kolonel James Murray, geallieerd verbindingsofficier in Panmoen- jon. De wapenstilstandsbespre kingen staan drie dagen stil. Dit reces is uitgegaan van generaal- majoor William Harrison, een van de geallieerde onderhandelaars. Harrisson heeft hierop niet ge- reces afgekondigd zonder toe stemming van de communisten. Sedertdien hebben de communis ten dagelijks een stafofficier naar de plaats van de onderhande- PARIJS 9 Juni In kringen van het Franse Ministerie van Binnenlandse Zaken is vernomen, dat in een kippenhok in Toulon o.m. een verslag is gevonden van het geheime marinelaboratorium van Bruse bij Toulon, waar nieu we radarinstallaties voor bestrij ding van duikboten worden be proefd. Voorts kwamen een kaart van de havenwerken vain Toulon, een plan voor saboterdmg van die elec- triciteitsvoorzienimig van Toulon, bijzonderheden over militaire oonvooien naar Indo-China en richtlijnen voor bet organiseren en dirijven van een spionnageben- de aan het licit. Vijf personen zouden zijn aan gehouden en agenten van de Franse contra-spionnagedienst zijn op zoek naar anderen, die, naar men aanneemt, zijn ondergedo ken. Het ministerie zelf heeft geen commentaar op dieze berichten willen leveren. DENEMARKEN LAAT DUITSE OORLOGSMISDADIGERS VRIJ KOPENHAGE 9 Juni Binnen kort zullen de 15 Duitse oorlogs misdadigers, die nog in Dene marken gevangen zitten, vrijgela ten worden. Dr. Hans Wasche, die bij de Gestapo heeft gewerkt en tot 16 jaar gevangenisstraf was veroor deeld en Heinrich Weller die in oorlogstijd in Jutland als juri disch deskundige van de Nazi's optrad en veroordeeld werd tot 12 jaar gevangenisstraf, zullen reeds dezer dagen naar de Duitse grens worden geleid en aan de Duitse grenspolitie overgeleverd wonden. Iingen gezonden om de onmid dellijke hervatting van de bespre kingen te eisen. Herrisson heeft hierop niet ge reageerd. Hij heeft verklaard de commu nisten vóór Woensdag 11.00 uur te zullen ontmoeten indien zij met bijzondere voorstellen komen aan gaande de uitwisseling van de krijgsgevangenen. VATICAANSTAD, 9 Juni. Z. H. Paus Pius XII heeft mgr. Angelo G. Roncalli, Apostolisch Nuntius in Frankrijk, benoemd tot permanent waarnemer bij de Unesco. Mgr. Angelo Pedroni werd benoemd tot zijn plaatsver vanger. Volgens de „Osservatore Ro mano" heeft de Paus deze benoe mingen gedaan op een verzoek van de Unesco, haar bijeenkom sten te doen bijwonen door een permanent vertegenwoordiger van het Vaticaan. In het verleden heeft de Heilige Stoel slechts tij delijke waarnemers naar de al gemene vergaderingen van de Unesco gezonden. ZWARE STORMEN IN DE V.S. CHICAGO, 9 Juni Het Mid den-Westen en Oosten van Ame rika zijn vanmorgen vroeg door hevige stormen geteisterd tenge volge waarvan ten minste 8 per sonen om het leven kwamen en twee gewond werden. y-;- VfS v'-: Hpia:- Manschappen van de Verbonden strijdkrachten trekken met de bajonet op het geweer afdeling 602 van het krijgsgevangen kamp op Koje binnen om de communistische vlaggen en propa gandaboten. die door de oproerige gevangenen waren aange bracht 'te verwilderen. De infanteristen zijn uitgerust met gas maskers; de soldaten op de tank bewapend met sabels en base- ballbats. De „Frankfurter Rundschau" publiceerde gisteren een bericht uit Hannpver volgens hetwelk Nederlandse en Westduitse in stanties onofficieel hebben on derhandeld over teruggave van het zelfkant-gebied" van Tud- dern en „enige kleine stukken agrarisch gebied langs de Neder- saksisch-Nederlandse grens" in ruil voor liet recht van verdere landaanwinning in de Dollart. Het bericht verscheen onder het opschrift: ..DuitsNederlands contact over gebiedsruil." Van officiële Nederlandse zijde wordt ontkend, dat er tussen Ne derland en Duitsland onderhan delingen gaande zijn over de grenscorrecties, die in 1949 tot stand zijn gekomen. Er is geen sprake van, dat er door Neder land enigerlei aanbod zou zijn gedaan om de gecorrigeerde ge bieden terug te geven en even min heeft men van Duitse zijde aangeboden om Nederland de vrije hand te laten in de Dollart. Uiteraard, zo werd het ANP verder medegedeeld, is er een ge regelde diplomatieke gedachten- wisseling over de r.og tussen Ne derland en de Bondsrepubliek hangende problemen. Dat daar bij ook grensproblemen aan de orde komen, spreekt vanzelf, vooral wanneer men bedenkt, dat er met betrekking tot de Ne derlands-Duitse grens nog ette lijke onopgeloste vraagstukken bestaan. Dit biedt echter geen grond voor de verstrekkende con clusies, waarvan in het bericht van de Frankfurter Rundschau sprake is. De 20000 •s GRAVENHAGE 9 Juni In de 2e klas le Hist viel op nr. 16160 f 20.000,—. (Van onze verslaggever) LEEUWARDEN Gistermiddag omstreeks één uur werden Heerenveen en vele plaatsen in de omgeving in opschudding gebracht door een laag over de huizen gierende straaljager, welke naar de hevig geschrokken bevolking veronderstelde, in de buurt van Scharsterbrug zou zijn neergestort. Toen men in de richting van St. Nicolaasga een grote rookpluim waarnam werd het met zekerheid aangenomen, dat er helaas weer een straaljager was verongelukt. TOKIO, 9 Juni Een Japanse vrouwelijke politicus, die veel te maken heeft met de communisten, heeft vandaag uit Hong Kong getelegrafeerd dat Rusland 180.000 Japanse krijgsge vangenen naar huis zou sturen, „indien Japan een afzonderlijk vredesverdrag met Rusland sluit". De vrouwelijke politicus, mevr. Tomi Kora, zond haar boodschap aan Kimkitsji Mat- soeoka, een rechtse socialistische leider. Mevr. Tomi Kora heeft verleden week in Peking de zogenaamde „Volkshandels overeenkomst" tussen communistisch China en Japan onder tekend. Zij woonde in April ook de Internationale Economische Conferentie in Moskou bij. Matsoeoka, ondervoorzitter van de Vereniging voor de repatrië ring van Japanse krijgsgevange nen heeft verklaard: „De bood schap (die drie regels lang was) is te kort. Mijn organisatie zal niet tot handelen.overgaan voor dat mevr. Kora naar Tokio te ruggekeerd zal zijn en verdere bijzonderheden zal verstrekken Welnu, dan moet de Partij ook zorgen, dat zij daarop is voorbe reid, beter nog dan tot nog toe. De partij. Dat is niet alleen de leiding, (bestuur en fractie), maar dat zijn de leden ook. Dit voert ons weer tot het vraagstuk van de sociale eenheid, met alles, wat daaraan vast zit. Ook over dit punt zijn, zowel op de Landdag in Breda als op de politieke Landdag in Leeuwarden Behartigenswaardige opmerkin gen gemaakt. Daarover morgen. Turks onderbevelhebber in Korea gesneuveld SEOEL De onderbevelheb ber van de Turkse strijdkrachten in het Verre Oosten, kol. Noeri Pamir, is bij een inspectie van de turkse stellingen aan het front moNier"ranaateegetrStonnenSgee nam Plsats naast z'jn „voorvader". Op de achtergrond de straal sneuveld. 1 - Toen de „Spin", het eerste ontwerp van de Fokkerfabrieken, zich op het platform in de zon stond te koesteren, kwam juist het nieuwste product van deze fabrieken, de F. 14 binnen en over een afzonderlijk verdrag en over de in het telegram verstrekte inlichting". Volgens andere telegrammen zou mevr. Kora eerst naar Moskou gaan. Rusland heeft verleden jaar September het Japanse vredes verdrag in San Francisco niet ge tekend. De Russen hebben verschillen de malen symbolische groepen ge vangenen naar hun land laten te rugkeren. De meesten van hen zo niet allen, waren grondig onder richt in de communistische doc trine. De Japanse regering is in het bezit van een bevestigd bericht, dat 340.585 Japanse krijgsgevange nen niet uit Rusland en China te ruggekeerd zijn. Men gelooft dat van het totaal aantal gevange nen 234.151 man gestorven zijn. Van de overblijvende 106.434 zal waarschijnlijk ook een aantal ge storven zijn. „Het cijfer van 182.000 van mevr. Kora is on denkbaar", aldus een woordvoer der voor het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Mevr. Kora zelf is bij een nauwkeurig onderzoek door Douanebeambten en anderen in de hotels te Hong Kong niet aan getroffen. Het personeel van Associated Press in Hong Kong bezocht, ge holpen door de correspondent van het Japanse Persbureau Kyodo, 34 hotels en stelde zich in verbin ding met alle regeringsbureaux en met andere Japanners te Hong Kong zonder een spoor van Mevr. Kora te vinden. Men neemt aan, dat zij nog te Peking vertoeft en het sensationele telegram heeft gezonden aan de een of andere Chinese vriend te Hong Kong, die het naar Japan heeft doorgezon den. De rijkspolitie trok er vanuit Heerenveen met een auto op uit om de nodige maatregelen te tref fen, maar moest constateren, dat er nergens een vliegtuigwrak te ontdekken viel. Inmiddels was ook de chef van de gemeentepo litie gealarmeerd voor het feit, dat een straaljager bij Jubbega de bomen geraakt zou hebben en in de buurt van Heerenveen zou zjjn neergestort. De gemeentepo litie moest echter eveneens on- verriehterzake van haar naspo ringen terugkeren. Ook uit Het Meer, even ten Zuiden van Hee- tenveen, kwamen berichten, dat de mensen daar de toppen van de bomen hadden zien raken. Rook van fabriek. In Heerenveen zelf, waar het gebeuren het gesprek van de dag was, vertelden ooggetuigen ons: „Met een ontzettende snelheid hoorden en zagen we ineens een vliegtuig over de daken gieren. Mensen vluchtten verschrikt in hun huizen en onmiddellijk klom men ook velen op de daken en zagen het vliegtuig in Zuidweste lijke richting brandend liggen. Op de vliegbasis te Leeuwarden was intussen niets van een ongeval bekend. De waargenomen rook pluim, moet naar later bleek, dan EILAND KOJE, 10 Juni (A.P.). Zesduizend Noord-Koreaanse ge vangenen hebben Dinsdag een bevel om afdeling 76 van het krijgsgevangenenkamp té verla ten getrotseerd en in bloedige gevechten stand gehouden tegen Amerikaanse parachutisten, die traangasbommen gebruikten. Ongeveer 20 communisten zijn levensgevaarlijk gewond of ster vende. Acht Amerikanen zijn ge wond. Van twee hunner is de toestand ernstig. BOERDERIJ EN TWEE SCHUREN AFGEBRAND GARDEREN, 9 Juni. Heden avond te ongeveer half zeven is een felle brand ontstaan in de buurtschap Houtdorp, waarbij een boerderij, een. schuur en een veldschuur in vlammen zijn om gegaan. De brand werd door een pas serende landbouwconsulent ont dekt in de veldschuur. In enkele minuten, stonden ook de met riet bedekte boerderij en een tweede schuur in lichter laaie. Het vee kon met moeite worden gered. De inboedel ging geheel verlo ren. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat kinderen met lucifers speelden. De boerderij werd bewoond door twee gezin nen, bestaande uit 7 personen. Boerderij en inboedel waren laag verzekerd. ook van de Zuivelfabriek afkoms tig zijn geweest. Het is begrijpelijk, dat de men sen, die van dit onverantwoorde lijk gedoe van een jongeman in een straaljager getuige zijn ge weest, zich afvragen of dat nu allemaal werkelijk goed gevon den moet worden, al moeten er dan misschien bepaalde oefenin gen worden gehouden, waarbij ontheffing van zekere bepalingen omtrent vlieghoogte wordt ver leend. Dezer dagen werd een in woner van Den Haag opge beld. Toen hij de hoorn van de haak namhoorde hij een lieve stem, die zeide: Hallo paps, heb je even f 25 voor mij? Ik ben met een kennis aan het winkelen en wilde iets ko<pen, waarvoor ik 25 nodig heb". Paps die zijn dochtergaarne een genoegen wilde doen, ant woordde dat dit wel gaan zou, waarop de stem aan de andere kant van de lijn zeide, dat de kennis, die er zus en zo uitzag, dan wel even dit bedrag zou komen halen. Inderdaad verscheen er na enige tijd iemand, die de 25 in ontvangst kwam ne men. Toen de dochter thuis kwam, vroeg paps vol be langstelling wat zijn oog- appel had gekocht, doch deze was zeer verbaasd over deze vraag, omdat zij in het geheel geen inkopen had ge daan. De politie stelt een onder zoek m. ENGELSE PRODUCTIE VAN GLOSTER Ga-5 Volgens een regeringswoord- voerdier zal Engeland onmiddellijk beginnen met de productie van het eenste straalgevechtsvliegtuig met delitavormige vleugel, de „Gloster Ga-5", die voor de ver- derH<nng tegen het atoomwapen BERLIJN, 9 Juni Groot Brittannië heeft vannacht na zeven dagen de militaire afzetting rondom het Russische radio station in de Westelijke sector van Berlijn, opgeheven. Gene raal majoor C. F. C. Coleman, de Britse commandant in Berlijn gaf de bewakende troepen en de militaire politie opdracht de prikkeldraadversperringen, die de vorige week in de nacht van Maandag op Dinsdag werden aangebracht te verwijderen. wanneer de situatie verergerde. Met ingang van 12 Juni zal echter de Duitse staf van het gróte communistische propagan da-station voorzien moeten zijn van passer» om zich via de Britse sector naar het radiogebouw te kunnen begeven. Deze maatregel is genomen omdat ook die Russen eisen, dat de Duitsers, die de Berlijnse voorstad West-Staaker» willen be zoeken, daarvoor speciale per missie moeten aanvragen. De geallieerde commandanten hebben besloten de afzetting oP te heffer» daar een dergelijke maatregel wel eens door veel er-I ger tegenmaatregelen van de Russen gevolg zou kunnen wor-, den. Zü waren vari mening dat er thans genoeg was bereikt daar de Russische druk op de Berliin- se grens verminderd was. Het be- Inmiddels heeft Oost-Duitsland zonder nadere toelichting lang lopende contracten met West- Beriynsel firma's betreffende de levering van steenkool en andere grondstoffen opgezegd. De be trokken West-Berlijnse handels huizen moeten voortaan dageliiks en voor elke wagon aangevoerde grondstoffen, in plaats van over veel langere perioden en voor honderden tonnen tegelijk, be talen. Hierdoor zullen vooral de West-Berliinse gas- en electrici- teits. en vervoersbedrijven scha de lijder», daar het vervoer nu dubbel zo duur wordt. Geallieerde beambten zijn van mening dat dit een nieuwe Oost- Duitse stap is om een blokkade van West-Beriin mogelijk te ma- AOSTA, 9 Juni Een enorme rotsmassa is gisteren afgebroken van de Aspra-berg en meer dan duizend meter omlaag gestort in de Valpelline-vallei, waardoor ten minste vier personen gedood werden en wegen geblokkeerd. Bij het dorpje Bionaz werd de vallei geheel geblokkeerd door een massa steen, ijs en gruis over een afstand van ongeveer een kilometer en op sommige plaat sen tot een hoogte van 60 tot 70 meter. Vier Italiaanse kinderen wer den bedolven. De bergrivier Buthier werd door de rotsmassa afgesloten en ver anderde in een meer van 3 kilo meter lengte, waardoor verschil lende kleine dorpen bedreigd worden, totdat het water zich om de versperring heen een andere weg had gezocht. AMERIKAANS HULPPROGRAM DEFINITIEF GOEDGEKEURD WASHINGTON, 9 Juni. De Amerikaanse Senaat heeft van daag het program voor militaire en economische hulp aan het buitenland tot een bedrag van 6.447.730.750 dollar definitief goedgekeurd en naar het Witte Huis gezonden voor de hand tekening van president Truman. Het eindbedrag is bijna ander half milliard dollar minder dan de door Truman gevraagde 7.9 milliard. NEW YORK, 9 Juni Dp der tien na zijn thans de 1206 kies mannen naar de Nationale Repu blikeinse Conventie, die de can- didaat voor het Amerikaanse pre sidentschap zal aanwijzen, geko zen. De stand (niet-Officieel) luidt: 462 voor Senator Taft, 390 voor generaal Eisenhower, 130 voor andere candidaten en 211 met nog geen uitgesproken voor keur of „op de wip". Bij de democraten hebben zich 246 afgevaardigden naar de De mocratische Nationale partijcon ventie voor Senator Kefauver, 86 voor zijn collega Russell, bijge naamd „de favoriet van het Zuiden" en 85 voor de directeur van het Amerikaanse Hulpverle ningsprogramma aan het buiten-

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1