HANS DEKKERS - onder protest nationaal wegkampioen opnieuw Landstitel voor WILLEM II na krappe zege op Ajax (1-2) Prachtige revanche van Irma op practisch evengoede Hanni i 9 dagen nderhoud ïse Brug Tegelijk met Wim van Est in felle spurt op streep Drie goals van KRUIZE brachten zege op Zwitsers BESLISSEND VOOR KAMPIOENSCHAP BIJ DE HEREN-NUMMERS 53 nog maar uwen Helmondia en SpEmma zorgden voor verrassende resultaten „Olympische zv/emselectie" TELEURSTELLENDE TI Nederland-hockey won: 4—1 Dudorp Wout Wagtmans: held van de dag iVERW ACHTING .d door het K.N.M.I. te ;eldig van Maandag- Dinsdagavond: MER elijk weinig, later weer ide bewolking, maar (veral droog weer- later matige Zuid- :e wind. Iets warmer. Zon o>? 4.19; onder 21.03 1.10; ondeT 1614. MAANDAG 16 JUNI 1952 PAGINA 3 is het 25 Juni, de r verkiezingen voor eede Kamer. Dan wii teger de com- sn, die in de K.V.P. 'ootste vijand zien. i is voor de satellie- Moskou de aarts- Dat is een groot nent voor de K.V.P.. voornaamste afweer, rootste struikelblok, voor het streven van nmunisme. Zet Mos- voet dwars, stemt ie lijst van de K.V.P., Dvenaan de naam obotsing op brug 'ornwerderzand passeren op de brug werderzand kwam he ld een jeep van de fir- ;ra uit Anna Paulowna g met een trailer van linger besteldienst. Er nateriële schade aan- Persoonlijke ongevallen ch niet voor. g alsnog onider ogen ee rden. Een verzoek om van de „Flora" bloemen- telling te Heemstede ifgewezen evenals een van V.V.V. te Sint Pan- i een bijdrage van f75. nmaal. lorzitter deelde vervol- se, dat op spaarbrieven ingeschreven een bedrag 550.Het bedrag zal ieltik hoger worden. Be- werd, deze bedragen als ling te accepteren. Aan assering werd f 10.ver- Dp een verzoek van de standsvereniging te oir. c te. ,:"h:Jende da araf gaande aan feestda- tijdens de kermis, ont- van de winkelsluitingwet sinen. werd gunstig be- Op een verzoek van di- belanighebbenden, om _er te mogen berijden met werd onder nader vast Uen voorwaarden toege- De heer Groot stelde voor, srking te vragen van de :ie, om het bestrate ga- van het Wuiver te verbre- id'at het riiden met wa- een bezwaar meer zal op- Dit voorstel werd aan- ;n. Voorts werd besloten, lig kasgeld tot een be an f50.000,tijdelijk af te aan de gemeente Castri- an het vaste personeel der ite zal een vacantietoeslag tot een maximum van worde' uitgekeerd. sn met 1953 mogen 6 wo- worden gebouwd. Twee eds gebouwd.en he-t is de ing, dit jaar nog twee te n. De aankoop van bouw- levert echter moeilijk- op. Over het algemeen een hoge prijs gevraagd et door het prijzen bureau toegestaan en dan gaat de niet door. De Voorzitter voor, tot onteigening over n, wanneer geen resultaten n bereikt. De heer Buren onteigening niet beperken n enkel stukje grond, doch geiden voor alle beschik- ;erreinen in de kom. Aldus besloten. naam van de weg over de maansbrug. die van ouds oorweg stond aangegeven, veranderd in Herenweg, loten werd de waterleiding e Huigendiik uit te brei de kosten bedragen voor de :nte f14.94 per iaar, ais- het abonnement van eer» sl dat nog niet is aangeslo- dem voor de Molenkade, ran de kosten bedragen 3. In verband met de 1 Juli i werking tredende werk- ?idswet. werd besloten, sp.g niet aan te siuiten bii edrijfsvereniging Ned. Ge- ten, maar een eigen veror- ;g op te stellen. De kosten eerling aan de O. L. School ;n bedragen f21.97 per kind. ten werd, de vergoeding ie Bijzondere scholen over- imstig vast te stellen. Het .1 leerlingen aan de O.L. 31 is 95, aan de Btjz. R.K. >n 287. Tot het nazien van gemeenterekening worden ?md de heren Buren. Zwaan [■root. Tenslotte kwam de chting bij de opritten van de we Friese Brug in bespre- De Voorzitter zeide dat het de verlichtingsmasten met ïhoren heeft geplaatst, doch men de stroomkosten en t rhoud voor rekening van de icnte Oudorp wilde brengen, taad had geen bezwaar tegen troomkosten. Wèl tegen het rhoud van de vele Kostbare masten. Besloten werd hier- nader overleg te plegen. NED. KAMPIOEN OP DE WEG De uitslag luidt: 1 Hans Dekkers (Eindhoven) 198 km in 5 uur 36 min. 25 sec.; 2 Wim van Est (St Willibrord) z.t.; 3 Wagtmans (Breda) 5.36.45; 4 Voorting (Roosendaal) z.t.; 5 Jef Janssen (Elsloo) 5.36.50; 6 Faanhof (Roosendaal) 5.37.47; 7 Roks (Sprundel) z.t.; 8 van Sambeek (Valkenswaard) 5.40.-; 9 Van der Zande (Halsteren) z.t.; 10 de Hoog (Borgerhout) z.t.; 11 Jan Lambrichs (Bunde) 5.40.08; 12 Van Breenen (Amsterdam) 5.42.37; 13 Suykerbuyk (Breda) 5.43.09; 14 Nolten (Geleen) 5.44.30. Tribune stortte in Een houten hulptribune, gebouwd vlak tegenover de jurytent is tijdens de weg wedstrijd om het nationaal kampioenschap op de weg ingestort. Ongeveer 1000 per sonen hadden een plaatsje gevonden op deze tribune. Wonder boven wonder ge raakten echter slechts drie toeschouwers gewond. Ze werden door het Rode Kruis naar het ziekenhuis te Val kenburg overgebracht. (Van onze speciale verslaggever) VALKENBURG, Zondagmiddag De grijs-bruine modder uit de ogen wrijvend en driftig de benen ontspannend na vijf en een half uur zwoegen over de Limburgse heuvels, stapten Hans Dekker en Wim van Est Zondagavond naar de jurytent. „Ik weet het nog zo net niet", zei de Eindhovenaar, en zijn ogen smeekten om snel een beslissende uitspraak te doen. „Op de meet heb ik je geklopt Hans", beweerde de man van BordeauxParijs met nadruk. Tien minuten later durfde nog geen enkel jurylid zich uit te spreken over het resultaat van het wielergevecht om de Nederlandse titel, zo miniem was het verschil geweest, waarmee aan het einde van een course, waarin Wout Wagtmans de held van de dag was, de furieus spurtende Dekkers en van Est hun voorwiel over de witte lijn hadden gedrukt. Twee main van. de tour-ploeg ruim een hailve minuut voor op de Oude Valkenburgerweg. De springplank naar de 17 keer te nemen top, die als evenzoveel scherprechters 't vonnis hadden geveld over hele rijen uit het 45 man sterke baitaljon. Dus rekten 'de kijkers de halzen. In de laat ste plensbui van de middag zou den de twee blauwe truien de slotronde beginnen met de acht tiendie Cauberg. Van Est en, Dekkers. Bij de zeventiende aanval op de heuvel, waaraan het Valkenburgse wie- lercirouit zijn vermaardheid dankt, had dit duo zijn sprong voorbereid. Uit een veld van tien overgebleven sterken zes man uit de tour-ploeg plus v.d. Zande, De Hoog'h en Van Sambeek moest de beslissing verkregen worden. Zou het Wagtmans zijn, die meer dan honderd loodzware kilometers in helse stortbuien en onder donder en bliksem de een zame ,girote was geweest in dit veld van niaitionale kopstukken? Of zou het tiental in volle drai gezamenlijk de finish bereiken, waar wellicht Faanhof zijn vlijm scherpe sprintwapen zou hante ren? Op die top van d'e 17e Cau berg was het pleit beslecht: Dek kers en Van Est hadden hun acht directe tegenstanders losgegooid en samen de rush naar de rood- wit-blauwe eretrui ingezet. Achter het tweetal vluchtelin gen worstelde het overschot van het bataljon zich naar de laatste ronde. Faanhof, Voorting, Jans sen, Roks en Wagtmans kondien bij elkaar blijven. Van der Zande en Van Sambeek volg den op een paar seconden. Henk d'e Hoog sloot de rij. In deze volgorde en met ver daarachter nog zes dapperen ,cEe tot de laatste meter dit gevecht wilden volhouden, bestormden de cou reurs voor d'e laatste maal de beklinkende Valkenburgse bult. Van Est en Dekkers beurtelings aan de leiding, verbeten trekken op die gezichten, maar trappend met een snelheid die niets ver ried van het beulenwerk in bijna 290 kilometer verricht. Bij het begin van de laatste kilometer de Eindhovense titelhouder op kop. En daar begon de sprint. Haast platgebogen over zijn stuur: Dek kers aan de leiding, maar achter zich een Van Est, die geen cen timeter van het wiel loste en die zowaar op 200 meter van de finish zelf in de aanval ging. Zij aan zij stoof het tweetal naar het eindpunt. Zij aan zij op de alles beslissende kalklijn. De beslissing is gevallen. Willem II werd met indrukwekkende cijfers op de standenlijst kampioen van Nederland 1952. Een kleine, maar verdiende zege op Ajax betekende de beslissing. Met vijf gewonnen wedstrijden, niet één verloren en zelfs geen enkel gelijkspel, belandde de titel toch wel bij de ploeg, die hierop de meeste aanspraak kon maken. Dat Hermes nog van Haarlem won en dus de tweede plaats voor zich opeiste, was van geen betekenis meer. De Schiedammers zagen hun laatste hoop, de protesten, afgewezen. Inmiddels is er een nieuwe sensatie bij. Helmondia en Sp. Emma slaagden er in, in de laatste wedstrijd gelijk te komen met resp. Excelsior en T.E.C. Beslissingswedstrijden zijn nu noodzakelijk. De wedstrijd, die Willem II het felbegeerde kampioenschap bracht was een zeer mooie. Voor het eerst verscheen Ajax weer in de volledige competitieformatie en meteen bleek nu, dat de Amster dammers heel wat in hun mars hebben. Het was zelfs zo, dat Willem II er het eerste half uur vrijwel niet aan te pas kwam. Botermans in glanzende vorm voorkwam toen een beslissende achterstand. Om beurten kogel den de Ajax-voorwaartsen op de Tilburgse veste, duikend, sprin gend en stompend bracht Boter mans echter redding. Kansloos was echter ook hij, toen van Dijk na een half uur alleen op hem afstormde. Een schijnbeweging en de Tilburgse doelman was gepas seerd, toen tikte de Ajaxied de bal beheerst in het net. In de tweede minuut na de rust herleefde echter de Tilburgse hoop. Een keihard schot van Beckxs werd door Visser uit het doel geranseld, maar de Brui- ckere lepelde de bal hoog in het net. Achttien minuten later viel de beslissing. Jan van Roessel benutte een strafschop, toegekend wegens hands van Boskamp. On danks het uitnemende aanvalsspel aan weerszijden bleven de ver dedigingen de baas.. Haarlem weer geklopt Veel glij- en valpartijen waren er bij de wedstrijd, die zou be slissen over de tweede en derde plaats. Hermes won verdiend, omdat het zich beter bij de om standigheden aanpaste. De Haar lemse verdediging was minder hecht dan anders. Laan en Oden- thal konden zich moeilijk staande houden tegen hun snelle tegen standers. Alleen linksback Kuys was niet te passeren. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd. Haarlem nam de leiding door Jacob, maar vier minuten voor de rust maakte Jacq. Heyster gelijk. Vijf minuten na de hervatting scoorde Lex Janse de winnende goal. Willem 2 5 5 0 0 10 15-7 Hennes DVS 5 3 0 2 6 8-8 Haarlem 5 2 - 3 4 10-9 Ajax 5 - - 5 0 6-15 Promotie-competitie Dat TEC nog zou struikelen in de Limburgse mijnstreek was voor ons geen verrassing. Wel echter, dat Excelsior zich thuis het Feijenoord-stadion dan liet kloppen door Helmondia. Thans is de situatie dus zo, dat beslissingswedstrijden zullen uit maken, wie naar de eerste klas gaan promoveren. En, eerlijk ge zegd, we geloven nu niet meer, dat Tiel er een tweede eerste klasser bij krijgt. Overigens wel een sensatie, want zowel Excel sior als TEC hadden aan één punt voldoende om te promoveren. De stand luidt nu: Sportclub Emma 4 2 11 TEC 4 2 11 VVH'16 4 10 3 9-6 7-8 8-10 Helmondia Excelsior Internos 4 3 0 1 4 3 0 1 4 - - 4 6 11-6 6 9-6 - 7-15 Er was inderdaad geen grijpen aan voor de op de grond liggende Ajax-doelman Visser. Juichend heeft de Bruickere zich omgedraaid. Eindelijk kwam de gelijkmaker, het doelpunt, dat Willem ITs landskampioenschap betekende. Potharst, noch Boskamp konden er iets aan veranderen. Ruim een kwartier later zou van Roessel voor de overwinning zorgen. Met een uiterste krachtsin spanning meende de St. Wille- brordiemaar aan zijn Bordeaux Parijs en zijn Nederlandse ronde het nationaal kampioenschap te kunnen toevoegen. Niemand durfde zich over de uitslag uit te spreken, „Elk 'n balive krans", grapte PeLlenaars, die al even min enig verschil had kunnen constateren, en de K.N.W.U - officials feliciteerden voor alle zekerheid de beidie finalisten maar. Wagtmans: grote man Seconden na Van Est en Dek kers spurtte een derde Braban der over de finish: Wout Wagt mans, feitelijk de man van dit kampioenschap. Bij de vijfde stormloop tegen de Cauberg, na de voorpostgevechten met Harm Smits en Toon Steenbakkers als de diurvens van het eerste uur, begon Wagtmans zqn opmars in bijna volmaakte stijl, soms over moedig glimlachend, begon de Bredanaar een voorsprong op te bouwen: 54 seconden na 70 kilo meter, ruim een minuut na tien Caubergen, anderhalve minuut bij de volgende doortocht, bijna 2 min. na 160 kilometer. Alleen de Limburgers zetten achtervol gingen op touw. Jan Lambrdcns, vol bnavour omdat het zo best ging vandaag, en vol drift omdat Wagtmans toch beter klom dan ai die Limburgers. Sjefke Jans sen, altijd even resoluut en met een moreel, door geen vijftig Caubergen te knakken. Schweit zer een enkele maal, of Vinken met de prof-debu'tant Nolten, maar geen gevaar voor Wagt mans. D'e regen gutste bij stro men en van de Cauberg zochten complete bergbeken het dal. Een onweer dreef de toeschouwers van de straten, maar onverstoor baar zette die kleine Bredanaar door. Tot in de veertiende ronde een stadgenoot nog wel, zich schrap zette om de kloof te dichten: Suijkerbuijk. Aan de voet van de Cauberg rukte hij zich los. Het gewicht van de vele kilometers deed zich voor de vluchteling geiden, vooral toen Suijkerbuijk op zijn beurt aan de achtervolging werd blootge steld. Want Van Est, Voorting, Faan hof en Roks, die als trouwe makkers van Wagtmans de Lim burgers zoveel mogelijk verhin derd hadden een jacht op de vluchteling te ondernemen trok ken nu als een man achter Suij kerbuijk aan. Haalden hem in, en pikten toen ook Wagtmans. Aan solorit was inderdaad een einde gekomen. De kopgroep waaruit Van Est en Dekkers de laatste sprong maakten, was ge vormd. Toen kwam de uitslag: Hans Dekkers kampioen 1952, besliste de kamprechter. Wim vain Est protesteerde, maar in de loop van de avond werd «Et protest afge wezen. WOUT WAGTMANS Ja, wie van de twee is nu de eerste? Wim van Est (rechts) of Hans Dek kers? Is met geen mo gelijkheid te zien. In volle sprint stormden de twee op de finish af. Na achttien moordende Caubergen. Op dit mo ment eikaars grootste tegenstanders. VOOR EN NA DE BESLISSING Enkele minuten later, weer Hans Dekkers en Wim van Est samen. Na de finish. Broeder lijk bijeen, elkaar hel pend bij de1 verfrissing na meer dan vijf uren jachten. Vrienden, ge reed om naar de Tour de France te gaan. Bei de verkeren ze nog in onzekerheid over de einduitslag. (Van onze speciale verslaggever) Een beetje huiverend stonden Geertje Wielema en Joke de Korte naast elkaar op de startblokken. Jannie Rubïngh, Ria van der Horst en de „onverslijtbare" Greetje Galliard flankeerden dat tweetaL Even keek Joke nog vol ontzag naar haar landgenote, toen dook ze 't water in, onbewust nog van de sensatie, die ze ruim een minuut later zou veroorzaken. Want hoewel de jury Geertje Wielema als winnares aanwees, was iedereen, die bij de finish aanwezig was, ervan overtuigd, dat de overgelukkige Joke de Korte het bestaan had om in de „close finish" als no. 1 aan te tikken. De tijden? Ach, de 1 min. 15.9 sec. is hier zo gewoon in ons land. Er zijn er wel veel betere ge maakt, ook door Joke de Korte. Maar de 50 meter baan in het open bad van Stoop in Overveen, waar Zaterdagmiddag selectie wedstrijden werden gehouden voor de z.g. Olympische ploeg, AMSTELVEEN Het Zwitserse hockey-elftal, dat Vrijdag door destructief spel België een gelijk spel afdwong, heeft «iit kunst stukje niet kunnen herhalen. In de eerste helft leek het er nog op, dat de Zwitsers een kansje maakten, doch na rust was Nederland zoveel sterker, dat de 41 uitslag een zeer verdiend resultaat mag worden genoemd. Voor de Zwitsers, gewend als zij zijn aan harde, droge velden, was het gladde en snelle veld een te grote handicap. Bovendien kwam de Nederlandse ploeg er in de tweede helft eerst goed in en vooral de geraffineerde combinatie tussen Kruize en Esser bleek de Zwitsers te machtig. Kruize die de laatste tijd klaag de, dat hij geen strafcorners meer kon benutten bewees van daag, dat hij dit toch niet ver leerd is. Tweemaal schoot hij nl. uit deze positie raak en de andere keren vloog de bal net naast of werd door de Zwitserse verdedi ging gestopt. De fraaiste goal was overigens die, welke resulteerde uit een prachtige combinatie tussen de Nederlandse middenvoor en Es ser. De laatste kreeg de bal op het middenveld te pakken, hij gaf een lange through pass naar Kruize, die de bal meenam en even afstopte tot de snel oplopen de Esser weer bij hem was. Esser kreeg de bal terug en het volgen de moment was keeper Funk ge slagen. Waren Kruize (na rust) en Esser in de voorhoede de besten, in de verdediging komt dit com- Êliment toe aan linkshalf Ancion. ie debutanten Mulder en Wery hebben zonder twijfel aan de ver wachtingen voldaan. Eerst drie minuten voor rust kon Kruize uit een strafcorner het eerste doel punt maken. Het Zwitserse ge vaar kwam vooral van de links buiten Bolomey, die tevens de maker van het Zwitserse doel punt was. Tactisch kwamen de Zwitsers echter veel te kort. In de eerste helft konden zij deze spel compenseren, daarna was de wedstrijd spoedig beslist. De Nederlandse aanvallen mis ten aanvankelijk de finish-touch en telkens was er weer een Zwit serse stick die het scoren wist te beletten. De eerste strafcorner na rust voor Nederland was direct raak. Keeper Funk greep vergeefs naar het harde schot van Kruize. De combinatie Esser-Kruize bracht daarna door eerstgenoemde de stand op 30 en toen was het de finitief met de Zwitsers gebeurd. Na goed aangeven van Esser pas seerde Kruize drie man en schoot onhoudbaar in (40). Toen eerst kwam de eerste goede Zwitserse aanval na rust, waaruit Bolomey Mulder kansloos passeerde (41). Enkele strafcorners voor Ne derland leverden niets meer op en met de Oranjehemden sterk in de aanval kwam het einde. PIET HAAN DERDE IN DENEMARKEN De Deen Hans Andresen heeft een internationale wegwedstrijd voor amateurs over 215 kilometer gewonnen. Zijn tijd was 5 uur 40 rnin. 41 sec. Van de Nederlandse deelnemers werd Piet Haan derde in 5.41.45, Daan de Groot vijfde in 5.41.50 en Piet van Roon acht ste in dezelfde tijd. Cantineau tekortkoming door enthousiast moest na een val opgeven. was geen binnenbaantje, waar door „2 x keren meer" seconden gewonnen konden worden. En het plotseling veel koudere weer deed er ook het zijne toe, dat de tijden ditmaal aan de matige kant waren. Behalve op de 100 meter vrije slag dames. Het gedrang om de drie Olympische „finale"-plaatsen, want zover zullen onze vertegen woordigsters het zeker brengen, is zo groot, dat ook onder deze omstandigheden de tijden prima waren. Irma Heyting-Schuhmacher, een beetje bleek en timide lijkend, naast de grote, flinke, gebruinde Hanni Termeulen, werd ditmaal door de jury aangewezen als win nares in 1 min. 7.3 sec. Doch de achterstand van Hanni Termeu len, van de Limburgse Marie Linssen-Vaessen en van het Gro ningse meisje Koosje van Voorn was zo gering, dat men met recht kan zeggen, dat deze vier dames „als één man" aantikten. Dat de tijdwaarnemers dan ook de laatste twee 0.7 seconden later afdrukten, is o.i. volkomen on mogelijk. En als u dan nog weet, dat in de 4 x 100 meter estafette Geertje Wielema op de le baan Koosje van Voorn volkomen gelijkwaar dig bleek en zelfs even sneller was, dan behoeven we u niet te vertellen, dat Karei Lotsy veel betekenend naar Jan de Vries keek met een blik, waarin men duidelijk de „Dat zit wel rustig"- opmerking in kon lezen. Greetje Lugthart, winnares van de le serie, wrong zich met 1.10.4 achter het „groter' viertal op de 5e plaats. Vlinderende Nel Garritsen faalde Het derde Olympische nummer, de 200 meter schoolslag dames, had ook zijn sensatie. Niet zozeer om de tijden, want die waren niet om uit je vel te springen van louter vreugde. Doch Nel Garrit sen „vlinderde" 200 meter lang over de zware baan. De rustig voortzwemmende Lies Bonnier zag daarmee de laatste bedreiging voor de eerste plaats wegvallen, want Rika Bruins kon er niet bijkomen en moest zelfs nog de eer laten aan de zeer jeugdige Jopie Spoor. En de heren? Dat waren dus de dames! Die als zeer behoorlijke afsluiting het tweetal schoonspringsters op de springplank brachten, waarbij mevr. Lanting-Keller eindelijk weer eens revanche kon nemen op de veelbelovende Els van de Horn. De heren hebben het er met Helsinki in zicht niet zo best af gebracht. Het duel tussen Jitse van de Veen en Cees Kievit bracht een angstige Eindhovenaar, die steeds maar tijd verloor met het kijken naar zijn onverstoorbare tegen stander en die tenslotte in de touwen zwom en daarmee de zege aan de Leeuwardenaar moest laten. Maar de tijd 1.11.6 van deze winnaar was allesbehalve „Olym pisch". Trouwens, de 200 meter vrije slag-„candidaten" kwamen, op Joris Tjebbes na, geen één van allen onder de 2.18. Ook hier was dus de stemming in mineur, want om een finale plaats in Helsinki te kunnen be reiken, moest gemiddeld 2.15 ge zwommen worden en daar kwam Tjebbes met zijn 2.15.9 nog niet eens aan toe. Piet ten Thije werd hier tweede, Piet Elzenga „ver rassend" derde, Cor Hermsen vierde en Ad Boxem vijfde. Daan Buyse kwam op de school slag niet verder dan 2.45.8 en al nemen we de zware 50 meter- baan „als grote handicap", dan moeten we toch opmerken, dat de heren in deze laatste weken nog heel wat moeten verbeteren om voor uitzending in aanmer king te komen. Tenslotte laten we hieronder de uitslagen volgen: Dames 100 meter vrije slag: 1. mevr. Irma Heyting-Schuhmacher 1 min. 7.3 sec.; 2. Hanni Termeulen 1.7.4; 3. mevr. Marie Linssen-Vaessen 1.8-; 4. Koosje van Voorn 1.8.1; 5. Greetje Lugthart 1.10.4; 6. Rey- neke Symons 1.10.6. 100 meter rugslag: 1. Geertje Wielema 1 min. 15.9 sec.; 2. Joke de Korte 1.16.-; 3. Ria v. d. Horst 1.16.6; 4. Janni Rubingh 1.19.1; 5. Greetje Galliard 1.19.5. 200 meter schoolslag: 1. Lies Bonnier 3 min. 01.5 sec.; 2. Jopie Spoor 3.05; 3. Rika Bruins 3.05.2; 4. Jennie Welling 3.05.9; 5. mevr. Ebbing-Haverlag 3.07; 6. Nel Gar ritsen 3.09.2. 4 x 100 meter estafette: 1. nat. ploeg (Coosje v. Voorn, Hanni Termeulen, Mevr. Linssen-Vaes sen, mevr. Heyting-Schuhmacher) 4.36.2. Heren 200 meter vrjje slag: 1. Joris Tjebbes 2 min. 15.9 sec.; 2. Piet ten Thije 2.18.4; 3. Piet Elzenga 2.18.9; 4. Cor Hermsen 2.20.5; 5. Ad Boxem 2.22.3. 100 meter rugslag: 1. Jitse v. d. Veen 1 min. 11.6 sec.; 2. Cees Kievit 1.12.4; 3. Ben Arons 1.14.6. 200 meter schoolslag: 1. Daan Buyze 2 min. 45.8 sec.; 2. Piet Bekkering 2.51.8. HOCKEYPLOEG VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN De volgende spelers zullen deel uitmaken van de Nederlandse hockeyploeg, die naar de Olym pische spelen zal worden afge vaardigd: Mulder (Amsterdam), Derckx (Venlo), Drijver (TOGO). Ancion (Kampong), Loggere (La ren), Tiel (HHYC), van Heel (HHYC), Boerstra (HHYC), Kruize (HHYC), Esser (TOGO), Wery (HHYC). van der Valk (Delftse Studenten), Teekenbroek (TOGO), Bouwman (BMHC) en Anjema (TOG). Chef d'equipe is Jhr L. J. Quarles van Ufford. REG HARRIS KLOPTE VAN VLIET ANDERMAAL In de finale van een sprint wedstrijd op de Buffalo baan heeft de Brit Reg Harris met banddikte van Arie van Vliet ge wonnen. De Australiër Patterson werd derde. Van Vliet schoot naar voren toen de bel luidde, maar Harris wist hem na een uiterste krachtsinspanning op de streep te kloppen. Voor de laat ste 200 meer werd in de finale 12 sec. maar zowel van Vliet als Patterson hadden tevoren een betere tijd gemaakt, nl 11,8 sec.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3