APPIE DONKER klopte kop van 17 in de eindsprint m Nederlandse athleten klopten Belgen niet gering verschil Regen herschiep de baan in een ware modderpoel Cor Bakker (Halfweg) won de Ronde van Enkhuizen Veel regen, weinig publiek bij de courses Veendam Handbaltife! voor Duitsland UITSLAGEN De Ruiter err Tony Peters slachtten de zwakkeren af Courses Duindigt Hans Huizinga verbeterde record 3000 m. hindemisloop Van Sas bij de nieuwelingen Myrtilus wint hoofdnummer Nederland laatste U-at" manJcedlclz ■eï Tvoxj cum Henk Visser tweede bij het verspringen! Matige tijd van estafetteploeg Courses te Alkmaar Me rcedez- Be riz haalde triomphen Kampioensploeg Rapid komt Zwaluwen werd door Rotterdam geklopt Katholieke Noorderturnkring PAGINA 4 MMNUAO IQ JUNI 1952 Door een 19—8 overwinning op Zweden is Duitsland wereldkam pioen handbal geworden. De Duit sers leidden met de rust met 10 3, De wedstrijd om de derde en vierde plaats ging tussen Oosten rijk en Zwitserland. De Zwitsers wonnen met 1210- Nederland verloor van Denemarken met liefst 208. De eindstand van het eindtour- nooi om de wereldtitel is dus: 1. en wereldkampioen: Duits land; 2. Zweden; 3. Zwitserland; 4. Oostenrijk; 5. Denemarken; 6. Nederland. AUTOBUS MET DUITSE ATHLETEN VERONGELUKT Tussen Osnabruck en Diepholz kwam Zaterdagmiddag een auto bus met athleten, die op weg wa ren naar Delmenhorst waar voor- wedstrijden voor de Duitse kam pioenschappen zouden worden gehouden, in botsing met een par ticuliere auto. Zes athleten. bij wie de volledige estafetteploeg van de S V Blau-Weiss Osnabruck werden zwaar gewond. Ook de bestuurder van de particuliere auto kreeg ernstig letsel. Houps-prijs (1900 m): 1. Qui Hollandia G 2.50.3 (1.29.7); 2. Omessa 2.52.5; 3. Our Bonni. Tot,: w. 2.90, pl. 1.50, 1.40, 1.50; k. 3.20, cov. 3.30. Remmerswaal-prijs (1560 m): I. O Marijke 2.14.5 (1.25.2); 2. Oosting's Oogappel 2.14.9; 3. Pau- lientje. Tot.: w. 2.40, pl. 1.20, 1.50, 2.—; k. 6.30, cov. 3,50. Groen-Wit-prijs (1560 m): 1. Notre Dame 2.16.9 (1.25.6); 2. Kriemhilde 2.18; 3. Lily the Great. Tot.: w. 2.50, pl. 1.50, 8.50, 3.50; k. 29.30, cov. 46.60. Promotie-prijs (2520 m): 1. Ka- lida 3.44 1.27.5)2. Keesje Axkit 3.44.3; 3. Stuermann. Tot.: w. 2.80, pl. 2.—, 2.60; k. II.70, cov. 6. S. v. Wassenaar-prijs (2000 m): 1. O Marijke 2.59.3 (1.28.8); 2. Prince Bond 2.59.8; 3. Prinses Julia. Tot.: w. 1.60, pl. 1.50, 8.70, 1.70; k. 12.10, cov. 16.50. Nagtegaal-prijs (2000 m): 1. Boekanier 2.16.5; 2. Dollarprins; 3. La Carioca. Tot.: w. 2.—, pl. 1.30, 1.60; k. 4.50, cov. 3.70. Sprintershandicap-prijs (1350 m) 1. Prince Albert 1.27.4; 2. Etoile du Nord; 3. Taxiol. Tot.: w. 11.50, pl. 2.60, 1.70, I.90; k. 18.cov. 4.20. Kievit-prijs (1700 m): 1. Cor rida 1.55.7; 2. Brioso; 3. Manola. Tot.: w. 3.50, pl. 1.70, 2.80; k. II.70, cov. 3.80. Totale omzet: f 61,543. nieuw groepje losgerukt. Zeven man, met o.a. Tillie Wolfs (Vlij men), Hendriks (Oss), Adri Voor- ting en Jan Hofland. Pech cn moed. Tussen Groot Denderen en Den Bosch, op een bar stuk zandweg, vol plassen en kuilen, kwamen de achtervolgers steeds dichter bij. Tillie Wolfs rende alleen ach ter de koplopers aan en in de buitenwijken van de Brabantse hoofdstad was het contact slechts een kwestie van seconden: 50 meter nogSeconden? Plots (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, Zaterdagavond Dirk de Ruiter, wel vaker de dappere in het veld der „grote" amateurs, was de pedaalridder geweest, die de afbeulende slag inzette. De course was nauwe lijks weggeschoten, de Belgische grens amper gepasseerd. Samen met Tony Peters kende hij 110 kilometer lang geen genade. Toen was het veld 54 van de 109, die inschreven startten! ontdaan van de zwakken. Alles was gereed voor de grote, beslissende slag. Nog twintig renners in de course. Maar er gebeurde niets, 130 kilometer lang. Pas op de eindstreep, met de kop van achttien in felle sprint, viel de beslissing. Appie Donker klopte Rijnders en Koeman enkele banddikten. 't Was jammer, dat 't zo moest aflopen. De helft van 268 kilome ters werd er slechts gestreden. Toen verviel de groep der ster ken tot allengs vervelende passi viteit. Slechts de moedige Krijn Post, z'n Noordhollandse titel waardig tonend, en Jan Hofland, 42 kilometer alléén voor de grote groep brachten nog wat leven. Waaraan dit te wijten? Och zo moeilijk te onderkennen was t niet. In de groep van achttien za ten vier Haarlemmers: Adri Voorting, Arend van 't Hof en de Broers Piet en Tony Peters. Zij durfden 't wel op de sprint te la ten aankomen. Adri Voorting of van 't Hof kenden dat vak. Ze rekenden mis. Appie Donker had het spelletje bekeken en bleef ook passief, verspilde geen kracht. Toen Éd Koeman op het laatste rechte stuk van de Amsterdamse Bosbaan de sprint aantrok, ging de Olypipiaan mee. De Ruiter's sprong. Zoals gezegd, begon Dirk .de Ruiter op de Vlaamse kasseien met het vuurwerk. Piet van Heus- den sprong mee. In Gostmalle voegde ook Tonv Peters zich bij het tweetal, in Westmalle was van Heusden reeds gelost, completeer de echter Zahradnik het trio. Zo ging het verder door het land on zer Zuiderburen en bij de terug komst in Nederland was de situa tie nog onveranderd. Op 1 minuut en 16 seconden volgde het peleton. Toen begon de grote slachting. Breda was nog niet bereikt of een hoosbui kletterde op de ruggen der pedaalridders. Desondanks hielden de koplopers het bij een gemiddelde, dat op 42 km. stond. Vier kilometer voor Oosterhout bedroeg het verschil reeds drie minuten. Nog geen twee kilometer ver der werd de ontsnapping reeds veroordeeld. Zahradnik viel terug En van het tweetal aan de kop maakte Tony Peters nu ook niet een sterke indruk. Inmiddels had zich van de overgeblevenen een werden het toch weer minuten. Langzaam, maar. onherroepelijk siste zijn achterband leeg. Dat was na 125 kilometer. Juist bui ten Den Bosch, op het viaduct kwam daarna toch het contrast van de achtervolgers met de kop groep. Na 132 kilometer was er zelfs een veld van 19 renners aan kop, met Wolfs en met Krijn Post, driemaal reeds wegens machine defect achter geraakt. Op de brug te Viancn (181 km.) sprong Post voor de vierde lekke- band naar de kop. Bij Jutphaas (191 km.) liep daarna Hofland alleen weg, kreeg bijna 3 minuten voor sprong. maar werd na 223 km- weer ingehaèld. Toen stormden 18 man op de finish af. Slinger land lag „plat" achter. De uitslag luidt: 1. Donker, Amsterdam, tijd 6 uur 50 min. 4 sec.; 2. Rijnders, Amsterdam: 3. Koeman, Kromme nie; 4. van 't Hof, Sassenheim: 5. Voorting, Haarlem; 6. Meyer. La ren; 7. P. Peters, Haarlem: 3. Zieieman, Amsterdam; 9. Wolfs, Vlijmen; 10. Tony Peters, Haarlem 11. van Heusden Amsterdam; 12. Smit, Amsterdam: 13. Kooyman; Den Haag: 14 Bruggenkamp, IJ- muiden: 15 P.redius. Diemen' 16- Tienstra. Halfweg: 17. Krijn Post. Nieuw Vennep; 18. Hofland, Be- verwiik allen zelfde tijd als Don ker. 19. Slingerland. Zoeterwoude, tiid 6.55 40 f Advertentie) Ik zeg net tegen m'n vrouw „Ik loop naar een goede sigaret te snakken en daar kom jij me een Strand presentoren. Beter kan het niet! Zeer slechte weersomstandigheden het was guur en het regende vrijwel de gehele wedstrijd zijn van ongunstige invloed geweest op de organisatie en het verloop van de jaar lijkse athletiekontmoeting der heren tussen Nederland en België. Het werd toch een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Neder landse ploeg aanvankelijk met zeer grote voorsprong leidde, maar niettemin op enkele van de laatste nummers van het programma zovele punten moest afstaan, dat het tenslotte slechts een magere 211205 puntenoverwinning is geworden, waar mede revanche werd genomen op de nederlaag, het vorig sei zoen te Antwerpen geleden. De ongunstige weersomstandig heden waren natuurlijk van in vloed op de prestaties der athle ten. De baan die aanvankelijk vrijwel onder water stond, maar toen de wind sterker werd spoe dig droog werd, was natuurlijk zwaar, waardoor recordtijden niet mogelijk waren. De koude en de regen verhardden de spie ren en een athleet als Visser, die beslist zon en warmte nodig heeft om tot goede prestaties te komen, moest zich bij het ver springen met de tweede plaats tevreden stellen, omdat hij niet op temperatuur kon komen. België bezette de eerste drie plaatsen op de 10.000 meter en op de 5000 meter, terwijl Neder land het maximum aantal pun ten veroverde op de 400 meter. De Nederlandse ploeg nam een voorsprong bij het kogelslinge ren, dat op een bij terrein werd afgewerkt, waarbij de veteranen in de athletiek Hans Houtzager en Aad de Bruyn voor een eer ste en een tweedie plaats zorg den. De voorsprong werd ster* vergroot met een dubbele hor denoverwinning op de 110 meter met Broeken en Van der Hoe ven, welk spelletje herhaald werd bij de 100 meter door Saat (met 10,8 sec. op deze zware baan) en hammers (10.9 sec.). Maar toen kwam de eerste te leurstelling dopr het falen van De Kroon. In de eerste bocht kwam hij bijna ten val door het onderling dringen voor de goede positie. De Kroon bleef in die eerste ronde (afgelegd in 58 sec.) de rij van zes sluiten. In de voorlaatste bocht kwam hij naar voren en nam bij het uitkomen van de bocht de leiding over, welke hij wis't te behouden tot 60 meter voor het einde. Toen had hij alle macht over zijn benen verloren, hij was aan het einde van zijn krachten. Toen kwam, als vijfde num mer, de drievoudige overwinning op de 400 meter voor het drie tal Verwey, Smildiger en Hof meester, die in tegenstelling met een foutieve opgave van de zijde van de jury. m deze volgorde door de' finish kwamen. Maar onmiddellijk daarna nam België wraak met eenzelfde zege op de 5000 meter, want Gaston Reiff, die door Theys geruime tijd werd bijgehouden, gaf geen pardon. COPPI-BARTALI: ONBESLIST In een herberg in een voorstad van Rome is het tot een wild handgemeen geko men tussen opgewonden aan hangers van Coppi en dol driftige bewonderaars van de andere compionissimo, Bar- tali. Beide partijen kregen versterking van familieleden cn bekenden, die op het ge rucht afkwamen, en spoedig was de buurt verdeeld in twee kampen die even ver woed op elkaar insloegen als acht eeuwen geleden de Wel- fen en de Ghibellijnen. Toen de strijd een hoogtepunt be reikte verscheen de politie en werden tal van arrestaties verricht onder de belhamels, voorzover ze althans niet met spoed war het dichtst bijzijnde ziekenhuis moesten worden vervoerd. Alhoewel de slag onbeslist bleef was er nochtans één verliezer, t.w. de waard die met kort en klein geslagen inboedel achterbleef. Frans Buys behaalde op het nippertje de overwinning op de 400 meter horden. Hij gooide in het midden een horde om en hetzelfde gebeurde bij de laatste horde, waarbij hij volkomen zijn balans kwijt raakte. De 3000 meter hindernisloop leverde een verrassing op. Het is geen populair nummer in Neder land (waarom eigenlijk niet?) en dus had men niet veel verwach tingen ten aanzien van de pun tenverdeling. Maar Huizinga liep een moedige race achter de Belg Srhoonjans. Het was jammer, dat zijn neerkomen over de hinder nis bij de sloot slecht was, waar door hij over de ruim 7 ronden velo seconden verloor. Niette min bieek hii het Nederlands record, dat op naam stond van J. J. de Roode met een tiid van 9 min. 45 sec. gemaakt op 27 September 1947 te Oslo met 1.4 sec. verbeterd te hebben. Wim Slijkhuis had weer last van zijn achillespees en startte niiet op die 1500 meter, zodat Hans 'Harting het alleen moest opknappen tegen d'e sterke Bel gen Herman en Janssens. Terecht vreeside Harting de goede eind spurt van zijn beide tegenstan ders en daarom probeerde hij het tempo in de laatste ronde nog op te voeren ten einde de Scherp is de finish van Theo Saat op de 100 meter. In alle lengte werpt ook lan Lammers zich vooruit. Een Nederlandse zege dus op de 100 meter, maar vlak er achter liggen drie Bel gen, die het puntentotaal toch gelijk houden. Belgen van zich af te schudden, maar hij kreeg daartoe geen ge legenheid en op 't laatste rechte einde passeerde zowel Herman als Janssens onze landgenoot. De proef met Fanny Blankers- Koen in het estafettenummer is niet geslaagd. Het team bestaan de uit Fanny, Puck Brouwer, Xenia Stad-de Jong en Willy Lust had slechte wissels, waardoor veel tijd verloren ging en de ploeg slechts op een totaaltij d kwam van 48,8 sec, ondanks de stimu lans van de handicap, welke an dere ploegen hadden gekregen. De verwachting, dat een estafette ploeg met Fanny Blankers/Koen beneden de 48 seconden zou ko men is dus niet bewaarheid. ALKMAAR. Of de liefheb- ni een. Pelikaan S ging alweer bers van de paardensport ook werkelijk liefhebbers kunnen worden genoemd, zo zelfs, dat ze er vele ongemakken voor over hebben, om het genot van de sport toch maar r.iet te ontgaan. En of! Zondagmiddag het re gende stil en strak en zonder ophouden, maar de tribune op 't Sportpark was vol. De paarden sportliefhebbers, ze waren er, manmoedig en onversaagd geko men door de natte wereld. De sintelbaan was onder de onop houdelijke roffel van de regen herschapen in een modderpoel. Er was nog een nadeel: wegens paardencourses elders moesten de courses van Alkmaar wel wat aan belangrijkheid inboeten, maar dat nam allemaal toch niet weg. dat het publiek zich kostelijk amuseerde. De Aardbeienprijs werd ge wonnen door Oda van Domina, met Pietje Spencer als tweede en Odell als derde aankomende. De volgende course, om de Mizzi Schindlerprijs, werd werkelijk sensationeel door de verrichtin gen van Nelson. Bij de start lag Meerkol S voorop, gevolgd door On of Eve en Lina Bonnie. Toen On of Eve door onregelmatig draven achterop kwam en even later werd uitgeschakeld, wijzig de de situatie in het veld zich onmiddellijk radicaal. Meerkol S en Menno Dynamic liepen ver uit en hielden een spannende nek aan nek race. Toen kwam Nelson van de vierde plaats naar vorens passeerde Milly Dynamic en Meerkol S, die bij zijn tempo stapvoets leken te gaan en het scheelde maar enkele meters of ook Menno Dynamic moest het tegen Nelson afleggen. De course om de Dutch Evern- prijs was evenmin van spanning ontbloot. Quick Magowan S was en bleef onbedreigd aan de kop, steeds gevolgd door Opveger, die het tempo echter niet kon vol houden. Hij werd gepasseerd door Os- trogatta K en Lord Quetteville, diie op zijn beurt Ostrogatta K voorbijjoeg en een aanval op de koploper deed. Maar inmiddels stormde Fetronella, geheel bui tenom, naar voren. Lord Quette ville ging even voor de finish onregelmatig draven, zodat Petro- nella uitstekende tweede werd en Ostrogatta K derde. Lord Quette ville vierde. In de Amazoneprijs, waaraan slechts vijf paarden deelnamen, waarvan er nog twee werden uit geschakeld, ging de strijd voor namelijk tussen Pelikaan S en O Bonni,. terwijl Norton Williams daar ver achter kwam. Tot drie maal toe verloor Pelikaan S snel heid door onregelmatig draven, ma-ar wist ook telkens weer bij te komen. Nochtans werd O Bon- LEIDERSPLAATSEN IN LE MANS De 24 uurs autorace van Le Mans die Zaterdagmiddag begon, is gewonnen door de Duitsers Theo Hei-mann en Fritz Riess, die een Mercedes Benz-wagen be stuurden. Zij legden 276 ronden af, dat is 3733 kilometer met een gemiddelde snelheid van 156 km. per uur- Tweede waren de Duitsers Theo Helfrich en Helmuth Niedermeyer eveneens met een Mercedes Benz, met één ronde achterstand. De derde plaats werd bezet door de Engelsen Leslie Johnson en Tom my Wid'om met een Nash-Healy, op vijftien ronden. Van de 57 wa gens, die aan de start versche nen, reden slechts 8 de wedstrijd uit. Met een brede lach, de armen juichend omhoog, stormde de man uit Halfweg, Cor Bakker, Zaterdagnamiddag de finish over in de Ronde van Enkhulzen. Het talrijke publiek juichte hem hartelijk toe, want Bakker heeft veel familie in de Haringstad, Zijn overwinning heeft echter weinig gevaar gelopen, want nadat het startschot gevallen was, had Bakker reeds de leiding, liep snel uit en na 28 ronden te hebben gereden was het Bakker die doodleuk weer aan het hoofd van een gesloten peleton reed en alleen maar moest oppassen, dat niemand te ver uitliep. Eén ronde voorsprong. Zo was de ronde van Enkhuizen tamelijk tam met alleen in de laatste ronden de strijd om de tweede plaats. Met angst en beven werd deze ronde tegemoetgezien, want er werd ditmaal gereden op een geheel nieuw parcours met een haarscherpe bocht, een klim en afdaling met bovendien een rioolput, die 20 cm. boven de weg lag. Al deze factoren heb ben het rennersveld niet van de wijs kunnen brengen en de val partijen liepen nog best mee. De weersomstandigheden wa ren gelukkig zeer gunstig waar door velen de strijd bijwoonden, die om half drie werd begon nen met een wedstrijd voor 61 nieuwelingen over 45 km. (65 ronden). In een hoog tempo trok men de eerste ronden, onder aan voering van de Enkhuizer Miek Edelenbosch. Jammer voor hem en voor zijn eigen publiek moest hij na 15 ronden opgeven. De strijd bad een levendig verloop, dank zij vele uitlooppogirgen, die door een waakzaam peleton steeds weer teniet werden ge daan. Messchaert, Bovenkarspel; P. Luider, Venhuizen; J. v. Sas, Den Haag en Fok uit Hoorn waren veelal de vluchtelingen. Met nog tien ronden voor de boeg trok M. Bakker uit Bad hoevedorp er tussenuit en nam een halve ronde voorsprong. Fok, S. Wals en Kempff trokken er gezamenlijk tussenuit en 5 ron den voor het einde was het pe leton weer zo gesloten als een bus. De sprint bracht de beslis sing in het voordeel van J. v. Sas uit Den Haag in 1 uur 18 min. en 38 sec.; 2. B. Fok, Hoorn; 3. T. Kempff, Amsterdam; 4. P. Tienstra, Halfweg; 5. S. Wals, Amsterdam; 6. J. Rol, Alkmaar; 7. P. Vermast, Assendelft; 8. J. v. Putten, Hoorn; 9. C. Blaauw, Zaandam; 10. G. Cornelissen, Halfweg. Aanvankelijk was voor de amateurs 100 km. vastgesteld, maar in verband met het vér gevorderde uur maakte de jury er 72 km. (100 ronden) van. Van start af was het dus Bak ker, die snel van het peleton wegliep en reeds na 15 ronden een halve baan voorsprong boekte. Het peleton begreep het gevaar en verhoogde het tempo, maar Bakker kreeg de achterste renners in het oog, hetgeen voor hem een belangrijk voordeel was en na 25 ronden zat hü er weer middenin. De strijd om de eer ste plaats was gestreden, Bak ker bleef er voor waken dat niemand te ver uitliep en sprintte in. die tussen tij a nog aardig wat premies bij elkaar. Van de 30 gestarte amateurs bleef uiteindelijk niet veel meer over, want met nog 20 ronden te rijden telden we slechts 14 renners, waarvan Douwes, Am sterdam en Pronk, Warmenhui- zen een kleine voorsprong gin- Scn nemen. Steeds verder liepen eze renners weg en slechts Timmerman., Zaandam was de enige in het peleton die de ernst ging inzien en op zijn eentje de beide koplopers achterna ging. Op zeven ronden voor het einde had Timmerman zich bij hen ge voegd, en met zijn drieën ble ven zij een halve ronde voor sprong houden. De sprint moest voor nen de beslissing brengen en werd gewonnen door Timmer, man. In het peleton werd even eens fel gesprint en hier was het C. Kaijer uit Zuidermeer, die met ruime voorsprong de baas bleef over de negen overige renners. De uitslag van de amateurs was: 1. C. Bakker, Halfweg, in 1 uur, 58 min., 6 sec.; 2. G. Tim merman, Zaandam; 3. M. Pronk, Warmenhuizen; 4. H. Douwes, Amsterdam; 5. C. Kaijer, Zuider meer; 6. W. Rusmann, Haarlem; 7. H. Wiese, Amsterdam; 8. G. Cooper. Amsterdam; 9. J. v. d. Horst, Amsterdam; 10. A. Wal raven, Breezand. VAN RIJSWIJK DERDE TE BRUSSEL In het ten Kamerenbos te Brus sel werden internationale motor- wedstrüden gehouden. In de race voor 500 cc motoren over een af stand van 38,850 km won de "Belg Goffin met Norton in 19 min. 8 sec., hetgeen een gemiddelde be tekent van 121,828 km/u. Zijn landgenoot Martin werd tweede in 19.25 (119,918 km/u). Als derde eindigde de Nederland se Nortonrijder van Rijswijk in 19 min. 26 sec. springend door de finish en werd uitgeschakeld, zodat Norton Wil liams de finishlijn alleen maar behoefde te passeren, opi tweede te worden. In de course om de Elephant- prijs moest Quinta, die steeds vooraan lag, toch het onderspit delven voor Quint us Harvester. De Moulin Rouge-prijs werd gewonnen door Nellie Gregor, steeds aan de kop, doch ernstig bedreigd door New Spencer, die, uit de achterhoede komend, en alles buitenom passerend, de 2e plaats bezette, onder grote span ning van het publiek. Luxor, die steeds op de tweede plaats liep, verhuisde naar de vierde plaats en Madame B werd goede derde. In de course om de Roem van Kennemerlandprijs tenslotte werd' 0 Mc Gregor overwinnaar, na een heftig duel met Milly Dy namic. Our Bonni B, dde eigen lijk in de oourse zozeer geen rol speelde, kwam ten laatste goed naar voren en werd goede derde. De uitslagen luiden; Aardbeienprijs (2040 m) 1 Oda van Domina 3.21 (1.38.5): 2 Pietje Spencer B 3.21.8; 3 Odell; tot.: w 1.60: pl 1.30 2.10 2.10; k 5.80; cov 8.20. Mizzi Schindler-prijs (20.40 m) 1 Menno Dynamic 3.04 (1.29.3); 2 Nelson 3.06.4; 3 Meerkol S. tot: w 2.50, pl 1.30 1.20 1.60, k 5.50, cov 3.70. Dutch Evern-prijs (2040 m): 1 Quick Magowan S 3.11 (1.34.6); 2 Petronella 3.13; 3 Ostrogatta K; Tot: w 20.40, pl. 4.10, 4,—, 4.20, k 96.70. cov 20.70. Amazonen-prijs (2780 m) 1 O Bonni 4.21.8 (1.32.2); 2 Norton Williams 4.25; Tot.: w 3.80, pl 1.80, 1.80, k 4.10, cov 4,—. Elephant-prijs (1760 m)_l C^uin- tus Harvester 2.50.8 (1.34 Quinta 2.51.8; 3 Quick Magowan S. Tot.: w 2.20, pl 1,30, 1.60, k 3.80. cov 3.40. Moulin Rouge-prijs (3460 m): 1 Nellie Gregor 3.33 (1.31); 2 New Spencer 3.33; 3 Madame B; Tot.: w 3.40, pl 1.70, 1.90, k 4.80, cov 2.40. Roem van Kneemerland-prijs (2360 m): 1 P Mc Gregor 3.44.6 (1.35.1); 2 Milly Dynamic 3.44.6; 3 Our Bonni B; Tot.: w 10.60, pl 1.80. 4.90, 1.60, k 23.30, cov 13.20. Totaie omzet 29.728. TEGEN OLYMPISCHE PLOEG De besprekingen tussen Rapid en de KNVB voor hel spelen van een wedstrijd tussen een Bonds- ploeg en Rapid in Nederland hebben succes opgeleverd. Het is thans zeker, dat Rapid zal komen De wedstrijd wordt 8 Juli te Am sterdam in het Olympisch Sta dion gespeeld. De samenstelling van de ploe gen tegen het elftal van de Ne derlandse Antillen en tegen dat van Rapid' zal zodanig zijn. dat alle 17 Nederlandse spelers, die op het ogenblik in training zijn voor het Olympisch tornooi over beide teams zullen worden ver deeld. Het zeer matig bezette Fcyen- oord-Stadion kreeg een al even matige strijd te zien tussen het Rotterdams elftal en de Zwa luwen, welke eindigde op een 31 overwinning voor Rot terdam. De Zwaluwen telde vele bekende namen, waar van die van Abe Lenstra wel het klinkendst was, doch in het veld kwam dit zelden tot uit drukking. Veel heen en weer getrap met slechts af en toe enkele goede momenten van doelman Keyzer (Volendaim) en Lenstra (Heeren veen. Na tien minuten namen de gastheren met een onverwacht schot van v. d. Korput (Feyen- oord, waarop Keyzer verkeerd uitviel, de leiding, welke door Den Bleijker (Feyenoord) na een duel met de GVAV-er Buist tot 2U werd vergroot. Het duurde tot bijna een half uur na de rust, alvorens Van Ede (Sparta) de stand tot 30 kon opvoeren. Vijf minuten later redde Lenstra de eer. AMERIKAANSE DAMES TE STERK VOOR ENGELSEN De Amerikaanse dames hebben de wedstrijd om de Wightman be ker met 70 gewonnen, hun zestiende overwinning in suc cessie. Sinds deze reeks wedstrijden in 1930 begon kon Gr. Bnttannië slechts vier maal een overwinning boeken. En zo groot was het Ame rikaanse overwicht sinds de oor log dat de Britse dames in de laatste zeven wedstrijden van de 49 partijen er slechts twee kon den winnen: een enkelspel en een dubbelspel. Het was gisteren voor de hard draverijvereniging „Veendam" geen beste dag. Veel regen, en vanzelfsprekend weinig publiek. De tilden waren dan ook verre van fraai, evenals het draven zelf, daar in alle courses sterk tegen de goede draf is gezondigd. Doch de jury was clement en heeft met de baantoestand ter dege rekening gehouden. A. Siderius heeft zijn voor sprong met Queilie Veine goed uitgebuit en won vrijwel zonder veel strijd. De vooruitgaande Quickioper werd tweede. Dat een handicap op een der gelijke zware baan moeilijk is in te lopen bewees ook de tweede course. Nestor B. vertrok aan het hoofd, Mustang verspeelde na een ronde zijn kans door zonder de minste reden zeer gevaarlijk te gaan galoperen. Luciennes kon als tweede eindigen. Het internationale nummer werd een prachtige strijd tussen Over Again, en met 20 meter ontheffing rijdende Woudstra met Myrtilus. Reeds direct na de start nam Myrtilus de leiding, en wist deze tot het einde te be houden. Zij het met uiterste krachtsinspanning, want Over Again, die direct na de start een paar stilstaande fouten had ge maakt, kwam nog zeer gevaarlijk terzijde. Ondanks het slechte weer zijn de krungwedstrijden van de Kath. Noorder Turnkring toch doorge gaan. Vooraf verenigden de deel nemers zich in de St. Dommicus- kerk, waar de Z.E. Heer J. A. v. d. Zalm het Lof celebreerde en in een korte toespraak de nood zakelijkheid van sportbeoefening in katholiek verband belichtte. Het regentje, dat wellicht de land- en tuinbouwers zeer wel kom was, haalde een lelijke streep door de rekening van de Turnkring. De oefeningen en wedstrijden konden nu niet in de openlucht worden gehouden, zo dat men in drie groepen, in de nis en de twee overdekte waran da's de wedstrijden moest hou den. Bezoek kwam er tengevolge van het sleohte weer ook al met, doch niettemin verliepen de wed strijden in een goede en spor tieve geest. De uitslagen zijn als volgt: Dames: lste prijs DWV, War menhuizen, 414 p. (tevens wis- selprijs); 2e prijs DVV, Noord- Scnarwoude 365 p.; 3e prijs WGW Den Helder 325 y, pt. Dames knotsoefenangen: lste ngen: ■rijs Forward, Hoorn 76 p.; 2e pr. 'iveno, Alkmaar 7li/ pt. Meisjes 1516 jaar: lste prijs Taveno, Alkmaar 182 p. (tevens pr. Heerhugowaard f33 p. 182 p. wisselprijs)2e pr. DVV, Noord- Scharwoude 178 p.; 3e pr. T.O.G., Jongens 15—16 jaar: lste prijs TOG, Heerhugowaard 140 p.; 2e pr. DW 132 p. Heren: lste prijs DWV, War menhuizen 1251 p. (tevens wis selprijs); 2e pr. DVV, Noord- Scharwoude 1023 p.; 3e pr. TOG, Heerhugowaard 10051/, p. Grondgymnastiek Heren: lste prijs DWV, Warmenhuizen 673 p.; 2e pr. DVV, Noordscharwoude 545 p. Marum's Gragor zegevierde in de Beta-prijs vrijwel zonder enige strijd. De kortebaan werd een over winning voor Over Again. Zij het niet zonder geluk. In de eerste finale was Nanco M die het eerst de streep passeerde, doch daar geen der vier finalisten zonde r fouten was gebleven, moest wor den overgelopen. Nu was Nanco M tweede. De uitslagen luidden: Solenum-prijs (1650 m): 1 Quelle Veine 2.48.2(1.44.5); 3 Quickioper 2.51.1; 3 Oily B Bom mel. Tot.: 1.90, 1.10, 1.20. 1.20. Secale-prfjs (2220 m): 1 Nestor B 3.45.2 (1.41.4); 2 Lucicnes B 3.46.6; 3 Leidstar. Tot.: 11. pl. 5.50, 5.40. Triticum-prijs(2220 m): 1 Myr tilus 3.30.4(1.36.5); 2 Over Agam 3.303.5; 3 Nanzo M. Tot. 3.40, pl. 2.—, 1.60. Beta-prijs(2220 m.): 1 Marum's Gregor 3.45.4 (1.38.9); 2 Majoor Scott B 3.47.4; 3 Oeke. Tot. 4.70 pl. 2.2. Avena-prijs (690800 m): 1 Over Again 1.10.3; 2 Nanio M 1.10.6; 3 Leidstar. Tot. 1.70. Totale omzet f 5535.50. VOETBAL. Om het kampioenschap van Nederland. Ajax—Willem II I2 (Willem II landskampioen). HaarlemHermes DVS 1—2 Promotie tweede klasse. B; ExcelsiorHelmondia 02 D: Sc. Emma—TEC 5—1 Kampioenschap res. le klas. Ajax 2—NAC 2 2—2 MW 2Hengelo 2 13 AFD. NOORDHOLL. N /D. KNVB. USVU—Berdos 3—2 BEKER TexelHelder 02 WWVoiendam 2 0—4 ZaandijkAlomaria 20 CSV—OSV 2—3 SuccesAlkm. Boys 41 KRUIS Greep A: Tex. B. 1—Helder 3 53 Groep B: JVC 1Schagen 2 afg. Groep C: N. Niedorp 1W.waard 2 8—1 Groep D: Dirkshorn 1Aicmaria 3 35 Koedijk 1Vios 1 55 Groep E: Twisik 1Flevo 1 56 Groep G: Spartanen IWW 2 0—0 Groep I: DWB IGrasshoppers 2 32 K.K.EDO 1Sijbecarspel 1 12 Groep J: Alkmaar 2Schoorl 1 11 R.K.AFC 2Schoorl 1 1-^-0 Groep K: Zeevogels 1WBSV 1 42 Groep L: Alkm. B. 4—SVW 2 1—4 Groep M: Zeevogels 2Kolp. B. 1 3—3 Alkm. B. 3—SVW 1 1—1 Groep N: USVU 2—Uitgeest 1 6—2 CSV 2—USVU 2 6—0 KW 3—USVU X 2—5

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4