Fakkels verlichtten de stoet op weg naar de „Piet Hein" REGEN JASSEN Fait hel Diner in de Hoornse raadzaal Vorstelijke bezoekers Optin de zc Radi PALTHE PALTHE dineerden ten stadhuize Driemaal hiep hoiin Hoorn De gehele avond feest in de stad Wandeltocht ging niet door .j. Innocentius Commandeur, WATERDICHT ESM© De Koningin drinkt op 't welzijn van W. -Friesland Rede van burgemeester Canneman Prins Bernhard ere-Heemraad ,Drechterland" Marktberichten van Plaisier praktijk hervat LOONBELASTING over uitkering Afwezig steno-typiste net R.K. meisje DANKBETUIGING De familie Liefting LEERLING LOKETTISTE Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf Paling en kapuinen flinke Hulp in de Huishouding Hulp in de Huis houding flinke huishou delijke hulp Brood- en Banket-bakker AANNEMERSCURSUS te Alkmaar Groot Waterconcert Cuypers' Minnestrelen Grote Veilinghal te Warmenhuizen gebr. dames- en herenrijwielen mak werkpaard Huishoud- en Industrieschool OPENBARE LES spiegelsloep I HOGE PRIIS 1 Fa. G. Oudes GELDEN BESCHIKBAAR legen eerste hypotheek ROTAN MEUBELEN W. van Weert Met Christus Gekruist f 3.25 voor zieken, L. O. P. GEEN GRIJZE HAREN MEER Bezoekt de grote demonstraties met crème Marchal U WEEGT - WIJ HALEN!! S. V. d. KOP en ZOON eerste hypotheek op boerderijen Gaat U emigreren? Gebr. Hoed - Alkmaar Ook I kunne En Nederl< hoopt op ,/t PAGINA 4 ZATERDAG 21 JUNI 1952 vriendelijk lachend een groot bouquet orchideeën aan. Prins' Bernliard, die een donkergrijs eostum droeg, keek toe en zwaai de dan joviaal naar de tallozen tegenover en bezijden het stad huis. In het verlangen toch maar een goed uitzicht te hebben, hadden heel wat toeschouwers een plaatsje gezocht voor de vensters der bovenverdiepingen, ja er waren waaghalzen die er niet voor terugschrokken boven op de daken te gaan zitten. Terwijl de gasten aan het diner zaten, bleef de drukte in de binnenstad, vooral ook door de concerten op de Kaasmarkt en de activiteit van de muziek- De ouden van dagen, bewoners van Huize Avondlicht, boften toch maar dat zij precies op de grens der gemeenten Zwaag en Hoorn hun verblijf hebben. Nu stonden zij oog in oog met de Koningin, die hier door Hoorns burgemeester mr. B. R. Canne- man, werd begroet. Welkom in Hoorn", stond met grote letters op de erepoort. En deze groet was af te lezen van de vele duizenden langs de straten, waardoor de lange file reed, op weg naar de Doelenkade, waar de Piet Hein ligplaats had gekozen. Dit welkom klonk de Landsvrouwe toe in alle toon aarden; kleuters op de armen van vader of moeder deden met de groteren mee. Zij zwaaiden en riepen hun enthousiasme uit en zongen dapper met de muziek, die bij het Keern het Oranje Boven blies. Ja, twee Amerikaanse militairen, voortdu rend manoeuvrerend met hun fototoestellen, waren er een beetje beduusd van. Zelfs zonder een regen van papiersnippers kan een ontvangst grandioos zijn Grandioos was ze. Het klok kengebeier en de fanfares klon ken samen met de toejuichingen der Hoornse burgerij. Op Kleine .Noord en Grote Noord vormden de versieringen een schone en tourage voor dit unieke schouw spel; een Koningin die Haar in trede doet in een feestvierende stad. Om het met bloemen en planten omringde beeld van Coen zwenkte de stoet naar het Grote Oost. De klanken van de muziek en de spontane begroe- tingskreten der menigte klonken nog na toen H.M. bij de Piet Hein was gearriveerd, vanwaar zij een blik sloeg op de vrolijk gepavoiseerde jachten en andere vaartuigen, welke nu wel een enige mogelijkheid boden voor de toeschouwers. Pioniersters, padvindsters en kabouters ston den keurig in gelid. Drie dezer meisjes, An Back, Rma Graven- dijk en Bea Rutgers, mochten het kussen geven dat met geza menlijke medewerking en in spanning ter verfraaiing van de „Piet Hein" was vervaardigd. Prachtig vond de Koningin dit geschenk. „Ik kan het heel goed gebruiken" zei ze tot de meisjes. Ze liep ze allemaal langs en zei zo duidelijk dat ze het allen konden horen: „Hartelijk be dankt voor het mooie cadeau. Jullie hebt een heleboel kabou ters hè"? Driemaal klonk het „hiep hoi" van de meisjes, de Koningin ter ere. Toen stapte H.M. aan boord. Ze voegde zich bij Prins Bernhard, die 's middags reeds- vanuit Alkmaar hier was gear riveerd. Na een uur werd het Vorste lijk Paar opnieuw door de bur gemeester afgehaald voor het diner, dat door de burgemeesters van Westfriesland werd aange boden. De Commissaris der Ko ningin, B. en W. van Hoorn, de burgemeesters van Westfriesland en hun echtgenoten zaten mede aan. Mieke en Willem Canneman stonden de Vorstelijke bezoekers op de stoep van het Stadhuis parmantig op te wachten. H.M. de Koningin, gekleed in een bordeaux-rode cocktailjurk. waarboven een zilvervos, nam verenigingen, die zich deze avond wel bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt. Nu was het wach ten op het vertrek van Koningin en Prins. Lang voor half elf was er in de nabijheid van het stadihuis geen doorkomen aan en toen het vastgestelde tijdstip eenmaal was aangebroken, ston den de belangstellenden letter lijk reikhalzend uit te zien. Inmiddels hadden de honder den fakkeldragers, jongens en meisjes der jeugdverenigingen, een fantastische haag gevormd vanaf de Nieuwstraat tot aan do Doelenkade. Hoog vlamde het vuur in de donkere avond. Maar toen het einde van het diner later kwam dan was veronder steld, werd ijlings order gegeven de toortsen voorlopig te doven en eerst dan weer te ontsteken als het besluit van de maaltijd zou worden aangekondigd. Even kwam als kleine teleurstelling de mededeling, dat H.M. de Koningin had afgezien van Haar voornemen, de terugtocht naai de „Piet Hem" te voet te ma ken. Niettemin, toen Zij verge zeld van de Prins en het gevolg in zeer langzaam tempo naar de Doelenkade reed, was het enthousiasme der wachtenden er niet minder om! De fakkeldra gers sloten aan bij de menigte achter de auto's en zorgden op die manier toch nog voor een origineel slot van deze lange reeks officiële gebeurtenissen. Aan de Doelenkade lag de Piet Hein", spaarzaam verlicht te wachten. Het Koninklijk Paar liet een nog altijd feestvierende stad achter zich KRANTEN VOOR DE „PIET HEIN" HOORN. Zeg niet dat het leven van een journalist gemakkelijk is. O, het lijkt zo prachtig en inderdaad is het aat maar vergeet de moeilijkheden niet. Overal haantje de voorste zijn. Het risico lopen dat je door de politie teruggestuurd wordt of soms ook dat gijzeling volgt als je naar eer en ge weten te werk gaat. De vreemdste opdrachten moet je aanvaarden, ook werkjes uitvoeren die ogen schijnlijk niets met de jour nalistiek te maken hebben. Bijvoorbeeld gistermiddag toen wy de opdracht kregen om een aantal couranten naar het- Koninklijk jacht te brengen. Ze waren netjes ingepakt en er was een Oranjelint omgedaan. „Breng ze maar even weg" werd er gezegd en daar konden wij het mee doen. Toen eerst naar de Rijkswerkinrichting, waar de Piet Hein gemeerd lag. Het was gemakkelijk genoeg om de politie voorbij te komen. Wij hadden im mers een kaart! maar om bij het jacht te komen was een tweede opgaaf die onmoge lijk bleek. Want het was geen doen om vanaf lekant even iemand de wal- te roe pen. Dus gingen wij onver richter zake huiswaarts met de couranten. Naderhand hebben wij het weer gepro beerd toen het vaartuig bin nen was en aan de wal lag. Toen hadden wij meer suc ces. Wel had het nog vele voeten in de aarde, maar ze zijn er gekomen. Lange tijd hebben wij gewerkt alvorens te kunnen zeggen: „Opdracht uitgevoerd". Wij zeiden reeds dat het ogenschijnlijk niets met jour nalistiek te maken had, doch inderdaad was het maar schijn. Immers, anders had den wij dit verhaaltje niet kunnen schrijven, ziet U! Familiebericht-en Met innige dank aan God geven wij hierbij kennis van het Zilve ren Priesterfeest op 2 Juli a.s, van onze be minde Heerbroer en Heeroom, de ZeerEerw. Pater van de Congregatie der H.H. Harten, Overste der Damianus-Stichting te St. Oedenrode Moge God de jubilaris nog vele zegenrijke ja ren schenken. G. DE HAAN COMMANDEUR J. DE HAAN Cor - Hans - Peter Bergen (N.H.), 21 Juni 1952 Voor de zeer vele en hartelijke bewijzen van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij, mede na mens onze wederzijdse familie, onze oprechte dank. Schagerbrug: G. P. VEUL T. VEUL-DEUTEKOM Burger brug: P. VEUL M. C. VEUL-KOPPES Juni 1952. CHEMISCH GEREINIGD EN VOLGENS HET PALTHE WATERDICHTPROCÉDÉ I Service-Station voor ALKMAAR Mient 10 -. Jelef. 4208 Advertentiën NATIONALISTISCHE AANVAL OP CHINEES EILAND TAIPEH Uit officieeu-ze bron wordt vernomen, dat een Chine se Nationalistische stoottroep op 12 Juni het eiland Tsjianghoa bii de kust van de provincie Foekien heeft veroverd. Twee Bataljons infanterie vielen het eiland aan dat door biina duizend commu nistische manschappen was bezet. Van de tegenstander werden 200 man gedood, 200 gewond en 150 gevangen genomen. De Nationa listen verloren 45 man aan do der». Waarnemers maken uit de om vang der ingezette troepen op. dat de Nationalisten besloten hebben, het initiatief van de operaties langs de kust van com munistisch China te hervatten. ZWAAG. vroege aardappelen 716.60; spinazie 3541; poste lein 1827; uien 20; rode kool 2024; slabonen 611.30; snijbo nen 871.27; tuinbonen 2223; peulen 651.31; tomaten 1690; waspeen 22; bospeen 622; rabar ber 213; andijvie 2632; sla 25.70; bloemkool 840; kom kommer 1124; perzik 422; aardbeien 451.07; prolefic 37 65; groene kruisbes 4.108.70. BLOKKER. vroege aardap pelen 11—15.10; kriel 6.90—11.20; bosuien 1517; slabonen 1.15 I.29; snijbonen 1.05; tuinbonen 20—22; peulen 1.10—1.22; tomaten 7889; bospeen 1820; rabarber 58- sla 2.306.80; bloemkool 1226; perziken 717; bindsla 35; aardbeien 501.06; pruimen 61; frankenthaler 2.30; jonkheer van tets 5668. MEDEMBLIK. vroege aard appelen aanvoer 224.800 kg. grof 13.20—13.80; groot 12.70—15.10; klein 12.60—14.20: kriel 11.50— 12.70; rode eersteling groot 16.50 17.60; doré grof 13.50; groot 15.20; bloemkool I 24; II 22. HOOGKARSPEL. 170.000 kg. aardappelen; grof 12.9013.90 groot 11.5013.60; klein 11.30 12.90; kriel 10.20—11.10. AVENHORN. 18.000 kg. aardappelen grove schot 11.90; midd. 12.10—14.30; driel. 12.20— 13.80; kriel 10.6012; doré midd. 15.50 GROOTEBROEK. 685.000 kg. aardappelen: eersteling groot II.90—14.50; grof 12—13.60; klein 12.60—14.20; kriel 11—13.20; rode eerst, grof 13.2016.90; groot 15.3019.90; klein 10—11; kriel 8.109.90; doré grof 12.5013.80; groot 14.70—17.60; klein 13.10— 13.90; kriel 12.4013; saksia grof 12.60; groot 12.10; eigenheimer groot 15.20; blw. eigenh. groot 17.70. Tijdens het diner in de Hoornse raadzaal waaraan 68 gasten aanzaten, heelt burgemeester mr. B. R. Canneman Hunne Ko ninklijke Hoogheden toegesproken en gewag gemaakt van de vreugde der burgemeesters, toen zij vernamen, dat H.M. en Z.K.H. gevolg hadden gegeven aan het verzoek te willen aan zitten bij deze maaltijd. Mr. Canneman herinnerde aan de toe spraak, welke de Koningin in 1951 op het congres van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten te Utrecht heeft gehouden, daarbij zeggende: „uw ambt is zwaar en mooi, evenals dat van de Commissaris der Koningin en evenals het mijne". Deze woorden zijn ons uit het hart gegrepen, zo zei de Hoorn se burgemeester. Wij zullen ons daarom door onze Vorstin ge schraagd mogen weten in onze pogingen om voor gemeenten en inwoners een werkelijke leids man en burgervader te zijn. Mr. Canneman koesterde de hoop, dat Koningin en Prins van dit gewest een gunstige indruk zouden hebben gekregen van de activiteit der bevolking. In deze tijd moet dit gewest wel een in druk maken van welvaart en rijk dom. Hoezeer in contrast staat daarmede, dat deze streek tot ont wikkelingsgebied is verklaard, dat dus dit deel van ons vader land zonder hulp van Rijk en Provincie niet in staat zal zijn de snel groeiende bevolking vol doende bestaansmogelijkheden te verschaffen. „Doch hoe de toe komst ook moge zijn, Uwe Majes teit kan er zich van overtuigd houden, dat zij in haar Westfrie- se burgemeesters een corps zal vinden, dat bezield is met een geest van eendracht en samen werking en dat gezamenlijk zal trachten de moeilijkheden het hoofd te bieden. Het is onze grootste wens, dat Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid in deze feestelijke bijeenkomst een afspiegeling zult vinden van dit esprit de corps, dat ons, West- friese burgemeesters samenhoudt" De tafel werd geopend met ge bed. Na de rede van burgemees ter Canneman hief burgemeester Wiering van Zwaag de kreet: Leve de Koningin, Leve de Prins aan. Het Wognums Zangkoor zong de drie liederen volgens het pro gram. De dirigent, de heer Saai werd bij H.M. ontboden, die hem bedankte voor het gebodene. Burgemeester Canneman bood vervolgens aan H.M. de beker van Bossu aan en overhandigde Haar een oorkonde, namens het gemeentebestuur, vervaardigd door de Hoornse kunstschilder Wouter Ydo, waaraan het zegel van 1591 gehecht was. Na het visgerecht leidde de burgemeester van Hoorn de dijk graaf van Drechterland, burge meester Elders van Bovenkarspel in, die aanknoopte aan enkele mededelingen, welke burgemees ter Canneman over Drechterland had gedaan. Burgemeester Elders herinner de er aan, dat het dijkrecht al dateert uit 1288 later bevestigd door graaf Jan I dato 1299. Van die tijd begint de geschreven his torie van Drechterland, dat te vens de zorg over de wegen had. Het bestuur van Drechterland wordt geinstalleerd met een dronk uit de Drechterlandse hoorn. Aan Prins Bernhard bood de Dijkgraaf die hoorn aan en nadat hij deze volgens de regels van de kunst had geledigd, verklaarde de Dijk graaf hem geinstalleerd als ere- bestuurslid. ten bewijze waarvan hij de Prins een zilveren leg penning met het wapen van Drechterland aanbood. De Prins aanvaardde dit met 'n kort dank woord gaarne. Koningin en Prins hadden nog ieder een exemplaar op oud-hollands papier van de tafelwetten van Drechterland in ontvangst te nemen. Hierna was de beurt aan de Westfriese voordrachtkunstenaar Kees Stet van Ierswoud (de heer kende schetsen van het Turf schip van de Langereis en de Brand van Ierswoud ten beste gaf, ook hij mocht van H. M. persoonlijk een compliment in ontvangst nemen. De Koningin dankt. H. M. de Koningin sprak het verdere verloop van de tafel een kort woord van welgemeen de dank voor de hartelijke ont vangst. Zij verklaarde ten zeerste getroffen te zijn door de harte lijke belangstelling van de Hoorn se bevolking en zeide verheugd te zijn, dat zij met het Westfriese volk en het Westfriese land deze dagen kennis kon maken. Zij bracht tenslotte een dronk uit op Westfriesland. Een bewijs, dat de tafel een gezellig verloop had, mag zeker wel gezien worden in het feit, dat het diner bijna een half uur over tijd geëindigd was. Eerst Huidarts Alkmaar HEDEN tegen kwart voor elf begaf het gezelschap zich naar de zgn. ka piteinskamer, de kleine trouwzaa,! waar de koffie werd geserveerd. Tegen elf uur werd H.M. met de Prins uitgeleide gedaan door de burgemeester en mevrouw Can neman, terwijl een deel van de gasten naar het bordes kwam, om H.M. toe te wuiven bij Haar vertrek. 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. In de Staatscourant van heden is een beschikking van de minister van Financiën opgenomen, waar bij is voorgeschreven dat de wachtgeld- en werkloosheidsuit keringen, welke ingevolge de met ingang van 1 Juli 1952 in wer king tredende Werkloosheidswet zullen worden gedaan, aan inhou ding van loonbelasting zullen zijn onderworpen. De inhouding dient te geschie den door de bedrijfsverenigingen, die met de uitvoering van de Werkloosheidswet zijn belast, dan wel door de werkgever, indien de uitkering door diens tussenkomst geschiedt. In de toelichting op de beschik king is voorts medegedeeld, dat de compensatie, welke de werk nemers zullen ontvangen in ver band met het door hen te dragen deel van de premie, aan de loon belasting is onderworpen. Dit deel van de premie kan echter voor de heffing van de loonbe lasting in mindering van het loon worden gebracht. Dientengevolge zal de in te houden loonbelasting in de regel doch niet altijd eenzelfde bedrag als vóór 1 Juli belopen. A. A. M. E. JANSSEN Arts Heiloo van 21 Juni t.m. 13 Juli Andere huisartsen ne men waar. Recepten s.v.p. voor de middag of tussen 78 Gevraagd per 1 Aug. of eerder te Alkmaar Br. onder no. 19470, bur. v. d. blad. Wegens teleurstelling terstond gevraagd een genegen alle voorkomen de werkzaamheden te verrichten, bij Mevr dr. POOT, Dorpsstraat 30, Bergen. Langs deze weg betuigen wij aan alle familie leden, vrienden en kennissen onze hartelijke dank voor al het goede, wat wij van hen hebben onder vonden. In het bijzonder danken wij allen, die bij gelegenheid van onze emigratie naar Nieuw- Zèeland bewijzen hebben gegeven van hun hulp vaardigheid en belangstelling. Vanaf het m.s. „Sibajak" roepen wij U in gedach ten een hartelijk vaarwel toe. met de wens, dat het ons wederzijds goed mag gaan. Voor spoedige indiensttreding op het station te Alkmaar wordt gevraagd een Vereisten: Mulo- ot gelijkwaardig diploma; sollicitanten moeten vóór ot op 1 lanuari j.l. de 17-jarige leeftijd hebben bereikt, doch mogen niet ouder zijn dan 23 iaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Op leidingsschool der N.V. Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht HOORN. Het licht viel uit kristallen luchters gisteravond in de raadzaal van het stadhuis van Hoorn op stijlvol aangerichte ta fels, rond welke 68 gasten met H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard aanzaten aan de maaltijd, die door de Westfriese burgemeesters aan de vorstelijke bezoekers en hun gevolg was aangeboden. Twaalf bedienden in rok, met wit vest en strik en witte handschoenen die eerst uitgingen toen het uur van de koffie had geslagen gingen af en aan; zes sommelliers serveer den de wijn: een witte Bourgogne van 1949: Pouilly-Fuissé voor keur van de Prins en rode Cha teau Villeneuve de Cantemerle- Macau van 194 7. Drie servanten stonden aan de hoofdtafel ter be schikking van Koningin en Prins. Aan de rechterhand van de vor stin was mr. Canneman gezeten, links burgemeester Kooiman van Hensbroek, oudste in dienstjaren. Rechts zaten voorts Prins Bern hard tussen Baronesse de Vos van Steenwijk en mevr. Canne man, links mevr. Peters, echtge note van Medemblik's burgemees ter en de Commissaris der Ko ningin, baron de Vos van Steen- wijk. De tafels, aangericht met lin nen, zilver en porcelein van Drechterland en Roskam, droegen in monumenten van suiker de glorie van de streek: Hoofdtoren en Kasteel Radboud, een boer derij en een molen, „Aurora" en de veiling „De Eendracht", een mand ..Öpperdoese Rondjes" en fruit van de Bangert, en als cen traal stuk een suikeren vuurtoren, door botters van Hoorn en Enk huizen geflankeerd, alles bijeen een reeks staaltjes van vakman- gaf als de tafelstukken van rose anjers en blauwe scapiosa en de kleurige lijn van oranje balsemi- nen die bloeide langs de wanden. In dat feestelijk décor was het menu van ronde Hollandse eer lijkheid, de streek waardig: na een voorgerecht van kreeft en de aspergesoep werd IJsselmeer- paling met gesmolten boter op- roon uit Alkmaar), die zijn be-1 schap, dat de zaal evenzeer cachet gediend door jonge worteltjes en nieuwe aardappelen geflankeerd, en door gevulde Hollandse kapui nen gevolgd. IJS, koffie en li keur sloten dit ainer, dat Kees Stet intussen kansen bood op vorstelijk succes en waaraan ook Wognums Zangkoor zich ho ren liet met .,'t Lof der Liefde" op muziek van Anton van der horst, „Het Kwezelke" in de be werking van Henk Badings en het Oud-Vlaamse „Den Uil die op den peerboom zat naar Alphons Die- penbrock. Achter de schermen, in een vroeger type-kamertje, heersten heel de avond hitte en hoogspan ning. Daar zwaaiden de heren van Beek, de Boer en Muller ge zamenlijk de pollepel, braaf ter zijde gestaan door mevr. Velt en twee gezusters de Boer, terwijl op zeventien pitten van fornuizen en industriebranders tegelijk, on der het dak van Hoorn's vroede vaderen dat vorstelijk maal werd bereid, dat in de raadzaal nog web zo goed moet hebben gesmaakt als er anders de kluif van de ge meentebegroting pleegt te doen. Kaasmarkt- Utrecht UTRECHT 20 Juni Aange voerd 26 partijen kaas. Aantal 1073, 6782 kg. Ie kwaliteit 2.25 2.29; 2e kwaliteit 2.202.24. De handel was vlug. In R.K. gezin te Hil versum wordt gevraagd v. d. e. n. Leeftijd tot 40 jaar. Meerdere hulp aanwezig. Goed loon. Brieven aan tijdelijk adres: Mevr. Janssen, villa „Mare Vista", Noordwijk aan Zee Gevraagd per 1 Juli in gezin met twee jongens (16 en 14 jaar) Zelfst. kunn. koken en werken. Oldenboom, Kloveniersburgwal 12 te Amsterdam-C., tel. 47386 Gevraagd in gezin van 2 personen goed k.koken en werken v. goede get. voorzien. Mevr, Groeneweg, Hont- horststraat 52 h., par terre-flat, Amsterdam. Gevraagd: Gevorderd C. ZWART, Brood- en Banketbakkerij, Linden, laan 65. Alkmaar. Tel. 5696. De termijn van inschrijving tot deelname aan de is opengesteld op 26 en 27 Juni en 1, 3 en 4 Juli a.s. van 1921 uur. Houtweg 20, Alkmaar Deze 3 jarige cursus leidt op tot het examen ter verkrijging van het Vakdiploma Aannemer, afd. Burgerlijke- en Utiliteitsbouw of Grond-, Water- en Wegenbouwkunde, onder toezicht van bovengenoemd Bestuur. De directeur G. WAALEWIJN zingen ZONDAG 22 JUNI, 's namiddags 2 uur in de bij gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de grote toonkunstenaar HUBERT CUYPERS, die bij deze 'gelegenheid tevens zal worden gehuldigd. Uitgevoerd worden Middeleeuwse en moderne koorwerken, w.o. enkele composities van de diri- bent zelf. De ongeëvenaarde accoustiek van de hal, waar het publiek op boten ingevaren wordt, zal dit concert maken tot een unieke gebeurte nis op cultureel gebied. Toegangsprijs f 1.inclusief belasting Gevr.: R.K. MEISJE, om in de maand Aug. de huis-h. en ged. verz. van de baby van 10 mnd. op zich te nemen. Br. no. 19450 Bur. v. d. blad. Gevraagd: COUPEUSE, met enige ervaring, niet ben. 20 jaar. J. A ZOON, Egm. a.d. Hoef, tel. 433. Biedt zich aam JUFFR. voor eenvoudig naai- en verstelwerk. Br. no. 19446 Bur. van dit blad Aangeb.: enkele stuks prijzen vanaf f 30.tot f 95.—. GAZELLEHUIS. Alkmaar. Sleutelservice! Beter goedkoper en garantie slotenreparatie. Spoorstr. 87, Alkmaar. Aangeboden voor de kost P. LIGTHART, Dorps- str. 178, Warmenhuizen EMMASTRAAT 24 ALKMAAR geeft op WOENSDAG 25 en DONDERDAG 26 JUNI, van 24 uur Alle belangstellenden zijn welkom! Gelegenheid tot aangifte van leerlingen tijdens de Openbare Lessen en iedere Woensdag en Vrijdag van 2 tot 4 u. Te koop: Engelse lang 5.75 m. breed 2.20 m., prijs billijk. Adres: Emmastr. 17. Egm. aan Zee, tel. 346—K 2206. Te huur Centrum stad: PAKHUIS of gedeelte. Te bevr. Stuartstraat 101 te Alkmaar. Te koop: een VATSPUIT en een 2-pers. kano, bij C. DEKKER, Burgerstr. 11, Warmenhuizen. voor goud, zilver. I juwelen, bloedko- ralen Langestr. 14, Alkmaar NATIONALE HYPOTHEEKBANK HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Voordam 13 Tel. 4924 Rippingstr. 4 Tel. 2707 ALKMAAR Alle soorten manden werk - Reparatie Oudegracht 131 Alkmaar - Tel. 5369 HERMAN DIVENDAL geheel samengesteld in de geest van het Ziekenapostolaat: In fleurig linnen bandje Een kerkboek Een uitgave van de KINHEIM- UITGEVERIJ HEILOO Verkrijgbaar in de boekhandel liooi net oua uapiej aiet weg Bewaar Liefdewerk Oud Papier DOELTREFFERS Maandag 23 Juni a.s. om 2. 3, 4 en 5 uur bij KAPSALON VAN MERWIJK, Alkmaar Laat 156 Crème Marchal geeft Uw grijze haar on middellijk zijn natuurlijke kleur terug. Gemakkelijk zelf toe te passen Bekroond te Bfussel en Parijs OUDE LOMPEN 25 ct. per kg WOL GEBREID 150 ct. per kg PLATTE KRANTEN 5 ct. per kg OUD ARCHIEF van 15-30 ct. per kg OUD IJZER van 5-8 ct. per kg ALLE SOORTEN METALEN tegen DE HOOGSTE DAGPRIJZEN RAAKSJE 7-9 - Tel. 4665, b.g.geh. 5917 Alkmaar Net R.K. Meisje, 20 jr., zoekt dito vriendin, liefst in Alkmaar. Br. no. 19453 Bur. van dit blad. NET R.K. MEISJE gevr. in gezin met 3 kleine kinderen! H. PEL, Wes- terweg 5, Alkmaar. Te koop: 6-j. rij- en werkpaard, mak v. alles. Na 5 uur. J. Blom, Waarddijk A 94, Oterleek Te koop: Platte 1.wagen 16 M., zeldz. laag. J. Tuyp, Jisperweg 40, te Beemster. Te kp.: goed omderh. Kinderwagen. Sta tionsweg 112, Alkmaar. Te koop gevr.: Melkgei- ten en een bok. Ver- we ij, Bov. Molenweg te Venlo. Te kp in pr. st. zijnde kinderwagen, moet weg Jb. Pronk, Slotweg 379. Egmond a. d. Hoef. Zgal met vrije keuken enz. te huur v. elk feest. Bespreek vroegtijdig. Verdronkenoord 7375, Alkmaar. Lief teh. aangeb. te Arnhem aan kinderen, waarv. ouders met vac. Inl. onder no. 19459 Bur. van dit blad. HET ONDERLING BOEREN VERZEKERINGS FONDS TE LEEUWARDEN wenst de aan haar toevertrouwde verzekerings gelden bij voorkeur te beleggen als Inl. bii H. ZEEMAN. Nassaulaan 24. Alkmaar SCHOENEN EN TASSEN SPUITEN! JANSON, VROUWENSTRAAT 13, ALKMAAR Sinds 1928 (Waalwijks Vakman) Gaat voor Uw vakkundige verpakking van Uw goederen en verhuizing naar: BERGPLAATS Scharloo 19 VOOR INBOEDELS Telefoon 2683 Wat zal de Tour d Zwitserse zege. Dc verkondigd door d tussen de kampioe de zo langzamerha altijd wonderlijk a< strijdtoneel zullen i Overigens moet r twist tussen de bei> wielierkoningen mei korreltje zout neme: mercieel gebied heren, directeuren i concurrerende rijv natuurlijk recht te kaair. Bartali heeft gers en Coppi niet het zijn juist deze li scheidingslijn tussei kampen eerder gr dan uitvagen, en Coppi en Bartali is welkom. Hun namei die manier constant citeit, en daardoor uiterst waardevolle jecten voor de beic welker winstcijfer altijd een stijgende vertonen, De verzoening t renners was een sh« eerste rang. Aan-vé aangekondigd, dat d sen de twee heren gelopen, dat zü er c afzagen deel te ne: tour de France. Vo juist gereden ronde gewonnen door Faui Bartali, die per se triomferen, geducht Rustic De heer Jacques grote organisator 'v£ van Frankrijk, vond prachtig, want al deed de aandacht vestigen op zijn tc de Italianen kome Iedereen leefde in s halve monsieur Godc gewoonlijk aan de zee-oevers van 't Fri paradijs van een vacantie genoot. Joic wist immers, dat de wei zouden komen Coppi en Bartali n: zijn zaak wilden diwax hij a-ltijd nog een dwangmiddelen acht een startverbod en de agenda staande v tenissen. Uiterst onprettig v kampioenen, die evenmin als u en ik wind kunnen leven. Snikkende Enfin de hele gesc weer een goedkope ZONDAG 22 HILVERSUM 1, 4 K.R.O.: 8.00 N-ieuv berichten. 815 Gram 8.25 Hoogmis. N.C Nieuws en watersta Omroeporkest. 10.0 kerkdienst, 11.30 Gev K.R.O.: 12.15 Apol Gramofoonmuziek. 1 mentsrnuziek, 12.55 13.00 Nieuws, weeri katholiek nieuws, concert, 13.45 „Uit 1 boeken", 14.00 Cel 14.30 Holland Fe: „Jeanne d'Arc au E toriurn (in de paui der bergen", causer: Gramofoonmuziek,1 Hek Thuisfront Ov Sport, 16.30 Vesper 17.00 Nederl. Hervo dienst 18.15 Zangdiei 19.00 Gramofoonmu „Het gebed des Here 19.30 Nieuws, sporti weerberichten. K.R.C tualiteiten, 19.52 Boe 20.05 De gewone m-ai zijne van 2012 Ge\ gramma. 22.45 Av< liturgische kalender. 23.1524.00 Gramofc HILVERSUM 2. 2 V.A.R.A.: 8.00 Niei richten en postdur 8.18 Gramofoonmuzie het platteland, 8.4 8.57 Sportmededelinj duivenberichten. 9.00 muziek 9.45 „Geest causerie. 10.00 Geve ziek, 10.30 „Met en slag", 11.00 Prome (intermezzo: Voordr R.O.: 12.00 Postdui en gramofoonmuziek, afrekenen, heren!", ■long muziek, 13.0-C weerberichten. 13.01 gen en gramofoonm Orkestconcert, 13.55 king 14.15 Gram 15.00 Filmpraatje, hole orkest. 15.45 en solisten. 16.30 V.A.R.A.: 1700 C 17.20 Gemengd koor «e jeugd. 17.50 S 18.15 Nieuws en si VPR O.: 18.30 Korft IK.O.R.: 19.00 Voh 19.35 „Pastoraal he; ne, A.V.R.O.: 20.00 T Gevarieerde muziek, ge en Caroline", he Gramofoonmuziek 2 foonmuziek. 22.25 c 23.00 Nieuws 23 U zicht, 23.15—2400 Dt MAANDAG 23 HILVERSUM I, 40 7.00—24.00 NCRV. 7.00 nieuws; 7.18 g

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4