Unieke prestatie van Willem II: ongeslagen in karppioensstrijd Olga Pluto won overtuigend op verregende course-dag H.R.C. test-Frisia Koosje van Voorn finishte sterk op de vrije slag Rietman en Meynen waren winnaars op Trimunt Wijziging in Norfon-team irses Duindigt Excelsior naar de eerste klasse Coppi winnaar, maar ook Wagtmans! Titels op de baan bleven uit Heftig duel Ten Thye—Elzenga Olympische roeiers waren in actie COURSES GRONINGEN Notre Dame en New Spencer zegevierden in damesnummer Oosterparkers II won in Rotterdam ft En toch: Voetbal-finale klopte „politiek" glansrijk I MDIA DE MINDERE I GEROUTINEERD VOLENDAM >1. Wat moed was er B om zich aan voetbal- i voelbalkijken te wagen depressie-Zondag. De an Volendam, Hollandia aar honderd onversaagde ■s waagden het er toch en het was beslist niet in de weergoden, dat zij minste beetje resnect voor deze dapperheid. lekerwedstrijd werd dus waterballet, dat miette- aantrekkelijkheid als 1 niet verloor, iia bleef een stuk ten ij de geroutineerde 2de /olendam. 16 werd de n de eerste helft was er overwicht der Volen- nog niet zozeer sprake, i gaf toen goed partij, Volendatmmer uitvallen ;el en veel gevaarlijker. ior de rust begon, had- gasten een betrekkelijk —0 voorsprong verkregen Ipunten van Koning en dia kwam nog tot 21, de rust; een schot van de roos geschoten door ar tot verdere doeltref- achtsontplooiïng kon de club met meer geraken n was en bleef verder tgeen o.m. bleek door :n van Toon Tol, Koning, Dick Tol. iie-priis (2040 m): 1- Prof. 5.6 (1.20.7); 2. Peter Kar- 3; 3. Prinses. Tot. w 1,70 ,70, k 2,20 cov. 2.40. irijen-prijs (2000); 1. Oc- 3.02.6 (1.27); 2. Neerlan- 3 Our Bonni B. Tot. w. I 1,80 1,70, k. 10 cov. 7,70 auwkunst-prijs (2040 m) »s Lieveling 3.06.1 (1.30.4) ize 2 3.06.1; 3. Olivia Ha- rot. w. 3,90, pl. 2 3,70, k. r. 6. •prijs (1900 m): 1. Que- >9 (1.33.2); 2. Quinte Hol- 59.3; 3. Q William P. Tot. ;ov. 1,60, k. 3,80. Krijs (2100 m): 1. Prinses L (1.26.2); 2. Menno Dy- >18; 3. Larrikin. Tot. w- 1,90 2,20. k. 10.60, cov. en beitel-prijs (2100 m): old 3.06 (1.26.9); 2. Mar- oer 3.06.7; 3. Otella. Tot. Dl. 1,40. 1,60, k. 2,70, cov. tie-prijs (2120 m): 1. B 2.59.2 (1.23.7); 2. My 2.59 9; 3. Volante 3 3 01.5. 8,60', pl. 6,30 2,60; k 20.60, omzet f 28-832,50. De referee kende ae laarom 'n strafschop toe >or Heeres op onberispe- ie werd ingeschoten. 2-1. rs hadden nu blijkbaar k te pakken, want geen nuten later beoordeelde open keeper een voorzet ner verkeerd en het was ,or Nieuwstad weinig m het ieder m het doel Nog voor de rust waren de gastheren die hun deed juichen. Rijkers i op zijn eigen wijze genstanders om vervoi- uwstad middels een trek- fraaie kans aan te bie- Ike door hem werd be rust gingen de Racers kalmer aan doen. Nu >al meer op de helft van club. De aanvallen van uizers waren echter te ;ig om succes te hebben, duurde 't nog tot twin- iten voor het einde eer ng met een geweldig t via de Imker- naar de lal vloog, de achterstand le. Doordat keeper Ubels ad geraakte werd het in Westfrisia omgezet, k Sohulz ging het nu lat proberen en Dan- gmg naar achteren. Voor i dit echter niet, daar de ie zonder zij.n voorberei- rk zonder gevaar was. typerend dat juist deze üe minuten voor het ein- ierde doelpunt voor de naakte. Hierdoor steeg ring aanzienlijk. Vooral stfrisia in de laatste mi- vrije schop op de rand strafschopgebied kreeg n. Deze werd door Dan- juist over de lat gescho- irdoor ook de laatste n Westfrisia was verke- gd, wie uw vijanden ze en u heeft hun t nog niet kunnen vast- Dan zal ik hun namen In de allereerste plaats dford. ice liet door niets blii- hii geschrokken was. Hii Lstig tegen de tafel leu keek haar vragend aan. Francis Armadale. riep Laurence uit. ïh! heeft het hele plan ont- Hii heeft u van het egi-n af gadegeslagen en in uw uitvinding, verder, zei Laurence. derde Brémond. i wat. Een geesteliike! >n. dat is hii niet Bré- een geldschieter, die op nblik in moeilijkheden en om geen argwaan te steekt hii zich. alc hii geland komt. in het kleed geesteliike. »ce keek haar aan. alsof i oren niet kon geloven- iemand anders? vroeg een Fransman. Paul I iep gaf uiting aan ziin s door een schel gefluit. Hu hein n- pv iptc "-n j,O...' o..> scheik""r1;"c van deze e (Wordt vervolgd) MAANDAG 23 JUNI 1952 Door de overtuigende 62 zege op Haarlem heelt Willem II na het veroveren van het landskampioenschap tevens een record-prestatie verricht, die nog niet in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal is voorgekomen. Deze zesde zege in successie betekende het maximum aantal punten; een pres tatie die in de jaren 1898 tot en het 1913 slechts werd verricht door de verenigingen R.A.P., H.V.V., H.B.S. en Sparta, terwijl na 1913 geen enkele club er meer in slaagde alle kampioens wedstrijden te winnen. Daarbij moet rekening gehou den worden met het feit, dat in de genoemde periode de kampi- oenscompetitie slechts uit twee deelnemers bestond, namelijk de kampioenen uit het Westen en het Oosten, behoudens in het sei zoen 1902-1903 toen drie kampi oenen elkaar de hoogste eer be twisten, omdat de Westelijke le klas in twee afdelingen was ge splitst, waardoor HVV Volhar ding en Vitesse de eindstrijd streden, met HW als ongeslagen kampioen en winnaar van alle wedstrijden. Thans heeft Willem II op on dubbelzinnige wijze dit trotse of ficieuze record op ziin naam ge bracht en als men daarbii nog de doelciifers in ogenschouw neemt, dan blijkt wel overduide lijk de b"'-' göeriate van de Tilburgse club. In de wedstrijd tegen Haarlem, dat volledig verscheen, had de thuisclub slechts 12 minuten no dig om een 20 voorsprong te nemer», waarna het sroel ziender ogen zakte. Haarlem maakte hier van gebruik mede door aarze lingen in de Willem II defensie de stand gelijk te maken, maar na rust legde Willem II. door een veel hoger tempo alle Haarlemse linies lam en was de onbetwiste meester van het terrein. Het vier tal gescoorde doelpunten vormde slechts een vage afspiegeling van dp Tilburgse overmacht. Zoals gezegd Willem TI hnd spoedig een 20 voorsprong. De doelpunten werden gemaakt door TOUR WERD VOORSPELD: Tijdens een bijeenkomst van pers en officials van de Tour de France werden de aanwezigen door de directeur van de Tour. Jacques Goddet, uitgenodigd een voorspelling te doen, wie de ronde dit jaar naar hun mening zou winner». Coppi kwam met 29 stemmen als favoriet uit de bus. gevolgd door Gemin-iani en Bartali met ieder 26 stemmen. Vervolgens kwamen Robic en Oekers 17 stemmen, Koblet 16 stemmen. Dotto en Lauredi 14, Lucien La- zarides 11, Magni 9 Wagt mans 6 en Le Guilly en Dêcock 5 stemmen. ITALIAANSE ZEGE IN RONDE VAN ZWITSERLAND De Italiaan Fornara beeft de Ronde van Zwitserland gewon nen. Ziin totaaltiid over de on geveer 1660 km lange wedstriid was 46 uur 13 min. 25 sec. Kü- bler (Zwits.) werd tweede in 46.18.22 en Clerici (It.) bezette met 46.20.21 de derde plaats. JAPANSE ZWEMPLOEG VOOR HELSINKI Japan zal op de Olympische zwemwedstrijden vertegenwoor digd worden door een ploeg van 25 personen, onder wie 18 zwem sters en 7 zwemmers. Bovendien zullen een schoons,prinigster en schoonspringer de Japanse kleu ren te Helsinki verdedigen. Bij die heren maken o.a. de wereld recordhouder op de 800 en 1500 meter vrije slag, Furuhashi ver der Hashizume Hamaguchi en Tanikawa beide laatste zwem mers hebben dit seizoen een tijd van 58.2 sec. op de 100 meter vrije slag genoteerd deel uit van het team. UITSLAGEN KNVB Kampioenschap van Nederland Hermes DVSAjax 22 Willem 2Haarlem 62 Beslissingswedstrijden promotie 1ste klas: ExcelsiorHelmondia 1—0 (Excelsior promoveert) TECSportcl. Emma 22 (na 4 x verlenging) WEST I Promotie vierde klasse: ADO '20—Wilskracht 1—1 na verlenging van Roessel en Mommers. Groe- neveld zorgde met twee doelpun ten voor de gelijkmaker. Na de rust kwam het hevige offensief van de Tilburgers. Tweemaal scoorde eerst weer Jan van Roessel, in de laatste minu ten doelpuntte topscorer de Jong ook nog tweemaal. Eindelijk een punt De laatste wedstriid leverde voor Ajax tenslotte nog een winstpuntie op. Het was in de uitwedstrijd tegen Hermes DVS. Weliswaar waren de Schiedam mers in de eerste helft, sterker, Ajax nam toch de_ leiding door van der Wel. Tot één minuut voor de rust bleef deze stand onver anderd, toen scoorde Lex Janse de gelijkmaker. Na de rust was Ajax vrijwel alleen aan bod. Succes kwam echter aan de andere ziide. een mislukte voorzet van van der Tuyn belandde zowaar in het doel. In de 34ste minuut maakte van der Wel de gelijkmaker. Willem 2 Hermes DVS Haarlem Ajax Excelsior promoveerde Een 10 overwinning in de beslissingswedstrijd tegen Hel mondia leverde Excelsior toch nog het eerste klasserschan op. Uiteindelijk kreeg Rotterdam er dus toch nog een eerste klusser bij. De andere nieuweling in het voetbalwalhalla is echter nog niet bekend. TEC er» Sc. Emma speel den een zenuwslopende beslis singswedstrijd, die ondanks vier maal verlengen, in een 2—2 stand eindigde. Dat wordt dus nog eens een beslissingswedstrijd. ALLEEN: DAAN DE GROOT Zeker een maand duurt het eer de Nederlandse profkampioenen op «Je baan bekend ziin, tenmin ste wat betreft de achtervolging en de 50 km. De regen stuurde het programma van gisteren in de war en dit is nu opgeschoven tot na de Tour de France. Voor de halve finales van de achtervolging voor profs klas seerden zich Zaterdag Gerard Peters, Jan Derksen van der Kamp en Wim van Est. De beste tijd van de dag werd gemaakt door Jan Derkser». De kwartfinalisten bij de sprin ters werden na die wedstrijden van Zaterdag eveneens bekend. Bij de profs ziin het natuurlijk van Vliet en Derksen. diie zich plaatsten. Bij de amateurs o.a. Hijzelendoorn. Schotman en Kieefstra. Het amateurkamipioenschap over 50 kilometer werd een over- 1 winning voor Daan de Groot. Een zeer goede stijl van Koosje van Voorn op de 100 M. vriie slag dames (I m. 7 sec.) en een scherpe eindstriid tussen de Leeuwarder Piet ten Thiie en de Groninger Piet Elzenga op de 200 M. vrije slag heren, ziedaar de hoogtepunten van het zwem- festiin in Assen Zaterdag door de 30-jarige A.Z.V. georganiseerd. De tijden komen in een nog gunstiger daglicht te staain als we weten dat de temperatuur van het water slechts 16 gr. bedroeg. Koosje van Voorn rekende vrij gemakkelijk met Bettie van dei- Meer af. Het duel Ten Thije Elzinga had het bekende ver loop. De 'Fries won ook nu weer door een scherpe eindspurt. Demonstraties schoonspringen van mevr. Leni Lantkig—Keiler uit Den Haag en mej. van der Hom uit Amsterdam vielen bij zonder in de smaak, evenals de waterpolowedstrijden. De voornaamste uitslagen lui den: 100 M. vrije slag dames: 1. Koosje van Voorn (DZN Gro ningen); 2. Bettie van der Meer (GDZ Groningen). 100 M. schoolslag dames: 1. A. Zijlstra (GZ en PC Gronin gen) 1.31; 2. J. de Boer (idem) 1.31.3. 200 M. vrije slag heren: 1. P. Ten Thiie (LZO, Leeuwar den) 2.20; 2. P. Elzinga (ZCG Groningen) 2.21. Idem vrije inschrijving: 1. J. de Jong (LZO, Leeuwarden 2.37.6; 2. H. van Duinen (ZCG Groningen) 2.40.4. Estafette 5 maal 50 meter Hugo Koblet heeft weer meer koorts De arts, die Hugo Koblet be handelt, zal Maandag beslissen of die Zwitserse wielrenner aan de ronde van Frankrijk zal kun nen deelnemen of niet. Koblet lag Zaterdag met koorts te bed en zijn toestand was minder goed dan Vrijdag. FERRARI ZEGEVIERDE OOK IN BELGIË (A.P.) De grote prijs van Europa voor raceauto's, een wed strijd over 509 km., is gewonnen door de Italiaan Alberto Ascari, die een Ferrari van twee liter bestuurde. Tweede was de Italiaian Farina, eveneens met een Ferrari; derde de Fransman Robert Manzon, met een Gordim-wagen. Aan de start verschenen 22 coureurs. Het brede en gladde, maar vrij ingewikkelde 14 KM circuit moest 36 seen worden afgelegd. vrije slag dames: 1. D.Z.N. Gro ningen, 2.54.8; 2. GDZ (Gronin gen) 3.10.6. Idem heren: 1. ZCG, Gronin gen, 2.30.2; 2. LZO, Leeuwarden 2.43.8. 50 M. vrije slag jongens: 1. K. Koetse Bubble, Veendiam 30.4. 50 M. vrije slag meisjes: 1. F. Abee, Brunhiilde, Groningen 33; Waterpolo: GroningenFries land 70: DrenteU-romngeti 11. FrieslandDrente 24. BOITEUX VERBETERDE RECORD 800 M. VRIJE SLAG Jean Boiteaux, heeft tijdens wedstrijden te Toulouse waar hij reeds het Europees record op de 1500 meter verbeterde, ook het Franse record op de 800 meter vrije slag omlaag gebracht. Hij noteerde een tijd van 9 min. 51.5 sec. Het oude record stond sedert 9 Juni van dit jaar op zijn naam met 10 min, 5.9 sec. VOOR DE ASSER T.T. Het Nortonteam, dat Zaterdag 28 Juni voor de T.T. races te Assen zal starten heeft een wii- ziging ondiergaan. De bekende renner uit Rhodesia W, R. Amm. die op de Engelse T.T. races op Mann in de 500 cc' klasse derde werd is door Norton als vierde man gecontracteerd en zal der halve in Assen aan de start ko men in plaats van A. I,. Parrv. De Canadese kampioen Roy Godwin zal niet kunnen uitko men. De gevolgen van ziin val tijdens de Engelse T T races op het eiland Mann bleken van ern stiger aard te ziin dan vermoed werd. en waarschijnlijk zal hii dut jaar niet meer aan wedstrij der» kunnen deelnemen DAMKAMPIOEN NOG NIET BEKEND Opnieuw zal een halve compe titie nodig zijn om uit te maken wie zich persoonlijk damikam- pioen van Nederland mag noe men. Zondag werd de laatste partjj gespeeld van de halve com petitie, die na het beëindigen van het tornooi om dit kampioen schap gehouden moest worden. De drie deelnemers Keiler, Rooisenburg en van Dijk behaal den elk lVn punt. De volgende halve competitie zal nu worden gespeeld op 5, 6 en 12 Juli a.s.. weer in het Dom- hotel te Utrecht. Er zal voor 'die technische commissie van de Nederlandse Roeibond een Salomonsoordeei nodig zijn om de ploeg aan te wijzen, die Nederland eventueel in Helsinki zal vertegenwoordi gen in het nummer vier zonder stuurman. De kamprechter stople in eer ste instantie op 500 M. de race, omdat „Laga" (dus niet beide ploegen) zich verstuurde en in de baan van „Willem 3" kwam. „Willem 3" zou daarna regle mentair winnaar zijn geworden, alsde ploeg dé baan had uitgeroeid. Op. verzoek van de technische commissie van de N.R.B. werd echter opnieuw ge start, met als resultaat dat „Willem 3" op 1250 meter, toen die ploeg een lengte voor lag, wegens uitputting op moest ge ven. „Laga" roeide alleen door en liet een tijd noteren van 6 min. 49 sec. Wat de caindidatuur voor het skifnummer betreft, hier toonde v. Mesdag zich wederom gede cideerd de meerdere over Neu- meier en Goudtoerg. Met een tijd van 7 min. en 30 sec. ging v. Mesdag door de finish, een tijd, die gemaakt werd mief matige wind mee, doch in een lichte motregen. Een diende candidaat voor Helsinki is mogelijk de Oude Twee van Triton, die hard en snel roeiend de Zaanlandse -geen schijn van kans gaf. Het hoofdnummer, de Jonge Acht B, gaf een uitermate boei ende strijd te zien, die in het voordeel van de lichte Njord- ploeg is geëindigd. De Leidena- ren zetten daarmee hun succes sen van de Koninklijke en de Tele graaf beker door. De Z.P.M. 1, tot O/ heden het grootste niet bestuurbare luchtschip van de we reld, is behouden uit Akron in Ohio, waar het gebouwd werd, in het luchthavenstation van Lakehurst aange komen. Het zal daar nog op verschillende kwaliteiten worden onderzocht. Het lucht schip werd door de Amerikaanse marine speciaal voor de strijd tegen de duikboot oorlogvoering gecon strueerd. GRONINGEN. Een goed opgezette en veelbelovende course- dag, met een aantal paarden om van te watertanden, dat was het dat de Groninger harddraverij- en renvereniging het publiek gisteren had te bieden. Helaas bracht de onophoudelijk neer gutsende "ogen een lelijke kink in de kabel. Buitengewoon jammer, speciaal ook voor de dames amatrices, die zich met haar paarden extra hadden verzorgd voor het schoonste geheel en nu als negerinnen zo zwart van de Sulkey afstapten. Maar de sport, die door het nog niet tegenvallende aantal bezoekers werd bijgewoond, was ondanks alles toch van de goede soort. Vooral de zeer overtuigende overwinning van Olga Pluto deed het noordelijke hart goed. De motorterreinkampioenschap- pen van Groningen, Zaterdag op het circuit van Trimunt gehou den, zijn met overmacht gewon nen door Henny Rietman uit Doetinchem.Bii de zware motoren en door de Utrechtenaar Harry Meunen in de lichte klasse. Rietman had het al heel ge makkelijk. Zelf onmiddellijk naai de kop gesneld, zag hij na de eerste ronde al Appie Koning uit Oosterwolde met een ver zwikte enkel het veld ruimen. En na negen ronden ook zijn felste concurrent Frans Baudoin uit Leende, door machinepech terugvallen. Toen was de spanning er uit. Van Heukelom uit Hilversum en Clijnk uit Helmond zaten Rietman nog het dichtst op de hielen, maar konden toch geen ogenblik een ernstige bedrei ging worden. Rietman behaalde de titel zonder enige inspanning. Ook in de klasse beneden 125 cc was de spanning niet bijster groot. Daarvoor stak Meijnen, die al direct met donderend ge weld naar een onbedreigde po sitie stormde, te zeer met kop en schouder boven de anderen uit! Van zijn naaste concurren ten verdwenen Dick Renooy, Rob Selling en Mooi Vierdaag met pech uit de strijd. De uitslagen waren: Tot 125 cc (10 ronden): 1. H.' J. Meijnen (Utrecht), Eijsink, 49.39.4; 2. S. Schram (Amster dam), Eijsink, 50.59.5; 3. G. van Burik Jr. (Apeldoorn), Spar.ta. Snelste ronde; Meijnen, in 4 min. 50 sec. Senioren boven 125 cc (11 Sneek en Bolsward zijn er als eerste steden toe overgegaan de naam van hun stad behalve in de Nederlandse ook in de Sftie.se taal aan tn yeven. DOMINGO KLOPTE VINGERHOEDT Niet de favoriet René Vinger- hoedt, maar de Spanjaard Do mingo is winnaar geworden in het tournooi om de Europese titel klassieke kunststoten. Vin gerhoed! eindigde op de 2de plaats, onze landgenoot Kruyt- hof werd vijfde. FRANSE WATERPOLOPLOEG NIET NAAR HELSINKI De Franse Zwembond heeft besloten, om, ondanks de over winning, welke op de Belgische waterpoloploeg is behaald, geen water,polozevental naar de Olym pische Spelen te Helsinki af te vaardigen. Naar de mening van het bestuur van de Franse Zwembond heeft het Franse wa- terpoloteam geen kans zich voor hiet eindtournooi te klasseren. ronden): 1. H. Rietman (Doetin- chem), Matchless 47.39.6; 2. J. C. van Heukelom (Hilversum) Matchless, 50.38.6; 3. J. A. Clijnk, (Helmond), BSA. Snelste ronde: Rietman, in 4 min. 13,3 sec. Junioren tot 125 cc (8 rondien): 1. J. H. van der Meij (Gorrediijk) Eijsink, 42.16; 2. S. Dorenbos (Norg), DKW, 44.02.4; 3. J. H. Ferwenda (Assen) CZ. Junioren boven 125 cc: 1. T. van der Burg (Ureterp) Match less, 53.59.5; 2. R. Woldiman (Hoogeveen), Triumph, 54.09.3; 3. J. Willemse, Triumph. Na de wedstrijden van Zater dag in Trimunt is de stand om het kampioenschap van Neder land nu als volgt: In de klasse tot 125 cc: 1. C. J. van Burik, Apeldoorn, 10 p.; 2. D. Renooy, Soest, 8 p.; 3. G. J. Westerveld, Apeldoorn, 8 p. In de klasse boven 125 cc: 1. H. Rietman, Doetinchem 14 p.; 2. J. A. Clijnk, Helmond 10 p. 3. Fr. Baudoin, Leende, 9 p.; 4. A. Koning, Oosterwolde, 8 p. De strijd om het kampioen schap van de Reserve lste klas nadert z'n einde. Na de resultaten van gisteren -is het zeker dat de titel bii Ajax of N.A.C. terecht komt. Beide wonnen hun wed strijd. Ajax 2 de uitwedstrijd te gen Hengelo 2 met 30 en N.A.C. in Breda met dezelfde cij fers van M.V.V. Zeer goed werk deed Oosterparkers 2 door in Rotterdam met 42 van Excel sior 2 te winnen. Door dit resultaat belandde de Groninger club op de derde plaats met nog een zeer lastige uitwedstrijd tegen N.A.C. voor de boeg. De strijd in Rotterdam had1 een spannend verloop. Ex celsior nam de leiding, maar in het laatste kwartier van de eer ste helft werd Oosterparkers plotseling productief. Teun Bol huis maakte gelijk en midvoor Groninger zorgde voor een 12 stand. Van der Berg Excelsior bracht de stand weer op gelijke voet (22) maar nog voor de rust werd het 23 door rechts buiten Dijkstra. In de tweede helft bezorgde linksbuiten Berg huis ziin club een beslissende voorsprong 24. De stand luidt thans: Ajax 2 4 3 I 7 12-4 N.A.C. 2 4 3 1 0 7 11-5 Oosterp. 2 4 2 0 2 4 8-11 Excelsior 2 5 2 0 3 4 9-8 Hengelo 2 5 2 0 3 4 10-13 M.V.V, 2 4 0 0 4 0 2-11 in het openingsnummer, waar in 14 paarden aan de start ver schenen, bevocht de veteraan P. Kramer met zijn eigen fokpro- diuct Oda een mooie overwin ning. 80 meter moest hij aan de kop geven, doch in minder dan een baanromde, bad hij de leidende Oud Bonni reeds te pakken en won onbedreigd. Oily B Bommel bezette vóór Wuitinus de derde plaats. De Goudster prijs over een afstand van 2700 meter, was voor de leerling Woudstra, de tweede overwinning in acht da gen, met het paard Myrtilus. Deze leerling wist zijn 20 meter ontheffing goed uit te buiten, diat ondervond G. van der Wal mieit Or de Casindra. Steeds maar weer trok hij bij een aan val mee op, en met geen moge lijkheid kon v. d. Wal de leiding nemen. Dat kostte tenslotte zoveel kracht en d'at ook Mata dor juist vóór de streep hem nog het tweede geld afsnoepte. De Gratiënprijs voor amatri ces "hiad zeventien inschrijvingen zodat in twee afdelingen moest worden gelopen. In de eerste afdeling zegevierde mej. Wage naar, die het vak van haar. va der goed heeft afgekeken, en haar paard, dat niet al te veel stoom heeft, uiterst zuinig en vakkundig leidde. Ook mevr. Siderius met Nan- co M reed een zeer goede course, evenals mej. Peenstra met Meta Dynamic. Mej. de Vrij hield in het be gin mr. Fried te veel bij zich. Eerst in de laatste ronde ging hij op volle toeren en wist nog als vierde te eindigen. Mej. H. Oosting zegevierde met de van goede klasse zijnde New Spencer in de tweede af deling. Tot op 1500 meter had hij van zijn handicap nog zo goed ais niets ingelopen. Doch toen werd de hengst het hoofd vrij gegeven en zienderogen won hij terrein. Maaike van IJmui- den lag lang aan het hoofd, doch tegen het aanstormende geweld van New Spencer was zij niet opgewassen. Zij moest genoegen nemen met de tweedfe plaats. Norma Shaexer bezette de derde plaats. De Fonkelprijs, een ren over 1700 meter voor amateurs, bracht zes volbloeds in de baan. Flying Gal en Nanouk gingen di rect na het vallen van de vlag in snelle rush er tussen uit en liepen ver voor het veld weg. Flying Gal lag aan de bin nenzijde en kon dit voordeel uit buiten, wat Nanouk ook pro beerde, hij kon er niet voorbij en met gering verschil ging d'it tweetal voorbij de rechter. Derde werd Young Saida. De Kassierpriis bracht in de eindstrijd een verrassing. O La- pize K, die als favoriet was ver trokken, nam snel het hoofd en scheen onbedreigdte zullen winnen. Nora Spencer echter dacht daar anders over en even voor het ingaan van de laatste bocht, zette de heer Bolt zijn pupil eens extra aan en in goede stijl ring het op de leider aan. Olympia. gereden door de heer Boer, van dezelfde stal als O Lapize K, zag het gevaar en trok snel met. Nora mee. Gedrieën gingen zij on de eindstreep af. O Lapize K maakte nog een foutje en verloor daarmee haar kans, doch Olympia redde de eer van de stal door in geliike tijd met Nora Spencer, doch het neusje even eerder, voorbij de rechter te vliegen. Tien paarden bonden de strijd aan in het hoofdnummer, de Lady Hesperusprijs, met 1000 gulden als inzet. Maaike van IJ muiden en Pretty Polly, die in dergelijke nummers niets hebben te zoeken, zagen reeds direct na de start hun rol uit gespeeld. Leo Axkit ging snel aan het hoofd. Olga Pluto toon de echter strijdlust en ging ter stond tot de aanval over. Wel verdedigde Leo zich nog, doch toen Siderius op het rechte eind even het hoofd vrijgaf, was Oliga in een zucht Leo voorbij en voor geen der anderen meer te bereiken. Egmont, die ook snel naar voren was gekomen, wist zich tot de derde plaats op te werken, doch moest voor de tribune Mr Fried nog het derde geld laten. Legalitie, die vrij genoteerd stond, verspeelde zijn kans aan die start en speelde verder geen rol. Evenmin als Nellie Gregor, die de vorm van het vorige jaar nog niet weer heeft bereikt. Neerlandia H en Petite Casiii- dira gaven 2000 meter lang de toon aan in de Boerprijs. Als één span paarden gingen zij over de baan ver voor de rest uit. Beiden maakten een foutje; v. d. Wal kon echter snel corrigeren terwijl Neerlandia moest worden uitgeschakeld. Vergay verliét echter de baan niet en verhin derde daardoor v. d. Wal de kortste weg naar huis te nemen. Dit heeft hem zeker de over winning gekost. Want waar hij zo snel weg' kwam is een raad sel, doch eensklaps voor de tri bune verscheen Nico Maire naast Petite Casindra, die geen weerstand meer kon bieden. Petite werd op de streep ge klopt. Extra prijzen voor het schoon ste geheel in de Gratiënprijs: 1. Mevr. Siderius met Nan- co M; 2. Mevr. Hamming met Maaike van IJmuiden; 3. Mej. Roggen miet Nestor B. Extra prijs voor de snelste rit in de Gratiënprijs werd door mej. Wagenaar met Notre Dame gewonnen. De uitslagen luiden: Vent d'Ouest 1906-prijs (2240 M.): 1. Oda 3.40 (1.36.5); 2. Our Bonni 3.42.4; 3. Oily B Bommel. Total.: w. 3.30; pl. 1.50, 1.90, 4.80; gek.: 8.50; cov. 6.90. Goudster 1907-prijs (2700 M.): 1. Myrtilus 4.09 (1.32.9); 2. Ma tador 4.09; 33. Or de Casindra. Tot.: w. 3; pl. 1.60, 2.10; cov.: 4.80; geil. 10.70. Gratiënprijs (2300 M.): le afd.: 1. Notre Dame 3.43.8 BELGISCHE WIELERPLOEG VOOR HELSINKI De selectiecommissie van de Koninklijke Belgische Wielerbond heeft de volgende renners - aan gewezen om België tijdens de Olympische Wielerwedstrijden te vertegenwoordigen: Sprint: De Bakker en Martens, reserve: Sae- lens. 1000 meter: De Bakker en Martens, reserve: Saelens. Ach tervolging: Raymond, Pauwels, De Paepe, Glorieux en van der Plaatsen. Tandem: Van Schil- louis-Van Hoven en Glorieux- Gosselin. Wegwedstrijden: Van Looy, Voctor, Noyelles en Gron- delaers, reserve: Janssens. (1.36.5); 2. Nanoo M 3.44.2; 3. Meta Dynamic. Tot.: w. 3.—; pl. 1.10, 1.20, 1.20; k.: 4.20; cov. 3.50. 2e aid.: 1. New Spencer: 3.45.2 (1.34.6); 2. Maaike van IJmuiden 3.46.2; 3. Norma Shea rer. Tolt.: w. 2.60, pl. 1.20, 1.30, 2.50; k. 6.50; cov. 3.40. Kassier 19081909-prijs (2300 M.): 1. Olympia B 3.43.5 (1.35.9); 2. Nora Spencer 3.42.5; 3. O La pize K. Tot.: w. 49.60; pl. 6.1.70, 1.80; k.: 4.10; cov. 4.50. Lady Hesperus 1910-prijs (2000 M.): 1. Olga Pluto 3.01.5 (1.31.7); 2. Leo Axkit 3.03.9; 3. Mr. Fried. Tot.: w. 2.50; pl. 1.40, 1.30, 4.10; k. 3.90; cov. 3.—. Boer 1911-prijs (2240 M.): 1. Nico Maire 3.40 (1.38.2); 2. Pe tite Casindra 3.40.6: 3. Nestkui ken S. Tot. 14.80; pl. 3.40, 2.—, 2.—; k. 14.80; cov.: 7.30. Flonkel 1904-prijs (1800 M.): 1. Flying Gal 2.07.6: 2. Nanouk; 3. Young Saida. Tot.: w. 2.30; pl. 1.10, 1.20; k. 2.30; cov. 4.50. Totale omzet f 42.037. Muntendam won de Voetbalbelangbeker De finale om de Noordelijke Voetbalbelangbeker tussen S.T.A. en Muntendam is geëindigd in een 31 overwinning voor Mun tendam. ESTAFETTEPLOEG NOG NIET GEREED De leiding van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie heeft in verband met het besluit van het Nederlandscih Olympisch Co mité om eer» dames estafette ploeg naar Helsinki af te vaar digen. beslist, dat de definitieve samenstelling van deze ploeg be kend zal worden gemaakt na de eindstrijd van de ÏO'O meter op de Nederlandsche kampioen schappen welke het volgende weekeinde te Rotterdam worden gehouden. De ploeg zal uit viif dames bestaan, vier plus 1 re serve. Drie plaatsen in het team staan reeds vast. n.l. Farany Blan- kers-Koen. Puck Brouwer en Willy Lust. De aanwijzing van de andere twee diames zal aan de hand van de bereikte presta ties op deze kampioenschappen geschieden. H.C.C. LEED TWEE NEDERLAGEN De promotie-wedstrijden le klasse hebben H.C.G. (Gronin gen) gisteren geen succes ge bracht. De dames verloren de uitwedstrijd tegen Sagitta met 51 terwijl de heren in Aals meer met 86 klop kregen'. JEUGD VAN ACHILLES DE STERKSTE IN ASSEN In Assen werd een jeugdtour- nooi voor B Juniores gehouden, georganiseerd door Achilles en Asser Boys. In de halve finale wisten zich Emmen, N.A.B., Bel len en Achilles te plaatsen. De resultaten hiervan waren: EmmenN.A.B. 10, Bellen Achilles 04. In de finale speelde Achilles met 00 gelijk tegen Emmen. Bij het nemen van strafschop pen waren de Assenaren de ge lukkigsten. De derde prijs kwam by N.A.B. terecht. Het sportieve element van de finale om het West- Duitse voetbalkampioenschap tussen VFB Stuttgart en FC Saarbruecken, te Ludwigs- hafen gespeeld, is bijna ver zonken in een politieke de monstratie, welke door de Saarlandse supporters op touw werd gezet. De tientallen extra treinen en autobussen, die de tiendui zenden uit Saarbruecken de Franse zone van West-Duits- land binnenvoerden waren vrijwel zonder uitzondering behangen met spandoeken en vlaggen met opschriften als: „De Saar is Duits" .Wij willen los van Frankrijk". Een van de speciale treinen werd aan het station van Ludwigshafen op gewacht door een muziek corps, dat onder het spelen van de mars Deutsch ist die Saar" met de gearriveerde supporters het perron af marcheerde. Het was een voorspel van een sportief evenement waar bij koning voetbal het pleit tenslotte won. Toen de wed strijd begon zat het stadion met 81.000 toeschouwers vol gepakt en niemand dacht meer aan politiek. Daar was trouwens ook weinig tijd voor want de ontmoeting was enerverend van begin tot einde. Nadat Stuttgart zich in de tweede helft van een 32 voorsprong had verzekerd werd door de Saarlanders een titanenstrijd om de gelijkma ker geleverd. Bij een aanval van Stuttgart brak de doel man van Saarbruecken, Strempel een arm. Hij werd vervangen door de reserve keeper, maar veel heeft deze niet te doen gekregen, want de bal is van af dat moment vrijwel niet voor het doel van Stuttgart weg geweest. Met kunst en vliegwerk hield de achterhoede van Stuttgart stand en toen het eindsignaal klonk was Stuttgart kam pioen van W est-Duitsland. Teleurgesteld trokken de Saarlandse supporters huis waarts. de banieren met de opschriften ,,De Srnr is Duits" werden niet meer te voorschijn gehaald.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5