Nieuw Dercle jaar oorlog in Korea ^enonnen met aanval Her V.N K.V.P. wint één zetel bij de Eerste Kamerverkiezing 5? 50 DAGBLAD VOOR ALKMAAR veilig. (Vondel) EN OMGEVING Derde oorlogsjaar in Korea Cijfers Onze Senaat Mr. Oud nam afscheid als burgemeester van Rotterdam Vechten in moordende hitte Lichtpunt BRIGADIER PIET nHd] in oude en nieuwe samenstelling R'^f-enlcwH^ hulp Her Ver. Staten Z.K.H. Prins Bern hard 41 jaar De kabinetsformatie De vijand heeft 1^00 ctraa'iaaers 14 dagen Hechfenis in zaak „Een-Nul" Pokken-epidemie in Noordwest Birma ENORME HITTE in de Ver. Staten Ons nieuwe Stripverhaal en de wond er-voetbal Ier Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank. Nederf. Credietbank. Noordhollands Dagblad HET EE/T VAN HEDEN Pag. 1 VrijdagJuni 1952 46e Jaargang No. 12511 Kantoren: HOORN, Draalsingel 59, tel 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39, teL 459 K 2240 CIJFEREN IS, na een verkie zingsuitslag altijd een betrekke lijk aangename en vooral deze keer ook leerzame bezigheid. Zo valt op te merken, dat er deze keer bijzonder druk gestemd is, hetgeen trouwens al met één oogopslag uit de door ons gepu bliceerde gegevens valt op te maken. Er waren 613.763 kiezers méér dan in 1948, van wie er dam on geveer de helft de z.g. kleinste helft echter reeds bii de Sta tenverkiezingen van 19 59 kon aantreden. Het kiezersaantal was echter nog hoger dan volgens de oude bepalingen normaal, omdat dit jaar voor het eerst de jonge, nieuwe Kieswet gold, die het mogelijk maakte, langer dam an ders nieuwe kiezers toe te laten. Was de datum van toelating vroeger 1 Januari van het jaar, waarin de verkiezingen gehouden worden, dit jaar sloot de termijn van opname in de kiezerslijst pas op 13 Mei, de dag van de carudi- daatstelling. Volgens door ons ontvangen gegevens was het aantal kiezers, dat geldig heeft gestemd, groter dan ooit, het bedroeg thans 92,7 procent, in 1948 was dat twee procent minder, n.l. 90.7 procent. Het drukker stemmen is ook voor een deel te danken aan de nieuwe regeling van het stem men bij volmacht, waarin overi gens een wijziging zal moeten komer», omdat de regeling der vereiste verklaring voor zieken onvoldoende en ongelukkig heeft gewerkt. Een onzer medewerkers is van oordeel dat de grote opkomst mede oorzaak is van de achter uitgang van de K.V.P., maar wij menen, dat dit op zich zelf niet zo had behoeven te zijn! Immers, de vraag kan worden gesteld, wat de „oorzaak" van deze „oor zaak" is. Weliswaar is de K.V.P. volgens de absolute cijfers nog geen twee duizend stemmen achteruit gegaan vergeleken bij 1948, maar de grote toename van het totale stemmenaantal met liefst niet minder dan 402.000, maakte het nodig, dat de KVP, om naar verhouding gelijk te blijven, ongeveer 128.000 stem men méér had moeten hebben dan in 1948. Nagaande, dtat, volgens bereke ning. van de ruim 600.000 nieu we. dus jonge kiezers, er onge veer 256.000 tot de katholieken ferekend kunnen worden, en verder nagaande, dat wij zozeer zijn achtergebleven, openbaart zich hier dus zonder twijfel in sterke mate het jongerenpro- bleem. Precies kan natuurlijk niet worden nagegaan, hoe het verloop der stemmen is geweest Misschien valt het aantal jonge ren, dat op de K.V.P. gestemd heeft, nog wel mee, en dan zou den het dus vooral de oudieren, met name onder de arbeiders ge weest zijn, die de katholieke par tij ontrouw werden. Maar anderzijds is het pro bleem van de jongeren er zeker. Veel jongeren zullen ook wel hebben zoals de af wijkende ouderen hebben gezon gen, en wellicht is het vraagstuk ook dit, dat (gelijk bijv Z.H. de Paus het stelde in zijn Kerstrede van verleden jaar December), de jongeren niet meer bezield wor den door het ideaal van de poli tici, dat niet meer voldoende tot de jeugd spreekt.... In dit verband is ook van be lang, het rustige, bezadigde oor deel, dat pater dr. Beaufort in de ..Volkskrant" geeft, als hii zegt, een diepgaand en onbevangen on derzoek zal moeten worden in gesteld naar de oorzaken van de achteruitgang der K.V.P. en dus van de katholieke eenheid. Met name, zo zegt ook hij, verdient volle aandacht dte vraag, hoe te verklaren, dat in het overwegend katholieke Zuiden de Partij van de Arbeid zulke opzienbarende winsten kon boeken. En vast staat, de cijfers wijzen het uit, dat de katholieken in het Zuiden zeer. zeer druk ge stemd hebben. In de gehele pro vincie Noordbrabant kwam liefst 94.8 procent der kiezers, uiter aard overwegend katholiek, op. en 94.8 procent li?t een stuk bo ven het landelijk gemiddelde. Marr bust in Brabant heeft de verd'eeldheia bet sterkst door gewerkt. Weiter kreeg in Bra bant ruim 31.000 stemmen, het geen 5 procent uitmaakt, terwijl de P.v.d.A. een vooruitgang kweekte van 4.5 procent. Dit is Daags na de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, hebben de leden van de Provinciale Staten der onderscheidene provinciën de leden voor de Eerste Kamer gekozen. De K.V.P. won bij deze verkiezing één zetel en telt thans 17 vertegen woordigers in onze Senaat. Deze winst ging ten koste van de communisten, die thans nog slechts 2 zetels in de Eerste Kamer bezetten. De winst voor de K.V.P. en het verlies van de C.P.N. zijn een gevolg van de uitslag der verkiezing voor de Provinciale Staten in 1950. K.V.P. P.v.d.A. A.R. C.H. V.V.D. C.P.N. oud 16 14 7 6 4 3 nieuw 17 14 7 6 4 3 Voor de verkiezing van de Eerste Kamer worden de provin ciën in vier groepen verdeeld. Groep III, die de provinciën Noordholland en Friesland omvat, leverde de winst voor de K.V.P. door thans drie tegen voorheen twee KVP-candidiaten tot lid van de Senaat te kiezen. De uitslag in de vier 'groepen is als volgt: GROEP I Omvattende de provinciën Noord- Brabant, Zeeland, Utrecht en .Limburg. Uitgebracht 189 geldige stemmen, 1 ongeldig in Noord- Brabant, 1 ongeldig in Zeeland (met blauw potlood geschreven, terwijl de Kieswet volgens art. s4 en s8, lid 2, zwart voorschrijft) en in Zeeland een KVP-lid af wezig. De oude en de nieuwe verde ling van de 13 door deze provin cies te kiezen Eerste Kamer leden is: K.V.P. P.v.d.A. A.R. C.H. oud 9 2 1 1 nieuw 9 2 1 I 13 13 GROEP II Omvattende de provinciën Gel derland, Groningen, Overijsel en Drente. Uitgebracht 186 "geldige stemmen. In Gelderland 1 PvdA- lid afweizig; in Groningen 1 on geldige stem en 1 lid afwezig. De oude en de nieuwe verde ling van de 13 door deze provin ciën te kiezen Eerste Kamer leden is: oud nieuw K.V.P. 3 3 P.v.d.A. 4 4 A.R. 2 2 C.H.U. 2 2 V.V.D. 2 2 13 13 GROEP m Omvattende de provinciën Noord- Holland en Friesland. Uitgebracht 127 geldige stemmen. De oude en de nieuwe verde ling van de 12 door de prov. Noord-Holland en Friesland te kiezen Eerste Kamerleden is: oud nieuw K.V.P. 2 3 P.v.d.A. 4 4 A.R. 2 2 C.H. 1 1 V.V.D. 1 1 C.P.N. 2 1 12 12 GROEP IV Omvattende de provincie Zuid- Holland. Uitgebracht 81 geldige stemmen. De heer Ooms, lid van de KVP, was afwezig. De oude en de nieuwe verde ling van de 12 door de provincie Kamerleden is: oud nieuw K.V.P. 2 2 P.v.d.A. 4 4 A.R. 2 2 C.H. 2 2 V.V.D. 1 1 C.P.N. 1 1 12 12 slechts voor een gering deel te wijten aan de teruggang van de communisten, die slechts 0,4 ver loren Het is ook opvallend dat overal waar de Welterianen zich het hardst roerden, ook de P.v.d.A. grote winst boekte. Hoe slecht de katholieke kie zers zich deze keer gehouden hebben aan het parool, de K.V.P te stemmerj en daardoor mee te helpen, de katholieke eenheid te handhaven blijkt nog duidelijker uit een vergelijking van het aan tal katholieke kiezers met dat der stemmen op de K.V.P. en de K.N.P. In 1948 bedroeg het aan tal katholieke stemgerechtigden, berekend oo grond van de cijfers der volkstelling van 1947. voor het gehele land '1 916.073. Daar van stemde toen 20 proeent niet op de K.V.P. en 16.8 procent noch op de K.V.P. noch op Weiter. Bij de verkiezingen van gisteren warer» er. volgens de katholieke cijfers van de volkstelling, ruim twee millioen katholieke stem gerechtigden. Van hen stemde 25 8 procent niet op de K.V P. en 18.9 procent niiet op de K.V.P. noch op Welter! Men moet dus aannemen, dat bijna een vijfde van de katholieke kiezers hetzij verstek liet gaan, hetzij ongeldig stemde, hetzij op een niet.-katho- lieke lijst zijn stem heeft uit gebracht. Reden genoeg, om snel en krachtig dit gehele probleem aan te pakken voor een serieus on derzoek. Met „exclamaties" los sen wij dat niet op Burgemeester Oud van Rotter dam heeft gisteren afscheid ge nomen van de gemeenteraad, van de wethouders en van de gemeen tesecretaris en van het 16000 man tellende gemeentepersoneel. De wethouders boden de scheidende burgemeester de Oldenbarne- veldtpenning aan en 'n oorkonde. Het gemeentepersoneel en een deputatie van de wijkraden schon ken een zilveren theestel. In een bijzondere raadszitting schetste mr. Oud de tijd, die achter hem ligt als één van de aangenaamste van zijn leven. De wnd. burgemeester, wethouder J. van Tilburg, sprak zijn grote er kentelijkheid uit namens allen, die geroepen waren, mede de stad te b—duren, voor de grote kennis van het staasbestel, welke mr. Oud in dienst van de ge meente had gesteld. In het bijzon der gold dit, aldus wethouder v. Tilburg, voor de onvermoeide ijver, welke mr. Oud steeds ge toond had in de strijd voor de zelfstandigheid der gemeente. Tal van sprekers roemden het geen onder het bewind van mr. Oud tot stand was gekomen. Vele prominente figuren, o.w. de Com missaris der Koningin in Zuid- Holland, de burgemeesters van Amsterdam, Den Haag en omlig gende gemeenten, hoogleraren en leden van de rechterlijke macht, waren als gasten voor deze bij zondere raadszitting uitgenodigd. In zijn slotwoord dankte mr. Oud allen, die hem in zijn moei lijke ambt hadden bijgestaan en sprak de hoop uit, dat het Rot terdam in de toekomst goed zou gaan. De leden Katholieke Volkspartij: Mr. F. G. C. J. M. Teulings, Dr. H. J. J. Velthoven, H. M. van Lieshout, Ir. H. J. M. Verhey, Mr. A. M. C. J. Stemkühler, A. C. de Bruyn, Jhr. Mr. G. A. M. J. Ruys de Beerenbrouok, C. G. A. Mer- tens, Mr. L. F. H. Regout, Mr. G. C. J. D. Kropman, Mr. P J. Witteman, Ir. A. L. H. Roebroek, Mr. E. J. M. A. Sassen, Ir. E. H. A. Kraayvanger, Dr. L. J. C. Beaufort, H. C. Nijkamp en J. A. M. Derksen. Partij van de Arbeid: J. J. Kramer, G. J. P. Cammel- beeck, Mr. J. A. Jonkman, H. Oosterhuis, C. Woudenberg, Dr. F. Wibaut, Mr. P. Lieftinck, Dr. Ir. W. Schermerhorn, mej. Mr. M. Tjeenk Willink, Mr. G. E. v. Walsum, Mr. Dr. J. in 't Veld, J. L. Hoogland, P. J. Kapteyn en H. J. de Dreu. Anti-Rev. Partij: 1. A. Diepenhorst, Mr. W. Rip, J. Tjalma, H. Algra, H. J. Helle- ma, Mr. A. Anema en J. Schipper Chr.-His>torische Unie: J. Reyers, Mr. G. Koiff, Mr. G. Vixseboxse, Mr. R. Pollema, Dr. J. de Zwaan en F. C. Gerretson. V.V.D.: H. D. Louwes, Mr. W. C. Wen- delaar, Mr. A. N. Molenaar en R. H. de Vos van Steenwijk. C.P.N. J. Brandenburg en C. Geugjes In de Eerste Kamer keren niet terug de KVP-ieden mr. B. M. Berger, P. A. Kerstens, Mr. Th. K. J. Wijers en Mr. H. A. M '1'. Kolfschoten; de PvdA-leden S. de Jong, J. van der Kielt en J. van Tilburg: de A.R.-leden Mr. J. A. de Wilde en Dr. P H. Woltjer; de C.P.N.-leden J. van Santen en J. P. Schalker. Nieuwe leden zijn: KVP: Mr. F. G. C. J. M. Teulings, C. O. A. Mertens, Mr. E. J. M. A. Sassen, Ir. A. L. H. Roebroek en J. A. M. Derksen; PvdA: Mr. G. J. P- Cammelbeeck, Mr. P. Lieftinck en Mr. Dr. J. In 't Veld. A.R.: Dr. 1. A. Diepenhorst en H. J. Hellema. CPN: C. Geugjes. WASHINGTON, 26 Juni De commissie voor de toewijzin gen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voor gesteld het aanvullende bedrag voor hulp aan het buitenland voor de strijdkrachten, de atoom energie en andere doeleinden, waarom de regering verzocht heeft, met 25% te verminderen, dat is met 3.467.554.500 dollar. Het voorstel zal Vrijdag in het Huis worden besproken en later in de Senaat. Het aanvullende bedrag, waar om de regering verzocht heeft, staat los van de toewijzingen, waarover reeds is gesproken of die reeds zijn geplaatst. De commissie verzocht de gel den voor economische hulp aan het buitenland niet te verminde ren. Onder de landen, die hulp voor de verdediging van Europa krij gen, wordt Nederland in dit voorstel der commissie genoemd met een bedrag van 56.4 mil lioen dollar. Zondag a.s is er feest op Soestdijk en naar wij geloven, niet op Soestdijk alleen. Prins Bernhard, die op deze dag zijn 41ste verjaardag viert, heeft zich in de loop der jaren een grote plaats verworven in het hart van ons volk. Wij publiceren ter gelegenheid van deze verjaardag een van de jongste opnamen van de Prins - met anjer! (Opname W. Schurman N.F.K.) MIET VLIEGTUIG EN AL AAN TITO ONTSNAPT Aan boord van een Joegosla vische Douglas C-47, met een be manning van 5 koppen en 22 pas sagiers op weg van Zagreb naar Pola, trokken gisteren drie man nen hun revolver. Toen iedereen met de handen omhoog zat, greep een van hen, een voormalige ser geant van de luchtmacht, de stuurknuppel, gaf het toestel gro te hoogte en deed het tenslotte landen in Italië, in Foligno bij Perugia. De drie mannen hebben als vluchteling asyl gekregen; toe stel en overige inzittenden gaan naar het rijk van Tito terug. ARRESTATIES NA AANSLAG OP RH EE Twee leden van de oppositie partij in het Zuid-Koreaanse par lement zijn Donderdag gearres teerd op beschuldiging van sa menzwering tegen president Syng- man Rhee, op wie Woensdag een moordaanslag is gepleegd. Vijf hoge Zuid-Koreaanse politie-auto- riteiten zijn afgetreden. Een van de gearresteerden zou bekend hebben, de moordenaar een revol ver te hebben verschaft. Prof. Lieftinck niet in Eerste Kamer Naar alle waarschijnlijkheid zal prof. Lieftinck zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer niet aanvaarden i.v.m. zijn benoeming in Turkije. Zijn Kamerzetel zal dan worden ingenomen door de heer J. van Tilburg, loco-burge meester van Rotterdam en aftre dend lid der Kamer. H. M. de Koningin heeft gis termiddag in het Paleis aan het Lange Voorhout achtereenvol gens ontvangen de voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal, mr. J. M. Jonkman, de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal dr. L. G. Kortenhorst en de vice-president van de Raad van State, Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. SEOEL 26 |uni (A.P.) De geallieerde troepen langs het smoorhete 250 kilometer lange front zijn vandaag de eerste dag van het derde jaar van de oorlog ingegaan met een aanval op communistisch grondgebied aan het Westelijke front ten Noordwesten van Yontsjon. De eerste berichten over de actie waren schetsmatig. Slechts een communistische af deling verzette zich tegen de ge allieerde aanvallen, maar het vij andelijk mortier- en artillerie vuur was hevig. Gisteren (Woensdag) namen de gevechten op de grond na daglicht af, daar de temperaturen langs het stoffige front stegen tot 98 graden. Gisteren hebben geallieerde bommenwerpers de gehele dag de communistische bevoorradingsli nies gebombardeerd. Bedreiging van 2000 vijandelijke vliegtuigen Uit Washington deelt A.P. ver der mede, dat de Amerikaanse minister voor de Luchtmacht, Thomas K. Finletter, verklaard heeft, dat de geallieerden boven Korea nog steeds de meerderheid in de lucht hebben, maar dat zij staan tegenover een ernstige be dreiging van „meer dan" 2000 communistische vliegtuigen. Hij deelde aan de subcommis sie van het Huis inzake de uit gaven mede, dat de communisten op het Koreaanse strijdtoneel meer dan 1300 straalvliegtuigen bezitten, die, indien zij in de strijd geworpen zouden worden, „een zeer ernstige situatie" zou den scheppen. De communistische toestellen zijn practisch zonder uitzondering van Russisch maaksel, aldus de minister. De aanval bij de |aloe Finletter heeft aan een verslag gever medegedeeld, dat de aan val Maandag op de vijf kracht centrales nabij de Mandsjoerijse grens bedoeld was om de electri- sche stroom op Noord-Korea uit te schakelen en niet die in Mand- sjoerije. Finletter zei: „We deden geen aanval op Mandsjoerije". Hij zei dat de aanval gedaan werd om militaire redenen en niet het begin betekende van een bijzondere psychologische cam pagne. Finletter weigerde commentaar te leveren op verklaringen van Clemens Attlee, de Britse oppo sitieleider, dat de aanval een psy chologische fout was. 's-GRAVENHAGE. De Haag se Kantonrechter heeft de onder nemer W. van der L. veroordeeld tot twee maal 14 dagen hechtenis wegens het middels een stichting en donateurs uitschrijven van een voetbalprijsvraag (Voetbal pool) en het vormen van een or ganisatie 'door het aanstellen van hoofdinspecteurs en inspec teurs. 14 dagen geleden eiste het Openbaar Ministerie twee maan den tegen van der L ER IS, BEHALVE de verheu gende en sterke teruggang van de communisten, nog een licht punt in het kader van de alge mene verkiezingen. Het is wel is waar menigeen ontgaan, maar de verkiezingen van gisteren, waren, behalve de gewone periodieke vei kiezingen, ook verkiezingen in verband met de voorlopig tot standgekomen Grondwetsherzie ning! Die herziening, weet men, was overigens een mager geval. Maar behalve de Tweede, moest nu ook de Eerste Kamer ver nieuwd worden, althans opnieuw gekozen. Dat is gisteren, Donder dag gebeurd. En bij die verkie zing is er dan nog een lichtpunt de Katholieke Volkspartij heeft een zetel gewonnen. Eri dat in de groep Noordholland-Friesland. Hier kon door samenwerking met de VVD worden bereikt, dat aan de communisten een zetel ontnc men werd, ten bate van de KVP, die in deze groep van 2 op 3 ze tels kwam. De KVP-fractie in de Eerste Kamer heeft nu inplaats van 16 weer 17 zetels. Daarmee is goed gemaakt, wat vorig jaar in Zuidholland werd bedorven, toen de KVP een zetel ontging, die aan de C.H.-man Gerretson toevieL door samenspanning van de VVD de CHU en W.elter. Het is wel een beetje eigen aardig, dat de Provinicale Staten gisteren tot taak hadden, die „nieuwe" Eerste Kamer te kiezen terwijl zij dit deden volgens de le Sta tenverkiezingen van 1950. Toen lagen de verhoudingen nog geheel anders en gunstiger dan de dag na de Tweede Kamerverkiezing van 25 Juni. Alsof er niets was gebeurd gisteren, alsof de poli tieke aardverschuiving van toen niet had plaats gehad! Dat is nu eenmaal een gevolg van het feit, dat het blijkbaar practisch en technisch onmogelijk is, ongeveer gelijktijdig met de grote Kamer verkiezingen, ook nog nieuwe verkiezingen voor de Provinciale Staten te houden. Een beetje eigenaardig is de situatie nu wel: er is een nieuwe Tweede Kamer, die de Grondwetsherziening in tweede lezing moet beslissen, sa men met de „nieuwe" Senaat, waarin de gewijzigde politieke constellatie nog niet tot uiting komt. Als nieuw lid is gekozen de heer J. H. M. Derksen, voorzitter van de R.K. Onderwijzersvereni ging in het bisdom Haarlem. Naast hem komen als nieuwe le den in de Eerste Kamer de heer Mr. F. Teulings, die al eerder lid van dit college geweest is, en de heer mr. E. Sassen, oud-min r van Overzese Gebiedsdelen en lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant. ZESHONDERD DODEN ONDER INBOORLINGEN RANGOON, 26 Juni (Reuter) Naar wordt gemeld hebben 600 leden van de koppensnellersstam der Naga's in Noordwest-Birma de dood gevonden door een pok kenepidemie, die zich snel uit breidde door de slechte hygiëni sche toestanden. De stam heeft de gewoonte de doden niet te begraven. De stam telt ongeveer 100.000 leden. Medische hulp ter bestrijding van de epidemie is onderweg. Kind at f 13.000 op Het tweejarig dochtertje van een bekend Deens geleerde heeft een lot van de Staatsloterij, waar op een prijs van 25.000 kronen (ongeveer f 13.000) was gevallen, gedeeltejijk opgegeten, precies dat deel waarop het nummer stond. Haar vader krijgt nu geen cent. NEW YORK, 26 Juni (AP) Millioenen Amerikanen kregen gisteren de heetste dag van het jaar te verwerken. De halve natie werd „gaar gestoofd". In New York stad werd een record van 96.5 graden opgete kend. Twintig personen, die wa ren bevangen door de warmte, moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. In Philadelphia, waar een per soon stierf en drie in elkaar zak ten, was de temperatuur 94 gra den, in Chicago 95.7. Hete vochtige lucht bedekte een groot gebied vanaf de golf van Mexico tot de grote meren en van Texas tot de Atlantische Oceaan. BRIGADIER PIET, dat is de man, die wij van vandaag af aan het woord laten in ons blad. Zijn naam zegt ons al duidelijk wie en wat hij eigenlijk ;s. Hij is een dynamisch man, gela den van ontzaggelijke krachten. Hij trilt van opgekropte energie en wee degene, die te wild met hem om springt Zo op het oog zoudt ge dat misschien niet eens zeggen. Als ge hem op straat tegenkwam, zoudt ge misschien denken: „Wie is toch die onberispelijke politieman? Hoe gedistingeerd draagt hij zijn fraaie donkere uniform en met welk een zwier hanteert hij zijn gummistok." Ja lieve lezers, dat zoudt ge denken en terecht Als ge eenmaal kennis met hem hebt gemaakt, dan zult ge ervaren, dat hij op schitterende wijze alle goede kwaliteiten in zich verenigt, die een politieman maar kan bezitten. Hij is scherpzinnig, dapper, ridderlijk en hij weet ook op tijd te zwijgen. Misschien dat hij daarom politieman is geworden, want slechts in dat mooie beroep komen de zo juist besproken eigen schappen pas goed tot hun recht Nu kunt ge zien en lezen, welke vreemde zaken 31 voorvielen met brigadier Piet en de wondervoetballer

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3