burgemeester van Venetië op Kaasmarkt en Fnidsen Jon Brusse vertelt over LA DOUCE FRANCE Deze week in de bioscoop Prinses Wilhelmina richt boodschap tot de wereld „Cos Door De kabinets formatie ALKMAAR EN OMSTREKEN AGENDA en over de Bourgogne die de ziel in vlam zet Hoofdkwartier van EEN WEEK MISSIESTAD" Beeldengroep Ford-Parade-1952 Nachtelijk burengerucht Marktberichten Als 't zt Ik zie. wat jij r -AGINA 2. Z/\ I bRDAG 28 jUNI 1952 ALKMAAR De burgemeester van Venetië, de heer Angelo Spanio die Woensdagavond in Amsterdam arriveerde. enige dagen de gast was van burge meester d'Ailiy en gistermiddag om half drie per K.LJV1. weer naar het zonnige Italië vertrok, bezocht gisteren als zovele dui zenden andere vreemdelingen, de Alkmaarse Kaasmarkt. Hij wilde ons land niet verlaten, vóór nog even Volendam en Alk maar te hebben aangedaan. Zijn bezoek aan Volendam was maar zeer kort, doch in Alkmaar heeft hij ca. anderhalf uur doorge bracht. Hij kwam in gezelschap van mevrouw d'Ailiy en de heer P. Mijksenaar, perschef van de ge meente. Amsterdam en werd in Alkmaar ontvangen door de heren Soheffei en Spaanderman, voorzitter en directeur van de V.V.V., die de hoge gast op de Kaasmarkt van voorlichting dien den. Namens 't gemeentebestuur mocht de directeur van V.V.V. de Venetiaanse burgervader een kaasje aanbieden en dit moment, waarbij twee dames in Westfries costume assisteerden, werd door mevr. d'Ailiy op de gevoelige plaats vastgelegd. Natuurlijk lie ten de Alkmaarders de heer Spanio ook enkele Alkmaarse hoekjes zien, die hem aan Vene tië deden denken. Zo wandelden wij met de burgemeester van Venetië door het Fnidsen (welk woord van Venetië schijnt af komstig te zijn) en langs de Kooltuin, hoekjes, die de heer Spanio met grote belangstelling bezichtigde. In het Huis met de Kogel dronken we een kop koffie met hem en daar hoorden we enkele bijzonderheden De zestig jarige heer. Spanio is sinds ell maanden burgemeester van Vene tië, een honoraire functie, die elk jaar door een ander wordt be kleed. Hij stamt uit een dokters familie; zijn 88-jarige vader is dokter en hijzelf is directeur van een ziekenhuis, waar hij elke morgen om acht uur aanwezig pleegt te zijn. Zijn zoon is eveneens arts en zijn dochter (hij heeft Advertentiei VOORKOMT TELEURSTELLING BIJ VACANT!EREISjES! ALKMAAR Het bestuur van de afdeling Alkmaar van de Ne derlandse Reisvereniging voor katholieken verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen dat het gewenst is dat de deel nemers voor de door de afdeling uitgeschreven reizen zich tijdig van te voren opgeven. Het is reeds gebeurd, dat een reis niet kon doorgaan, niet bij gebrek aan deelname, doch door het te laat boeken van de belangstellenden voor deze reis. Daardoor kon niet tijdig meer contact met hotels e.d. worden opgenomen. Door tij dige opgave voor de reizen be spaart men niet alleen zichzelf, doch ook anderen, die wèl tijdig boekten, een teleurstelling. RIJKSKWEEKSCHOOL ALKMAAR Examens Handenarbeid ALKMAAR Geslaagd de dames: K. M. v. Bragt, Alkmaar, A. J. Kiers id., N. C. Knaap ld., H. W. Marwik id., N. C. de Gras jr, Heiloo, J. Praetorius id., J Groot, Hoorn, Sj. Kadijk, Mid- dlenmeer, N. Keyser, Texel, T. Kofman, Enkhuizen; en de heren J. P. M. de Geus, Alkmaar, A. J. Kaarsemaker id., J. Mekken id., W. J. v. Rutten id., G. Kalver- d'ijk, Oud-Karspel; K. Kemkes, Nrd. Scharwoude, C. Koman, Enkhuizen, J. Pereboom, Hoorn, M. Roseiaar id., P. Tolle, Scha- gen. Afgewezen geen. De examens worden voortgezet. Volleybalvereniging opgericht ALKMAAR Dat Alkmaar niet kon en mocht achterblijven bij de organisatie van Volley stond zo vast als de Waagtoren op het Waagplein, deelde de heer C. Neef mede in zijn openings woord. In de afgelopen winter was door 2 groepen, nl. de Alkm. Vol leybalkring en Bedrijfsvolley in Alkmaar een competitie gespeeld. Thans hebben deze groepen be sloten om zich aan te sluiten bij de NeVoBo. In een vergadering die werd gehouden in café Tom werd het afdelingsbestuur geko zen voor de afdeling Alkmaar der NeVoBo. Voorlopig schreven zich voor de komende competitie in 30 herenteams en 20 damesteams. De clubs hebben als afdelingsbe stuur gekozen: voorzitter de heer C. Neef, secretaris de heer Tj. Adema, Ranolkelstraat 3, 2e se cretaresse Mevr. de Leeuw, pen- ningmeesteresse Mevr. A. Ver- burf 2e penningmeesteresse Mej. L. Maas; Comp. leider: de reer A. Bruin en A. v. Leeuwen, Scheidsrechterszaken: G. A. Tö- nies; Com. van Materiaal: J. den Hartigh. Deze zomer zal een scheidsrech- ters-cursus worden georganiseerd. Om voor de a.s. competitie te kun nen beoordelen in welke afdelin gen de verenigingen kunnen gaan spelen, zal tevens een zomer- avondtournooi worden georgani seerd. De heer C. Neef sprak daarna hartelijke woorden van dank aan de heren A. Bruin en Ti. Adema voor het vele werk dat door deze heren reeds in de afgelopen win ter was gedaan. Dat ook de ver gadering het met deze woorden eens was bleek wel uit het spon tane applaus dat volgde. zeven kinderen) studeert ook m de medicijnen. De Ruitertjes in de Waagtoren en de trompettist op de tinnen deden hem denken aan eenzelfde attractie op de San Marco in V enetië. Donderdagavond had hij met een Amsterdams gezelschap waar in studenten de boventoon voer den, een zogenaamde Dogen- tocht door de Amsterdamse grachten en havens gemaakt, met ca. twintig boten en jachten. Hij had het een aardig feest gevon den. Hij roemde de Hollandse zindelijkheid en gastvrijheid. Hij toonde zich 'n principieel tegen standier van het roken en was zelfs aangesloten bij een organi satie, die het roken bestrijdt. Hij was zeer erkentelijk voor de vriendelijke ontvangst, hem in Alkmaar bereid. SCHOOL- Z WEM WEDSTRIJDEN IN HET ZOMERBAD ALKMAAR Zaterdag 5 Juli a.s. worden in Jiet zomerbad bij het sportpark weer de school- zwem wedstrijden gehouden. Er staan tal van wedstrijden op het nogal uitgebreide programma; er zijn zelfs tweemaal zoveel deel nemers als het vorig jaar. In de morgenuren komen de Lagere Scholen aan bod, eerst met indi viduele wedstrijden, na 11 uur met groepswedstrijden in de nummers schoolslag, vrije slag en estafette. In de middag komen de leerlingen v. ULO, HBS, Lyceum, Ambachtsschool en andere instel lingen voor onderwijs aan de beurt. De belangstellenden krij gen dan schoolslag, rugslag en vrije slag te zien. Bioscopen: HARMONIE: Er kan nog meer bij. 14 jaar. VICTORIA: Een Amerikaan in Parijs, 18 jaar. CINEMA AMERICAN: Cir- cus Arena, alle leeftijden REX: Legershow in Tokio. 18 jaar. Voorstellingen 7 en 9.30 u. APOTHEKEN: Van heden avond 6 uur af voor spoedgevallen geopend: Apotheek Hartong v. Ark, Langestraat 1. Medische Hulp: ALKMAAR: de artsen J. Degenaar, Emmastraat 95 (tel. 2310) en A. L. Grans- bergen, Geesterweg 11 (tel. 2294). SCHERMER en BEEMSTER: S. Schermerhorn, De Rijp K 2997-355. HEILOO: Dr D. W. Hoekstra. Kenne- merstraatweg 380, tel. 3480. TENTOONSTELLINGEN K.C.B. BERGEN: „Eva in 't Centrum", 28 Juni tm. 18 Juli. Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koeman. ZONDAG 6 uur: H. Mis Adelbertus- akker Egmond. Bioscopen (aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 u.) en Apotheken: zie boven. ATHLETIEKNIEUWS OLYMPUS ALKMAAR Het vertrek naar Leiden, op Zondag 29 Juni a.s. vindt plaats om half 10 van de Nieuwesloot 131, Sigarenmagazijn „De Sport". De dames en heren uit Heiloo, staan dus plm. kwart voor 10 gereed bij „Ter Coulster". ALKMAAR Leveranciers van geestelijk voedsel en geest rijke drank, de boekhandel Zwaan en de wiinkoperii Kraakman boden gisteravond hun cliëntele in een uitverkochte Marijke-zaal van Victory een unieke avond aan. Jan Brusse ,de Nederlandse radio-journalist in Parijs, schrij ver van „Paris vous Parle" en „De Wijsheid en de Kan" vertel de van ztin Pariise belevenissen. Hij kwam, na een muzikale in leiding van het trio-Annie De Moor, zelf aan het woord. Voor de pauze las hij enkele schetsen voor, die zijn audito rium verplaatsten naar Mont- martre, waarhij woont in een artistenkazerne van 187 wonin gen, een wereldje op zich. dat stof biedt voor vele romans. De volle zaal amuseerde zich kostelijk. Toen kwam zijn eigen lijke onderwerp aan de beurt, het loflied op de Franse wijn in het algemeen en de Bourgogne in het bijzonder; de Bourgogne, die d? ziel in vuur en vlam zet, die men met met respect begroet, zoals de Bordeaux, maar een lach. Na de pauze sprak hij a l'im- proviste over zijn radio-beleve nissen. In de pauze werd een glas respectvolle Bordeau aangeboden door de fa. Kraakman, wiinen uit het wat men noemt geslaagd jaar 1949. Vanmiddag recipieert Jan Brusse in Boekhandel Zwaar, waar hij li' ALKMAAR Gisteren werd in perceel Langestraat 1hoek Mient (vroeger de Bierbron) het hoofdkwartier geopend van de grote missietentoonstelling „Een week Missiestad". In de etalages zullen hier de vele en fraaie prijzen van de grote missie- loterij en die welke op het bui- tenfeest Minanki Panki Poe zui len worden weggeschonken, uit gestald worden. Dan kan men eens zien welke waardevolle din gen men voor zijn halve gulden (zoveel kost een lot nl.) kan krij- gen. Natuurlijk zijn er ook de loten van „Een week Missiestad" ver krijgbaar. Het hoofdkwartier zal permanent bezet zijn, zodat men er ook alle inlichtingen over de tentoonstelling en alles wat er mee samenhangt, ..kan inwinnen. Gaat u er eens kijken? Aanbesteding WIERINGERWERF Door de rentmeester der domeinen werd op 26 Juni in het openbaar aan besteed: het herbouwen van de boerderij met pachterswoning van de heer J. Schrale, Wierweg E 25, alsmede de herbouw van de pachterswoning van de heer H. Luinenburg, Wierweg E 26. Ingeschreven werd als volgt: Van Dijk Co Nieuwveen 72970,-; fa Groot Zn Lambert- schaag 74800,-; J. Geuzebroek Me- demblik 74400,-; fa Kops Zn Heiloo 79000,-; J. A. de Koning Spanbroek 70490,-; fa J. Kingma Zn Middenmeer 66266,-; NV v/h A. Kingma Zn Leeuwar den 64575,-; K. Koopman, Nwe Niedorp 64182,-; H. Lont Hippo- lytushoef 72390,-; L. Schotte Wieringerwerf 71664; Jac Smit Hippolytushoef 76973,-; J. C. de Vries Hippolytushoef 76978,-; fa van Wassink en van Garderen Middenmeer 72460,-. De begro ting was 64777,-. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver de fa K. Koopman te Nieuwe Niedorp. zijn boekjes signeert, van 2 tot 6. Die boekj'es hebben wij gele zen; het is vlotte lectuur, zoals Brusse een vlot journalist is. U kunt ervan genieten, zoals van e envrolij.k glas Bourgogne. Maar het meest geniet u nog, wanneer u zit én aan een boekje van Brusse èn aan een glas wijn. Dat hoort nu eenmaal bij elkaar. Gemeentelijke Middelbare Handelsdagschool ALKMAAR Voor het eerste toelatingsexamen van deze school zijn de volgende candidaten ge- slclcl^cl* Ina Dreeuws, M. H. F. van Dijk, J. C. Hollenberg, Hanna Kaper, Anneke Kok, J. A. Petiet, Carla M. Schmidt, G. G. van Tiel, H. van Uitert, P. Ulrich, A. C. Vis allen te Alkmaar. F. Beers, P. Beers, A. Vlug te Broek op Lan- gedijk. J. Bobeldijk te Spanbroek; A. j. M. ten Hoope, C. de Vries, Wilhelmina L. Wagenaar te Hei loo; W. Kist te Noord Scharwou de; F. F. Klardie, W. Metselaar, A. Terpstra, te Castricum; D. de Pee te St Maarten; C. Plomper te Bergen en Elizabeth T. Tuinder te Egmond a/d Hoef. GEBOUW ZIEKENFONDS ALKMAAR Toen wij onlangs een beschrijving gaven van het nieuwe kantoorgebouw van het Algemeen Ziekenfonds voor Alk maar en Omstreken aan de hoek Emmastraat-Costerstraat. hebben wij erop gewezen, dat het grote muurvlak aan de voorzijde nog niet compleet was. Dit grote vlak zou gebroken worden door een beeldengroep welke dezer dagen geplaatst is. Deze beeldengroep, uitgevoerd in chamotte, is het werk van de Utrechtse beeldhou wer P. Uijttewaal en stelt „het gezin" voor. Het is een eenvou dig kunstwerk, crème gekleurd, dat de zorg symboliseert die het ziekenfonds aan de gezinnen be steedt. Wij hadden ons dit orna ment van de gevel wel groter ge dacht en het stoort o.i. wel even, dat de andere helft van het hoge gevelvlak geen enkele afwisseling vertoont. Niettemin kan dit kunstwerk een aanwinst voor de stad genoemd worden, zoals het monumentale kantoorgebouw zelve. Berichtten wij destijds, dat een gedeelte van het kantoorge bouw wellicht aan een andere in stantie voor kantoorruimte zou worden verhuurd, wij vernamen thans, dat, mede met het oog op de uitbreiding, welke het zieken fondswezen in de toekomst zal krijgen, het gehele kantoorge bouw voor het ziekenfonds gere serveerd blijft. DE R.A.I. IN HET KLEIN ALKMAAR. Gedlurendie de Braderie-week zal Alkmaar be halve het bloemencorso nog een andere parade te zier» krijgen. De bekende Ford-Parade 1952, die zo juist van Rotterdam naar Alkmaar is gekomen, zal op elke dag van de Braderie door Alk- maars straten trekken. Voorop het authentieke model T uit 1925, waarvan de heer Schmidt er zelf ook nog een in beziit heeft er* dat hij koestert als een kostbaar kleinood. Dit oude Fordtje zal gesecondeerd door het nieuwste product van de Fordfabrieken in het bloemencorso' meerijden met een equipage in de oude Biedermayer-stijl. In de Ford- Parade zelf zal behalve de model T nog een dozijn andere wagens, van verschillende modeller*, mee rijden. Voorop loopt de bekende tamibour-maitre met zijn reuze kolbak, die gratis zijn portret aan het publiek zal uitdelen. Tevens zal gedurende de Bra- derie-week in' de showroom van de Nassaugarage aan het Nassatl- plein een Ford-sthow worden ge houden. De grote hal zal dan in eer* kleine R,A,I,-tentoonstelling zijn omgetoverd. Alle Fordi-typen zullen vertegenwoordigd zijn zo wel de luxe 'personenwagens als bestelwagens,. Er zal een expo sitie aan verbonden worden, waarop mei* o.a. de diverse mo dellen ruilmotor (u weet wel: Ford geeft uw auto in één dag een nieuw hart) en allerlei Fordo onderdelen zal kunnen bekijken Wij komen de volgende week op een er* ander nader terug. Vergadering IJsstrijd ALKMAAR*— De Vereniging tot IJsbestrijding in Noordhol- iand vergaderde Donderdagmid dag in Het Wapen van Haarlem onder leiding van de heer D. J S-cheffel. Het jaarverslag van de secretaris, ing. H. Knol, vermeld de dat in afgelopen winter sledhts weinig werk door de ver eniging behoefde te worden ver zet Slechts eenmaal moest een stuk kanaaal onder Lamgedijk worden opengebroken. Over de afgelopen boekjaren was een batig saldo geboekt van een kleine f 1500.waardoor de bezittingen van de vereniging tot ruim ƒ8600,zijn gestegen. Besloten werd een rooster van aftreding te maken voor bestuur en commissarissen. Als nieuwe commissaris werdl de heer F Meiiers te Den Helder benoemd. Cinema Americain: Circus-arena Deze grote circusfiim, in Sov- color opgenomen, laat in 28 uit stekende nummers zien, waartoe in het Russische circus de „volks- artisten" in staat zijn. En dat blijkt verbluffend veel te zijn, zoals men niet anders verwachten kan bij een zo vermaarde traditie en een speciale scholing van jongsaf aan. Paarden uit het Dongegebied, Dzigiten uit Turk- menië, beren, koorddansers, jong leurs, equilibristen, öompteuse Irina Boegrimowa met haar leeu wen, dressuur van hanen, vossen, marmotten, apen etc.: 't werveit alles over het witte doek: een documentaire die de circuslief hebber hartgrondig zal verkwik ken. Vooraf vertoont Cinema een documentaire over het dieren leven in de Hongaarse bossen en een tweede over het poppen theater van Obrastsow en Oiga übrastsawa. Een zeer interessant programma. Rex: Legershow in Tokio In Rex draait deze week een bijzonder vrolijke film, welke uitstekend past in het kader van de Braderie. Het is een muzikale Amerikaanse showfilm waarin de soldaten, die na die capitulatie van Japan moesten wachten op hun terugkeer naar de States als revue-artisten fungeren. Er wordt menig aardig nummertje tap- dance weggegeven en de char mante Betty Grable voelt zich in d'it soldatenmilieu uitstekend op haar plaats. Zij zingt en danst en voert die regie van een solda- tenrevue, waarvan de montage op zijn Amerikaans is. Het ge heel wordt in technicolor ge bracht en kan, mede door de vrolijke muziek ,een prima amu sementsfilm genoemd worden. Handelsavondschool ALKMAAR Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende adverten tie met betrekking tot de aangifte tot toelating van leerlingen tot bovengenoemde school. Harmonie: Er kan nog meer bij Een Amerikaanse film met verschillende positieve, opbou wende waarde. Het gaat over een gezin, dat zich in niets onder scheidt van alle andere doodge wone gezinnen: levensblije ouders, levensblije kinderen. Wellicht mag men in deze rol prent een soort propaganda vin den voor het adopteren van ver waarloosde kinderen, hoewel men wat al te licht over de nadelen daarvan heenloopt, om de voor delen beter te laten uitkomen. Behalve kinderen, worden ook honden en katten, konijnen en zo „ge-adopteerd" en dat alles gaat gepaard met een oprechte vrolijkheid, die voortspruit uit het door en door echte geluk, waarin 't gezin van Cary Grant- Betsy Drake zich mag verheugen. Eri zo heeft regisseur Norman Taurog een film gemaakt,^ waar oprecht om te lachen valt. Temid den van dit levensblije gezin vin den de twee aangenomen kinde ren het vertrouwen in zichzelf en hun milieu terug; vooral ook door de omgang met de drie spruiten van het echtpaar. HET FILMJOURNAAL Behalve een uitvoerige film- reportage van het bezoek van het koninklijk paar aan Alkmaar en West-Friesland brengt Ppl>- goon hier nog enige korte flitsen van; voorts een grappige basket ball-wedstrijd van Amerikanen m Amsterdam, een reportage van het herbouwde Ochten aan de Waal en van een Mohammedaan se godsdienstplechtigheid te Was senaar ter gelegenheid van het einde van de Ramadan. Het Buitenlands Nieuws opent met een reportage van de bij zetting van Louis Braille in het Pantheon en vervolgt met een bezoek van de Indonesische pre mier aan India en Pakistan, een demonstratie te Johannesburg, de proeftocht van Amerika s groot ste passagiersschip, 'n reportage uit de Unovergadering, van de tonijnenvangst bij Tunis, de Zes daagse te Barcelona en wat sport flitsen in verband met de Olym pische Spelen. Het journaal van het Konink lijk bezoek mist opnamen van 't bezoek aan Medemblik. (Advertentie) Cetu-dewi gg&flSI ■etvToveeC ftUZ&lff Prinses Wilhelmina heeft gis termiddag via de wereldomroep een boodschap tot de wereld ge richt. De boodschap werd door Radio Nederland Wereldomroep in verschillende talen uitgezon den naar het Verre Oosten, Europa, Afrika, Noord en Zuid Amerika. De Prinses las de boodschap zelf voor in het Nederlands en Engels. De uitzendingen in de andere talen werden gesproken door medewerkers van de wereld omroep. De boodschap luidde in hoofd zaak dat het in deze tijd van verwarring en chaos noodzake lijk is, dat ieder ervan doordron gen. is, dat dit, voor alles, te wij ten is aan een geestelijke crisis, welke de wereld doormaakt en dat een geestelijke crisis alleen kan opgelost worden, langs gees telijke weg en door geestelijke middelen. Wanneer men deze crisis over wonnen heeft, zullen de practi- sohe moeilijkheden, waarvoor de wereld thans staat misschien ge makkelijker te overwinnen zijn als iedereen handelt overeen komstig het juiste begrip van deze waarheid. De oplossing voor een betere toekomst voor de mensheid kan alleen verkregen worden, indien BERGEN Van verschil lende kanten bereiken ons klachten, over nachtelijk bu rengerucht in het anders zo rustige Bergen. Wat is het ge val? Een stukje Leidse Plein is voor het seizoen overgepoot naar de rustieke dorpsstraat. In een eenvoudige dorpsher berg heeft men getracht, de sfeer te scheppen van een Am sterdamse nachtgelegenheid en daar houden exotische ar- tisten in de nachtelijke uren een gezelschap, dat van de nacht een dag maakt, onder het genot van duurbetaalde al coholische versnaperingen bezig. „Dat moeten zij weten", zult u zeggen. Maar er komt nog iets bij. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan en als dit gezelschap dit nacht amusement gaat verlaten, dan is de rust voor minstens an derhalf uur - zo tussen tweeën en vieren - voor de Bergena- ren en hun pensiongasten zoek. Het zijn meest automobilisten, die deze gelegenheid bezoeken en zij verkeren in een nogal luidruchtige stemming, wan neer zij naar hun auto's ko men. Anderhalf uur lang wor den de rustige slapers in de omgeving opgeschrikt en wak- kergehouden door het onop houdelijk dichtslaan van auto portieren en het rumoer, dat nu eenmaal met het sluiten van een nachtgelegenheid ge paard gaat. Ook het vorig jaar hebben wij de aandacht op dit nach telijk burengerucht gevestigd. Wij moeten dat nogmaals doen en het ziet er naar uit, dat wij het in de komende jaren nog meer zullen moeten doen, om dat deze „attractie" voor vijf jaar gehuurd schijnt te zijn. Dat ziet er dus voor de Ber- genaren en hun pensiongasten m de onmiddellijke omgeving niet prettig uit. Bij de opening van deze nachtgelegenheid noemde een der autoriteiten van Bergen dit geval „amuse ment van standing"! Smaken verschillen! Het komt ons voor, dat Bergen aan dergelij ke gelegenheden niet de min ste behoefte heeft en wij zou den, om de Bergenaren en de gasten in deze omgeving een dienst te bewijzen, willen be ginnen met de gemeentelijke autoriteiten en de verkeers politie ernstig en dringend in overweging te geven, althans de auto's uit dit centrum te verwijderen en deze een par keerplaats aan te wijzen, waar zij geen beletsel vormen voor dè nachtrust van Bergenaren en gasten. Wanneer hierin geen verbetering komt, zullen wij de aandacht op het nacht rumoer blijven vestigen, net zolang, totdat hieraan een ein de is gekomen. Kleermakerij Alleman opent nieuwe verkoopruimte HEILOO Vanmiddag om 2 uur heeft de heer A. F. Alleman zijn nieuwe verkoopruimte aan de Stationsweg 6'1 geopend. Tot voor kort deed zich het gebrek daaraan ernstig gevoelen, zodat men besloot een der woonkamers van het pand in een winkel te herscheppen. Het ziet er keurig en kraak helder uit. De muren zijn helder wit en het gehele interieur be staat uit eikenhouten betimme ringen, toonbank en etalage in cluis. Aan het plafond zijn TL- buizen aangebracht en de vloer is bedekt met een warm getinte zeilsoort. In een grote kast aan de achterwand kunnen de stoffen voor dames- en herenkleding overzichtelijk opgeborgen worden. Talloze bloemstukken sieren nu de winkel als blijk van gelux- wens door leveranciers en col lega's. Geslaagd H.H. Waard-Zuid De heer J A. van Tooren slaagde dezer da gen te Arnhem voor het diploma beton-bouwkundig opzichter. De heer van Tooren werd opgeleid door het P.B.N.A. te Arnhem en mocht van dit instituut het zil veren insigne met ster ontvangen. geleefd en gehandeld wordt zoals Christus ons leert. „Ik doe een beroep op al zijn ware volgelingen in de gehele wereld, onverschillig of zij tot een kerk behoren of niet, en tot allen die bereid zijn mede te werken, voor te gaan in broe derschap en eensgezindheid, sa menwerkend om een waar en levend christendom te laten zien." „Europa staat thans aan de vooravond van een nieuw tijd perk in haar geschiedenis. Dit is het proces van naar-elkaar-toe- groeien. Mijn gedachten gaan uit naar de jongeren, waarin sterker en sterker het ideaal van een krachtig, hernieuwd Europa leeft, in wie de geest van ver broedering en eenheid in Chris tus zich zo sterk openbaart en waarin het verlangen naar een in daden omgezet Christendom diep leeft." A MIBT E N A R EN -TOURN OOI HEERHUGOWAARD A.s. Maandag 30 Juni beginnen de voetbalwedstrijden tussen de ambtenaren der gemeenten Ber gen, Heiloo, Heerhugowaard en Langedijk. Wegens het eerste lustrum der Ambtenarensportvereniging Heer hugowaard worden de voorwed strijden en ook de verliezers- en winnaarsronden op het Gemeen te sportterrein te Heerhugowaard gehouden. Vorig jaar werden de verlie zers- en winnaarsronde te Heiloo gehouden en won Heerhugowaard de eerste prijs tegen Heiloo dat met de tweede prijs ging strijken. Bergen won de derde en Lange dijk de vierde. Heerhugowaard zal dus de wis selbeker moeten verdedigen. A.s. Maandag speten om half 7 d'es avonds tegen elkaar Bergen en Langendijk. Om kwart voor acht komen Heiloo en Heerhugo waard binnen de lijnen. Op 21 Juni a.s. wordt het vijf jarig bestaan op eenvoudige wij ze gevierd en zullen de verlie zers- en winnaarsronde van dit tournooi worden gespeeld. Er zijn zeer fraaie prijzen beschik baar gesteld, o.a. door de Uitge versfirma's: Vermande Zonen te Ymuiden, N. Samson N.V. te Alphen a.d. Rijn en Erven Tijl te Zwolle. Moge mooi weer deze wedstrijden begunstigen. ZUURKOOLBEKER WEER IN HET CEDING St PANCRAS De wedstrij den om de Zuurkoolbeker, die nu reeds sedert vier jaar in de Lan gedijk grote belangstelling trek en, dreigden door het terugtrek ken van DTS in het ongerec raken. Vrone, LSVV, BOL en Koedijk, versaagden echter niet en in een vergadering bij de heer Bouwstra te St Pancras werd be sloten de wedstrijden in ieder ge val doorgans te laten vinden. Daar Koedijk in de zomermaan den niet over voldoende spelers kon beschikken, werd Hugoboys bereid gevonden de opengevallen plaats in te nemen. Ongetwijfeld zal de deelname van de sterke Heerhugowaardse club het cachet van deze wedstrij den verhogen. De heer Machielse zal als wed strijdleider optreden en LSVV als organiserende vereniging. Het voorlopig programma luidt als volgt: 12 Juli: HugoboysVr.one en BOL—LSVV: 19 Juli: LSVV— Vrone en BOLHugoboys; 16 Juli: VroneBOL en Hugoboys —LSVV. De wedstrijden van BOL wor den op het Vrone-terrein ge speeld. BRANDWEERDEMONSTRATIE OUDORP. Onder grote be langstelling gaf onze brandweer Donderdagavond een demonstra tie. Om half acht kwam het corps op volledige sterkte van man schappen en materiaal o.l. van de commandant, de heer B. v. Koo- ten, op het plein van de R.K. Scholen bijeen, waar van het corps een foto werd gemaakt. Twee grote brandstapels wer den in brand gestoken. Toen de brand op zijn hevigst woedde greep de brandweer in. Een brandstapel werd met de motor, die het bluswater uit de tocht sloot betrok en de andere met water uit een brandkraan, in een minimum van tijd geblust. Hierna werd nog een demonstratie ge geven hoe de slangen over het schoolgebouw te brengen en vanaf dat hoge gebouw water te geven. Vervolgens werd een op het sportveld opgerichte brandstapel in brand gestoken, met de bedoe ling deze met snelblusapparaten te blussen. Deze oefening slaagde slechts ten dele, aangezien een der apparaten weigerde. De oefe ning werd bijgewoond door B. en W. en enige raadsleden. Kolping Boys Ook Kolping Boys 19 o\ OUDORP 1 behoort nog bü de 19 overge bleven gegadigden voor 't gouden jubileumkruis. Thans word't Zon dag bezoek ontvangen van aie Volendam-reserves. Een spannen de wedstrijd word't verwacht, want de verliezer is van verdere deelname uitgesloten. De wed strijd begint om 7 uur 's avonds. Benoemd WIERINGERMEER De heer Joh. Mooy te Opmeer, vertegen woordiger voor de NV Spaarkas voor belegging in RK Kerkelijke leningen te Utrecht, is dezer da gen benoemd tot hoofdagent van deze instelling voor de kop van Noordholland met inbegrip van de Wieringermeer. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Paul, z. v. J. Wildefooer en J. Fijnheer; Catharine Johanna Au gusta, d. v. A J. Rozier en C. J. Steijn; Tonny, z. v. J. Wit en A. Smak. Overleden: Maartje v. Schoorl 62 jaar, gehuwd met J. de Waard- WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. WARM ZOMERWEER. Zonnig en warm tot zeer warm weer met in het' Zuiden van 't land later op de dag een kleine kans op enkele verspreide on weersbuien. Weinig wind. 29 Juni: Zon op 4.23; onder 21.04 Maan op 11.53; onder 23-49. 30 Juni: Zon on 4.24; onder 21.03 Maan op 13.06 (Ingez. mededeling) VERSLA DE HITTE MET VAM l-IJ S uZs C&CUMV- o/t Uw rong 's-GRAVENHAGE, 28 Juni De kabinetsformateur, dr. W. Drees, heeft hedenmorgen al dus deelde de woordvoerder van de minister-president mede de leider van de Tweede Kamer fractie van de KVP. prof. mr. C. P. M. Romme op ztin kabinet aan het Plein 1813 ontvangen. De kabinetsformateur heeft met prof. Romme een algemene oriënterende bespreking gehou den, welke ongeveer een uur duurde. Het ligt niet in het voor nemen van de formateur om vandaag nog besprekingen met andere politieke leiders te voeren. LANIGiEJDIJK 28 Juni 200.000 kg Aardappelen Eerstelingen 10.50 12.70; rode schotten 1450 15.80; doré 12.40—16.30; blauwe eigenheimers 1516; drielingen 810.40; kleintjes 4.807.90; 35000 kg rode kool 13.80—17.70; 1250 k? tomaten A 65—66; B 59; C 57; 300 bloemkolen A I 14.8020-90. Nrd SCHARWOUDE 90.000 kg aardappelen 10.7013.70; rode eerst. 14.60; doré 15.40; blauwe eigerih. 13.70; bonken 11.6011.80; driel 7.90—9.60; kleinen 6—6.80. AVENHORN, 27 Juni. 7800 kg aardappelen, grove schot 11,90 12e80; midd. 10,70—11,60; driel 8,70—9,10; kriel 5—5,50; rode schot grof 13,30—13,40; middel 14 3015,60; rode driel. 6,40 6,80; doré middel 15,50; 1400 kg bieten I 29,50—34,20; II 27,90 W ARMENHUIZEN. Aanvoer 17.800 kg aardappelen»: eerstelin gen 11.7012.40. grove 11-10 11.60, drielingen 9.209.70, kriel 6.60—7.80. doré 14.50—15.500. BEEMSTER, 27 Juni. Schot se muizen 10.4013.60 en 10.00 12.80, slafoonen m. dir. 130.00, idem Z. dir. 130.00150.00, stamsndi- bonen 104.00130DO, tuinbonen 22.00—25.00, peulen 50.06—120.00. doperwten 36.0061.00 komkom mers 16.00—28.00, tomater* A 85.00, tal. blauwschokkers 56.60— 65.00, bloemkool 8,0039.00, rode kool 16.00, groene kool 16.00. spi nazie 14.00—35.0Q, postelein 16.00. sla 2.608.50, andijvie 14.0'CL- 27.00, rabarber 8.00—14.00 rode bieten 4.0014.00, bospeen 17.00 27.00, uien 14.0026.00, rode aalbessen 31.0072.00, zwarte bessen 60.0063.00, klapbessen 29.0059.00,, perziken 8.0017.00, frambozen 80.00. aardlbeier* 34,00 —60.00. HEILOO Aardbeien 1.80 2.90; rode bessen 1.302.10; peu len 1.101.35; doperwten 5271; sperciebonen 1.201.30; tuinbo nen 2226; postelein 1014; kropsla 412; spinazie 1825; rabarber 1418; wortelen 1621; bloemkool I 19—30; II 8—16. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR 27 Juni Aard appelen 1015; driel 7.5012.50; slabonen 116135; snijbonen stam 115137; pronkpeulen 114134; aardbeien 110260; tomaten A 60 73; bonken 3646; doppers 39 73; bloemkool I: 20—40; II 10 —19: rode kool 1921; spinazie 1435; sla 212; postelein 7 22; andijvie 716; rabarber 4 11; bosbieten 48; bospeen 8— 22; waspeen 821; bosuien 6.50 19.50; soepgroenten 2.507; pe terselie 2.50—8.50. WEEKOVERZICHT LANGEDIjKER VEILINGEN Aan de Langedijk neemt de aanvoer van aardappelen nog steeds toe. Men is nog weinig ge neigd de aardappelen voor de potershandel te bewaren waar de vooruitzichten hiervoor tame lijk sleëht zijn. Het gemiddeld prijspeil was iets lager dan vorige week. De handel was over het algemeen goed. De aankopen voor export overzee werden voortgezet, zij 'het in kleinere omvang dan de vorige week. Woensdag werd" eer* aanvang ge maakt met verladingen voor Oost-Duitsland voor een compen satietransactie, die reeds enige tijd was voorbereid, doch die wachtte op goedkeuring van de regering. De betere consumptie- soorten als Doré, rode Eersteling on Eweniheimers waren ca. 2 cent per kg hoger dan de blanke Eer stelingen. Voor deze soort werd de laatste dagen van 12 tot 15 cent betaald in de middelsoort, •i tot 13 cent voor de drielingen en 9 tot 11 cent voor de kleine maat. De quarantaineperiode voor export overzee werd verlengd van acht tot veertien dagen. De rode kool-aanvoeren zijn toegenomen tot 20 tot 25 ton per dag. De prijzen waren belangrijk gedaald: de laatst dagen werd 11 tot 25 cent genoteerd. Men verwacht algemeen, dat de ex port binnenkort moeilijkheden zal ondervinden. Tomaten werden meest voor binnenland verkocht, daar de prijzen van 70 tot 85 cent. die gemaakt konden worden voor export, te hoog bleken te ziin. Bloemkool was wat duurder. Voor Al betaalde men 23 tot 33 cent. De eerste Zilveruitjes in kleine partijtjes aangevoerd konden 30 tot 33 eent noteren. (Van een Hr. I\ Op de admi Doorman" hing tieren waren e< dwijnende oorli getal 47. Dat v de marinemens! van „Striking Fi waarbij het vlie van de NATO-* Dit tweede g< terdag begonnen daarop was de door vliegtuigen, en onderzeeboter tot zinken gebra het eerste deel Het binnenk* Retraitehuis van telt: Als Retraitehi eigenlijk een n< zwijgen bewaren huizen, gelijk de ik binnen mijn Maar zouden er ten zijn, die noC ken hebben na En dan nog gen, zullen mijn Waarom zou i; de 25 jaar mijo doen horen om i van wat ik zie, ander ziet? Het aankomen men der retraita interessant en le Zij zjjn amper c of ik heb metee voor de eerste 1 wie al meer zijn laatste groep doe joviaal, voelt ziel vraagt om de kar rige keren, infor wel ijk, wie de rel en kijkt lichtelijl hun favoriet niet is, hetgeen even prettig is voor d aan bod is. De kijkt min of meer spreekt hun gezw delen, het verra duidelijk de vrage eigenlijk begonne me boven het ho ik hier heelhuids Velen en h jongeren doen gingen om toch i de bedruktheid te Al dan niet onde de moed, die zij ingepraat, stellen en lawaaierig aan meer praats, d'an of waar ook hebb In het begin va: als Retraitehuis v< eens hinderlijk, duur maakt dte o mild en begrijpei dingen; kapel er en Communiebank mers weten daar nemelijke redener misschien, dat die eens aan het wo-c men. Maar wat mij n hart moet,omdat kens opvalt, is d komen naar een eenzaamheid te 5 nooit zoeken ze r gezelschap als vó' begin der retrait gaan zelfs helemaa iemand met hen i dringen dicht op binnenkomen, will gelijk "bij elkaar z bang om alleen te Is echter de reti de gang of voor! je niets meer van Natuurlijk vertr groepjes, maar die angst om alleen t Het is net, of ze 1 den hebben, die Iemand, die hen i: Iemand, die ze no f nabij hebben gek< je best alleen ki Wie ze nu gerust 1 durven, desnoods of gezelschap van Hun omgeving weinig van, maar huis zie ik dat v als ik zulke men gaan, dan denk il om ben je niet ee en waarom komer veel meer bij mij en die rust te zoel In de tuin van ee Pascha (rechts), c genoot Tawfik At geesteszieke konir land terug te kere genomen door eer

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4