Een wedstrijd voor tractoren EEN WEEK MISSIESTAD Mr. C als bi Broderie sluit om vier uur Vrije en toegepaste kunst Serra van Grootse demonstratie bracht stad en land dichter bijeen Alkmaar in belangstelling van Noordhollands katholieken FEITEN van heden Doe/: r LAATSTE BRADERIE-EVENEMENT Sterrit, défilé er» behendigheidsrif Regen, wind, onweer, spelbrekers AGENDA Maar u kunt nog tot vijf uur terecht Grootse intocht van missiebisschoppen Vrouv/en exposeren in het K.C.B. 'n Week Missiestad Brand in timmermansloods Mulo-examens Alkmaar VOO Proo zaligve PAGINA 2 VRIJDAG 4 JULI 1952 ALKMAAR. Groots opgezet en ongetwijfeld imponerend door kracht en beweging was het laatste grote evenement, dat het Braderie-comité voor de derde dag op touw heeft gezet en dat, ondanks het minder gunstige weer, weer velen uit stad en land naar het Braderie-terrein trok. Wij doelen op de zo perfect geslaagde demonstraties met de landbouw-tractoren, de sterrit, het défilé en de, niet van vrolijke momenten vrije, behendigheidswedstrij d. Vanuit de omgeving van Alk maar t,.w. Uitgeest, Egmond a. de Hoef, Stompetoren, Heerhugo- waard en Schoorldam startten tussen 10 en 10.30 u. in de mor gen ruim 50 tractoren, van ver schillende typen naar het land bouwcentrum Alkmaar waar rond 12 uur in de middag de bestuurders zich een voor een aan de finish op het Canadaplein meldden. Een gebeurtenis, die veel belangstelling trok. In het Wapen van Heemskerk werd de deelnemers die de tocht, waaraan nog enkele moeilijkheden verbon den waren, volbracht hadden een herinneringsplaquette uitgereikt door de heer Jan Moeijes, die de deelnemers voor hun opkomst dankte. Vervolgens werden de tractoren op het kerkplein opge steld voor een eenvoudig, maar stoer en imposant défilé dat langs het stadhuis trok. Daar stonden de burgemeester, leden van het gemeentebestuur en het Braderie-comité, om het défilé af te nemen. Met een onderlinge afstand van een meter of zes trokken de stalen monsters in een lange colonne van wel zestig machines, waaronder middelzware en zeer zware typen, door Alk- maars straten, vol bewondering (en soms ook met ontzag) na- geoogd door dat deel van de bur gerij, dat weinig of nooit werd geconfronteerd met de moderne gemechaniseerde landbouwwerk tuigen die het paard op het twee de plan hebben geschoven. Behendigheidswedstrijd Het evenement van de dag, een attractie ook voor de jeugd, was de behendigheidswedstrijd voor de tractoren, verdeeld in een lichte en een zware klasse. Met een landbouwwagen, waarop een melkbus, moesten de machi nes rond het Canadaplein rijden, onderweg tussen balen stro door schuiven en over bielsen balan ceren. De hele middag was aan deze interessante wedstrijd gewijd en tal van deelnemers, die hun bus verloren of in het stro te recht kwamen, moesten aardig wat strafpunten incasseren. Het publiek, dat in grote getale was opgekomen, applaudiseerde meer malen voor bijzonder handige rijders. Burgemeester op stalen ros Aan het slot van de wedstrij den het liep tegen half 6 verschenen aan de start de ere voorzitter van de Braderie, bur gemeester Wytema en Guus Ver hoeven, de grote promotor van de verschillende attracties, als mede de heer P. Burmann, die de hele middag als starter gefun geerd had. Het was maar een aardigheidje en zij reden van zelfsprekend zonder mededinging. Daarom behoefden zij ook niet alle hindernissen te nemen. Maar die zij wel namen, namen zjj dan toch vrijwel onberispelijk. Het was een vrolijk slot van deze goed-geslaagde tractoren middag. De prijsuitdeling 's Avonds werden in het Wa pen van Heemskerk, in tegen woordigheid van vele deelnemers aan de wedstrijden, de prijzen uitgereikt. Met een geestige speech leidde de heer Guus Ver hoeven de burgemeester in doch niet dan nadat hij de burge meester dank had gebracht voor zijn belangstelling en de mede werkers voor hun opkomst. Vooral de heer Droog en Jan Moeijes werden voor hun werk gehuldigd. Dat de agrarische be volking zich de moeite had ge troost naar Alkmaar te komen om het Braderie-feest mede te vieren, waardeerde de heer Ver hoeven bijzonder. Ook zwaaide Winkelstand moet vindingrijk zijn ALKMAAR De winkelstand moet tjjdens de Braderie nogal wat verzinnen, om de aandacht van het publiek blijvend op zich te vestigen. De naaimachinehan del van de Fa. Schouten in de Langestraat heeft ter gelegenheid van de Braderie een nieuw arti kel in de handel gebracht, de nieuwe Irenekinderwagen, die sierlijk van vorm is, oersterk en wel tegen een stootje kan en uit stekend veert, om alle onver wachte schokken op te vangen. En om dat alles klaar en duide lijk te bewijzen heeft men een demonstratie gegeven die als zo danig goed slaagde en tal van lachende kijkers trok. Men wist een charmante jongedame van 19 jaar en van 108 pond te bewegen in de wagen plaats te nemen en zich, al rammelend met een ram melaar over het Braderieterrein te laten rondrijden. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren; Ernes tine G. ,dv G. Heinen en G. van der Kam; Petrus N. M„ zv H. Woudstra en G. Leering; Corne- lis, zv J. Bakker en Cornelia M. Heiblom; Margaretha G, ,dv J. Oost en J. M. Zonneveld. Gehuwd: Cornelus W. van dei- Leest en Christina E. M. van Tol; Dirk Vogelpoel en Sophie Buss- mann. Overleden: Arie Lengers, 70 j., weduwnaar van M. ten Korte- naar; Remmert Renooy, 69 j., geh. met T .Roos. Acts handwerken ALKMAAR Geslaagd voor de acte Nuttige Handwerken mej. C. C. Vermeulen. hij Politie en Pers lof toe voor hun medewerking. Burgemeester Wijtema herin nerde aan vroegere landbouw- demonstraties, waaraan steevast een concours-hippique verbonden was. Dat nu het stalen ros het paard heeft vervangen, was een bewijs, dat het Braderie-comité zijn tijd heeft verstaan. De prijzen Zware klasse tractoren: 1. A. Koekhoven, Ursem; 2. A. Hoog land, Burgerbrug; 3. D. Keune, Beemster; 4. J. Braaksma, Dirks- horn. Lichte klasse tractoren: 1. P. van Saasse Jr., Stompetoren; 2. H. van Etten, Beemster; 3. A. F. de Kok, Stompetoren; 4. Tj. Bos nia, Heerhugowaard; 5. A. Broer- sen, Stompetoren. Damesprijs: Mej. A. Speet, Stompetoren. Prijs voor verst woonachtige deelnemer: Gradus Geerligs, Anna Paulowna (voor sterrit). Een kort woord sprak nog de OP BRADERIE ALKMAAR De regenbui, die Alkmaar reeds de gehele dag bedreigde, en die in de voor avond in dikke druppels viel, was voor vele standhouders het sein om op te breken. Toen rond 8 uur een onweer losbrak werden ook vele kijk- stad in te trekken. Pas tegen half lustigen weerhouden, de binnen- tien, toen de straten weer be gaanbaar waren, kwam er weer wat leven in de brouwerij. Dat kwam voornamelijk de café's en de eetgelegeniheden ten goede. Verschillende stands hadden de windvlagen niet kunnen door staan en bleken toen reeds te zijn ingeruimd. Anderen waren afgesloten door de standhouders, waarvan de meesten vandaag nog' eens hun geluk zullen proberen. Later op de avond werd het evenwel nog aardig druk in de binnenstad, voornamelijk van jongelui, die er nog een gezellige avond van trachtten ie maken. Ook het treintje had, zij het niet meer in overvloedige mate, wat belangstelling. Speldjesdag Santos en Herwonnen Levenskracht ALKMAAR Door de geza menlijke besturen van boven staande verenigingen wordt op morgen 5 Juli een speldjesdag gehouden. Alle medewerksters worden uitgenodigd om het daar voor benodigde materiaal in ont vangst te nemen, in het gebouw van de heer Haring, Oudegracht 136, hedenavond om 8 uur. heer Jan Moeijes, die met erken ning getuigde dat alle evenemen ten zo vlot verlopen waren. De heer Burmann legde de na druk op het feit, dat door deze demonstratie stad en land dichter naar elkaar waren gegroeid en dankte namens de landbouwende bevolking voor het vele medele ven en de prettige samenwerking in Alkmaar ondervonden. „DER WEISSE FLIEDER" ALKMAAR De Hoofdstad Operette, in voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Operet te, brengt op Dinsdag 8 Juli a.s. des avonds om 8 uur in het Gul den Vlies te Alkmaar nog een enkele voorstelling van de suc cesoperette „Wenn der weisse Flieder wieder blüht". Het zijn de oude, vertrouwde krachten die medewerken: Otto Aurich, Fritz Steiner, Herman Valsner, Ruth Rhoden, Claire Clairy, en Marga Graf, terwijl buitendien een aantal belang rijke rollen vervuld worden door dè jongere krachten van dit en semble als: Ali van Norden, Miz- zi v.d. Lanz, Thea Fakkeldij, Ti neke Ebbenhout, Cissy van Vors- selen, Ad. Heerings, Wim v. d. Velde e.v.a. De regie berust bij Otto Aurich, dirigent is Fredy Salten. EIND-EXAMEN H.B.S. ALKMAAR Deze week zijn voor het H.B.S. diploma B ge slaagd: A. Blankevoort, H. Gill- haus, M. F. Hamburger, J. A. Heiner, J. J. T. Kooij, D. J. Olie, D. G. Schmidt, C. N. Bruin,H.' J. Butter en C. Heijblok allen uit Alkmaar; voorts A. C. Bij- post en P. A. H. Hoogcarspel uit Bergen; B. van Gulik, F. F. Die mei, A. W. Glas en H. Hartog uit Castricum; J. Wijker uit Eg- mond aan Zee, H. Prak te Scha- gen; P. van der Oordt te Scha- gerbrug. Er werden 9 candidaten afge wezen. VRIJDAG 4 JULI VICTORIA: Tarzan in gevaar 14 jaar. CINEMA AMERICA1N: Kik vorsmannen, 14 jaar. REX: Dr. Holl, 14 jaar. HARMONIE: Grün ist die Heide, 14 jaar. Apotheken: Apotheek Hartong v. Ark, Langestraat 1. Apotheker: J. v. d. Mark. TENTOONSTELLINGEN Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koeman. 4e BRADERIEDAG Rondritten per feesttreintjes. Attracties bij de deelnemers Des middags 4 uur sluiting van de Braderie. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR Rex: Dr. Holl (14); Cinema Americain: Kikvors- mannen (14); Harmonie: Grün ist die Heide (14); Victoria: Tarzan in gevaar (14). SCHAGEN Royal: De banneling van de Eilanden (18); In de Nor (a.l.) Ziekenfondsdiploma ALKMAAR In Haarlem slaagde dezer dagen voor het Ziekenfondsdiploma A onze plaatsgenoten Mej. M. Kroon en de heren S. Ursem en M. Ooster- wijk, tevens mej. G. ten Burkus te Heiloo. Geslaagd HEILOO Onze plaatsgenoot KI. de Grand is geslaagd voor 't overgangsexamen naar 't prac- tische leerjaar van de Middel bare Technische School te Am sterdam. Koster aangesteld H.H. WAARD N. Naar wij vernemen is de heer Fr. Wijnker, met ingang van 1 Juli j.l. vast aangesteld bij de H. Hart paro chie te Heerhugowaard-Noord als koster-tuinman. De heer Wijnker aanvaardde ongeveer een half jaar geleden deze functie. ALKMAAR De Braderie zou maar drie dagen duren, doch om dat de Vrijdag erop volgde de dag, waarop zoveel bezoekers aan de Kaasmarkt verwacht worden, heeft men er deze vierde dag maar aangeplakt. Vanmiddag om 4 uur echter wordt het Braderie- feest gesloten. Dan zal de voorzitter, de heer C.W. Keysper, via de microfoon de standhouders en het Braderie- comité nog even toespreken. Zal hij reeds de Braderie van 't volgend jaar aankondigen? Wij weten het niet, maar wèl weten wij, dat er heel wat deelnemers zijn, die het volgend jaar graag weer meedoen. De resultaten zijn niet in alle gevallen even gunstig doch er zijn toch heel wat stand houders, die zeer tevreden zijn over de verkoop. Wellicht krijgen wij daar later nog bijzrtiderheden over te horen. Opvallend was, dat Payglop en Boterstraat het niet zo druk hebben gehad. De meeste passage ging ditmaal door de Huigfbrouwerstraat, de ver binding tussen Laat en Langestr. Voor een ander jaar zouden Boterstraat en Payglop beter een of andere attractie kunnen orga niseren, om wat meer van de drukte te profiteren. Ook de Nieuwesloot en het Hofplein had den niet zo'rl grote belangstelling als de andere Braderie-straten; wellicht dat ook daar de een of andere attractie wat meer bezoek had getrokken. Over 't algemeen kunnen wij alvast wel conclude ren, dat d.é Braderie geslaagd is. Het is een zomerverkoopfeesf ge worden, zoals Alkmaar er nog nimmer een heeft meegemaakt. Als om 4 uur de Braderie is ge sloten. kunnen de standhouders nog tot 5 uur hun Braderieklan ten af helpen; maar om 5 u. moe ten zij toch aan de afbraak van hun s'anrl beginnen. GESLAAGD ALKMAAR Aan de Ge meente-Universiteit te Amster dam slaagde voor het candidaats- examen rechten on.ze stadgenoot de heer J. W. M. Wagenaar. ALKMAAR. Nu de Alkmaarse Braderie weer tot het verleden behoort, vraagt Alkmaar opnieuw de aandacht van de bewoners van de kop van Noordholland. De Braderiestad Alkmaar gaat nu een week lang Missiestad worden. Van 12 tot 21 Juli wordt er in het lyceum een groots-opgezette missietentoonstelling gehouden, terwijl op de ruime binnenplaats een attractie- complex zal worden opgericht, waarover de bezoekers versteld zullen staan. De feestelijke intocht van de Missiebisschoppen en 24 missio narissen op Zaterdagmiddag 12 Juli belooft een grootse manifes tatie te worden. Aan het station zullen deze missionarissen door het Missie comité worden afgehaald; ook de Alkmaarse ridders van Sint Gregorius zullen ter verwelko ming aanwezig zijn. Langs de weg, te beginnen bij het station en zo vervolgens tot de Bergerbrug en mogelijk nog verder zullen de leden van de mannelijke en vrouwelijke jeugd beweging uit het dekenaat, aan weerskanten zijn opgesteld met vlaggen en vaandels en als de stoet van rijtuigen met de hoge gasten voorbijtrekt, zal de jeugd zich daarachter aanslfiiten. Enkele muziekcorpsen zullen de stoet opluisteren en het Mis siecomité verzoekt ons nogmaals een oproep te doen tot muziek corpsen uit de buitengemeenten om hieraan ook deel te nemen. Via de Langestraat, Kraanbuurt en Verdronkenoord zal de stoet onder klokgelui naar de St. Lau- rentiuskerk trekken, waar Z. H. Exc. Mgr. Jac. Buis een pontifi caal lof zal celebreren. De H.E. Deken zal hier met een korte toespraak de missiona rissen welkom heten en de Mis- sieweek kerkelijk openen, waar na Rector M. Brans, Diocesaan aalmoezenier van de Jeugdbewe ging een preek zal houden over de missiegedachte. Des avonds om half 8 vindt in de aula de officiële opening plaats met een rede van Dr. Ch. Arnold, voorzitter van het Alge meen Missiecomité. Woensdag a.s. verschijnt een speciaal Missienummer van ons blad, waarin het gehele program ma van „Een week Missiestad" zal worden opgenomen. Aan de Missieweek gaat een novene vooraf, welke van 6 tot 14 Juli in de kerken en de gezin nen wordt gehouden tot intentie van het welslagen van de missie- week. De schooljeugd is alreeds ver trouwd gemaakt met de komen de dagen, want op alle scholen uit het dekenaat is een opstel- en tekenwedstrijd gehouden. De jury zal niet minder dan 125 opstellen te beoordelen krijgen en een even groot aantal tekeningen. Wij hopen het opstel en de tekening van de eerste prijswinnaars in ons blad te publiceren. De scholen zullen zoveel moge lijk in groepsverband de missie tentoonstelling bezoeken. Voor de kinderen wordt dan een gratis poppenkastvoorstelling gegeven en alle stands op Minanki Panki Poe zullen dan tegen kindertarie ven geopend zijn. Tal van prijzen Het Missiecomité ontvangt nog dagelijks fraaie prijzen uit alle hoeken van het dekenaat. De Paters Benedictijnen zonden een collectie fraai-bewerkte kaarsen uit hun eigen kaarsenmakerij; de Eerw. Zusters Carmelitessen van Egmond een mooi stuk houtsnij- en schilderwerk; de J.G. van de Sint Laurentiusparochie een kar- revracht leuke poppen en harle kijns; de welpen van Sint Domi- nicus een doos vol met alleraar digste voorwerpen; de St. Willi- brordusstichting twee pakketten met gebruiksvoorwerpen, alles degelijk handwerk; uit Egmond aan Zee kwam een keurige aan kleding voor een theemeubel en uit Heerhugowaard is een karre- vracht met prijzen in natura te wachten. Tal van prijzen voor Loterij, en tentoonstelling staan geëta leerd in het Hoofdkwartier van „Een week Missiestad", Lange straat hoek Mient, waar ook nog loten van de grote loterij ver krijgbaar zijn. Wij vernamen dat de helft der loten al geplaatst is en dat er nog steeds goed verkocht wordt. Zo mogelijk zal de trekking reeds in de Missieweek plaats hebben. Welk pittig meisje wil nog een boekje loten verkopen? Afhalen aan Huize St. Augustïnus, Emma- straat, Alkmaar. De uitslag van de Loterij wordt in dit blad gepubliceerd. Er zijn katholieken, die gedu rende de missieweek met vacan- tie zijn. Die willen natuurlijk graag het gironummer van de penningmeester van „Een week Missiestad" weten? Dat is 405123 t.n.v. de heer A. Geels, Emma- straat 99, Alkmaar. (Dank U.) De Bond van R.K. Rijwielclubs stelde een prachtige daad van missieiiefde; hij nam de volledige opleiding van een priesterstudent uit de missie op zich en brengt daarvoor f2.500 bijeen. Een mooi voorbeeld ter navolging. Verschillende parochies uit het dekenaat komen ook groeps gewijze naar de missietentoonstel ling; zij brengen dan eigen mu ziekcorps mee. Wij geven de pa rochiële comité's in overweging zich voor extra bussen recht streeks met een autobusonderne ming in verbinding te stellen. Tenslotte vestigen wij de aan dacht op het affiche van „Een week Missiestad", dat in alle plaatsen uit het dekenaat ver spreid is. GESLAAGD ALKMAAR Aan de Land bouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het ingenieursexa men Nederlandse Landbouw onze stadgenoot, de heer P. E. Rijtema. BERGEN. Wij hadden beloofd nog even terug te komen op de tentoonstelling „Eva in het Centrum" in het K.C.B. te Bergen, waar een negental vrouwelijke kunstenaars gezamenlijk haar werk exposeren. De tentoonstelling trok de eerste "week reeds veel belangstelling en zal ook de komende weken zeker nog de aandacht trekken. Immers, zij is van een goed gehalte en de dames komen met haar werk uitstekend voor de dag. Er bevinden zich onder dit ge zelschap enkele goede en bekwa me tekenaressen. De prima inter pares is wel mevr. E. Reitsrna Vaienga, die een aantal zeer goede tekeningen exposeert, w.o. knap getroffen portretten. De collectie door haar ontworpen (en ook uitgegeven) postzegels, als mede de fijne ex libris tonen, dat deze artiste haar vak verstaat. Mevr. Ursel PostmaSinzhei- aner toont zich een grafische kunstenaresse van talent. Zij be heerst verschillende technieken en het waren vooral haar droge naald-etsen, die onze waardering hadden. Verder exposeert zij goede tekeningen en in aquatint geschilderde composities. Die Dritte im Bunde is mevr. M. SnapperBloch, van wier hand wij enkele goedgetxoffen portretten (tekeningen) aantrof fen en enkele kleinere tekenin gen, meer van illustratief karak ter. Rie Kooyman toont proeven van haar illustratief werk, waarbij bloemen en dieren, alsook sprook jes-onderwerpen haar voornaam ste motieven zijn. Geestig is haar ontwerp voor de decoratie van een Noorse passagiersboot, de Osiofjord, waarvoor zij enkele ontwerpen met als onderwerp „De Dorst" vervaardigde. Mia Poitv. Regteren Altena is een onbetwistbaar talent. Zij maakte reeds naam met haar ex labris, die fijn van tekening en uitvoering zijn. Hier troffen wij smaakvolle in stijfsel ontworpen OPROEP AAN ALLE MEDEWERKERS .ALKMAAR Allen, die op welke wijze dan ook meewerken aan de komende Missietentoon stelling worden vriendelijk uit genodigd om zich geestelijker- wijze te komen voorbereiden. Het lijkt ons niet overbodig, dat wij bij de vele werkzaam heden, die verricht worden ook de geestelijke zijde niet uit het oog verliezen. Een soort geeste lijke wapenschouw voor de grote strijd begint. Tot dat doel zal Zondag a.s. 6 Juli een Hoogmis worden opge dragen, waaronder predikatie in de kapel van de Eerwaarde Zus ters Oudegracht 204, aanvang kwart voor acht. Deze oproep geldt dus voor ieder, die hoe dan ook, meedoet met de Missietentoonstelling, dus alle leden van de verschillende comité's, medewerkers aan de stands, de verloting ,de opbouw enz. enz. Laat de kapel van de Eerwaar de Zusters te klein zijn. Zegt dit s.v.p. door en komt zelf ook. J. van der Zalm pr. KERMIS TE BERGEN BERGEN De kermis is in wording en vooral de jongeren volgen de opbouw van de attrac ties met grote interesse. Zater dagmiddag om twee uur zullen inwoners en gasten kunnen ge nieten van zweefmolen en ca- roussel. De kermis zal geopend zijn alle dagen van 14.0024.00 uur en Zondags van 14.00—16.30 en van 19.3024.00 uur. Dinsdag is de laatste dag. BELLO HET MIDDELPUNT BERGEN Dat Bello ondanks zijn gebrekkig materiaal nog heel wat aan kan bewees zij wel de afgelopen Zondag door in 3 achtereenvolgende trams vanaf Bergen aan Zee ongeveer 1200 personen te vervoeren in 't spits uur. Aangenomen dat een bus 50 personen vervoert, dan zouden er 24 bussen nodig zijn geweest. Een groot gemak, vooral voor de gast BERGEN Als eerste in Ber- Sen heeft de heer W. Busker in e Kerkstraat een fietspomp- ajjtomaat geplaatst. Voor 'n stui ver kan men zijn banden oppom pen, waarvoor ruim 1% minuut tijd wordt gegeven. GIDSEN'DAG BERGEN Gister vierde de gidsénkring St. Liduina hef feest van Maria Visitatie, het bezoek van Maria aan haar nicht Elisa beth. In het licht van deze ge beurtenis hebben de gidsen en kabouters, 50 in getal, de kerke lijke viering meegemaakt. Des avonds hielden zij een kampvuur aan de Voert. Rustig en gezellig met vlot gezongen liedjes, afge wisseld door schetsen, declama ties en het kampverhaal kwam er spoedig een uitstekende sfeer die de band onderling nog hech ter verstevigde. In de kampboodschap wees de aalmoezenier, kap. de Lange de gidsen erop in deze moeilijke tijd toch blij te zijn. Jeugd en blijheid horen bij elkaar en zijn niet te scheiden, hoewel het voor de jeugd van thans door zijn ve le problemen niet gemakkelijk is steeds de blijheid te bezitten. Toch moet zij hier naar streven en rondom zon brengen onder 't devies; „Een gids zingt en lasht bij alle moeilijkheden, 'n Echte gids is een blijde gids". Daarna hernieuwden zij met nog 30.000 gidsen in den lande de belofte de gidsenwet te gehoorzamen. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Petro- nella dv G. Boltjes en P. Dam; Hendrikus P. M. zv J. Roosen boom en H. van Daal; Geer- truida G. M. dv N. Schotten en G. Jongenelen; Peter, zv F. A. Bergsma en A. Modder. Ondertrouwd: Willem D. Nol- ting en Elisabeth E.S.H. Dallo- yaux: Mathijs M. Kroone en Aga tha C. Bruins. Overleden: Jacob Doves, 69 jr. deooratieven aan, bestemd voor boekversiering. De knipprenten van Miep Déhé mogen bekend verondersteld wor- dien; zij zijn grappig 'van vorm en aantrekkelijk van kleur. Ellen Buys is van de Kunst- nijveren, die hier exposeren, wel een der meest op de voorgrond tredende. Haar schilderachtige stofbekleding is aantrekkelijk van lijn en kleur. Dan is er nog mevr. v. d. Laan, die behalve mooi bor duurwerk ook producten van leer- en houtbewerking exposeert. En last but not least Marijcke Visser, die met een waardevolle vitrine edelsmeedwerk, sieraden en gebruiksvoorwerpen aan deze expositie deelneemt. Vooral de dames kunnen wij een bezoek aan deze KCB-ten- toonstelling, welke nog twee we ken duurt, van harte aanbevelen. V.Z.V. GRASHOPPERS OUDE NIEDORP Zaterdag avond a.s. wacht V.Z.V. weder om een spannende nederlaagwed strijd. Want dat er spanning zal heersen, behoeft niet betwijfeld te worden, daar onze nabuur Grasshoppers I op bezoek komt. Ook Grasshoppers zal zeer gaarne de mooie prijs in de wacht pro beren te slepen. De supporters hebben op hun kaarten geen vrije toegang bij dergelijke wedstrijden.. De aan vang is gesteld op 7 uur. DANKWOORD VAN MISSIONARIS HEERHUGOWAARD De wel geslaagde missiewedstrijd, die 1.1. Zondag 29 Juni in Heerhugo waard gespeeld werd op het ge meentelijk sportterrein ten bate van de missie van father S. Smit, eindigde in een 42 overwinning voor de Supportersclub van DAS Door middel van de "vooropge zette, goed georganiseerde pro paganda leverde het totale resul taat het prachtige bedrag op van f 112.96. Father Smit dankt allen die dit plan hebben helpen sla gen als volgt: Voor de welwillende, steun en offergeest van alle missievrien den en sportliefhebbers, die deze wedstrijd tot een succes gemaakt hebben, ben ik u allen m'n op rechte en hartelijke dank ver schuldigd. Ook het muziekcorps „Hou en trouw", dat vóór en tij dens de wedstrijd enkele gezel lige nummers ten gehore bracht, dank ik van harte voor de mu zikale opluistering. Moge God u rijkelijk lonen voor uw kracht dadige missieliefde, en ons werk voor Hem in de verre missie landen helpen bevorderen, door Uw blijvende medewerking aan het heil der zielen en de sociale vooruitgang van de in uiterste nood verkerende zwarte bevol king van Afrika. OPENSTELLING SECRETARIE HEERHUGOWAARD Van bevoegde zijde vernemen wij, dat ae Gemeentesecretarie met ingang van 5 Juli a.s. wederom op Zaterdagmorgen voor het pu bliek geopend zal zijn van 9 12 uur v.m. HEILOO Doordat vermoede lijk het 4-jarig zoontje van de heer Kaandorp aan de Wester- weg 170 te Heiloo met lucifers heeft gespeeld is Donderdagmid dag brand uitgebroken in de achter de woning van Kaandorp staande timmermanswerkplaats van de Gebr. Kaandorp. Aan het snel ter plaatse zijn van de Hei- looër brandweer is het voorna melijk te wijten dat de werk plaats behouden bleef, ofschoon deze en het zich erin bevindende brandbare materiaal flinke brandschade hebben opgelopen. Om ongeveer 4 uur merkte een oudere zoon van de heer Kaan dorp dat er in de werkplaats brand was. Hij waarschuwde on middellijk zijn moeder, die ter stond de brandweer opbelde. Toen zij naar de werkplaats ging zag zij dat haar 4-jarig zoontje zich daarin bevond. Zii wist het jongetje uit de al flink branden de houten werkplaats te halen. Men vermoedt, dat dit jongetje met lucifers heeft gespeeld om dat sinds 's morgens 9 u. niemand meer in de werkplaats is geweest. Toen de brandweer arriveerde, had een broer van de heer Kaan dorp reeds maatregelen genomen door de deur van de werkplaats te sluiten, zodat er geen lucht bij het vuur kon komen. Voorts had hij de vuurhaard reeds be hoorlijk verminderd, door er zand op te werpen. Met meerdere stralen water heeft fle brandweer het nog laaiende vuur weten te doven. De schade kon nog niet worden vastgesteld. De heer Kaandorp is verzekerd. Geslaagd LANGEDIJK Onze plaats genoten Jn. Mettes Gz. en A. Bruin Cz. slaagden voor het di ploma aardappel-selecteur. Zij werden opgeleid door de hoofdlontröleur van de FAK, de heer Kooyman uit Anna Pau lowna. Burgerlijke Stand LANGEDIJK Geboren: Ca- tharina M. M„ dv Adrianus Stoop en Cornelia C. Kos; Overleden: Geertje Berkhou wer, 81 jaar, weduwe van P. de Geus. Evertje Lubbersen, 70 jaar, geh. met Klaas Drost. Gehuwd: Frederik Wiediik en Annie Borgen; Petrus C. Zuur bier en Maria Weel; Adam W. Watertor en Antje Hink. Ondertrouwd: Jan D. van der Plas en Ali M. Regter. Toelatingsexamen WAARLAND Voor het toe latingsexamen R. K. Lyceum te Alkmaar slaagden onze plaatsge noten Gerard Tesselaar en Ge rard Dekker Joh zn. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K-N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: IETS WARMER Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord-Oost en Oost. Kans op enkele buien, maar ook op vele plaatsen zonneschijn. Iets warmer. 5 Juli: zon op 4 28, onder 21.01; maan op 19-48, onder 1.31. DE V.N.-ONDERHANDELAARS te Panmoendjon hebben vandaag ingestemd met het noordelijke voorstel om geheime besprekin gen te houden over een Donder dag door generaal Nam II inge diend plan ter oplossing van de kwestie der uitwisseling van krijgsgevangenen. De V.N.-onder- handelaars hopen, dat dit noor delijke plan inhoudt, dat de com munisten bereid zijn de namen van de noordelijke gevangenen, die niet willen repatriëren, van de lijsten te schrappen. DE DIRECTE SCHADE als ge volg van brand in de maand April wordt geraamd op een be drag van f2.956.130.(in Maart f 1.815.205.In April verloren tengevolge van brand 10 perso nen het leven, onder wie één lid van het brandweerpersoneel. 38 personen werden door brand ge wond, van wie 16 leden van het brandweerpersoneel. DE ARTILLERIE der noorde lijken is gisteren, na een dag van betrekkelijke rust langs het Ko reaanse front, in actie gekomen tegen de stellingen der Ver. Na ties op twee heuveltoppen aan het Westelijke front. Des nachts veroverden noordelijke patrouil les twee voorposten ten noord westen van Jontson, doch de .vol gende morgen vroeg werden zij verdreven. DONDERDAG zijn de electri- sche centrales in NoordKorea voor de vijfde maal door vliegtuigen van de Amerikaanse marine ge bombardeerd, aldus meldt het ge allieerde hoofdkwartier te Tokio. DE NEDERLANDSE afvaardi ging naar de Olympische Spelen te Helsinki zal bestaan uit 124 actieve sportbeoefenaars, de reser ves inbegrepen. Van deze 124 personen zijn 28 dames en 96 heren. Het aantal personen, dat naar Helsinki gaat, is groter dan oorspronkelijk is geraamd, het geen mogelijk is geworden door de steun, die in de laatste weken aan het N.O.C. voor deze uitzen ding is verleend. Bij de te Alikmaar gehouden MULO-examens slaagden voor 't diploma A: J. van Til, C.Fahner, J. F. Schumer, H. de Jong, M. G. Baas, J. de Jong, P. J. Lambooy te Alkmaar. J. Keuken, N. Nie- dorp; T. Klaaren, Kolhorn; C. Davids, H. S. Arts, N. Niedorp: R. Dijkstra, Heiloo; A. N. Kooy Nrd. Scharwoude; T. Klaaren, Kolhorn; S. T. Boer, Anna Pau lowna; D. Wolters, Middenmeer; W. G. Baarland, wieringermeer; S. v. d. Kooy, Slootdorp; H. K. Aibers, A. Klaver, Opperdoes; J. C. Voogd, R. Beet, S. Joon, J. Dekkers, J. Janssen, J. van Wijns- berge, J. v. d. Vliet en C. F. J. de Best, Den Helder; G. Kruis- dijk, O. A. Hommerson, P. Boe kei, J. B. J. C. Cromjonhg Hoorn. H. J. Kolder, Wognum; J. Groot., Scharwoude; S. A. Spoelstra, Enkhuizen; G.' C. Becker, Alk maar; N. P. Visser, Koedijk; B. v. Wilgen, Oterleek; P. den Har- tigh, Heerhugowaard; C. Koedijk, Broek op Langendajk; M. Veen, Heiloo; G. Dros, Oosterend; J. E. Zwaan, De Koog; A. J. Binsber- gen, de Dennen; H. Zwijn, Den Burg; E. Kamp, M. van Reyen- dam, Den Burg; A. J. Bloem, Den Hoorn; C. E. A. S. Quanjer Den Helder; M. C. J. Duursma, Hoorn; S. T. Meurs, Berkhout; A. Brou wer, Julianadorp; C. v. d. Hou ten, T. Baas, Den Helder; J. L. Tiessinga, Wieringermeer; M. K. Stapel, Schellinkhout. Voor het diploma B slaagden: N. Nap, Armé Paulowna; L. Bakker, Wieringerwaard; W. E. de Boer, Schagen; L. de Boer, Middenmeer; F. E. van Delen, Slootdorp; E. van Ossenbruggen, Hoorn; G. H. L. Kuipers, Den Helder; H. J. Boerma, Enkhudzen; A. Kwast, C. Kuiter, J. J. v. d. Burg, H. G. Zut, J. H. van Eyke- lenburg, Alkmaar; J. de Waal, Egmond aan Zee; J. G. Speksnij der, F, Torenbeek. D. Dobber, Heerhugowaard; W. de Boer en C. J. Oepkes, N.Niedorp; J. M. Tabberoai, Heiloo; R. Kossen, Castricum; M. Bakker, Purmer; A. M. Eysten- en A. J. Klijn, Medemblik; J. de Koekoek Oost woud; J. P. H. Post, Mee ïblik; M. B. Birkenfeld en P. de Leeuw, Den Helder; M. Dankert en .W. J. R. Holl, Wierangermeer; R. W. Talsma, Wognum; J. v. d. Geest, M. Mantje, P. Slot, A. Bakker, Texel; C. Winkel en J. P. de Vos, Schagen. Voor het aanvullend diploma: J. Schotsman, Enkhuizen; R. Zoodsma en F. de Zwart, Wierin germeer; J. Zwart, Purmerend; J. F. Baaren en G. D. Hofman, Heiloo; H. J. Haasbroek, Alkmaar G. J. Kant, Ddrkshorn; G. Zee man, 't Zand; A. Tuin, Berkhout; P J. Mink, Warmenhuizen; J. f. C. Torenvlied, Alkmaar en P. J. Mink, Warmenhuizen. Kaasmarkt Gouda GOUDA, 3 Juli Aangevoerd 53 motorwagens en 139 paarde- wagens met kaas. Ie kwaliteit m. rijksmerk f2.19—2.25; 2e kw. f 2.142.18; extra kw. tot f2.35. Handel flauw. ROTTERDAM zondere zitting raad van de IV middag mr. G. installeerd als gemeester Oud. werd uitgesprol gemeester wett burg, die er a. mr. van Walsu in een vriend® als raadslid en „Ook al deelt vatting van ee onze stedelijke is uw geesteli; die van velen: meester moetei Een goede bui nu eenmaal zij bepaalde bestuu hij niet doen oj doch uitsluiten: king en overle; de uit de raad ders. De burg hier niet een oi feuille". Uw ts gevolge vooral en bemiddeling Een eigenaar Rotterdammers 'dendheid in de gedaan onrecht redelijke belan groot geworden strevende blik die tegen vele doorgraving ve Holland doorze zich sedertdien mand laten vo onbetwist de g: het vasteland zondere waakza ter geboden, o plicht, een doe woeste stad vói zaam te zijn, ni de mate wordt 1945". Mr. van Wals antwoord dank aan de raadslie en o.a. ook aai Tilburg, die zh terdammer had tussen alle we! duidelijk zijn VAN MOEDE! VATICAANS! De speciale ree Vicariaat Rome jongste zitting ligverklaringspr gehouden. Bijzo op het onderzo schriften van di Hedwig Borzecl van de Verrij: waardige is hii de H. Congregai bezig is met he proces van de Dienaresse God: line Borzecka, zinska, stichten gregatie van de rijzenis. Bij dezelfde z: bijzonder belar der geschriften Gods Jan Bapti bisschop van W Russen was go vervolgd. Mgr. 1857 geboren in eer, dat toen be sische keizerrijk gebied werd. Ii hulpbisschop ve de bisschop wer de bolsjewieken lisch Administr: cees. In 1923 v door de Sovjet arresteerd, ome teerd had teger van kerkelijke de beschuldigin aangespoord doe delingen tot ee: Mgr. Cieplak w oordeeld, doch door tussenkom: se mogendheden uitgeruild tegen naar Rusland ren. Mgr. Ciep naar de Vereni stierf hij in 191 benoemd tot aar opnieuw ingesti Wilna. 's-GRAVENH; de ochtendzittin congresdag van Christelijk Vak' heer Th. Grine\ woordiger van i Arbeidsbureau h waarbij hij hul: heer Serrarens, neraal van het op, dat diens cai gerechtshof van zeer zeker gerei In de namidd

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2